Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Örülök,hogy rajtam kívül is van olyan akinek nagyon bejött a karakter. Számomra egyértelműen a legérdekesebb az új trilógiából. 

 

Ami meg  szívfájdalmam, és több emberé főleg az ismerettségi körömből egy Snoke vs Luke hatalmas nagy erőharc amelyre biztos állítom nagyon sokan vártak volna. Igaz ez álom maradt, de, ha JJ tökös akkor még megoldhatta volna persze erre nem sok esély van, de titkon még mindig reménykedek azért azt szabad.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.7-ben nekem ő volt a legunalmasabb karakter. Igazából Rian adott neki egyéniséget. Az aranyruhájával a remek dumáival, a karcos hangszinével és a gesztusaival nekem eladta a karaktert. Na meg a halálával. Az ep.7 egyik legnagyobb hibájának éreztem hogy sok helyen amolyan pótlékokat hozott be. A Lázadást az Ellenállás pótolja, a Birodalmat az Első Rend, a Császárt meg Snoke. És teljesen mindegy hogy ki fia borja, hogy kinek a titkos tanitványa vagy mestere attól még marad ami: egy újabb diktátor aki el akarja nyomni a galaxist, ráadásul totál gonosz mindenféle árnyalat nélkül és épp ezért tutira lehet venni hogy a trilógia végén meghal. Az hogy előfutára volt a nála sokkalta érdekesebb Kylo-nak és csak előkészitette a terepet a következő császárnak, igy máris sokkal jobban belesimul a sztoriba. Legalábbis nekem. Igy a sztori foglalkozhat az igazi drámával: a Kylo vs Rey-el.

Bár ez out-of-universe magyarázat de a gyűrű ha jól tudom Carrie ötlete volt. Ő mondta Riannek hogy túl kevés az ékszer a Star Wars galaxisban. Ezért van az hogy az ep.8-ban több karakter is ékszereket hord.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Eddig is beszélt már róla Yoda vagy Obi-Wan, hogy a jövő folyamatosan mozgásban van, és a látomásokkal vigyázni kell, mert nagyon könnyen félreértelmezhetőek vagy épp mást sugallnak. Ez és az eddigiek alapján is lehetett érteni miről van szó, de most ez itt nagyon szemléletesen megmutatkozik. Mindketten látják előre, hogy egy oldalon fognak harcolni, erre vetítik ki a saját egyedi vágyaikat, amiből az áll össze a fejükben, hogy sikerül a másikat átállítani. Pedig erről szó sincs, a látomás ugyan beigazolódott, de teljesen másképp, mint ahogyan elképzelték.

 

Ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy kérdés.

Vajon Kylo nekiment volna Snoke-nak anélkül a bizonyosság nélkül is, amit a jövőben látott? Vajon Rey felkerekedett volna anélkül is, hogy látja a jövőben, hogy Kylo az oldalára áll? Szerintem az elsőre bizonytalan a válasz. Előbb-utóbb szembeszállt volna Kylo Snoke-kal, de nem biztos, hogy itt és most. Ehhez kellett szerintem egy extra megerősítés, hogy sikerülhet Snoke elárulása. Rey viszont még maradt volna a szigeten, ha nem kap egy jelzést az Erőtől, hogy Kylo (Rey értelmezése szerint) átállítható.

 

A következő kérdésem adódik ezek után. Sokszor beszéltünk már az Erő akaratáról, illetve, hogy az mennyire közvetlenül fejti ki a hatását. Szerintetek a VIII alapján az Erő holtan akarta látni Snoke-ot? Ezért engedett betekintést nyújtani a jövőbe? Az EpIII és V alapján ezek a jövőbe nézések nem tudatosan, az egyén akaratától függetlenül történnek. Ellenben mikor egy Jedi konkrétan bele akar nézni a jövőbe, akkor legtöbbször csak ködösséget lát (Anakin jövője, vagy hogy háború lesz-e az EpII-ben).

