Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

SW könyveket nem igazán olvasok így azt nem tudhatom ott mit írnak. Csak az volt fura, hogy ezt így kihangsúlyozzák Snoke-nál. Bár igaz ott van a többi képesség is. Na majd meglátjuk mit produkál. Lehet, hogy a kaszinóban olvassa ki kártyázás közben az ellenfele gondolatait. :D

Elég fura az egész kiadvány nyelvezete. Szenzációhajhásznak tűnik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Snoke-ot alakító Andy Serkis az IGN-nek adott interjúban elárulta: a Legfőbb Vezér eredettörténetét már teljes egészben kidolgozták. Ez persze nem jelenti, hogy mindent meg fogunk tudni a filmből, a rendező ugyanis korábban már utalt arra: nem akar mindent felfedni a filmben. A teljes történet elmesélésének feladata tehát a IX. részre, vagy egy később megjelenő könyvre hárul.

 

 

http://www.ign.com/articles/2017/10/14/star-wars-actor-andy-serkis-says-new-trailer-nails-the-last-jedis-tone-and-feel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz Snoke játék, amelyben látható egy szerkezet. Ez most feltűnt a legutóbbi BTH videóban is. Állítólag ez arra szolgál a fővezérnek, hogy kiszívja mások erejét és tulajdonképpen ez tartsa életben. Ezért kell neki Rey...

 

22809617_1880300821994988_1054068465_n.png?oh=29df98f1b91da7022fd77a6f88504a25&oe=59F2C56E

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már korábban is írták (jó egy éve), hogy Snoke valahogy lopja az erőt és az így megszerzett energia élteti őt. Amolyan energia vámpír, mint Talzin anya. Ezért is lehetetlenség megbecsülni a korát. Az így elszívott erő segítségével képes gyógyítani a testét. Eddig ez csak megerősítés nélküli hír volt, de az új BTS videó és a képen is látható játék alátámasztani látszik az információt.

 

Nem ide tartozik, de a másik hír, hogy Maz Kanata visszatalált az alvilághoz, így ha minden igaz, a kaszinóvárosban találkozhatunk majd vele újra.

 

Ezt a hírt erősíti meg az egyik japán oldal rövid szinopszisa is.

 

"After Maz lost her castle, she has been forced to take a more active role and take advantage of her ties to the criminal underworld. She will provide crucial assistance to the Resistance in their fight against First Order, making use of every connection she has."

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy ez a teória még nem verte ki senkinél a biztosítékot. Vagy ez csak diszkrét hallgatás? :D

 

Úgy néz ki, hogy a BTS videóval nem csak megerősítették a korábbi hírt, hanem fel is fedték Snoke egyik titkát. :(

Olyan régóta beszéltek Snoke ezen képességéről (ami valójában nem csak képesség, hanem létkérdés is), hogy egy idő után ignoráltam a pletykát. De most már egyértelmű, hogy a hírnek volt alapja. Aki esetleg nem tudná, a kép jobb oldalán Talzin anya hasonló szerkezete látható. TCW 6. évad - The Disappeared, Part II.

 

"Talzin explains that she intends to use the planetary alignment to combine the queen's spirit with her own dark magic and the collected Force energy to give her more power than any Jedi or Sith."

 

444force2.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt több mint hasonló.

 

Viszont ezt most kivételesen nem kellett volna felfedni! Spoileres vagyok, de ezt kár volt ellőni. Persze, még így sem biztos, de már annyit beszéltek róla és most, hogy képünk is van hozzá, meg az a játék kütyü az energiával. Ez bizony el lett lőve. A He-man filmben is ez van! Skeletor is vár az együttállásra és elszívja az energiát, hogy általa Istenné válhasson. Még a trón is hasonlít! :D

 

176heman.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már simák lennének. Szerintem sűrűn kell neki csapolni. :D

 

Donát. Azt el kell ismerni, hogy nagyon egybevágnak a dolgok. Látszatra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak spekulálsz, Zééé, mint mindig. Ez még nekem messze kevés, és pláne nem mondanám, hogy "kár volt ellőni". Nincs még ellőve itt semmi.

