Ugrás a kommentre

3x18 - Twin Suns


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem egy kicsit csalódás volt ez a rész. Jobban is meglehetett volna ezt oldani 22 percben. Nem csak a párbajt hanem az egész részt is. Értem én hogy két öreg róka harcol egymással de ha mondjuk 3xor ilyen hosszú lett volna a párbaj az jobban tetszett volna és az is koherens Ep4-el. Ezra is csak bele volt erőltetve ebbe az egész részben. Hát nem tudom, én nem ájultam el ettől a résztől mint itt ahogyon sokan.

 

Amúgy a végén nem volt Luke túl kicsi? Itt már 17 volt azt kinézett vagy 12-nek amennyire látni lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy kicsit csalódás volt ez a rész. Jobban is meglehetett volna ezt oldani 22 percben. Nem csak a párbajt hanem az egész részt is. Értem én hogy két öreg róka harcol egymással de ha mondjuk 3xor ilyen hosszú lett volna a párbaj az jobban tetszett volna és az is koherens Ep4-el. Ezra is csak bele volt erőltetve ebbe az egész részben. Hát nem tudom, én nem ájultam el ettől a résztől mint itt ahogyon sokan.

 

Amúgy a végén nem volt Luke túl kicsi? Itt már 17 volt azt kinézett vagy 12-nek amennyire látni lehetett.

Én úgy gondolom, hogy először az lett kitalálva, hogy az Obi-wan vs. Maul milyen legyen.

Nos elhatározták, hogy rövid, de jelentőségteljes legyen.-ezt most nem taglalom, mert lejjebb már megtettem.

Nyilván a rész végére kellett időzíteni. És akkor kellett neki keríteni egy kb 60-70 %-nyi anyagot, hogy epizódnak lehessen nevezni.

Méghozzá Rebels epizódnak. Ezért kellett bele Ezra. És a klf kalandok. Nekem működik.

És Luke? Jól írod: "amennyire látni lehetett" annyira tökéletes volt! ;)

 

Ja és holokronok még darabokra törve is bírnak funkcióval. Óriási!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Ezra nem nézi elég figyelmesen a sorozatot, mert ez a konklúzió már nem először hangzik el :P

Szegénykém kicsit lassan tanul. :)

 

Azt ne mondd nekem, hogy nincs potenciál Obi-Wan ezen időszakában.

Potenciál van - már ha van, mert elvileg ez a Kenobi ki se tette a lábát a Tatooine-ról -, de az nem egy totál másokról szóló, 20 perces epizódokkal operáló animációs sorozat egyepizódos mellékszereplőjeként szeretném, ha elénk tárnák. Erre legyen egy komplett film. Ebben az epizódban és ebben a sorozatban ennyi bőségesen elég volt Ben Kenobiból. Ahhoz, hogy többet hozzátegyenek egy ilyen szereplőhöz, arra egy film kell, vagy legalábbis az, hogy egy sorozatban jóóóóóval többet, sok-sok epizódot szerepeljen.

 

Az tényleg benne van, hogy lepasszolja a Lars farmon, de az nem, hogy miért. Miért nem vállalta el a tanítást, ha tényleg hitt abban, hogy Luke a Kiválasztott? Miért csak távolról figyelte, ahogy felcseperedik? Mozgóképen erre még nem kaptunk választ, pedig itt volt a lehetőség.

Nézzük csak, mert Yoda javaslatára elvonultan kellett élniük (ep3), mert szintén Yoda utasítására a családjánál helyezték el (ep3), mert Luke létének titokban kellett maradnia a lehető legtovább, ami nehezen megy, ha elkezdik tanítani (Rebels, ep5 - amint egy Jedi fejlődésnek indult, a Sötét Oldal követői azonnal rájuk szálltak), ja, és mert Owen bácsi távol tartotta Bent Luke-tól (ep4). Most csak kapásból ennyi válasz jutott eszembe, ami mozgóképen egyértelműen ott van. Egyik-másik csak 40 éve létező válasz...

 

Nyilván a sztoriszál másképp alakult volna

Szóval megint az az érv, hogy ha máshogy írták volna meg az egészet, akkor más lett volna az egész... Ezzel nehéz vitázni. Mondjuk ilyen alapon Savage is fölösleges volt, úgy is megírhatták volna, hogy Asajj Ventress legyen a középpontban. Sőt, Asajj is felesleges, hiszen Grievous is betölthette volna Asajj szerepét. Sőt, Grievous is fölösleges, hiszen az ő szerepét betölthette volna Hakapeszi Maki, ha úgy írják meg.

 

Persze, így hogy idő előtt elkaszálták a TCW-t, végülis ez a legjobb megoldás, hogy mozgóképen zárták le a sorsát. De a Rebels beli szereplése sem igazolta Maul visszahozásának szükségletét.

