Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Számomra egy pillanatig sem volt kérdéses Snoke visszatérése a XI.-ben, DE kizártnak tartom, hogy halottaiból támadna fel! Inkább egy hologram felvétel formájában vagy visszaemlékezésben tudnom elképzelni! De hogy a tag nem ennyi volt, az 100%!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, szenzáció, végül is csak ősszel jön egy Resistance című sorozat, aminek középpontjában egy az Első Rend után kémkedő ellenálló áll és az ep7 előzményeit meséli el, és már most tudjuk, hogy két mozifilmes szereplő tuti benne lesz, de a TCW, a Rebels és a Forces of Destiny példájából kiindulva valószínűleg nem ők lesznek az egyetlenek. Na akkor vajon miben fog Snoke megjelenni újra Serkis megformálásában? ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Snoke honnan tudta, hogy az Ellenállás szállítóhajókon menekül? Ez új fejlemény volt amiről őt nem értesítették. 

DJ már azelőtt elmondta Huxéknak, hogy bementek a hangárba. Finnék elfogása és a hangárjelenet között bármikor tájékoztathatták Snoke-ot offcreen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Snoke honnan tudta, hogy az Ellenállás szállítóhajókon menekül? Ez új fejlemény volt amiről őt nem értesítették. 

Igen ez érdekes kérdés mert az események párhuzamosan zajlottak. Azt tudom elképzelni hogy Hux aközött tájékoztatta Snoke-ot erről mig Kylo és Rey a Falcon mentőkabinjától  Snoke trónterméig ért. Mert utána biztos nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

OFF

Ez szinte biztos benne lesz a Resistance-ben. Ha másképp nem hát utalásként.

 

Az én kívánságom az lenne, hogy filmben legyen. Elég fontos háttérinfó ahhoz, hogy a mezei nézők (akik nem néznek mást a filmeken kívül) is tisztában legyenek vele. Lehetne mondjuk egy visszaemlékezés Kylo-tól ezekre.

Vagy nekem tetszene az is, ha Kylo-t Luke és Snoke is kísértenék (Ez alatt nem azt kell érteni, hogy Snoke ugyanúgy eggyé vált az Erővel, mint Luke, és vissza tud térni. Inkább ilyen mentális probléma jelleggel mutatnám ezt be - Kylo elég hajlamos az ilyesmire :D ). Mondjuk mindkettejük hangját hallaná a fejében, és ennek kapcsán mutatnának részleteket a közös múltjukból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag bárhol feltűnhet: Resistance, képregény, könyv, film... Ezek közül a filmet csak említés szintjén tudom elképzelni, vagy úgy mint a Luke visszaemlékezést. Snoke lehet, hogy abban a templomban volt gondnok. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Elég fontos háttérinfó ahhoz, hogy a mezei nézők (akik nem néznek mást a filmeken kívül) is tisztában legyenek vele.

Solo után ez szerintem már nem kardinális érv. :) :evil:

 

Snoke-kal kapcsolatban amúgy flashbackben még bármi lehet. A PT úgy látszik, előszeretettel operál ezzel. Az ep7-ben és az ep8-ban is volt, így már nem lenne fura, ha az ep9-ben is lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 27. - 21:30, Yoda József írta:

Azt viszont továbbra is tartom, hogy Snoke-ról meg kell tudnunk pár dolgot a filmből. Legalább annyit, hogy hogyan találkozott Kylo-val, és hogyan fertőzte meg az elméjét, mivel ez már az alatt megtörtént, amikor még csak Luke tanítványa volt. Ez érdekes lehet, hiszen ez akár azt is jelentheti, hogy személyesen ismerhette Luke-ot és Leiát is. De ez itt már OFF

Az Ep6-ban sem derült ki hogy találkozott Palpatine és Anakin és hogyan térítette át. Mégis működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az Ep6-ban sem derült ki hogy találkozott Palpatine és Anakin és hogyan térítette át. Mégis működött.

Annyira éreztem hogy megint megkapom ezt valakitől :D tipikus.

Nekem nem fér a fejembe, hogy sokan nem látják azt, hogy mennyire nem ugyanaz a szituáció, mint akkor volt. 

 

Anno kaptunk egy trilógiát, in medias res kezdéssel, ami azért működött, mert nem létezett rajta kívül semmi más. Nem léteztek előzmények akkor még. Senki nem volt kíváncsi Palpatine-ra, mert eleve készen kaptuk a dolgokat: adott a gonosz birodalom, a gonosz császárral az élen, ami ellen fellázadtak, az árva parasztfiú meg belekeveredik az eseményekbe. Klasszikus mese.

 

Aztán megkaptuk a PT-t, ami szépen bemutatta, hogyan alakult ki mindez. 

 

A jelenlegi helyzet ahhoz hasonlítana inkább, ha a PT-ben nem találkozott volna Anakin és Palpatine, csak abban a 20 évben, ami a PT és OT között van. Ti örülnétek, ha mondjuk ezt a dolgot egy kettő között játszódott animációs sorozat mutatja be? Szerintem nem. 

