Ugrás a kommentre

Timothy Zahn: Thrawn


Darth Sky

Hogy tetszett a könyv?  

14 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Amerikában április 11-én jelenik meg a népszerű író - Timothy Zahn első kánon regénye, az általa alkotott karakterrel, Thrawnnal a főszerepben. Íme a regény borítója és hivatalos leírása:

 

thrawn.jpg

 

"Thrawn főadmirális a Galaktikus Birodalom történetének egyik legravaszabb és legkönyörtelenebb harcosa, és a Star Wars univerzumának egyik legnépszerűbb karaktere. Attól kezdve, hogy először megjelent Timothy Zahn nagy sikerű könyvében, A Birodalom örököseiben, majd később a Sötét erők ébredésében és Az utolsó parancsban, Thrawn főadmirális a Star Wars legnagyobb főgonoszai között is ikonikus státuszt szerzett. De Thrawn hátterét, és a birodalmi ranglétrán való felemelkedését eddig homály fedte. Most a Thrawn című regényében Timothy Zahn bemutatja azokat a kulcsfontosságú eseményeket, amelyek révén a katonai stratégia és halálos fegyvernemek kék bőrű, vörös szemű mestere elért a hatalom és az aljasság csúcsáig.

 

Miután birodalmi katonák megmentik a száműzetésben élőt Thrawnt, halálos találékonysága, és remek taktikai képessége hamar felkeltik Palpatine Császár figyelmét. Azt is hamar bebizonyítja Thrawn, hogy ugyanolyan ambíciózus, mint amennyire nélkülözhetetlen a Birodalom számára; ugyanannyira elkötelezett, mint annak leghűségesebb szolgája, Darth Vader; és olyan brilliáns harcos, akit sosem szabad lebecsülni. A csempészek megfutamítását, kémek kelepcébe csalását célzó küldetéseken mindig sikerrel jár - így aztán egyre nagyobb csodálat övezi, annak ellenére is, hogy renegát módszerei felbőszítik a feljebbvalóit. Miközben egyik előléptetés a másikat követi a ranglétrán való sebes felemelkedésében, a harc és a vezetés művészetére, illetve a győzelem elérésének titkaira oktatja bizalmas segítőjét, Eli Vanto zászlóst. De noha Thrawn a harcmezőket uralni tudja, még sokat kell tanulnia a politika terén, ahol Arihnda Pryce, a kegyetlen helytartó személyében egyszerre potenciális szövetségesre, és lehetséges ellenségre talál.

 

A végső teszt, amely próbára teszi a korábbi leckékből szerzett tudását, akkor következik, amikor admirálissá léptetik elő. Minden tudását és ösztönét, minden, a parancsnoksága alá tartozó erőt be kell vetnie, hogy leverjen egy lázadást, amely nemcsak ártatlan életeget fenyeget, de a Birodalom galaxisra szoruléó markát is - nem beszélve Thrawn jövőbeli hatalmi terveiről."

 

Forrás: StarWarsMedia

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hogy van valami az Ismeretlen Régióban, ami fenyegetést jelent a chissekre és előbb-utóbb veszélyes lehet a Birodalomra nézve. Thrawn eme veszélyforrás elhárítása miatt köt alkut az Uralkodóval. Esélyes, hogy ez utalás Snoke-ra. Meg úgy tűnik, ismerte Anakin Skywalkert is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy van valami az Ismeretlen Régióban, ami fenyegetést jelent a chissekre és előbb-utóbb veszélyes lehet a Birodalomra nézve. Thrawn eme veszélyforrás elhárítása miatt köt alkut az Uralkodóval. Esélyes, hogy ez utalás Snoke-ra. Meg úgy tűnik, ismerte Anakin Skywalkert is.

Sejtelmes. Mikor jelenik meg magyarul?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn meríteni fog a régebbi műveiből, de állítólag ezek csak azok számára lesznek teljesen érthetők, akik olvasták a korábbi könyveit. Ennek ellenére úgy írta meg ezeket, hogy mindenki számára érthető legyen. A régebbi művekben a Yuuzhan Vong fenyegetés elhárítása volt a veszélyforrás, meglátjuk, hogy most mi lesz az.

 

Magyar megjelenés: jelen állás szerint leghamarabb nyár végén, vagy ősszel várható. Én az őszt tartom legesélyesebbnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után most már tényleg kíváncsi leszek, hogy Zahn mennyit fog átemelni a korábbi műveiből.

Úgy tűnik, hogy elég sokat, legalább is abból, ami nem ütközik a kánonnal.

