Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Minél többet gondolkodom ezen a filmen, annál jobban tetszik. Ma a végére jutottam a Képes útmutatónak, és még jobban megszerettem. Eleve már az lenyűgöz, hogy ilyen részletes enciklopédiát adnak ki egy filmhez (és a Fantasztikus gépezeteket csak holnap kapom meg). De amíg olvastam, arra jöttem rá, hogy imádom a film dizájnját. A jelmezeket, a hajókat, mindent. Főleg a jelmezeket, amik terén szerintem fantasztikusat alkottak a készítők.

De visszatérve a film minőségére, én azt mondom, a film megszeretéséhez a kulcs a gondolkodás. Nem elég, hogy megnézem, azt jónapot. Ez többről szól. Itt észre kell venni az összefüggéseket, hogy mi mitől lesz érdekes, hogy mi az, ami annyira nem volt az, és ezen mennyit javítottak; hogy mit tett azért Johnson, hogy az ep8 ne legyen ep6 másolat (miközben az ep8 több ponton is kifordított ep5 "másolat", ami szintén bravúr). Ennek a filmnek el kell gondolkodni a történetén és meglátni az erényeit. Aki erre nem képes, annak az jön le, ami az egyik kollégámnak, aki szerint (nem tudván, hogy nekem tetszett az ep8): ez az agyhalott kreténeknek szólt. Persze amikor hangosan krákogni kezdtem, már visszakozott, próbált kikecmeregni a gödörből, amit ásott. Végül mentőkötelet dobtam neki, mondván, hogy nem érdekel (én meg bölcsen hallgattam arról, mit gondolok...). De azért néha a felszínes gondolkodás megrémiszt. Másik kollégám egyenesen azzal jött, mi értelme a lépegetőknek... Őőőő... ep5? Oké, elismerem, ott sem látta értelmét. És nincs is! A lépegetők nem azért vannak, mert értelmük van, hanem mert királyak. Ez a másik, amit meg kéne érteni: az SW nem azért van, hogy értelmet, mármint valós értelmet keressük benne. Ne földi fejjel gondolkodjunk rajta. Ahogy a Hobbitba sem gondolkodunk a nyúl húzta szánkón a füves pusztán, úgy az SW-ben sem kell értelmet keresni abban, hogy járókeretes nagymama sebességével cammogó lépegetők alkotják egy szárazföldi hadsereg gerincét. A Star Wars egy fantázia, kár keretek közé szorítani. És sajnos sokan ezt nem értik meg.

A legrosszabb, amikor nem értik meg, és az adott filmen elgondolkodni sem hajlandóak. De ez van. Legyenek boldogok ezzel. Én meg örülök, hogy zsinórban a 9. Star Wars film is baromira tetszett. Ki járt jobban? Naná, hogy én!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes, a fikagépek azonnal megjelentek. Komolyan! Mintha csak várnák, hogy szidhassák. :D

Ody, de ez tudod miért van? Mert konkrétan tényleg várják, hogy szidhassák! Semmi másért!

Istenem... ez valami egészen elképesztő!

 

Dzséjt! Nagyon igazad van! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

De visszatérve a film minőségére, én azt mondom, a film megszeretéséhez a kulcs a gondolkodás. Nem elég, hogy megnézem, azt jónapot. Ez többről szól. Itt észre kell venni az összefüggéseket, hogy mi mitől lesz érdekes, hogy mi az, ami annyira nem volt az, és ezen mennyit javítottak; hogy mit tett azért Johnson, hogy az ep8 ne legyen ep6 másolat (miközben az ep8 több ponton is kifordított ep5 "másolat", ami szintén bravúr). Ennek a filmnek el kell gondolkodni a történetén és meglátni az erényeit. Aki erre nem képes, annak az jön le, ami az egyik kollégámnak, aki szerint (nem tudván, hogy nekem tetszett az ep8): ez az agyhalott kreténeknek szólt. Persze amikor hangosan krákogni kezdtem, már visszakozott, próbált kikecmeregni a gödörből, amit ásott. Végül mentőkötelet dobtam neki, mondván, hogy nem érdekel (én meg bölcsen hallgattam arról, mit gondolok...). De azért néha a felszínes gondolkodás megrémiszt. Másik kollégám egyenesen azzal jött, mi értelme a lépegetőknek... Őőőő... ep5? Oké, elismerem, ott sem látta értelmét. És nincs is! A lépegetők nem azért vannak, mert értelmük van, hanem mert királyak. Ez a másik, amit meg kéne érteni: az SW nem azért van, hogy értelmet, mármint valós értelmet keressük benne. Ne földi fejjel gondolkodjunk rajta. Ahogy a Hobbitba sem gondolkodunk a nyúl húzta szánkón a füves pusztán, úgy az SW-ben sem kell értelmet keresni abban, hogy járókeretes nagymama sebességével cammogó lépegetők alkotják egy szárazföldi hadsereg gerincét. A Star Wars egy fantázia, kár keretek közé szorítani. És sajnos sokan ezt nem értik meg.

A legrosszabb, amikor nem értik meg, és az adott filmen elgondolkodni sem hajlandóak. De ez van. Legyenek boldogok ezzel. Én meg örülök, hogy zsinórban a 9. Star Wars film is baromira tetszett. Ki járt jobban? Naná, hogy én!

