Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ebben semmi furcsa sincs.

 

Bran az utolsó törvényes Stark gyerek. A fattyak ebben a játszmában hátrányból indulnak. Ennek semmi köze a családi kötelékekhez, a szeretethez vagy ilyesmikhez. Egy egy törvény/hagyomány. Valószínűleg nem Sansa az egyetlen, akinek ez eszébe jutott. Szinte 100%, hogy Bran is ennek tudatában tért vissza. Gondolom a Mások kérdésén túl ezért is akar vele beszélni. De ugye még Jon is kijelenti a részben, hogy ő nem Stark. Szerintem neki is az lesz az első gondolata,

hogy átadja Brannek a stafétabotot.

 

 

A flotta

 

Szerintem totál nem elképzelhetetlen, hogy amikor Euron megérkezett a foglyaival, akkor a Makulátlan flotta még csak az út negyedénél vagy felénél járt, aztán Euron, aki az eddig olvasottak alapján nagyjából mindenkinél jobb hajós, aki Westeroson valaha is vízre szállt, ülepe alatt Westeros legjobb hajóival szimplán fel tudott zárkózni annyira, hogy mire a Makulátlanok pár órányi csatája és az azt követő órák után már ott legyenek a sziklahalom alatt és a vízbe ágyúzzák Dany flottiláját. Egyáltalán nem kell másodpercre pontosan ugyanakkor megérkezniük. A Makulátlanok megérkezése és Euron flottájának befutása között akár napok is eltelhettek. De akár Euron végig a s*eggükben is lehetett, mármint tengeri viszonylatban, nem szó szerint.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben semmi furcsa sincs.

 

Bran az utolsó törvényes Stark gyerek. A fattyak ebben a játszmában hátrányból indulnak. Ennek semmi köze a családi kötelékekhez, a szeretethez vagy ilyesmikhez. Egy egy törvény/hagyomány. Valószínűleg nem Sansa az egyetlen, akinek ez eszébe jutott. Szinte 100%, hogy Bran is ennek tudatában tért vissza. Gondolom a Mások kérdésén túl ezért is akar vele beszélni. De ugye még Jon is kijelenti a részben, hogy ő nem Stark. Szerintem neki is az lesz az első gondolata,

hogy átadja Brannek a stafétabotot.

 

 

Szerintem Jonnak nem az lesz az első gondolata, hogy Brant Észak királyává kiáltja. Ő is megfogja látni azt, amit Sansa (és majd Arya, ha hazatalál :D), hogy Bran mint egy érzelemmentes zombi. Semmi érzelmet nem lehetett kivenni tőle, és ha netalántán valóban felmerülne Jon fejében a gondolat, Bran ugyanúgy visszautasítaná.

Nekem még van is egy olyan érzésem, hogy Jon csak az utolsó részben fog visszatérni Deresbe, addig meg ott tengődik Sárkánykőn, illetve az előzetesből tudjuk, hogy megjárja majd Északot is, bár hogy melyik részen lesz az jó kérdés. Nekem van egy sanda gyanúm, hogy a befagyott tónál lesznek majd, aztán meg kitudja.

Visszatérve az elejére: mondjuk Sansa se komplett. :D Ő is Stark - bár nő, de az mellékes - így joga van uralkodni Északon. Erre bemondja, hogy Brané a jog az uralkodásra. Hát azért na, fura volt ez nekem. Bran igaz, hogy az utolsó törvényes gyermek Nedtől, de azért ilyen hülye nem lehet a kisasszony. Végre kicsit irányíthat, erre meg lepasszolná a legkisebbik fivérnek?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bran nem érzelemmentes zombi. Szimplán csak nincs teljesen jelen a valóságban, valószínűleg eljutott egy olyan szintre, hogy meg kell magát erőltetnie ahhoz, hogy egyáltalán tudomást vegyen a környezetéről, arról, hogy most nem egy látomásban van, amiben a körülötte lévők nem látják, hallják, stb., és most muszáj interakcióba lépnie az emberekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem Jonnak nem az lesz az első gondolata, hogy Brant Észak királyává kiáltja. Ő is megfogja látni azt, amit Sansa (és majd Arya, ha hazatalál :D), hogy Bran mint egy érzelemmentes zombi. Semmi érzelmet nem lehetett kivenni tőle, és ha netalántán valóban felmerülne Jon fejében a gondolat, Bran ugyanúgy visszautasítaná.

Nekem még van is egy olyan érzésem, hogy Jon csak az utolsó részben fog visszatérni Deresbe, addig meg ott tengődik Sárkánykőn, illetve az előzetesből tudjuk, hogy megjárja majd Északot is, bár hogy melyik részen lesz az jó kérdés. Nekem van egy sanda gyanúm, hogy a befagyott tónál lesznek majd, aztán meg kitudja.