 

Az ST egy számomra jól lezárt (tudom, sokan bele próbálják magyarázni, nincs jól lezárva az ep6-tal a saga, még olyanok is, akik 2012-ben a bejelentés után is ódzkodtak a folytatás trilógia gondolatától) történetet kezdett el folytatni. Eljutott A-ból B-be a történet, ha az ep1-ep6-ot tekintjük. Ráadásul ez a B pont egy olyan konklúzió, amit már a történet elején érzünk, hogy oda kell eljutni (egyensúly, Sidious legyőzése). 

 

Ugyanakkor most, hogy létezik az ST, a 9 filmnek kellene egy nagy egészet alkotnia, és eljutnia a történetnek A-ból B-be, amit én egyelőre nem látok (ez nem is baj, hisz még van egy rész). Viszont két rész alapján még mindig úgy érzem, hogy az ST önálló trilógiaként jobban megállja a helyét, mint a nagy egész részeként. Ezt főleg azért mondom, mert a megértés végett utána kell olvasni a dolgoknak a kiegészítő könyvekben, és a regényekben. 

 

Olyan nagy elvárás lenne a részemről egy 9 részes filmsorozattól, hogy plothole mentes legyen? Hogy ne legyenek benne a semmiből előkapott gonoszok? Ráadásul olyanok, akik jelentősen befolyásolták a történéseket? Mert Snoke eddig eléggé a semmiből jött, emellett az ER vezetője is volt, és még Kylo Rent is áttérítette. 

Nekem egyáltalán nem fér be egy 9 részes filmsorozat esetében, hogy nem magyaráz ezzel kapcsolatban semmit! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Yoda József írta:

Annyira éreztem hogy megint megkapom ezt valakitől :D tipikus.

Nekem nem fér a fejembe, hogy sokan nem látják azt, hogy mennyire nem ugyanaz a szituáció, mint akkor volt. 

 

Anno kaptunk egy trilógiát, in medias res kezdéssel, ami azért működött, mert nem létezett rajta kívül semmi más. Nem léteztek előzmények akkor még. Senki nem volt kíváncsi Palpatine-ra, mert eleve készen kaptuk a dolgokat: adott a gonosz birodalom, a gonosz császárral az élen, ami ellen fellázadtak, az árva parasztfiú meg belekeveredik az eseményekbe. Klasszikus mese.

 

Aztán megkaptuk a PT-t, ami szépen bemutatta, hogyan alakult ki mindez. 

 

Most is ugyanez van. Az OT óta eltelt 32 évet senki nem ismeri. Most fedik fel. Ugyanúgy in medias res a kezdés Snoke-al meg az első renddel. Majd biztos kapunk valamit ahol szépen bemutatják hogyan alakult mindez. Megérteném a számonkérést ha az ST a közvetlen folytatása lenne az OT-nak, de nem az a fent említett időtényező miatt. Hatalmas lyuk van az OT és az ST között.

47 perccel korábban, Yoda József írta:

Az ST egy számomra jól lezárt (tudom, sokan bele próbálják magyarázni, nincs jól lezárva az ep6-tal a saga, még olyanok is, akik 2012-ben a bejelentés után is ódzkodtak a folytatás trilógia gondolatától) történetet kezdett el folytatni. Eljutott A-ból B-be a történet, ha az ep1-ep6-ot tekintjük. Ráadásul ez a B pont egy olyan konklúzió, amit már a történet elején érzünk, hogy oda kell eljutni (egyensúly, Sidious legyőzése). 

Itt OT-t akartál mondani szerintem.

 

47 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Ugyanakkor most, hogy létezik az ST, a 9 filmnek kellene egy nagy egészet alkotnia, és eljutnia a történetnek A-ból B-be, amit én egyelőre nem látok (ez nem is baj, hisz még van egy rész). Viszont két rész alapján még mindig úgy érzem, hogy az ST önálló trilógiaként jobban megállja a helyét, mint a nagy egész részeként. Ezt főleg azért mondom, mert a megértés végett utána kell olvasni a dolgoknak a kiegészítő könyvekben, és a regényekben. 

Magad is bevallod, hogy kell még egy rész. Innentől nem értem miért értetlenkedsz mégis. Vannak kiegészítő infók más művekben, de olyan hű de nagy dolgokat azokból se lehet megtudni. Amúgy az OT-nak is van már előzménye, nem is egy.

47 perccel korábban, Yoda József írta:

Olyan nagy elvárás lenne a részemről egy 9 részes filmsorozattól, hogy plothole mentes legyen?

Mi a plothole? Az, hogy nem magyarázták meg Snoke eredetét az még nem az. Egyelőre nem tudjuk, ami később biztos változni fog. A IX-ben már biztos nem lesz benne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most is ugyanez van. Az OT óta eltelt 32 évet senki nem ismeri. Most fedik fel. Ugyanúgy in medias res a kezdés Snoke-al meg az első renddel. Majd biztos kapunk valamit ahol szépen bemutatják hogyan alakult mindez. Megérteném a számonkérést ha az ST a közvetlen folytatása lenne az OT-nak, de nem az a fent említett időtényező miatt. Hatalmas lyuk van az OT és az ST között.

