Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Sokan voltak?

 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

vagyis csávókám úgy érezte, mintha ez is a trilógia nyitánya lenne. Ami mondjuk talán nem is tévedés, hiszen meglehetősen összefügg az előző résszel,

Épp ezt írtam én is fentebb az értékelésemben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sokan voltak?

Nem volt telt ház. Veszprém azért nem egy nagy város, ráadásul szerdán angolul nézni még inkább minimalizálja a látogatók számát. De ehhez képest elég sokan voltak, csak két és fél sor volt üres.

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp ezt írtam én is fentebb az értékelésemben. :D

Azt még nem olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem volt telt ház. Veszprém azért nem egy nagy város, ráadásul szerdán angolul nézni még inkább minimalizálja a látogatók számát. De ehhez képest elég sokan voltak, csak két és fél sor volt üres.

Debrecenben is tetszett az embereknek. Ami nekem nagyon tetszett, hogy tudjátok, amikor Luke-ról bevágják a képet, hogy lebegve meditál és az egész csak kivetülés volt, akkor többen felszisszentek és érezhető volt ez a "na ne bazz" pillanat. Zseniális volt! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a film annyira fantasztikus, hogy elmondani nem lehet!!!!!! Én is megnéztem másodjára és igaza van Dzséjtnek, idegesítő, hogy nem lehet folyton újranézni, így hogy már tudatosan figyel az ember sok mindenre. Nem csak az apróságokra, de így, hogy már vannak kedvenc jeleneteim és tudom melyikeket várom leginkább, ha lehet még jobban átélem mint első nézésre, pedig mondanom sem kell, hogy az sem volt piskóta. Imádom, egyszerűen nem bírok betelni vele! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 angol és 2 magyar után itt tartok én is: nézném, újra, hiányzik minden jelenete. Fiam is már 3x látta, kb. ugyanígy van vele...  ;) Sokan lesznek úgy, hogy másodjára, vagy akár harmadjára esik le a tantusz, hogy húúbanyek, de bejön, de hiányzik, hogy lássam. Ezt érzem, ebben hiszek. Luke nálam most lett Legenda, most igazán. Ez tökéletes távozás, és látjuk még... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 18. - 20:30, Bomarr írta:

Pont ma jutott eszembe hogy mikor indul már valami petició a film kapcsán. Ez már hagyomány. A prequelek óta minden új film után -talán a Zsivány Egyes kivétel- indult valami fan petició, amit azok inditottak akiknek nem tetszett. Megnyugodtam :)

Én nem értem, mit akar ezzel elérni a petíció megvalósítója, illetve azok, akik ezt támogatják. Nekem sem a szívem csücske a The Last Jedi, de meg se fordulna a fejemben, hogy kérvényezzem, távolítsák el a Kánonból. :) Mert teljességgel lehetetlen. Ha a Földön az összes élő ember aláírná ezt a petíciót, akkor sem lenne rá esély. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az a vicces, hogy nekem az tetszik benne majdnem a legjobban (a zseniális jelenetek mellett), ami miatt sokan ekézik: a film HUMORA. Most lehet nekem van kifacsart humorérzékem, de nálam egyszer sem volt erőltetett a dolog. Pl. az EpI-ben éreztem erőltetett humort, sőt még helyenként a droidoknál később is, de ebben a részben nekem minden viccesnek szánt jelenet ült. Talán csak a BB-8-t félkarú rablónak néző kis animált figurán nem kacagtam, de azt se tartottam gáznak, se kizökkentőnek. De a porgok a fénykarddal, a hátradobott fénykard, General Hugs, BB-8 és a kisülések, Hux amint lassan nyúlna a fegyveréért, majd meggondolja magát... Luke csiklandozós jelenete... nekem mind tetszett, és egyáltalán nem gondolnám, hogy ezek dramaturgiailag olyan hú de nagy csapást vagy bármit mértek volna a filmre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

