Ugrás a kommentre

Független Rendszerek Konföderációja


Nute Gunray

Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?

    • Nute Gunray
      12
    • Wat Tambor
      6
    • San Hill
      2
    • Shu Mai
      0
    • Kisebb Poggle
      3
    • Passel Argente
      1
    • Po Nudo
      0
    • Tikkes
      1
    • Rogwa Wodrata
      0
    • Toonbuck Toora
      0


Ajánlott hozzászólás

Meg akarták reformosítani a Köztársaságot vagy csak haszonélvezetből csatlakoztak Dookuhoz? Írd meg a véleményed!

Szerinted megérdemelték a halálukat? Vagy kijárt volna nekik egy tárgyalás?

Mindent a szeparatistákról itt, kedvencek, gondolatok stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én véleményem az, hogy a vezetők - alias a tanács tagjai - haszonleső mocskok voltak. Azon túl viszont a "több ezer csillagrendszer"-ből szvsz úgy 80% tényleg hitt abban, amiért elméletben küzdöttek. Javarészük valószínűleg integrálódott a Birodalomba, a maradékot meg később Lázadók Szövetse néven ismerhettük meg.

 

És hogy a tanács megérdemelte-e a halált? Hát, én Nute Gunray halálára már azóta várok, hogy az ep1-ben olyan álságosan megjelent. Igen, emgérdemelték, mind egy szálig. Bár azért tárgyalást kaphattak volna, tárgyalásos halálra ítélés. Bár volt tárgyalás, Sidious és Vader megtárgyalták, hogy Vader végezze ki őket ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, sokuk arca mosolyra húuódott, mikor Gunray földre hullott...de én akkor is sajnáltam őket, pedig tudom, hogy megérdemelték a halálukat.

Esélyük se volt a védekezésre, Vader egyszerűen lemészárolta őket.

A könyvben Rune Haako mondta: "Elég, megadjuk magunkat! Ez így nem tisztességes, fegyvertelenek vagyunk!"

Nos erről beszélek...

 

Én azért bírom a szakadár vezetőket, mert mindegyikük olyan egyedi, hogy az arcukat biztos megjegyezzük...

A Gollam-szerű Shu Mai, azokkal a nyakgyűrűkkel, a nyúlánk San Hill...stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért bírom a szakadár vezetőket, mert mindegyikük olyan egyedi, hogy az arcukat biztos megjegyezzük...

A Gollam-szerű Shu Mai, azokkal a nyakgyűrűkkel, a nyúlánk San Hill...stb.

Mint karaterek szerintem mindenki kedveli őket valamilyen szinten. Nagyon egyediek mind. Én Wat Tambor búráját bírom legjobban hang és a hangeltekerős mutatványát.

 

Persze nem értek velük egyet habár egy hadbíróság kijárt volna nekik egy nem sith által irányított rendszerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint karaterek szerintem mindenki kedveli őket valamilyen szinten. Nagyon egyediek mind. Én Wat Tambor búráját bírom legjobban hang és a hangeltekerős mutatványát.

 

Persze nem értek velük egyet habár egy hadbíróság kijárt volna nekik egy nem sith által irányított rendszerben.

Wat Tambor szerintem egy kicsit Anakin jövőjét vetíti előre... :cry:

Tambor hangja olyan mint Vader-nek, ugyanolyan lélgeztető maszk és ruha van rajta...félig hús-vér lény, félig gép... ;)

Lehet, hogy ez a hasnolat hülyeség, de én így látom ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wat Tambor szerintem egy kicsit Anakin jövőjét vetíti előre... :cry:

Tambor hangja olyan mint Vader-nek, ugyanolyan lélgeztető maszk és ruha van rajta...félig hús-vér lény, félig gép... ;)

Lehet, hogy ez a hasnolat hülyeség, de én így látom ;)

Lehet benne valami:

Wat Tambor és a Techno Unio volt oda a kibernetikáért. Ők teremtették Grievous tábornokot újjá mechanikus testében, és szvsz az ő kezük nyomán jött létre valamilyen szinten Darth Vader páncélzata is. Vagyis az ő technokrataságuknak köszönhetően fejlődött oda a Galaxis, hogy a máskor halálra ítélt személyet gép testbe költöztessék és talán az is nekik köszönhető ilyen-olyan formában, hogy a levágott végtagokat mechanikus, később már a valódi kézzel megegyező implanttal pótolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet benne valami:

Wat Tambor és a Techno Unio volt oda a kibernetikáért. Ők teremtették Grievous tábornokot újjá mechanikus testében, és szvsz az ő kezük nyomán jött létre valamilyen szinten Darth Vader páncélzata is. Vagyis az ő technokrataságuknak köszönhetően fejlődött oda a Galaxis, hogy a máskor halálra ítélt személyet gép testbe költöztessék és talán az is nekik köszönhető ilyen-olyan formában, hogy a levágott végtagokat mechanikus, később már a valódi kézzel megegyező implanttal pótolják.

