Ugrás a kommentre

Han Solo és társai


IndianaAndrisSolo

Ajánlott hozzászólás

Ja, ennyi erővel embergyűlölő is lehetne, hiszen az ep4 felében Luke-ot és Bent ekézi, a maradékban meg Leiát. De Rey és Finn esetében is úgy kezdte, hogy ki velük egy mentőkabinnal. És még egy masszív idegengyűlöletet is felróhatnánk neki, hiszen Greedót nemes egyszerűséggel agyonlövi, Jabbát is gúnyolja. Ez a Han senkit sem kedvel, de legalább következetesen bunkó mindenkivel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze lehet, hogy csak C3PO-t utálta mint a sz*rt (erre csak három film a bizonyíték), és a többit imádta. Nekem azonban inkább az jön le, hogy általánosságban se kedveli a robotokat.

BB-8-tel sem volt kedves éppenséggel ("Félre, golyó!"). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Han egyszerűen úgy van a droidokkal, mint Obi-Wan. Számára csak eszközök. Nem imádja őket, nem is fóbiás tőlük. Nem többek számára egy kalapácsnál. C-t tényleg rühelli, de ez maximálisan érthető, mert az egy ostoba, fárasztó, az esetek többségében hasznavehetetlen és folyamatosan pofázó, nyavalygó kalapács. :) 3PO-t még Leia sem kedvelte különösebben. De még Luke sem interakciózott vele túl sokat az ep4 után. Szerintem szegény aranybogarat csak Chewie és Anakin bírta, és mindkettő türelmesebb, mint Han. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze lehet, hogy csak C3PO-t utálta mint a sz*rt (erre csak három film a bizonyíték), és a többit imádta. Nekem azonban inkább az jön le, hogy általánosságban se kedveli a robotokat.

Azért van még pár árnyalat az utálat meg az imádat között. Itt Dzséjttel értek egyet. Szerintem R2-val például nem nagyon foglalkozott. Egy biztos: Han egyetlen robotot se kergetett el maga mellől. Ha kellett még az idegesitő 3PO-val is együtt tudott dolgozni. Az a hűde nagy utálat kimerült a szurkálodásokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Jar Jar Han bunkózására gondol Threepioval meg BB-8-tel szemben.

 

Igen pontosan erre gondoltam.

 

A "robotfóbiát" nem kell ennyire véresén komolyan venni. :facepalm: Nyilván nem kap csalánkiütést ha meglát egyet, én itt csak arra utaltam hogy számomra úgy tűnik Han alapvetően nem rajong a droidokért és épp ezért nehezen tudom elképzelni hogy szabad akaratából együtt dolgozna velük.

 

Ezt én sem értem, hogy jött ki a CGI-ból az, hogy droidról van szó.

 

Igen itt valóban kicsit ködösen fogalmaztam. Abból indultam ki hogy Chewbacca személyében már van egy - feltehetően fontos - nem emberi karakter és valószínűtlennek tartom hogy még egyet betennének fontos szerepre. Persze ha csak mellékszereplő lesz a csaj - olyasmi mint mondjuk Watto volt az Ep1-ben - akkor simán belefér.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez mire alapozod? Mert tuti nem az elmúlt négy filmre, amiben azért Han szabad akaratából szinte non-stop együtt lógott egy-egy droiddal. Az ep5-ben konkrétan C-3PO segített neki a Falcon megszerelésében (még hallgatott is a tanácsaira!!!), később az ep6-ban magával vitt két droidot az Endorra (és ugye a csapatot ő válogatta össze, ergo 3PO-t és R2-t is ő tette be). Semmi olyan nincsen a négy filmben, ami csak kicsit is azt jelezné, hogy Han képtelen lenne "szabad akaratából együtt dolgozna velük", arra viszont legalább két példa van, hogy nagyon jól együtt tud önszántából dolgozni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez mire alapozod? Mert tuti nem az elmúlt négy filmre, amiben azért Han szabad akaratából szinte non-stop együtt lógott egy-egy droiddal. Az ep5-ben konkrétan C-3PO segített neki a Falcon megszerelésében (még hallgatott is a tanácsaira!!!), később az ep6-ban magával vitt két droidot az Endorra (és ugye a csapatot ő válogatta össze, ergo 3PO-t és R2-t is ő tette be). Semmi olyan nincsen a négy filmben, ami csak kicsit is azt jelezné, hogy Han képtelen lenne "szabad akaratából együtt dolgozna velük", arra viszont legalább két példa van, hogy nagyon jól együtt tud önszántából dolgozni velük.