 

A PT után is eltelt 20 év, még sincs a PT és az OT között olyan éles váltás, mint az OT és ST között. Ahol befejeződik a PT, ugyanolyan helyzetből veszi fel a fonalat az OT. A kiemelt rész pedig a legnagyobb probléma. És nem csak Snoke-kal kapcsolatban. Az, hogy hogyan került a térképre az Első Rend, szintén nem a filmekből derült ki. Még az akkor előzmények nélküli OT-ben is képesek voltak 5 percet szánni arra, hogy pár mondatban összefoglalják, hogyan lett a köztársaságból birodalom. Az ST-ben egyáltalán nem.

 

Ha pedig az ST "nem a közvetlen folytatása az OT-nek", akkor ne nevezzék 7-8-9-nek :P az ST a Skywalker Sagát hivatott folytatni. Akkor tegye úgy, hogy nincsenek ekkora lyukak a történetben. A PT az OT-t úgy egészítette ki, hogy hiába volt 20 év a kettő közt, a történetben nem tátongtak ilyen lyukak, amelyeket más nem filmes művekben kellett befedni.

 

Abrams azt mondta, hogy a 9. rész összekapcsolja majd mindhárom trilógiát. Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy ez mit tartogat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A IX-ben már biztos nem lesz benne. 

Biztos? :P 

 

Ian McDiarmid sem volt a stáblistán, Darth Sidious neve mégis elhangzott a VIII-ban. Szerintem Snoke története még simán kiegészülhet a kilencben. Nem kell a témára órákat áldozni. Viszont néhány plusz infó jól jönne, hogy hogyan emelkedett fel, ki volt ő. Kylo és Hux között egy pár perces párbeszédbe simán bele lehet rejteni a legszükségesebbeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért már a PT-OT között is van egy Rebels és RO

Akkor látom nem érted problémám. 

Amíg a RO és a Rebels nem léteztek, a OT és a PT együtt megálltak a saját lábukon. Az ST-re ez eddig hatványozottan nem igaz. Ez a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Donát írta:

Biztos? :P 

 

Ian McDiarmid sem volt a stáblistán, Darth Sidious neve mégis elhangzott a VIII-ban. Szerintem Snoke története még simán kiegészülhet a kilencben. Nem kell a témára órákat áldozni. Viszont néhány plusz infó jól jönne, hogy hogyan emelkedett fel, ki volt ő. Kylo és Hux között egy pár perces párbeszédbe simán bele lehet rejteni a legszükségesebbeket.

Fizikailag gondoltam. 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Akkor látom nem érted problémám. 

Amíg a RO és a Rebels nem léteztek, a OT és a PT együtt megálltak a saját lábukon. Az ST-re ez eddig hatványozottan nem igaz. Ez a baj.

De most két trilógiát hasonlítasz egyhez. Ráadásul előzményekről beszélünk aminek kimondott feladata volt az OT alá pakolni. Az ST ebből a szempontból nem olyan jellegű folytatás. A VI-tal lezárult egy korszak. Amit most látunk egy új éra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hogy ne legyenek benne a semmiből előkapott gonoszok? Ráadásul olyanok, akik jelentősen befolyásolták a történéseket? Mert Snoke eddig eléggé a semmiből jött, emellett az ER vezetője is volt, és még Kylo Rent is áttérítette.

Miért, Dooku hogy tűnt fel az Ep.2-ben? Annyit mondtak róla, hogy egykor jedi volt és ennyi. Grievous? Róla még ennyit se. Sidious pedig igenis releváns példa, ahogyan arra mindjárt ki is térek.

 

Egyébként ott vannak szerintem sokan tévedésben, hogy a SW (főleg az OT) nézőpontja egyértelműen karakterközpontú. Folyton a főhőseinkkel tartunk, akármilyen kalandokba is keveredjenek, de ők vannak fókuszban. Attól függetlenül, hogy amúgy a galaxis általános helyzetét tekintve ez mennyire fontos. Nyilván sok esetben ezek fedésben vannak, sokszor viszont nem.

A 4-ben betekintünk Luke unalmas hétköznapjaiba, később látjuk ahogy a Falconon gyakorol Kenobival. Az 5-ben nézhetjük Hanék menekülős meg mynockos kalandjait, illetve ahogyan Luke keresi Yodát, aztán pedig tanul tőle. A 6 azzal nyit, hogy Jabbábál misszióznak és megmentik Hant. Ezek a galaxis szempontjából nézve marginális események ahhoz képest, hogy közben feloszlatták a Szenátust, vagy a lázadók megszerezték a 2. HCs helyzetét, vagy hogy ez utóbbi tulajdonképpen egy csapda volt. A Birodalom első emberét érdemben csak a 6-ban látjuk, miközben kis túlzással Luke-nál még wc-re is vele megyünk.

