Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ahogy RJ mondta: a második film dolga, hogy bedobja a karaktereket a mélyvízbe. Hát, ő megtette! Sőt, Reyt szó szerint is bedobta a vízbe, nem csak képletesen :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Ahogy RJ mondta: a második film dolga, hogy bedobja a karaktereket a mélyvízbe. Hát, ő megtette!

A THX-es OT videókazetta kiadáson, mindegyik rész előtt van egy kis interjú Lucas-szal, az EP5-ösnél Ő is valami ilyesmit mond, ha jól emlékszem Ő egy színházi darab 3 felvonásához hasonlítja akkor a trilógiákat, hogy az első résznek az a dolga, hogy bemutassa a karaktereket, a 2. rész életük legnehezebb, legkilátástalanabb helyzetébe sodorja őket és a harmadik arról szól, hogyan jutnak ki ebből a helyzetből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A THX-es OT videókazetta kiadáson, mindegyik rész előtt van egy kis interjú Lucas-szal, az EP5-ösnél Ő is valami ilyesmit mond, ha jól emlékszem Ő egy színházi darab 3 felvonásához hasonlítja akkor a trilógiákat, hogy az első résznek az a dolga, hogy bemutassa a karaktereket, a 2. rész életük legnehezebb, legkilátástalanabb helyzetébe sodorja őket és a harmadik arról szól, hogyan jutnak ki ebből a helyzetből.

Ilyen szempontból sajnálom, hogy előjött a kalapból előhúzott nyuszi effektus a Végső Renddel. Reyék már eleve nyomorúságos helyzetben voltak az Első Renddel szemben, aminek kicsit elveszi az élét, hogy a IX ben hirtelen előkerül egy új flotta, ami még nagyobb, még veszélyesebb, így a korábbi ER elleni szembenállás leértékelődik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért értékelődik le? Azért, mert az Első Rend kisebb, attól még fenyegetés, és ők öltek meg milliókat, igázták le a fél galaxist, miattuk szenvedtek a hősök. Ráadásul, ez az egész egyetlen nagy brancs: az új Birodalom. A régi Birodalomban is, attól, hogy voltak rohamosztagosok, a mimbaniak leigázását nem teszi kisebb szörnyűségé vagy kevésbé elfogadhatatlanabbá az a tény, hogy ott a gyalogság lett bevetve. De a második, nagyobb Halálcsillag léte sem értékeli le Jedha és az Alderaan elpusztítását. Mindegyik ugyanannak a hatalma, zsarnoki rendszernek a szerves része, ugyanannak a szörnyű lángelmének a szülötte, nem különálló fenyegetések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy az ep8 végén lévő eléggé kilátástalan helyzet súlyából az nem von le semmit, hogy a folytatásban kiderül, még rosszabb a helyzetük, mint hitték/hittük. Az is épp elég rossz volt, továbbra is csodálatra méltó, hogy nem adják fel a reményt és küzdenek tovább.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Miért értékelődik le? Azért, mert az Első Rend kisebb, attól még fenyegetés, és ők öltek meg milliókat, igázták le a fél galaxist, miattuk szenvedtek a hősök. Ráadásul, ez az egész egyetlen nagy brancs: az új Birodalom. A régi Birodalomban is, attól, hogy voltak rohamosztagosok, a mimbaniak leigázását nem teszi kisebb szörnyűségé vagy kevésbé elfogadhatatlanabbá az a tény, hogy ott a gyalogság lett bevetve. De a második, nagyobb Halálcsillag léte sem értékeli le Jedha és az Alderaan elpusztítását. Mindegyik ugyanannak a hatalma, zsarnoki rendszernek a szerves része, ugyanannak a szörnyű lángelmének a szülötte, nem különálló fenyegetések.

Kicsit faramuci nekem a dolog. Nevesül, hogy belesodorják őket egy kilátástalan helyzetbe, de nem ez a szitu kap később megoldást, hanem feltűnik egy még nagyobb erő, ami mellett az eredeti agresszor is eltörpül. Kicsit olyan érzés ez mintha a VII-VIII csak egyfajta bemelegítés lett volna a nagy attrakcióra. Nyilván, ezt a szitut is túl kellett élni, ezt nem vitatom, de nekem többet adna hozzá, ha maradt volna az Ellenállás ER szembenállás végig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látom, hogy az EP8 végén sokkal kilátástalanabb a helyzetük, mint a 9-ben, még ha a fenyegetés nagysága nő is. Az EP 8 végén úgy tűnik, hogy senkire sem számíthatnak, senki nem jött a hívásukra, az a maroknyi ember aki a Falconon összezsúfolódott ők az egyetlenek akik még fel merik venni a harcot, csakhogy egy szem hajóval meg 10-20 emberrel lehetetlen lesz megállítani az Első Rendet. Az EP 9-ben már láthatjuk, hogy képesek voltak másik flottácskát összehozni a létszámuk is gyarapodott és már nem csak magukra számíthatnak, biztos több ilyen segítő alak is volt a galaxisban, mint akitől Hux üzenetét megkapták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep9 tükrében és az ep1-6, valamint a Rogue One és a Solo megtekintése után, így egyben már látom, miért gondolják sokan, hogy ez a film tönkretette a gyerekkorukat... Oké, én megpróbáltam, de nem tudtam röhögés nélkül leírni. :lol2:Hát persze, hogy még mindig a The Last Jedi-t tartom a legjobb Star Wars filmnek, az abszolút kedvencem, az egyetlen olyan SW mű, ami képes volt megfosztani a trónjától az Attack of the Clones-t, ami azért nagy fegyvertény, mert a játékban olyan művek is részt vettem, mint a Revenge of the Sith és a Rogue One.