 

Hát marhára nem szabad akaratából dolgozott velük együtt. Az Ep4-ben konkrétan az utasai voltak. Hogy ennek mennyire nem örült, azt már rögtön az első találkozásukkor le lehet olvasni az arcáról. Az Ep5-ben ismét C3PO lett az útitársa de ez sem igazán szabad akarat, hiszen épp lerohanták a felkelők bázisát. Megmentette őt? igen, hiszen "muszáj volt" de nem örömből tette és az egész rész alatt folyton érezteti is hogy nem kedveli őt különösebben. Az Ep6 idején azért a két droid már fontos része volt a felkelésnek, ráadásul Han ismerte is őket, így nyilván őket választotta, de még itt is vannak modortalan megjegyzései, ami szintén fontos, mivel az Ep6-ban már csak Jabba és C3PO az akikkel tiszteletlenül beszél. Az Ep7-ben a legbeszédesebb, hiszen itt már pláne nem az a flegma ember aki egykor volt, de a droidokkal itt is mostohán bánik. C3PO megjelenésénél a feje magáért beszél, plusz ugye ott van a BB-8 féle "félre golyó" is.

 

Alapvetően Han szeret mostohán bánni mindenkivel, de az emberek és Chewbacca felé jobb napjain képes érzelmek kinyilvánítására is. A droidok kapcsán ez nála lehetetlen. Őket legfeljebb elismeri, de kedves szava nincs hozzájuk.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep4 nem tudom, hogy jött ide, egy szóval sem említettem. Viszont, amit említettem, azt jó láthatóan szándékosan ignorálod: Han együtt dolgozott C-3PO-val a hajó megjavításán, még hallgatott is a droid tanácsaira. Ha annyira utálná, ahogy te állítod, hogy képtelen droidokkal önszántából együtt dolgozni, akkor nem bízza rá egy tolmács droidra a saját hajója javítását, és nem is hallgatna rá. Egyszerűen kikapcsolná. Ennek ellenére ÖNSZÁNTÁBÓL dolgozott együtt vele a Falcon megjavításán, önszántából hallgatott C tanácsaira.

Az ep6-ban meg mi szükség volt C-3PO-ra az Endoron? Később hasznosnak bizonyult, de ezt Han nem tudhatta előre. Semmi szüksége nem volt egy beszivárgó hadművelet közepén egy olyan droidra, ami képtelen csöndben lenni, kialakítása miatt lassú, képtelen lopakodni és színarany burkolata sem éppen rejtőszín. Még, Han Solo, az akció parancsnoka és a csapat összeválogatója önszántából vitt a misszióra egy oda baromira nem kellő droidot. (A legnagyobb poén az, hogy az egész akcióban pont R2-nak nem vették hasznát.) önszántából vitt magával két droidot, ezek közül egyiknek csak véletlenül volt haszna, máskülönben semmi sem indokolja, hogy részt vegyen a küldetésen.

Az, hogy nem kedveli C-t, az tény. Rajta kívül még sokan mások osztják Han érzéseit. De ez még nem jelenti azt, hogy élete további szakaszában is lehetetlen, elképzelhetetlen, kizárt, hogy együtt legyen más droidokkal. Az, hogy rühelli a folyton alkalmatlankodó 3PO-t, és mert egy feszült helyzetben ráförmed BB-8-re (épp elvesztette a másik hajóját, a Falcon kis híján szétrobbant alatta, és nemrég lőtték majdnem szitává, és mellesleg megint az események sűrűjébe került, amit ő maga akart elkerülni, azt hiszem, érthető, hogy kicsit idegesebb), abból még nem következik, hogy "droidfóbiás". Ebből csak egyvalami következik: utálja C-3PO-t. De még őt sem annyira, hogy ne tudjon vele önszántából együtt dolgozni. Soha senki sem kényszerítette, de legalább az esetek többségében lett volna más választása, ha annyira utálná a droidokat.