Visszatérve az elejére: mondjuk Sansa se komplett. :D Ő is Stark - bár nő, de az mellékes - így joga van uralkodni Északon. Erre bemondja, hogy Brané a jog az uralkodásra. Hát azért na, fura volt ez nekem. Bran igaz, hogy az utolsó törvényes gyermek Nedtől, de azért ilyen hülye nem lehet a kisasszony. Végre kicsit irányíthat, erre meg lepasszolná a legkisebbik fivérnek?

 

Ha valami, hát az világosan lejött az eddigi hat és fél évadnyi GoT-ból, hogy mindig csak a legidősebb törvényes fiúgyermeknek van joga uralkodni vagy házat vezetni az apa halála esetén. Ha törvényes fiúgyermek nélkül marad, akkor szóba jöhet a legidősebb törvényen kívüli fiúgyermek. Ha olyan sincs, akkor talán szóba jön a legidősebb lány gyermek. És a lány fattyak? Szerintem szóba sem jönnek. Mert egyáltalán nem mellékes, hogy nő. Az egyenjogúsági mozgalmak Westeroson nem igazán dívnak, helyette ilyen férfiközpontú jogok vannak. Csak nézd vissza a sorozatot, mindig csak akkor uralkodott nő trónon ücsörögve, amikor a család összes férfi tagja kihalt vagy száműzték (Lyanna Mormont), vagy ha a fia még túl fiatal (vagy ostoba) volt, akkor ugye régensként kormányzott (Lysa Arryn, Cersei Joffrey megkoronázásáig vagy éppen most Sansa), de az általában ideiglenes.

 

Sansának Bran és Jon jelenlétében semmi joga nincs uralkodni. Bran jelenlétében Jonnak sincs (még akkor sem, ha Ned Stark lenne az apja, de mivel anyai ágon Stark, így tulajdonképpen még Sansa is beelőzi szerintem). Az más kérdés, ha maguk közt ezt eldöntik. Ha Bran lemond a Stark ház vezetéséről, akkor nyilván Jonnál marad a stafétabot.

Amit meg leírtál, ennél azért egy gondolat úgy egymilliárdszor gyorsabb. De igazad van, először valószínűleg az a gondolat fog felmerülni benne, hogy de örül a kisöcsének. Aztán majd az, hogy át kéne neki adnia a királyságot. Aztán meg a többi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valami, hát az világosan lejött az eddigi hat és fél évadnyi GoT-ból, hogy mindig csak a legidősebb törvényes fiúgyermeknek van joga uralkodni vagy házat vezetni az apa halála esetén. Ha törvényes fiúgyermek nélkül marad, akkor szóba jöhet a legidősebb törvényen kívüli fiúgyermek. Ha olyan sincs, akkor talán szóba jön a legidősebb lány gyermek. És a lány fattyak? Szerintem szóba sem jönnek. Mert egyáltalán nem mellékes, hogy nő. Az egyenjogúsági mozgalmak Westeroson nem igazán dívnak, helyette ilyen férfiközpontú jogok vannak. Csak nézd vissza a sorozatot, mindig csak akkor uralkodott nő trónon ücsörögve, amikor a család összes férfi tagja kihalt vagy száműzték (Lyanna Mormont), vagy ha a fia még túl fiatal (vagy ostoba) volt, akkor ugye régensként kormányzott (Lysa Arryn, Cersei Joffrey megkoronázásáig vagy éppen most Sansa), de az általában ideiglenes.

 

Sansának Bran és Jon jelenlétében semmi joga nincs uralkodni. Bran jelenlétében Jonnak sincs (még akkor sem, ha Ned Stark lenne az apja, de mivel anyai ágon Stark, így tulajdonképpen még Sansa is beelőzi szerintem). Az más kérdés, ha maguk közt ezt eldöntik. Ha Bran lemond a Stark ház vezetéséről, akkor nyilván Jonnál marad a stafétabot.

Amit meg leírtál, ennél azért egy gondolat úgy egymilliárdszor gyorsabb. De igazad van, először valószínűleg az a gondolat fog felmerülni benne, hogy de örül a kisöcsének. Aztán majd az, hogy át kéne neki adnia a királyságot. Aztán meg a többi.

 

Ez nem egészen így van. A törvényes gyerekek, mindig a fattyak előtt állnak, azaz még Arya is Jon előtt állt az öröklési rangsorban. Egy fattyú csak akkor örökölhet, ha egy felsőbb hatalom (általában király) törvényesíti. Ha Robert törvényesítette volna Jont, akkor máris az öröklési rangsor elejére ugrott volna, mert ugyan nem sokkal, de (szerintem) hamarabb született, mint Robb.

