Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szinte biztos, hogy nem véletlenül mondják ki a RO-ban. A story group is felhívhatta rá a figyelmet. Edwards és Johnson ráadásul egymás filmjeiben is szerepelnek. Rengeteg a kötődési pont, lehet választani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian az ep.7 bemutatója idején készült el a forgatókönyvvel tehát 2015 végén, 2016 elején. A Rogue One forgatása még fél évvel később is tartott. És pont az a rész ahol kiejtik a projekt nevét valószinüleg egy utóforgatott rész, mert pont a tervek megszerzését teljesen átirták. Tehát valószinüleg amikor látták hogy lesz az ep.8-ban egy ilyen fejlesztése az Első Rendnek, beleirták a Rogue One-ba. Belefért mert azt a szekciót egyébként is újra kellett írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért én óvatosan bánnék az olyan kijelentésekkel, hogy "aki nem látta az RO-t, az milyen rajongó". ;) Mert egyrészt, nem írta senki, hogy nem látták, csak nem emlékeztek rá, és másrészt, nem kell minden rajongónak mindent fejből tudnia, nem ettől lesz rajongó. Amit az is bizonyít, hogy te is tévedtél most, pedig tudom, hogy rajongó vagy.

A Tantive IV-et ugyanis nem a hiperűr-követő technológiával követték. Az RO-ban még fejlesztés alatt álló projekt, az ep8-ban meg kerek-perec kimondja Rose, hogy vadonatúj technológia, azért is csak egyszerre egy hajó képes rá. 30 éve használt technológiát senki sem nevezne újnak, és pláne nem lepődne meg az egész Ellenállás a működésén. Mert, ha már a Birodalom ismerte volna ezt a technológiát, kicsit sűrűbben is használta volna, például amikor a Lázadók Szövetsége meglépett a Hoth-ról. És akkor most nem lenne újdonság az egész Ellenállásnak.

A készítők az RO idején elmondták, hogy a Tantive IV-et azért tudta követni a Devastator, mert sérült volt a hiperhajtóműve (ezért volt a Profundity dokkjában, és ezért nem ugrott el a Tatooine-ról sem, amikor befutott a Devastator) és egyedi nyomot hagyott maga után.

Ahogy a Csillagpusztító fegyvere, úgy a hiperűr-követő technológia is birodalmi projekt volt, de csak az Első Rend tudta megalkotni végül.

 

Amúgy az megvan, hogy ezt a technológiát valószínűleg már az ep7-ben is használva volt? Hux mondta, hogy követték a D'Qarra az Ellenállás felderítőjét (Temmin "Snap" Wexley-t), de azt nem részletezték, hogyan, pedig Snap ott is hipersebességre ugrott. Szóval szinte száz százalék, hogy a Csillagpusztítón is ott volt ez a technika, és használták is az ep7-ben, csak még senki sem nevezte meg.

Akkor megkövetek mindenkit. Ezt a sérült hiperhajtómű dolgot nem tudtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bírom ezeket a "ki az igazi rajongó" fejtegetéseket... szokjunk már le arról, hogy mi definiáljuk mások kötődését egy filmhez vagy akármihez. Mestal pl. csak filmeket nèz, animációs sorozatokat nem. Most akkor ő nem igazi rajongó? Luke és casey hármast adtak a nyolcra, ők se azok? Én nem olvasok képregényeket és nem olvastam még a Lázadás hajnalát valamint a Rogue One könyvet sem. Most akkor én se vagyok az? Hagyjuk ezt szerintem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most ugye nem kezdünk el ezen az off topik témán lamentálni? Maradjunk az értékelésnél. Mindenki olyan rajongó amilyen lenni akar. :)