 

Az, hogy az ep6-ban csak Jabbával és C-vel tiszteletlen, az azért erőteljes elmismásolása a filmben látottaknak, vagyis, ez esetben hallottaknak. Luke Jediéségére is tesz megjegyzést, és Luke terveit is ekézi. Később az Endoron is beszól a Jedi lovagnak. Az ep7-ben meg mindjárt azzal nyit az ifjak felé, hogy ki akarja őket tenni egy kabinban, és nem mulaszt el egy alkalmat sem, hogy beszóljon a nagymenő Finnek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep4 nem tudom, hogy jött ide, egy szóval sem említettem. Viszont, amit említettem, azt jó láthatóan szándékosan ignorálod: Han együtt dolgozott C-3PO-val a hajó megjavításán, még hallgatott is a droid tanácsaira. Ha annyira utálná, ahogy te állítod, hogy képtelen droidokkal önszántából együtt dolgozni, akkor nem bízza rá egy tolmács droidra a saját hajója javítását, és nem is hallgatna rá. Egyszerűen kikapcsolná. Ennek ellenére ÖNSZÁNTÁBÓL dolgozott együtt vele a Falcon megjavításán, önszántából hallgatott C tanácsaira.

Az ep6-ban meg mi szükség volt C-3PO-ra az Endoron? Később hasznosnak bizonyult, de ezt Han nem tudhatta előre. Semmi szüksége nem volt egy beszivárgó hadművelet közepén egy olyan droidra, ami képtelen csöndben lenni, kialakítása miatt lassú, képtelen lopakodni és színarany burkolata sem éppen rejtőszín. Még, Han Solo, az akció parancsnoka és a csapat összeválogatója önszántából vitt a misszióra egy oda baromira nem kellő droidot. (A legnagyobb poén az, hogy az egész akcióban pont R2-nak nem vették hasznát.) önszántából vitt magával két droidot, ezek közül egyiknek csak véletlenül volt haszna, máskülönben semmi sem indokolja, hogy részt vegyen a küldetésen.

Az, hogy nem kedveli C-t, az tény. Rajta kívül még sokan mások osztják Han érzéseit. De ez még nem jelenti azt, hogy élete további szakaszában is lehetetlen, elképzelhetetlen, kizárt, hogy együtt legyen más droidokkal. Az, hogy rühelli a folyton alkalmatlankodó 3PO-t, és mert egy feszült helyzetben ráförmed BB-8-re (épp elvesztette a másik hajóját, a Falcon kis híján szétrobbant alatta, és nemrég lőtték majdnem szitává, és mellesleg megint az események sűrűjébe került, amit ő maga akart elkerülni, azt hiszem, érthető, hogy kicsit idegesebb), abból még nem következik, hogy "droidfóbiás". Ebből csak egyvalami következik: utálja C-3PO-t. De még őt sem annyira, hogy ne tudjon vele önszántából együtt dolgozni. Soha senki sem kényszerítette, de legalább az esetek többségében lett volna más választása, ha annyira utálná a droidokat.

 

Az, hogy az ep6-ban csak Jabbával és C-vel tiszteletlen, az azért erőteljes elmismásolása a filmben látottaknak, vagyis, ez esetben hallottaknak. Luke Jediéségére is tesz megjegyzést, és Luke terveit is ekézi. Később az Endoron is beszól a Jedi lovagnak. Az ep7-ben meg mindjárt azzal nyit az ifjak felé, hogy ki akarja őket tenni egy kabinban, és nem mulaszt el egy alkalmat sem, hogy beszóljon a nagymenő Finnek. ;)

 

Az a baj hogy folyamatosan erőteljesen ferdíted amit mondok.

1) "Mert tuti nem az elmúlt négy filmre" -> melyre válaszul leírtam Han és a droidok kapcsolatát az Ep4-7-ig. Amiben az Ep4 is benne van. Így jön ide.

2) Han nem "képtelen" együtt dolgozni droidokkal, csak nem szeret. A kettő közt van különbség.