Azonban az ilyen törvényesítés ritka, és általában csak akkor fordul elő, ha tudni lehet, hogy a nagyúr halála után baj lesz az örökléssel. Ez volt az eset a Boltonokkal, ugyanis Roose Boltonnak nem volt törvényes gyermeke, és nem lett volna senki aki átveszi Észak irányítását a halála után, ezért Cersei-ék elintézték, hogy Havas Ramsay-ből Ramsay Bolton legyen, így az szituáció máris stabilizálódott.

Plusz az ilyen törvényesített fattyak ugyan jogilag egyenlőek lesznek a természetes utódokkal, de a legtöbb ember szemében mégis alacsonyabb rendűek. Megintcsak visszatérve Ramsay esetére, ezért kellett megölnie az apja várandós feleségét, mert az uralmát veszélyeztette volna egy természetes gyerek.

 

Az eheti résszel kapcsolatban

 

Sansanak igaza van. Brannek kellene lennie Deres jogos urának, de nem többnek. Bran visszatértével Jon marad törvényes király, ugyanis ő nem megörökölte a tisztséget, hanem megválasztották rá. A helyzet csak annyiban változott, hogy mostmár hivatalosan Brannak kellene a király örökösének lennie Sansa helyett, ugyanis Bran a király férfi testvére, ellentétben Sansával, aki csak lánytestvér, és aki így hátrébb van a sorban.

 

Ennek ellenére hivatalosan Robb halála óta (és Bran és Rickon eltűnésével) Sansa volt Deres úrnője (a korona soha sem vette el a Starkoktól, ugyanis a terv az volt, hogy Ramsay Bolton és Sansa közös gyermeke örökli meg a várat, és így került volna "természetes úton" a Boltonok kezére). Viszont azzal, hogy Bran visszatért, övé lett Deres, ugyanis ő magasabban van az öröklési rangsorban, mint a jelenlegi úr(nő) Sansa.

 

Az már más kérdés, hogy gyakorlatilag Jon irányítja Derest, azáltal, hogy hogy ezt tette meg a főhadiszállásának, de jogilag Deres Sansához tartozott mindeddig

 

 

Szerk.: Egy kép, hogy mennyire egy húron pendülnek :D

 

6414cc880753978ca5b17c970313713a.jpg

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, köszi a pontosítást.

 

Abból gondoltam, hogy egy fiú fattyú előrébb lehet, mint egy törvényes lánygyermek, mert szó szerint mindenki magától értetődőnek vette, hogy Jon a főnök Deresben, amint odaértek. Senki még csak nem is említettem, hogy hát de mégsem, mert Sansa a törvényes úrnő. Még Balish sem említette ezt az apróságot. De akkor így vili.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a könyvben Bran meg Rickon "halála" és Tyrion meg Sansa esküvője után Robban felmerült az az ötlet, hogy mint észak királya felmenti Jont az esküje alól és törvényesíti is, csak azért, nehogy a halála után Észak és Deres Sansa (és ezáltal a férje Tyrion és a Lanisterek) kezére kerüljön, hanem legyen egy "Stark" aki folytathatja a harcot. Edmure esküvője után Robb visszatért volna Északra, hogy kipucolja onnan a Greyjoy-okat, és ekkor hívatta volna magához Jont is.

 

Megjegyzem Jon nem biztos, hogy elfogadta volna, mert akkor még abban a hitben volt, hogy az élők birodalmát úgy szolgálhatja a legjobban, ha az éjjeli őrségben marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy volt a kísértés, de megérte kivárni, mert nagyon jó részt volt. Ez tetszett eddig a legjobban ebből az évadból.

 

 

Végre láthattunk egy sárkányt igazi csatában, a legjobban azok a képsorok sikerültek, ahol a Drogon megjelenése és az első tűzokádás utáni káoszt ábrázolták. Tapintani lehetett a feszültséget, az izejdség kézzelfogható volt a katonák között és szinte érezni lehetett azt az ürülékszagot, amiről Bronn beszélt korábban Dickonnak. Az összeégett emberek, a fejvesztetten menekülő tömeg és az a jelenet, ahogy a dothrakiak Tyrion szeme láttára egerésznek a teljesen felbomló Lannister sereggel az fantaszikusan volt megkomponálva.

Egy pillanatra azt hittem, hogy Drogon tényleg veszélyben van, az valóban tökös és váratlan húzás lett volna, ha itt megölik az egyik sárkányt, bár értelme nem sok lett volna, tekintve a Másokkal való küszöbön álló háborút és a sárkányok abban betöltött szerepét. Mindenesetre kiváncsi leszek mennyire sérült meg, illetve amennyiben ez a módszer nem tökéletesen hatásos a sárkányok ellen akkor Cersei és Qyburn milyen új módszert eszel majd ki a megállításukra....