Szerintem azért a mechanikus kéz már régebben is létezett.

De valóban igaz, hogy a Techno Unió miatt volt egyáltalán képes háborút kezdeményezni a szeparatisták, hiszen szinte az összes droidtípusokat ők gyártották le.

 

Én ezt a Vaderes dolgot azért mondtam, mert számomra Wat Tamborban van valami bajlós kisugárzás...és erre a következtetésre jutottam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért a mechanikus kéz már régebben is létezett.

Ahogy a Techno Unió is elég régi szervezet azért ;)

De félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ők találták ki, csak, hogy anno talán a TU-nak is lehetett valami köze ehhez... talán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvben Rune Haako mondta: "Elég, megadjuk magunkat! Ez így nem tisztességes, fegyvertelenek vagyunk!"

Nos erről beszélek...

No igen, és vajon hány nabooi gungan és humanoid ember esett áldozatul a Konföderáció nagyravágyó terveinek? (Hogy a klónháborúról már ne is beszéljünk). Ha a Kereskedelmi szövetségnek lett volna ideológiája (nemcsak pénzszerzés, hanem pl. köztársaság megreformálása, stb), akkor még csak-csak elfogadható lenne, vagy legalább is felfogható, de így, hogy az összes áldozat csak azért halt meg, hogy nekik hatalmuk legyen, vagy több pénzük --> nos, így maximálisan elfogadhatlan a tettük, én szemrebbenés nélkül néztem végig a kivégzésüket. Azt kapták, ami járt.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, és vajon hány nabooi gungan és humanoid ember esett áldozatul a Konföderáció nagyravágyó terveinek? (Hogy a klónháborúról már ne is beszéljünk). Ha a Kereskedelmi szövetségnek lett volna ideológiája (nemcsak pénzszerzés, hanem pl. köztársaság megreformálása, stb), akkor még csak-csak elfogadható lenne, vagy legalább is felfogható, de így, hogy az összes áldozat csak azért halt meg, hogy nekik hatalmuk legyen, vagy több pénzük --> nos, így maximálisan elfogadhatlan a tettük, én szemrebbenés nélkül néztem végig a kivégzésüket. Azt kapták, ami járt.

 

 

Donát

Tény, hogy megérdemelték, de amit Anakin tett az nem igazságszolgáltatás, hanem egyszerű mészárlás.

Egy bírósági tárgyalás mindenképp kijárt volna a szepiknek, és akkor ott halálra itélik.

Ha Vader gondolkozik, akkor rájöhetett volna, hogy Sidious nem akarhat békét, ha már ilyen eszközökhez nyúl...

 

Ugyanez Dooku kivégzése is...mikor Anakin lenyisszantotta mindkét kezét, már csak egy tehetetlen öregember volt, semmi hatalommal. Soha nem felejtem el a színész (hogy is hívják?) arcát, amint a szemeivel könyörög Anakinnak...Neki is kijárt volna egy tárgyalás, és ő a szakadárokkal ellentétben tényleg csak jót akart a Köztársaságnak.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha nem felejtem el Cristopher Reeves arcát, amint a szemeivel könyörög Anakinnak...Neki is kijárt volna egy tárgyalás, és ő a szakadárokkal ellentétben tényleg csak jót akart a Köztársaságnak.

1. Christopher Lee volt Dooku, Christopher Reeves az a(z első) Superman.

2. Dooku egy Sith Nagyúr volt, Darth Tyranus, az egyetlen, amit akart, az ugyan az volt, mint amit minden Sith akar: hatalom = Birodalom.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Christopher Lee volt Dooku, Christopher Reeves az a(z első) Superman.

2. Dooku egy Sith Nagyúr volt, Darth Tyranus, az egyetlen, amit akart, az ugyan az volt, mint amit minden Sith akar: hatalom = Birodalom.