De te magad igazoltad: jó antagonista lett. Ennyi! Persze, nyilván, más is lehetett volna az, de így írták meg. Millió és egy karakter van a Star Warsban, a felének fele akkora szerepe sincs az egész történetben, mint Maulnak volt, mégsem rugózik rajta sok ember. C-3PO, Chewbacca, Boba Fett, stb... Sok-sok karakter, akihez ki lehetne rendelni a bizonyítványt, hogy igazolják, minek mesélték be vagy hozták vissza. De ott vannak, mert bemesélték őket. Ha tetszik, akkor minek akadékoskodsz?

Nem volt fölösleges visszahozni, mert jó sztorit kanyarítottak köré. Ennyi, ez elégnek kéne, hogy legyen. De úgy tűnik, manapság a jó már nem elég jó, elvarázsolni meg lassan lehetetlen az emberek többségét... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Nagyon erzelemdus epizód volt :)

Maul visszahozasa mar a Tcw ben is remek húzás volt, itt pedig megjobb. Az o életutját is vegigkovetjuk fiatal felnőtt , ereje teljeben levo harcos, majd a ravasz ven roka szerepében, mikor mar tudására es tapasztalatara epit. Az ep1ben erdemtelenul kevés szerep jutott neki, ment a levesbe tüskés fejű ugribugri valami.

Egyszeruen zsenialis ahogy manipulal, hasznalja a palpatinetol szerzett alapokat es hasonlitanak az oveire a modszerei

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De te magad igazoltad: jó antagonista lett. Ennyi! Persze, nyilván, más is lehetett volna az, de így írták meg. Millió és egy karakter van a Star Warsban, a felének fele akkora szerepe sincs az egész történetben, mint Maulnak volt, mégsem rugózik rajta sok ember. C-3PO, Chewbacca, Boba Fett, stb... Sok-sok karakter, akihez ki lehetne rendelni a bizonyítványt, hogy igazolják, minek mesélték be vagy hozták vissza. De ott vannak, mert bemesélték őket. Ha tetszik, akkor minek akadékoskodsz?

Nem volt fölösleges visszahozni, mert jó sztorit kanyarítottak köré. Ennyi, ez elégnek kéne, hogy legyen. De úgy tűnik, manapság a jó már nem elég jó, elvarázsolni meg lassan lehetetlen az emberek többségét... :(

Hát jah, csak őket nem ölték meg, hogy aztán x évvel később feltámasszák, ezért nyilván nem is reklamál miattuk senki. Mondjuk szerintem Maul elég sok mindent indukált a poszt-nabooi létezésével, visszagondolva Mandalorra, vagy Sidious elleni párharcára, vagy épp itt, a Rebelses ténykedésére... és bár az "elmozdulás" a mostani résszel tényleg 0 lett (ugyanúgy Obi nyiffantotta ki, mint eredetileg), de nem csak az elmozdulás számít, hanem az út is, és az úttal kapcsolatban történt és bemutatott események. Ezzel a halálával én most elfogadtam, hogy Naboo-n nem halt meg, és megnyugvást hozott a kis lelkemnek, hogy ugyanúgy Obi ölte meg. :D

 

Magáról a részről... merész! Sok olyan TCW részt láttunk, sőt Rebels részt is, ahol már egy in medias res kezdéssel kvázi belecsaptak a lecsóba, és szinte egész részen át csépelték egymást a felek. Persze ezek is tetszettek, de jó volt végre valami újat látni, és megtapasztalni egy ilyet is: Maul leszáll Tatooine-ra, de nem találja Bent. Ez nekem tetszik, és a csel is, amit kitalált. Maga a párbaj sokkoló volt. 3 lépés - és Maul már fel is vágva, erre nem számítottam, de sikerült áthidalni a régi és az új Obi-wan vívási képességbeli különbségeket, így tetszett. Ahogy az is, hogy - ahogy írta Dzséjt talán alább - Ben felülemelkedik minden kicsinyességen, és átsegíti az Erő honába a régi ellenséget. Azért nem egy "How uncivilized" féle lefitymálás, mint amit Grivi ellenében mutatott be. :D

 

Luke pedig - nos maradjunk annyiban, hogy Ben szerint ő a kiválasztott. Ez azért nem meglepő számomra, mert az EpIII-ban is múlt időben beszél Anakin kiválasztottságáról, így nálam két lehetőség volt: vagy egyáltalán nem hisz már abban, hogy lenne kiválasztott, vagy pedig azt hiszi, hogy Luke/Leia az. Ugye valószínű, hogy jelen álláspontját Qui-Gonnal közösen alakította ki - ha már beszéltek a tréning végett - viszont jól tudjuk, hogy a szellemek sem tudnak mindent, ellenben Obi nem hinné azt, hogy Anakin/Vader átállíthatatlan az EpVI-ban. Szóval maradjunk annyiban, hogy QG és Obi szerint Luke a kiválasztott, de ez korántsem jelenti azt, hogy valóban ő az - mindamellett logikusnak hangzana az új trilógia miatt. Várjuk meg, hogy ott pontosan mi fog Luke-kal történni.