3) Igen képes hallgatni C tanácsaira, de ettől még nem kedveli. Ez minden amit állítottam, ami tökéletes összhangban van azzal, hogy képes együtt dolgozni droidokkal de nem szeret.

4) "Az ep6-ban meg mi szükség volt C-3PO-ra az Endoron? " Ez az amit senki nem tudhat előre, de egy protokoll droid meg ezermester R2D2 bármikor jól jöhet. Ezt tudta Han is, és magával vitte. Mivel ez a lázadás szempontjából egy kulcsfontosságú művelet volt, félre tette az önös érdekeit. De ettől még nem ÖRÜLT annak hogy ismét velük dolgozhat, mert nem kedveli C3PO-t.

 

5)Luke terveit valóban ekézi és tiszteletlen is vele, de közben meg kedveli is őt ezt mind tudjuk. Épp csak picit féltékeny, mert azt hiszi Luke elveszi előle álmai nőjét.

Finn meg elég nagyképű volt azért teljesen megérdemelten kapott egy verbális pofont.

 

Bármennyire is apró az a jelenet Han és BB8 közt, az is csak egy újabb jelenet mikor Han ráförmed egy droidra. És ezek az apró jelenetek összeállnak egy összképpé melyben az látható hogy Han 4 részen keresztül cseszegette a droidokat. Igen közben együtt is dolgozott velük - bár java részt azért mert nem tehetett mást - igen olykor hallgatott is a tanácsaikra, igen talán az Ep6 idején R2 már nem is zavarta annyira, de ettől még kedveli sem kedvelte őket.

És éppen ezért mondom, hogy nem tudom elképzelni hogy Han együtt dolgozzon egy droiddal a csempész évei idején.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És éppen ezért mondom, hogy nem tudom elképzelni hogy Han együtt dolgozzon egy droiddal a csempész évei idején.

Aminek még mindig nincs semmi értelme, hiszen még te is tök jól levezetted, hogy milyen frankón tud együtt dolgozni droidokkal, ha úgy hozza a sors. Újra a kérdés: ha több ízben is láttuk már őt droidokkal együtt dolgozni négy filmben (így vagy úgy), akkor miért elképzelhetetlen számodra, hogy a Han Solo filmben is így történjen? Magadnak mondasz ellent, miközben azokat ismételgeted, amiket én is írtam (C-t utálja, R2-ra szükség lehet).

Levezeted, hogy együtt tud velük dolgozni, csak nem szereti őket, aztán ebből kihozod, hogy szerinted elképzelhetetlen, hogy csempész évei alatt együtt dolgozzon droidokkal. Miért? Mi olyan van szerinted Han Solo amúgy totálisan ismeretlen múltjában, ami miatt akkor elképzelhetetlen, hogy droiddal dolgozzon együtt, és ami az elképzelhetetlentől X év alatt eljut a "nem örömmel, de azért együtt dolgozik velük és alkalomadtán elismeri őket" felállásig? Hogy lesz az elképzelhetetlenből végül elképzelhető?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar jar szerintem te az együttdolgozás kapcsán egy állandó droid útitársra gondolsz. Alkalmi munkák vagy részfeladatok kapcsán simán elképzelhető egy Han - droid kooperáció, erre láttunk példákat a filmekben is. De azt én is nehezen hinném, hogy Han önszántából felvenne egy állandó droid utastársat a Falconra. Mondjuk az érdekes, hogy a Falconhoz milyen szeretetteljesen viszonyul, pedig hát a hajó is egy mesterséges intelligencia, ez lejön Threepio szavaiból, amikor kommunikálni próbál a Falconnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aminek még mindig nincs semmi értelme, hiszen még te is tök jól levezetted, hogy milyen frankón tud együtt dolgozni droidokkal, ha úgy hozza a sors. Újra a kérdés: ha több ízben is láttuk már őt droidokkal együtt dolgozni négy filmben (így vagy úgy), akkor miért elképzelhetetlen számodra, hogy a Han Solo filmben is így történjen? Magadnak mondasz ellent, miközben azokat ismételgeted, amiket én is írtam (C-t utálja, R2-ra szükség lehet).