Már csak önmagában ez a csatajelenet is simán elvitte volna a részt, de jó volt Arya visszatérése Deresbe, Branről is érdekes volt az, amikor Meera mondja, hogy ő is meghalt valamilyen szinten a falon túl és Jon és Theon találkozása is tele volt feszültséggel.

Jon és Daenerys beszélgetése ugyanakkor nem annyira tetszett, mármint maga jelenet amikor felfedezik a barlangban a sárkányüveget az jó volt, de utána felrója Jonnak, hogy tegye félre a büszkeségét és gondoljan arra, hogy itt mekkora a tét... ellenben ő nem teszi félre a büszkeségét, pedig ő is gondolhatna a Mások elleni harcra és arra, hogy itt valóban az életben maradás a tét (persze ő nem látta még személyesen a Másokat). Nekem egyelőre az az olvasatom, hogy az emeriség túlélésének legnagyobb hátráltatója maga az emberiség lenne azáltal, hogy nem képes összefogni a közös cél érdekében. Érdekes lenne, ha Danyt abba az irányba vinnék el, hogy nagyon elszabadul a sárkányokkal és Jonnak, vagy Tyrionnak kell majd visszafogni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon nagy rész volt! Remélem kimentik a Lannistert és a végén meggyőzik őt is, hogy az ellenség északról jön.

Szerkesztve: - Donát
Szerintem ez spoileres felvetés.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy volt a kísértés, de megérte kivárni, mert nagyon jó részt volt. Ez tetszett eddig a legjobban ebből az évadból.

Én is csak ma néztem meg, remek epizódot kaptunk.

 

Ha Bronn-nal még sokat szórakoznak be nem tartott ígéretek terén, a végén még visszaáll Tyrion mellé. Bírnám ezt a fordulatot, már ha megbocsátanák neki az íjászatot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak ma néztem meg, remek epizódot kaptunk.

 

Ha Bronn-nal még sokat szórakoznak be nem tartott ígéretek terén, a végén még visszaáll Tyrion mellé. Bírnám ezt a fordulatot, már ha megbocsátanák neki az íjászatot.

 

 

 

Tyrionról el tudom képzelni, hogy közös a múltjuk miatt megbocsátaná neki ezt a dolgot, de Daenerysről kizártnak tartom, hogy ezek után ne akarná megsütettni Bronnt, még akkor is, ha az felajánlaná a szolgálatait és egy értkés harcost nyerhetnének általa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 7×04: én már a hétvégén láttam, picit rossz minőségű volt, de meg kellett tekintenem még egyszer felirattal, hogy tisztán érthessek mindent. Szerintem eddig ez a rész tetszett nekem a legjobban az évadban, még annak ellenére is, hogy az egész évadban ez a legrövidebb rész.

 

Arya hazatérése gyönyörű volt. Nekem nagyon tetszettek most a Deresben történt események, bár Kisujj terveit nem igen tudom hova tenni. Most azt mondta Bran -nek, hogy most igazából ő vigyáz a Stark gyerekekre, ámbár a Vastrónt is akarja Sansa -val az oldalán. Vajon még mire fáj a foga? Amúgy én kezdtem érzeni az évad kezdetén, de még most is, hogy Kisujj karaktere kezd kifulladni. :para:

"Bran" megint csak furcsán viselkedett, bár most nem Sansa, hanem Meera előtt, de azért tényleg mutathatott volna egy kicsit több odafigyelést a lány felé, de mint azt Meera és "Bran" is említette: Bran Stark meghalt a barlangban. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy miket fog majd látni Bran. A mások után biztos, hogy fog kémkedni, jó, ha tudják az emberek, hogy hol lehetnek az élőhalottak. Ezenfelül még Kisujj is benne van a dologban. Ugye ebben a részben elejtett egy olyan mondatot, amit Kisujj még azt hiszem a 3. évadban mondott Varysnak: A káosz egy létra... Kisujjt meglepte ezzel rendesen, ahogy láttam. :D Ha kiderül, hogy igazából Kisujj elárulta az apjukat, akkor kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan reagál, mit fog cselekedni. Érdekes lesz még ez a Deresi szál.

