Ugrás a kommentre

Star Wars Battlefront II


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Ma hivatalosan is megjelent a játék -igaz még csak a drágább verziója- úgyhogy érthető ha elárasztják a netet a videók. Egy elég gyengén levezényelt sztori elemet leszámitva eddig elégedett vagyok a kampánnyal.

 

Hát nem tudom, kb. a felénél járok, és eddig egy egész jópofa kis Star Wars tévéfilm:) 

 

Ráadásul hajól tudom ez kánon, szóval amiebben történik az elvileg hivatalos.

 

Ui:

 

Ez a verzió negyed órával rövidebbre van szerkesztve, ha esetleg valakinek számít.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos megfelelő vas hiányában - egyelőre - csak walkthrough videókat tudok nézni róla.
 

Spoiler

A naboo-i űrcsatának mennyi köze lehet a Shattered Empire képregényben látottakhoz? Szerintem annak a "folytatása". Sőt még az Utóhatás: Adóssághoz is van némi köze. Ez tetszik! :D

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No végigvittem. Első benyomások a játékról: mivel még egy regény is van ami felvezeti a kampányt (Inferno Squad), ezért a karakterek terén picit többet vártam. A főhösök nagyon elnagyoltak és nem is valami érdekesek. Viszont ahhoz képes hogy ez egy muliplayer játék, a sztori mód teljesen rendben van. Hosszra, nehézségre és változatosságra is. Utóbbit külön dicsérném: megtehették volna hogy csak kicsit átvariálják a multiplayer pályákat, de helyette vették a fáradságot és egyedi helyszíneket készítettek külön az egyjátékos módhoz... méghozzá egészen mutatósakat!

A kánont egyébként tiszteletben tartották: amit láttunk nem mond ellent annak amit eddig tudtunk az ep.6 utáni időszakról sőt néhol van egy-két egészen érdekes új információ-morzsa (nagy dolgokra azért senki ne számitson). Ami pedig a kapcsolódási pontokat illeti: még a Rebels sorozatra is utalnak egyszer! Külön tetszett amikor nem az Inferno Squad embereit hanem más karaktereket lehetett irányitani. Itt megjegyzem, hogy mig a főhösök elég szintelenek és szagtalanok lettek addig a mellékszereplők egészen jópofák: Lando figuráját nagyon elkapták. De a játék egyik legjobb karaktere egy durosi katona, Shriv. Majd meglátjátok.

 

A többi játékmódot még csak most kezdtem próbálgatni. De például van egy olyan pálya, ahol klónkatonaként Kaminon kell leverni a Szövetség robotjait és ami a pláne: van olyan helyszín, ami a TCW sorozatból köszön vissza. A klónok pihenőhelye pont úgy néz ki, mint a harmadik évad első részében a Clone Cadets-ban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az elérhető tartalomnak úgy a 99 százaléka teljesen fölösleges. Semmit nem nyersz vele. Tényleg aktiválni akarod mondjuk az összes emote-ot? Minek? Még a star cardok se nyújtanak semmi különleges pluszt. Ahhoz képest hogy sokan pay-to-winről beszélnek én aki halál béna vagyok multiplayer játékokban simán elboldogulok bármelyik játékmódban és egyetlen fillért se költöttem lootboxokra. A játék lényege a pályák meg a módok azok meg rögtön 0 perc játékidő után az indulásnál elérhetőek. Akik szeretnének feltétlenül Luke-al vagy Vader-rel játszani (legalábbis multiban mert az arcade játékokban lehet velük rögtön játszani) azok mondjuk érthetően szivják a fogukat. Ezt mondjuk nem értem miért kellett őket csak bizonyos pont begyűjtése után elérhetővé tenni (viszont pont ők nem is vehetőek ahogy nézem... tehát itt tényleg vagy sokat játszol és aktiválod őket vagy nem és igy jártál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pár spoileres mondat még a kampányról:

Messze az első pár küldetést élveztem a legjobban. De sajnos aztán jött az ordas nagy klisé: főhősünk átállt a jók oldalára. Egyáltalán a Tie Fightert leszámitva van olyan videojáték, ahol birodalmiként kezdünk és végig ott is maradunk? A Force Commander című stratégiai játékban meg a Force Unleashed-ben is átálltunk. Eleve tele vagyunk már a kánonban is ilyen átállásokkal: Wedge, Galen Erso, Kallus, Thane Kyrell a Lost Stars-ból... még az is lehet hogy Han is ilyen lesz.



