Ugrás a kommentre

4x08 - Jedi Night


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Talán a Rebels Reconosok kicsit belezavarodtak a kánonba. Kanannak volt már rövid haja, de az még jóval azelőtt volt mielőtt találkozott volna Herával. Még amikor padawan volt akkor hordta röviden.

 

dKST0qOu1iOqSIt_vDXdUFXVmibSIjxEV7pWJCv9

 

Amikor még Caleb Dume-két bújdokolt és próbálta elkerülni, hogy levadássza a Birodalom akkor lett egy afféle pótapja aki végül elég sokat segitett neki. Ő volt Janus Kasmir. Az ő ajánlására alaposan megváltoztatta a külsejét. Az akkor már hosszúra növesztett haját ekkor kezdte összefogva hordani. Ez része volt az álcának. Ahogy látszik is itt még Kanan mindig elég fiatal volt.

RCO016.jpg

 

RCO017.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor ezt benézték. Pedig még gondoltam is hogy milyen jó utalás hogy Kanan most újra jedi lett és maga mögött hagyta a bújdosást és már felvállalja magát és a jediségét. Erre kiderül hogy csak egy eddig nem létező dologra akartak utalni a készitők :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, viszont in-universe is meg lett erősítve ez a baki, mert Hera azt mondja Kanannek, hogy azóta nem volt ilyen rövid haja, hogy először találkoztak. 

Már rég olvastam az Új Hajnalt, ott Kanant hosszú hajjal írták le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most vettem észre, hogy azok a mondat foszlányok amiket az epizód elején Kanan hall, mind a jövőben fognak elhangozni. Tehát egyértelműen a jövőt fürkészte. Jó eséllyel a saját halálát is látta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Már rég olvastam az Új Hajnalt, ott Kanant hosszú hajjal írták le?

Igen, van egy rész, ahol említik a haját: "Megfordult, rövid varkocsba összefogott haja a fejtámlát súrolta."

Szóval ja, ezt benézték, úgy néz ki, senki sem emlékezett erre az egy mondatra (én is az ekönyv olvasóban kerestem rá, mert a nyomtatott példányban egy óra forgatás után sem találtam semmit).

Én letudom magamban annyival, hogy nem sokkal a gorsi események után újra levágta a haját, aztán Hera erre utalt. Szerintem ez simán belefér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzelmes egy epizód volt, az egyszer biztos. Kanan karaktere igazán méltó lezárást kapott. Visszagondolva, hogy honnan indult a Rebels-ben, milyen utat járt be és hogyan távozott, ez egy kifejezetten szép karakterfejlődés. Sosem volt a kedvenc szereplőm, még ezen a sorozaton belül sem, de megérintett a halála és az önfeláldozása. Őszintén szólva meg is lepett, mert noha végig ott lógott a levegőben ez a lehetőség, nem gondoltam volna, hogy rögtön itt meg is lépik. A fénykardjának elvesztése már erősen baljós volt.

A Hera-val való kapcsolata így igazán tragikus, bár nem igazán értettem mit húzzák ezt ennyi ideig. Se in-, se out-universe szempontból. Amikor mindketten napi szinten a halállal dacolnak, akkor furcsán hangzik, amit pl. Hera mond, hogy azt hitte sok idejük lesz még egymásra. Főképp úgy, hogy mindketten rendkívül elhivatottak és áldozatkészek, ilyen szituban szerintem Hera is megtette volna ugyanezt Kananért. Már eléggé kezdett zavarni, hogy itt is mennyit húzzák az alkotók, hogy elérkezzen végre a pillanat, amikor szerelmet vallanak. Ezt azért a sorozatot tekintve kezelhették volna sokkal jobban. Aztán végül megtörtént, de nem sokáig tartott a felhőtlen öröm.

