Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Más. Az feltűnt, hogy az önmagát az adott jelenetben tévedhetetlennek beállító Snoke kétszer is mond olyat, hogy tévedett? :)

(Először, amikor Kylo-t lehordja, hogy milyen gyenge lett. Másodszor Reynek, amikor elveszi a fénykardját, mondja, hogy Skywalkerre számított.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, a nyilvánvaló tévedéseit azért elismeri. Valószínűleg a harmadikat is elismerte volna, ha nem lett volna olyan metsző a felismerés. Sőt, ha azt vesszük, az első tévedésének az elismerése is tévedés volt, mert mint kisült, Kylo Ren azért kicsiit több, mint egy kölyök maszkban és egyáltalán nem gyenge. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem tartott fénykardot az oldalá a nyakához, hogy vallja be: Skywalkerre számított :) Palpatine ugye a másik véglet volt, ő még azt is előre tudta, ami nem úgy volt. Kylo-nak meg nyilván csak sértegetésből mondta, amit. Amiért kiemeltem, hogy Snoke-nál mennyire működik a "de hát még ki is mondja" faktor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már volt róla szó, akkor bocs.... de, nagyon érdekes jelenet, amikor a film elején Snoke leteremti Kylo Rent. Mond neki mindent, szemére veti, hogy legyőzte egy lány, aki még sosem harcolt fénykarddal, utána pedig azt mondja, hogy "ELBUKTÁL!!!". Erre Ren felpattan. Vajon neki akart esni Snoke-nak??? Mit akart itt Ren??? Mondjuk a másodperc töredéke volt az egész, mert snoke kapásból kilőtte és az őrök is rámozdultak kapásból. 

Utána pedig Snoke elkezdett másról beszélni. ÉRdekes, feszült, de jó kis jelenet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Lenci írta:

Ha már volt róla szó, akkor bocs.... de, nagyon érdekes jelenet, amikor a film elején Snoke leteremti Kylo Rent. Mond neki mindent, szemére veti, hogy legyőzte egy lány, aki még sosem harcolt fénykarddal, utána pedig azt mondja, hogy "ELBUKTÁL!!!". Erre Ren felpattan. Vajon neki akart esni Snoke-nak??? Mit akart itt Ren??? Mondjuk a másodperc töredéke volt az egész, mert snoke kapásból kilőtte és az őrök is rámozdultak kapásból. 

Utána pedig Snoke elkezdett másról beszélni. ÉRdekes, feszült, de jó kis jelenet...

Szerintem csak vissza akart szólni neki, semmiképen se akart rátámadni. Főleg nyíltan. Kylo nem hülye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hülye, csak egy indulatkezelési problémákkal küzdő hisztis pöcs, aki az elmúlt napokban dührohamában lemészárolt egy teljesen ártatlan konzolpultot és egy rosszkor rossz helyen lévő vallatószéket. Az ilyen ember nem csak visszaszólni akar, amikor dühtől fűtve felpattan és ledobja magáról a köpenyét. Ha nem a sisakját markolássza, szerintem már a fénykard is a kezében lett volna, mire kiegyenesedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ott nem hisztizni akart. Hiszti a visszafojtásból lett, miután Snoke tisztázta, hogy melyikük Erősebb. Kylo akkor és ott csak egy meghasadt lelkű kölyök. Később Snoke észre is veszi a változást, hogy kétségek helyett ADDIGRA elhatározás lett. Csak az irányt nézte be, ugye. De ha lett volna rá lehetőség, Kylo már akkor megöli. Egy kanál vízben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem esélytelen, hogy akkor rátámadjon Snoke-ra. Mégis csak a mesteréről van szó, amikor hisztizik akkor pedig megteheti. Snoke előtt ez már bajos.

A támadás esélytelen volt, de attól még Kylo felzaklatott lélekkel és dühbe gurulva simán megtette. Nem arról híres, hogy következő tetteit hosszan átgondolja, és ahogy alig egy nappal később kiderült, nagyon nem érzi már úgy, hogy Snoke-tól bármit is tanulhatna még. Eleve, amikor kinyírja Snoke-ot, az sem egy jól átgondolt, régóta előkészített terv volt, csak egy hirtelen jött ötlet. Feltehetően miután pofán vágta villámokkal, rájött, hogy nyíltan nem támadhatja meg a mesterét, mert Snoke ehhez túl erős az Erőben, plusz a testőrök kicakkoznák a nemesebbik felét. De alattomosan és Rey-jel összedolgozva már... Nos, láttuk. De az is csak egy hirtelen jött ötlet volt.

