Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

GoT 7×02: A vége ütött rendesen. :D

 

 

Theon gyávasága újra megmutatkozott, de szerintem a legjobb döntést hozta: ha marad, megölik, ha elmenekül, akkor tudja figyelmeztetni Danyt Euron -ról, és flottájáról.

Euron megmutatta, hogy miért olyan veszedelmes. Bár még mindig keveset láttunk belőle, azért már ebből látszódott, hogy nem kis pályással állnak szembe Yaraék.

Jon és Kisujj jelenetét élmény volt nézni, bár azt hittem, hogy egy kicsit jobban belemennek a családias dolgokba, ha tudjátok, hogy hogyan értem. ;)

Arya és a farkasok jelenetét, továbbá a pités gyereket öröm volt látni, és annak nagyon megörültem, hogy Arya északnak fordult. Kíváncsi vagyok, hogy ki ér előbb oda: Arya vagy Bran?

Cersei -ék pedig még mindig ügyködnek valamin. Nagyon van egy olyan érzésem, hogy a 3 sárkányból minimum egy darabot el fogunk veszíteni, de ettől lenne még izgalmasabb a sorozat. :)

Szóval akkor Yara, a Dorne királynője, és annak egyetlen megmaradt lánya lesznek az ajándékok Cerseinek. Dornet értem, de Yara miért kellene Cersei -nek?

 

 

 

Nekem megint csak tetszett, várós a jövő hét.

Amúgy valahogy az idővel játszanak ezek, vagy mi?

 

 

Sam az előző rész végén megírja Jonnak a levelet, és elküldi azt, ebben a részben pedig Tyrion is ír Jonnak.

Északhoz melyik van közelebb? Mert szerintem Sam levelének előbb kellett volna megérkeznie Deresbe, mint a másiknak. :hmm:

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek hogy tetszett az új GOT rész?

Nekem is tetszett, egyre jobban várom a továbbiakat. Vagy a lentebb említett levelek miatt vagy csak csak simán is érződik, hogy mintha máshogy gazdálkodnának az idővel.

Nem kapkodós semmi, de mintha gyorsabban jönnének a dolgok egymás után, mint ahogy eddig érződött.

nagyon tetszik például Sam és Jorah szála, hogy így összefonódott, de már nem is tökölődünk tovább; már ebben a részben indul a gyógyítás!

 

Nem tudom, hogy csak azért érzem-e így mert tudom, hogy tömörebb a 7 részes évad, vagy így van; és van egy kis ritmusváltás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bence, sárkánykő sokkal közelebb van Dereshez, mint Óváros, így nem meglepő a dolog

Köszi, ezt nem tudtam. :)

 

én teljesen abban a hitben voltam, hogy Óváros, mégha egy kicsivel is, de közelebb van Dereshez, mint Sárkánykő.

Meg azért, én úgy tudom, hogy Sárkánykő leginkább Királyvárhoz van elég közel, és mivel az első részben Sansaék beszélték azt, hogy délről Cersei nem nagyon tud támadni, mert hosszú idő lenne a seregnek megtenni a hosszú távot, ezért gondoltam erre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan kevés olyan jelentősebb város van Westeroson, amelyik délebbre van, mint Óváros, talán Dorne főrvárosa, Napdárda, de az se sokkal. Királyvár nagyjából Westeros közepén van, és onnan ahogy mondtad, Sárkánykő csak egy köpésnyi

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Nem értek egyet Csolival. Jó lenne, ha belehúznának, mert ez a tempó még elment 10 résznél, de könyörgöm, itt most csak 7 epizód van, és olyan jelenetekkel vesztegetjük az időt mint

 

 

Szürke Féreg és Misandei egymásra találása. Ami miért is érdekes...??? Persze, nem volt rossz epizód, de ahhoz képest, hogy a 7 epizód miatt töményebb történésekre számítottunk, továbbra is csigatempóban haladunk. A rész végi csata bizonyos jelenetei meg szerintem gagyik voltak. Gondolom az évad többi részére kellett a pénz, de ezért sajnos most kár volt. Nemcsak az effektekkel volt helyenként baj, de magával a jelenet megkomponálásával is. Többen is mondták, hogy milyen jó lesz a vége az epizódnak, ehhez képest eléggé csalódott voltam.