Egyetértek. Biztos, hogy vannak olyan fanyalgók, akik hajlandóak agyalni a dolgokon, csak épp egyszerűen az egyéni preferenciáikkal szembe ment a film. Ahogy Bomarr is írta: azért ez egy újító alkotás lett, és ezért ez bőven benne volt a pakliban. De a fanyalgók többségét nem ők adják, hanem azok, akik prekoncepciók által, csípőből elutasítják az új érát, mert Disney, mert BB-8 fölösleges cukiság faktor, mert Finn a pol. korrektség miatt bekerült fekete karakter, mert a porgok szokásos disney nyáltenger. Ezek azok az emberek, akik jellemzően nem akarnak és nem is néznek az egész történet mögé, nincs kedvük azon agyalni, hogy Luke karaktere hogyan lehet értelmezhető, egyszerűen nem olyan, mint amilyenre ők számítottak, ezért tehát SZ*R. Mondom, nem mindenki tartozik ide, de a fanyalgók többsége tuti.

 

Érdemes elgondolkodni, hogy ezen fórum döntő többsége miért áll pozitívan a filmhez? Persze, nálunk is ott van Werebazs, vagy casey, vagy Luke, esetleg Jar Jar, akik hármast adtak a filmnek és a gyakran hozzászólókhoz tartoztak. Nekik is alighanem komoly hiányérzetük van a film kapcsán, de mégsem azzal a habzó szájú fröcsögéssel jönnek itt elő, amivel nagyon sokan mostanság ilyen-olyan netes cikkek alatt. Mert vélhetően szeretik ezt a franchise-t és szeretni szeretnék a jövőben is.  Ami a többieket illeti, nekünk 4-es 5-ös szintet üt meg a film, és vajon miért?

 

a) mert nyitottan állunk az SW-hez

b) mert szeretni szeretnénk és nem pedig utálni

c) mert hajlandóak vagyunk a dolgok mögé nézni és gondolkodni rajta, nem pedig csípőből, prekoncepciók mentén elutasítani

d) mert ezen a helyen az egymás érvekkel történő meggyőzése a "divat" és épp ezért közösen gondolkodunk és eljutunk olyan következtetésekhez, amire egymagunk nem jutottunk volna el.

 

Persze hiba lenne azt hinni, hogy a hozzánk hasonló nézőkből elég bevételt szedne össze a TLJ. Alighanem a helyzet ennél jóval egyszerűbb: akik csak jól szórakozni ülnek be egy SW filmre, alighanem megkapják, és belőlük származik a jelentős bevétel. Ehhez még három csoport csatlakozik: 1. akik szórakozni ülnek be, de nem jön be nekik a TLJ (kevesen lehetnek), 2. akik vérmes SW rajongók és csalódtak, 3. és akik vérmes SW rajongók és elégedettek. Alighanem a fröcsögő, gyűlölködő, tobzódó vélemények a 2-es csoporttól származnak, mivel az egyes csoport nem igazán érdekelt abban, hogy teleszórja a netet a felháborodásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit azt érzem mint a prequeleknél. Bár itt most jóval erőltetettebb a dolog. Mindenképp rá akarják húzni a vizeslepedőt de nem megy. 

Pláne erőltetett, mivel itt a kritikusok is el vannak tőle ájulva. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Pláne erőltetett, mivel itt a kritikusok is el vannak tőle ájulva.

De hát őket lefizette a csúnya Disney bácsi, ezt nem tudtad? :nana::P 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt figyeltem meg a Star wars kapcsán, legyen szó bármelyik filmről, hogy nagy számban vannak olyanok, akikről tudni lehet és ki is jelentik, hogy nem rajongók, de amint lehetőség van valamibe belekötni Quarron szinten nyomatják, hogy mennyire meggyalázták az eredeti trilógiát. Most a 8. rész kapcsán már ugyanezek jönnek azzal, hogy már visszasírják a prequel trilógiát... Néha komolyan megdöbbent, hogy az emberek az értelmetlen gyűlölködés kedvéért képesek magukból hülyét is csinálni. A másik meg az, hogy akár rajongó valaki akár nem, a Star warsot nem tudják elintézni annyival, hogy nekik nem jött be, hanem mindenképp győzködni akarnak, hogy miért sz*r vagy, akik nem is léttak mg egy filmet sem próbálják lehúzi a rajongásomat vagy valaki másét. Ha valakinek nem tetszik én tiszteletben tartom, de sokszor nagyon felhúz, hogy ugyanezek nem képesek tiszteletben tartani, hogy én szeretem és nekem az ep8 is tetszett. Olyannyira, hogy bár nem merem ezt kijelenteni, de talán ez lesz az elsőszámú kedvencem az összes özül, noha mindig igyekeztem egy filmként kezelni minden részt, ha ki kellett volna emelnem a kedvencemet, mindig az ep3-at mondtam volna, de most méltó kihívóra lelt. :)

 

Amúgy van olyan barátom, aki amúgy intelligens srác, de borzasztó primitíven áll az ep8-hoz. Mikor megnéztem a premieren után írtam neki mennyire jó volt, meg, hogy másmint a többi és emészteni kell, de jó értelemben. Olvasott már előtte kritikákat, amik mind istenítették a filmet, aztán másnap olvasott egyet, ami mérsékelten negatívan írt a filmről és onnantól kezdve neki már csak az a vélemény számítottm, mert hogy az volt a negatív. Aztán megnézte és tetszett neki a film. Másodszorra is megnézte és akkor már azt mondta nem tudja eldönteni, hogy bejön-e neki, és én erősen gyanítom, hogy azért, mert sokaknak nem tetszett és ez befolyással volt rá... Azt végképp elképzelhetetlennek tartom, hogy a film valakit elsőre megfogjon másodjára meg már ne tetszen neki...

Viszont mások meg, akik nem rajongók, és csak egy jót sórakozni ültek be a filmre azt mondták, hogy nekik nagyon bejött a film és őket nem befolyásolja, ha másnak nem.