Rian Johnson J. J. Abrams kicsit bátortalan (bár néha még így is merész), de mindenképpen stabil alapjaira egy aranybevonatú kastélyt húzott fel, amire aztán Abrams újabb, még stabilabb, még szebb tornyokat építhetett rá. Johnson filmje bár magát a történetet nem mozdítha drasztikusan előre (ami amúgy az ep5-ről elmondható), a karakterek szintjén ezer olyan dolgot indított el és vitt végig, ami nélkül az ep9 nem működne nálam. Most viszont nem megyek végig ezen, mert egyrészt, már a legtöbbet részleteztem az ep9 kritikámban, másrészt most épp nincs hangulatom újabb 35 oldalt írni egy SW filmről - bár magamat ismerve, az ep8-ról, főleg így, az ep9 ismeretében még többet is tudnék.

 

Nagyon sok dolog van, ami megérne egy külön elemzést, kezdve azzal, hogy mekkora mázli, hogy Rey még nem tudott anyagot közvetítetni Kylo felé, amikor rálőtt. Elég kellemetlen lett volna. :) De aztán később megjelenik a csepp Kylo arcán, ami már előre vetíti az ep9-ben látottakat. Korábban is írtam már, hogy nem tudom, Johnson mit akart ezekkel a cseppekkel valójában, de az viszont tény, hogy erre az apró, könnyen felejthető motívumra Abrams és Terrio nagyszerűen építkezett, és a diád felépítése brilliáns a trilógia folyamán.

 

De ott van az ep6-os beszélgetés, amit említettem, annak párja itt van, az ep8-ban. Leia egyértelműen elvesztette a reményt, amikor nem válaszoltak a hívására a Craite-en, és valószínűleg Han halála miatt a fia visszakapásába fektetett reményt is elvesztette - ezt végül ki is mondja. De aztán jön Luke, és akárcsak az Endoron, itt is azt állítja, hogy sosem veszik el valami örökre. És ekkor "átadja" Han kockáit, felélesztve a corelliai csibész emlékét. Ugyanezt a kockát (emléket) találja meg Kylo is a film végén. Mindezt azután, hogy Luke közölte vele, hogy az apja mindig vele marad. Mndez tökéletesen megalapozza Han Solo emlékének manifesztálódását az ep9-ben.

 

És, ha már a remény elvesztéséről van szó. A filmnek szerintem három fontos üzenete van. Az első, hogy senki sem tűnik el, ha emlékszünk rá. A másik, hogy a hibáinkat el kell fogadnunk és tanulni belőle, mi több, hagyni, hogy a hibáinkból mások is okuljanak - a múlt nemzedékének hibáiból a jövő nemzedéke tanulhat(na).

A harmadik pedig az, hogy az embereknek szüksége van legendás hősökre és jó vezetőkre, ha a helyes úton akarunk haladni (a mai világba ez sem elhanyagolható üzenet). Poe, Holdo és Leia részéről megkapjuk a vezetői leckét, Luke és Rey oldaláról hős részt, és az ep9 e kettőt szintén jól viszi tovább. Bár Poe nem érzi rátermettnek magát, a filmben végül ő maga mondja ki: az emberek harcolnak a szabadságért, a jóért, ha vezetik őket. A Craiten ez volt a baj: még nem voltak vezetők, csak hősök, akik segítséget kértek azoktól, akiket nekik kéne vezetniük. Az Exegolon ezzel szemben már vezetők vannak, akik irányt mutatnak. Nem azt mondják, hogy "gyertek, mentsetek meg minket", hanem azt, hogy "gyertek utánunk, mutatjuk, hogyan verjük pofán a gonoszokat".