 

Nem tőlem származik!!!! De jól szoktam spekulálni. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén én is. Lehet, hogy csak a latványelemek hasonlítanak de a funkció más lesz. De az tény, hogy olyan mint Talzin kütyüje, Snoke trónja mellett van és a trailerben Rey is attól szenvedhet. Meglátjuk hogy áll össze majd a kép. Azt azért nem hiszem, hogy egy az egyben az lenne a szitu mint anno Bardettán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a kütyü, ugyanakkor némileg szkeptikus vagyok. A játékon a mütyür a trón mellett van, azonban a trailerben a szék mellett nincs semmi, pedig, ha az arányok helyesek, látni kéne. Ugyanakkor az sem valószínű, hogy Rey ettől szenved, mert ha a körbe lenne, akkor is látnánk, és szerintem - kiindulva a TCW hasonszőrű kütyüjéből - valamilyen effektet is látnánk.

 

C3iPt1H.jpg

 

Szerintem itt Rey-t szimplán az Erővel kínozza Snoke, hogy megtörje.

 

Plusz, ha Snoke másokból lopná ki az Erőt, miért pusztította volna el Luke rendjét? Ott volt egy halom potenciális táplálék. Oké, a kinevelt Jedikkel végezni kell, mert veszélyesek, de az ifjoncok felhasználhatóak lennének, ahogy Talzin is használta a képzetlen bardottaiakat. És szerintem könnyebb így beszerezni őket, mint egy Galaxisban kutatni utánuk.

 

Ugyanakkor tetszene, ha Snoke valami ilyen "természetellenes" módon tartaná életben magát. Már az ep7 idején és később is leírtam ama elméletemet, hogy Snoke csak azért tud életben maradni sérülései ellenére, mert az Erő nincs egyensúlyban, de ha Luke visszatérne és a Jedi Rend feltámadna ezáltal, akkor egyensúly állna be és Snoke elvesztené a képességét, hogy életben tartsa magát, vagyis előbb-utóbb meghalna. Lehet ez az elmélet részint igazolódik? Tetszene! Már csak azért is, mert ez továbbvinné Sidious álmát a halhatatlanságról, ezzel egyúttal az ep1-2-3 ide kapcsolódó háttérszálát is. És például a Tarkinban történik arra utalás, hogy Sidious szeretett volna valami hasonló képességre szert tenni a Sötét Oldal által.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy csak a kiválasztottak ereje kell neki!

 

Már a trailer is úgy indít, hogy "when I found you, I saw raw, untamed power and beyond that something truly special"

 

Lehetséges, hogy nem elég neki egy szimpla jedi ereje, különlegesre éhezik. Feltételezem, hogy ezt a szöveget Snoke Reynek, vagy Kylonak mondja. Az biztos, hogy nem Csubakkának! :)

 

A játék egy úgynevezett Playset, amiken sokszor szoktak egymás mellé tenni a filmben egymástól távol eső tárgyakat is.

 

Rey biztosan nem azért kell Snokenak, hogy feleségül vegye, sem pedig, hogy átállítsa a saját oldalára. :D Ez a szál itt már nem játszik. Szerintem is az ereje kell neki.

 

DE az is lehet, hogy tényleg az egyensúlyhoz van köze Snoke életerejének, így pedig Rey potenciális veszélyforrás. Viszont a szerkezet adott....persze az is lehet, hogy csak egy kajütablak, ami az űrre néz. :D

 

Snoke elég öreg, ragyás és sérült. Olyan múmia feje is van szerencsétlennek. Lazán el tudom képzelni, hogy Talzin módjára szipkázza az erőt. A filmig már csak kevés van hátra és minden kiderül.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene a válogatós gusztusát. :D De így viszont akkor még furább lenne, hiszen ha ettől függ az élete, még nehezebben szerezhet táplálékot. Most gondolj bele, az egész Galaxisban kell kutakodnia a különlegesek legkülönlegesebbike után. Minek van nagyobb esélye? Hogy elpatkol, mire végre új erőforrást talál, vagy annak, hogy időben talál egy ilyen csillagászatian ritka egyedet.