 

 

Talán egy kicsit túl kemény voltam a résszel. Mondjuk akkor azt, hogy még ez is az alapozás része volt. Innentől viszont már tényleg pörgést várok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem remek volt a rész üteme. Nagyon remélem, hogy csak azért mert hét részből áll az évad nem kezdünk el rohanni. A kevesebb évadrész nehogy azt jelentse hogy gyorsan átakarunk rohanni a sztorin. Nem szemelvényeket szeretnék látni a fontosabb eseményekből hanem egy kibontott történetet. Remélem azért 13 részes ez a maradék két évad mert ennyi sztori van és ennyi epizód elég hogy kellően kibontsák.

 

Szürke Féreg monologja nekem az egyik kedvencem volt a részben. Jó látni hogy nem mindenki nonstop az aktuál politikával van elfoglalva hanem akadnak karakterek akiknek érzelmeik meg vágyaik vannak. Az meg hogy gyengék az effektek. Mégis mihez képest? Nem egy 100 millióból készült filmet láttam aminél messziről éreztem a gagyit. Itt semmi ilyet nem éreztem. Nálam full HD-ban a nagy TV-n állatul nézett ki.

A Trónok harca pedig mindig is 95 százalékban dumcsizás és 5 százalék akció volt. Nyilván most ebben az évadban az előzetesek alapján picit több lesz az akció, de azért ez a sorozat -nagyon remélem- sose fordul ki magából és válik egy olyan szériává ami állandóan csak a fordulatokról meg a nagy jelenetekről szól anélkül hogy normálisan elő lennének ezek készitve.

Én az olyan jelenetek miatt szeretem ezt a sorozatot mint például a Daenerys és Varys beszélgetés. Tetszik, hogy nem veszik félvállról a két karakter között feszülő ellentétet inkább felépitenek rá egy feszült és remek jelenetet. Nem is tudom Varysnak mikor volt utoljára ilyen erős jelenete. Daenerys haditanácskozása pedig valszeg az évad egyik kulcsjelenete. Most látszik hogy egyáltalán a Rabszolga-öbölben való szerencsétlenkedés mit vezetett fel. Daenerys megtanulta, hogy nem elég valamit elfoglalni. Ha rossz eszközökkel hódít akkor hiába jut koronához csak új ellenségeket gyárt, akik megkeseritik az életét. Amikor elindult Westerosból okkal merülhetett fel a kérdés hogy egyáltalán mi állhatja útját ekkora haderővel és ime a válasz: saját maga, mivel nem ártatlanok holttestein keresztül akar a Vastrónhoz kerülni. Háborúzni igy viszont nehéz. Egyre nagyobb lesz a kisértés, hogy Olenna javaslatát megfogadva "sárkány legyen".

 

De a Tarlyk dilemmája legalább ilyen érdekes volt. A Tyrellekhez kéne hűek legyenek, de mint annyi emberben az idegengyűlölet bennük is ott munkál. Már pedig Daenerys 100 ezer barbárt hozott Westeros partjaihoz. Örültem, hogy csak azért mert Samhez óriási köcsög volt az öreg Tarly most nem lett egy alávaló szemétnek ábrázolva. Tetszik hogy érthető a dilemmája, az pedig óriási fejlemény hogy az eddig verthelyzetben lévő Cersei a jelek szerint képes volt magához édesgetni Westeros legjobb hadvezérét. Tetszett hogy láttuk a sárkánykoponyákat, bájos volt Hot Pie megjegyzése hogy Arya igazából csinos és nem érti miért nézte fiúnak, szép visszacsatolás volt Nymeria felbukkanása, a csatának a végén pedig minden pillanatát élveztem. Euron egy állat. Inkább a könyvek Victarion Greyjoy-jára emlékeztet. Nyilván direkt. A gúnyos kacaja ahogy Theon leugrik a hajóról... imádtam.

A mostani részben nekem egyedül a szürkehám kezelésből volt sok.