A másik, hogy ehhez kellett a remény is. Luke Skywalkernek ki kellett állnia egy szál lézerkarddal az egész Első Rend ellen, hogy meggyújtsa a szikrát, ami végül felemészti az Első Rendet, meg minden mást is, ami ezzel a branccsal cimborál. És a film végi kisfiú egymaga jelképezi azt a reményt, ami végül egy gigantikus flottában egyesíti a Galaxist Palpatine ellen. Luke visszaadta a reményt a Craiten, mert a legenda nem segítséget kért, hanem pofán vágta a gonoszokat.

Hősökre és vezetőkre egyaránt szükségünk van, az egyikre azért, hogy legyen, akiről példát veszünk, a másikra azért, hogy legyen, akit kövessünk - viszont nem feltétlen szerencsés, ha csak az egyik van. Ez az ep8 egyik alapvetése, és ezt szépen továbbviszi az ep9 is. 

 

A tükörbarlang és Snoke jelenteit nem ecsetelném, más topikokban már nem is olyan régen megtettem. Snoke ki akarja nyiffantani Rey-t, ennek okai visszavezethetőek Palpatine látomására, a tükörbarlang meg nagyszerűen működik a klón teóriámmal. Sőt, bár Rey apja egy Palpatine klón-szerűség volt, ez nem zárja ki, hogy tényleg alkoholitává váltak Rey szülei (azért elég nagy nyomás lehetett rajtuk, ami ehhez elvezethetett), és roncskereskedőkké váltak (valamiből meg kellett élniük), és az meg még nagyon valószínű is, hogy jelöletlen sírban vannak eltemetve, ugyanis nem vad dolog azt feltételezni, hogy Ochi szimplán kilökte a holttestüket a hajójából, ami éppenséggel még simán lehetett a Jakku légkörében. Kylo beszámolójából az egyetlen dolog, ami tényleg biztosan nem igaz, az az, hogy Rey piára való pénzért adták el a gyereküket, de ennyi tévedés egy látomásba bőven belefér. Láttunk már nagyobbat is tévedni Erőhasználókat. :) 

Apropó, látomás, érdekes kérdés, hogy Rey mit láthatott? Azt, hogy együtt harcol Kylóval a Supremacy-n, vagy azt, hogy egymás mellett állnak kivont fénykarddal az Exegolon? (Nem feltétlen kellett látnia magát Palpatine-t is.) Mert amilyenek ezek a látomások, akár mindkettő lehetséges lehet. Akárhogy is, Rey-nek végül egyvalamiben igaza lett: Ben Solo visszatért a Világos Oldalra.

 

Na jó, azt hiszem, most inkább befejezem, mert megint benne van az ujjaimban a bugi, viszont van még egy film, amit még ma meg akarok nézni. Kitaláljátok mi? Segítek, a címében benne van az a szó, hogy Skywalker. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt, bár Rey apja egy Palpatine klón-szerűség volt, ez nem zárja ki, hogy tényleg alkoholitává váltak Rey szülei (azért elég nagy nyomás lehetett rajtuk, ami ehhez elvezethetett), és roncskereskedőkké váltak (valamiből meg kellett élniük), és az meg még nagyon valószínű is, hogy jelöletlen sírban vannak eltemetve, ugyanis nem vad dolog azt feltételezni, hogy Ochi szimplán kilökte a holttestüket a hajójából, ami éppenséggel még simán lehetett a Jakku légkörében. Kylo beszámolójából az egyetlen dolog, ami tényleg biztosan nem igaz, az az, hogy Rey piára való pénzért adták el a gyereküket, de ennyi tévedés egy látomásba bőven belefér. Láttunk már nagyobbat is tévedni Erőhasználókat. :) 

Fú, nekem ez nagyon izzadtságszagú. Kylo kamuzott és kész. Out of universe meg tudjuk az okokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Fú, nekem ez nagyon izzadtságszagú. Kylo kamuzott és kész. Out of universe meg tudjuk az okokat.

Miért is az? Mert teljesen és abszolúte kizárható, hogy akit a Galaxis szörnyetege üldöz és egész életében feltehetően rettegésben kell élnie, az alkoholistává válik? Igen, ennél sokkal komolyabb dolgok kellene ilyesmihez...

Vagy teljesen és abszolút kizárt, hogy a gonoszra felesküdött szekta fizetett gyilkosa csak úgy kilöki az áldozatait a hajójából? Igen, az ilyenek általában rendes, szertartásos temetést szoktak végezni, amire még a családtagokat is meghívják.

Ja és persze a Galaxis legnagyobb vadállata elől menekülők a Jakkun kizárt, hogy roncsvadásznak állnának, amivel a bolygó nagyrésze foglalkozik, így elvegyülhetnek. Nem, nyilván a legfeltűnőbb, de ezen a bolygón a leghasznavehetetlenebb munkát választották, mondjuk porszívóügynökök lettek.