Főleg két dolog miatt zavart az átállás. Egyrészt ezt a korszakot igazán a Birodalom szemén keresztül lett volna érdekes végigkövetni. A jókról tudjuk hogy jók és le akarják gyűrni a Birodalmat. De a Császár nélkül maradt diktatúra mit kezd magával? Lehettek volna belső viszályok: nyugodtan bele lehetett volna tenni akár olyan pályát is ahol egyik birodalmi frakció harcol a másikkal.

Másrészt az átállás nagyon el lett kapkodva. Egyik pillanatban Iden és Del még gyászolják a Halálcsillagon odaveszett katonákat, nem sokkal később viszont különösebb lelkiismeretfordulás nélkül lövik halomra az egykori bajtársaikat. Arról nem is beszélve hogy a Lázadás is túl hamar megbízik az Inferno Squad-ban. Úgyhogy engem az eleje után a sztori már nem nagyon kötött le. De élveztem a játékmenetet. Plusz a Landos pálya nagyon el lett találva. A humorral nem volt gond.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyian mondták vissza az előrendelésüket, hogy az EA eltávolította a "Refund" gombot a webes felületükről :D  Így aki vissza akarja kapni a pénzét meg kell várnia a megjelenést, és csak utána tudja visszakérni a pénzét miután megindokolta azt egy vevőszolgálatosnál (ugyan nem kell sok indok, de a kapcsolatfelvétel kötelező).

 

Elég undorító, ahogy az EA kezeli a helyzetet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Annyian mondták vissza az előrendelésüket, hogy az EA eltávolította a "Refund" gombot a webes felületükről :D  Így aki vissza akarja kapni a pénzét meg kell várnia a megjelenést, és csak utána tudja visszakérni a pénzét miután megindokolta azt egy vevőszolgálatosnál (ugyan nem kell sok indok, de a kapcsolatfelvétel kötelező).

 

Elég undorító, ahogy az EA kezeli a helyzetet

Látom már ez a kamu hír már itt is felütötte a fejét, az EA nem távolította el a refound gombot, hanem az Origin rendszere így van felépítve és ez eddig is így volt. A megjelenés előtt pár nappal eltűnik a refound opció és csak megjelenés után lesz újra elérhető. Szóval itt most kivételesen az EA nem csinált semmit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dei írta:

Szóval itt most kivételesen az EA nem csinált semmit. 

Már azt leszámítva, hogy az Origin az övék és eleve így alkották meg? :P Annyi történt, hogy ez a rendszer nem a Battlefront 2 miatt lépett életbe, de attól még az EA agyalta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Dzséjt írta:

Már azt leszámítva, hogy az Origin az övék és eleve így alkották meg? :P Annyi történt, hogy ez a rendszer nem a Battlefront 2 miatt lépett életbe, de attól még az EA agyalta ki.

Én is arra gondoltam, hogy nem a Battlefront 2 miatt változtatták meg. Jobban meg kellett volna fogalmaznom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól volt az megfogalmazva, csak gonoszkodtam kicsit. :evil: Gáz, hogy amúgy egy évek óta így működő rendszert így állítanak be a BF2 miatt. Szegény EA-re az idén újra nagyon rászálltak. Némely esetben jogosan, más esetekben viszont csak a divat miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a szokásos:

- Drága mikrotranzakció (valami 2000 dollárt kéne kifizetned még pluszba, hogy mindent feloldjál)

- Hogy pénz kiadása nélkül mindent megszerezz, vagy 1000 órát kell beleölnöd a játékba

- Az EA csinálta

 

A szokásos sz*rrágás. Én nem tudom megérteni. Egy, senki sem kényszerít rá, hogy használd a mikrotranzakciót. A legtöbb elem, amit ezért vehetsz, amúgy sem ér lófütyit sem. Ami ér valamit, azt meg játékkal megszerezheted (a hősök tényleg drágák voltak, 40 órát kellett beleölni ahhoz, hogy Vader vagy Luke-ot megszerezz - és nem költesz ingame valutát semmire -, de ezek árát már csökkentették 75%-kal). Csak mostanában ilyen a játékos társadalom. Ha lehet mindent azonnal adjanak oda, ingyért, mert az a fontos, nem az, hogy mennyire élvezetes a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

És a visszamondások okát lehet tudni?