 

A sequel ugyanezzel a nézőponttal operál. A hangsúly mindig a karaktereken van. Közülük is azokon, akik a főszereplők. Ez pedig nem attól függ, hogy a galaxisban betöltött szerepük mekkora. Hiába volt Sidious az uralkodó, semmit nem kaptunk belőle. Hiába volt Dooku a sith tanítvány és a CIS feje, ő se kapott sok hátteret. Grievous meg a droidsereg vezetője volt, de semmi infónk nem volt róla. A másik oldalon ugyanez igaz pl. Yoda-ra vagy Windura. 

Márpedig a ST tekintetében Snoke nem kiemelt szereplő. Azért nem tudunk meg róla többet, illetve azért így írták ki a sztoriból, mert nem ő a fontos. Hanem Kylo, Snoke-ból csak azért láttunk egyáltalán ennyit is, mert kellett ahhoz, hogy Kylo Ren karakterét felépítsék. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy Snoke volt a fővezér, meg az ER feje, annak a történetnek, amit az új trilógia el akar mesélni, ő csak egy mellékszereplője.

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Anno kaptunk egy trilógiát, in medias res kezdéssel, ami azért működött, mert nem létezett rajta kívül semmi más. Nem léteztek előzmények akkor még. Senki nem volt kíváncsi Palpatine-ra, mert eleve készen kaptuk a dolgokat: adott a gonosz birodalom, a gonosz császárral az élen, ami ellen fellázadtak, az árva parasztfiú meg belekeveredik az eseményekbe. Klasszikus mese.

Sem az in medias res kezdés, sem pedig a készen kapott alapszitu nem indok arra, hogy a "galaxis" első emberét ne ismerjük meg, sőt ne is lássuk (csak az 5-ben hologramként, majd a 6-ban). Attól, hogy adott a gonosz Birodalom a gonosz császárral, még miért ne lenne reális igény vagy kíváncsiság ennek a császárnak az ismerete? Feltéve persze azt, hogy a ST-ban jogos Snoke háttere miatt reklamálni.

Valóban vannak különbségek a két szitu között, de ebből az aspektusból szerintem teljesen működőképes a párhuzam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez egy problémás pont eddig a ST-ban. 

Tudom, sokan azzal érvelnek, hogy az OT-ban nem tudtunk semmit Palpatine-ról, mégis oké volt. 

De a nagy különbség, hogy az OT-ban anno a történet közepébe csöppentünk bele, és nem volt mihez viszonyítani. Most akkor állna meg ez a dolog, ha az ep7-tel kezdem el nézni a történetet, ahol hasonlóan belecsöppenünk az eseményekbe. Úgy Snoke-kal minden rendben lenne. De ahogy korábban említve volt, ep7, 8-as megjelölést kaptak az új részek. 

Másrészt van egy PT-nk, aminek köszönhetően már nem hagyható figyelmen kívül, hogy egy SW ultimate gonosz miként jön be a képbe. Sok ideje és sok melója volt abban az öreg Palpinak, hogy kikiáltsa a Birodalmat. 

Én továbbra is várom a magyarázatot arra, hogy hogyan volt képes Snoke akkora hatalomra szert tenni, amivel felállította az ER-et, sőt... Honnan szerzett olyan tudást, amivel össze tudott kapcsolni másokat az Erőben? Mert Palpi ilyen tudásért talán még sorszámot is húzott volna. 

Szerintem ezekkel az ep9 még adós lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke nem az ultimate gonosz. Így szerintem a háttér története se annyira fontos mint pl. Palpatine-é. Biztos megkapjuk egyébként. 

 

Ennek az új trilogiának nem is biztos, hogy az ER-Ellenállás harc lesz a lényege. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ti örülnétek, ha mondjuk ezt a dolgot egy kettő között játszódott animációs sorozat mutatja be? Szerintem nem. 

A PT rengeteg fontos kérdését az ep2 és az ep3 között futó animációs sorozat mutatott be. Örültél neki? Naná, mert a filmek nem foglalkoztak velük. ;) 

 

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az ST egy számomra jól lezárt

Az ST csak 2019-ben lesz lezárva. :P 

 

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

tudom, sokan bele próbálják magyarázni

Nem próbálják, ez benne van. 20 év ezernyi könyve és képregénye rá a bizonyíték. Sok hülyeség van köztük, de mindezt pont az a tény szülte, hogy az ep6 nem varrt el minden szálat. Eleve Lucasnak nem volt szándéka minden szálat elvarrni. Nem véletlen tervezte még az ep1 forgatásának idején is 9 részesre a sztorit. Eme tervek miatt ő maga nem zárta le rendesen a Sagát. Itt nincs semmiféle próba, legfeljebb te nem akarod elfogadni, hogy bizony az ep6 rengeteg kérdést hagyott nyitva, amit ráadásul az ep1-3 fokozott is, miután beleszőtték a kiválasztott sztoriját. A Saga akkori 6 részén elvileg átívelő szálra a magyarázatot egy interjúból kaptuk meg, mert az utolsó három rész még csak említés szintjén sem foglalkozik vele! Szerinted EZ a jól lezárt történet ismérve?