Szóval miért is izzadtságszagú? :roll:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért is az? Mert teljesen és abszolúte kizárható, hogy akit a Galaxis szörnyetege üldöz és egész életében feltehetően rettegésben kell élnie, az alkoholistává válik? Igen, ennél sokkal komolyabb dolgok kellene ilyesmihez...

Vagy teljesen és abszolút kizárt, hogy a gonoszra felesküdött szekta fizetett gyilkosa csak úgy kilöki az áldozatait a hajójából? Igen, az ilyenek általában rendes, szertartásos temetést szoktak végezni, amire még a családtagokat is meghívják.

Ja és persze a Galaxis legnagyobb vadállata elől menekülők a Jakkun kizárt, hogy roncsvadásznak állnának, amivel a bolygó nagyrésze foglalkozik, így elvegyülhetnek. Nem, nyilván a legfeltűnőbb, de ezen a bolygón a leghasznavehetetlenebb munkát választották, mondjuk porszívóügynökök lettek.

Szóval miért is izzadtságszagú? :roll:

Donáttal egyetértve(bár nem tartom a magyarázatodat izzadságszagúnak), nem értek egyet. Az EP9 alapján ahol mutatták a szüleit, abszolút nem voltak alkeszok. Talpig becsületes, jószivű emberek voltak Rey szülei. Ez lerítt az arcukról. Ha piások lettek volna azt azért Abrams máshogy ábrázolta volna( zsíros csapzott haj, borvirágos orr stb).

A Jakkun meg szerintem csak leadták Unkar Plattnek Reyt. Ott nem éltek. Úgy képzelem hogy menekültek Oochi elöl, leszálltak a Jakkunk odaadták Plattnek és utána egyből elkaphatta őket az ereklyevadász.

A film alapján nekem ez jött le, nem az hogy életvitelszerüen éltek ott. De lehet nem tudok valami infot ami benne van mondjuk a Képes Enkciklopédiában.

Kylo szerintem hazudott Reynek, azt mondta ami szerinte a lányt mellé állítja. Nincsenek szüleid, azok is piások voltak, nem tartozol sehova, nincs gyökered, de mellettem tartozhatsz valahova.

A diád is csak kezdeti volt még ekkor, így Kylo szerintem nem láthatta teljesen Rey szüleiről az összképet, hisz akkor arra is rájött volna hogy Palpatine klónja az apja.

Az számomra meg teljesen természetes hogy egy sötét oldali ember hazudik mint a vízfolyás. Ahogy az EP3-ban Sidious is folyamatosan hazudott Anakinnak a feltámasztásról.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval miért is izzadtságszagú? :roll:

Mert abból, amit láttunk, nem volt semmilyen utalás arra, hogy 

a) alkeszok lettek volna

b) roncskereskedők lettek volna

c) rossz emberek lettek volna (bár ezt még te is elismerted) :)

 

Ennyi erővel ekkora képzelőerővel alakváltók is lehetnének meg sztriptíztáncosok, csak épp nem ezen arcukról mutatkoztak meg. :) Szóval ja, erősen belemagyarázásnak érzem.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem biztos, lehet, hogy rosszul értelmezte amit látott csak úgy, mint Rey.

De ennyire? :) Mit láthatott, amiből alkesznek gondolta őket? A sötét oldalon állt, tőlük nem éppen idegen tett a hazudozás. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kylo a TROS-ban is azt mondja Rey-nek, hogy a szülei eladták. Amúgy tartom azt amit fentebb írtam erről. 

Ez még a film elején volt mikor Kylo még a sötét oldalon volt, ergo hazudott szerintem mint a vízfolyás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt én sem úgy képzeltem, hogy Rey szülei ténylegesen ott éltek a Jakkun és alkeszokká váltak közben. Sokkal hihetőbb, hogy csak épp útba esett, amikor menekültek Rey-jel és jobb híján hagyták ott Unkar Plattnál, és valószínűleg még ők fizettek érte, hogy a nagyon szimpatikus helyi góré vigyázzon rá, mert még az is jobb volt, mintha Palpatine megkaparintotta volna.

Vagyis Kylo ebben a két dologban szerintem sem mondott igazat, amikor Rey-t fűzte, hogy álljon mellé. Csak az a kérdés, hogy szándékosan hazudott, vagy félreértelmezett valamit, amit meglátott a lány emlékeiben. Tekintve, hogy Kylo akkoriban még önző módon viszonyult mindenhez, az sokkal hihetőbb, hogy saját érdekei szerint hazudott, mint az, hogy Rey szülei alkeszek voltak és eladták a kislányt. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Mert abból, amit láttunk, nem volt semmilyen utalás arra, hogy 

a) alkeszok lettek volna

b) roncskereskedők lettek volna

c) rossz emberek lettek volna (bár ezt még te is elismerted) :)

 

Ennyi erővel ekkora képzelőerővel alakváltók is lehetnének meg sztriptíztáncosok, csak épp nem ezen arcukról mutatkoztak meg. :) Szóval ja, erősen belemagyarázásnak érzem.