Levezeted, hogy együtt tud velük dolgozni, csak nem szereti őket, aztán ebből kihozod, hogy szerinted elképzelhetetlen, hogy csempész évei alatt együtt dolgozzon droidokkal. Miért? Mi olyan van szerinted Han Solo amúgy totálisan ismeretlen múltjában, ami miatt akkor elképzelhetetlen, hogy droiddal dolgozzon együtt, és ami az elképzelhetetlentől X év alatt eljut a "nem örömmel, de azért együtt dolgozik velük és alkalomadtán elismeri őket" felállásig? Hogy lesz az elképzelhetetlenből végül elképzelhető?

 

Donát időközben le is írta amit akartam.

 

Mivel ez a film Han csempész éveiről szól - még akár az is lehet hogy hosszabb időt ölel fel - nem tartanám hitelesnek ha Han állandó droid útitársat kapna. Az persze simán előfordulhat ami az OT idején, hogy úgy hozza a sors hogy... de az nem hogy Han mindenféle kényszer nélkül droidot tart a Falconon mert olyan kedve van. Huzamosabb időn keresztül semmiképpen sem. Számomra ez karakteridegen lenne. Egy csaj nagyon jól tudna működni mint társ, de a droidvonalat inkább hanyagolnám.

 

Mondjuk az érdekes, hogy a Falconhoz milyen szeretetteljesen viszonyul, pedig hát a hajó is egy mesterséges intelligencia, ez lejön Threepio szavaiból, amikor kommunikálni próbál a Falconnal

 

Annak a rozsdás ócskavasnak megvan a maga bája és ezt ő is érzi.

De én egyébként örülnék ha a kezdetek kezdetén Han nem csípné a Falcont és csak lépésről lépésre nőne a szívéhez.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar veled értek egyet.

 

Dzséjt. Annyira erőlteted ezt a dolgot...mondd már meg nekem miből kell elfogadni, hogy Hannak nincs problémája a droidokkal? Van ilyen jelenet a StarWars -ban? Nincs? Arra van példa, hogy rühelli őket? Van? Akkor mi a lófüttyről vitázunk? Több bizonyíték van arra, hogy nem szíveli a robotokat.

 

Mellesleg az EPIV -es találkozáskor még meg se szólalt C3PO Han már pofákat vágott. Mi ez ha nem előítélet a robot mivolta iránt? De ismétlem, semmi nem bizonyítja, hogy Han nagyon kedvelné őket. Az állandóan szajkózott EPV -ös jelenetben is lealázza mint a sz*rt, aztán odasúgja csubinak, hogy nézze meg csatolót. Nem hátba veregette, vagy megdicsérte, hanem kigúnyolta. De biztos csak C3PO-t utálta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez a film Han csempész éveiről szól - még akár az is lehet hogy hosszabb időt ölel fel - nem tartanám hitelesnek ha Han állandó droid útitársat kapna. Az persze simán előfordulhat ami az OT idején, hogy úgy hozza a sors hogy... de az nem hogy Han mindenféle kényszer nélkül droidot tart a Falconon mert olyan kedve van. Huzamosabb időn keresztül semmiképpen sem. Számomra ez karakteridegen lenne. Egy csaj nagyon jól tudna működni mint társ, de a droidvonalat inkább hanyagolnám.

Így már világos, csak éppen ezt az apróságot egyszer sem írtad le eddig. Ezzel egyet is tudok érteni.

 

Dzséjt. Annyira erőlteted ezt a dolgot...mondd már meg nekem miből kell elfogadni, hogy Hannak nincs problémája a droidokkal? Van ilyen jelenet a StarWars -ban? Nincs? Arra van példa, hogy rühelli őket? Van? Akkor mi a lófüttyről vitázunk? Több bizonyíték van arra, hogy nem szíveli a robotokat.

 

Mellesleg az EPIV -es találkozáskor még meg se szólalt C3PO Han már pofákat vágott. Mi ez ha nem előítélet a robot mivolta iránt? De ismétlem, semmi nem bizonyítja, hogy Han nagyon kedvelné őket. Az állandóan szajkózott EPV -ös jelenetben is lealázza mint a sz*rt, aztán odasúgja csubinak, hogy nézze meg csatolót. Nem hátba veregette, vagy megdicsérte, hanem kigúnyolta. De biztos csak C3PO-t utálta...

