Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, pb69 írta:

OFF:

Ha nem túl arcátlan kérés, át tudná valaki dobni valahogy a magyar kalózverziót privátban? Újra kéne néznem 1-2 jelenetet, és szükségem lenne a magyar fordításra is, hogy össze tudjam vetni az eredetivel. Előre is köszi.

Ment PM. Ha kell másnak is, nyugodtan írjon privátban a linkért.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy vélem, hogy fantasztikus lett a film. És nem csak azért mert SW, és az csak fantasztikus lehet. Nem. Merőben más mint az eddigiek.

 

Ebből a filmből valóban kiérezhető a mindent vagy semmit felállás. Korábban mindig volt valami kapaszkodó, hogy ha hőseink elbuknak, akkor majd jön X vagy y és megmenti őket. Itt nincs ilyen. Ráadásul az a briliáns benne, hogy a reményt ugyanúgy csepegteti akár Luke személyében, vagy Finnék akciójára utalva, mégse lesz belőlük semmi. Ehelyett azt látjuk, hogy a megmaradt ellenállók lassan de biztosan fogynak. Komolyan! Még soha nem volt annyira kellemetlen nézni a felrobban hajókat mint a Crait felé menet. Mert itt tényleg tudni, hogy pótolhatatlan veszteségekről van szó. Nem fog előjönni a galaxis másik szegletéből egy újabb lázadó csapat... Nem. Itt nincs más csak ők. Ezért is heroikusabb és drámaibb a küzdelem, egyúttal megindítóbb is. Arról nem beszélve micsoda hőstetteket láthatunk akár Paige Tico-tól vagy Holdótól. És ez jellemezi végig a részt. Emberek úgy dobják oda az életüket az ügy érdekében, mintha 100 lenne abból. 400 emberből maradtak mennyien? 15-en? 20-an? Drámai, megindító, végtelenül komoly! Az SW most lett felnőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az SW most lett felnőtt.

 

Igen, ez már nem az az űropera, amivel 1977-ben megismerkedett a világ. Van benne humor, nem is kevés, mégis az egész sokkal komolyabb hangvételű, jobban hasonlít a valóságra, mint korábban, kevésbé meseszerű. Valószínűleg ezért is nem tetszik sok régi rajongónak, még ha nem is ezért hibáztatják konkrétan.

Én tényleg imádtam az OT-t, és nagyon megszerettem az PT-t is, és ezt meg nem tagadva jelentem ki, hogy zseniális döntés volt változtatni a hangvételen, plusz szélesíteni a látószöget azáltal, hogy már nem csak a főszereplők sorsát érezhetjük át, hanem kisebb mellékszereplőkét is (pl. Paige halála, vagy a kissrácok a Canto Bighton), ami a korábbi filmekben nem volt jellemző (kivétel talán az Ep3). A történések sokkal inkább átélhetőbbek lettek a kisemberek szintén is, ami nekem nagyon tetszik.

A film végén a helyzet kilátástalansága azt is jelzi, hogy a régi rendnek vége, és itt nem csak az messzi-messzi galaxisban történtekre utalnak, ahol egy új generáció veszi át a stafétabotot a gonosz elleni küzdelemben, hanem arra is, hogy a régi SW mesélés átalakult, új szelek fújnak. Luke mondása ezt maximálisan alátámasztja: "Az Ellenállás épp most született újjá, a harc még csak most kezdődik el, és nem én vagyok az utolsó Jedi." Vagyis a dolgok mennek tovább, de már az újjászületés jegyében. Ezt az irányt követi a film teljes mértékben, hitelesen.

Én egyébként azért is szeretem nagyon, mert amellett hogy ízig-vérig Star Wars, mégis képes volt megújulni, új megközelítéseket adni, meglepni. Ebben nagyon hasonlít a Rogue One-hoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy itt sokan nem szeretik Szirmai Gergelyt, mert nincs jó véleménye az ep1-2-3-ról, de ezt a videót mindenkinek érdemes szerintem megnézni (remélem még nem volt).

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tudom, hogy itt sokan nem szeretik Szirmai Gergelyt, mert nincs jó véleménye az ep1-2-3-ról, de ezt a videót mindenkinek érdemes szerintem megnézni (remélem még nem volt).

