Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Amennyiben tudnak találni egy olyan motívumot, ami ugyan nemcsak a Tatooine-on zajlik, de veszélyeztetné Luke-ot, akkor ezzel elmozdíthatják onnan Obit. Annyiban nehezebb a helyzet, hogy a Birodalom nem tud Luke-ról, így nem is keresik. Persze Kenobit pont igen.

Meg azért megoldható a dolog, nem is kell hozzá feltétlenül nagy ötlet, csak ügyes kivitelezés. Csak egy példa: ha az inkvizítorok elbóklásznak a Tatooine-ra és szereznek valami necces infót, akkor Obinak máris érdemes utánuk menni. Akkor is ha elhagyják a bolygót, még mielőtt leadhatnák a drótot Vadernek, aki így mégis kénytelen lenne kicsit odafigyelni egykori lakhelyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney ezentúl szerintem sokkal óvatosabb lesz. Meglepne ha nem kaszálnák el az Obi-Wan spin-offot. Az biztos hogy többet hozna a Solonál -pláne ha nem fél évvel az előző SW után kerül ki meg nem kell menetközben kirúgni a rendezőt :P-, de a kérdés, hogy mennyivel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Meglepne ha nem kaszálnák el az Obi-Wan spin-offot.

Ezt nem úgy akartad írni, hogy meglepne ha elkaszálnák? :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, szerintem elkaszálják. Önmagában az hogy többet hozna a Solo-nál szerintem nem elég. Nem csak többet kéne hoznia de sokkal többet. Képes erre? Érdekli az átlag-Bélát egy Tatooine-on játszodó sztori távol a galaxis nyüzsgésétől és mindenféle háborútól? Nem biztos és szerintem nem fognak kockáztatni. Nagyon remélem hogy nincs igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zsivány Egyes érdekelte. Hozott több mint 1 milliárdot jedik nélkül. Egy galaktikus háborús mese tele óriási csatákkal és fénykardpárbajokkal szerintem jobban eladható mint egy remete története a sivatagban. Még akkoris ha ez a remete egy ismerős arc. Szerinted nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr

Az Obi-Wan film azért más cipőben jár, mint a Solo. A Solo esetében maguk a rajongók sem jöttek igazán lázba, nemhogy az átlag Bélák. Ezzel semmiképpen sem mosnám össze az Obi-Wan filmet, ami hosszú idő óta rengeteg rajongó álma (persze szigorúan Ewan főszereplésével) 

Bárhol tartanak szavazást arról ki milyen sztori filmre lenne kíváncsi, az Obi-Wan film mindig az első kettőben van, de általában az első. Nyilván az Obi film sem érne fel a fővonal filmjeinek Box Office teljesítményéhez, de azt gondolom hogy egy világszinten 600-900 millás eredményt egészen biztosan hozna, ami azért már bőven a "megéri megcsinálni" kategóriában van, főleg ha nem cseszik el a stábtagok kiválasztását és a költségvetés megmarad 200 milla környékén. Extrám esetben meg nyilván az RO szintje is meglehet, bár ahhoz azért már sok körülménynek össze kellene játszania.

 

Lényeg a lényeg, nem gondolom hogy az Obi-Wan film és a Solo film egy cipőben evezne és ostoba döntésnek tartanám ha pont ezt törölnék. Ha a Solo anyagi bukása miatt valamit törölnék akkor az egyértelműen a Lando film lenne (ami ugyan nem hivatalos, de már nyilatkozták hogy szívesen megcsinálnák) mert a világot láthatóan nem mozgatja meg egy újracastingolt SW szereplő eredettörténete. Lando ráadásul nem is olyan ikonikus mint Solo.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a Zsivány sztorija sem lehetett túl nézőcsalogató: Halálcsillag terveinek ellopói. Totál ismeretlen figurák. Mégis hozott egy mrd-ot.

 

Ewan McGregor pontosan ugyanannyira Obi-Wan, mint Guinness a rajongók szemében. Még a prequel haterek szemében is sztem. Han Solo-nál meg sokan felháborodtak a recast-on. Plusz öt hónappal jött a TLJ, a legmegosztóbb (sajna) rész után a Solo, ilyen rövid idő nem telt még el két film közt, plusz megosztó kritikák, plusz egy éve csak a problémákat hallgatjuk a film kapcsán. Ez mind szerepet játszott a film gyengébb szereplésében.