 

Ne haragudjatok, hogy ennyire belemerültem, csak amit tapasztalni lehet a film fogadtatása körül az nagyon felbosszant, nem az, hogy valakinek nem tetszik, mert ez ízlés kérdése és én abszolút elfogadom, meg úgyis az számít nekem tetszett-e, de amit ezen felül leművelnek már nagyon idegesítő. Én pl. nem tudom elképzelni, hogy lehetséges, hogy valakinek ne tetszen, de mégsem kezdek meggyőző hadjáratokba.

Az is vicces, hogy olyanok is rajongónak mondják magukat, akik már a Jedi visszatért is szentségtörésnek tartják (ez már egy nagyon torz forma, de sok ilyennel találkozni), azt meg mondani sem kell, hogy az utána kijövő filmeket még jobban gyalázzák. Na de tényleg leállok, bocsi még egyszer, hogy túlzottan belemélyültem.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, már megint az a fika tenger. :lol2:Komolyan, ezen csak mosolyogni tudok. Sajnos, a mai világban nagyon elterjedt a fikázás minden szinten, az emberek szeretnek fikázni, ott is, ahol abszolute nem kellene, ahol nem is lenne helye. Ez egy ilyen f@sza világ, ahol minimum 7 milliárd filmrendező él. Komolyan  boldog vagyok, hogy létezik ez a fórum, ahol nem ez dívik, ahol lehet őszintén örömködni egy VIII. epizódon, meg egy TWC-n, ne adj isten egy Rebelsen (persze, jöhetnek olyanok, akik szerint ez egymás f@szának szopkodása - csak ennek van egy olyan oldala, hogy nem az a lényeg, hogy mit mond, hanem, hogy ki mondja). Amikor bele futok egy ilyen fikázós kommentbe vagy cikkbe, egyszerűen átlépem. El sem olvasom, mert hidegen hagy.

 

Az sw világáról. Néhány kollégámmal szoktunk beszélgetni az sw-ről és néha elképesztő, hogy mikbe tudnak bele kötni pl. a pt kapcsán. Mondja az ember, hogy hát Yoda milyen már a pt-ben. Kérdem, hogy milyen? Hát, semmi köze az ot-ben megismerthez képest! Kérdem, miért? Hát, mert nem olyan! Meg eleve, az egész pt egy rakás sz@r. Na, ennek az embernek mindig elmondom, hogy a pt alatt bontakozott ki az sw, általa nyert értelmet a régi köztársaság, a jedi rend, a klónok háborúja, hogyan alakult meg a birodalom stb. Erre megint csak az a válasz, hogy sz@r. Namármost, ezekkel az emberekkel nem lehet érdemi vitát folytatni, mert az nem érv, hogy sz@r. Hiába mondom nekik, hogy azért az sw nem csak 8 filmből áll, hanem számtalan képregényből, regényből, animációs sorozatból. Őket ezek hidegen hagyják. Holott az animációs sorozatok hihetetlen mértékben mélyítették el az sw világát, karaktereit. Szemünk láttára lett az egyik legnagyobb jedi Obi-van-ból. Jobban meg tudtuk érteni, hogy Anakin lelki világára milyen hatással lehettek a sorozatos veszteségek. Aztán ott van az erő, aminek új oldalait ismerhettük meg. Megismertülk Palpatine erejét! Illetve megismertük Ahsokát, aki nélkül szegényebb lenne ez az egész sw univerzum. Akik nem tudtak megújulni, az újat elfogadni, azok a legnagyobb fikázók. (Kisérteties a hasonlóság a Depeche Mode rajongóival, akik közül nem kevesen,  Violator utáni albumokat szemétnek titulálják - ugye Ody? :D) De könyörgöm, nem lehet nyolc részen keresztül megmenteni egy hercegnőt, bemassírozni egy börtönblokkba, meg félkézzel felrobbantani egy Halálcsillagot.

 

Egy kollégám a TLJ után kérdezte, hogy mégis mi az az első rend és mégis, hogy a túróba jött létre? Gyorsan felvázoltam neki a hátteret, amire azt mondta, hogy így oké a dolog, csak sajnálja, hogy az egyszeri mozilátogatóhoz nem jutnak el ezek az információk. Az a kritika a részéről jogos, hogy a filmekben pár mondatot szentelhettek volna erre a kérdésre. Viszont Ő legalább megértette és elfogadta a magyarázatot.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is az ep7-ben szenteltek rögvest a nyitószövegben: a Birodalom hamvaiból létrejött szervezet. Ez szerintem az adott keretek között bőven elég. Az más kérdés, hogy az egyszerű mozibalátogató, ha csak nem nézte meg az ep8 előtt közvetlen az ep7-et, erre valószínűleg már nem emlékszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello there!! 
 

Én is üdvözlök mindenki,nekem az Oviban Kenobi blog javasolta az oldalt pár éve,mert már biztosan megunta,hogy mindig hozzá fordultam ha rám jött a szómenés vagy nem értettem valamit.

De nem gondoltam volna,hogy ilyen SW parnasszus van itt.
Végig olvastam már a TLJ kapcsán minden kommentet,de még maradt bennem egy két dolog amit nem értek,vagy lehet nem szűrtem ki a választ. Szóval remélem nem lesz gond ha kérdezek néha. :)

Lehet elvetemült vagyok de nekem volt már napi kétszeri megtekintés is. :)  Azt én is állíthatom,hogy egyre jobb a film, minél többször látja az ember.
Tök fura érzés volt,nekem legalábbis,valahogy elkezd hiányozni a film miután kijöttél a moziból. Biztos ez a rengeteg érzelem is hozzájárul amit kelt,de nekem még nem volt ilyen.
A premier után csak pislogás volt, nem is tudtam mit gondoljak, az viszont egyértelmű,hogy valami grandiózus alkotást láttam és jeleneteket amiket soha nem fogok elfelejteni.
Ilyet nekem speciel a 7.ben csak az Ahch-to, a Jedi Steps téma és Luke megpillantásának kombója adott. Na de most aztán 4-5 ilyen is akadt.