Plusz, a trailer és az ep7 is azt sugallja, hogy Kylo is különleges. Különösen a trailer, amikor Luke azt mondja, hogy ilyen nyers Erővel csak egyszer találkozott. Na most kizárásos alapon Ben Solóra gondolt (a többi nagy hatalmú Erőhasználó már nem volt nyers). Szóval akkor adja magát a kérdés: Snoke miért nem csapolja meg Kylót? Miért kellett neki a Sötét Oldalon és miért akarja kiképezni még jobban? Az a fűszer? :) Ha Kylót még jobban kiképzi, csak nagyobb lesz annak az esélye, hogy nem tudja megcsapolni.

Szerintem itt még játszik a Sötét Oldalra állítás is.

És ha Snoke már élt a Birodalom alatt is, miért nem üldözte Anakin Skywalkert? Ennyire félne a Jediktől és Sith-ektől? (Nem tartom kizártnak, sőt tetszene is.)

 

Szóval, ha igaz is ez a pletyka, szerintem akkor sincs itt felfedve a teljes kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdések.....de elvesznek a digitális térben, mert itt nincs olyan, aki meg tudná azokat válaszolni. :D

Amúgy Snoke karaktere púp a hátunkon, mert ha túl erős, akkor elhomályosítja Palpatine szerepét, ha meg túl gyenge, akkor meg minek van?

 

Szerintem Snoke kifejezetten gyengére sikerült, tényleg olyan, mint egy ZS kategóriás múmia. De a TLJ sokat adhat hozzá a karakteréhez. Csak nekem az a bajom, hogy ha nem elég erős a háttértörténete, akkor kibukik a 3. trilógia legnagyobb hibája.....hogy felesleges. :(

 

Nekem Thrawn ezért is tetszik jobban, mert nagyon eredeti főgonosz. Egyetlen motivációja a szellem és a logika diadala, amibe nem fér bele érzelgősség, erkölcs, felesleges moralizálás. Ez a hideg számítás egészen újszerű főgonoszt hívott életre az SW történetében. Karakterének a tengelye nem húzható meg a jó és gonosz archaikus kettőse mentén. Snoke....nos, egyelőre csak egy múmia a régi Hammer horrorfilmekből.

 

Az a kérdés, hogy legyen e Snoke erősebb, mint Palpatine? Ha erősebb, azzal a személye nyomatékot ad a 3. trilógiának. Ha viszont erősebb, akkor kell az eredettörténet és itt sajnos nem tudok egyetérteni Ryan azon kijelentésével, hogy anno a császárról sem tudtunk meg sokkal többet az eredeti trilógia idején. Ha erősebb és régebb óta van jelen, mint Palpatine, akkor az ok - okozatiságot bizony ki kell fejteni filmes keretek között. De annak örülök, hogy JJA az utolsó résszel keretbe akarja foglalni a 3 trilógiát. Ez azért csak jelent valamit!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Snoke Palpatine árnyékában nehéz karakter bármilyen írónak. Mert ha létezett Palpatine idejében, akkor nem lehet erősebb nála, hiszen az Sidious kárára válna, ugyanakkor erősnek kell lennie, hogy tényleges fenyegetés legyen. Számomra ezért fontos, hogy már az ep7-ből kiderült: eléggé tart a Jedi lovagoktól. És mivel a Jedi lovagok és a Sith Nagyurak képesség szintjén nagyjából egy szinten vannak (persze egyedenként változik, de Yoda és Sidious bizonyította, hogy a max fokozaton eléggé egyenlőek), szóval ebből nekem az jön le most, hogy a Sith-ektől is tart.

 

Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy a régi rendszerből csak Luke maradt, mindenki más új játékos. Ezen a szinten akár még Darth Maul is fenyegetést jelenthet számukra. Szóval Snoke esetében nem feltétlen kell túlzásba esni. Szerintem az arany középút az lenne, ha érzékeltetnék: van olyan nagy játékos az Erőben, mint Sidious vagy Yoda, ugyanakkor van valami, ami miatt nem mer ezekkel szembeszállni. Ez lehet a sérülése, a kora, vagy az a képesség, hogy az Erő tartja életben - elvégre, Maul és Vader is vesztett a hatékonyságából a sérüléseik után.