 

Kanan esetében azt láttam, hogy ő maga is egyre inkább úgy érezte, hogy eljött már az ideje. Mintha kereste is volna a lehetőséget arra, hogy eggyé válhasson az Erővel. Hera-nak is mintha leginkább azért akarta volna már ennyire nagyon elmondani az érzéseit, hogy megkönnyebbüljön, túl legyenek rajta, aztán semmi ne tarthassa vissza, ha távozni kell. Azért a szöktetés során párszor fogtam a fejem, hogy "menjetek már onnan, épp egy birodalmi létesítmény közepén akcióztok, nem igazán kéne hosszasan cseverészni". Bár Hera aranyosan vicces volt bekábulva.

A robbantásos jelenet nyilván a rész csúcspontja, remekül tálalták. Az ezt követő zárás pedig szintén baromi jól sikerült. A hamuval vegyített szürkeárnyalatos logó pedig egy tök jó ötlet volt. Egyébiránt itt is azt éreztem, hogy Kanan él a lehetőséggel, hogy ilyen nemes körülmények között csatlakozhasson elődeihez és volt mesteréhez. Éppenséggel az is megoldás lehetett volna, hogy a lépegető lövése után gyorsan felszáll ő is a hajóra és úgy löki el magukat minél messzebb a tárolótól, akár Ezra segítségével. Ahogy az utolsó pillanataiban kitisztul a szeme, az ütős.

 

Amit én sem értettem, az a hajvágás. Kanan szemszögéből se tűnt úgy, hogy bármi értelme lenne. Nem látom túl erős érvnek, hogy akkor is rövid haja volt, amikor megismerkedtek Hera-val. Most az már csak az extra kellemetlenség, hogy ez ellentmond más alkotásoknak. Pedig az ilyen apró részletekre és finomságokra is nagyon szoktak figyelni. És azért idegesítő ez, mert ráadásul nem is volt különösebb értelme vagy jelentősége, ezért nem érte meg ezt az inkonzisztenciát belevinni.

Nézői szemmel pedig szintén nem láttam értelmét annak, hogy kapjon egy teljesen új külsőt épp mielőtt meghal. Még ha csak megborotválkozik és úgy néz ki, mint anno a sorozat elején, azt értettem volna, de így nem áll össze. Amúgy a végeredmény meg nyilván leginkább ízlés kérdése, de szerintem eleve nem illik hozzá ez az új stílus, elég karakteridegennek hat.

Ami viszont nagyon szépen lett megoldva, az Hera családi ereklyéje. Anno felvezették mennyire fontos, ezzel nemcsak a twilek kultúráról tudtunk meg sokat, illetve Hera-ról, hanem Thrawn karakterét is mélyítették. Itt ezekre ráhúztak egy-egy újabb réteget, közben felelevenítve az egész jelentőségét. Ami aztán abban csúcsosodik ki, hogy Kanan visszaadja kedvesének, aki aztán kvázi egy oltárt készít belőle. Az ilyen kis, de alaposan kidolgozott motívumok is emelik ezt a sorozatot messze az átlag fölé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívszorító rész volt. :( Én meglettem volna anélkül, hogy valamelyik főszereplő meghal, azzal együtt hogy ez volt a legtisztább megoldás arra, miért Luke az utolsó Jedi - mert mindenkit nagyon megszerettem ez alatt a hat évad alatt. Mégis, minden tiszteletem a készítőké, amiért ezt ilyen szépen tálalták. Nem Kanan volt a kedvenc főszereplőm, hanem Hera, de mégis, kicsit az ő szemével is nézve fájdalmas Kanantól megválni. :( Nagyszerű ember volt, és idővel jó tanítóvá is vált. Ahogy Hera volt a csapat esze és irányítója, úgy Kanan volt a biztos háttér, erővel és hittel, aki képes volt arra, hogy személyes meggyőződését félretéve támogassa Herát a Birodalom elleni küzdelemben akár a Lázadás keretein belül is. A sors. vagy inkább az Erő fintora, hogy azóta látott igazán jól, amióta megvakult, de valószínűleg ez vitte őt igazán közel a Jedi tanító szerepéhez, és így válhatott igazán hitelesnek ebben a szerepben Ezra számára, ami a fiú sorsát is meghatározta: hiába kísértette meg a Sötét Oldal, visszatalált a helyes útra.