Jon és Dany jelenete megint csak tetszett, viszont az, hogy Dany ennyire rá akarja kényszeríteni Jont, hogy ismerje el uralkodását, hát azért na... ez nem ilyen egyszerű. Azt vágom, hogy Daenerys segíteni akar Westeroson, de az, hogy ennyire a trónt tartja a szeme előtt, az egy kicsi arroganciára ad okot. Márpedig amikor a tengerparton leszidja Tyriont az kicsit azt vetítette előre nekem Dany felé, hogyha valaki nem fékezi meg a sárkánykirálynőt, akkor Dany hamar az őrült király sorsára juthatna. És még hogy Jon beszédére sem hallgatott, az azért mond valamit a csajjal kapcsolatban.

A csata nagyon látványosra, és eléggé realisztikusra sikerült: ahogy az égő emberek futkostak ide-oda, Bronn pedig menekült a fegyver felé, és közben ellökdösött néhány katonát, hát az nem volt semmi. Már alapból az, hogy ezek a Lannister katonák be voltak rezelve az ellenségtől. A katonák között sokan voltak olyanok, akik még pár hónapja civilként tengették napjaikat, így nekem is szörnyű volt azt látni Tyrionnal együtt érezve, hogy ezeket a katonákat halomra ölték a dothrakik. És igen, ezzel tkp. azt akarták bemutatni egyrészt, hogy Dany oldala sem szent, hanem igenis itt bizony egy kemény háború van, ahol azért az egyszem vastrónért folyik a harc. De amúgy érdekes azon elgondolkodni, hogy ha Dany megszerzi a trónt, akkor mit tesz a dothraki sereggel? Visszaküldi őket keletre? Vagy hagyja őket itt Westeroson? Ugye ez a törzs egy vadászó csoport ha lehet így fogalmazni, épp ezért nagyon érdekelne, hogy mit szándékozik tenni a sárkányok anyja ezzel a csoportosulással. :)

Jaime nekem a sorozat elején unszimpatikus volt, majd a Brienne -el való utazása alatt megkedveltem, ám ez egészen az 5. évad kezdetéig volt érvényes: onnantól mintha kifordították volna Jaime karakterét, bár úgy a Dorne -i kaland Bronn -al még visszahozott valamit a karakter pozitív oldalából, de azután megint visszaesett. Most ebben a csatában nem tudtam eldönteni, hogy drukkoljak -e neki, vagy sem. Bár amikor Dany ellen vonult, akkor már éreztem hogy valami történni fog vele, ezért kezdtem aggódni érte, de szerencsére nem sült szénné :evil: Bronn karaktere viszont most nekem abszolút nem tetszett. Persze voltak jó beszólásai, de ő nekem mindig is egy zsoldos lesz, aki oda megy, ahol több pénzt/"hatalmat" remél. Kíváncsi vagyok, hogyha Tyrion -nal találkozna, akkor Bronn kinek az oldalára állna, mert Jaime -nek azért még mindig fáj az, hogy bár Joffrey haláláért nem, de az apjuk haláláért igenis Tyrion a felelős.

Viszont ez a fegyver nem annyira hatékony, hogyha nem a fejet találja el valaki.

Theon és Jon találkozása is tetszett.

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Littlefinger szerepéről:

 

 

Az ő karaktere tényleg kezd kifulladni, de szerintem ennek valahol érthető okai vannak. A sorozat elején egyrészt költségvetési szempontok miatt sem volt annyira tele akcióval a GoT, másrészt dramaturgiailag is inkább az építkezés szakaszában voltak, így ott Petyrnek aki a dialógusokban, az intrikákban és a tervezgetésben jó nagy szerep jutott, abban a közegben nagyon élt. Míg most amikor a sorozat vége felé közeledünk a hangsúlyeltolódás a nagy csaták, összecsapások felé tendál. Egy olyan fázisában vagyunk a sorozatnak, amelybőn ő nem tud igazán érvényesülni. A történet szempontjóbál sincs igazán jó helyzetben, mivel nincs olyan pozícióban, hogy igazán hatást tudjun gyakorolni a fontos eseményekre (az utolsó nagy húzása a fattyak csatájában volt), de Sansa karakterfejlődésével rajta keresztül sem tud igazán befolyást gyakorolni az északi eseményekre (délről meg már Királyvár elhagyásával teljesen kiszorult, a Lannister v Targaryen háborúra még annyira sem tud hatást gyakorolni, amennyire északra). Én örülnék neki, ha lenne még egy nagy dobása, valami fordulat, de úgy gondolom, hogy reálisan nézve neki a végjátéknál már nem osztanak lapot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

És még hogy Jon beszédére sem hallgatott, az azért mond valamit a csajjal kapcsolatban.

 

 

 

Már hogy ne hatott volna rá Jon beszéde. Daenerys Királyvárat akarta megtámadni a sárkányaival, amivel nagyjából véget vetne a háborúnak (és a város jelentős lakosságának). Ehelyett inkább a Lannister sereg ellen vetette be Drogont, ami ugyan nagy csapás Cersei-nek, azonban a háború még korán sem dőlt el.