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a minap megmondtam a magamét a youtube -on, ahol az egyik IGN -es videó alatt elkezdték mondani, hogy egy sz*r a film, megerőszakolták Luke és a JEDIK mítoszát... WTF??? :roll:

 

Ez a film egy újabb remekmű lett, amelyet élvezet nézni újra, és újra. Egyre többet látja az ember, annál több észrevételei lesznek, észreveszi a legapróbb összefüggéseket, az okokat, mi miért történik igazából, stb, stb, stb... 

Sajna mára egy olyan világban élünk, ahol egy félreérthető cím ("Mark utálja a TLJ -t" :pfff:) máris megvezet embereket, pedig meg sem nézték a videó/cikk tartalmát, amely bizony mást takar, mint a cím. Ezeket az embereket nagyon könnyű manipulálni, és ezért imádom én ezt a fórumot, ahol normális hangnemben tudunk beszélgetni a filmekről/sorozatokról/könyvekről és a többiről is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elmentem sörözni a barátaimmal. Ott egy másik társasággal lett elég komoly vita a filmről. Kezdve azzal hogy azért rossz mert a Disney a Thrawn-trilógiát kukázta... Nem is értem az összefüggést. Sajnos nem nagyon hatottak az érveim, rendre félbeszakítottak, belém fojtva a szót.
Egy épkézláb érvet nem tudtak felhozni hogy szerintük miért lenne rossz. A fentebb leírt okokkal jöttek elő ők is, jól a szájukba lett rágva. Sajnos itt is szóba került Mark Hamill nyilatkozata, melyből csak annyi jött le hogy utálja a filmet. Nekik ez már elég. Nem tudtam mit tenni, inkább beálltam a pulthoz.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Tegnap elmentem sörözni a barátaimmal. Ott egy másik társasággal lett elég komoly vita a filmről. Kezdve azzal hogy azért rossz mert a Disney a Thrawn-trilógiát kukázta... Nem is értem az összefüggést. Sajnos nem nagyon hatottak az érveim, rendre félbeszakítottak, belém fojtva a szót.
Egy épkézláb érvet nem tudtak felhozni hogy szerintük miért lenne rossz. A fentebb leírt okokkal jöttek elő ők is, jól a szájukba lett rágva. Sajnos itt is szóba került Mark Hamill nyilatkozata, melyből csak annyi jött le hogy utálja a filmet. Nekik ez már elég. Nem tudtam mit tenni, inkább beálltam a pulthoz.

Nem értem egyébként, hogy Hamill miért beszél zöldségeket. Azon a pár humoros jeleneten kívül, ami nem tetszhetett neki igazán mély és drámai alakitásra volt alkalma, amit nagyon szépen meg is tett. Amit alakítania kellett (a kétely , a dilemma) az egyáltalán nem SW idegen. Ha esetleg úgy érzi, hogy valami nem úgy sült el a fiimben, ahogy gondolták, ezért nem neki, hanem a Lucasfilmnek kell levonni a konzekvenciákat. A fikázó hozzászólások egyébkent egyáltalán nem Hamillt hibáztatják semmiért sem. Az meg pláne érthetetlen, hogy előjött a Lucasi koncepció felemlegetésével, valami nagy sérlemet szenvedett el a forgatás alatt, vajon ki gázolt bele a lelkében. Lehet hogy Rian mégsem az a csendes, mosolygós fickó, mint amilyennek megismertük????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Hamill sose fikázta a filmet. Elmondta a viszonyulását hozzá ami egy folyamat. Ebből azt kapták fel, hogy eleinte nem tetszett neki ahova Luke karakterét helyezték, de utána megszerette.   Erről már megfeledkeznek. De mit várunk egy olyan világban ahol a netet úgy manipulálják ahogy akarják? Most had ne hozzak példákat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 23. - 16:28, Bomarr írta:

Ezekről egyelőre nincs infó. Egyelőre csak annyi jött ki a Lucas-féle verzióból, hogy Luke Kira képzése miatt tért volna vissza, a képzés pedig egy régi jedi templom körül zajlott volna.

Köszönöm. Remélem lesz majd valami ezekről is. Kíváncsi vagyok mi lett volna az ő víziója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor harmadik nézésre kicsit öszzeálltak a dolgok a fejemben. A teljes tetszésemet még mindig nem igazán nyerte el, még mindig nagyon tudom azt sérelmezni, hogy ugyan ott tartunk a film végén, ahol az elején. Az Első Rend üldözi az Ellenállást. Sajnos ezen nem tudom magamat túl tenni, egyszerűen ez számomra egy hatalmas nagy hiba és lényegében ennek a ténynek a megléte alkotja TLJ-ről alkotott képem 80%-át. Én tegnap néztem meg harmadjára a filmet, plusz olvasgattam facebook-on is meg itt is kritikákat/vélemrnyeket, úgyhogy nagyon sok szavam és vélemémyem egyezni fog másokéval, de ettől függetlenül leírom a saját szemszögömből nézve. 

Szóval a fő hibát már említettem. A többiről, amit korábban megemlítettem, pl a karakterfejlődések, azokra mostmár némileg más szemmel nézek. Én is észrevettem egy másik logikai hibát harmadik nézésre, amit már mások megemlítettek előttem, az az, hogy Rey több napot is eltölt Luke mellett, miközben az Ellenállóknak csak tizen akárhany óra telt el. Ezt végülis nem értem, hiszen tisztán látszik, hogy többször is volt napnyugta, napkelte, tehát több napot töltött Rey a szigeten, úgyhogy ezt nem nagyon értem. Talán magyarázható lenne azzal, hogy a bolygónak ilyen gyors a körforgása. 