 

Hera és Kanan kapcsolata mindig is erős volt, és noha csak apró utalások történtek, mégis érezhettük, hogy milyen fontosak ők egymásnak, Kár, hogy Hera eddig várt a vallomásával, hiszen úgy tűnt, Kanan nem volt teljesen biztos benne, a nő viszont szereti-e. Kár volt ezekben a zűrzavaros időkben ennyit várni vele, hiszen bármelyikük bármikor meghalhatott, ez tudható volt - és végül ez is történt. Csak meghitt közös pillanatokat kaptak, egy boldog közös jövőt nem. :(

 

Az epizód képi megoldásai és a zenéje nagyszerű lett, méltó búcsút láthattunk. A fájdalmas veszteséggel együtt is nagyszerű epizód volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajvágás és borotválkozás. Szerintem annak, hogy ezt egy részre alkották meg, nincs különösebb értelme filózni. Most ennyi erővel azon is kattoghatnánk, hogy honnan került elő Hera originál ruhája. A Yavint IV-ről X-szárnyú pilótaruhában tért vissza, a Birodalom átöltöztette rabruhába, mégis, ebben a részben visszakapta az eredeti ruháját. Hogyan? Egy rész erejéig Herának megalkottak eddig egy egyszerű civil ruhát (The Occupation), egy X-szárnyú pilótaruhát (Rebel Assault) és egy rabruhát (Jedi Night). De akár beszélhetünk Ezra pizsijéről is, ezt a karaktermodellt egy rész egy jelenetére alkották meg. Szerintem ez szimplán azt jelzi, hogy a Rebels már felnőtt annyira, hogy megengedhetnek maguknak több karaktermodellt, akár csak egy jelenetsor erejéig. Ez fontos tényező, jelzi, hogy a sorozat eljutott egy nagyon jó szintre, amikor már nem kell a hősöknek évekig ugyanazt a ruhát hordania (a TCW is a végén ilyen szinten haladt). Az lenne a legjobb, ha ez lenne a belépőszint.

 

Hogy Kanan miért döntött így? Nos, szerintem két okból. Egyrészt, biztos vagyok benne, hogy sejtette, az ő útja véget ér. Úgyhogy elkezdett elengedni dolgokat. Burkoltan, de elbúcsúzott a szeretteitől, rendezte a kapcsolatát Herával (a nőnek így is rossz, hogy elvesztette Kanant, de képzeljük el, ha Kanan nem erőlteti és kimondatlan marad a szerelmük, abba szerintem Hera bele is pusztult volna). És elengedte az álcáját. Igen, rossz dologra utalnak, mert tényleg nem volt rövid haja az Új hajnalban, ugyanakkor azért nem kárhoztatnám a készítőket, még a legelszántabb rajongók közül is szerintem 10-ből 9-nek nem jut eszébe az az egy mondat, és az az egy is utánajár, mert nem biztos benne (tapasztalatból mondom, szerényen állíthatom, egyike vagyok az egynek :D ).

Ugyanakkor, az tény, hogy a hosszú haj az álcája része volt (ahogy a fent Bomarr által mutatott képsorok bizonyítják), bár igazán nem értem, miért, mert ez nagyjából olyan, mint Clark Kent szemüvege: hülyeség. Ettől még bárki felismeri, aki ismeri. Pláne, hogy a Jedi lovagok között dívott a hosszú haj. Ugyanakkor Kanan így érzett, és azzal, hogy levágta a haját és a szakállát, szimbolikusan is visszatért ahhoz a ponthoz, amikor még hivatalosan a Jedi Rend tagja volt. Rövid haj és szakáll nélkül (oké, utóbbi alapból nem lehetett, hiszen tizenéves volt, de a szimbolika működik). Vagyis immár elfogadta végérvényesen, hogy ő Jedi lovag. Már egyáltalán nem rejtőzik. Felvállalja az egész Galaxis előtt. Mondhatjuk azt is, hogy ezzel a fizimiska váltással levetkőzte Kanan Jarrust és újra Caleb Dume lett.