És az a vicces, hogy nekem az tetszik benne majdnem a legjobban (a zseniális jelenetek mellett), ami miatt sokan ekézik: a film HUMORA. Most lehet nekem van kifacsart humorérzékem, de nálam egyszer sem volt erőltetett a dolog. Pl. az EpI-ben éreztem erőltetett humort, sőt még helyenként a droidoknál később is, de ebben a részben nekem minden viccesnek szánt jelenet ült. Talán csak a BB-8-t félkarú rablónak néző kis animált figurán nem kacagtam, de azt se tartottam gáznak, se kizökkentőnek. De a porgok a fénykarddal, a hátradobott fénykard, General Hugs, BB-8 és a kisülések, Hux amint lassan nyúlna a fegyveréért, majd meggondolja magát... Luke csiklandozós jelenete... nekem mind tetszett, és egyáltalán nem gondolnám, hogy ezek dramaturgiailag olyan hú de nagy csapást vagy bármit mértek volna a filmre. 

Első megnézést követően úgy vélekedtem, hogy kissé túltolták a humort a filmben. Továbbra is ezt gondolom, viszont most, hogy említed az EpI-et, ott talán jobban erőltették, pl. Jar Jarral meg a droidokkal. 

De a TLJ kapcsán tényleg csak egy picit érzem úgy, hogy túltolták a humort - egy-két jelenetet nem éreztem csupán szükségesnek, de ezeket leszámítva szinte az összesen jókat kacagtam. :D Főleg a porgokon, meg azon, amikor Rey gyakorlás közben akaratlanul is megnehezítette Luke gondnokainak az életét, akik éppen arra jártak... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Art könyvben szó van róla, hogy Ahch-To első látványtervei még akkor készültek el, amikor Lucas ötletei mentén haladt a produkció és még se Kasdan, se Abrams nem voltak bevonva a munkálatokba (akkor persze még nem ez volt a bolygó neve). Ugye miután ők a képbe jöttek Lucas ötleteit nagyrészt kidboták. Ami érdekes: az Art könyv utal rá, hogy Lucas eredeti elképzelése az volt hogy az ep.7 elején Luke megtört, és eljön hozzá egy fiatal lány Kira, aki jedi akar lenni és Luke szép lassan rájön hogy újra bele kell vágjon a dologba. 

A képzés egy ősöreg jedi templom körül zajlott volna. Ez egy látványterv amit még Lucas hagyott jóvá:

jedi-temple-700x437.jpg

 

Ezek alapján Az utolsó Jediknek valami kis köze azért van Lucas eredeti elképzeléseihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

És az a vicces, hogy nekem az tetszik benne majdnem a legjobban (a zseniális jelenetek mellett), ami miatt sokan ekézik: a film HUMORA. Most lehet nekem van kifacsart humorérzékem, de nálam egyszer sem volt erőltetett a dolog. 

Szerintem sem volt erőltetett, kifejezetten kedvelem az epizód humorát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A humor szerintem is tök rendben volt. Engem igazából csak az az egy zökkentett ki kicsit, amikor a végén Luke söpri a vállát. Az egy epikus jelenet volt, amibe kicsit marvelesen beletolták ezt a poént. Viszont ezt se tudom hibának tekinteni, mert megvolt az in-universe szerepe. Luke nem véletlenül flegmázott leginkább Kylonak.

 

Amúgy durva, hogy mekkora tréfamester lett Luke-ból. Amiket néha leművel, azt mondjuk Kenobiból vagy Yodából néztem volna ki, tőle szokatlan. Az OT-ban nem igazán poénkodik, de úgy tűnik a hosszú egyedüllétben valahogy szórakoztatni kellett magát és rálelt a humorára. Amúgy nekem marhára bejön. Pontosan azért, mert nagyon jól illik ahhoz a megkeseredett, kiábrándult és mindenbe beletojó figurához, aki vált belőle. Direkt flegmázik és űz gúnyt saját magából, a jedikből, az Erőből. Amikor Reyt szívatja, az annyira alávaló és alpári, hogy még az Ep.4-es Hannak is dicsőségére válna.