Sajnos első nézésre csak a story ragadt meg bennem, a mögöttes tartalmak kevésbé, vagyis jobban mondva egyáltalán nem. Ami nagyon tetszett a filmben az az, hogy az Erőről alkodtak egy új képet. Eddig úgy gondoltam, hogy egyensúly csak akkor lehet, ha vannak Jedik, mert nélkülük nem volna. De ezután a film után már máshogy gondolom. Létezhet egyensúly az Erőben akkor is, ha nincsenek Jedik, sőt, talán akkor lenne igazán egyensúly. 

Végülis van karakterfejlődés, csak első nézésre nem tűnt fel. Bár továbbra is úgy gondolom, hogy Finn nem nagyon haladt előre, talán egy kicsit felnyílt a szeme a casino városban, amikor kémlelte a távcsővel a gyerekeket, aztán kapott belőle ízelítőt ő is. Bár ha egy kicsit fel is nyílt a szeme, az nem igazán látszik rajta, csak sejthető. Poe talán megtanulta, hogy bízzon a feletteseiben. 

Azt viszont továbbra sem értem, hogy egy Erőérzékeny ember szinte nulla tanulással hogyan lesz Jedi és hogyan képes b@zi nagy köveket reptetni. Én úgy gondolom, hogy egy Erőérzékeny lénynek igenis kell tanulnia, igenis kell neki egy mester és hosszú hosszú évekig kell a mestere mellett tanulnia, hogy Jedi legyen belőle. Erre Rey kap 3 leckét, amit nem tartok egy nagy taníttatásnak, mégis utána gond nélkül emelget meg b@zi nagy sziklákat. Ez persze pont az a dolog, amiben újít a film. El tudom fogadni, hogy valaki képzés nélkül, rövid időn belül így fejlődik, de akkor korábban erre miért nem volt példa? Még Anakinnak is, meg Lukenak is kellett mester. 

Ami Lukeot illeti. Hihetetlen, hogy egy egyszerű farmer gyerekből, aki főiskolára akart menni, mert a barátai már mind elmentek, a leghatalmasabb Erőhasználóvá növi ki magát a szememben. Eleinte azon gondolkodtam, hogy vajon mégis miért halt meg? Aztán egyre jobban kezdtem azzal egyet érteni, hogy végelgyengülés. Kitudja milyen távolságon manifesztálódott, lehet, hogy több száz ezer fényévnyire. Amikor Snoke Reyt és Kylot többször is összekötötte az Erővel, Kylo meg is említi, hogy ezt nem te csinálod, abba bele halnál. Nos az, hogy valaki viszonylag hosszú ideig manifesztálódjon, sejthetjük, hogy milyen kimerítő lehet. 

Ami Snokeot illeti. Nem tetszik, hogy nem tudtunk meg róla semmit. Most már új infó csak könyvből/képregényből/sorozatból tudunk meg, amire meg kitudja, hogy mennyit kell majd várnunk. Esetleg még a IX. részből, ha lesz benne flashback. 

Szóval tetszett a film, meg nem is. Valahogy a kettő között vagyok. A 2-es értékelést 3-ra növeltem, bár attól félek, hogy ettől nagyobbra már nem nagyon fog nőni.

Ez a második Star Wars film, amiben nem láttunk fénykardparbajt. Vagyis csak félig, Kylo és a manifesztált Luke "párbaja" nem igazán nevezhető annak. Mindenesetre: két fénykard nem került egyszer sem ütközőpályára. Az ep.III-at azért szeretem, mert sok benne a fénykardpárbaj, engem meg azzal meg lehet venni kilóra. :)

Amit nem értek. Nagyon sérelmezem, hogy a film "Egy bizonyos szemszögből nézve" arról szól, hogy az Első Rend üldözi az Ellenallást. Ebből a szemszögből nézve a Zsivány Egyes meg csak arról szól, hogy ellopják a HCS terveit, de mégis: nekem a R1 nagyon tetszik. A Zsivány Egyesnek a stílusa nekem nagyon bejött, nagyon tetszik, a TLJ stílusa meg egyszerűen nem igazán tetszik. 

A TLJ még azért tetszik nekem, mert felvetődik a kérdés. Mi marad az ep.IX-re? Snoke meghalt, Luke meghalt, az Ellenallásból annyian maradtak, hogy elférnek a Sólymon. 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki az ep. IX-ből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rajmesz írta:

El tudom fogadni, hogy valaki képzés nélkül, rövid időn belül így fejlődik, de akkor korábban erre miért nem volt példa? Még Anakinnak is, meg Lukenak is kellett mester. 

Az Erőhasználók az alapképességeket sokszor ösztönösen használják. Ezra például tanitás nélkül dobja arrébb az Erővel Kallust a Rebels első évad elején.  De Luke is ugy kezdi el használni a tárgymozgatást, hogy korábban pont ezt a képességet senkitől nem tanulta. A TCW-ben meg láttunk egy kis rodian babát aki tán még járni sem tud de már tud tárgyakat mozgatni.

1448348709521

 

Az pedig hogy ki mennyire van ereje teljében az nem csak az adott személytől függ. Emlékezzünk csak arra hogy az ep.2-ben hirtelen rohamléptékben kezd el apadni a Világos oldal használóinak az ereje. Yoda annyira megijed a dologtól hogy be akar róla számolni a Szenátusnak. Végül csak azért nem teszi meg mert Windu lebeszéli róla. Tehát itt van egy hullámzás és az ep.7-ben arról beszélnek, hogy volt egy ébredés az Erőben, ami valszeg arra utal hogy az Erőhasználók sokkal erősebbek lettek. Pont az ellenkezője annak ami az ep.2-ben történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Bomarr írta:

Az pedig hogy ki mennyire van ereje teljében az nem csak az adott személytől függ. Emlékezzünk csak arra hogy az ep.2-ben hirtelen rohamléptékben kezd el apadni a Világos oldal használóinak az ereje. Yoda annyira megijed a dologtól hogy be akar róla számolni a Szenátusnak. Végül csak azért nem teszi meg mert Windu lebeszéli róla. Tehát itt van egy hullámzás és az ep.7-ben arról beszélnek, hogy volt egy ébredés az Erőben, ami valszeg arra utal hogy az Erőhasználók sokkal erősebbek lettek. Pont az ellenkezője annak ami az ep.2-ben történt.