 

És egyetértek csolival: szerintem egyelőre ez az évad gyorsabbnak érződik. A második részre ennyi fejlemény eddig nem történt. Talán én könnyebben beszélek amiatt, mert spoileres vagyok és pontosan tudom melyik részben mi fog történni, de nem hinném hogy tartani kéne attól, hogy nem lesznek nagy jelenetek és nagy fejlemények. Bőven van rá tér és a Trónok harca évadok mindig is kicsit úgy épültek fel mintha mozifilmek lennének: a nagy durranás mindig a végén jött. De szerintem a nagy durranás az ilyen részek nélkül fabatkát se érne. Lehet, hogy óriásit tévedek Donát de van egy olyan érzésem hogyha újranézed majd az évadot -miután a végére értünk- semmi bajod nem lesz a rész ütemével.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Amikor Sam megpróbálja meggyógyítani Joraht, akkor a gyógymódot egy bizonyos Pylos nagymester által írt feljegyzésből tudja meg. Szóba kerül Cressen mester is, aki Shireent kezelte ugyanezzel a problémával. A könyvekben Cressen mestert váltotta Pylos mester Sárkánykő mestereként. Ő viszont úgy emlékszem nem szerepelt a sorozatban... ez most erre a személyre volt egy ilyen alternatív utalás, vagy létezett egy másik Pylos is a Tüz és Jég világában csak én nem hallottam róla?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos én eljátszottam a gondolattal, és megpróbáltam kibogozni, hogy vajon az elkövetkezendő részekben mik fognak pontosan történni.

 

Ugye a 3. rész 63 perces lesz, amiből ha kivesszük a végén a stáblistát, meg az elején levő kezdést, akkor kb. 1 órás GoT részre számíthatunk.

Na mármost, a 2. részben lezajlott vízi csata után a kövi rész elsősorban a legtöbbet - legalábbis szerintem és a cím szerint is ami ugye a Queen's justice címet kapta :) - Királyvárban fog játszódni. Euron elhozza a Dorne -i libákat, illetve Yarat, és ezzel Királyvár népét egyrészt maga mellé állítja - hiszen az előzetesben örülnek Euron győzelmének - másrészt, Cersei és Jaime is roppantul lelkes lesz majd, és máris megvan Cersei következő szövetségese a Tarlykon és az egyéb nemesi házakon kívül. Továbbá remek beszélgetéseknek lehetünk majd szem-és fültanúi, hiszen Ellaria és Cersei most fognak először találkozni között távolról is tapintható a feszültség, és ha pont egymással szemben fognak majd állni, az méginkább ígéretesebbnek fog tűnni. Yara ottléte nekem kicsit kérdéses még, de gondolom Euron túsza lesz majd Theon ellen. A királyvári jelenetek - ha eléggé elidézünk itt - kaphatnak 10-12 percet kb.

A másik, az egy sajátos gondolat továbbra is, és ez Theon és Gendry esete. Tudjuk a kémfotókból, hogy Gendry vissza fog térni, és mi lenne a legjobb megoldás, ha pont ő mentené meg Theont az óceán közepén? És azzal, hogy visszakell térnie Sárkánykőre, adna egy szép keretet az egésznek: a 3. évadban elmenekült onnan Davos segítségével, míg az idei évadban visszatér oda - Theon kérésére, aki így akarja egyrészt figyelmeztetni Dányt Euron flottájáról, másrészt ugye a veszteségekről. És azt nagyon megnézném, ha itt is egy olyan kezdéssel indítanának, mint azt tették a 6×07 -ben Sandor -ral, vagy Arya -val az évadnyitóban. És itt most Gendry megjelenése érdekes lehetne, mert egyrészt ő az utolsó Baratheon, másrészt ha jól tudom, neki is van joga a trónra, nem?

Ami még biztos lesz a többi mellett ebben a részben az, amikor Jorah elhagyja Óvárost. Hiszen mondta neki Lumpsluck professzor( :P ), hogy 1 nap haladékot kap, így miután Sam meggyógyítja őt, elindul Sárkánykőre.

Derest sem hagyhatjuk ki a buliból, hiszen biztos vagyok benne, hogy most is meg fogjuk kapni Kisujj sz*rkeverését, illetve én úgy gondolom, hogy Bran meg fog jelenni, és találkozik Sansa -val --> illetve Kisujj tőre is előkerülhet szerintem, de ahhoz Aryanak is be kell ugrania még. Bran látomása a fánál az Éjkirályról is ebben a részben fog megtörténni, illetve reménykedek benne, hogy a rész végére Arya valóban megjelenik Sansaéknál, vagy ez marad a 4. részre. :)

És ami Királyvár mellett a legtöbb időt fogja betölteni, az Sárkánykő. Itt jön az a dolog, amit fentebb írtam: Theon és Gendry. Nos, vagy ez lesz, vagy Theon egyedül érkezik meg Danyékhez, míg Gendry majd Jorah -val fog meggyűnni. :D (most így belegondolva, ez sokkal értelmesebb lenne)