Bizonyos hősök csak kredittekért szerezhetőek meg, a kevés pénz ami bejön a meccsekből, at Arcade módbol bejövő pénz korlátozása, a lootbox rendszer úgy ahogy van. Lehet vannak még más okok is, de hirtelen ennyi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt jól összefoglalta. Az se segít, hogy rengeteg a téves információ most a neten a mikrotranzakciók kapcsán: sok helyen már tényként kezelik azt az infót, hogyha nem fizetsz akkor hátrányba kerülsz a multi játékban. Ez nem igaz. Pont most fejeztem be egy kört ahol az ellenfelek fel voltak vértezve mindenféle extra kártyákkal nekem meg jóformán semmim nem volt és az én csapatom nyert nem kis részben nekem köszönhetően. És én aztán egyáltalán nem vagyok egy nagy májer: ez a másik, hogy a rendszer arra is figyel hogy ne rakjon össze téged sokkal erősebb ellenfelekkel, akik mondjuk nonstop nyüstölik a gémet.

 

Én a játék bolti árán felül tuti egy forintot se fizetek semmi pluszért és egyelőre semmiféle hátrányom nem volt emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AMúgy számomra a játéknak két hatalmas negatívuma van.

Az egyik a testreszabhatóság, ami szerintem egy elég nagy hiányosság. Ha több kozmetikai cuccot pakoltak volna a játékba, akkor lehetett volna egy Overwatch féle rendszer és akkor nem lenne ez a balhé a játék körül. 

 

A másik probléma a speciális utánpótlás egységekben van, ugye minden frakció 2 utánpótlást kap, amiből a jetpackes egység már el is visz egyet, de az igazi nagy pofátlanság szerintem az, hogy a Köztársaság, Lázadók és az Ellenállás osztozik a speciális egységén, azaz a Wookiee harcoson.

Nálam ez veri ki úgy a biztosítékot, mint másoknál a lootbox. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a legnagyobb baj, hogy valódi pénzért rögtön az elején megszerezhetsz olyan buffokat, amelyeket a nem ráfizetők csak többször 10 óra játszás után van tudhatnak reálisan beszerezni. A fizetősöknél is van egy szerencse faktor, hogy éppen mit kapnak a pénzükért, de például egy kezdő játékos így már korán kaphat olyan Star Cardot egy megvásárolt lootboxban, ami szignifikáns előnyt biztosít neki azokkal szemben, akik ugyanolyan szinten vannak vele (+67% közelharci sebzés, hogy csak egy konkrét példát hozzak). 

 

Gondolom te sem örülnél, hogyha FIFA-ban összekerülnél egy veled egyszintű játékossal, de mivel ő többet fizetett mint te, ezért az ő játékosai 10%-al pontosabban lőnek kapura. Vagy hogy lassabban veszítik el a játékosai az állóképességüket, mert ilyen szinten befolyásolhatja a játékmenetet az EA rendszere.

 

Engem nem érint, mert én nem is mostanában tervezek beruházni rá, és ha netán meg is történik, az akkor sem a multi miatt lesz. Személy szerint én az első részt nagyobb lehúzásnak tartom, hogy konkrétan elkértek teljes árat egy negyed játékért (mert lássuk be, a BFII legalább 4-szer annyi tartalommal rendelkezik, még a korlátozások ellenére is, mint az elődje). Ennek ellenére megértem azokat, akiket ez a rendszer elrémít a vásárlástól.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha 10 éves Pistike bevásárol apuka pénzéből és telerakja magát epic kártyákkal, attól én még le fogom őt lőni, mert jobban játszok nála. 

Vannak kártyák, amik tényleg adnak jó cuccokat, de attól még tudnod kell játszani, amit meg nem tudsz megvenni pénzért.

 

Am meg ha már lázadnak az emberek, akkor a Wookiee harcos lecserélését követeljék, mert én szeretném a Kaminoi csatát Arc trooperrel nyomatni. :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dei írta:

Ha 10 éves Pistike bevásárol apuka pénzéből és telerakja magát epic kártyákkal, attól én még le fogom őt lőni, mert jobban játszok nála. 