 

Ha a jelenéseket az Erő küldte, és a víziók nélkül nem biztos, hogy Kylo Snoke ellen fordul, akkor mondhatjuk, hogy az Erő azért avatkozott közbe, hogy Snoke-ot kinyírja Kylo?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo biztos nekiment volna Snoke-nak előbb-utóbb, de, hogy ezt Rey miatt vállalta be most? Nos, szerintem nem. A fiú hirtelen haragú, mint a nagyapja. A film elején Rey sehol sem volt, mégis kész volt Snoke-ra támadni. Nyilván jól jött neki a lány, de a jelenléte a motivációihoz nem adott többletet, vagyis nem volt szüksége extra megerősítésre. Az egész szerintem nem is tudatos előretervezés volt, hanem látta, amit látott, aztán eszébe villant a lehetőség és élt vele. Amikor Rey elkapta tőle a kardot, szerintem még abban a pillanatban sem gondolt arra, hogy két perccel később megöli Snoke-ot, ennyire hirtelen jött ötlet volt ez.

Az viszont fix, hogy ha Rey nincs ott, nem születik meg ez az alkalom, vagyis a Snoke-ra támadás máskor, máshogy történt volna meg. És abban egyetértek, hogyha Rey nem látja a jövőt, akkor nem is megy el Kylóért. Illetve még valami: ha Rey nem ismeri Luke legendáját, hogy átállította a jó oldalra Darth Vadert, mert ez az elem eléggé boostolta Rey hitét. Olyannyira, hogy még Luke-ra sem hallgatott, aki előre figyelmeztette: nem úgy fog végződni, ahogy hiszi.

 

Az, hogy az Erő mit akar ezen a ponton elérni, az jó kérdés. A víziók viszont még a filmek alapján sem feltétlen ködösek, ha a Jedi szándékosan néz bele. Anakin az ep3-ban Padmé lakásán elég tiszta képet látott, ahogy Ahsoka és Ezra is a TCW és a Rebels folyamán. A ködösség szerintem nem a tudatos jövőbelátásnak, hanem a Sötét Oldal elhatalmasodásának volt köszönhető. Hisz Yoda maga mondja: "a Sötét Oldal mindent ködbe burkol, a jövőt kifürkészni most lehetetlen." Illetve később Windutól megtudjuk, hogy a Jedik meggyengültek az Erőben, nyilván ez is hozzájárul gyatra jövőbelátó teljesítményükhöz.

Az Erő akarata meg szerintem csak akkor érvényesül, ha a "báb" is hajlandó tenni azt, amit kér tőle. Egy, az Erőre kevésbé fogékony lény könnyen manipulálható az érzelmek és az ösztönök segítségével. Például az ösztöneire hallgató Han Solónak könnyű az ösztönein át azt sugallni, hogy Luke és Ben leszállítása az Alderaanra élete üzlete. És hopp, máris sínen vannak az események. De a Jedik, a Sith-ek és a többi Erőhasználó teremtmény, ami tudatosan hallgat az Erőre és az Erő is engedelmeskedik neki, már más tészta. Egy Jedi sem manipulálható nehezen, sőt talán a legkönnyebb, mert a Jedik hitvallásukból engedelmeskednek az Erőnek, szóval szó szerint elég csak tájékoztatni őket.

Ellenben egy Sith hitvallásból nem engedelmeskedik a saját mesterén és önös érdekein kívül semminek, így őket manipulálni sokkal nehezebb, pláne úgy, hogy ők az Erőt is eszköznek használják, sokszor természetellenes dolgokra.

És tudjuk, hogy Snoke hasonlóan járt el, például rákényszerítette az akaratát az Erőre azáltal, hogy kapcsolatot teremtett Rey és Kylo között. Lehetséges, hogy ez az, ami az Erőnek nem tetszett, és emiatt valóban olyan irányba lendítette a dolgokat a látomás által, hogy Snoke holtan végezze, vagy legalábbis a dolgok kibillenjenek az ep8-ban felálló helyzetből - hogy ez valakinek a halálával, vagy átállásával jön össze, az szerintem az Erőnek mindegy. De nehéz az Erő akaratáról úgy beszélni, hogy nem tudjuk a célját. Az ep1-6 idején ez egyszerű volt: az egyensúly elérése. De most még azt sem tudjuk, ezzel az egyensúllyal mi az ábra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindketten úgy értelmezték a látomást, hogy maguk mellé állítják a másikat, viszont az eltérő helyzetükből adódóan ez másféle alternatívákat engedett meg. Rey ezt leginkább úgy képzelhette el, hogy Kylo szembeszáll Snoke-kal és az ER-del, ami így egy hatalmas fegyvertény lett volna, a fiú megmentésétől függetlenül is. Emiatt felkerekedett, de enélkül szinte biztosan nem tette volna.