 

Amúgy csak szerintem volt felelőtlenség felégetni a szekereket? Az egy dolog, hogy az arany is odaveszett (bár azt még mindig "fel lehet kaparni"), de az Égikertből elhozott élelemnek is annyi lett ezzel a húzással. Ha Dany csak a katonákra koncentrált volna, akkor most nála lehetne Westeros élelmiszer készletének fele, erre ehelyett most még a Lannister katonákat is etetheti...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kisujj

 

 

Amikor Ned délre ment olyan környezetben találta magát, amit nem tudott kezelni. Kisujjal most ugyanez történt csak Északon. Ez nem az ő közege. Hiába próbálkozik a többség egyrészt átlát a szitán, másrészt itt rengeteg olyan tényezőbe botlik amikre nem készült fel mert a létezésükről se tudott. Nem számolhatott azzal hogy az egyik Starkból varázsló a másikból mesterfokú bérgyilkos lesz. Itt a szokásos kavarással semmit nem ér el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT

 

Gyerekek, ettől a résztől konkrétan lehidaltam. :o

 

 

Hát ez nem semmi volt! Drogon szerepeltetése a csatában, a mindenhol felégetett emberek és csontvázak, az, hogy mindkét oldalon volt kiért szorítani (Jamie, Bron vs. Drogon, Dany), Tyrion vívódása... elképesztő töltetet adott a harcnak. Először azt hittem, Bronnak annyi, aztán ugyanezt hittem Jamie-ről... kérdés, hogy megússzák-e, Jamie eléggé kilátástalanul süllyedt lefelé, ugye még a karja is húzta lefele.

 

Nabo, az arany elvileg már beért Királyvárba a rész alapján, szóval "csak" az élelem nem jutott el Királyvárba. Ilyen helyzetben pedig nem nagyon lehet szerintem válogatni, hogy megkíméljék a szekereket.

 

Ami a rész többi jelenetét illeti. Nagyon jó volt Arya és Brienne gyakorlása, kíváncsi leszek, Arya hogy mondja majd el a többieknek az új képességét, anélkül, hogy ezzel bizalmatlanságot ébresztene saját maga irányába. Tetszett a Jon és Dany barlangi jelenete is, és elég sokat lépett előre a kapcsolatuk azáltal, hogy Dany most már a véleményét is kikérte. Tyrion ellenben igencsak szorult helyzetbe került a befuccsolt stratégiájával. Ha még most netalántán úgy dönt, hogy kimenti Jamie-t is, akkor aztán Dany lehet elgondolkodik, hogy Tyrion végső soron kit is támogat ebben a harcban.

 

 

Nálam ez összességében Top3-as rész nem az évadban, ever.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kisujj

 

 

Amikor Ned délre ment olyan környezetben találta magát, amit nem tudott kezelni. Kisujjal most ugyanez történt csak Északon. Ez nem az ő közege. Hiába próbálkozik a többség egyrészt átlát a szitán, másrészt itt rengeteg olyan tényezőbe botlik amikre nem készült fel mert a létezésükről se tudott. Nem számolhatott azzal hogy az egyik Starkból varázsló a másikból mesterfokú bérgyilkos lesz. Itt a szokásos kavarással semmit nem ér el.

 

 

Hát igen,

 

 

amikor egy "nyomorék" kissrác szóról-szóra visszamondja egy évekkel ezelőtti bölcsességét, amelyet ráadásul négyszemközt mondott Varys-nak annak idején ("A káosz egy létra"), az még Kisujj számára is para tud lenni :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Már hogy ne hatott volna rá Jon beszéde. Daenerys Királyvárat akarta megtámadni a sárkányaival, amivel nagyjából véget vetne a háborúnak (és a város jelentős lakosságának). Ehelyett inkább a Lannister sereg ellen vetette be Drogont, ami ugyan nagy csapás Cersei-nek, azonban a háború még korán sem dőlt el.

 

Amúgy csak szerintem volt felelőtlenség felégetni a szekereket? Az egy dolog, hogy az arany is odaveszett (bár azt még mindig "fel lehet kaparni"), de az Égikertből elhozott élelemnek is annyi lett ezzel a húzással. Ha Dany csak a katonákra koncentrált volna, akkor most nála lehetne Westeros élelmiszer készletének fele, erre ehelyett most még a Lannister katonákat is etetheti...

 

 

A csata előtt Randyll Tarly azt mondja, hogy az arany biztonságban megérkezett King's Landingbe. Szóval csak a kaja lett flambírozva. :D

 

 

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az éjszaka során nekem is lehetőségem volt megnézni, és bár engem nem kapott el a hidegrázás, egyelőre nem is ez a kedvencem az évadban (az a múltheti), azért nagyon ütős kis rész volt.