 

Emellett ugye már korábban felvetettem azt az ötletet, hogy Palpatine akár Snoke-ra is célozhatott azzal, hogy ő az az egyetlen, aki megtalálta a halhatatlanság módját. Tudom, ezt általában senki sem díjazza, le is lett söpörve, de valahol szerintem ütne, ha tudnánk, hogy Snoke és Sidious útjai keresztezték egymást a halhatatlanság utáni kutatás után, és a találkozóból Sidious jött ki győztesen. Tudjuk, hogy Sidi ennek a megszállottja volt, azt is, hogy a Galaxist járta, hogy Sötét praktikákat tanuljon, így jutott el Talzinhoz, akitől eltanult mindent. Talán Snoke-hoz is eljutott. Vagy Snoke jutott el hozzá. Palpatine életében is akadnak vakfoltok, ahová beférnek jó kis történetek. Mondok egy vadat: talán nem is Darth Maul volt az első tanítványa. Bár erőltetett lenne, de akár Snoke is lehetett. Sidious úgy cserélgette a tanítványait, mint Obi-Wan a kardjait. Amennyit tudunk a két főkolompos előéletéről, az alapján nem lehet magabiztosan kijelenteni, hogy valamilyen módon ezek ketten nem találkoztak.

 

Nekem talán az tetszene a legjobban, ha kiderülne, hogy Sidious a halhatatlanságot kutatva rálelt volna Snoke-ra, akinek ott volt ez a birtokában - és erre céloz az ep3-ban -, majd el akarta venni erővel, de nem jött össze. Snoke sérüléseit, amiket láthatunk, Palpatine-nak köszönhető, és emiatt kénytelen volt elbújni az Ismeretlen Régióban azért, hogy a Sith ne találjon rá újra. De Palpatine folytatta utána a kutatást, ezért érdeklődik annyira az Ismeretlen Régió iránt (ezt ugye a könyvekből tudjuk). Egy ilyesféle sztorival szerintem kerekké lehetne tenni a dolgot anélkül, hogy ártanánk Snoke vagy Palpatine karakterének.

 

Johnson véleményével én annyiból egyetértek, hogy mindent felfedni sem túl jó. Sőt tulajdonképpen ahhoz, hogy egy főgonosz jó legyen, nem a múltját kell ismernünk, hanem a céljait. Ezt magad prezentáltad alább: Thrawnnál sem a múltjával, hanem a céljával jöttél elő, azt emelted ki, hogy ezzel vált egyedivé a karakter. És ez igaz. Snoke-nál is ez lesz a fontos, hogy mi a célja, és azt hogyan akarja elérni. Ha annyi, hogy uralni akarja a Galaxist és ezért mindenkit elpusztít, hát akkor ja, akkor felesleges volt behozni. Ha valami mást is villant, na az már az érdekes része. Az Erő megerőszakolása nekem elég érdekes koncepciónak tűnik ezen a téren.

 

Ugyanakkor annyiból nem értek egyet a rendezővel, hogy Palpatine-t nem előzte meg egy hatalmas gonosz. Snoke-ot igen. Ha Snoke az Uralkodó halála után született vagy tett szert briliáns hatalmára, akkor nem lenne gond, de eddig a legtöbb, amit biztosan tudunk róla, hogy élt a Birodalom idején. Nem biztos, hogy hatalma is volt, de az tuti, hogy élt. És ezzel kezdeni kell valamit. Ha kiderül, hogy ő volt az a birodalmi tiszt, aki maga elé rántotta Leiát, amikor meglátta Luke-ot, akkor no problem, érthető, miért nem foglalkozott vele senki (bár azt hiszem, ezzel Snoke karakterét meg is ölnék :D ). Szóval, ha csak egy mezei Erőérzékeny, de nem felfedezett vagy kiképzett birodalmi tiszt volt, egy a százmilliárdból, akkor oké, de ezt azért el kell árulni a múltjáról.

 

Ha hatalma is volt már akkor, na akkor meg pláne foglalkozni kell azzal, hogy hányadán állt Sidiousszal. Persze, azért hozzátenném, hogy a Galaxis nagy. Nem kicsit, kibeb*szottúl nagy. Szóval, ha két ember nem fut össze benne, az azért nem csoda. Az sem, ha sohasem hallottak egymásról. Eleve, Palpatine a külvilág felé nem reklámozta, hogy Sith Nagyúr. Ha pedig Snoke csak az Ismeretlen Régióban ténykedett, és onnan figyelt, sosem tudhatta meg, hogy micsoda az Uralkodó. Vaderről tudhatott, de róla sem feltétlen kellett megtudnia, hogy ő a kiválasztott - ezzel tulajdonképpen azt is megmagyarázhatjuk, hogy miért nem hajtott rá.

