Ugrás a kommentre

Han Solo és társai


IndianaAndrisSolo

Ajánlott hozzászólás

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 évvel később...
33 minutes ago, Bomarr said:

Én se mondom, hogy Harrison Ford rossz volt. Csak teljesen hidegen hagyott a karaktere a régi trilógiában. Amikor a 90-es évek végén először lett netem és láttam hogy mennyi rajongója van teljesen ledöbbentem. Számomra meglehetősen érdektelen volt. 

(Áthoztam ide, mert ez a téma már jobban passzol ebbe a topikba.)

 

És olvastál esetleg annak idején EU-műveket, amelyekben Han főszerepet játszott (Korélia-trilógia, Crispin-féle trilógia...), vagy szimplán fontos(abb) szerepet töltött be (Zahn-regények pl.). Ha igen, azok se kedveltették meg veled a figurát? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, caseyjones írta:

(Áthoztam ide, mert ez a téma már jobban passzol ebbe a topikba.)

 

És olvastál esetleg annak idején EU-műveket, amelyekben Han főszerepet játszott (Korélia-trilógia, Crispin-féle trilógia...), vagy szimplán fontos(abb) szerepet töltött be (Zahn-regények pl.). Ha igen, azok se kedveltették meg veled a figurát? 

 

Szerintem elég nehéz a filmen látott Han Solot, és a könyvekben leírt alakot összehasonlítani. Az első esetben ugye magának a szinésznek az alakítása, stílusa, beleélése dominál, míg utóbbi esetben minden az írón múlik. Egy könyvben, egy jó író, simán élvezhetővé tehet egy filmes karaktert, hiszen a szinészi játék kikerül a képből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kedveltem sz OT Han Solo-ját és tetszett Ford is eléggé. :D Mégis úgy gondolom, hogy Alden nagyszerű volt a szerepben, mert a mosolya, a gesztusai tökéletesek voltak, és a motivációit is elhittem. 

Nekem egyébként pont elég volt, amit a karakterről megtudtam a filmekből, nem kerestem a róla szóló könyveket. A legérdekesebb sztorikat pedig ismét láthattam filmben, nem is akárhogyan megvalósítva: hogy indult el a csempészek útján, és hogyan alkonyodott be az élete. Nekem nincs hiányérzetem vele kapcsolatban a könyvek terén, de a Solo film folytatását valamilyen mozgóképes formában nagyon nézném tovább. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Pildi said:

Nekem egyébként pont elég volt, amit a karakterről megtudtam a filmekből, nem kerestem a róla szóló könyveket.

Ha nem is kerested, de találkoztál vele néhány műben, nem? :D

Szerintem a regények nagy részében szerepel valamilyen formában - főleg az OT meg post-Endor korszakot tekintve -, így nehéz nem összefutni vele. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Mandalorian 2. évad utolsó részében feltűnő

Spoiler

Luke Skywalker

DeepFake módosítása kapcsán botlottam bele, hogy megcsinálták ugyanezt Alden arcára is. Nagyon impozáns a látvány, de én továbbra is azt mondom, hogy nem azért, mert így sokkal inkább elképzelhetőbb lett volna, hogy a fiatal Hant látjuk, hanem mert ez is azt bizonyítja, mennyire jó fiatal Han volt Alden! Az eltérő személyekből következő különbségek eltompulnak amellett, hogy a mimika, a mosoly ugyanaz volt. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

DeepFake módosítása kapcsán botlottam bele, hogy megcsinálták ugyanezt Alden arcára is. Nagyon impozáns a látvány, de én továbbra is azt mondom, hogy nem azért, mert így sokkal inkább elképzelhetőbb lett volna, hogy a fiatal Hant látjuk, hanem mert ez is azt bizonyítja, mennyire jó fiatal Han volt Alden! Az eltérő személyekből következő különbségek eltompulnak amellett, hogy a mimika, a mosoly ugyanaz volt. :)

Szerintem ez csak azért van, mert Alden mimikája volt a kiindulópont. Kiváló videó amúgy, van egy olyan sejtésem hogy milliós nagyságrendű extra bevételt hozott volna, ha Fordot látjuk Soloként (a költség oldalon viszont ez jóval többet vitt volna el), pedig Alden játékán tényleg nem múlott semmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom, hogy Alden kiváló választás volt az ifjú Hanra. Ewan MecGregor a bizonyíték arra, hogy a fiatalabb színész akár át is veheti a stafétabotot az öregebbtől (legalábbis én előbb azonosítom McGregort Obi-Wannal, mint Guinness-szel, pedig vele ismertem meg a karaktert). Nekem nagyon tetszett a játéka, és nem azért, mert kicsit hasonlít Harrison Fordra, hanem mert nagyon jól hozta Ford karakterét. Különösen az "I hate you" "I know" momentumban. Ott nekem Alden Han Solóbb volt, mint Ford, pedig csak őt "utánozta". És a legnagyobb bánatom most (remélem, pár év múlva már nem kell ezen bánkódnom) hogy ebbe a szerepbe nem térhetett vissza. És minél tovább késleltetik a visszatérést, annál rosszabb lesz, hiszen lassan idősebb lesz, mint Ford, amikor először bújt Han szerepébe.

