Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Másik tanítvány?

 

"Kylo Ren a rejtélyes Snoke legfőbb vezető legtehetségesebb tanítványa, aki mindent tud a sötét oldalról, és aki az Első Rendet irányítja a távolból" (Az ébredő Erő: Képes Útmutató)

 

A szövegkörnyezetből ítélve, tényleg nem Kylo volt az egyetlen tanítványa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt látom, de nekem már a korábban is feltűnt, hogy a Wookiepedia azt írja, hogy voltak még más tanítványai is, és forrásként a Képes Útmutatót jelölik meg. Én úgy vélem, amúgy hogy nem Kylo mellett volt több tanítványa még, hanem az élete során voltak más tanítványai. Ami logikus is, hiszen elvileg jó hosszú életet élt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont Snoke csak azt mondja, hogy reagál az Erő az egyik oldalra, nem beszél dominanciáról. Lehet, hogy szimplán elég ha léteznek sithek.

Másik tanítvány? :o

 

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem biztos, hogy így kell értelmezni. Egyébként is ingoványos talaj ez, mert Lucas lefektette mit jelent az Erő egyensúlya. Ugye a víztükrös hasonlat mindenkinek megvan?

 

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont Snoke csak azt mondja, hogy reagál az Erő az egyik oldalra, nem beszél dominanciáról. Lehet, hogy szimplán elég ha léteznek sithek.

Másik tanítvány? :o

 

24 perccel korábban, JakeSully írta:

Na ez érdekes kérdéseket vet fel

 

Lehet hogy Hux lesz az? Mintha a végén nem a pisztolyért, nyúlt volna? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem biztos, hogy így kell értelmezni. Egyébként is ingoványos talaj ez, mert Lucas lefektette mit jelent az Erő egyensúlya. Ugye a víztükrös hasonlat mindenkinek megvan?

 Persze, megvan: akkor van egyensúly, ha sima víztükör, azaz nincsenek Sithek. De a mostani értelmezések ennek némileg ellentmondanak, nem? Luke is mondja az Ep8-ban, hogy ahol legnagyobb a fény, ott a legnagyobb a sötétség is (vagy valami hasonlót). Vagyis akkor van egyensúly, ha mindkét oldal egyforma erős.

 

Donát ciklikus elképzelését én egy ingához hasonlítanám, ami kileng egyik, aztán a másik irányba, felváltva. Amikor eléri a szélső pozíciókat, akkor elindul visszafelé, mert törekszik az egyensúlyra, de azt mindig csak egy pillanatra, középen éri el, mert máris továbblendül a másik irányba. Vagyis folyamatosan törekszik elérni az egyensúlyt, de mindig másik irányból, mint előtte.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen de egyensúlyról senki nem beszél csak a világos és a sötét oldal egymásra adott reakciójáról.

De elvileg a lucasi egyensúly már kánonon kívül van, a víztükör többé nem szempont. Sith-ek elvileg jelenleg sincsenek, még sincs egyensúly. Lor San Tekka is megjegyzi, hogy a Jedik nélkül nincs egyensúly, pedig a lucasi értelmezés arról szólt, hogy a sötét oldali használókkal NEM lehet egyensúly, és nem pedig arról, hogy Jedik nélkül nem.

 

Summa summarum, a lucasi víztükör hasonlatra szerintem már keresztet vethetünk az új trilógiával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

 Donát ciklikus elképzelését én egy ingához hasonlítanám, ami kileng egyik, aztán a másik irányba, felváltva. Amikor eléri a szélső pozíciókat, akkor elindul visszafelé, mert törekszik az egyensúlyra, de azt mindig csak egy pillanatra, középen éri el, mert máris továbblendül a másik irányba. Vagyis folyamatosan törekszik elérni az egyensúlyt, de mindig másik irányból, mint előtte.

Pontosan. Folyamatosan az egyensúlyra törekszik, kb. közgazdasági értelemben. Hosszú távon pl. minden SPAR pénztár mögött egyenlő hosszú a sor, mert ha az egyikben rövidebb a sor, az emberek odaállnak, ahol pedig hosszabb a sor, oda pedig nem állnak, így hosszú távon a sorok hossza kiegyenlítődik, noha a valóságban szinte sohasem ugyanolyan hosszúságúak. Az Erő világos és sötét oldala dettó: hosszú távon a két oldal egyenlő erős, de a valóságban ez azt jelenti, hogy az Erő mindig a gyengébb oldalt erősíti, hogy ha egy pillanatra is, de egyensúlyba lökje a galaxist. Amikor pedig megfordulnak az Erőviszonyok, az Erő is oldalt vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

 Az Erő világos és sötét oldala dettó: hosszú távon a két oldal egyenlő erős, de a valóságban ez azt jelenti, hogy az Erő mindig a gyengébb oldalt erősíti, hogy ha egy pillanatra is, de egyensúlyba lökje a galaxist. Amikor pedig megfordulnak az Erőviszonyok, az Erő is oldalt vált.

