Jump to content
Darth Sky

Star Wars: Jedi of the Republic - Mace Windu

Recommended Posts

Köszi Sky! :)

A kronológia sorrend következő felvonása volt a Jedi of the Republic - Mace Windu c. miniszéria.

Az 5 részes történet nagyon jól bemutatta, hogy hogyan válnak/tak a jedi lovagok a köztársasági hadsereg tábornokaivá. Mace őrlődése az egész történet folyamán remekül átjött, a Prosettel való párbeszédei remekül bemutatták a helyzetet a Jedi Renden belül MÁR a háború elején! Az különösen tetszett, ahogyan bemutatták Proset karakterét

Spoiler

később valóban el lehet hinni róla, hogy önszántából áll inqvinek. :)

AD-W4 jó kis ellenség volt, jó volt betekinteni a múltjába egy kicsit, továbbá Mace múltja is jól fel volt építve, remek összhangban volt a jelen eseményeivel.

A történet jó volt, a rajzokkal viszont nem voltam annyira megelégedve. Yoda úgy nézett ki, mint egy félrement gnóm. :hehe:

Jöhet a következő fejezet. :)

Edited by Bence1997

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Megkaptam az anyagot átnézésre. A Köztársaság őrzője szerepel a címben.

Nem rossz címválasztás.

2019. 02. 21. - 10:18, Darth Revan9 írta:

Megkaptam az anyagot átnézésre. A Köztársaság őrzője szerepel a címben.

Már előrendelhető a kötet. Úgy látszik maradt a "védelmező". Gondolom mivel arra szavaztak többen. Igazából mindegy is, megy majd rá az előrendelés a Darth Vader: A Jedik hagyatékával együtt. :D

• Like 1
  • Tetszik 2

40 perccel korábban, mui-ruy írta:

Már előrendelhető a kötet. Úgy látszik maradt a "védelmező". Gondolom mivel arra szavaztak többen. Igazából mindegy is, megy majd rá az előrendelés a Darth Vader: A Jedik hagyatékával együtt. :D

Igen, mégis maradt. Vagy inkább változott. Nemrég kaptam meg a Mace Windu-t átnézésre. Egyik helyen a Köztársaság Jedi-lovagja, másik helyen a Köztársaság őrzője van belül címként feltüntetve, úgyhogy módosíthatom most mindenhol.

Az octuptarra pókdroidként legyen fordítva a Windu képregényben? A fordításban amit nézek nem fordították le.

47 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az octuptarra pókdroidként legyen fordítva a Windu képregényben? A fordításban amit nézek nem fordították le.

Tudtommal Sky is így fordította.

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem egyértelműen pókdroid. Azt hiszem, eddig is így fordították a magyar források. 

Posted (edited )
2019. 02. 22. - 19:02, Darth Revan9 írta:

Minden ami Star Warsban szimplán oktuptarra droidként szerepel. A pókdroid az két teljesen más típus, az OG-9 önvezérlő pókdroid és a DSD-1 törpe pókdroid (szintén a Minden ami Star Wars fordítáda). Szóval az oktuptarra pókdroidnak fordítani igencsak melléfordítás lenne, mert sosem használták rá ezt se angolul, se magyarul, a pókdroid két másik típus megnevezése.

Edited by Dzséjt

Köszönöm Dzséjt, még időben szóltál. Akkor ezt visszaalakítom.

A Széthasadt Birodalomnál viszont a Pathfinderek megmaradtak Útkeresőnek. Állítólag több más könyvben is így voltak. Erre mondjuk nem emlékszem.

Posted (edited )

Mace Windu: A Köztársaság védelmezője - Spoileres leszek

Imádtam, pedig a történet lényegében egyszerű. Mace Windu 3 mesterrel az oldalán elutazik egy bolygóra, hogy kiderítse, mire készülnek ott a szeparatisták. A karakter interakciók és a szövegek, valamint egy fordulat teszi naggyá számomra ezt a sztorit. Ahogy a Clone Wars sorozatban Krell tábornok, itt is van egy Jedi mester (Prosset Dibs), aki látva a háború igazi arcát, meg van róla győződve, hogy a Jedik rossz irányba tartanak. Saját igazáért kiáll, sőt, később már megveti a Jedi-rendet és Windu ellen fordul. A párbajuk nagyon érzelmesre sikerült. Nem gondoltam volna, hogy sokat fog hozzáadni Windu mester karakteréhez a kötet, de mostantól egészen más szemmel fogom nézni a Sithek bosszúja azon jelenetét, mikor Palpatine-ra készül végzetes csapást mérni. Ugyanis már kétszer is került ilyen helyzetbe életében. A fellázadt Prosset mester ellen, valamint az ezzel párhuzamosan bemutatott visszaemlékezésben, mikor is egy Erőhasználó, gonosz zsarnokot gyűrt le, és ölt volna meg, ha a mestere meg nem állítja. Emiatt az emlék miatt is kegyelmezett meg végül Prossetnek is (akiből egyébként inkvizítor lesz). Azért is tragikus ez, mert 2x könyörületes volt, de amikor végül tényleg meg kellett volna tennie a 3. részben a kegyelemdöfést a legnagyobb gonosz ellen, nem járhatott sikerrel.

A rajzok nem tetszettek. Az arcok szögletesek, kidolgozatlanok, és elég skicces az egész stílus. A történet viszont kárpótolt. Kaptunk Jedi akciókat, új bolygót, és ereje teljében lévő Windu mestert, aki a bölcselkedésben sem okozott csalódást.

Edited by mui-ruy
  • Like 1
  • Tetszik 3

Na ledaráltam egyben az egészet. Köszi Sky és Merr-Sonn a munkátokat! :) 

Élvezetes, akciódús sztori, minden oldala lekötött. Érdekes volt látni a megosztottságot a Jedik szerepével kapcsolatban a Tanácson belül. Biztos vagyok benne amúgy, hogy nem Prosset volt az egyetlen, akinek ellenérzései voltak a háborús részvétellel (sztem maga Yoda is, "csak" szükséges rossznak tekintette a dolgot), de a többi ilyen biztosan jobban tudta volna lekommunikálni a dolgot (vagy meghunyászkodtak volna). Prosset érzései, a csalódottság abszolút érthetőek, a reakciói és tettei alapján viszont már ekkor lehetett benne valami a Sötét Oldalból.
Nagyon tetszett, hogy alapból érezni lehetett a személyiségbeli különbségeket a Jedik között. Valahogy emberibbnek tűntek, mint bárkor. Jópofák voltak a viccelődések, Kit Fisto is tök jófej volt. De a sztorit nekem mégis a bérencdroid vitte el a hátán, üde színfoltja volt a kalandnak. :D

A rajzolás nekem se tetszett, maga a stílus se, de néhol kifejezetten igénytelen volt. Szerencsére nem vett el az élvezeti értékéből a sorozatnak. :)  

• Like 1
  • Tetszik 1

Sikerült elolvasni nekem is a héten nyomtatott formában is. A sztori még mindig jó, és most a rajzokkal se volt kifejezetten bajom. Első olvasáskor annyira nem jöttek be.