A) Kylo ezt mondta. Miért ne higgyünk neki? Cáfolja az ep9? Többet tudsz Rey szüleiről?

B) Kylo ezt mondta. Miért ne higgyünk neki? Cáfolja az ep9? Többet tudsz Rey szüleiről?

C) Ezt én sem írtam.

 

Az alakváltást senki sem állította az ep 1-9 alatt. Vagy ha igen, kérek egy kópiát abból a változatból. Gyújtöm az SW különböző változatait, a Doant's Cut is érdekelne. ;) 

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Donáttal egyetértve(bár nem tartom a magyarázatodat izzadságszagúnak), nem értek egyet. Az EP9 alapján ahol mutatták a szüleit, abszolút nem voltak alkeszok. Talpig becsületes, jószivű emberek voltak Rey szülei. Ez lerítt az arcukról. Ha piások lettek volna azt azért Abrams máshogy ábrázolta volna( zsíros csapzott haj, borvirágos orr stb).

Erre tudnék írni valamit, de nem írom le, mert magánügy, ez meg egy nylvános fórum. De holnap élőben megbeszélhetjük.

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A film alapján nekem ez jött le, nem az hogy életvitelszerüen éltek ott. De lehet nem tudok valami infot ami benne van mondjuk a Képes Enkciklopédiában.

Az a helyzet, hogy Rey szüleivel kapcsolatba én sem vagyok jobban informált, mint te. Az encikolpédia, a könyv, akármi... Semmi, abszolút semmi nem foglalkozik velük. A könyvben is csak annyi van, amennyit már megtudhattál (az apja egy, a nyersanyaggal nem száz százalékosan egyező klón, azaz strand-cast). Ők egy BAZI NAGY KÉRDŐJEL, így, csupa nagybetűvel.

 

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Kylo szerintem hazudott Reynek, azt mondta ami szerinte a lányt mellé állítja. Nincsenek szüleid, azok is piások voltak, nem tartozol sehova, nincs gyökered, de mellettem tartozhatsz valahova.

Ez sem lehetetlen - legalábbis nem zárom ki -, de nekem az ep7-9 alapján jobban tetszik az a megközelítés, hogy Ren a saját hite szerint tényleg nem hazudott Rey-nek. Megeshet, hogy részletek ismerete nélkül egyes dolgok másképpen csapódtak le neki (amit, ha mi, rajongók, nem értünk meg, akkor nem vagyunk jobbak, mint a heaterek), de a saját meggyőződése alapján igazat mondott.  Ő nem egy Palpatine, aki meggyőz arról, hogy az eső nem is lefelé esik, és amúgy száraz. Őszinte volt Rey-jel az adott helyzetben, mert amit látott, az alapján erre a következtetésre jutott.

 

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A diád is csak kezdeti volt még ekkor, így Kylo szerintem nem láthatta teljesen Rey szüleiről az összképet, hisz akkor arra is rájött volna hogy Palpatine klónja az apja.

Na, éppen ez az, amit fent írtam. Nem látta az egészet (amúgy Rey maga ki is mondja az ep8-ban, hogy nem látott mindent tisztán, így ugyanez feltételezhető Ren esetében is), ezért a részinformációkból levonhatott téves következtetést. Nem állítom, hogy Rey szülei tényleg alkeszok voltak, de nem is zárhatjuk ki. Lehet, hogy Ren csak egy felvillanást látott, amint Rey apja a sörösüveget cumizza, és ebből levonta a következtetést, hogy az apja alkesz volt. Aztán lehet, hogy az volt életében az első és utolsó sötr De ugyanebből a képből lehet az is, hogy igaza van, és Rey apja akkor, aznap a hatodik üveget bontotta fel, és azon a héten ez még csak a bemelegítés volt. Amennyit láttunk a filmben, abból az alkesz, a roncsvadász és a jelöletlen sír igaz is lehet. Aztán majd kiderül, hogy kinek van igaza. (És van még itt valami, amit szívesen idebiggyesztenék, de nem akarok kicsinyesnek tűnni. Szombaton megkérdezhetsz róla. ;) )

 

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az számomra meg teljesen természetes hogy egy sötét oldali ember hazudik mint a vízfolyás.

Én inkább azt mondanám, hogy hazudik, ha az érdekei azt kívánják. Palpatine például sokszor mondott igazat Anakinnak, a Köztársaság aktuális törvényi kerei között. És Vader se hazudott Luke-nak.