Kylo nem gondolkodik, hanem cselekszik. Ösztönből, érzelmektől fűtve, hirtelen. Ebben az apjára ütött.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

A támadás esélytelen volt, de attól még Kylo felzaklatott lélekkel és dühbe gurulva simán megtette

Csak felállt erre Snoke egyből lezúzta. Nem tudjuk mit tett volna. Snoke esélyt se adott neki, nyomatékosította ki a góré. Ők ketten régen ismerik egymást, nem hiszem, hogy Kylo most fedezné fel mit is tud az öreg valójában. Az biztos, hogy ettől a jelenettől kezdve lesz Kylo önmaga. Snoke elcseszte. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a többség az ep7 után és a jelenet láttán elég pontos elképzelést kapott arról, mit akart tenni Kylo, és az nem a szájkarate, hanem a kardrántás. ;) Az egész jelenet ezt sugallja, és ez illik Kylo jelleméhez. Mert ugye eleve nem az a beszólogatós fajta, hanem inkább az a karddal csapkodós típus. És éppen ezért vághatta pofán Snoke. Tudta, mit akar Kylo, hiszen - ahogy írtad - ismerte rég, tudta, hogy hirtelen haragú, és nem csak az éles nyelvét fogja használni.

Az meg mióta számít a Sötét Oldalon, hogy milyen erősnek tartják vagy ismerik az ellenfelet? Pláne, amikor morcik. A legtöbbjük lazán túlbecsüli magát az ellenfelével szemben. Tyranus Yoda ellen azt hitte, ő a nagyobb májer, Savage simán nekitámadt Maulnak, amikor még egy padawanhoz képest is senki volt az Erőben, Maul (és Savage) meg azt hitték, van esélyük Sidious ellen, pedig Maul vagy húsz éven át tanult Sidioustól. Hát nehogy már Kylo, aki amúgy sem gondolkodik, legyen az, aki emiatt nem ránt kardot. Ráadásul jó esetben is csak hat éve ismeri Snoke-ot.

Mindent összevetve, abszolút kizártnak tartom, hogy Kylo akkor és ott nem akart rátámadni a mesterére, csak be akart neki szólni. Az nem így lett volna felvázolva, és nem meglehetősen karakteridegen is lett volna.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eset előtt is visszaszólt párszor Kylo, de Snoke-ot nem érdekelte. Amikor felpattant, akkor viszont odapörkölt neki. Ráadásul Kylo le is dobta magáról a köpenyt, ami nem arra utal, hogy csak beszólni akart volna. Eleve nem beszélhetünk egy racionális figuráról, ráadásul jól fel is húzták. Teljesen mindegy mennyi esélye lett volna Snoke ellen, még az is, hogy szerinte mennyi esélye lett volna a mestere ellen. Nem gondolkodott, hanem támadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is fura, hogy a prequel-haterek egyik fő érve az, hogy hátnyemkelltudni hogy lett Vader, hogy lett Boba Fett, hogy lett Palpatine, stb., mert jó a jótékony homály.

Egyfelől ebben van annyi igazság, hogy a jótékony homály jó, mondjuk a prequelek jobbak, Snoke-nál viszont meg most éppen rengeteg rajongó követel infókat az eredetéről.


Szerintem onnantól kezdve, hogy Snoke halott, ilyen szánalmasan jelentéktelenül, onnantól kezdve értem, hogy ő csak egy katalizátor Kylo hatalomra törésére.