A másik, hogy a Jedik hajlamosak megszabadulni korábbi fizimiskájuktól, amikor rangot lépnek. Legalábbis az eddig látottak. Obi-Wan Jedi lovagként hosszabb hajjal és szakállal jelent meg, Jedi mesterként rövidebb hajjal és máshogy nyírt szakállal mutatkozott. Anakin amint lovag lett, megnövesztette a haját. Luke más ruhát viselt, máshogy nyírta a haját, amikor már a Jediség kapujában állt, Jedi mesterként meg nos, jelentősen máshogy nézett ki, és itt mind a száműzött önmagára, mint a 100%-os Jedi mester önmagára gondolok. És ez jellemző volt Kananre is. Nem sokkal azután, hogy Yoda/Főinkvizítor Jedi lovaggá ütötte a lothali templomban, Kanan egy Jedi lovag ruhájára emlékeztető hacukára váltott, elvesztette vállvértjét, szakállat növesztett és a fénykardját is már nyíltan viselte. És most, az új alkonykor elérkezett a szimbolikus szintlépés: Jedi mesterré vált. Az én szememben mindenképpen. Az Ereje, a tudása, a magabiztossága, a hite a Jedi eszmékben megnőtt. Kinevelt egy padawant is. Előlépett Jedi mesterré - bár már nyilván senki sem emelheti eme rangra, de szerintem simán megérdemli a címet -, és ennek is szól a fizimiska váltás.

 

Szóval én így látom a váltást, még ha csak egy rész erejéig is: egyrészt, jelzi, hogy az alkotók már bátran élhetnek ilyen eszközökkel. Másrészt, szimbóluma annak, hogy Kanan Jarrus immár újra Caleb Dume, és most már Jedi mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen jogos, hogy kár azon filózni, mennyi ideig visel valaki más ruhát vagy frizurát. Az is igaz, hogy jó látni, megengedhetik maguknak az alkotók ezt a "luxust". Viszont nem árt, ha ez jobban passzol a képbe, tehát csak azért ne essen át valaki teljes stílusváltáson 1-2 jelenet erejéig, hogy lássuk, van erre lehetőség és megtehetik. Persze Kanan esetében biztos vagyok benne, hogy nem ez áll a háttérben, ez abszolút koncepcionális. Csak egyelőre nem látom még ennek a koncepciónak a lényegét.

 

Az álca elengedésével annyi a baj, hogy ha jól értem, akkor elég fiatalon kényszerült a váltásra. Na most ennyi év elteltével azért változik az ember. Nekem az volt a furcsa, hogy az új frizura kissé komolytalan. Még ha anno ilyen haja is volt, azért egy érett férfinak kifejezetten furcsa viselet. Hiába akar valaki ~20 év elteltével szabadulni az álcájától és olyanná válni, mint annak idején, egyszerűen már csak az öregedés miatt sem működhet és inkább komikussá válik az egész.

A másik, hogy egy jó ideje már pont így ismeri őt a Birodalom. Egy ilyen stílusváltás pont nem azt sugallja, hogy megválik az álcájától és felvállalja önmagát, hanem ezzel csak kevésbé lesz felismerhető. Persze felismerik, nem erről van szó, de senkinek nem fog hitelesebb önmagának tűnni. Pláne nem nekünk nézőknek, akik soha nem láthattuk így. Ezért is gondolom azt, hogy egy borotválkozás elég lehetett volna, akkor "visszakapjuk azt a Kanant", akit először láttunk, külsőre legalábbis. Nem mellesleg, akit Hera is így láthatott anno.