De nem csak a 10 éves Pistike fog lootboxot venni, hanem potenciálisan olyanok is, akik veled kb. egy szinten vannak, sőt inkább azok áldoznak ilyesmikre, akiknek nem apuci meg anyuci fizette a játékot ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

De nem csak a 10 éves Pistike fog lootboxot venni, hanem potenciálisan olyanok is, akik veled kb. egy szinten vannak, sőt inkább azok áldoznak ilyesmikre, akiknek nem apuci meg anyuci fizette a játékot ;)

Persze ott is lesznek olyanok, akik venni fognak, de szerintem ez nem a jobb játékosok körébe lesz olyan népszerű, legalábbis remélem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra mérget vehetsz, hogy nem a casual gamerek fognak elkezdeni lootboxot lootboxra halmozni. Az ilyen mikrotranzakciókkal legjobban a szenvedélybetegeket szokták kihasználni, és mint ahogy azt lehet is sejteni, az ilyen emberek általában nem kevés időt ölnek bele a játékba. Valószínűleg azért ez a réteg hamar ki fog emelkedni a magunkfajta játékosok közül, de ez csak a jéghegy csúcsa. Lesznek a te szinteden is elegen, akik engednek a csábításnak, és a jobb értékek reményében beadják a derekukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszedték ideiglenesen a mikrotranzakciót a játékból, és addig vissza se kerül amíg át nem alakítják a rendszert.

Remélem ez alatt azt értik, hogy telepakolják kozmetikai cuccokkal. Rohamosztagos Luke a kék fénykardjával vagy Chewbacca a darabokban lévő C-3PO-val a hátán. Ilyesmiket szeretnék látni a játékba. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az a legnagyobb baj, hogy valódi pénzért rögtön az elején megszerezhetsz olyan buffokat, amelyeket a nem ráfizetők csak többször 10 óra játszás után van tudhatnak reálisan beszerezni. A fizetősöknél is van egy szerencse faktor, hogy éppen mit kapnak a pénzükért, de például egy kezdő játékos így már korán kaphat olyan Star Cardot egy megvásárolt lootboxban, ami szignifikáns előnyt biztosít neki azokkal szemben, akik ugyanolyan szinten vannak vele (+67% közelharci sebzés, hogy csak egy konkrét példát hozzak). 

Igen ezaz a mondvacsinált probléma ami igazából nem létezik. A star cardok nem adnak szignifikáns előnyt. Én még csak nem is használok semmiféle star cardot, pedig a pontjaimból simán szerezhetnék, mégse vagyok hátrányban.

 

A kozmetikai cuccokat én is pártolnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen ezaz a mondvacsinált probléma ami igazából nem létezik. A star cardok nem adnak szignifikáns előnyt. Én még csak nem is használok semmiféle star cardot, pedig a pontjaimból simán szerezhetnék, mégse vagyok hátrányban.

 

A kozmetikai cuccokat én is pártolnám.

És ez így ok szerinted? :) Akkor lesz majd csak igazán háborgás, ha az emberek realizálják, hogy a valódi pénzen vett előnynek hitt star cardok nem hozzák a rájuk írt bónuszokat. Ez szerintem még gázabb.

 

Félig-meddig OFF:

Amúgy az EA-től ez nem újdonság, Nabo, pár csak példaként írtad, de a Fifa Ultimate Teamben ugyanez van. Aki sok pénzt költ rá, olyan csapattal áll ki ellened, hogy összef*sod a bokád, mert abban a játékmódban a megszerzett játékosokból tetszőleges csapatot rakhatsz össze. Évek óta elképesztő összegeket szednek be ebből a módból és a befolyó mikrotranzakciókból és úgy csalnak össze-vissza  a játékmenettel, ahogy nem szégyelnek. Külön szánalom, hogy ott is vannak lootboxok és sehol egy tisztázott valószínűség séma, hogy minek a kinyitására mennyi esélyed van. Elférne már egy nagyon erős szabályozás ezen cégek fölé, mert egyértelműen kihasználják a szerencsejátékfüggőket. További infó erről, van benne Battlefront is:

 https://index.hu/tech/godmode/2017/11/08/videojatek_lootbox_mikrotranzakcio_addikcio_szerencsejatek/ 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.