 

Az eredeti trilógiában sem Palpatine kiléte a fontos, a főellenség továbbra is Darth Vader. A lényeg az, hogy Palpatine, aki az abszolút, szélsőséges gonosz, a szinte indokolatlan gonosz (hiszen nem tudjuk, mi sodorta oda, mint Vadert, még a prequelekből sem, elfogadjuk, hogy hataloméhes, és kb. maga a sátán), az a szerepe, hogy Vader tudjon valakihez képest megtérnie, valakivel szemben fel tudja áldozni magát, és visszatérhessen a jó oldalra. Ami persze egy lélektani szinten az, hogy Vadernek maga mögött kell hagyni a Vader-személyiséget, le kell győzni a saját szolgaiságát, megtörtségét, tehetetlenségét, és meg kell mentenie az egyetlen embert, aki fontos számára, aki persze teljesen evidens, hogy nem Palpatine. Persze aztán a prequelekből Palpatine múltját némileg megtudjuk, látjuk eltorzulását, hatalomra kerülését. Integráltabb és fontosabb szereplője a saga-nak, mint Snoke, és ebben Snoke egyértelműen szándékolt és átgondolt és bravúros halála is szerepet játszik. De akkor is Palpatine lenne a nyerő, ha Snoke a IX. végén purcanna ki. Egyszerűen Palpatine története sokkal kerekebb, és Snoke csak egy "második Halálcsillag", sőt, csak egy Starkiller Base lenne Palpatine-hoz, az "első Halálcsillaghoz" képest. Nagyobb, látványosabb, de nem jobb, nem ikonikusabb. Így, a TLJ felénél bekövetkező halálával viszont nekem más némileg, legalábbis a szerepe, a saga-ban elfoglalt helye.

 

Itt ugyanígy Snoke az abszolút gonosz, akinek a motivációja Palpatine-éhoz hasonlóan homályba vész. "Vannak, akik egész egyszerűen csak lángba akarják borítani a világot" - ahogy Alfred mondja a Dark Knight-ban. De persze tehetik a sith-ek vallási fanatizmusból is, ha úgy nézzük, hogy a sith-ek az erőhasználó vallások radikálisai, feltételezhetjük, hogy Palpatine egy gyerekkorától agymosott figura, vagy az élete egy pontjától megtört és zsarolt személy, mint Vader (most ne vegyük figyelembe az EU-t, pláne a Legends-et, szerintem jó megfejtés, ami a Plagueis-könyvben van, ott az előbbi igazolódik, van egy rosszindulatú gyerek, aki rossz kezekbe kerül, és rossz irányba nevelik, fanatizálódik). Azt nem tudjuk, hogy Snoke gondolkodásmódja mennyire nyugszik vallási alapon. Azért némileg kijön, hogy, bár az enciklopédia szerint sem sith, mégis láthatóan tőlük származtatja magát, ami igaz egyrészt az Első Rend teljes birodalmi-utánérzet uniformizáltságára, másrészt a színpadias mondataira: "azt hittem, egy új Vadert találok meg benned", stb. Mindkettejük teste eltorzult a hatalomért való sóvárgásuk következtében.

 

De ami drasztikus különbség: Snoke ismét az abszolút gonosz, de ő nem az a pont, akihez képest, akinek legyőzésével Kylo meg tud térni a világos oldalra, és megváltja a lelkét, hanem az, aki egy ugródeszka Kylo mélyrepülésében a sötét oldal felé. Innen már Kylo-nak nincs visszaút, mivel már ő van abban a pozícióban, mint Snoke és Palpatine korábban. Az abszolút gonosz helyén éppen egy sodródó, őrlődő, bizonytalan figura áll. Szerintem talán még veszélyesebb ez, mint egy Snoke vagy egy Palpatine. Sokkal kiszámíthatatlanabb, időzített bomba, ráadásul a főhőseinkre is sokkal veszélyesebb, mert érzelmileg involvált, személyes viszonya van velük, amit persze legszívesebben eltörölne. Palpatine-nak egy Han Solo vagy Leia vagy Padmé a történetek során senkik voltak, max. politikai cselszövések és zsarolás szintjén voltak érdekesek. Kylo, ha szembetalálkozik Finn-nel, Poe-val, Chewie-val, a Falconnal, a droidokkal, mind komoly veszélyben érezhetik magukat.

