Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bocs' csoli de ebben a zenében szerintem semmi SW nincs. Ezerszer inkább Williams papa. Amúgy a RO zenéje is fantasztikus, igazán hű az érához amiben a film játszódik. De ez... Nálam sokat levesz az élvezetből. :(

De hát ebben lesz Williams papa! Egyébként ez a zene közel sem biztos, hogy benne lesz. A RO egyetlen zenéjét sem lehetett hallani az előzetesekben.

 

Amúgy az a furcsa esszenciálisan, hogy inkább elektronikus, mint szimfonikus hangzás. Jól mondjátok, Zimmer-re hasonlít, meg a Drive is eszembe jut, ami jó referencia, mivel hasonló ez az üldözéses szcéna. De ha Williams szerez zenét, akkor ő tuti inkább szimfonikusat fog, és mivel egységes hangzás kell, tuti, hogy végül az fog dominálni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam eddig 5*. Torz gityó a zenében, hmmm, ide illik, nekem bejövős. :) Óra ketyegés-szerű alap végig, stb. Feszült, fiatalos, dögös. Alden nekem nagyon, külsősőgekben is, és jó kis színész, meglátjátok. Nekem se volt Sárkánykirálynő parám, és ennek örülök. Hangulat? Soha gyengébbet! ;) Koszos, poros, karcos lesz ez, alapjaiban. A táncos hely és a sabakkos lebúj is tetszik, az új Falcont imádom, tényleg PT, az a robot nagyon fain, már szeretem. A pályaudvar-szerű hely állat, a tv-spotban. Western párbaj, ahhaaa. Kessel meg tuti nagy dili lesz, mégszáznapkb... csak ez idegel. :) Valahogy mázlim van, mintha nekem készítenék a Sagát, mert ötven évesen baromira bejön mind a 10 film... jó, ez csak 1 trailer, de... én már látom. Sejtem, érzem, na. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valszeg nem ez a zene lesz, de a trailert húzza rendesen... :) Blade Runner, western, Indy kaland, és egyebek... szerintem ez lesz összegyúrva, kb. Alvilág, szerencsejáték, mérges birodalmiak, akik elkezdik utálni ezt a hajót. :lol2: És Han szerintem belezúg rendesen a csajba. Mekkorát nyel és hogy néz... ahhaaaa. Harrelson meg... ja. És akkor még ott a Csuvi szál, és Lando. 2 óra 25-ben, köszi. Nyammm. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bocs' csoli de ebben a zenében szerintem semmi SW nincs. Ezerszer inkább Williams papa. Amúgy a RO zenéje is fantasztikus, igazán hű az érához amiben a film játszódik. De ez... Nálam sokat levesz az élvezetből. :(

 

Nálam is a zene az, ami nem illik ide. A RO a tökéletes példa, hogy kell tisztelettel és jól bánva a régi témákkal újakat behozni, frissíteni. A RO zenéje tökéletes lett.

Ebben a filmben nyilván jobban eltávolodunk a klasszikus jó-rossz, felkelők-birodalom felállástól, ezért a zenéje is lehet egyedibb, merészebb, a régi témáktól még jobban elrugaszkodottabb, de legyen azért SW zene. Úgyis mindannyian tudni fogjuk, amint meghalljuk, hogy ilyen lesz-e vagy sem. :P

 

De nem hiszem egyébként, hogy ez lenne a film zenéje, amit a trailer alatt hallunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, csoli1138 írta:

És Chewie-nak két vállon van az öve, mint annó Tarfullnak meg a többinek! Figyeltétek?

Még írtam is. :P 

 

A film zenéje tuti nem ez lesz. Eddig egyik film trailerében sem volt benne a filmek zenéje. ;) Mondjuk szerintem a trailernek baromi jól áll ez a mjúzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, A pécsi írta:

Nagy kérés lenne egy ici-pici Vader?

Szerintem igen. Ebbe a filmbe határozottan nem illik Vader. Így is lesz elég ikonikus karakter, nem az van, hogy alapvetően tökúj karakterekről szól, mint a RO, és ezt kellett egyensúlyozni Vader és Tarkin felbukkanásával (és a tervek ellopása-sztoriba tökéletesen illeszkedett, mivel sejthető volt, hogy már előtte ott lófrált). Elég pici a birodalom, ha annál a helyőrségnél, ahol Han jelentkezett, ott is tiszteletét tenné Vader (de persze úgy, hogy elkerülik egymást). Persze mindenre "van esély", de azért ez már kicsit sok lenne. Meg elég fura lenne, hogy miközben a spinoffok a skywalker-saga-ról terelik el a történetet kicsit más irányba, zsinórban a két elsőben feltűnne Darth Vader, aki az esszenciális szereplője a Skywalker-sagának, mi több, ő maga az. A Zsiványba beleillett, jó jelenetei is voltak, már most ikonikusak lettek, és úgy megadta a fanservice-t, ahogy csak kell. De ha itt feltűnne Vader, akkor elég erősen belerondítana az ő fanservice jelenléte azon karakterekébe, akiknek a jelenléte amúgy is fanservice: Han, Chewie, Lando és talán Jabba és Fett. Arról nem is beszélve, hogy nem találkozhat velük, így a film főhősének, Han-nak a történetéhez nincs köze (oké, Jyn-éhez sem volt, de nagy egészben végülis szerepet játszott, és Krennic, a fő antagonista szempontjából ott már fontos volt Vader, míg itt nem hiszem, hogy egy birodalmi lenne a gonosz, mégha fel is bukkannak birodalmiak a trailerben - inkább ez a "tollas" ipse, vagy Beckett, ha áruló, vagy hasonlók).