 

A rész lezárása tetszett, bár egyetértek alább azzal, hogy Luke túl kicsinek tűnik így 720p-ben. Talán 2 év van vissza az EpIV-ig, ahhoz képest mintha egy óvodást láttam volna a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép epizód volt, évad finálénak is beillett volna. :)

Nekem pont elég volt ennyi Kenobival, egy cameo-nál több, de épp csak egy elegáns felvillanás, ami Obi-wan jellemét, ahová az a Tatooinon eltöltött évek alatt fejlődött, mégis híven megmutatta. Igazi bölcs Jedi mester, aki megbékélt a világgal, amelyben él, a feladatával, ami miatt elrejtőzött, és azzal is, hogy Maul bosszút akar állni rajta. Ahogy a haldokló Mault a karjaiban tartja, és aztán lezárja a szemeit, azzal megadja az egykori Sith-tanítványnak azt a békességet, amelyben annak az életében talán sosem volt része. Harcra és bosszúra nevelték, végül sehová sem jutott el Sith-mértékkel mérve, mégis, boldogabbnak és elégedettebbnek tűnt halála pillanatában, mint addig bármikor. Mintha maga sem tudta volna, de azért üldözte és akarta megtalálni Kenobit, mert erre a békére vágyott, de ezt még maga sem tudta.

Vagyis én úgy látom, ez a rész tulajdonképpen Maulról szólt, az ő hattyúdala. Sosem kedveltem igazán a karaktert, még az Ep1-ben sem, erőltetettnek éreztem a visszajövetelét a TCW-ben, amely véleményemet aztán a fordulatos története nagyjából megváltoztatta, de igazán itt a Rebelsben kedveltem meg, ahol ezzé a szánandó figurává változott. Ezrának szerintem segített épp azzal ,hogy sokszor becsapta, és így gyakorlatilag Kanan mellett ő lett Ezra másik tanítója. A rész végén Ezra le is szűrte - remélhetőleg véglegesen - a tanulságot, hogy az ő helye a csapat mellett van.

 

És végül én is szeretném kiemelni, hogy milyen szívet melengető érzés volt látni, ahogy Obi-wan nézi a cseperedő Luke-ot a távolból, miközben az ismerős Erő-téma hallatszik. Ez így tökéletes volt. :) Valóban úgy tűnik, mintha Luke lenne az igazi kiválasztott, akire mindennél jobban kell vigyázni, hogy ne kerüljön idő előtt szem elé, de hajlok arra, amit Donát ír, hogy ez csak Obi-wan (és előtte Yoda) szemszögéből nézve igaz elsősorban ,akik emiatt nem is igen hittek Anakin visszatérésének lehetőségében.

És ami még nagyon tetszett, az Obi-wan hangja, ami nagyon szépen megidézte Sir Alec Guinesst. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval megint az az érv, hogy ha máshogy írták volna meg az egészet, akkor más lett volna az egész... Ezzel nehéz vitázni. Mondjuk ilyen alapon Savage is fölösleges volt, úgy is megírhatták volna, hogy Asajj Ventress legyen a középpontban. Sőt, Asajj is felesleges, hiszen Grievous is betölthette volna Asajj szerepét. Sőt, Grievous is fölösleges, hiszen az ő szerepét betölthette volna Hakapeszi Maki, ha úgy írják meg.

 

De te magad igazoltad: jó antagonista lett. Ennyi! Persze, nyilván, más is lehetett volna az, de így írták meg. Millió és egy karakter van a Star Warsban, a felének fele akkora szerepe sincs az egész történetben, mint Maulnak volt, mégsem rugózik rajta sok ember. C-3PO, Chewbacca, Boba Fett, stb... Sok-sok karakter, akihez ki lehetne rendelni a bizonyítványt, hogy igazolják, minek mesélték be vagy hozták vissza. De ott vannak, mert bemesélték őket. Ha tetszik, akkor minek akadékoskodsz?

Nem volt fölösleges visszahozni, mert jó sztorit kanyarítottak köré. Ennyi, ez elégnek kéne, hogy legyen. De úgy tűnik, manapság a jó már nem elég jó, elvarázsolni meg lassan lehetetlen az emberek többségét... :(

Nekem soha nem az volt a bajom, hogy Maul béna gonosz lenne. Az a problémám, hogy a sorozatba behoztak egy szereplőt, aki egyértelműen egy Maul utánzat/pótlék, majd nem sokkal rá minden magyarázat és komolyabb ok nélkül visszahozták Mault is (úgy hogy közben a pótlékot totál elhanyagolták). Azt a Mault, aki az epI alapján benne lenne a SW top10 leghalottabb karakterek listáján, méghozzá előkelő helyen.