 

Obi-Wan-nál ténylegesen őt láthatnánk, és Tatooine jelenléte szintén fontos lenne (nézőcsalogató), mivel a Twin Suns-epizódon kívül nem láttuk az új SW-kánonban a legnépszerűbb, legfontosabb SW-bolygót (a TLJ vége eléggé megidézte+Solo-ban említik, de ennyi). Engem érdekelne az is, ha csak a Tatooine-on maradnánk, ez lehetne az első ilyen film, de nem kéne attól még bezártnak érezni. Korábban azt gondoltam, milyen izgalmas lenne egy kiábrándult, szikár Logan-szerű film, a James Mangold-ot kérhetnék fel rá - erre hopp: Boba Fettbe szállt be (persze még csak rumor), nem bánom, de a Kenobi-film talán még jobban érdekelt volna, ha ő rendezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annak tudok drukkolni hogy nektek legyen igazatok. Legyen Obi-Wan film és legyen sikeres. Viszont úgy érzem hogy Ewan önmagában csak a fanokat húzza be. Az átlag Bélát nem. Ő miért nézze meg? Mi a film igérete? Obi-Wan mit csinál a Tatooine-on? Az RO-nál egyértelmű volt hogy a lázadók harcolnak a Birodalom ellen. Jól ismert konfliktus amit '83 óta nem láttunk. Tele lehetett aggatni csata-jelenetekkel az előzeteseket, amiből lehetett tudni hogy lesz látvány dögivel. Itt mi lesz?

Egyébként mekkora húzás lenne ha a film tele lenne flashback-ekkel és nagyvásznon újra belekóstolhaznánk a Klón-háborúba? Hmm.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is gondoltam már erre, hogy belenéznénk a klónháborúkba. Legalábbis ezzel biztos fellehetne dobni a filmet, bár szerintem lehetne még sok potenciál a Tatooine -os eseményekben. A mindennapjait belehetne mutatni pár snittben, és így lenne idő a többire is: Qui-Gon -tól való tanulás, esetleg egy inqvizítor behozása a történetbe, aki egy szökött jedit és egy klónt keresne - aki ellenállt a 66 -os parancsnak, így lenne is egy plusz érdekes szál, amin el lehet indulni. Ők hosszú menekülésük során megérkeznek Tatooine pusztái közé, Kenobi megmenti őket, majd lehetne így flashbackek segítségével visszamerengeni a múltba. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Egyébként mekkora húzás lenne ha a film tele lenne flashback-ekkel és nagyvásznon újra belekóstolhaznánk a Klón-háborúba? Hmm.....

Mondok egy vadat, miközben bilibe lóg a kezem és ébren álmodom: Mandalore-i ostrom mozifilmben. Kerülik, mint a tűzvészt, és máig nem tudni, miért. Mintha valami nagyra tartanák vissza. Ott volt Anakin, Ahsoka, Darth Maul és Rex, szóval nagyon valószínű, hogy a kisebbfajta mandalore-szakértőnek számító Obi-Wan sem maradt otthon, már csak azért sem, mert Anakin ebből az ostromból rohant el Palpatine-t megmenteni, és a coruscanti csatába Obi-Wannal együtt érkeztek.

A környezet a közönség számára is ismert: klón háborúk. Bele lehetne mesélni Mault és azt is, hogyan élhet még. Lehetne benne felszíni és űrcsata, nagyobb, mint eddig bármi, amit SW moziban láttunk. Fénykardpárbajok is lehetnek, és még Ahsoka is debütálhatna nagyfilmben. Plusz teli lenne mindenkikedvence mandalore páncélos harcosokkal. Még akár Boba Fett is beleszuszakolható. Az előzményeit nem kell megmagyarázni, elég annyi, hogy dúl a háború. Akit érdekelnek az előzmények, majd megnézik a TCW-t. És erre felhúzni valami sztorit, aminek középpontjában Obi-Wan áll - ami adott Maul és Staine meggyilkolása miatt.

Az egyetlen gubancos rész, hogy azzal érne véget, hogy Obi-Wanék elrohannak megmenteni a kancellárt, de mintha már láttunk volna egy olyan spin-offot, ami azzal ért véget, hogy valaki elrohant valahová, aztán a kövi részben láttuk, hová. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó is lenne, csak egy a bukkanó: Anakin és Obi-wan nem vettek részt benne, mert ha jól tudom a sztori úgy van, hogy Obi-wannak és Anakinnak már a terv után indulniuk kellett a Coruscantra, és Ahsoka Rex -el és a "saját" klónosztagával indult Maul nyomába.

Bár úgy is meglehet oldani, hogy csavarnak egyet a történeten, és az elválás a végén történne meg, így tényleg Obi-wan lehetne fókuszban. Ez nem lenne rossz ötlet, sőt... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Anakin és Obi-wan nem vettek részt benne, mert ha jól tudom a sztori úgy van, hogy Obi-wannak és Anakinnak már a terv után indulniuk kellett a Coruscantra, és Ahsoka Rex -el és a "saját" klónosztagával indult Maul nyomába.

Semmi olyasmiről nem tudunk, hogy Anakin és Obi-Wan rögvest az elején lelépett. Annyit tudunk, hogy Maul végső elfogásában végül nem tudtak részt venni, de ez édeskevés. A Son of Dathomir és a Revenge of the Sith közti időben bármi történhetett. A mandalore-i ostromról meg olyan keveset tudunk, hogy az semmi. Még az sem tudjuk, hogyan találták meg ott Mault vagy hogyan lépett le onnan. Nemhogy azt, mi történt az ostrom elején.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik amiket írtok! Obi a kedvencem! Jöhet a minimalista film is meg a maximalista is. Maul, Rex, Anakin, Qui-Gon, Owen, mindenki aki számít.