 

Bár igazából a kard eldobása az elején, vagy Hux nyúlása a fegyverért számomra nem is tűnt poénnak. Előbbi egy fricska volt a nézőknek, in-universe pedig Luke megváltozott jellemét foglalta össze egyetlen mozdulattal, amivel már előre is vetítette mire lehet tőle számítani. Utóbbiban meg nem éreztem a humort, bár lehet újranézve majd meglátom benne ezt is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv mindenkinek:)

 

Serényen követem a hozzászólásokat (évek óta), de csak ritkán írok. Szerintem ez egy nagyon nagyon király film volt, ugyanakkor megértem a főleg nálam (22) kétszer idősebb nézőket, hogy idegenkedtek tőle. Az a világ valamilyen szinten "egyszerűbb" volt, idealisztikusabb, míg a mostani pont az ellenkezője, mindenhol káosz, bizonytalanság, nincsenek tisztázva a határok és a viszonyok, szerintem a korszellemben létrejött változást nagyon jól tükrözte a film, tehát emiatt meg tudom érteni valamilyen szinten azokat akiknek nem tetszett. Szerintem az eddigi legjobb SW film volt.

 

Luke karakteréhez annyit szeretnék kiemelni, hogy nagyon remélem hogy a IX. részben visszatér, erre utal a Yodával és a Kylo-val való beszélgetése is, szerintem azt nem tehetik meg, hogy kihagyják a IX-ből egyrészt történetileg Reynek kell 1 mentor, a könyvek ahogy Yoda mondja olyan túl sokat nem érnek,  ha jól emlékszek Luke is használt az eredeti trilógiában korábbi Jedi ismereteket amiket Obi-Wan házában talált. Szóval remélem aktívan részt fog venni a IX-ben is. Másrészt a másik ok piaci, kb mindenki Luke Skywalkerre kíváncsi még mindig a legjobban és mindenki látta, hogy úgy egyesült az erővel mint Obi-Wan és Yoda.

 

Ha netalántán mégse térne vissza a IX-ben akkor a Disney-nél (akik szerintem király munkát végeznek, mind a könyvek, animációs sorozatok és filmek tekintetében is) előadok egy Kylo Renes vascsővel hadonászós dühkitörést :D:D

Szerkesztve: - Camee
javítás
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 17. - 12:08, Lada írta:

Nekem itt már biztosan lezárult az új Skywalker-korszak. Bazári cirkusz érzés, meghökkentőnek szánt, de átgondolatlan és öncélú fordulatok, és most már megkerülhetetlen és egyértelműen látható ellentmondások a régebbi részekkel. Erre semmi szükség nem volt, a VII-VIII a I-VI fényében max. egy lábjegyzetnek elmegy.

Ezzel egyet tudok érteni. Sajnos a Disney lesüllyesztette a Star Warsot az igénytelen tucatmozik szintjére. Olyan világban élünk, ahol minden megvehető, a pénzért cserébe pedig tönkretehetjük egy komplett generáció legendáját és pénzszivattyút gyárthatunk belőle. Nekem a prequel aztán nem kedvenc semmilyen szinten, de ott legalább volt egy jól érezhető vízió, ami Lucasé. Ez a nihilista katyvasz most kinek a víziója? A Kathleeen Kennedyé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, yodamester írta:

Ezzel egyet tudok érteni. Sajnos a Disney lesüllyesztette a Star Warsot az igénytelen tucatmozik szintjére. Olyan világban élünk, ahol minden megvehető, a pénzért cserébe pedig tönkretehetjük egy komplett generáció legendáját és pénzszivattyút gyárthatunk belőle. Nekem a prequel aztán nem kedvenc semmilyen szinten, de ott legalább volt egy jól érezhető vízió, ami Lucasé. Ez a nihilista katyvasz most kinek a víziója? A Kathleeen Kennedyé?

Yodamester, fejtsd már ki, hogy miért gondolod, hogy le lett züllesztve a SW az igénytelen tucatmozik szintjére? Mert van benne poénkodás? Vagy miért? :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért rombolná le bárkinek a gyerekkorát az, ha egy új Star Wars film rossz? Felnőttetek, a gyerekkorotokat már senki nem veszi el tőletek. Még mindig ott az első 6 rész (illetve egyeseknek csak a 4-5-6), amit orrvérzésig nézhettek újra és újra, ha nem tetszik az, ami most történik.