Ha a TCW készítői Maulból tudtak jó antagonistát csinálni (mert Maulból a TCW csinált jó gonoszt, nem az epI és nem a Rebels), akkor bárkiből tudtak volna, és lett volna kézenfekvőbb megoldás is, nem kellett volna ilyen erőltetett feltámasztással élniük. Ezen a helyzeten a Rebels sem változtatott, ahol Maul igazából csak árnyéka önmagának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem soha nem az volt a bajom, hogy Maul béna gonosz lenne. Az a problémám, hogy a sorozatba behoztak egy szereplőt, aki egyértelműen egy Maul utánzat/pótlék, majd nem sokkal rá minden magyarázat és komolyabb ok nélkül visszahozták Mault is (úgy hogy közben a pótlékot totál elhanyagolták). Azt a Mault, aki az epI alapján benne lenne a SW top10 leghalottabb karakterek listáján, méghozzá előkelő helyen.

Ha a TCW készítői Maulból tudtak jó antagonistát csinálni (mert Maulból a TCW csinált jó gonoszt, nem az epI és nem a Rebels), akkor bárkiből tudtak volna, és lett volna kézenfekvőbb megoldás is, nem kellett volna ilyen erőltetett feltámasztással élniük. Ezen a helyzeten a Rebels sem változtatott, ahol Maul igazából csak árnyéka önmagának.

 

Sziasztok, már évek óta olvasója vagyok az oldalnak de ez az első kommentem. Teljesen egyetértek az előttem szólóval, még annyi, hogy egyfajta kölcsönös "tisztelet" vagy nem is tudom mi alakult ki maul és kenobi között, amit a végén szerintem jól kifejez, hogy maul azt mondja, hogy meg fog bosszulni minket, és nem azt hogy engem.

Szerkesztve: - Camee
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke az új remeny

Ez eléggé utólagos belemagyarazasnak érzem, es újabb rokabornek hiszen az ep6ban a jedi visszatért, vader újra szeretetet erzett a fia irant es megmentette majd maga is meghalt, ezzel kiirtva a sitheket es egyensulyt teremtve az eroben. Ez igy kerek.

Ráadásul maga Lucas fejtegette egy kisfilmben, hogy miért Anakin a kiválasztott. Lehet, hogy ezt most felülírják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos rész volt. Megelőzőleg óriási volt az elvárásom az epizóddal kapcsolatban, ezért meglep, hogy egyáltalán nem csalódtam benne. Semmilyen értelemben. De ennek természetesen örülök :)

 

 

Epic harcot vártam én is, bevallom. Az előzetes alapján úgy is tűnt, de így remekül oldották meg a dolgot, és valószínűleg tényleg a kontinuitás miatt, mert hát az ANH-ban Obi-Wan nem vívott már olyan ügyesen, mint fiatal korában. De ez érthető is, mert hiába Jedi, attól a kor még rajta is fog, egyedül max Yodát tudtam volna elképzelni ugyanúgy pattogni, mint a prequelekben. A másik, meg hogy azért Maul se volt már olyan jó formában, ezért is tudta 3 suhintással elintézni Obi. Na mindegy is, meglepő volt ugyan, de nem csalódás, plusz mikor Obi átváltott Qui-Gon beállására, na azt megkönnyeztem, mert ez egy óriási tisztelgés volt a már ismerten kedvenc Jedim előtt, aki az egyik, és bizonyos szempontból talán a legnagyobb Jedi is. Obi pedig olyan nyugodtan, olyan méltósággal kezelte az egész szituációt, hogy megemelem a kalapomat, számomra ilyen az igazi JEDI, erre vártam egészen azóta, hogy Qui-Gon feltűnt a TPM-ben. :clap:

 

 

A prófécia. Nekem nagyon tetszene, ha tényleg Luke lenne a kiválasztott, de őszintén megmondva kezd egy kicsit elegem lenni a huzavonából, és remélem, hogy a 3. trilógia további részeiben végre megvilágosodik az egész, és nem fogják még utána is csűrni-csavarni, változtatni a dolgokat. Furán hangzik, de nekem az is bejönne, ha Anakin ÉS Luke is kiválasztott lenne. Ha a prófécia nem félreértelmezett, hanem mondjuk hiányos, pontatlan lenne. Szerintem nem feltétlenül csak egy személynek kell lennie a kiválasztottnak.

Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni mégis, én is éreztem, hogy kicsit gyors volt a tempó, nem a párbajra értem, hanem az egész részre úgy általánosan. Tényleg elbírt volna még egy kis időt, de ez számomra minimális gond, a rész erényei mellett ez tényleg csak szőrszálhasogatás a részemről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul maga Lucas fejtegette egy kisfilmben, hogy miért Anakin a kiválasztott. Lehet, hogy ezt most felülírják.

 

Igen ezt tudom, es elegge ugy tünik.