 

Kisujjnak én nem jósolok már nagy jövőt. Érezhetően nem tud érvényesülni Sansa mellett, barátai sincsenek, befolyása sincs már, ráadásul úgy érzem, Bran elindított egy olyan folyamatot, aminek a végén Arya felnyisszantja azzal a tőrrel Baelish torkát. Érzésem szerint nem véletlen ejtette meg azt a megjegyzést Kisujj előtt, és a tőrt sem véletlen adta pont a listaírogató húgának, aki mániákusan ritkítja a családja ellen vétkezőket. Plusz még arra is tett megjegyzést, hogy egy gazdag ember akarta megölni.

Ha már Bran, szegény tényleg meghalt a barlangban, legalábbis lélekben mindenképpen. Persze az élete valószínűleg sehogy se lehetne olyan, mint régen, hiszen nehéz lehet érzékelni a valóságot, miközben egyszerre érzékeled az idősíkokat. Talán, ha a Holló befejezte volna a tanítását, még kicsit lehetett volna Bran. Ugyanakkor valamennyi mégis van még benne a kölyökből, mert Aryaát azért megölelte, és nem éreztem azt, hogy csak azért, mert muszáj vagy mert szükségét érezné a tettetésnek. Ha így lenne, akkor szerintem Meerával sem lett volna ilyen idegen.

Arya és Sansa találkozása nagyon megható volt, ha belegondolok, hány éve nem láthatták már egymást. Sansa valószínűleg el is könyvelte Aryát halottnak. És most már három Stark is otthon van, a "negyedik" meg csavarog, de ha ő is befut, akkor az élők és élőholtak is kezdhetnek rettegni, mert fel lesz töltve a Stark ház.

Ami Dany-t illeti, hozta a formáját. A csaj mindig is eléggé arrogáns volt, és nem először viselkedik hisztis libaként. Általában csak akkor ütközik ki rajta ez a két negatív jellemvonás, amikor vagy valaki lenézi, vagy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelte. Mert most mit hitt? Beszambázik Westerosra és minden csatát megnyer? Itt azért kevés az, hogy felgyújt egy sátornyi faszit, aztán kiszambázik pucéran, és mindenki a lába elé borul. Ez Westeros, itt napi szinten gyújtanak fel embereket, meg sétáltatnak pucér nemes nőket az utcákon. Itt kicsit több kell. Számolnia kellett volna, hogy nem fog minden simán menni. De mindaz után, amit Tyrion érte tett, az első veszteség után - aminek feléről nem is Tyrion tehet - máris azzal vádolni, hogy nem akar ártani a családjának, hát menjen ám a pi... oda.

Az már csak hab a tortán, hogy Jon ugyanazt javasolta, amit Tyrion: ne az ártatlanokat gyújtogassa, mert azzal nem fog jó példát mutatni. Kedvelem Dany-t, de amikor átmegy ilyen hisztis királylányba, azt nem bírom.

Viszont Davos poénja ült: "Láttam én, hogy mereszted a szemed a jó szívére." :lol:

És akkor a csata. Hát, huha! A Lannistereknek már a lovashorda ellen sem lett volna esélye. A gyalogságnak eleve minimális esélye van lovasság ellen, ráadásul ezek amennyire szét voltak szórva, és amilyen kevesen voltak (vagy legalábbis kevésnek tűntek) a dothrakiakkal szemben, hát senki sem fogadott volna rájuk. Na de a sárkány megjelenésével, nos én tuti azzal a látvánnyal a sarkamban rohantam volna el jóóóóó messze. :)

Amit Drogon rendezett, az durva volt. Spontán hamuvá égetett katonák (hány ezer fokos a sárkány lehelete? :o ), vagy amikor szénné égve is próbálnak még a vízbe mászni (szegények, a halál megváltás lett volna nekik), aztán meg még ott voltak a dothrakiak is, akik úgy szemezgettek közöttük, mintha csak a szőlőt majszolnák. Erre még az a marha megjegyzi, hogy a Lannisterek nem tudnak harcolni. Hát baz' meg, neki sem lenne nagy a pofája, ha az a szárnyas Godzilla az ő lovasait grillezné ott a mezőn.