 

Érdekes helyzet állt most elő. Andy Serkis a mostani interjúkban sem fedi fel Snoke "kilétét", eredetét, és szerintem nem is fog kijönni egy, az eredetsztoriját firtató könyv a IX. rész bemutatója előtt. De én így vagyok vele: ha Snoke nem jön már vissza és végérvényesen halott, akkor nem volt fontos, senki volt, nem volt meg az a nagyformátumúsága, mint Palpatine-nak, és csak egy ugródeszka volt Kylo hatalomra törésére, ami azért egy nagyon új helyzet, és olyan, amit nem láthattunk a Star Wars-ban. Egy sötét oldalon álló Skywalker politikai tényező: ez az, ami Vader sosem tudott lenni, és - bár Kylo egyértelműen nem az a magabiztos, méltóságteljes, kiegyensúlyozott sötét oldali erőhasználó, mint Vader volt "fénykorában" - ebben az egyben túlszárnyalta nagyapját a sötét oldali tevékenységben.

De! Ha esetleg Snoke valamiképp visszatérne váratlan módon a IX. részben, akkor az meg olyan hangsúlyos lesz, és hirtelen olyan aránytalanul nagy hatalmat jelent majd ez a számára, hogy azt akkor az a film tuti, hogy meg fogja magyarázni, és akkor a múltjából is biztosan elővesz egy-két magyarázatot. Ugye felmerült egy-két pletyka, hogyha Luke projekció volt, akkor Snoke is meg tudhatta csinálni. Ha a filmkészítés szempontját nézzük, akkor 100%-ig azt mondanám, hogy Rian Johnson úgy folytatná, hogy Snoke nem halt meg, láthatóan tetszik neki ez az új status quo, amit megtalált (nekem is baromira!), de mivel a következő film J.J. kezében van, így nem tudhatjuk, elvégre Snoke valamiképp J.J. karaktere, simán lehet, hogy tök más sorsot szánt neki, és lehet, hogy azt a vonalat fogja előnyben részesíteni, és visszahozza a IX. részben. Persze akkor már eleve felmerülne, hogy Snoke gyakorlatilag kinyírhatatlan, irreális hatalmat jelentene az Snoke számára. Az is lehet, hogy a rajongói visszajelzéseket is figyelembe veszi, ami sajnos ott sincs kizárva, hogy Rey szülei senkik, hiszen kiderülhet a következő filmben, hogy Kylo hazudott (ahogy a Jedi visszatér erősítette meg anno a nézőket abban, hogy Vader Luke apja - addig hazugságnak is tűnhetett). Ugyanakkor azt gondolom, hogy J.J. részéről nagyon nagyon nem lenne elegáns filmes gesztus, ha a Last Jedi mindkét nagy fordulatát visszavonná. Közülük max. egyet tehet meg, ha fanservice-kedni akar, de ha igazán tökös, akkor Johnson új status quo-ját használja, és még jobban megkavarja, hogy új és izgalmas lezárást kapjon a saga.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke-kal az a nagy baj, hogy csak egy Palpatine-klón, koppintás. Aztán amikor meg kiderül, hogy igazából sok szempontból tök más és a sorsa is más, akkor meg az a baj, hogy egy senki, aki nem mérhető Sidious-hoz. Akárhogy is, a fikázók mindig meg fogják találni a kapaszkodót.

 

Állítólag Abrams és Johnson jóban vannak, sokat kommunikáltak a sequel kapcsán. És minden, ami a 7-ben történt, az tudatosan készített elő egy ilyen 8-at, ami pedig a 8-ban történt, az tudatosan egy ilyen "lázongó" folytatása a 7-nek. Nem hiszem, hogy JJ bármiben is visszakozna vagy megpróbálná semmissé tenni Rian megoldásait.