 

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ugyanakkor most, hogy létezik az ST, a 9 filmnek kellene egy nagy egészet alkotnia, és eljutnia a történetnek A-ból B-be, amit én egyelőre nem látok (ez nem is baj, hisz még van egy rész). Viszont két rész alapján még mindig úgy érzem, hogy az ST önálló trilógiaként jobban megállja a helyét, mint a nagy egész részeként. Ezt főleg azért mondom, mert a megértés végett utána kell olvasni a dolgoknak a kiegészítő könyvekben, és a regényekben. 

Szerintem baromira nem kell, eleve nem is tudsz, hiszen alig-alig létezik ilyen.  És ezt határozottan állítom, hiszen az új filmek előtt semmi olyat nem olvastam, ami kapcsolódik ama filmekhez, aztán mégis egész éjszakákat beszélgettem át a filmekről a premierek napján. Ha annyira rohadtul fontos lenne a filmek megértéséhez a kiegészítő anyag, akkor ez nagyjából lehetetlen lenne.

Ami meg van, az semmivel sem több, mint amennyinek a korábbi filmeknél utána kellett járni, ha tudtál, mert 1977-ben a Halálcsillag működési elvének baromira nem tudtál, de persze 2015-ben elvárás, hogy a Csillagpusztító működési elve már a filmben le legyen közölve... Ez is olyan változás, amit érdemes lenne górcső alá venni.

És itt rá is térünk a lényegre. Ha már azzal dobálózol (megjegyzem, jogosan), hogy mennyire más Palpatine helyzete, akkor a változások oltárára véssük fel, hogy az univerzumépítés és a rajongók hozzáállása is sokat változott az ep6 óta. Ma már kevés az, hogy egy filmben megvillantjuk egy univerzum apró szegletét (lásd Avatar franchise bukása, Cameron Star Wars méretűre tervezte, de egyetlen film és egy harmatgyenge videojáték nem fog franchise-t teremteni). A mai világban már médiumokon átívelő világokat várnak az emberek és elvárják, hogy ami egy sorozatban vagy képregényben történik, annak legyen hatása a filmben. Ezért károg sok ember, hogy az Agents of S.H.I.E.L.D. olyan, mintha a filmek szempontjából nem is létezne. Az MCU tehát ezt rosszul csinálja, ellenben a Lucasfilm tankönyvbe illő alapossággal egyesíti a világot - nem csoda, a médiumokon átívelő világ alapköveit szintén a Star Wars tette le, amikor 1996-ban útjára indult a Shadows of the Empire multimediás projekt. A képregénynek, könyvnek,  videojátéknak, játékfiguráknak sőt az 1997-es A New Hope SE-nek hála az ember először érezhette, hogy a Star Wars nem csak a filmekben létezik (bár az EU ekkor már terebélyes volt, a dolog - akárcsak az MCU-ban - csak egyirányú volt, 1996-1997-ben viszont először oda-vissza hatott). Erre épül ma minden, amit látunk az MCU, a DCU, meg a többi gyenge próbálkozás mellett a Star Wars terén, és örömmel mondom, hogy a Lucasfilm csinálja a legjobban. A RO és a Solo a bizonyíték rá, de az ep8-ban is látni olyat, amire csak akkor jössz rá, hogy micsoda, ha játszottál a Battlefront 2-vel.

Igen, sokat változott a filmkészítés metódusa, de sokat változott a franchise világok építése is, és a rajongók és nézők elvárásai is. Ma már fontos dolgokat közölnek le animációs sorozatok és azok szerves és elidegeníthetetlen részei a mozifilmeknek. Ezért mondtam már korábban is: a Star Wars nem csak a filmek. A PT és minden új film pedig már ebben a szellemiségben készül. A baj az, hogy a rajongói közösség viszont nem feltétlen tud ezzel lépést tartani, mert sajnos ők a negatív irányba változnak. A fantáziájukat már nem használják, mindent a szájukba kell rágni. Régen bemondták, hogy a Halálcsillag képes elpusztítani egy bolygót, megmutatták, elfogadtuk. Han, Leia és Chewie kiment egy űrcsiga gyomrába, és elfogadtuk, hogy oda elég egy hermetikus zárásra képtelen gumival feltett maszk (pedig tuti, hogy egy űrcsiga gyomrában nincs légnyomás, és az emberi szervezet ezt baromira rosszul viseli). Elfogadtuk, hogy a bombák lehullanak és az űrhajók repülő módjára manővereznek a légüres térben.

Ma komplett technikai leírás kellene közölnie a Csillagpusztítóról a filmnek, a természetfeletti erőkkel bíró Leia űrrepülése hülyeségnek van nyilvánítva, és fennakadnak emberek, hogy a bombák hullanak. Súlyos változás ez a rajongók felfogásában, és nem a jó irányba. És ez bizony igaz Snoke-ra.

Mert egy részről, jogos, hogy Palpatine után muszáj lenne megmagyarázni, honnan jött ez a csuda figura. Bár én ezt csak az ep7-ig éreztem így, az ep8 bemutatta, hogy ez a csuda figura csak egy figura. Semmit nem villant, amivel felérne Palpatine-hoz. Ezután az, hogy az Ismeretlen Régiókból származik, nekem bőven elég. Nem fontos karakter. Illetve de, fontos karakter a történet igazi főgonoszának, Kylo Rennek a fejlődésének szempontjából. De ahhoz meg szükségtelen Snoke-ról részleteket megtudni.