Fordítva. Yoda az okosabb. :) Mace akarja jelezni a Szenátusnak, Yoda meg ellenkezik. De a lényeg ugyanaz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rajmesz írta:

Na akkor harmadik nézésre kicsit öszzeálltak a dolgok a fejemben. A teljes tetszésemet még mindig nem igazán nyerte el, még mindig nagyon tudom azt sérelmezni, hogy ugyan ott tartunk a film végén, ahol az elején. Az Első Rend üldözi az Ellenállást. Sajnos ezen nem tudom magamat túl tenni, egyszerűen ez számomra egy hatalmas nagy hiba és lényegében ennek a ténynek a megléte alkotja TLJ-ről alkotott képem 80%-át.

Ehhez képbe kell kerülnöd a nagy egészet illetően. A TFA és a TLJ egy hatalmas film. Úgy nézd. Azt mutatják be miként emelkedik fel az Első Rend és erre milyen választ adnak a különféle csoportok. A IX évekkel ezután fog játszódni (akár 10 éves ugrást is el tudok képzelni). Szóval ha így nézed akkor pont így van egy izgalmas végkifejlet ami nagyon izgalmas várakozást vetít előre a befejező részig.

Válasz

 Rey több napot is eltölt Luke mellett, miközben az Ellenállóknak csak tizen akárhany óra telt el. Ezt végülis nem értem, hiszen tisztán látszik, hogy többször is volt napnyugta, napkelte, tehát több napot töltött Rey a szigeten, úgyhogy ezt nem nagyon értem. Talán magyarázható lenne azzal, hogy a bolygónak ilyen gyors a körforgása. 

Ezt biztosra nem tudom én sem, de az Ellenállás is elképzelhető, hogy több napig haladt az űrben? A végén mondogatták csak az időt, mennyi üzemanyag maradt. Addig eltelhetett pár nap. Kétlem, hogy akkora cirkálónak csak pár órára elég üzemanyag mennyiség fér el a "tankjában".

Válasz

Sajnos első nézésre csak a story ragadt meg bennem, a mögöttes tartalmak kevésbé, vagyis jobban mondva egyáltalán nem. Ami nagyon tetszett a filmben az az, hogy az Erőről alkodtak egy új képet. Eddig úgy gondoltam, hogy egyensúly csak akkor lehet, ha vannak Jedik, mert nélkülük nem volna. De ezután a film után már máshogy gondolom. Létezhet egyensúly az Erőben akkor is, ha nincsenek Jedik, sőt, talán akkor lenne igazán egyensúly. 

Hála égnek a TLJ is komplexebb csakúgy mint a PT filmjei, ezért el kell mélyülni benne. Szerintem ez a legjobb dolog ami történhet egy SW filmmel. :) Az Erőről alkotott kép árnyalódott, de emlékezzünk Lor San Tekkára aki szerint csak akkor lehet egyensúly az Erőben ha a Jedik visszatérnek. Lehet, hogy Luke tudott valamit amit az öreg nem.

Válasz

Végülis van karakterfejlődés, csak első nézésre nem tűnt fel. Bár továbbra is úgy gondolom, hogy Finn nem nagyon haladt előre, talán egy kicsit felnyílt a szeme a casino városban, amikor kémlelte a távcsővel a gyerekeket, aztán kapott belőle ízelítőt ő is. Bár ha egy kicsit fel is nyílt a szeme, az nem igazán látszik rajta, csak sejthető.

Finn nagyon sokat lépett előre! Gondolj csak bele honnan indult. Egy dezertőr volt aki menekülni akar. Még itt a film elején is csak arra gondol, hogy lelépjen és Rey-t mentse. A film végére (főleg Rose hatására) elkötelezett lázadóvá válik aki ezt büszkén be is vallja Phasma előtt. Mi ez ha nem egy gyönyörű íve a karakternek?

Válasz

Azt viszont továbbra sem értem, hogy egy Erőérzékeny ember szinte nulla tanulással hogyan lesz Jedi és hogyan képes b@zi nagy köveket reptetni. Én úgy gondolom, hogy egy Erőérzékeny lénynek igenis kell tanulnia, igenis kell neki egy mester és hosszú hosszú évekig kell a mestere mellett tanulnia, hogy Jedi legyen belőle. Erre Rey kap 3 leckét, amit nem tartok egy nagy taníttatásnak, mégis utána gond nélkül emelget meg b@zi nagy sziklákat. Ez persze pont az a dolog, amiben újít a film. El tudom fogadni, hogy valaki képzés nélkül, rövid időn belül így fejlődik, de akkor korábban erre miért nem volt példa? Még Anakinnak is, meg Lukenak is kellett mester. 

Először is Rey nem jedi. Az lehet...majd. Amit Luke-tól kapott az csak bevezetés. A kódexek lesznek Rey igazi mesterei. Amúgy Bomarr már hozott pár példát alább, de Anakin is ilyen volt. Ösztönből használta az Erőt. Emlékezz a fogatversenyre. A film végén a kis srác ahogy az Erőval magához vonzza a seprűt? Ráadásul Rey be is valja, hogy egész életében benne volt ez, csak most ébredt rá arra, hogy ez különleges adottság (az ébredő Erő ugyebár). Szóval megannyi példa van ösztönös Erőhasználatra. Szerintem köveket reptetni a legkönnyebb. Attól még nem lesz valaki Jedi, hogy ilyet csinál.