Az is jó volt, hogy azért volt kiért aggódni. Bár abban biztos voltam, hogy Daenerys nem hall meg, de azért Bronn, Jaime és Drogon túlélése igencsak a zéró felé konvergált egy-egy jelenetben. Főleg Bronra nem mertem volna tenni, de amikor elérte a csúzlit, akkor már Drogon esélyeit láttam elúszni. Aztán, amikor Jaime lovasrohamra indult, akkor meg abban voltam biztos, hogy az ő életfonalát nyisszantják el. Poén, hogy végül senki sem harapott fűbe, bár Jaime sorsa kérdéses maradt a végén, azért szerintem Bronn kihúzza, ha már volt olyan rendes, és belelökte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kisujjnak én nem jósolok már nagy jövőt. Érezhetően nem tud érvényesülni Sansa mellett, barátai sincsenek, befolyása sincs már, ráadásul úgy érzem, Bran elindított egy olyan folyamatot, aminek a végén Arya felnyisszantja azzal a tőrrel Baelish torkát. Érzésem szerint nem véletlen ejtette meg azt a megjegyzést Kisujj előtt, és a tőrt sem véletlen adta pont a listaírogató húgának, aki mániákusan ritkítja a családja ellen vétkezőket. Plusz még arra is tett megjegyzést, hogy egy gazdag ember akarta megölni.

 

 

Én is így gondolom.

 

 

 

Ami Dany-t illeti, hozta a formáját. A csaj mindig is eléggé arrogáns volt, és nem először viselkedik hisztis libaként. Általában csak akkor ütközik ki rajta ez a két negatív jellemvonás, amikor vagy valaki lenézi, vagy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelte. Mert most mit hitt? Beszambázik Westerosra és minden csatát megnyer? Itt azért kevés az, hogy felgyújt egy sátornyi faszit, aztán kiszambázik pucéran, és mindenki a lába elé borul. Ez Westeros, itt napi szinten gyújtanak fel embereket, meg sétáltatnak pucér nemes nőket az utcákon. Itt kicsit több kell. Számolnia kellett volna, hogy nem fog minden simán menni. De mindaz után, amit Tyrion érte tett, az első veszteség után - aminek feléről nem is Tyrion tehet - máris azzal vádolni, hogy nem akar ártani a családjának, hát menjen ám a pi... oda.

Az már csak hab a tortán, hogy Jon ugyanazt javasolta, amit Tyrion: ne az ártatlanokat gyújtogassa, mert azzal nem fog jó példát mutatni. Kedvelem Dany-t, de amikor átmegy ilyen hisztis királylányba, azt nem bírom.

 

 

Én sem bírom ezt az oldalát, sajna Dany amióta megérkezett Westerosba, mintha kifordult volna magából. Bár igaz, hogy már Keleten se volt néha normális, de itt, amikor egy karnyújtásnyira van tőle a trón - vagyis hát Királyvár és a trón kb. Sárkánykő szomszédságában található - így Dany arrogáns fele egyre jobban tör elő. Jontól folyamatosan azt kéri, hogy térdeljen előtte. Jó, most nem nagyon tudjuk, hogy mit is gondol valójában a másokról, hiszen amint kiértek a barlangból, máris jöttek a rossz hírek, és hupsz: Dany a vastrónért folyó küzdelemre koncentrált. Persze azt hajtogatja, hogy majd segít Jonnak megvédeni Északot, de sajna az ilyen rossz hírek miatt valóban előjön Dany arrogáns énje, és ezzel kb. csak egy dologra koncentrál: kinyírni az ellenséget.

 

 

A csatával és a sorozattal kapcsolatban van 1-2 tippem, illetve egy kérdésem:

 

Kérdés: Szerintetek valós-e az a teória, hogy a Skorpió nyila mérgezett? Érdekes lenne, bár nem hinném, hogy pont Dany sárkányát ölnék meg előbb. Inkább gondolom a másik két sárkányt halottnak, mint Drogont + ha jól tudom, a sárkányok vére olyan forró, hogy minden mérget hatástalanítanak.

 

Az egyik tippem az lenne, hogy ugye Jaime és Bronn elmerültek a vízben: mivan, ha Tyrion kimenti őket? Illetve mivan, ha Jaime és Bronn fogságba kerülnek, és Tyrion kimenti őket? Ezzel kb. viszonozza azt, amit Bronn és Jaime tett érte régebben.

A másik a sárkányokkal kapcsolatban: sokszor előjön az a teória, hogy a sárkány három feje, és akkor mondják Danyt, Jont, és sokszor Tyriont, meg Jaime is közbejön, sőt, SŐT, Cersei is közbejátszhat. Én szerintem ilyen nem lesz.

Drogon Danyhez tartozik, Rhaegar Jonhoz fog - mivel az apja nem mást volt, mint Rhaegar Targaryen :) - Viserion viszont kié lenne? Van egy olyan teória, miszerint meghal és az Éjkirály feléleszti, kék tüzet fog okádani, és ezzel fogják lerombolni a falat.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.