 

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez még a film elején volt mikor Kylo még a sötét oldalon volt, ergo hazudott szerintem mint a vízfolyás.

Technikailag 9 perc híján a film közepén van. :) Bér tény és való, ekkor még az a célja, hogy átállítsa Rey-t a Sötét Oldalra. Ugyanakkor továbbra is hiszem, hogy Kylo nem hazudott Rey-nek. Láttuk már nem egyszer, mennyire tévesek lehetnek a látomások. Tényleg olyan nehéz elképzelni, hogy abból téves következtetsét vont le Ren? Gondoljunk csak Anakinra, vagy Ahsokára az Alderaanon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

De ennyire? :) Mit láthatott, amiből alkesznek gondolta őket? A sötét oldalon állt, tőlük nem éppen idegen tett a hazudozás. :) 

A látottakat úgy értelmezte ahogy az érdekei megkívánták, ezt nevezhetjük kamunak is. Sajnos erről tényleg semmit nem tudunk, így mindenki a saját nézőpontja szerint látja. Az is igaz, hogy kinézetre valóban nem voltak alkeszok, de ez még nem jelent semmit. Viszont azt biztosra veszem, hogy abban a formában ahogy Kylo előadta Rey-nek, a szülei nem voltak szívtelenek vele kapcsolatban. Sőt, nagyon is szerették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A) Kylo ezt mondta. Miért ne higgyünk neki? Cáfolja az ep9? Többet tudsz Rey szüleiről?

B) Kylo ezt mondta. Miért ne higgyünk neki? Cáfolja az ep9? Többet tudsz Rey szüleiről?

C) Ezt én sem írtam.

 

Az alakváltást senki sem állította az ep 1-9 alatt. Vagy ha igen, kérek egy kópiát abból a változatból. Gyújtöm az SW különböző változatait, a Doant's Cut is érdekelne. ;) 

 

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A látottakat úgy értelmezte ahogy az érdekei megkívánták, ezt nevezhetjük kamunak is. Sajnos erről tényleg semmit nem tudunk, így mindenki a saját nézőpontja szerint látja. Az is igaz, hogy kinézetre valóban nem voltak alkeszok, de ez még nem jelent semmit. Viszont azt biztosra veszem, hogy abban a formában ahogy Kylo előadta Rey-nek, a szülei nem voltak szívtelenek vele kapcsolatban. Sőt, nagyon is szerették.

Hadd kapcsoljam össze kettőtök hozzászólását. Mert éppen ez az.

 

Mit állít Kylo?

a) Rey szülei senkik voltak, nincs helyük és Reynek sem a sztoriban

b) eladták őt ivóspénzért, nem érdekelte őket a lány sorsa

c) alkeszok voltak

d) jelöletlen sírban végezték

 

Mit tudunk még ezen kívül?

a) Kylo épp a sötét oldalon van

b) a sötét oldaltól nem épp idegen a hazugság

 

Szóval nekem azért erőltetett Dzséjt magyarázata, mert Kylo 4 állításából 2-ről tudjuk, hogy kamu. Persze, próbálhatnánk mentegetni Kylot, hogy lehet, hogy a másik kettő igaz volt, de miért tennénk ilyet? 1) Az állításai azon része, amelyekbe részletes betekintést kaptunk, tudjuk, hogy kamu. Tudjuk, hogy a) nem voltak senkik, mert tudjuk, hogy Rey apja Palpatine egyfajta klónja. Tehát a Palpatine vér ott csörgedezik az ereiben a lánynak és az apjának az ereiben is. Tehát az 1. pont vagy hazugság vagy Kylo egyszerűen hozzáköltötte. Tudjuk, hogy b) nem adták el ivós pénzért és egyáltalán nem voltak rossz emberek. Az EpIX alapján nekem egyszerűen nem áll össze, hogy rossz emberek legyenek. Ha azok lettek volna, akkor ezt érzékeltetni illet volna Abramsnak.

 

Na most ott állunk, hogy Kylo 4 állításából 2 hazugság, 2-re pedig egyáltalán semmilyen utalást nem kaptunk. Nyilván a jelöletlen sír igaz is lehet, de ez teljesen mellékes a karakterek megítélése szempontjából. Hősök és antihősök egyaránt kerültek jelöletlen sírba, ez nem árul el róluk semmit.

 

Tehát miért is higgyünk Kylonak, miért is próbáljuk itt felmenteni? Tudjuk, hogy az állításai egy része tuti, hogy kamu. Azt is tudjuk, hogy az állítás másik részére semmilyen kézzel fogható utalást nem kaptunk a trilógiában. Lehettek ettől még alkeszok? Persze, lehettek, ahogy alakváltók, sztriptíztáncosok vagy mérnökök is lehettek, hiszen csak pár másodpercet láttunk belőlük. Épp csak az a pár másodperc - out of universe - egyáltalán nem erről az oldalukról mutatta meg őket, és semmilyen utalás nincs arra, hogy amit Kylo lefestett az igaz lenne. Ezzel szemben arra bőven van utalás, hogy Kylo kamuzik, hiszen az állításai egy részéről eleve tudjuk, hogy kamu.