Válasz

Ami Lukeot illeti. Hihetetlen, hogy egy egyszerű farmer gyerekből, aki főiskolára akart menni, mert a barátai már mind elmentek, a leghatalmasabb Erőhasználóvá növi ki magát a szememben. Eleinte azon gondolkodtam, hogy vajon mégis miért halt meg? Aztán egyre jobban kezdtem azzal egyet érteni, hogy végelgyengülés. Kitudja milyen távolságon manifesztálódott, lehet, hogy több száz ezer fényévnyire. Amikor Snoke Reyt és Kylot többször is összekötötte az Erővel, Kylo meg is említi, hogy ezt nem te csinálod, abba bele halnál. Nos az, hogy valaki viszonylag hosszú ideig manifesztálódjon, sejthetjük, hogy milyen kimerítő lehet. 

Lehet ez is, vagy csak egyszerűen eggyé vált az Erővel ezzel túltéve minden korábbi Jedin. Mert ilyet még egyik korábbi lovag se tett. Ettől függetlenül szerintem is a criati jelenése okozta az eggyé válását az Erővel.

Válasz

Ami Snokeot illeti. Nem tetszik, hogy nem tudtunk meg róla semmit. Most már új infó csak könyvből/képregényből/sorozatból tudunk meg, amire meg kitudja, hogy mennyit kell majd várnunk. Esetleg még a IX. részből, ha lesz benne flashback. 

A IX esélyes. Addig nem vonnék mérleget amíg azt nem láttuk. Egyébként Snoke-ban rengeteg potenciál van, és lehet hogy így több, hogy meghalt. :D Nézd meg a netet! Többet agyalnak róla mint a VIII előtt.

Válasz

Szóval tetszett a film, meg nem is. Valahogy a kettő között vagyok. A 2-es értékelést 3-ra növeltem, bár attól félek, hogy ettől nagyobbra már nem nagyon fog nőni.

Nem baj! Értelmesen leírtad miért nem jön be, ezt értékelni kell, erről beszélgetni is lehet.

Válasz

Ez a második Star Wars film, amiben nem láttunk fénykardparbajt. Vagyis csak félig, Kylo és a manifesztált Luke "párbaja" nem igazán nevezhető annak. Mindenesetre: két fénykard nem került egyszer sem ütközőpályára. Az ep.III-at azért szeretem, mert sok benne a fénykardpárbaj, engem meg azzal meg lehet venni kilóra. :)

Ez igaz, bár nekem a pretoriánusokkal való harc felért legalább három fénykardpárbajjal. :D 

Válasz

Amit nem értek. Nagyon sérelmezem, hogy a film "Egy bizonyos szemszögből nézve" arról szól, hogy az Első Rend üldözi az Ellenallást. Ebből a szemszögből nézve a Zsivány Egyes meg csak arról szól, hogy ellopják a HCS terveit, de mégis: nekem a R1 nagyon tetszik. A Zsivány Egyesnek a stílusa nekem nagyon bejött, nagyon tetszik, a TLJ stílusa meg egyszerűen nem igazán tetszik. 

Ilyen narratíva még sose volt az SW-ben. Központba helyeztek egy olyan elemet, amire eddig még senki nem gondolt, vagy figyelt fel korábban. Ez pedig az üzemanyag. Szerintem ez nagy húzás volt!

Válasz

A TLJ még azért tetszik nekem, mert felvetődik a kérdés. Mi marad az ep.IX-re? Snoke meghalt, Luke meghalt, az Ellenallásból annyian maradtak, hogy elférnek a Sólymon. 

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki az ep. IX-ből. :)

Na látod! Mindazok ellenére amit fent írtál mégis csak sikerült felkelteni az érdeklődésedet. :) Ez egy jó dolog mert azt jelenti, hogy ez a film se reménytelen a számodra. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak két napnyugta van az Ahch-To-n. Amit láttunk az alapján kb. másfél napot van a bolygón. És ez ahogy Ody is irja nem onnan indul, hogy az Ellenállásnak elkezd fogyni az üzemanyaga. Amikor bemondják a 18 órát Rey már egy jó ideje Luke-nál van.

 

Azzal pedig még vitatkoznék, hogy nem történik semmi. Amik a Saga szempontjából fontosak:

-Az Első Rend feje Snoke meghal és a helyét átveszi Kylo Ren

-Az Ellenállást felszámolják: a teljes járműparkjukat elvesztik és alig pár tucatnyian maradnak, a vezetőség túlnyomó része köztük Holdo és Ackbar odaveszik

-Luke feláldozza magát hogy megmentse az Ellenállás tucatnyi túlélőjét azzal hogy egymaga farkaszemet néz az Első Rend gépóriásaival és megküzd Kylo-val. Olyan óriási tettet hajt végre, ami már a rész végére legendává válik, hisz látjuk hogy egyszerü rabszolga gyerekek is Luke hőstettét mesélik egymásnak

-Kiderül Rey származása. Szembe kell nézzen vele hogy egy hazugságban élt és ha naggyá akar válni a saját jogán kell megtegye mert nincsenek nagy ősök akikre támaszkodhat

-Kylo és Rey kapcsolata egészen új irányt vet - talán ez fontosabb bármelyik korábban felsorolt pontnál, hisz az ő párosuk adja a dráma magját. Épp ezért olyan fontos hogy elindult egyfajta szimpátia: mindketten borzasztó magányosak és szeretnék ha a másik az ő oldalukra állna. A film elején nem igy indultunk neki és emiatt (is) az ep.9 nagyon érdekes lesz