1. Igen-igen, most már megnéztem....bocs, tiszta fáradt vagyok, de legalább a keresztnevet eltaláltam ;)

2. Szerintem Dooku alapvetően jószándékú ember volt, csak egy kicsit rövidlátó... De tény, hogy ő is a Birodalomban gondolkodott....

De nem feltétlenül a Birodalom a Gonosz, és a Köztársaság a Jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a gonosz a Sith, a Sötét Oldal, Dooku Sith volt, és a Sötét Oldalt járta. Valaha biztos jószándékú ember volt, és talán jó szándék vezérelte, mikor otthagyta a Jedi Rendet, ki tudja, még akkor is jó szándék vezérelhette, mikor a Sötét Oldalt választotta. Viszont attól a perctől kezdve gonosz lett. A gonoszsága persze nem mélyült el annyira, mint Maulé, Vaderé vagy Sidiousé (elvégre neki még a szeme sem sárgult be), de eléggé elgonoszodott, hogy ne legyen benne mások felé jószándék.

Az igaz, hogy a Birodalomnak alapvetően nem kéne rossznak lennie, de sajnos az volt. Két Sith irányította karoltve egy halom olyan emberrel, akik simán elfértek volna a FRK-nak a Tanácsában is. A Köztársaság kétrétűbb, elvégre azt láttuk jónak is, meg átcsapni a rosszba, bár mikor teljesen "gonosszá" vállt, akkor átkeresztelődött Első Galaktikus Birodalommá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet moralizálni, de az tény, hogy a szakadárok kapzsik voltak. Ezért is lehetett őket bepalizni egy ilyen háborúval. A haláluk talán túl durva volt. Én elküldtem volna őket a Kesselre.

Hát igen, azt megérdemelték volna....de mi a biztosíték, hogy nem szöknek meg?

Palpatine biztosra akart menni, hogy mindenképp meghaljanak...

Szegény Gunray járt a legrosszabbul...végig kellett néznie társai halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy különösebben érdekelte őt az, hogy a társai hullanak, mint a legyek. Inkább zargatta magát, hogy ő ne kerüljön közélyük.

 

Ez a megszökés meg azért vicces. Hirtelen elképzeltem, ahogy a Tanács tagjai szöknek a dutyiból, de az egész jelenet beleillet a Top Secret című alkotásba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, elsősorban a saját életét próbálta menteni...

Egyébként azért utoljára halt meg, mert sikerült elmenekülnie.

Már csak egy jelenten nevetek: Gunray utolsó mondata, miszerint "A háborúnak vége, a nagyúr megigérte hogy békében távozhatunk...Nem is KÉRÜNK mást!"

 

Bírtam volna, ha Anakin körbenéz és ezt mondja: "Kérüünk? Hiszen már csak egyedül maradtál, öreg!" :):)

 

Bár ezt a többesszámot Gunray érthette az egész szervezetre nem csak a vezetőkre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért megállapíthatjuk szerintem, hogy az EPIII-re igazán megerősödtek, mert egy gyenge haderő nem kisérel meg egy Coruscant elleni támadást...

Hát az biztos, hogy nem kis haderővel rendelkeztek, ez már a coruscanti csatából is kitűnik. Ameddig a szem ellát csatahajók és legalább annyi Konföderációs hajó nyüzsög ott, mint köztársasági. És akkor ez csak egy bolygó bevételáre mozgósítot erő (igaz, az a Galaxis talán legjobban védett bolygója), valszeg bőven maradt még a többi bolygóra is, na meg a hátországokban... vagy hátrendszerekben.

 

Kíváncsi lennék, egy bolygóra hány hajó juthat? Obi-Wan Utapaura vitt flottilájában úgy láttam, legalább 4 Venator van, szvsz a Konföderáció oldaláról is legalább ennyi hajó kellhet, bár azok jóval nagyobbak a Venatoroknál (mármint a gyűrű hajók, a többi nem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...valszeg bőven maradt még a többi bolygóra is, na meg a hátországokban... vagy hátrendszerekben.

Hát szerintem a szepik több szektort is uraltak, hatalmuk nem csak bolygókra korlátozódott. És valóban, volt akkora hadereje, mint a Köztársaságnak, a különféle szervezetek futószalagon gyártották a droidokat, hajókat stb.

A gyűrűs hajók csak kommunikációs központok, elvileg aktívan nem vesznek részt a csatában.

 

Szerintem a szeparatisták haderejében a karizmatikus ezetők hozták meg a sikereket, nem a droidok erőssége...Grievous, Durge, Oro Dassyne...mind-mind kiváló taktikusok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.