Szeretném hinni, hogy Maul újradebütálása jelent valamit, és nem egy üres áll-leejtésnek szánták.

A mandalore fantázia is tetszett, de lehet, hogy jobban élveznék egy Qui-Gonos, Owenes, "eltévedt" inkvizítoros sztorit, vagy akár a twin suns újraforgatása is beleférhet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem mire gondolsz. Csak eszembe jutott, hogy még sok rajongónak is nagyon elválik az élőszereplős sw az animációstól.

Ecseteltem én is mekkora jelentőségű húzás volt a "visszatérés" a Soloban, de nem felejtem el, hogy hány embernek kellett elmagyaráznom azóta, hogy mi folyik itt. Arra célzok, hogy csak a saga fanok lennének megelégedve, ha esetleg Maul egy filmben újra csak cameózna/szerepelne. Ha az "új sorsa" "off-screen" van bevezetve és kivezetve is, hát az is egy vékony jég lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie: A 2016 -os Celebration Ahsoka paneljén volt róla szó. :) Ott volt Filoni, Pablo és Ashley. Itt a videó:

 

Itt nagyon szépen elmondják, hogy kb. hogyan is épült fel a szál, persze nem mondtak el mindent, de a lényegesebb dolgokat az elejéről igen.

Akinek kell egy kis fordítás, annak kb. itt van spoiler mögött:

Spoiler

Ahsoka és Bo-Katan együttdolgoztak, mert hát Ahsoka ismerte Satinet. Nos, Bo-Katan megtudta, hogy Maul visszatért Mandalore -ra, és a várost terrorizálja Almecen keresztül. Így odamennek, és mivel tudja Ahsoka, hogy az, hogy elkaphassák a tüsifejűt nagyon fontos Obi-wannak és Anakinnak, így kapcsolatba lépnek velük, és találkoznak. 

Minden jól megy, csak hát megjön Yoda mester üzenete, amivel ez az egész terv megy is a kukába - mármint hogy Obi és Anakin is segítsenek Bo-Katanéknak elfogni Mault - mert Yoda közli, hogy azonnal kell neki Obi-wan és Anakin, mert a fővárost megtámadták, és a főkancellárt elrabolták.

Így Anakin és Obi-wan elindult a főkancellár megmentésére, míg Ahsoka és Rex Bo-Katannak mentek segíteni elkapni Mault. --> ergo Obi-wan és Anakin nem vettek részt az ostromban, az ostrom kb. egyidejűleg játszódhatott a Coruscant -i eseményekkel. :) 

 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Semmi olyasmiről nem tudunk, hogy Anakin és Obi-Wan rögvest az elején lelépett. Annyit tudunk, hogy Maul végső elfogásában végül nem tudtak részt venni, de ez édeskevés. A Son of Dathomir és a Revenge of the Sith közti időben bármi történhetett. A mandalore-i ostromról meg olyan keveset tudunk, hogy az semmi. Még az sem tudjuk, hogyan találták meg ott Mault vagy hogyan lépett le onnan. Nemhogy azt, mi történt az ostrom elején.

Hát a fentebbi videó egy kicsit egyszerűsíti a dolgot szerintem. ;) És én biza hiszek Filoninak és Pablonak. 

 

(Persze könnyen megváltoztathatják a körülményeket, hogy Obi-want rakják meg főszereplőnek - pláne egy élőszereplős film kedvéért - csakhát nem gondolom, hogy így hozzányúlnának ehhez a történethez.)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hát a fentebbi videó egy kicsit egyszerűsíti a dolgot szerintem. ;) És én biza hiszek Filoninak és Pablonak. 

Igen, leegyszerűsíti: továbbra is szinte semmit nem tudunk. Az a videó a sztori szempontjából mintha nem is létezne, mintha Filoni erről sosem beszélt volna, annyit ér. Elmondták egy panelen, ettől még nem lesz ebből kánon történet, csak egy érdekes mese néhány alkotótól egy meg sem valósult történet koncepciójáról. Majd ha egy filmben, sorozatepizódban, könyvben vagy képregényben mesélik el, akkor azzá válik, de jelenleg ez csak egy koncepció, maximum, amit megvalósíthatnak, de akár bele is hajíthatnak a kukába.

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

A mandalore-i ostromról honnan van info? Vagy ez a tcw-ből következik? Már kopnak az emlékek róla. Ha  Anakin onnan indult az EP3 elejére akkor Ashoka hogy lehetett az ostromnál hisz ő korábban kilépett a Rendből.

A TCW-ben mondta Obi-Wan, hogy ha visszamegy, a Köztársaság meg fogja támadni Mandalore-t. Később Ahsoka és Rex is emlegette a Rebelsben, illetve az Ahsoka című könyvben két vagy három fejezet erejéig bepillantást nyerhetünk, de ilyen nagyon minimális módon. Plusz emlegették forráskönyvek (Minden ami Star Wars).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.