Éppen ezért, bőven elég, ha egy animációs sorozat mutatja be Snoke-ot. És itt jön képbe az, hogy Frenkie-nek és az ő véleményét hangoztatóknak is ugyanúgy igaza van. Snoke az ep7-8 történetének szempontjából nem bír nagyobb jelentőséggel, mint Palpatine az ep4-6 szempontjából, így bizony tényleg nem jogos az elvárás, hogy mindent tudni kelljen róla. Nem kell! A történet írás alapja, hogy csak azt közöld, ami a történet szempontjából elengedhetetlen (ezért írok én mindent túl, mert nem tudom betartani ezt, állandóan szükségtelen infókat közlök, de ez még egy könyvben működhet, egy korlátozott idejű filmben semmiképpen). Egy mellékszereplő eredettörténet semmilyen történetnek nem elengedhetetlen része. És ez a másik, ami véleményem szerint rossz irányba változott a nézők körében: már képtelenek különbséget tenni fő- és mellékszereplő fontossága között. Erre jó példa a Rogue One, ahol az egész teamről szeretne a sokaság komplett életrajzot kapni (hányszor is emlegették fel az egyik mellékszereplőt, Bodhit, hogy nincsen komplett önéletrajza a filmben?), miközben a filmnek összesen egy szereplője van, akivel ilyen mértékben foglalkozni kell, és az Jyn Erso. Mindenki más mellékszereplő, különböző fokozatokban. Fontosabb mellékszereplő még Cassian és Krennic, akikkel még kicsit komolyabban kell foglalkozni, de ez meg is történt, mindenki már nem jelentősebb, mint Wedge. Pedig ő egy komplett trilógiát repült végig, két Halálcsillaggal, és ez olyasmi, amit még a nagy Luke Skywalker sem mondhat el magáról. Bárki is igényt nyújtott be, hogy a filmekből derüljön ki az önéletrajza? Nem!

Szóval igen, az ep6 Palpatine-jához egyrészről kár hasonlítani Snoke helyzetét, másrészről egy az egyben ugyanaz. Annyi a lényeges különbség az ep4-6 és az ep7-9 között, hogy manapság sokkal-sokkal fontosabbak a kiegészítő művek, így míg Palpatine hatalomra kerülését csak másfél évtizeddel később, új mozifilmekből ismerhettük meg, nagyon valószínű, hogy Snoke előéletét egy másik médiumnak hála pár évvel ep7-es debütálása után feltárhatjuk. Mert nem csak a filmkészítés, de az univerzumépítés és a nézői elvárások is sokat változtak.

Arról nem beszélve, hogy Snoke még a halála után is foglalkoztatja a rajongókat, jelzi, hogy megalkotása tankönyvi példa lehet. Ultronról beszél bárki is? Hát Harkoonen báróról? Palpatine érdekel még valakit a halála után most?

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Olyan nagy elvárás lenne a részemről egy 9 részes filmsorozattól, hogy plothole mentes legyen?

A Star Wars esetében? Ja, mivel ha a TCW-t kirántjuk a sorból, akkor már a PT teli van plot hole-okkal. ;) Sőt 1977 óta van plot hole a sztoriban. Szóval az elvárásod nem nagy, hanem irreális. Sohasem volt plot hole mentes a Star Wars (semmi sem az!), és a PT után kifejezetten fontos dolgok nem lettek megmagyarázva. Szellemek, klónok teremtése, 66-os parancs, Kiválasztott -> ez utóbbi még mindig teli van lyukakkal. És nem az ST miatt!

 

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hogy ne legyenek benne a semmiből előkapott gonoszok?

Szintén, irreális elképzelés. Grievoust talán az ep2 alapozta meg? Hát Dookut láttuk az ep1-ben? (Az, hogy Jedi volt, semmivel sem több infó, mint hogy Snoke Erőhasználó.) Pusztán a hat film alapján Tarkin jött valahonnan? Az ep3-ban olyan sokat szerepelt, hogy ha pislantasz, elszalasztod, de ha nem pislantasz és nem nézel utána egy kiegészítő műben, rá nem jössz, hogy az Tarkin. Hát Darth Maul? Az ep1-ből annyit tudunk, hogy Sith. És 6, vagyis 5 Saga film ide vagy oda, Palpatine előéletéről sem tudtunk meg többet, mint Snoke előéletéről. Annyit tudtunk meg a PT-nek hála, hogy hogyan került hatalomra (amit már leközölt az ep4 könyv változata, az ep1-3 csak elmesélte a pontosabb részleteket, amihez újfent egy kiegészítő mű, a TCW adott sokat, de még így is maradtak plot hole-ok). De hogyan is lett Sith? Miért is ő az első Sith 1000 év alatt, aki eljutott oda, ahová? Stb. Úgy tűnik, hogy Palpatine-ról sokat tudunk, de igazából nem tudunk sokat.

 

19 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ráadásul olyanok, akik jelentősen befolyásolták a történéseket?