 

Snoke visszahozása pedig számomra elképzelhetetlen. Mármint olyan értelemben, hogy szánalmas lenne. Ez a "Luke is csak kivetülés" megközelítés szerintem röhejesen béna. Ugyanis Snoke-ot láttuk, hogy kettévágja a fénykard, ketté is esett. Az is az illúzió része volt, hogy hagyta két darabra esni a kivetített képét? Meg hogy aztán még hosszú percekkel később is ott fekszik lógó nyelvvel az az illúzió? Sőt, van egy olyan érzésem, hogy pont azért mutatták meg még egyszer a hulláját, hogy tudatosítsák mindenkiben, ő tényleg meghalt és nincs itt semmilyen trükk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb, ahogy írtam, én elsősorban rettenetesen örültem, hogy így következett be minden a Last Jedi-ben, és bízom benne, hogy Snoke-ról egy szó sem esik majd a IX.-ben, ahogy Rey szüleiről sem derül ki más, mint ami a TLJ-ben. Ezeket csak teoretikusan írtam, minden lehetőséget végiggondolva a filmesek, in-universe és a rajongói reakciók kontextusában is vizsgálva az egész Snoke-eredet kérdést. Azt sem tudhatjuk, hogy J.J. valójában hogy viszonyul a VIII.-hoz, és lehet, hogy iszonyúan tetszett neki, és ezt őszintén mondja, de attól még ő más irányba kanyaríthatja, és az sem feltétlenül jelent valamit, hogy ő producer volt. 

 

 

Még egy dolog: a Star Wars klasszikus hat részében tényleg Palpatine legyőzése és a Birodalom megdöntése a lényeg, erre fut ki az egész.

 

Valahol a Star Wars új trilógiája ebben a kontextusban erőltetetten hat: most akkor jön egy másik rejtélyes gonosz, Snoke, akit le kell győzni. Ha csak erről lenne szó, akkor ez klisés lenne, ráadásul felveti a kérdést, hogy hol a vége a jók és rosszak harcának? Mi az a kapocs, ami összeköti az új trilógiával az eddigieket, narratív szempontból? Szerintem az nagyon kevés lenne, hogy megjelennek öregen az eredeti trilógia hősei, és létrejön egy stafétaátadás.

 

Azt gondolom, hogy ez a kapocs az örökös Skywalker családi átok, aminek csak a Skywalkerek végső eltűnése adhat lezárást. Ahogy az eredeti trilógiának a főhőse Luke Skywalker, és ahogy a prequelek kontextusában a hat film főszereplőjének talán inkább már Anakin Skywalker-Darth Vader figurája tűnik, felülírták, hogy ki az, aki körül az egész forog, és talán így fog hatni az új trilógia is az eddigiekre. (ahogy az eredeti trilógia átfogó íve is más, mint az ANH-é)

 

Ugyanúgy, ahogy a prequelek újradefiniálták az eredeti hat film főhősét, úgy az új trilógia is talán új kontextusba helyezi az egész SW-sagát. Szerintem itt már nem a gonoszok elnyomó birodalmának megdöntése a cél elsősorban, hanem egy többgenerációs családregény ez, amely, bár rendkívüli emberekből áll, és van köztük olyan, aki feddhetetlen, és olyan is, aki megjavíthatatlan bűnöket követett el, tulajdonképpen bukásra van ítélve. Szerintem ez az egész arról szól, így, most nyolc film kontextusában, és következtetve Leia és Kylo IX. részbeli halálára, ami nagyon valószínű, és hacsak nem derül ki Rey-ről, hogy Skywalker (aminek a TLJ okán kevés a valószínűsége), akkor ez az egész ennek a családnak az elbukásáról szól. A semmiből való megjelenésétől a család legutolsó tagjainak a haláláig. Megjelentek, megváltoztatták a galaxist, maradandó nyomot hagytak benne, aztán eltűntek.

 

És ennek a kontextusában Snoke-nak valóban nincs szerepe, és érzelmileg is sokkal fontosabb, hogy Kylo áll a sötét oldal élén az egész lezárására ráfordulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én nem tudtam ki. A könyvet nem olvastam (azt se tudtam, hogy létezik könyv). Egyébként Kylo és Rey a lényeg valóban, nem pedig Snoke.