 

A másik, hogy a jedik hajlamosak stílust váltani. Ez igaz, bár szerintem leginkább amiatt van, mert sokkal inkább a maguk urai lehetnek. Legalábbis padawanként még úgy tudom vannak előírások vagy legalábbis szokások, amiket betartanak. Mint pl. a hajtincs, vagy ha egy fajnak nincs haja, akkor is valamilyen füzér, lásd Ahsoka. Aztán lovagként már úgy hordják, ahogy akarják, nyilván nem hagyják úgy, ami a tanuló státuszukat jelképezte.

Felnőttként aztán már azt csinálnak, amit akarnak, de Obi-Wan vagy Luke esetében is van egy természetes íve az egésznek. Ahogy idősödnek és tapasztaltabbak lesznek, úgy a külsejük is ehhez igazodik. Aztán Luke amikor kiábrándult és elhanyagolta magát, akkor lett a 8-ban is látott külseje. Kanan kapcsán is az a helyzet, hogy a szakáll növesztése jól passzolt a jellemfejlődésébe, illett hozzá és az útjához. Ez az új frizura viszont nem éppen azt közvetíti, hogy egy utolsó óráira készülő bölcs tanítómestert láthatunk. Nekem olyan, mintha mondjuk az Ep.3-ban Obi-Wan megjelent volna punk hajjal, vagy Luke a 7 végén rasztásan nyomja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem a Birodalom hanem maga előtt akarta felvállalni a jediségét. Ő egy speciális helyzetben van, hisz a jedi rend véget ért még azelőtt hogy kinőhetett volna a padawanságból. Őt a saját padawan külseje emlékezteti arra a korra amikor állt a Rend amikor még élt a mestere és amikor még teljesértékű tagja volt egy rendnek ami azóta elhamvadt. Ezért lehet nagyon is komoly emocionális ereje annak hogy újra úgy néz ki mint régen.

Ha ő is mesterre vált volna a Köztársaság idején és kialakitotta volna a saját jedi külsejét akkor minden bizonnyal az a kinézet lett volna az ami megidézte volna benne a "régi szép időket". De ő ezt nem érte meg. Ő padawan volt, neki a padawan külső jelent sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, pb69 írta:

A másik, hogy egy jó ideje már pont így ismeri őt a Birodalom. Egy ilyen stílusváltás pont nem azt sugallja, hogy megválik az álcájától és felvállalja önmagát, hanem ezzel csak kevésbé lesz felismerhető. Persze felismerik, nem erről van szó, de senkinek nem fog hitelesebb önmagának tűnni. Pláne nem nekünk nézőknek, akik soha nem láthattuk így. Ezért is gondolom azt, hogy egy borotválkozás elég lehetett volna, akkor "visszakapjuk azt a Kanant", akit először láttunk, külsőre legalábbis. Nem mellesleg, akit Hera is így láthatott anno.

Az, hogy hogyan ismeri a Birodalom, senkit sem érdekel (pláne, hogy nemrég még azt is láttuk, hogy a sorozat elején használt fizimiskájuk alapján körözik őket). Ez Kanan belső ügye, nem a Birodalomnak szól. Az ő lelkivilágának megnyugvását mutatja be, nem azt, hogy most aztán a Birodalomban akárhová lép, ott mindenki felismeri Caleb Dume-ot. Nem a Birodalomnak, nem Herának, de még csak nem is a nézőnek szól. Ez Kanan Jarrus belső lelki fejlődésének a megjelenése.

11 perccel korábban, pb69 írta:

Legalábbis padawanként még úgy tudom vannak előírások vagy legalábbis szokások, amiket betartanak. Mint pl. a hajtincs, vagy ha egy fajnak nincs haja, akkor is valamilyen füzér, lásd Ahsoka.