 

Azt meg nem értem, hogy mik mondanak ellent a korábbi részeknek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off:

Ezt én sem tudtam soha sem megérteni. Van egy egyszerűbb módszer mint hőbörögni hogy a dizni mennyire tönkrevágja a gyermekkort. Figyelmen kívül kell hagyni, nem kell megnézni. Ha eleve előítéletekkel ül be az ember pl a TFA-ra vagy a TLJ-re, persze hogy elégedetlenül jön ki. Vannak az egyéni rajongói elvárások, amelyek ha nem teljesülnek, persze hogy a stúdió a hibás... Ha nem tetszik, ne nézd, mást nem tudsz tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, yodamester írta:

Ezzel egyet tudok érteni. Sajnos a Disney lesüllyesztette a Star Warsot az igénytelen tucatmozik szintjére. Olyan világban élünk, ahol minden megvehető, a pénzért cserébe pedig tönkretehetjük egy komplett generáció legendáját és pénzszivattyút gyárthatunk belőle. Nekem a prequel aztán nem kedvenc semmilyen szinten, de ott legalább volt egy jól érezhető vízió, ami Lucasé. Ez a nihilista katyvasz most kinek a víziója? A Kathleeen Kennedyé?

Mondj valami újat. Lucas előzmény trilógiája se tetszett, most ez se. Lapozhatunk. 

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Yodamester, sajnálom, hogy nem tetszenek az új filmek :( 

Neki a régiek se, max. az "eredeti" trilógia. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Neki a forgatás óta ez a véleménye, egy párszor már elmondta. Egyébként nem értek egyet vele. 

Hát igen, ez egy sarkalatos pontja a film megítélésének. Én azt gondolom, a Luke Skywalker topicban alaposan körbejártuk, és van rá logikus magyarázat, miért adja fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Neki a forgatás óta ez a véleménye, egy párszor már elmondta. Egyébként nem értek egyet vele. 

 

Én sem értek vele egyet, mert  nekem pont így nagyon is tetszett a karakter, Mark Hamill alakítása pedig kifejezetten jó volt, ami azzal, hogy másként képzelte volna el, még nagyobb szó.

De egyébként ez egy nagyon korrekt nyilatkozat. Valahol megértem őt, hogy szívesebben játszott volna el egy akciódúsabb Luke-ot, az nagyobb móka lett volna számára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamill: "I had trouble accepting what he saw for Luke...Having seen the movie i was wrong"

 

 

Érdemes az egész videót megnézni :) Először leirja mennyire marhaságnak tartotta ezt az új irányt aztán elmondja, hogy rájött: ha ő a nagy jedi mester akkor ez ugyanaz lenne amit már egyszer láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Először leirja mennyire marhaságnak tartotta ezt az új irányt aztán elmondja, hogy rájött: ha ő a nagy jedi mester akkor ez ugyanaz lenne amit már egyszer láttunk.

Csak sajnos ebből annyi lesz meg az embereknek hogy mennyire marhaságnak tartotta. :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, redknight írta:

Kommenteknél az a tejes gif telitalálat. Hát tény, hogy nem ilyennek ismertük meg. Ettől még a film szórakoztató, szerintem Hamill is ezt gondolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelentem, megvolt a második megnézés, immár a teljes famíliával, és osztatlan sikert aratott a film. :D Mindenki úgy gondolja, hogy ez a hatalmas kockázatvállalás igenis kifizetődött a filmben és hogy nagyon okosan állította be a terepet a trilógia lezárásához. Számomra pedig megvolt ugyanaz az élmény benne, amit már itt többen említettetek a második-harmadik-sokadik megnézésről. Tényleg minden megdöbbentő dolog a helyére kerül már másodszori megnézéssel és csak még élvezhetőbbé válik a film, szóval igen, le a kalappal Rian Johnson előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.