Ezt humornak veszem Jót nevettem. :lol2:

 

Persze, persze, most mindenki helyesli, hogy Snoke csak egy katalizátor, meg senki, meg miegymás. De valójában csak a story group lustaságát mentegetjük. Most komolyan egy olyan vezető, aki összefogta a szétzilált birodalom maradékát, épített egy csillagromboló flottát, egy bolygót lövöldöző csillagrombolót, meg egy kimondhatalanul nagy csillagrombolót, meg egy naprendszert elpusztani képes szuperbolygót, meg a jedi növendékeket képes csak úgy egy csettintéssel magamellé állítani, mindezt cirka 30 év alatt megvalósította a nagy semmiből, az tényleg csak egy SENKI lehet. Gratulálok mindenkinek aki ezt a következtetést vonja le és próbálja bagatelizálni a személyét. Keserú a szőlő kedves fórumtársak, az a nagy helyzet. 2015 óta latolgatjuk a nagy semmit Rey és Snoke kapcsán. Tudom, majd a IX epizódban. Hányszor is hallottam már ezt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Ezt humornak veszem Jót nevettem. :lol2:

 

Nem volt humor. 1984-ben kit érdekelt a könyv? Nem volt elérhető számomra, csak a képregény. 

 

Egyébként annyira imádom ezeket az okoskodásokat meg a mindent megmondó értékeléseket. A trilógia közepén...  Nem akkor kellene reklamálni ha vége az egésznek? 

 

Amúgy szerencse, hogy van ez a fülszöveg az EPIV könyv elején. Van mire hivatkozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször elmondták, hogy Snoke-nak van sztorija csak később fog kiderülni. Nem az a kérdés hogy ki fog-e derülni hanem hogy hol: a filmekben vagy majd a könyvekben. Ez a fülszöveg dolog meg röhej. Egy olyan könyvről beszélünk amit a nézők 99 százaléka sose olvasott. Beleértve jómagamat is. Fölösleges mentegetni a régi trilógiát: nincs egy kanyi szó se benne a Császár múltjáról. Lehet rajta nevetni meg úgy csinálni mintha ez humor lenne, de ez az igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, A pécsi írta:

mindezt cirka 30 év alatt megvalósította a nagy semmiből, az tényleg csak egy SENKI lehet.

Senki nem mondta, hogy senki lenne vagy jelentéktelen. Az aktuális sztoriban nincs akkora jelentősége, mert más a nézőpont. Az OT idejében sem volt jelentéktelen maga az uralkodó, de az OT perspektívájából, ahonnan mesélt és amit mesélt, abban nem volt akkora szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.Sikerült végre másodjára is megnéznem a filmet elsőre sok hiányérzetem volt és picit csalodtam is,míg másodjára A 3 központiszereplőre koncentráltam Rey,Kylo,Luke így aztgondolom hogy nagyon epic a film.Viszont szererném ha Snokeról akilencben legalább annyit megemlítenének hogy kirült a képbe,és egy igazi csavart azért még J.J-töl elvárok.Lényeg hogy Rian lehető legjobb módon mutatta be a második vonalas szereplőket is meg a főszereplőket is.Kár lett volna ha Rey egy Skywalker csak elfelejtette,Snoke meg klón vagy valami baromság.Egy teória tettszett addig míg ki nem derült hogy snoke nem ember az pedig az hogy Yoda mondja a 6.-k részen hogy van egy másik Skywalker és nem Leila-ra gondol hanem Anakin apjára(Snoke)aki képes volt Shmi emlékeiből elfelejtetni ezt,ez azért izgalmas lett volna és mindezt úgy írták a kiötlők hogy aztán legyőzi őt palpatine.Na mindegy ez is egy teória,nem mellesleg birtam Snoke-t és a szinkron szerintem jó lett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem volt humor. 1984-ben kit érdekelt a könyv? Nem volt elérhető számomra, csak a képregény. 

 

Egyébként annyira imádom ezeket az okoskodásokat meg a mindent megmondó értékeléseket. A trilógia közepén...  Nem akkor kellene reklamálni ha vége az egésznek? 

 

Amúgy szerencse, hogy van ez a fülszöveg az EPIV könyv elején. Van mire hivatkozni. 

Snoke-on szemmel láthatólag túllépett a trilógia. Már nem hiszem hogy foglalkoznának vele. Másik oldalról viszont örülök, mert Kylo fejlődése viszont minden elképzelésemet felülmúlja. Van múltja, jelene, jövője. Egyébként nagyon sajnálom, hogy a epizódok regényváltozatait ekkora utálat övezi. De hát mindenki szeresse, és utálja azt amit akar a SW-on belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.