Ezzel csak annyi a baj, ha tenyleg beindul a gözhenger, a 10-12. reszre mar kitalaljak, hogy nem Luke, hanem a fia lányának unokatestvérének a közepsö gyereke a valodi kivalasztott, tehat elnyujthato a vegtelensegig es vegül az eredeti trilogiahoz mar kb semmi köze nem lesz.

De akár még jól is elsülhet ez a fordulat az EP8ban, kivancsian varom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A veszély megvan, de eddig nem adták jelét annak, hogy bénák lennének. :D

 

Egyébként azt se tudjuk ez igaz-e. Mármint Luke kiválasztottsága. Ok, most Obi célzott rá de én még nem vennék rá mérget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Erő papnői is "céloztak" erre:

"He is to teach one that will save the universe from the great imbalance for this the great gift will be his."

 

Lucas fejtegetéseivel meg még mindig az a baj, hogy az aktuális elképzeléseit vázolja, ami már a fejtegetés után öt perccel is más lehet. Ami viszont megmásíthatatlan: az ep3-ban ő adta meg a kétely lehetőségét, a TCW 6. évadában az ő jóváhagyásával került bele, hogy akár Luke is lehet a kiválasztott. És eredendően ő kezdett el egy ep7-9-ben gondolkodni.

Ha a sztori szerinte az ep1-6-tal kerek, és minden lezárult, akkor nem kezd el három új folytatáson agyalni. És ha szerinte tényleg, megmásíthatatlanul és végérvényesen Anakin a kiválasztott, akkor miért nyitotta meg annak lehetőségét, hogy nem ő az? Miért adta a kétely szavát Yodának, és miért kerülhetett be a fenti mondat a TCW-be? A válasz az, hogy Lucas valamit újragondolt időközben, vagy még nem tudott mindent elmondani, ami teljesen kikristályosította volna ezt, és ez marad az utódaira.

És ezt az epizódot Dave Filoni írta és rendezte, aki az Erőről és a Kiválasztottról nagyon-nagyon sokat beszélt Lucasszal, vagyis valószínűleg jóval többet tud az öreg elképzeléseiről, mint mi. És ez az ember beleírta, majd rendezőként is benne hagyta Ben szavait.

 

Szerk.: még valami. Feltehető, hogy Lucas már agyalt az ep7-9-en (vagy valami más SW művön, az biztos, hogy ha nála maradnak a jogok, nem a TCW-vel ér véget az SW, de még az is futott volna egy ideig), amikor a TCW hatodik évada készült, és a papnő szavai már megalapozása volt a jövőbeli történetnek. Finom utalás, ami már bekapcsolja a sorozatot az új történetekbe. Ezt alátámasztani látszik, hogy Filoni (ha jól emlékszem, ő volt) utalt rá, hogy a Yoda-szálban van kapcsolódási pont az ep7-9 történetével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több szép és zseniális pillanat is jutott erre a részre, de őszintén szólva számomra inkább negatív csalódás. :|

 

Nem éreztem jónak a ritmust, vagy talán nem is azt, hanem a játékidő elosztását. És még csak azt se tudom mondani, hogy több epizód kellett volna erre, mert nem az időhiányt láttam gondnak, inkább azt ahogy kezelték és beosztották. Ezra szerintem már bőven kapott annyi szerepet ebben a Maul-Obi vonalban, amennyi indokolt, nem láttam értelmét most is ilyen szinten bevonni. Nem sokat tett hozzá a részhez, ellenben a sivatagi bolyongását kellett nézni hosszú percekig. Ezt akkor is untam volna, ha nem lógott volna végig a levegőben a két nagy ikon találkozása. Meg ne már, hogy Maul ott van a Tatooine-on és nem képes egyedül megtalálni Obit...

Aztán ugye felvet azért kérdéseket Ezra szerepe. Visszament a többiekhez és akkor mi? Elárulja bárkinek is, hogy Obi él? Mondjuk Dzséjtnek igaza van abban, hogy elég logikus a történtek után, ha nem mondja is. Előkerül, hogy Bail hazudott a lázadóknak? Tudja egyáltalán Ezra, miért olyan fontos Kenobi és miért bujdos ő a Tatooine-on. Hera ugyebár megjegyzi, hogy ha élne, tuti aktívan segítene nekik. Chop vajon mit beszélt az öreggel, a droid világosítja fel off-screen a fiút? Meg ugye ezért az ezrás "időhúzás", hogy aztán pár percet dumáljanak?

 

Szóval maradt ~5 perc a nagy találkozásra. Hiába minden szó arany a diskurzusukban, ha ez is ilyen rövid. A párbaj pedig nekem pofára esés volt. Az "alapozás" remek volt, Obi régi beállása után a váltás egykori mestere megidézésével zseniális húzás. De tényleg 3 csapás? Ráadásul én kb. annyit láttam az egészből, hogy Obi kettévágja Maul kardját, aki összeesik és meghal. Biztos belevágott, de semmi sérülés nem látszik. Persze, ez egy "gyereksorozat", de azért ennyire nem vegyék már takarékra a dolgot, főleg egy olyan figuránál, aki korábban már azért túlélt ezt-azt...