 

Volt már, ki is tárgyaltuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pb! Eldöntötted már hányast adsz a filmnek? Meglepődnék ha nem 5 lenne. :P

Azon én is. :D

 

Ez a film sem tökéletes, ahogyan egy másik film sem, illetve ahogyan egy másik SW film sem. Több pont is van, ahol el tudok képzelni olyan alternatívát, ami az én szívemnek/fejemnek kedvesebb. De ez persze abszolút szubjektív. Mindettől függetlenül a filmet mindenképp 5-ösre értékelem, mert az összes többi jelenete minimum jó, nagyon sokat közülük meg kifejezetten mesterműnek gondolok.

Egyes jeleneteknek vizualitásukban, mondanivalójukban, eszmeiségükben, hangulatukban, zeneiségükben olyan mélységük és rétegeltségük van, ami miatt 20x meg lehet nézni, még akkor is fogok benne olyat találni, amire felkapom a fejem, hogy eddig nem vettem észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori úgy szól, hogy még a film előtt valamiért felvetettem, hogy neked, pb, nem fog tetszeni, mert tele lesz a film vad misztikus dolgokkal, amik neked jellemzően nem jönnek be. A film utáni pár órányi beszélgetés során pedig újra latolgattuk a dolgot, és újra arra jutottunk, hogy neked nem biztos, hogy a fényévekről való beszélgetés és megjelenés tetszeni fog. Hogy miért kerültél szóba, arra nem emlékszem, valószínűleg latolgattuk valamiért, kinek mennyire tetszhet. Vagy csak ennyire fontos a véleményed. Vagy nem tudom. :) A lényeg az, hogy se Ody, se én nem voltunk biztosak abban, hogy ez az egész Erőhumbug bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok Szirmai Gergely fan, de az ő videója nekem nagyon bejött, ezekkel a mindig volt, aki fikázta az SW-t, sőt az emberek már csak ilyenek. Fikázni joga van mindenkinek.

A hisztizés meg azért jó, mert ez jelenti, hogy az embereknek nem mindegy mi van az SW-ben. Fontos az SW. Szóval örüljünk a fikázásnak és a hisztinek is.

Az én első reakcióm a  film végén az volt: "Ez ge*i jó". Az előző részt szimplán untam. Volt pár "ezt minek kellett" pillanatom közben vagy amikor furán éreztem magam, de az is kellett. Ez a film abszolút kilép a komfortzónából és pont ez a jó benne. Mintha a sok rajongói találgatásra is egy fricska lenne. Egy odavágós történet, ám azzal én is egyet értek, hogy Kylo karakterén kívül szinte egy karakter sincs jól felépítve, vagy egyáltalán minek van ott. Talán a következő rész lekerekíti vagy nem. Aki meg érdekel az meghal, hát így jártam :D. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam én, hogy lesznek akik szép lassan éreznek rá az ízére... nekem bejött egyből, de 3. nézésre nagyon megimádtam. Aztán jött 5. alkalommal az IMAX, ott meg letepert a látvány, nem is hittem, hogy létezik ilyen, hogy még meg tud lepni a film... fiammal nézem szerdán, ő még nem látta IMAX-ben. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Porg írta:

Na, ezt nem tudtam. :) Talán még egy utsó mozizás lesz, és akkor majd azt... :)

Ma láttam a mozi oldalán, hogy van két angol nyelvű előadás, egy-egy hétfőn és szerdán. Lehet, hogy a szerdaira benevezek, ha le tudok lépni munkából. A hétfői nekem elég későn van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én dec. 11-én este/éjjel jutottam el arra a szintre, hogy én Star Wars-ot akarok már nézni, ezért fogtam magam és belekezdtem a filmekbe EP I-től, közben haverommal fogadtam, hogy úgyse tudom, már mindet megnézni a filmig. Kicsit erőltetett volt a tempó 11-e estétől 12-e hajnal valahányra végeztem a Klónokkal, 12-én napközben Sithek, Rogue One, Új Remény, Birodalom, 13-ára maradt a Jedi és a 7-ik, amivel úgy végeztem, hogy bejött a vége főcím, film leállít, öltözés aztán irány a mozi, szóval gyakorlatilag az első megnézésem is egymás utáni volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.