Leírtam már, hogy mi bizonyítja, hogy nem utálja (ami nem azt jelenti, hogy imádná őket, vagy, hogy egyikkel sincs soha problémája), légy oly kedves, olvass vissza, még segítek is, beidézem a releváns részt:

Han szabad akaratából szinte non-stop együtt lógott egy-egy droiddal. Az ep5-ben konkrétan C-3PO segített neki a Falcon megszerelésében (még hallgatott is a tanácsaira!!!), később az ep6-ban magával vitt két droidot az Endorra (és ugye a csapatot ő válogatta össze, ergo 3PO-t és R2-t is ő tette be).

Az én olvasatomba, ha valaki annyira utálja a droidokat, mint ahogy azt te itt összehordtad, akkor C-3PO-ra nem bízza rá szeretett Falconját, hanem az első adandó alkalommal kikapcsolja. Mert ugye 3PO-t egy gombnyomással el lehet hallgattatni, Han mégis csak nagyon-nagyon sokára kérte meg erre Leiát. Egymilliárd más alkalma lett volna rá, de mégsem tette. Sőt, rábízta a Falcon javítását (miközben 3PO nem szerelő droid), hallgatott is a droidra, amikor az javaslatot tett arra, mit kéne kicserélni (igen, kigúnyolta, mert ez Han Solo!). És aki annyira rühelli a droidokat, az nem szervez be a csapatába egy a küldetésen előre láthatólag minden szempontból hasznavehetetlen droidot. R2 érthető, de C-t jelenlétét a küldetésen egészen az ewokok feltűnéséig semmi sem igazolja. Csatatéren nincs szükség protokollra, Han mégis magával vitte.

Szóval van olyan jelenet a Star Warsban, amiből el kéne fogadni, hogy Han nem rühelli a droidokat? Van! Az ep5-ben és az ep6-ban több is. R2-ra például még csak rossz szava sincs, ahogy arra Bomarr már felhívta a figyelmet. Hogy pofákat vágott? Jujj! Akkor Han a fél Galaxist gyűlölheti, mert szinte mindenre pofát vág. Ezek szerint ő rühelli Ben Kenobit is, hiszen állandóan csak gúnyolta és pofákat vágott, amikor az öreg megszólalt. (Megjegyzem, amikor hőseink szállnak be a Falconba, Han Benhez és Luke-hoz is úgy szól, hogy abból csak úgy csöpög a gúny, szóval a fejrázás - amit amúgy C megszólalása után tett - akár az egész szituációnak szólhat, jelesül, hogy Han az egész társaságot nem kívánja a háta közepére sem, a nagyszájú kölyöktől a vén kujonon és a csipogó kukán át a pofázó aranybogárig.)

Nem mellesleg, sosem állítottam, hogy szeretné a droidokat. Sőt, kifejezetten azt írtam, hogy:

Szerintem Han egyszerűen úgy van a droidokkal, mint Obi-Wan. Számára csak eszközök. Nem imádja őket, nem is fóbiás tőlük. Nem többek számára egy kalapácsnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én olvasatomba, ha valaki annyira utálja a droidokat, mint ahogy azt te itt összehordtad,

Az én olvasatom nem ilyen. És úgy látszik másé sem. Másképp látjuk mert nyilván lehet úgy is.

 

Szóval van olyan jelenet a Star Warsban, amiből el kéne fogadni, hogy Han nem rühelli a droidokat? Van! Az ep5-ben és az ep6-ban több is. R2-ra például még csak rossz szava sincs,