Kylo látomásából (az ő szemszögéből nézve) viszont nem következett az, hogy elárulja Snoke-ot. Rey úgy is mellé állhatott volna, hogy közben Snoke-ot nem nyírja ki. Emiatt Kylot szerintem nem ez mozgatta, Snoke-kal abszolút nem foglalkozott Rey kapcsán. Ellenben amúgy is nyilván tervben volt, hogy egyszer kinyírja mesterét, aki ráadásul nyíltan bevallotta, hogy hülyének nézte, megvezette és kihasználta Kylot, akit gyengének tart. Ez az árulás pedig fel is hergelte az amúgy sem nyugodt fiút. Amikor pedig jött a lehetőség, akkor kihasználta és lecsapott.

 

Az Erő szerintem nem akarta Snoke halálát, legalábbis nem ilyen explicit módon. Az Erő ebben a kontextusban egy eszköz, aminek a segítségével bele lehet látni a jövőbe. Rey és Kylo beleláttak, Snoke is, meg Snoke-nak aktív köze is volt hozzá, hogy beleláttak. Az ironikus az a dologban, hogy mindhárman félreértelmezték a látottakat. De a jövő szerintem nem azért homályos, mert a sötét oldal azzá teszi, hanem mert nincs eleve elrendeltetés. Ebből következően a jövő mozgásban van, formálódik. Ha látsz valamit, az nem biztos, hogy megtörténik, vagy épp úgy történik meg, ahogyan látod.

Úgy gondolom, hogy az Erő mindig egyetlen irányba tart, az egyensúly felé. Mondhatjuk, hogy ez a célja, de igazából ez nem egy tudatos cél, hanem a jellegéből fakadóan nem történhet más, ez a természet rendje. Ahogyan a mi fizikánkban is az entrópia és nyugalmi állapot működik. Mindig minden rendszer egyensúlyi állapotra törekszik, nem azért, mert ezt akarja és ez a célja, hanem mert eleve ilyen. A Nap se azért bocsát ki hőt, mert így akarja, hanem mert szükségszerű a működési módjából fakadóan.

Az élőlények döntő többsége öntudatlanul alárendeli magát ennek a vezérelvnek, így mondhatni nem zavarnak semmilyen vizet. Ahogyan mi is alkalmazkodunk a gravitációhoz, a villámláshoz, a napsütéshez, a Föld keringéséhez és forgásához, úgy általánosságban a galaxis rendjéhez, úgy a SW világában is így történik a többséggel. A jedik már aktívan használják az Erőt, de meghallgatják azt, tudatosan annak "nyugalmát", az egyensúlyt kívánják elősegíteni, így az Erőnek megint csak nem kavarnak be, sőt segítik azt.

A sith-ek viszont a saját, többnyire természetellenes céljaikra akarják használni az Erőt. Ez a fajta kihasználása az Erőmanipulációnak viszont szembemegy a természetes, egyensúlyra törekvő folyamattal, ezáltal az Erő alapvető irányultságának. Ezért történik az, hogy végeredményben a sötét oldalt minél erőteljesebben használja valaki, annál jobban kibabrál vele az Erő. Ezért kell a sith-eknek nemcsak a jedikkel, a fénnyel, de teljes egészében az Erővel is dacolni, mert a szolgálatukba akarnak állítani egy ekkora energiamezőt, ami ennek "ellenáll".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam, hogy Luke mennyire ismerhette Snoke-ot, lehet hogy jóban voltak csak Snoke elárulta, átverte? Han és Leia honnan ismerhette? Valahonnan csak ismerte a családot, ha állandóan delejezte Bent, nem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az a gond, hogy már rég bemutatták Az utolsó Jediket és a fentebbi kérdésekkel még mindig nem foglalkoznak a regények és a képregények. Mi a túróra várnak még? Miért nem lehet már A Jedi visszatér és Az ébredő Erő között játszódó regényeket, képregényeket kiadni, melyek Luke-kal Snoke-kal, Bennel és a többi új Jedivel foglalkoznak?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Pont az a gond, hogy már rég bemutatták Az utolsó Jediket és a fentebbi kérdésekkel még mindig nem foglalkoznak a regények és a képregények. Mi a túróra várnak még? Miért nem lehet már A Jedi visszatér és Az ébredő Erő között játszódó regényeket, képregényeket kiadni, melyek Luke-kal Snoke-kal, Bennel és a többi új Jedivel foglalkoznak?