 

Imádtam Vadert a RO-ban, és a filmre várakozva arra vágytam, hogy őt lássam (bizonyos mértékig kicsit Vader-spinoffnak is tekintem a RO-t). Tökéletes volt ott a szereplése, de őt se kéne túlhasználni. Vader olyan, mint a Cápa Spielbergnél, vagy az Alien. Pont attól félelmetes és egyben varázslatos, attól lengi körül őt az az elmondhatatlan misztikum, mert keveset és velősen van jelen a színen. Az ő misztikuma és Han-ék jelenléte is jelentősen inflálódna szerintem, ha ismét feltűnne.

 

Éppen ezért nem gondolom azt se, hogy kell majd a jövőben Vader-spinoff, meg hogy egyáltalán kell-e valaha is újra látni őt vásznon. Róla már mindent elmondtak, még kapott egy kettős búcsúkoncertet a Sith-ek bosszújával és a Rogue One-nal.

 

 

És ha már elkészül ez a film, ne a Star Wars azon részeit kérjük számon rajta, amik kevéssé illenek bele, hanem azok, amik minden korábbinál erősebben és intenzívebben tűnhetnek fel: az ALVILÁG! Őrült lények! Koszos kantina-szerű kocsmák! A Star Wars riasztó külvárosa! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ugrott még be, hogy ha Hant először egy havas tájon látjuk, akkor szép keretezés lesz, mert ilyen helyen is végzi... ja, és a kölyközés... kapja Harrelson karakterétől, átadja Luke-nak, ő meg Ben-nek...

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Még írtam is. :P

Áu..bocsi.. mondjuk ez amelett, hogy klassz PT utalás felveti a dolgot, hogy a 4-re újra le kell vetnie..Mert csak ebben a filmben lesz így..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem igen.

Én is úgy gondolom, hogy Vader mindenféle csipcsup üggyel ne foglalkozzon. De van egy olyan érzésem, hogy a Kessel nem egy, a számtalan birodalmi fennhatóságok közül, hanem valamiért fontosabb mint a többi. Elég ha a Lando-Solo incidens után megfolytja a helyörség parancsnokát.  2 perc, ennyit kérek. Naaa. Légyszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy emlegetni fogják Vadert, vmi birodalmi fazonok, nyilván, ha Hanék vmi súlyosat alkotnak, és nagy para van... az az üldöző csillagromboló adhat erre helyszínt és apropót, pl. De nem gondolom, hogy látnánk, hiába imádom, nem kéne ide... ha említenék, már az is nagy poen lehet, azt bírnám nagyon, de csak vmi jó szituban, hogy üssön. Egy jó kis fojtogatás elmesélve is katartikus lenne... :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a filmben én sem várok Vader szereplést. De én még azt is megkockáztatom, hogy Jabba esetleg a film végén tűnne fel. Teszem azt hall arról, hogy van egy Han Solo nevű ürge, aki megnyerte a Kessel futamot, és magához hívatja a film végén. Han elmegy a Tatooin -ra, és ott Jabba magához veszi. 

 

Amúgy megvan, hogy mikor fog játszódni a sztori? Én úgy emlékszem, hogy 10 évvel az EpIV előtt, nem? :hmm: 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 évet fog felölelni. Kb. 11 évvel az ep.4 előtt nyitunk és olyan 5 évvel előtte ér majd véget. Közben azon gondolkodtam hogyha nagyon összejön a számitásuk és a film ütni fog meg a nézők is imádják vajon megkockáztatnak egy folytatást?

 

Ami a film idővonalát illeti: szerintem amikor Emilia Clarke egy "kocsiban" ül Soloval, akkor a közös múltjukat láttjuk. Szerintem ők ismerték már egymást a Corellián. Aztán amikor szerveződik egy csapat valami nagy bűntényre akkor újra találkoznak. A közös múltjuk miatt mondhatja Clarke hogy csak ő tudja hogy kicsoda is Solo pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

 

Ez a két kép összerakva :D:D:D::DD hát vagy ezer western van, ami pontosan ugyanezt a snittet hsználja. Ez egy mindenki számára ismert, a zsánerben bevett plán, és nem a Silverado még kevésbé Kasdan találmánya. A forgatókönyvíró amúgy sem szólhat bele a plánozásba, az tipikusan rendezői feladat, esetleg kikérheti az operatőr véleményét. És kétlem hogy Ron Howard ezzel a snittel akart volna kedveskedni a méltán ismert Silverado c. mesterműnek.

 

Viszont a snitt erősen behozza a western stílust. Mondjuk Han egész énje, meg mondjuk az egész Saga tele van vele. Láttam egy ilyen kiírást az egyik facebookos fan csoportban, hogy "a Solo az tényleg egy western lesz Star Wars-szal vegyítve", ami megmosolyogtató, mert maga az egész Star Wars egy western Star Wars-szal vegyítve. A western is egy mitikus műfaj, ennélfogva erősen igazak azok a tulajdonságok rá, amiket Campbell lefektetett. A westernek, hasonlóan a szuperhős-képregényekhez, az amerikaiak mítoszai (kb. mint az ógörögöknél Homérosz és Szophoklész művei), a Star Wars meg szerintem konkrétan a legnagyobb amerikai mítosz. A csúcs mind közül. Annyira mélyen benne van az amerikai kultúrában, nem véletlen, hogy domesticben mennyire brutálisan kiemelkedően jól hoz mindegyik SW-film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy új poszter:

 

 https://vignette.wikia.nocookie.net/starwars/images/6/62/The_Paradise_Snare_cover.jpg/revision/latest?cb=20100105134300

 

Csak viccelek :D de érdemes újra felidézni Drew Struzan borítótervét, nekem abszolút beugrott ez a könyvborító a trailer kapcsán. Emilia Clarke figurája is nagyon emlékeztet Bria Tharen-re. Talán a sorsa is ugyanolyan tragikus lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.