Értem én, hogy nemsoká jön a Vader-Obi csörte, viszont abban előbbi se volt épp nagy szám. Ehhez képest kaptunk egy Ahsoka-Vader összecsapást, ahol megvoltak a hasonló nagy félelmeink, de remekül megoldották. Eltartott egy darabig, mégis az "öreg félgép" Vader úgy nyomta az akrobatikusságáról híres egykori tanítványa ellen, hogy ne lógjon ki a közelgő párbajokból. Ellenben Ahsoka se lett túl "szögletes" korábbi önmagához képest. Egyszóval tökéletes lett a koreográfia. Itt ezt nem mondanám el. Eleve nem vártam hosszú percekig tartó vívóparádét, de azért ezt túlzónak éreztem.

Dzséjt magyarázata Maulra pedig nekem nem áll össze. Ez a fazon több mint 30 évet várt arra, hogy beteljesítse a bosszúját. Emiatt a lehetetlent is túlélte, anno és most is rengeteg energiát mozgósított, parádésan kavart össze-vissza, hogy elérhesse célját. Erre itt van és remekül össze is rakja a képet, hogy mi Obi valódi célja. Itt lenne a hatalmas lehetőség. Ahogy Satine kapcsán is, megvan mivel tudna mindennél nagyobb károkat okozni esküdt ellenségének. Ráadásul ehhez az is tök mindegy milyen meggyötört állapotban van. Mindegy, nekiáll küzdeni, hamar lealázzák, de miért kéne ettől totálisan megtörnie és feladni az életét? Pont most, pont itt? Ennek én nem látom értelmét.

Aztán ahogy Obi bánt vele, az már megint zseniális volt. Tökéletesen illett a karakterhez. Mault igazából nem értettem. A Kiválasztott meg fogja bosszulni őket? Először úgy vettem, hogy Vaderre kérdez rá és a sithek megbosszulására gondol. Aztán rájöttem, hogy hülyeség, hisz Obi szerint tuti nem Vader az. Maul szemszögéből még Ezrának lehetne értelme, de arra megintcsak nem bólintott volna rá Obi. Utána jött Luke, de ott is inkább a sithekre vonatkozhatott Maul megjegyzése. Obit és Mault együtt hogy bosszulhatná meg bárki is? Vagy ez valamiféle megvilágosodás, hogy az Erő se a jediik, se a sithek által nem lehet rendben, így mindkét oldal szívni fog a Kiválasztott által? Érdekes. :hmm:

 

Luke előkerülése amúgy nagyon szépen lett megcsinálva, csak nekem is túl fiatalnak tűnt. De a zárás jól sikerült. Csak az összkép nem az igazi. Sokkal több lehetett volna ebben szerintem, még egy részben megvalósítva is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mault igazából nem értettem. A Kiválasztott meg fogja bosszulni őket? Először úgy vettem, hogy Vaderre kérdez rá és a sithek megbosszulására gondol. Aztán rájöttem, hogy hülyeség, hisz Obi szerint tuti nem Vader az. Maul szemszögéből még Ezrának lehetne értelme, de arra megintcsak nem bólintott volna rá Obi. Utána jött Luke, de ott is inkább a sithekre vonatkozhatott Maul megjegyzése. Obit és Mault együtt hogy bosszulhatná meg bárki is? Vagy ez valamiféle megvilágosodás, hogy az Erő se a jediik, se a sithek által nem lehet rendben, így mindkét oldal szívni fog a Kiválasztott által? Érdekes. :hmm:

 

Maulnak és Obinak is a sithek tették tönkre az életét. Érthető mire gondol. Maul korábban hihette, hogy Obi miatt szorult ki a körből, de később rájött, hogy Sidiousnak már így sem kell. Ráadásul meg is ölték a családját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maulnak és Obinak is a sithek tették tönkre az életét. Érthető mire gondol. Maul korábban hihette, hogy Obi miatt szorult ki a körből, de később rájött, hogy Sidiousnak már így sem kell. Ráadásul meg is ölték a családját.

Ez így van rendjén. Mindkét figura a sitheket akarja vesznji látni. Van egy személyes több évtizedes konfliktusuk, a céljuk most mégis ugyanaz. Vesszenek a sithek. Emlékezzünk csak a Maul szavaira a Sithekről a twilight of the apprentice-ből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra abszolút csalódás volt ez az epizód. Mintha Ezra lett volna főszerepben, miközben szerintem neki egyáltalán nem is kellett volna szerepelni ebben a részben. Azzal, hogy utójára volt a színen Maul szívesen láttam volna többet a karakteréből, vagy akár Kenobiból is, hogy a kettejük interakcióit ne is említsem, amiből szintén keveset adtak. Az a párbaj meg.... az Ahsoka vs. Vader összecsapás olyan volt, ahol szépen be lehetett volna fejezni Ahsoka karakterét, valami hasonlót láttam volna szívesen itt is, nem egy ilyen alibi párbajt, ahol csapnak kettőt aztán viszont látásra.... mintha egy padawan állt volna oda. Maul filmes halála sokkal királyabb volt ennél.