Mondjuk ezen az oldalon lehet nem ártana egyfajta kompromisszumot kötni, mint Obi-Wannal. Most a Kenobi sorozatban senkit sem fog zavarni, hogy az idősebb Obi-Want is McGregor kelti életre. Jó, nem sokkal fogunk az ep3 után járni. De szerintem a rajongók is köthetnek olyan kompromisszumos megoldást, hogy mindegy, hogy Alden vagy Ford játssza Hant. Szerintem kár lenne elpazarolni Alden tehetségét, csak azért, mert ő nem Ford. Kétség kívül, ő lehetővé tenné, hogy Han több ízben is megjelenjen, akár az ep6 utáni érában is (a karakter életútja erre lehetőséget már teremtet). Lehetne jönni azzal, hogy de hát Luke is Mark Hamill-ként jelent meg a Mandiban. Na ja, de a felnőtt Luke-ot mindig Mark Hamill játszotta, ellenben a felnőtt Hant már két színész alakítja, ugyanúgy, mint Obi-Want. És, ha McGregort elfogadjuk nem prequelses Obi-Wanként, akkor Aldent is el lehet fogadni nem solós Hanként.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem ez csak azért van, mert Alden mimikája volt a kiindulópont.

OK, de Alden mimikája Harrison Fordot idézte meg, ezért is tetszett azoknak nagyon, köztük nekünk is, akik túl tudtak azon lépni, hogy nem Harrison Ford játssza. És emiatt is látszik annyira ezen a videón, hogy milyen jó volt Alden, mert az ő mimikájára ráanimálva Ford vonásait már tökéletes az eredmény.

 

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Remélem még viszontlátjuk.

Én is szívesen látnám Aldent Han Soloként még, ezért nagyon remélem, hogy a Lando sorozatban legalább annyira benne lesz ő is, mint amennyire Lando benne volt a Solo filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Sok könyv, képregény és regény van a Solót is magába foglaló korszakról (például a Lázadás hajnala, az Új hajnal, de még az Ashokát is ide vehetjük és az Obi-Wan Kenobi is ekkor fog játszódni, mi több, akár még a Rebels is ide vehető lenne, hiszen 5 évvel a Solo után indul), viszont nem Han indítja be a lázadást. A Solo idejére hat éve folyik a lázadás szerte a Galaxisban, sőt ekkorra már Ahsoka és Bail a sejtek koordinálását is végzi a fulcrum ügynökök révén, Kanan és Hera is összeálltak lázadó sejtté, és Saw a saját sejtjében éppen Jyn Ersót nevelgeti (a Solo prológusa és a Rogue One prológusa ugyanabban az évben játszódik; sőt a Solo könyvváltozatában Jyn szerepel is).

Han itt annyit tett, hogy egy időre biztosította vagy Enfys Nest sejtjének hiper-üzemanyag ellátását, vagy több más lázadó sejtjét is, ha Ahsoka elosztogatja több irányba. De a lázadás elindításához Hannak se akaratlanul, se akaratosan semmi köze. Még a Corellián álmodozott az űrutazásról, amikor már rég lázadoztak a Birodalom ellen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nfys szavaiból az tűnt ki pedig, hogy a 60 millió értékű koaxium egy új ellenállásnak adhat löketet. Ez borzasztó soknak tűnik, kíváncsi lennék hogy használták fel. Ezért is kérdeztem rá a kiegészítő művekre, hogy azokban van-e szó erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Ody Mandrell said:

Nfys szavaiból az tűnt ki pedig, hogy a 60 millió értékű koaxium egy új ellenállásnak adhat löketet. Ez borzasztó soknak tűnik, kíváncsi lennék hogy használták fel. Ezért is kérdeztem rá a kiegészítő művekre, hogy azokban van-e szó erről.

Annyira nem sokat írnak Enfys osztagának további sorsáról tudtommal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 18. - 13:00, Ody Mandrell írta:

Nfys szavaiból az tűnt ki pedig, hogy a 60 millió értékű koaxium egy új ellenállásnak adhat löketet.