Igazából az ep7-8 cselekményét Snoke kevéssé mozdította előre. A filmekben pontosan annyi szerepe van, mint amennyinek egy mellékszereplőnek lennie kell. Kylo Ren, Finn, Rey és Poe a sztori igazi alakítói (sőt az ep7-ben még Poe is csak egy mellékszereplő), Snoke csak asszisztál nekik. A legnagyobb húzása, hogy hidat képzett Rey és Kylo között, de az is inkább Snoke karakteréhez adott hozzá, a történetet nagyban nem befolyásolta. Tíz másodperces ujjgyakorlat módosítani úgy, hogy csak a párbeszédekre és Snoke karakterére, de a történetre nem leszel hatással - hála az ep7-nek.

Az, amit te mondasz, az az univerzum beli szerepe, de a filmbeli szerepét ezzel ne mossuk össze. Mert ismételten: a Star Wars nem csak a filmek. Ezt a felfogást űzzük el jó messzire, mert aki továbbra is így ítéli meg az SW-t, az a jelen időnkben k*rvára tévúton jár.

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A PT után is eltelt 20 év, még sincs a PT és az OT között olyan éles váltás, mint az OT és ST között.

Csak még élesebb. Elvégre minden megváltozott. Míg a Birodalomból logikusan következik az Első Rend, a Lázadók Szövetségéből pedig az új Köztársaság/Ellenállás, addig a régi Köztársaság és a Birodalom között az ég adta egy világon semmiféle kapcsolat sincs. Ha megnézed az ep3-at és utána az ep4-et, nincs átmenet. Nincs magyarázat a Venatorok eltűnésére, az Imperialok feltűnésére, a klónok leváltására (aki emlékszik, egy időben még az is kérdéses volt, hogy a Birodalom használ-e még klónokat), a birodalmi tisztekre, stb. Az ep3 és az ep4 között rettenetesen és illogikusan éles a váltás. És ez nem csak az univerzumon belül érhető tetten, hanem a mi világunkon belül is, hiszen a PT abszolúte más szellemiségben készült el, mint az OT. A PT epikus, az OT személyes.

Az ST ezzel szemben mind univerzumon belül, mint azon kívül az OT követője. Pont, hogy e két trilógia között nincs éles váltás.

A OT és PT közti éles váltást a kiegészítő műveknek, a The Clone Warsnak, a Rebelsnek, a Solónak és a Rogue One-nak köszönhetően érezzük ma már nem élesnek.

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még az akkor előzmények nélküli OT-ben is képesek voltak 5 percet szánni arra, hogy pár mondatban összefoglalják, hogyan lett a köztársaságból birodalom.

Az OT-ben a Köztársaságot csak egyszer említik futólag, szóval érdekes, hogy a tiédben van öt perc, ami erről szól. Az ep4-6 olyan mértékben nem foglalkozik a múlttal, hogy pusztán a filmekben leközölt infók alapján Darth Vader még mindig Jedi lovag. Mert egyedül az ep6 végén, az utolsó fél órában mondják ki, hogy Vader csak volt Jedi, ellenben az ep4-ben Tarkin félreérthetetlenül kijelenti, hogy Vader a Jedi vallás utolsó képviselője. A Sith szó el sem hangzik három film alatt, csak egy kiegészítő mű elolvasása után jöhettél rá, hogy Vader nem Jedi, hanem Sith. És ekkor 1977-et írtunk, sehol a prequel, sehol a multimédiás összekapcsolódás felfogása. És egyáltalán nem volt olyan infó még, mint ma, ami miatt kételkedni kellett volna a semmiből jött Tarkin (a film főgonosza) szavaiban.

 

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ha pedig az ST "nem a közvetlen folytatása az OT-nek", akkor ne nevezzék 7-8-9-nek :P

Akkor most vegyük le a 4-5-6 számozást az A New Hope-ról, a The Empire Strikes Back-ről és a Return of the Jediról? Mert már két film és egy sorozat is közbeékelődött, és a Rogue One is simán közvetlen folytatása az ep3-nak, az ep4 meg már az RO közvetlen folytatása, baromira nem az ep3-é.

 

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A PT az OT-t úgy egészítette ki, hogy hiába volt 20 év a kettő közt, a történetben nem tátongtak ilyen lyukak, amelyeket más nem filmes művekben kellett befedni.

Már leszámítva azokat a lyukakat, amiket a TCW-nek kellett lefedni. :P 

 

11 órával ezelőtt, Lada írta:

Másrészt van egy PT-nk, aminek köszönhetően már nem hagyható figyelmen kívül, hogy egy SW ultimate gonosz miként jön be a képbe.