Azt sem feledhetjük el, hogy lehet, Snoke-nak az Első Rend az első igazi "birodalma". Azt ugye azért nem könnyű felépíteni, így lehet, hogy Snoke sosem bírt olyan haderővel, annyi pénzzel, hogy szembeszálljon a Köztársasággal vagy a Birodalommal. Sőt az is lehet, hogy eddig a gondtalan playboyok életét élte, aztán az ölébe hullott az Első Rend, ő meg megragadta az alkalmat.

 

Szóval lehetőségek itt vannak bőven, és nem kell kislexikont átnyújtani Snoke-ról az ep8-9-ben, hogy érdekes fenyegetés legyen, ugyanakkor ne nőjön túl Palpatine-on. Sőt ügyesen keverve a kártyát még Palpatine is bekapcsolható Snoke sztorijába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek! :peace:

 

Ha Snokeot nem előzte volna meg Palpatine, valóban elég lenne a céljaival foglalkozni (ahogy te is írtad), de itt már volt egy masszív történeti alap, ami bizonyos mértékben értelmetlenné, de legalábbis erősen kérdőjelessé teszi Snoke jelenlétét.

 

Jól leírtad, én is annak örülnék, ha felépítenének egy szálat a halhatatlanságra és a Palpatine kontra halhatatlanság keresése keresztmetszetében valahogy helyet kapna Snoke is.

 

Snoke most még nagyon B kategóriás főgonosz, de reméljük, hogy ez változni fog.

 

Palpatine cszászár trilógiás jelenléte azért volt korszakos, azért is égett bele igen intenzíven a köztudatba, mert a Birodalom visszavág hologramos jelenéséig (még a prequel előtti korszakról beszélek) nem gondoltad volna, hogy a háttérben egy Vadernél is sötétebb és erősebb valaki működhet. Persze hallottunk a császárról (Szenátus feloszlatása) de csak a jelenés után értettük meg, hogy itt nem egy államigazgatási főgonosszal állunk szemben, hanem egy olyan szakrális vezetővel, aki maga a sötétség manifesztációja. Palpatine szerepét Vader jelenléte erősítette fel. Vaderrel ugyanis eleve megkaptuk azt, ami minden más történetben az ultimate badass evil villain szokott lenni. És Vader gonoszsággal eleve súlyosan fertőzött karakterére nem várt kártyát pakolt a császár megjelenése.

 

Palpatine hologramos jelenésének hatalmas súlya van, mert egy ilyen főgonosz történetbe való bevonására Vader után nem számítottál. Amikor először láttam a jelenetet, gyerekként a hideg futkosott a hátamon, hiszen annyira váratlan volt a fordulat. Olyan volt a megjelenése, mint amikor a szüleidtől szülinapodra megkapod minden idők legjobb Technik lego motorját és akkor a papád másnap beállít egy igazi benzines kisrobogóval, hogy tessék fiam, a tiéd! Kontra, rekontra.

 

Ezzel szemben Snoke TFA-s szereplése abszolút jellegtelen és érzelmileg nem sok dolgot tudsz hozzá kötni. Talán érdemesebb lett volna nem megmutatni, csak beszélni róla. - A legfőbb vezér bölcs!

 

Ha csak beszéltek volna róla és mondjuk a TLJ -ban láthatnánk először a karaktert, egészen más lenne az érzelmi viszonyulásunk.