Viszont amikor Jon és Davos megérkezik Sárkánykőre, Jon nekimegy Theon -nak - amit tett Deresben, az tényleg szemétség volt, no. :evil:

Ezek után elmennek a trónterembe, és találkoznak Danyvel. Megvitatják a helyzetet, közben befut Jorah és Gendry is, Meli is felbukkan, és kész is a dráma. :P

Dany és Jon között viszont lesz egyfajta egyezség, amiért Jonnak Északra támad a kedve. Nos összegezve, a 3. részt én így gondolnám el, itt se lenne hatalmas csata, szerintem ezt a 3 részt alapból azért készítették, hogy felvezessenek mindent, és ezek után már jöhet az action!

 

A 4. rész rövidebb, mint az eddigiek, kemény 50 perces részről beszélünk, és nekem az a gyanúm, hogy az előzetesben látott sárkányos csata+Caster-hegy elfoglalása ebben a részben lesz bemutatva. A Lannister-Tarly szövetség néz szembe Dany dothraki seregével + az egyik sárkányával. Érdekes lesz majd látni, bár a trailer megnézése után Jaime öngyilkos merényletre készül. Kíváncsi vagyok, hogy miként ér véget a harc - lesznek-e nagy veszteségek Dany oldalán, vagy sima győzelem lesz neki kevés áldozattal?

A másik csatának mondható rész a Lannisterek főhadiszállásának elfoglalása. Szürke féreg és a makulátlanok feladata ez, mint ahogy Tyrion azt oly szépen elmondta a mostani részben. Szerintem sikerrel fognak járni.

No de mi van a többi szállal? Óvárost én kihagynám, viszont Deres érdekes lesz. Hiszen Bran tudjuk, hogy vissza fog térni, illetve Arya is oda tart, és ugye én úgy tippelem, hogy a 3. részben Bran biztos, hogy hazaér, ám Arya nekem a kakukktojás. Viszont Jon a 4. részben visszatér Deresbe, és be fogja jelenteni, hogy Északra tart --> itt megfogja említeni a sárkánykirálynővel való egyezséget is szerintem. Hajh, Bran-Arya-Sansa-Jon... már előre várom, remélem megvalósul, mégha pár percre is :D

 

És akkor jön az 5. rész, ami 59 perces lesz. Én itt csak az Északi résszel foglalkozok, és legfőképp a Fallal és az azon túl lévő dolgokkal. Szerintem az 5. részben fog Jon elmenni Tormunddal, Gendryvel, és Davossal a Falra és azon túlra. Ekkor találkoznak majd Beric és Sandor csapatával, és így fognak nem a Fal felé menni, hanem oda, ahol a Fal konkrétan véget ér: és szerintem itt lesz majd a csata e rész végén.

 

 

 

Kicsit össze-vissza írogattam, de próbáltam a lehető legtöbb dolgot belerakni, amit eddig tudtam, és valahogy érzem, hogy az elkövetkezendő 3 rész ezt a menetrendet fogja követni, de ha nem, akkor sincs semmi baj. Mit gondoltok?

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Ő viszont úgy emlékszem nem szerepelt a sorozatban... ez most erre a személyre volt egy ilyen alternatív utalás, vagy létezett egy másik Pylos is a Tüz és Jég világában csak én nem hallottam róla?

 

 

Nem csak te, hanem senki nem hallott róla. Akit az eheti részben emlegettek egy archmaester volt, aki valószínűleg jó ideje halott, akit Stannis-hez küldtek viszont csak egy sima measter és még annak is fiatal.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem éreztem egyáltalán üresjáratnak a részt.

 

Végre megint előtérbe kerültek a remekül felépített párbeszédek, amelyeket én sokkal inkább tartok a sorozat erősségeinek, mint az akciójeleneteket.

 

 

- Varys és Daenerys jelenete isteni volt, még jó párszor meg fogom nézni. Örülök, amikor a szereplők nem csak úgy lógnak a levegőben, hanem sokrétű motivációk ütköznek, kibontódnak.

- Ugyanígy végre Missandei és Grey Worm sem csak asszisztáltak csöndben jelenlétükkel egy-egy tanácskozásnál, hanem furcsa kapcsolatuk kiteljesedett. Remélem Kaszter-hegy elestét fogják mutatni (egyáltalán ki ott most az úr? Van még a sorozat szerint más oldalági Lannister-rokon Cersei-éken kívül?)