Ebben az epizódban az tetszett, hogy viszontláthattuk a Tatooinet és Kenobit, emellett nagyon szép volt a befejező snitt a Lars farmmal, azt remekül eltalálták. Érdekes volt ez a kiválasztott kérdés is, hogy miként befolyásolja a nagy egészet, esetleg az új trilógiát és Luke szerepét... ezen lehet agyalni. Ha meg mernének lépni egy ilyet a prófécia átértelmezésével, azt pozitívumként értékelném, hogy merészen bekavarnak egyet az állóvízbe.

Mindenesetre az, hogy Maul karaktere ilyen módon ért véget nekem egyáltalán nem tetszett, azzal együtt annak örültem, hogy legalább lezárták valahogy és tovább nem fogják húzni az ő sztoriját, mert már feleslegesnek érezném. Remélem most már még egyszer nem fogják feltámasztani, a finálétól meg mindenképpen többet várok. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul biztos meghalt, nem kell parázni. A hivatalos oldaltól még egy megemlékezős videót is kapott.

Jah, ezzel el is spoilerezve több ezer facebook felhasználónak a részt. :D

Azért meg kell hagyni, a csalódást kifejező hozzászólókat is meg lehet érteni... ezzel együtt tartom, hogy remek rész volt, de talán valóban többet is ki lehetett volna ebből hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal több lehetőség volt ebben az epizódban, csalódott vagyok, hogy nem éltek vele. A nagy beharangozó után Maul végzete kiábrándító volt azzal a három kardcsapással. Nyilván nem egy 10 perces párbajt vártam a Duel of the Fates-re, de ez így harmatgyenge volt. Furcsa, hogy Maul élete elsősorban a Sith-ek miatt ment rommá, ennek ellenére Kenobi iránt táplál nagyobb gyűlöletet. Főleg a Mandalore-i események után van kevés értelme. Már rég láttam a legutóbbi Maulos részt, de az nem világos, hogy találták meg a Tatooine-t? Emlékeim szerint, a holokronok csak egy ikernapok körül keringő sivatagvilágot fedtek fel. Mikor konkretizálódott a Tatooine? Aztán a holokron darabok által jutottak Kenobi közelébe? Ahhoz képest, hogy a Jedik örökösét védi, elég simán lenyomozható az öreg. Érdekes, hogy Maul ismerte ezt a holokron-egyesítő módszert, míg Palpatine és Vader a jelek szerint nem. Ezra sivatagbeli bolyongása helyett nyerőbb lett volna több időt szánni Obi-Wan Ezrával, illetve Maullal való beszélgetésére. Az sem derült ki egyértelműen, hogy Ezra vette-e a lapot, hogy Kenobi céllal van távol a Lázadástól, és Bailhez hasonlóan nem szabad felfednie társai előtt a hollétét. Kananék részéről legalább annyi indokolt lett volna a rész végén, hogy rákérdeznek, mi történt.

Összességében nem bánom, hogy Maul túlélte az Ep1-et, mert érdekesebbé vált a karaktere, bár ez sokkal inkább a TCW, mint a Rebels érdeme. Ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy némi módosítással Savage is átvehette volna a TCW-beli szerepét. Visszatekintve, a Rebelses pályafutását a végétől eltekintve is szinte teljesen fölöslegesnek érzem. Nem próbált feltörni, vagy bosszút állni Palpatine-on, helyette már-már szánalmas módon loholt Kenobi után a kicsinyes bosszújával. Tehát míg a TCW hozzáadott a jelleméhez, a Rebelsnél úgy érzem már "elfáradt" a karakter. Ebből a szempontból jó, hogy lezárták a sorsát. Mindaz, amit itt véghezvitt, egy Inkvizítor is megtehette volna.

A Kiválasztott kérdése érdekes... tehát Anakin bukását követően, Obi-Wan immár Luke-ot tekinti a Kiválasztottnak. Viszont ez nem biztos, hogy újraértelmezi a kérdéskört. Mert bár Luke-nak is köze van hozzá, de Anakin győzi le a Sith-et és hoz egyensúlyt az Erőbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kiválasztott kérdésköre kapcsán érdemes megemlíteni, hogy Yoda és Obi-Wan ugyan gondolhatják ekkor már Luke-ot a Kiválasztottnak, de ugye ők Anakint már eleve kizárják. Szóval abból indulnak ki, hogy Vader átállt, nem térhet vissza, így nem lehetett ő az. Ha van egyáltalán Kiválasztott (erről azért Qui-Gon győzködhette mindkettejüket), akkor jobb híján Luke lehet az. Legalábbis ez adja magát leginkább. Szóval az ő szemszögükből logikusan gondolkodnak, ettől még nem biztos, hogy igazuk is van.