 

Szóval miért is akarunk beleszuszakolni egy olyan jellemvonást Rey szüleinek karakterébe, amire semmilyen utalást nem kaptunk, semmi sem támasztja alá azon kívül, hogy "lehetett volna így is"? Meg azon kívül, hogy Kylo ilyesmire célozgat két hazugság között? Ha Abrams azt szerette volna érzékeltetni, hogy Kylo az EpVIII-ban igazat mondott, vagy legalább részigazságot mondott, akkor azt szépen bele kellett volna rakni a IX-be. De nincs ilyen jelenet, nincs ilyen utalás, miközben arra bőven van, hogy Kylo épp manipulálni akarja Reyt. 

 

Számomra az, hogy Kylo itt mond valamit az EpIX fényében sokkal inkább csökkenti a valószínűségét annak, hogy Rey szülei ilyenek lettek volna, semmint hogy növelné. Úgy is mondhatnám, hogy bármit mond itt Kylo, az ellenkezőjét tartom sokkal valószínűbbnek a IX alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még itt egy jelenet amiről nem beszélünk, pedig lényeges a téma szempontjából. Jelesül Kylo és Rey diád beszélgetése az Achc-To-n a tükörbarlang jelenet előtt. Abban Kylo azt mondja a lánynak, hogy a szülei eldobták, mint a szemetet. Tehát ha úgy vesszük már itt megvolt benne az a koncepció Rey szüleiről amit később is előad. A különbség, hogy az Achc-To-n biztos hazudik, hisz semmit nem tud róluk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Szóval miért is akarunk beleszuszakolni egy olyan jellemvonást Rey szüleinek karakterébe, amire semmilyen utalást nem kaptunk, semmi sem támasztja alá azon kívül, hogy "lehetett volna így is"? Meg azon kívül, hogy Kylo ilyesmire célozgat két hazugság között? Ha Abrams azt szerette volna érzékeltetni, hogy Kylo az EpVIII-ban igazat mondott, vagy legalább részigazságot mondott, akkor azt szépen bele kellett volna rakni a IX-be. De nincs ilyen jelenet, nincs ilyen utalás, miközben arra bőven van, hogy Kylo épp manipulálni akarja Reyt. 

 

Számomra az, hogy Kylo itt mond valamit az EpIX fényében sokkal inkább csökkenti a valószínűségét annak, hogy Rey szülei ilyenek lettek volna, semmint hogy növelné. Úgy is mondhatnám, hogy bármit mond itt Kylo, az ellenkezőjét tartom sokkal valószínűbbnek a IX alapján.

 Pontosan. Bár igaz az amit mi holnap meg fogunk beszélni(hogy vannak olyan piások akiken nem látszik kűlsőleg hogy azok), de egy filmes ha érzékeltetni akarja hogy valaki alkesz azt kűlsőleg kell hogy megmutassa. De Rey szülei értelmiséginek tüntek. Nem látok okot arra hogy ha valóban Abrams úgy gondolja hogy azok, de egy normális külsővel mutassa meg őket.

Rengeteg filmet láttam életem során ,de a lecsúszott alakokat mindig is úgy ábrázolták hogy ránézésre lerítt róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igaza van Dzséjtnek, hogy az elképzelése működhet. Lehet, hogy így volt, nem zárja ki semmi, így mi sem vethetjük el, hogy ne történhettek volna úgy a dolgok. Rey szüleiről nagyon keveset tudunk, így ebbe sok minden belefér. Ennek ellenére én sem tartom valószínűnek ezt a felvetést, leginkább azért nem, amit Donát is levezetett, ill. a többiek is pedzegettek.

 

Az egy dolog, hogy a film mit akar láttatni velünk, ettől még lehetett máshogy. Az más kérdés, hogy mi okuk lett volna erre az alkotóknak. Legalább a könyvváltozatban vagy egy kivágott jelentben lett volna erre egy utalás. Ha már Rey szüleit beletették a filmbe, ill. fel is emlegették, hogy Ben aztán mindig igazat mondott Rey-nek, akkor nagyon kellett volna egy ilyen jelenet. Mert azt megmutatták, hogy törődtek Rey-jel és szerették. Az árnyoldalra is kellett volna tenni, legalább vmi utalást.