Az áprilisi megjelenés elég barátságos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Napokon belül megjelenik Timothy Zahn új regénye, a Thrawn. Ezt a könyvet népszerűsítette az író az Emerald City Comic Conon, ahol egyebek mellett jövőbeli terveiről is beszélt.

 

Zahn elmondta, hogy már 2015 szeptemberében tudta, a Lucasfilm be akarja emelni a kánonba az általa megalkotott népszerű karaktert, és hogy amikor ezt elmondták neki, egyúttal felkérték az új könyv megírására is. Az író dicsérte a Story Groupot, mert elmondása szerint sokkal könnyebb dolga volt úgy, hogy ők megadtak neki minden, a kontinuitással kapcsolatos információkat, így neki csak a saját sztorija megírására kellett koncentrálnia.

 

Elmondta, hogy most éppen folytatások vázlatán dolgozik a Del Rey kiadónak. Az egyik könyvben el szeretné mesélni azt is, hogyan ismerkedett meg Anakin és Thrawn, és hogy milyen viszony alakult ki köztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn interjút adott a starwars.com-nak a Thrawn regénnyel kapcsolatban:

 

A regény a Lázadók harmadik évada előtt játszódik, és a főhősnek a birodalmi ranglétrán való felemelkedését mutatja be. Az író ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy Thrawn ugyanaz a taktikus figura lesz már itt is, amilyennek megismertük - csak a környezete, és a helyzete más.

 

Két másik fontos karakter lesz a regényben. Az egyik Eli Vanto, egy fiatal tiszt, akit azért osztanak be Thrawn mellé, mert beszéli a Sy Bisti nyelvet, így ő tud tolmácsolni a Chissnek. (A Sy Bisti nyelvről elárulta Zahn, hogy a Zulu nyelvből származó szavakból alkotta meg, némi változtatással.) Ő tehát akarata ellenére kerül bele ebbe a helyzetbe, és úgy érzi, hogy ezzel félresiklott az eltervezett katonai karrierje - már csak ezért is ellenérzései vannak Thrawnnal szemben. A másik fontos karakter Arihnda Pryce, Lothal jövőbeli kormányzója. Az ő karrierjét a Thrawnéval párhuzamosan követhetjük nyomon - egészen a birodalmi gépezetben való részvétele előtti időktől kezdve.

 

Thrawn népszerűségét abban látja az író, hogy mindenben különbözik a Star Wars megszokott gonosz karaktereitől. Nem inkompetens, és karrierista, mint a többi katonatiszt, és nem is olyan indulatos és kegyetlen, mint a Sith-ek. Ő nyugodt, türelmes, taktikus. "Nem lehet egyszerűen lekaszabolni egy fénykarddal, vagy a Sólyom trükkös manőverével kicselezni - ő olyasvalaki, aki előre látja a lépéseidet, és így neked is meg kell próbálnod előre látni az övéit".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nagyon jó ez a könyv, bár még nem értem a végére. Apróság, de benne van a Wild Karrde legénységének egyik tagja!! :rock:

Kicsit olyan ez a könyv, mintha az EU és a Legends része is lehetne.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ez a könyv, bár még nem értem a végére. Apróság, de benne van a Wild Karrde legénységének egyik tagja!! :rock:

Kicsit olyan ez a könyv, mintha az EU és a Legends része is lehetne.

Állítólag van még más karakter is a korábbi könyvekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag van még más karakter is a korábbi könyvekből.

Lehetséges, csak a nevekkel bajban vagyok, szóval simán elnézhettem őket. Pont elég volt, hogy számomra lényeges karakterrel találkoztam szembe, bár az illető nem sok vizet zavart annak idején :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, csak a nevekkel bajban vagyok, szóval simán elnézhettem őket. Pont elég volt, hogy számomra lényeges karakterrel találkoztam szembe, bár az illető nem sok vizet zavart annak idején :)

Majd, ha olvasom igyekszem odafigyelni az átemelésekre. Aztán majd megbeszélhetjük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, csak a nevekkel bajban vagyok, szóval simán elnézhettem őket. Pont elég volt, hogy számomra lényeges karakterrel találkoztam szembe, bár az illető nem sok vizet zavart annak idején :)

Én már az utolsó fejezeteknél járok. Ki volt az a lényeges karakter? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen mellékes volt a történetben, a fontosságát számomra az adta, hogy az egyik kedvenc Legends-karakterem (Talon Karrde) legénységének tagja volt A jövő látomásában: a H'sishi nevű togoriairól van szó.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.