Inkább az ellenállás egy új szintjének. Nfys, mint a sejtje vezetője, valószínűleg ugyanúgy többet tud az átfogóbb lázadás szervezkedéséről, ahogy Hera is többet tudott a társainál az első évadban (mondjuk Choppert és Kanant több mint valószínű, hogy beavatta, de Sabine, Zeb és Ezra vaksötétben volt ez ügyben).

Nagyjából a Solo és a Rebels első évadja közti időszak az, amikor az egymástól elszigetelt lázadó sejtek Bailnek és Ahsokának hála, ha lazán is és titokban, de koordináltan kezdtek együtt működni, ezzel elkezdték megalapozni a Lázadók Szövetségét. A hálózatba beszervezett sejtek vezetői pedig már tudták, hogy a végső cél egy nagy szervezet felépítése. Nfys erre a szervezkedésre gondolhatott. 

A coaxium ezután valószínűleg szét lett osztva a hálózat sejtjei között, hiszen az nagy segítség lehetett bármelyik csoportnak, amelyik csillagközi tevékenységet végzett, mint a Kísérteteknek, hiszen a hiperüzemanyagok ekkortájt iszonyú drágák, ráadásul a Birodalom szándékosan korlátozza a hozzáférést.

Amúgy hasonlóan lehetett, mint azokkal a ládákkal, amiket Sabine és Hera szedtek fel az Anaxes maradványain a Out of Darkness című epizódban. Vagy ahogy a Főnix sejt által megszerzett Y-szárnyúakat a yavini sejtnek passzolták át, így az később felhasználhatta eme hajókat olyan nevezetes csatákban, mint a scarifi és a yavini.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős lehetőségek. Luke pár évvel később azt mondja, hogy 10 ezerért hajót is kapnak. 60 milkából azért sok mindenre futja. Persze ha eladták, de az is lehet, hogy felhasználták üzemanyagként. Az, hogy csak egy részét, vagy a teljest az jó kérdés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
3 órával ezelőtt, gafz írta:

Nálam a Solo-ban az verte ki a biztosítékot, hogy a nagy léről lemondott az ellenállás javára. Szerinem ez teljesen karakteridegen az OT előtt.

 

Baromira nem karakteridegen a fiatal Solo. A film tartalma is úgy írja le hogy megismerjük hogy hogyan lett az a cinikus önző alak akit az EP4-ben megismertünk. Ebből az következik hogy régen nem volt cinikus és önző.

Egy jószivü simlis srác volt, aki egy kemény helyen nőtt fel. Szerintem Beckett árulása és Qi'ra önállósodása miatt lett olyan amilyen. Az OT meg azt mutatja meg hogyan tért vissza ahhoz az énjéhez aki fiatalon volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem ezt. Hogy lenne karakteridegen egy olyan embertől az, hogy tett valami jót, aki később visszamegy a barátjáért és mellékesen megmenti a Galaxist? Kellett benne lennie egy ilyennek már fiatalkorában is, vagy pont a Halálcsillagnál történtek lennének karakteridegenek, hiszen akkor az az ember olyasmit csinál, ami egyáltalán nincs benne a jellemében. Solónak mindig is jó embernek kellett lennie a lelke mélyén, aki törődik másokkal. Ez nem egy csettintésre megjelent jellemvonás. Ha ez nem lett volna benne, akkor olyan lett volna, mint DJ: egy elvtelen ganajtúró, aki pénzért bárkit, bármikor, bárhol elad.

Arról nem is beszélve, hogy az önfenntartás is egy elég régi, már az ep4-ben megmutatkozott jellemvonása, hiszen pont azzal rúgta össze a port Jabbával, hogy az életét mentve kihajította a hutt fűszerét az űrbe. A Solóban is hasonló helyzetbe került. A Savereenen mi mást tehetett volna? Ha nem áll rá az alkura a maruderekkel, azok ott helyben megölik. Pláne nem volt túl sok választása, miután Lando elszelelt a Falconnal. Utána meg ott volt a még nagyobb zsákmány lehetősége: Qi'ra. Sőt a pakliban talán még az is benne volt, hogy ha elkapják Drydent, utána lelépnek a hajójával és a hiperfolyadékkal is, hátrahagyva az üres dobozokkal a marudereket. Csak Beckett és Qi'ra átírta a játékszabályokat, az egyik elvitte az üzemanyagot, a másik a hajót. Akkor pedig Han megint ott volt kényszerhelyzetben: vagy odaadja a marudereknek a hiperfolyadékot, vagy azok megölik és elveszik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.