Ami egy erősebb ellenérv, hogy mi is lenne az értelme annak, ha kiderülne, hogy Kylo végig igazat beszélt? Az, hogy nem hazudott Rey-nek, hogy tényleg őszinte volt vele. Ennek még örülnék is, mert szerintem csúnyán megtöri kettejük kapcsolatának épülését és ívét, amiket Kylo akkor és ott a Supremacy-n hazudik. A gond viszont azzal van, hogy a 4 állítása közül 2 biztosan nem igaz. Ráadásul a lényeges 2. Mert igazából a francot nem érdekli, hogy alkeszok voltak-e vagy sem, a hangsúly azon van, hogy eladták a pia miatt. Az sem érdekes, hogy milyen sírban fekszenek, ez csak annak a megerősítése, hogy senkik voltak.

Viszont ha Kylo 4/2 dologban eleve nem őszinte, akkor sokra nem megy vele senki, hogy a másik 2-ben még akár igaza is lehet. Mit változtat ez a dolgon? Semmit.

 

Az már egy érdekesebb felvetés, hogy mit tudhatott vagy érezhetett ténylegesen Kylo. Azt tudjuk, hogy nem mondott igazat, de nem feltétlenül hazudott szándékosan. Azt persze egyáltalán nem értem, hogy ha csak feltételezéseken alapult az elmélete, akkor egy ennyire fontos dologban miért állította ennyire magabiztosan azt, amit. Ez semmiképp nem volt korrekt Rey-jel szemben, akár direkt csinálta, akár csak rosszul gondolta a témát és rakta össze a mozaikot.

Az még egy kérdés, hogy Kylo mennyire akarta saját magát is meggyőzni az elméletéről, mennyire hitette el saját magával a dolgot. Az biztos, hogy ez az elmélet számára gyanúsan kedvező irányba tereli a dolgot Rey-jel, amit igyekszik is kihasználni, hiszen ezzel manipulálná Rey-t, ez az egyik ütőkártya a kezében. De valószínűbbnek tartom azt, hogy ez egy annyira csábító lehetőség volt, hogy Kylo inkább kihasználta és hazudott, hogy közelebb kerülhessen Rey-hez, mintsem, hogy maga is ténylegesen hitt volna ebben a verzióban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 06. - 11:02, pb69 írta:

Az már egy érdekesebb felvetés, hogy mit tudhatott vagy érezhetett ténylegesen Kylo. Azt tudjuk, hogy nem mondott igazat, de nem feltétlenül hazudott szándékosan. Azt persze egyáltalán nem értem, hogy ha csak feltételezéseken alapult az elmélete, akkor egy ennyire fontos dologban miért állította ennyire magabiztosan azt, amit. Ez semmiképp nem volt korrekt Rey-jel szemben, akár direkt csinálta, akár csak rosszul gondolta a témát és rakta össze a mozaikot.

Az még egy kérdés, hogy Kylo mennyire akarta saját magát is meggyőzni az elméletéről, mennyire hitette el saját magával a dolgot. Az biztos, hogy ez az elmélet számára gyanúsan kedvező irányba tereli a dolgot Rey-jel, amit igyekszik is kihasználni, hiszen ezzel manipulálná Rey-t, ez az egyik ütőkártya a kezében. De valószínűbbnek tartom azt, hogy ez egy annyira csábító lehetőség volt, hogy Kylo inkább kihasználta és hazudott, hogy közelebb kerülhessen Rey-hez, mintsem, hogy maga is ténylegesen hitt volna ebben a verzióban.

Szerintem itt csak az számított neki, hogy Rey-t maga mellé állítsa. Biztos volt neki is valami látomása ez ügyben de vagy ahzudott az igazságról, vagy félreértelmezte a látottakat és kiszínezte azokat a saját szája íze szerint. Utóbbira tippelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Lehet volt róla már szó korábban, de Leia miért nem megy el a flottával a csatatérről, miután kiadta a parancsot, amit Poe megtagadott? Így, hogy ottmaradtak, szinte a teljes Ellenállás kockára lett téve, mert ha nem lövik ki végül a csillagrombolót, akkor az szétlövi a vezérhajójukat. A még csatában maradt vadászgépeken kívül minden és mindenki megvolt, simán a hiperűrbe ugorhattak volna. Aztán Poe-ék meg csatlakoztak volna, amikor végeztek a küldetéssel, akár sikerrel, akár nem. Már akik maradtak közülük ugye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elég karakteridegen lett volna Leiától ha ott hagyja Poe-t és a flottát. Mindent vagy semmi volt a tét, és persze "nem hagyunk hátra senkit". Ebben látom az okokat. :)

De nem kellett volna hátrahagyni őket, ugyanúgy utánuk tudtak volna menni. A flotta semmit nem segített és segíthetett Poe-éknak, teljesen feleslegesen kockáztatták a teljes Ellenállást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.