Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Nagyon örülök ennek a bejelentésnek. Eleve szeretem Obi-Wan Kenobi karakterét, és számomra inkább McGregor Obi-Wan, mint Alec Guinness. Nyilván nem akarom kissebbíteni az ő érdemét, de az ep4-5-6-ban igazából Ben Kenobi nekem sosem volt szimpatikus, mert általában nem csípem a bölcs, papszerű remete/mentor karaktereket. McGregor az ep1-gyel egy teljesen másmilyen Kenobit hozott, és mivel én azzal a filmmel lettem rajongó, közelebb áll hozzám. Később persze elindult Ben Kenobi irányába, de még az ep3-ban is más jellegű figura. Lazább, szarkasztikusabb.

 

És szerintem pont ez a fő potenciálja ennek a sorozatnak. Láttuk Obi-Want Anakin árulása előtt, és láttuk 19 évvel utánna. De nem láttuk, hogy az egyikből hogyan lesz a másik, hogy hogyan élte meg az előzmények izgága Obi-Wanja azt, hogy elpusztult a Jedi Rend, a Sith hatalomra került, a tanítványa és barátja e két tragédiában tevékenyen részt vett és ő nem tudta megölni. S mindezek tetejében, tétlenségre van késztetve, pedig valószínűleg mind a Jedi hitvallás, mind saját mardosú bűntudata ösztökélheti a cselekvésre. Szóval szerintem ebben a sorozatban egy, az eddigiektől eltérő Obi-Want fogunk látni, akiben még nagyon frissen él a Sith-ek bosszúja, és még izgágább, mint később.

 

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sorozatban arra is van esély, hogy Qui-Gon is megjelenjen, amit még egy cameo esetében is imádnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömteli hír! Talán jobb is, hogy sorozatban tér vissza híres Jedi-mesterünk. Jobban szeretem ezt a formátumot, mert több idő jut mindenre (karakterek, történet). Nyilván vannak olyan grandiózus sztorik, amik inkább mozifilmként működnek, de a Kenobi szerintem ideálisabb lesz így, ahogy kapjuk.

 

8 órával ezelőtt, Brodie írta:

8 évvel az ep3 után.

Hát Ewan McGregor szebben öregedik, mint Obi-Wan Kenobi. :D 

Majd kicsit több ősz hajfestéket kap. Már az Ep3-hoz is használtak, amire McGregor megjegyezte, hogy elég kemény évek lehetnek mögötte. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval szerintem ebben a sorozatban egy, az eddigiektől eltérő Obi-Want fogunk látni, akiben még nagyon frissen él a Sith-ek bosszúja, és még izgágább, mint később.

 

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sorozatban arra is van esély, hogy Qui-Gon is megjelenjen, amit még egy cameo esetében is imádnék.

Szívemből szóltál! Nagyon várom a sorozatot és nagyon remélem, hogy Liam Neeson is tiszteletét teszi. Az átmenetes fejtegetésed pedig szintén telitalálat. Főleg, ha lesz kaland - ami boritékolható - itt még épp a megfelelő korban van Kenobi, hogy egyedül induljon útnak, amit a leiás kalandnál már nem akar megkockáztatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 évvel az EP3 után... azaz YE 11. A Birodalom gyakorlatilag már berendezkedett, elég messze vagyunk a Köztársaság bukásától, de a szervezett lázadásnak még híre-hamva sincs (megjegyzem, az Új hajnal cselekménye ugyanebben az évben játszódik).

 

Dzséjt írásával maximálisan egyetértek. A sorozatban valószínűleg egy átmeneti Obi-Want fogunk látni, akit fokozatosan tör meg a tatuini száműzetés (nyilván a nem épp kellemes klíma is hozzájárul, hogy alig 20 év alatt jó nagyot öregszik kedvenc Jedink), már nem a prequel-trilógia végtelenül szarkasztikus, fanyar humorú harcosa, de még nem is az az izzó napfénytől megszikkadt bölcs remete, akit később láthatunk. Jó lesz ezt a folyamatot látni.

 

Egy Liam Neeson-vendégszerep hatalmas lenne, szerintem meg is könnyezném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis szőrszálhasogatás: 7 évvel az EpIII után vagyunk, azaz 12 BBY. :D

 

Nagyon izgalmas időszak ez, tkp. a vízválasztó Obi-wannak. A Marvel már 3 számot kiadott amely kb. 11-10 BBY ben játszódtak, amikben Obi és Owen közt nézeteltérés volt, Luke ot kellett mentenie Jabba emberei elől és egy wookie fejvadásszal is megküzdött. Szóval lesz akció és Liam szerintem garantált szereplője lesz a sztorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy öröm ez a hír, ő a kedvenc karakterem, és főleg a prequel korszak miatt. Remélem casting sok örömet okoz majd.