 

Persze jó kis gondolatébresztő, főleg így az Ep.8 előtt, ahol Luke ugye valószínűleg főszerepben lesz. Én azt a verziót is támogatnám, hogy a Kiválasztott nem egy konkrét személyt jelöl és itt értik félre a Próféciát. Lehetne Vader és Luke együtt, vagy akár még Rey is beszállhat a trióba.

 

Amúgy az durva, hogy Maul a karakterfejlődése ellenére bizonyos szempontból semmit nem tanult. Amilyen elbizakodott volt anno az Ep.1-ben, ill. végig a TCW-ban, a Rebels-ben is így járt Kanannal. Ezek után pedig Kenobinál is ez lett a veszte, immáron nem is először vele szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát míg a TCW hozzáadott a jelleméhez, a Rebelsnél úgy érzem már "elfáradt" a karakter. Ebből a szempontból jó, hogy lezárták a sorsát. Mindaz, amit itt véghezvitt, egy Inkvizítor is megtehette volna.

 

Igazából nem a karakter fáradt meg, hanem a készítők választottak neki egy olyan utat, ami eléggé felszínesre és érdektelenre sikeredett. Sajnos egyszerűen nem megy egyidejűleg a régi karakterek behozása, és a Rebels saját karakterei történetének mesélése. Szerintem ebben a részben tovább tartott Zeb horkolása, mint a fénykardpárbaj, és Maul utolsó pillanatai együttvéve. De ha nem is tartott tovább, érzetre igen. Ez a rész nagyon arányt tévesztett. Sajnos pont azt érzem, mint egy éve Ahsoka esetén is, akkor viszont legalább épp jó pontnak tartottam, hogy Maul-nak jó volt a visszatérése. Bárhová elvihették volna a karakterét, nyilván nem akarták nagyon kibontakoztatni ezt a szálat.

 

A rész egy pontján, kb. 6-7 perccel a vége előtt még azt gondoltam, hogy itt még nem lesz lezárva semmi, és cliffhanger lesz a végén. Hiába tűnik pofátlan és progresszív megoldásnak a rész végi fénykardpárbaj, én sem azt hiányolom belőle, hanem az érzelmi átélhetőséget, egyszerűen az epizód nem juttat el minket abba az állapotba, amibe kéne, és aminek látszólagosan megteremti a körülményeit.

 

Ennek a résznek Maul-ról, és Obi-Wan-ról kellett volna szólnia, de egyik sem szerepelt eleget, ellenben voltak olyan teljesen felesleges pillanatok, mint: buckalakók (annak ellenére, hogy imádom őket) és hajólopás. Egyszerűen tényleg egy dupla évadzárónak kellett volna lennie, akkor jutott volna idő egyidejűleg arra is, hogy Ezra szemszögéből lássuk mindezt (ami íy megvolt), és arra is, hogy azért viszont mégis csak a két nagy nemezisről szóljon a történet.

 

Tavaly megvolt a duplarész, ellenben ott viszont csak Ahsoka-ról és Vaderről kellett volna szólnia az epizódnak, ennek ellenére ott behozták Maul-t, kiírták az inkvizítorokat, megvakíttatták Kanan-t, stb, ott sem azzal voltak elfoglalva, amit aztán, mint "nagy epikus drámát", a rész vége felkínál (jelzésértékű, hogy Vader abban is mindössze az utolsó 10 percben bukkan fel).

 

Nagyon reménykedem a jövő heti évadzáróban, de szerintem az nem fog csalódást okozni, mert az már most sokkal alaposabban fel van építve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kiválasztott kérdése érdekes... tehát Anakin bukását követően, Obi-Wan immár Luke-ot tekinti a Kiválasztottnak. Viszont ez nem biztos, hogy újraértelmezi a kérdéskört. Mert bár Luke-nak is köze van hozzá, de Anakin győzi le a Sith-et és hoz egyensúlyt az Erőbe.

Szerintem is itt most nem az eddigi hivatalos Lucas-i álláspont újragondolásáról van szó, hiszen egyértelmű, hogy Anakin lépett, de Luke kellett hozzá, vagyis ketten együtt teljesítették be a próféciát, bár a tett érdeme azért Anakint illeti, és hát ő volt abban a helyzetben, hogy ezt ténylegesen meg tudta tenni.

 

Én inkább azt gondolom, hogy csupán hangsúly eltolódásról van szó. Anakin története lezárult, Luke-é viszont még nem, és mivel jelentős szereplő az új trilógiában, igyekeznek az ő szerepét is hangsúlyozni ebben az egészben.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.