- Randyll Tarly orgánuma megunhatatlan. Ő a kihalófélben lévő westerosi lovag-főnemes egyik utolsó képviselője, annak minden jó és borzalmas tulajdonságával együtt.

- Az északi dilemma bemutatása. Végre Lyanna Mormont sem állt Jon mellé (eddig mindig fel voltak osztva a szerepek, hogy a kiscsaj megmondja a tutit, aztán mindenki észbe kap és bólogat). Most azonban el fog érkezni Kisujj ideje, aki a kriptánál olyan álságos és hipokrata volt, hogy a legbrutálisabb halált kívánom neki (konkrétan ő szegezte a kését Ned torkához annak idején, ha még emlékszünk rá...)

- A rész végén a csata jó volt, de nem kiemelkedő. A két Homokkígyó halála ugyanolyan jellegtelen volt, mint egész eddigi ténykedésük. Sajnos Dorne-t valahogy nem sikerült számomra jól visszaadni azóta sem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Igen, valószínűleg, ha nem egy hetet kellene várni a folytatásra, hanem darálnám, akkor nem lett volna gond az ütemével. Viszont a rész vége sajnos akkor sem tetszett. Majd újra nézem, és ha megmarad az érzés, megpróbálom megindokolni miért.

 

 

Arra van ötletetek, hogy Bánatos Edd miért nem írta meg Jonnak, hogy Brant átengedte a kapun? Gyanítom a falról hamar odaért volna a holló Deresbe. Hamarabb, mint Sárkánykőről.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyes jelenetek a különböző helyszíneken nem biztos hogy időrendi sorrendben van.

 

 

Lehet hogy Bran akkor érkezett meg a falhoz amikor Jon éppen elindult.

 

 

:o

De akkor miért nem a következő epizódba vágták be? Azért ez így eléggé megtévesztő, mert egyrészt az epizód jelenet szekvenciái nekem mindig azt üzenik, hogy ezek a dolgok vagy ilyen sorrendben vagy párhuzamosan történnek, de semmiképp sem ugrálunk az időben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel lassan a jó isten kislábujjának is van topicja, gondoltam létrehozok ennek is egyet, úgyis aktuális az éppen futó évad miatt (és talán pár év múlva is az marad, hiszen ugye gondolkodnak más sorozatban). Szóval a jövőben a GoT-ről itten lehet folytatni mélyebb diskurzust.

 

 

 

:lol2:

 

reQ3RHn.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos még nem jutottam el oda, főleg azért, mert totál elfelejtettem, hogy létezik, és tulajdonképpen a múlt héten jutott eszembe, amikor a Telltale bejelentett két új játékot (csak akkor meg Project CARS 2-t mustráznom). :oops: Szóval a közeljövőben bepótlom, aztán írok is róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már volt itt valahol.. :)

Igen, azt én raktam ki valahova, csak mivel nem találtam meg, ezért újra beraktam, szerintem nagyon vicces. :D

 

Más:

Bakker, ezt nem kellett volna... :para:

Nos, nagyon spoileres lettem a mai naptól. Rátaláltam egy olyan oldalra, amely lelövi a 7. évad cselekményét. És ezt kb. 9 hónapja írták. :| Ugye eddig tudjuk az elmúlt 2 rész alapján, hogy

 

Euron kinyírta Ellaria két lányát, őt pedig illetve a megmaradt lányát + Yarat elfogta, és gondolom elviszi Királyvárba ajándék formájában.

Plusz ugye Jorah Óvárosban van, és a többi dolog

 

 

Na már most, ezen az oldalon ezek szépen le vannak írva, és a többi is, amit most nem akarok leírni, de ha ezek igazak lesznek - márpedig az elmúlt 2 rész és a kövi rész trailere ezt mutatja - akkor mindenki kösse fel a gatyáját, mert nem hiába lesz a 6. rész 71, míg a záró rész 81 perces. Durva dolgok fognak még itt történni. :para:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT esetében spoilerek nélkül is megjósolható, hogy durva események elé nézünk :) Nem is keresgélek infók után, inkább lepjenek meg a sorozat nézése közben, bár piszok kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o

De akkor miért nem a következő epizódba vágták be? Azért ez így eléggé megtévesztő, mert egyrészt az epizód jelenet szekvenciái nekem mindig azt üzenik, hogy ezek a dolgok vagy ilyen sorrendben vagy párhuzamosan történnek, de semmiképp sem ugrálunk az időben...