Ez aztán a sziklaszilárd bizonyíték. :D A levegőnek nézett R2-t nem inzultálta. Meg vagyok győzve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem szereti, és erre lehet hogy kapunk választ a spin-off-ban. Az meg, hogy a Falcon javításához felhasználja a droidot, na ja, gondolom én is igénybevenném a segítségét (főleg úgy, hogy tudom, hogy tud segíteni), ha egy birodalmi flotta loholna a nyomomban, és élet halál kérdése a javítás. Egyébként C-3PO rettenetesen tudálékos, és tapintatlan is tud lenni, valamint öntelt és baromira rossz helyzetekben fontoskodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt, hogy valaki milyen érzelmekkel viseltetik a másik iránt, érdemes különválasztani attól, hogy mennyire értékeli a munkáját. Amikor Han C-3PO-ra hallgat, lényegében tolmácsdroid funkciójában bízik meg, de ettől még utálhatja. Ez csak pont annyit bizonyít, hogy tud droidokkal együttdolgozni (ami azért fontos eme vita szempontjából), de a droidokhoz való érzelmi viszonyulása szempontjából irreleváns. Attól, hogy valakinek megbízom a munkájában, még rühellhetem. :)

 

Az endori példa dettó. Pontosan nem tudhatjuk, hogy Han miért viszi C3PO-t magával, de az érzelmi kötődést kizárnám, mint lehetséges ok. :) Vélhetően azért viszi, mert hiszi, hogy valamiképp még a hasznukra lehet. Ez megint csak nem árul el arról semmit, hogy kedveli-e vagy sem a droidokat. Annyi viszont bizonyos, hogy bárhogyan érez is velük kapcsolatban, ez nem akadályozza meg őt semmiben, beleértve a droidokkal való együttdolgozást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont pont ez az együttműködési hajlandóság zárja ki, hogy a negativ érzelmei túl erősek lennének (pláne hogy nem volt rákényszeritve hogy együttműködjön velük). Még ha nem is csipi őket akkor is maximum bosszantja őt, de nem gyűlöli vagy utálja a robotokat. Bele lehet ezt is képzelni, de ennek a filmek inkább ellent mondanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Han úgy van a droidokkal, mint a legtöbb ember egy hiperaktív osztálytársával a sulis éveiből. Nem kívánja különösképp a társaságát, néha kimondottan idegesíti, de ennek az érzésnek semmi köze az utálathoz, esetenként még akár jó társaság is lehet egy adott szituációban vagy közös munka, buli alkalmával. Olyan akit sosem akarsz igazán a társaságodban tudni, de ha ott van nem okoz különösebb kellemetlenséget, az meg, hogy miként reagálsz rá emberfüggő, Han pedig nem az a fajta, aki ha nem tetszik neki valami vagy ha szurkálódni lehet azt szó nélkül hagyja. Nem a kedvencei a droidok, de szerintem ebbe nincs semmilyen misztikus dolog, amit meg kéne magyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem igazán értem, miért kéne Han esetében droidfóbiáról beszélni vagy miért utálná őket. Eleve egy csípős nyelvű figuráról beszélünk, aki azokkal is gúnyosan tud bánni, akiket kedvel. Droidok közül meg érdemben csak 3PO-val vannak közös jeleneteik, vele nem bánik túl szépen, de ez önmagában semmit nem jelent. Pláne, hogy az aranybogár tényleg elég irritáló, minél többször nézem újra a SW alkotásokat, annál jobban idegesít a jelenléte. Han esetében meg jó párszor a lehető legrosszabbkor jelenik meg vagy szól közbe, persze, hogy megkapja a magáét. Alighanem ugyanez történne Luke vagy Chewie esetében is. Ahogy van is rá példa, hogy hozzájuk se úgy szól.

 

Ráadásul a SW-ban a droidok ugyanolyan élőlényként vannak kezelve, mint bármelyik másik élő faj. Személyiségük, jellemük van, innentől kezdve pláne kár azon lovagolni, mennyire kedveli őket Han. Azért a SW világában nyíltan nem jelenik meg a rasszizmus problémaköre. Vélhetően egy csomó droidot nem csíp, egy csomó másikkal meg tök jól ellenne, akár hosszabb távon is. Munkakapcsolat szintjén mindenképp, de én még akár igazi útitársnak se zárnék ki egy megfelelő egyéniségű robotot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a filmekben van egy halvány utalás arra, hogy Hannak volt droidja, vagy a múltban tartósabb kapcsolatban állt droiddal/droidokkal. Az övén van egy ugyanolyan droidhívó távirányító, mint amit Luke és a jawa is használt C-n és R2-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.