Ennek fényében akkor az ep1-es tényekkel mit kezdjünk? Az Erő 1000 évig nem támogatta a sötét oldalt, és elnyomta a sith-eket? Azt ott megértettük, hogy a sötét oldal titokzatos, de akkor az Erő is az az egyensúlyt tekintve? És akkor most mi ébredt fel az Erőben? Hogy mindkét oldalt támogatja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Lada írta:

Ennek fényében akkor az ep1-es tényekkel mit kezdjünk? Az Erő 1000 évig nem támogatta a sötét oldalt, és elnyomta a sith-eket? Azt ott megértettük, hogy a sötét oldal titokzatos, de akkor az Erő is az az egyensúlyt tekintve? És akkor most mi ébredt fel az Erőben? Hogy mindkét oldalt támogatja?

Jó kérdések, én is ezt feszegettem fentebb. :) Lehet az az 1000 év egy hosszabb világos oldali domináns ciklus volt, ami során fokozatosan erősödött a sötét oldal? Vagy hiába erősödött a sötét oldal, nem jött egy olyan Sith, aki képes lett volna ezt kiaknázni? Vagy a Sith-ek olyan mélységét érték el a sötétségnek a Jedi-Sith háború előtt/alatt, hogy azt az Erő egy 1000 évig tartó nyugalmasabb időszakkal kompenzálta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Lada írta:

Ennek fényében akkor az ep1-es tényekkel mit kezdjünk? Az Erő 1000 évig nem támogatta a sötét oldalt, és elnyomta a sith-eket? Azt ott megértettük, hogy a sötét oldal titokzatos, de akkor az Erő is az az egyensúlyt tekintve? És akkor most mi ébredt fel az Erőben? Hogy mindkét oldalt támogatja?

Fentebb én is írtam erről. Abban benne van egy lehetséges válasz. Attól hogy ezer évig nem mutatkoztak a sithek, még léteztek. Emlékezzünk csak Plaguies-ra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Fentebb én is írtam erről. Abban benne van egy lehetséges válasz. Attól hogy ezer évig nem mutatkoztak a sithek, még léteztek. Emlékezzünk csak Plaguies-ra. 

Azt értem, de arról volt szó, hogy az Erő folyamatosan törekszik az egyensúlyra. Az, hogy léteztek sith-ek még messze van attól, hogy a sötét oldal is kapja a támogatást. Akkor így hátrányos megkülönböztetés volt 1000 évig az Erőtől. Ez újabb kérdést vet fel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke nem beszélt egyensúlyról csak arról, hogy ha az egyik oldal megerősödik, az Erő reagál rá. Fentebb azt is írtam, hogy a két oldalt szerintem nem számszerűleg kell kiegyenlíteni. Elég pl.  ha léteznek a sithek valahol. Az egyensúly más kérdés. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Snoke nem beszélt egyensúlyról csak arról, hogy ha az egyik oldal megerősödik, az Erő reagál rá. Fentebb azt is írtam, hogy a két oldalt szerintem nem számszerűleg kell kiegyenlíteni. Elég pl.  ha léteznek a sithek valahol. Az egyensúly más kérdés. 

Még egyszer akkor: Snoke nem azt mondja, hogy reagál rá, hanem hogy felveszi vele a harcot és Erőben próbál felérni hozzá. ;) ("light to meet it")

 

Luke értelmezésében az Egyensúly annyit tesz: ahol van világosság, ott van sötétség is, hogy kordában tartsa. Ilyen értelemben tekinthetjük egyensúlynak azt is, ha van világos és sötét oldali képviselet egyszerre. Ekkor viszont a prófécia értelmét lehet megkérdőjelezni, mert hogyan hozna egyensúlyt Anakin az Erőbe, ha az eleve Egyensúlyban van. Másrészről a próféciát simán félreértelmezhették a jedik, viszont ezt az EpVI nem támasztja alá, ahol Anakin tényleg egyensúlyt hoz a régi értelmezés szerint (nincs többé Sith rend, csak Jedi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Donát írta:

Luke értelmezésében az Egyensúly annyit tesz: ahol van világosság, ott van sötétség is, hogy kordában tartsa. Ilyen értelemben tekinthetjük egyensúlynak azt is, ha van világos és sötét oldali képviselet egyszerre. Ekkor viszont a prófécia értelmét lehet megkérdőjelezni, mert hogyan hozna egyensúlyt Anakin az Erőbe, ha az eleve Egyensúlyban van. Másrészről a próféciát simán félreértelmezhették a jedik, viszont ezt az EpVI nem támasztja alá, ahol Anakin tényleg egyensúlyt hoz a régi értelmezés szerint (nincs többé Sith rend, csak Jedi).

Épp erről írtam a prófécia topicban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

 a régi értelmezés szerint (nincs többé Sith rend, csak Jedi).

Na ez az! Láthatóan itt Snoke révén elég sokat bővítettek az Erő dolgon. Viszont lehet több nézőpont is, ezért elképzelhető, hogy nem csak egy univerzális igazság van. Meglehet, hogy a Jediknek és Snoke-nak is igaza volt. A saját szemszögéből nézve. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy hogy lenyeltem :D sajnos nem voltam elég körültekintő, és a film előtti nap elspoilereztem magamnak. Nem igazán hittem mondjuk el, kicsit reménykedtem, hogy kamu, de valami legbelül azt súgta hogy nem, úgyhogy volt időm felkészülni :) illetve, amikor mutatták a kilógó nyelvét, amikor már a földön feküdt, vártam, hogy meg fog mozdulni, és összerakja magát :lol: sajnos nem :cry:


Azért én örülnék neki, ha a 9-ben nevetve besétálna a képbe egyszer csak :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.