De Snoke nem utlimate gonosz! Ezt kéne elfogadni. Nem villant semmit, amit Palpatine ne tudott volna. Földhöz vágja Huxot. És? Sidious fényévekről fojtogatta az Erőhasználó tanítványát, Dookut. Az Első Rend feje? És? Palpatine a Köztársaság és a Birodalom feje volt évtizedeken át. Erővillámot szór. Nagy cucc,, Dooku is tudott. Ide-oda hajigálja Rey-t. Pffff... Sidious Yodát b*szta a falhoz, kisujjból szegezett le olyan embereket, akiket még nem is látott, és freskót csinált Darth Maulból és Savage Opressből. Nem utolsó sorban, Dooku már a filmekben is hajigálta a NAGY OBI-WAN KENOBI-t. Így, csupa nagybetűvel. :D Mi olyat mutat Snoke, ami miatt ő ultimate gonosz? Még csak eredményeket sem tud felmutatni. Palpatine azért mégis csak megdöntötte a Köztársaságot és kiirtotta a Jedi Rendet. Snoke mit is ért el? Az Első Rend nem miatta épült fel, ez Palpatine konstrukciója. Ő alapozta meg, az ő lángelméjének hagyatéka. Az, hogy feljutott egy elszeparált, korlátozott forrásokkal bíró katonai szervezet élére fasorban sincs ahhoz képest, hogy Palpatine feljutott egy majdnem korlátra galaktikus kormány élére és azt a saját képére tudta formálni a Jedi Rend szeme láttára, ráadásul vagy harminc évig uralkodott, még ha ebből 10 évet kancellári minősítésben is töltött el.

Snoke nem ultimate gonosz. Fasorban sincs még Kylo Rennel sem. Palpatine az ultimate gonosz, és az ő méltó örököse Kylo Ren. Vagyis az ST-ben az ultimate gonosz Kylo Ren, az a különbség, hogy míg a PT-ben egy hatalma teljében lévő utlimate gonoszt láttunk, addig az ep7-9 egy ultimate gonosz hatalmának elnyerését látjuk. Mármint Erő, nem uralkodói hatalmáról beszélek. Az ST kb. olyan, mintha a PT azt mesélte volna el, hogyan lett Palpatine-ból Darth Sidious.

11 órával ezelőtt, Lada írta:

De a nagy különbség, hogy az OT-ban anno a történet közepébe csöppentünk bele

Amiről 1977-ben senki sem tudott, hiszen a film címe akkor csak ennyi volt: Star Wars, Sokan elfeledik, hogy csak 1980-ban lett ez a történet közepe (és a THX VHS-es magyar megjelenéséig, ami már a boldog '90-es években volt, magyar honban ez jóval később realizálódott, olyannyira, hogy voltak újságok, amik még 1997-ben, az SE-nél is felrótták, hogy miért lett 4. rész és Egy új remény a címe - sőt még 1999-ben, az ep1 premierje után is olvastam olyanoktól, akik ezt az SE húzást üzleti sz*arakodásnak vélték - és itt jegyezném meg, hogy én is az SE-nél realizáltam, hogy ez egy sztori közepe, mert én a 2000-es évekig nem is hallottam a THX-es változatról). Sőt valójában 1999-ben lett az, mert hívhatták ep4-nek, attól még 1999-ig nem volt három másik epizód előtte. Hiába példáloztok azzal, hogy a sztori közepe, senkinek eszébe sem jutott ez 22 éven át, amíg nem lett reális, hogy bizony lesz ep1. És ha nem lenne ep1-3, működne az ep4-6 ma? IGEN!

 

11 órával ezelőtt, Lada írta:

Én továbbra is várom a magyarázatot arra, hogy hogyan volt képes Snoke akkora hatalomra szert tenni, amivel felállította az ER-et, sőt...

Erre már van magyarázat. Semmi köze hozzá. Nem ő állította fel az Első Rendet. Ő csak átvette fölötte a hatalmat. Az Első Rend megalapozása Sheev Palpatine császárnak, aka Darth Sidiousnak köszönhető, a név pedig Rae Sloane főadmirálisnak.

 

11 órával ezelőtt, Lada írta:

Honnan szerzett olyan tudást, amivel össze tudott kapcsolni másokat az Erőben? Mert Palpi ilyen tudásért talán még sorszámot is húzott volna. 

Palpatine használta ezt a tudást. A Yoda és Dooku közötti kapcsolatot felerősítve manipulálta fényévekről Yoda tudatát, olyan komplex hallucinációt küldve a kis mesterre, amit ő valóságként élt meg. És ez nála csak a jéghegy csúcsa. Maga az Erőkapcsolat nem egy misztikus dolog, az ep4 óta ismert, azóta, hogy Vader megérezte egykori mestere jelenlétét. És az elmúlt 40 évben számos példát láttunk rá. Snoke érdeme az, hogy képes volt ezt kommunikációs szintig felerősíteni két személy között, ugyanakkor Sidious ennél jóval többet prezentált ugyanezen a téren. Nem húzott volna sorszámot, oktathatta volna Snoke-ot.

 

U.i.: leírtam ezt a sok-sok dolgot, miközben Pb már a javát remekül összefoglalta. :D Lehet előbb mindent el kéne olvasnom, aztán utána írnom? :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, asszem én kiszállok az internetből. Dzséjt remekül összefoglalt mindent. :clap:  Bár továbbra is szeretném, ha a IX-ben lenne elvarrva Snoke - mármint csak a szála, a teste ne! - , az ultimate univerzumépítéssel az is érthető, ha más platformra hagyják. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.