Ez egyáltalán nem követendő szabály. Vannak padawanok, akik nem hordanak semmi ilyesmit. Ott van Barriss Offee, nem hordott se tincset, se füzért, se semmit. Van, aki viseli, van, aki nem. Teljesen szabadon dönthetnek a padawanok a külsejükről.

17 perccel korábban, pb69 írta:

Még ha anno ilyen haja is volt, azért egy érett férfinak kifejezetten furcsa viselet.

Ez  ízlés kérdése. Hét hónap híján annyi vagyok, mint Kanan volt, mégis hasonlóan viselem a hajam, ha hagyom, hogy kicsit megnőjön. Hátul hosszabb, elől és oldalt rövidebb. Valószínűleg ezért is tetszett Kanan fizimiskája, a hosszú haj és szakáll kombót is sokáig viseltem magam is, aztán váltottam a rövidebb stílusra. Aztán a még rövidebbre, de pl. nemrég egy pár hétre visszatértem a fent említett hajstílusra, még a szakállamat is levágtam. Furán is néztek rám. :) 

14 perccel korábban, pb69 írta:

Ez az új frizura viszont nem éppen azt közvetíti, hogy egy utolsó óráira készülő bölcs tanítómestert láthatunk. Nekem olyan, mintha mondjuk az Ep.3-ban Obi-Wan megjelent volna punk hajjal, vagy Luke a 7 végén rasztásan nyomja. :D

Szintén ízlés kérdése, és nem zárja ki egy cseppet sem, hogy Kanan nem úgy gondolta, ahogy te. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit gondolkodtam a frizura témán a fenti hozzászólások fényében. Azt tudjuk, hogy a Jedik előszeretettel térnek vissza ahhoz a külsőhöz, amit a saját Jediségükhöz társítanak.

Ha párhuzamot vonnék pl. Kanan és Anakin között, valahogy így festene: Kanan a farkasok által megsejtette a saját halálát, Anakin szellemalakként pedig már meg is halt. Kanan a halál előtt döntött úgy, hogy visszatér az eredeti külsejéhez, ami felidézi benne azt, hogy milyen is volt anno Jedinek lenni. Anakin pedig halála után, szellemként döntött úgy, hogy ahhoz a külsőhöz tér vissza, ami anno Jediként jellemezte.

 

Ehhez akár hozzávehetjük Luke projekcióját is, amelyben szintén olyan külsőben szerepelt, amit a saját Jediségéhez kötött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 24. - 9:38, pb69 írta:

Ami viszont nagyon szépen lett megoldva, az Hera családi ereklyéje. Anno felvezették mennyire fontos, ezzel nemcsak a twilek kultúráról tudtunk meg sokat, illetve Hera-ról, hanem Thrawn karakterét is mélyítették. Itt ezekre ráhúztak egy-egy újabb réteget, közben felelevenítve az egész jelentőségét. Ami aztán abban csúcsosodik ki, hogy Kanan visszaadja kedvesének, aki aztán kvázi egy oltárt készít belőle. Az ilyen kis, de alaposan kidolgozott motívumok is emelik ezt a sorozatot messze az átlag fölé.

Nekem ebben a részben az volt a meglepő, hogy kiderült volt Herának egy öccse aki korán meghalt. :o Még így, a sorozat végén is megtudunk új infókat a főszereplőkről. Könyvekben volt már szó erről az öcsről?

 

23 órával ezelőtt, Pildi írta:

ez alatt a hat évad alatt.