Az Episode IX-re várnak Revan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván lesz benne egy rakat infó ezekről. Majd utána jöhetnek a könyvek meg a többi. Pl. Serkis is elárulta még a TLJ előtt, hogy pontosan tudja kicsoda micsoda Snoke. A IX-re tartogatják a lényeget. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát logikus hogy a lényegi dolgokról a befejező epizód rántsa le a leplet. Addig meg türelem, már úgyi be van harangozva egy snoke és kylo képregény az age of sorozatban. Türelem tudást terem.

 

Esküszöm, ha csak egy valamire lesz pénzem az a Snoke képregény lesz :D Mint egy falat mákostészta annyira kíváncsi vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor sem értem, hogy miért nem lehetett volna legalább elmozdulni ebbe az irányba. Legalább elkezdhették volna ezeket a történeteket. Meg aztán erősen kétlem, hogy az egy füzetes Snoke tárja majd fel a karakter teljes életútját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Yoda József írta:

A nagy hallgatás tényleg jelentheti azt, hogy a IX-ben lesz új infó Snoke-ról. Különben már simán kiderülhetett volna ez-az.

Akár a népén keresztül is megismerhetjük a múltját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan: De ha bármi érdemi lesz Snoke-ról az ep.9-ben akkor arról a premier előtt egyetlen kánon se beszélhet. Úgy meg mi értelme Snoke-ot fejtegetni hogy közben kerülgetni kell vele kapcsolatban néhány fontos infót? Ha már lesz vele könyv vagy bármi akkor az dolgozza fel normálisan a témát és fejtsen ki minden érdemit. Nem hiszem hogy Snoke könyvek meg képregények egész zuhatjára lehet számitani. Lesz egy-kettő ami majd elmeséli a lényeget, de akkor azokban már legyen benne minden ne csak egy része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Azon gondolkodtam, hogy Luke mennyire ismerhette Snoke-ot, lehet hogy jóban voltak csak Snoke elárulta, átverte? Han és Leia honnan ismerhette? Valahonnan csak ismerte a családot, ha állandóan delejezte Bent, nem? 

Nekem úgy rémlik, hogy Az utolsó Jedik regényben arról volt szó, hogy Luke és Snoke korábban találkoztak személyesen, miközben mindketten az Erővel kapcsolatos dolgok után kutattak, bár nyilván eltérő indíttatásból. Már nem emlékszem, a regény melyik szakaszában van, így nem tudom pontosan beidézni, illetve, hogy teljesen jól emlékszem-e.

Azt én is el tudom kézelni, hogy a múltban Luke és Snoke összefogtak a kutatás érdekében (Snoke persze leplezve valódi szándékait), és Luke révén akár kapcsolatba is kerülhetett Leiáékkal, majd Bennel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Akkor sem értem, hogy miért nem lehetett volna legalább elmozdulni ebbe az irányba. Legalább elkezdhették volna ezeket a történeteket. Meg aztán erősen kétlem, hogy az egy füzetes Snoke tárja majd fel a karakter teljes életútját.

 

Fokozatosan szerintem is el lehetett volna már kezdeni, de nem csak ezen témát....reméljük ami késik nem múlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont az ellenkezőjét gondolom. Nem tudok megbarátkozni a Disney ezen stratégiájával. Részemről lezártam a dolgot. Nagyon remélem, hogy a távoli jövőben a Disney változtat ezen a stratégián.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag úgy is jönnek majd könyvek és képregények róla. Tényleg nem várható el, hogy egy filmbeli karaktert még a záró darab előtt taglaljanak kiegészítő művekben. Főleg ilyen Snoke kaliberűeket, akire kb. mindenki kíváncsi. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.