-Poe lényegében megörökli Leiától a vezető szerepet. Ha sikerül "lángra lobbantani" a galaxist és a hőstetteik megmozgatják a galaxis népeit akkor kétség sem férhet hozzá hogy ebben a formálódó új csoportosulásban Poe-nak roppant fontos szerepe lesz. Pedig úgy kezdtük a filmet hogy "csak" egy baromi jó pilóta volt

-Finn, ahogy Ody is irta csak a film végére lesz az ellenálló csapat teljes értékű tagja. Eddig azért maradt mert tetszett neki Rey. Most azért marad mert változtatni akar a dolgokon

 

És ezek csak a fontosabb dolgok. Emellett rengeteg nüansszal gazdagodott az univerzum. Ha pedig úgy érezzük hogy nem történt semmi akkor a kérdés: mi történt a Birodalom visszavágban? Az elején megtudjuk hogy a Lázadók menekülnek a Birodalom elől. A végén pont ugyanezt teszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

-Az Ellenállást felszámolják: a teljes járműparkjukat elvesztik és alig pár tucatnyian maradnak, a vezetőség túlnyomó része köztük Holdo és Ackbar odaveszik

Innen szép felállni - szokták mondogatni. :D  Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a felállás a IX-ben. Innen még legalább három filmet lehetne csinálni!

 

3 perccel korábban, Bomarr írta:

-Kiderül Rey származása. Szembe kell nézzen vele hogy egy hazugságban élt és ha naggyá akar válni a saját jogán kell megtegye mert nincsenek nagy ősök akikre támaszkodhat

Remélem ezt nem változtatják meg! Már feltűntek a neten a teóriák arról, hogy Kylo hazudott. Rey legnagyobb gyengeségének a szülei utáni vágyat nevezte. Ezt a reményt akarta elvenni tőle és ezáltal maga mellé állítani őt. Remélem nem kamu volt az egész!

3 perccel korábban, Bomarr írta:

-Kylo és Rey kapcsolata egészen új irányt vet - talán ez fontosabb bármelyik korábban felsorolt pontnál, hisz az ő párosuk adja a dráma magját. Épp ezért olyan fontos hogy elindult egyfajta szimpátia: mindketten borzasztó magányosak és szeretnék ha a másik az ő oldalukra állna. A film elején nem igy indultunk neki és emiatt (is) az ep.9 nagyon érdekes lesz

A film legerősebb szála kettejük viszonya! Nagyon ügyesen és okosan felépített jelentek, szép ívvel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 23. - 10:09, Donát írta:

Hát igen, de ez még nekem is újdonság volt. Tavaly jött a képbe és épp csak megemlítették, szóval a rajongók nagy részének ilyen értelemben "légből kapott".

Aki nem látta a Roque One-t az milyen rajongó? Nekem abszolút nem volt újdonság hisz az RO-ban benne volt a hiperűrkövetés. Kétszer is. Először mikor Cassian és Jyn keresik a tervrajzokat és sorolják mit találtak. Másodszor a végén a filmnek. Igaz nem szájbarágósan, de a Tantive IV fénysebességgel lépett le. Az EP 4- meg ugye közvetlenül a RO folytatása. Mivel a Devastator utolérte és megtalálta Leia hajóját ebből az következik hogy a Birodalom használta a hiperűrkövetés technológiáját.

Az hogy Finn nem tudott róla az nem jelent semmit. Nem kötöttek mindent az orrára.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én óvatosan bánnék az olyan kijelentésekkel, hogy "aki nem látta az RO-t, az milyen rajongó". ;) Mert egyrészt, nem írta senki, hogy nem látták, csak nem emlékeztek rá, és másrészt, nem kell minden rajongónak mindent fejből tudnia, nem ettől lesz rajongó. Amit az is bizonyít, hogy te is tévedtél most, pedig tudom, hogy rajongó vagy.

A Tantive IV-et ugyanis nem a hiperűr-követő technológiával követték. Az RO-ban még fejlesztés alatt álló projekt, az ep8-ban meg kerek-perec kimondja Rose, hogy vadonatúj technológia, azért is csak egyszerre egy hajó képes rá. 30 éve használt technológiát senki sem nevezne újnak, és pláne nem lepődne meg az egész Ellenállás a működésén. Mert, ha már a Birodalom ismerte volna ezt a technológiát, kicsit sűrűbben is használta volna, például amikor a Lázadók Szövetsége meglépett a Hoth-ról. És akkor most nem lenne újdonság az egész Ellenállásnak.

A készítők az RO idején elmondták, hogy a Tantive IV-et azért tudta követni a Devastator, mert sérült volt a hiperhajtóműve (ezért volt a Profundity dokkjában, és ezért nem ugrott el a Tatooine-ról sem, amikor befutott a Devastator) és egyedi nyomot hagyott maga után.

Ahogy a Csillagpusztító fegyvere, úgy a hiperűr-követő technológia is birodalmi projekt volt, de csak az Első Rend tudta megalkotni végül.

 

Amúgy az megvan, hogy ezt a technológiát valószínűleg már az ep7-ben is használva volt? Hux mondta, hogy követték a D'Qarra az Ellenállás felderítőjét (Temmin "Snap" Wexley-t), de azt nem részletezték, hogyan, pedig Snap ott is hipersebességre ugrott. Szóval szinte száz százalék, hogy a Csillagpusztítón is ott volt ez a technika, és használták is az ep7-ben, csak még senki sem nevezte meg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már hiperűrkövetés. Vajon Rian miatt hintették el a RO-ban vagy miközben nézte jött ez az ötlete?Van erről info?

Bár ugye még a FA bemutatása előtt megvolt a forgatókönyve,de át lehetett azt dolgozni ha épp egy ilyen verziót jobbnak gondolt ami végül meg is valósult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.