 

Egyszer azt mondta Lucas, hogy néha művészibb nem megmutatni a dolgokat. Ezt még a régi trilógiás Lucas mondta és ha ebben a kontextusban vizsgáljuk egy főgonosz filmes megjelenésének az érzelmi hatásait, azt kell hogy mondjam, a karaktert hatásosabb lett volna nem megmutatni a TFA filmben. Sajnálom, hogy nem éltek ezzel a rendezői eszközzel, de a művészeti koncepciót nem én határoztam meg. :)

 

Érdemes eljátszani a gondolattal, mennyiben lett volna más a film, ha kivételesen nem alkotnak meg egy Palpatine császárhoz hasonló főgonoszt és az egész First Order gondolatiságot Kylo Ren nyakába ültetik. Ez egy újszerű megközelítés lett volna a saga történetében, az egy emberes főgonosz jelenléte. Az meg még durvább lett volna, ha Luke-ot teszik meg a First Order vezérének. NA igen....arra aztán senki nem mondta volna, hogy OT copy.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke-ot én is összekötném Palpatine-al olyan értelemben, hogy az ő felemelkedése nem jöhetett volna létre a sith halála nélkül. Az is tetszik, hogy egykoron riválisok lehettek. Most megmutathatná, hogy ő jobban csinálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke megmutatása inkább bölcs dolog volt. Az ep7 így is elég sokat kopizza az ep4-et, amire csak rátett volna egy lapáttal, ha Snoke-ot is csak emlegetik, mint az ep4-ben az Uralkodót, majd csak az ep5-ben mutatkozik meg. Összességében jobbnak tartom, hogy már itt is megjelent hologram formájában, amiben kicsit inkább az ep1-re hajaz, ahol SIdious szintén csak hologramként volt jelen (eltekintve attól a ténytől, hogy Palpatine-két hús-vér formában is megjelent, de most abból a szemszögből nézem a dolgot, hogy ha nem tudod, hogy Sidious maga Palpatine).

 

Hogy mennyire működne Snoke nélkül a történet, azt szerintem most nem lehet megállapítani. Az ep7 önmagában nyilván működne nélküle, de az egész trilógia történetében már lehet, hogy elengedhetetlen egy Kylónál is magasabb figura. Valahol azért bátorság újra behozni egy Palpatine-szerű figurát, felpezsdítheti és érdekesebbé teheti a sztorit. Már az a tény, hogy Snoke-ról szerintem többet beszélünk, mint az ep7 többi szereplőjéről (Rey egy oldallal veri, de ő is legalább ennyire rejtélyes), sokat elárul a figuráról. Hogy mennyire másolat, felesleges vagy létjogosult, azt viszont valószínűleg az ep9-ig nem tudjuk eldönteni. Az ep7 alapján tényleg felesleges, de hát ez még csak a történet eleje. Az ep4-ben Darth Vader is csak Tarkin kifutófiúja volt, markáns erőt az ep5 adott neki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az a tény, hogy Snoke-ról szerintem többet beszélünk, mint az ep7 többi szereplőjéről

 

Snokeról csak azért beszélünk sokat, mert a semmi mindig kitűnő projekciós felület. Snoke most egy tiszta lap, amire azt fest a fantáziánk, amit csak akarunk. Számomra a karaktere abszolút jellegtelen, viszont Kylo nagyon is összetett és érdekes figura. Nekem Kylo a kedvencem, mert imádom Adam Driver testjátékát.

 

Persze fenntartom a jogot, hogy a TLJ után változtassak a Snoke karakteréről alkotott véleményemen. :)

Én az EPVII filmet Kylonak szenteltem volna és csak később léptetem volna elő Snokeot. Igaz, így OT copyt követtem volna el, de az EPVII így sem a kreatív történetvezetése miatt lett élvezetes film, hanem a dinamikája miatt. Az egész egy nagy EPIV copy. :D Na jó, a Luke fordulat miatt azért nem teljesen.

 

Az ep4-ben Darth Vader is csak Tarkin kifutófiúja volt, markáns erőt az ep5 adott neki.

 

Igaz, Lucas is azt mondta, hogy Vaderban nincs annyi intrika, ami elvinne egy filmet, ezért is Tarkin az EPIV főgonosza. Bár azt hozzá kell tenni, hogy Vader az EPV-re már messze a legintrikusabb karakter. Az élcelődő beszólogatásai az admirálisainak, Landonak, Bobának....Vader az EPV-re igazán intrikus főgonosszá nemesült. Amikor nem szól semmit, csak a hipertérbe ugró Falcon láttán morfondírozik, szinte égetnek a gondolatai. Vader bizony nem véletlenül lett a filmtörténet legerősebb főgonosza.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.