Fulcrum? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következőrész igazából megfogja adni a választ hogy Edd miért nem küldött hollót Deresbe. De igazad van, lehet hogy jobb lett volna a 2. részbe berakni a jelenetet, gondolom azért volt az első részben mert megakarták mutatni az évadnyitóban hogy mi a helyzet velük. Az első részek mindig ilyen körkapcsolásos részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kiváncsi vagyok, nem is néztem be a spoiler mögé! -nem ismerek magamra.. ;)

Ahogy Dzséjt is írta, nem írtam én semmi mást, csak ami eddig történt. Csak azért raktam spoiler mögé, mert lehet, hogy valaki nem látta az eddigi részeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones: A Telltale Games Series - a játék, amiben az ösztönös és becsületes döntések végén úgy megk*rnak, hogy egy hétig nem akarsz utána leülni. Hát nem egy Mass Effect, na, de hát Ed Stark óta tudjuk, hogy a becsület a hóhér keze alá vezet. :) Vagy csak én nem tudok érvényesülni a Trónok harca világában, de egy biztos, izgalmas hat epizódot tett le a Telltale ezzel a játékkal. Olyat, ami vígan megvan a sorozat mellett, bár nem tudom, hogy mennyire számít bele a kánonba.

 

Bár van egy olyan érzésem, hogy mint a többi Telltale-játéknál, sok dolog itt sem a döntéseinktől függ, de például a kedvenc karakteremet tudom, hogy nem fejezték volna le, ha nem azokat a döntéseket hozom meg, amiket.

 

A játék nagy erénye - szemben például a Guardians of the Galaxy-val -, hogy sikerült megszerezni a sorozat szinkronszínészeit, így mindenki, aki onnan ugrik át, a megszokott hangján szólal meg. És nagyon jó, hogy ők is benne vannak, így amikor azért az embert Cerseihez hívatják, vagy valaki azzal fenyegetőznek, hogy Ramsey Bolton jön el a házunkba, akkor az emberben benne van a para rendesen.

 

Ami viszont gáz, hogy a Telltale játékok programról programra egyre elavultabbak. És nem csak arra gondolok, hogy a grafika egy laza tíz évvel van lemaradva a korától, amin már a képregényes hatások sem segítenek, de úgy tele van szemetelve a forráskód, hogy ihaj. Történetesen belsősöktől tudom, hogy például a Tales from the Borderlands szövegfájljaiban megtalálható a The Walking Dead szövegezése is. És sajnos ez mindegyik részre igaz (bár a Batmannel még nem játszottam, de az a hallottak alapján kész tragédia technikai oldalról). Itt ez a játék ezzel az ótvar, faék egyszerű motorral, és beszaggat! Beszaggat egy olyan gépen, amin a The Witcher 3 és a Mass Effect: Andromeda ultra beállítások mellett fut akadás nélkül! :facepalm:

 

Szóval a történet, mint mindig, nagyon erős, és továbbra is élvezetes, hogy döntéseink, ha a legfontosabb eseményekre nem is, de kihatnak rá. Bár kíváncsi vagyok, hogy az a mészárlás, ami az én végigjátszásomnál végbement, miként hathat majd a folytatásra (2015-ben Kevin Bruner, a Telltale vezérigazgatója megerősítette, hogy fejlesztés alatt áll, úgyhogy szerintem jövőre az is megjelenik). Epekedve várom, és addig megpróbálok egy olyan végigjátszást is összehozni, amiben kicsit jobban alakulnak a dolgok. Legalább annyira, hogy a kedvenc karakterem ne veszítse el a kobakját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy szivárogtató, aki úgy tűnik az egyik szinkronizáló részlegen dolgozik, mindenesetre több mint egy héttel előbb látja az epizódokat mint mi. Szerinte a jövő hét vasárnap érkező rész (a negyedik) benne van a 3 legjobb Trónok harca részben.

 

Telltale játék: nem is értem hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyire gyenge grafikával jöjjenek ki. Azért most már konkurenciájuk is van. És persze igazságtalan lenne mondjuk az Until Dawn-al összehasonlitani őket, de például a Life is Strange is sokkal jobban néz ki. Viszont a sztorit meg a világot szerintem is kifejezetten jól elkapták. Egyszeri kikapcsolódásnak jó volt. Az egyik kedvenc részem a második rész végén lévő dal (aminek a szövege egyébként aszerint változik hogy milyen döntéseket hoztál korábban):

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.