Sajnos csak négy, de a többivel maximálisan egyetértek. :P

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Teljesen jogos, hogy kár azon filózni, mennyi ideig visel valaki más ruhát vagy frizurát. Az is igaz, hogy jó látni, megengedhetik maguknak az alkotók ezt a "luxust". Viszont nem árt, ha ez jobban passzol a képbe, tehát csak azért ne essen át valaki teljes stílusváltáson 1-2 jelenet erejéig, hogy lássuk, van erre lehetőség és megtehetik. Persze Kanan esetében biztos vagyok benne, hogy nem ez áll a háttérben, ez abszolút koncepcionális. Csak egyelőre nem látom még ennek a koncepciónak a lényegét.

Pedig egyel feljebb szerintem Dzséjt jól leírta a lényeget. :D Igazi jediként akart meghalni, egyfajta tisztelet ez az előtte álló nagy esemény előtt. Kevés lovagnak adatott meg, hogy ilyen szinten fel tudjon készülni a saját halálára. A farkasoknak hála, Calebnek megkapta ezt az ajándékot.

 

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Kicsit gondolkodtam a frizura témán a fenti hozzászólások fényében. Azt tudjuk, hogy a Jedik előszeretettel térnek vissza ahhoz a külsőhöz, amit a saját Jediségükhöz társítanak.

Ha párhuzamot vonnék pl. Kanan és Anakin között, valahogy így festene: Kanan a farkasok által megsejtette a saját halálát, Anakin szellemalakként pedig már meg is halt. Kanan a halál előtt döntött úgy, hogy visszatér az eredeti külsejéhez, ami felidézi benne azt, hogy milyen is volt anno Jedinek lenni. Anakin pedig halála után, szellemként döntött úgy, hogy ahhoz a külsőhöz tér vissza, ami anno Jediként jellemezte.

 

Ehhez akár hozzávehetjük Luke projekcióját is, amelyben szintén olyan külsőben szerepelt, amit a saját Jediségéhez kötött. 

Ez egy jó meglátás. Úgy látszik a jediknek fontos az, hogy a számukra idealizált formában jelenjenek meg nagy, sorsfordító események kapcsán.

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az álca elengedésével annyi a baj, hogy ha jól értem, akkor elég fiatalon kényszerült a váltásra. Na most ennyi év elteltével azért változik az ember. Nekem az volt a furcsa, hogy az új frizura kissé komolytalan. Még ha anno ilyen haja is volt, azért egy érett férfinak kifejezetten furcsa viselet. Hiába akar valaki ~20 év elteltével szabadulni az álcájától és olyanná válni, mint annak idején, egyszerűen már csak az öregedés miatt sem működhet és inkább komikussá válik az egész.

A másik, hogy egy jó ideje már pont így ismeri őt a Birodalom. Egy ilyen stílusváltás pont nem azt sugallja, hogy megválik az álcájától és felvállalja önmagát, hanem ezzel csak kevésbé lesz felismerhető. Persze felismerik, nem erről van szó, de senkinek nem fog hitelesebb önmagának tűnni. Pláne nem nekünk nézőknek, akik soha nem láthattuk így. Ezért is gondolom azt, hogy egy borotválkozás elég lehetett volna, akkor "visszakapjuk azt a Kanant", akit először láttunk, külsőre legalábbis. Nem mellesleg, akit Hera is így láthatott anno.

De ez csak szimbolikus. Inkább a jediséghez való visszatérést jelentette, semmi mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, Cham még él. Thrawn azt mondja, hogy Hera családjának nagy része halt meg, nem az összes családtagja.

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Könyvekben volt már szó erről az öcsről?

Nem, ez teljesen új információ. Viszont akárhányszor eszembe jut a Syndulla család, mindig beugrik a TCW-ből ez a jelenet:

Uu5Lk8X.png

Az ott a háttérben Cham, az fix, ez a BD-n látszik, mellette lehet a kis Hera is (egy zöld bőrű twi'lek gyerek, aki űrhajóval játszik). Azt a Rebelsből tudjuk, hogy Hera anyja zöldbőrű twi'lek volt, mint a képen szereplő, és lehet, hogy az, aki a nyakába csimpaszkodik, Hera testvére.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.