Kellene McGregor mellé Neeson, Edgerton, Bonnie Piesse, cameo álmok: Frank Oz, esetleg JABBA és Watto, Sebulba, Wlad és hasonlók!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a sorozat bejelentése volt a nap örömhíre. Imádom Ewant, és az előzmény trilógiából is Obi-Wan a kedvenc karakterem. Mindenképpen nézni fogom. Az első élőszereplős sorozat, ahol egy jedi (mégha bujdosnia kell is) lesz a középpontban. Furcsa lesz egy sorozatos formátumban elmesélve látni az ő hiányzó éveit, de el kell ismernem, hogy a helyszín, Obi-Wan helyzete és a valószínűleg kevésbé epikus történet miatt jobb a kis képernyős formátum. Intimebb, karakterközpontúbb történetmesélésre ad lehetőséget. Persze azért kaland is legyen bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owen és Beru remélhető szerepeltetésén kívül, szerintetek elképzelhető egy Han cameo? Teszem azt, csak elsétálnak egymás mellett, vagy Kenobi Jabbánál jár, és Han éppen neki jelent. Persze Alden Ehrenreich  szerepében, hiszen a sorozat kb egy időben lesz a Soloval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, RacerX írta:

Owen és Beru remélhető szerepeltetésén kívül, szerintetek elképzelhető egy Han cameo? Teszem azt, csak elsétálnak egymás mellett, vagy Kenobi Jabbánál jár, és Han éppen neki jelent. Persze Alden Ehrenreich  szerepében, hiszen a sorozat kb egy időben lesz a Soloval.

Időrendben nem jön ki. Az Obi-wan sorozat 11 évvel az EpIV előtt játszódik majd, míg a Solo java része egy évvel később. Szóval Han max. birodalmiként jelenhetne meg a sorozatban, de ha jól tudom, ekkortájt már a Mimbanon dekkolt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy több évad lenne ebből :) szerintem ez afféle minisorozat lesz mint a Csernobil. Főleg, hogy ez eredetileg spin-off film lett volna. Az eredeti történetet fogják szerintem elmesélni, csak sorozatban, így több idő lesz kibontani mindent.

 

Persze több évet úgy is felölelhet, ha csak egy évad van.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Joel Edgerton kitért a kérdés elől mi szerint benne lesz-e a sorozatban. Én örülnék neki és persze adná magát hogy neki és Beru néninek benne kell lennie, még ha egy cameo is.

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/10/joel-edgerton-expected-back-as-owen-lars-in-the-obi-wan-kenobi-disney-series.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 24. - 11:01, Dzséjt írta:

Nagyon örülök ennek a bejelentésnek. Eleve szeretem Obi-Wan Kenobi karakterét, és számomra inkább McGregor Obi-Wan, mint Alec Guinness. Nyilván nem akarom kissebbíteni az ő érdemét, de az ep4-5-6-ban igazából Ben Kenobi nekem sosem volt szimpatikus, mert általában nem csípem a bölcs, papszerű remete/mentor karaktereket. McGregor az ep1-gyel egy teljesen másmilyen Kenobit hozott, és mivel én azzal a filmmel lettem rajongó, közelebb áll hozzám. Később persze elindult Ben Kenobi irányába, de még az ep3-ban is más jellegű figura. Lazább, szarkasztikusabb.

 

És szerintem pont ez a fő potenciálja ennek a sorozatnak. Láttuk Obi-Want Anakin árulása előtt, és láttuk 19 évvel utánna. De nem láttuk, hogy az egyikből hogyan lesz a másik, hogy hogyan élte meg az előzmények izgága Obi-Wanja azt, hogy elpusztult a Jedi Rend, a Sith hatalomra került, a tanítványa és barátja e két tragédiában tevékenyen részt vett és ő nem tudta megölni. S mindezek tetejében, tétlenségre van késztetve, pedig valószínűleg mind a Jedi hitvallás, mind saját mardosú bűntudata ösztökélheti a cselekvésre. Szóval szerintem ebben a sorozatban egy, az eddigiektől eltérő Obi-Want fogunk látni, akiben még nagyon frissen él a Sith-ek bosszúja, és még izgágább, mint később.

 

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sorozatban arra is van esély, hogy Qui-Gon is megjelenjen, amit még egy cameo esetében is imádnék.

Mint újonc annyit tudnék hozzá tenni, hogy a Rebelsben láttuk, ahogy az az "ember" hal meg a kezei között, aki elvette mestere életét és megölte plátói szerelmét, Satine-t. Láttuk, ahogy felülemelkedik kicsinyes bosszúvágyán és egy magasabb cél érdekében cselekszik. Itt érett be Ben Kenobi és remélem, ebből látunk többet a sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.