Én a héten belefutottam egy véleménybe, miszerint nem vagyok igazi rajongó, mert egy igazi rajongó látta és felfogta, hogy az EpVIII mekkora sz*r. Szóval nem is annyira off ez itt, mint gondolnád... Mivel nekem sem esett jól ilyen degradálásba belefutni, gondoltam óva intenék másokat is ilyen kategorizálásoktól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némi szőrszálhasogatás gyanánt, mivel korábban valaki említette, hogy az Ep8-ban nem ütközött fénykard fénykarddal... de igen (ha jól emlékszem, bár eddig csak egyszer láttam a filmet), méghozzá a flashbackben, Luke zöld és Ben kék fénykardja találkozik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt a kilencedik megtekintés (3+6). Talán még nem volt szó arról az aspektusról ami igazán a lényege a filmnek. Nevezetesen, hogy ez egy generáció váltós történet. Átadják a stafétát az újaknak. Ez már az EPVII-ben Han halálával elindul, de ott annyira még nem karakteres mint itt. Most minden arról szól, hogy a nagy hősök helyét vegyék át az újak (Luke-Rey, Leia-Poe). Remélhetőleg ez a folyamat beteljesedik a IX.-ik résszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mik az első reakciók Hamill vallomására: "zsebre vágta a Disney", "neki is szóltak, hogy jobb, ha befogja a pofáját", "ennyit Mark Hamillről", "így kell elnyomni a szabad véleménynyilvánítást, szép volt Disney". :facepalm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azokat a tömegeket is a dizni mozgatja, akik 820 millió dollárt fizettek ki a jegyekre. Mennyire röhejesek ezek a világrendszer ellen lázadó megnemértett lelkek. :lol2:

 

Egyébként Mark tweetelt egy bejegyzést a fikázóinak. Íme:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bő két héttel a premier után, 2 mozis megtekintéssel illetve egy letöltött, kamerás verzió folytonos belenézegetésével (pszt!) kezd rendesen leülepedni a film.

Az első benyomás persze mindig a moziban, a premieren történik. Szanaszét spoilereztem magam 2005-ben, de az ep3 a moziban mégis akkorát ütött, hogy beleremegtem. Az ep7-nél ez az érzsés elmaradt, a Zsiványnál, meg az ep8-nál megvolt, de persze nem úgy, mint 2005-ben, ..s persze ebben az is benne van, hogy maholnap 40 éves leszek.

Az ep8 egy jó film, de vannak benne f@szságok, amik lehúzzák, de a mérleg nyelve persze a pozitívumok felé billen fölényesen viszont meglehet, hogy a negatívumokról többet fogok írni... (a nem ellened, hanem érted kritizállak 'elv' jegyében).

A film képi világa fantasztikus. Olyan látványvilágot kaptunk, amilyet tán még soha, pedig kényeztet vele a Lucasfilm, vagy 40 éve. A nyitóképsor, az űrcsata az elején nagyon odavert. Nem volt sok helyszín a filmben, de amik voltak, azok lélegzetelállítókra sikeredtek, a legesleg talán a Crait bolygói csata képi megjelenítése volt, a fehér só, meg a vörös só, ...ilyet még nem láthattunk. 

Jók a karakterek, de valahogy megint a rosszak sikeredtek izgalmasabbra, érdekesebbre. Snoke egy életre magával ragadott, A. Driver pedig a legjobb alakítást nyújtja a filmben (holtversenyben Hamill-al). Nekem, 1982 óta rajongó rajongónak átjött a régi feeling, lélegzetvisszafojtva néztem a filmet, néha kommentáltam is meglepettségemben, szegény MissKarde és SimonZé agyára menve tán, hisz mellettük ültem.

A story sem rossz, hazudik aki azt mondja, hogy nem halad semerre. Ugyanakkor a Sequel 2/3-adát már ismerve, van némi hiányérzetem. A Prequelek, amiket Classic-on felnőtt rajongóként nagyon szeretek, fantasztikus panorámát adtak a galaxisról, szájbarágás és erőlködés nélkül remekül elhelyezték a nézőt a sw univerzumban. Nem volt túltolva a politikai szál és pozitív értelemben teljesen átértékelték a 3 classic részt, mondhatni kiszínezték azokat. Sokan szidják Lucast és valóban bele lehet kötni a forgatókönyveibe, de egy koherens egészt tett le az asztalra, egy fantasztikus, felejthetetlen történetet, ami szervesen illeszkedik ahhoz, amin felnőttem. Hab a tortán, hogy mindezt tavaly a Disney-ék megspékelték egy zseniális Rogue One-nal.

A két új részből nekem kicsit hiányzik ez a koherencia, koncepció. Nem vagyok hülye és szájbarágós típus, de úgy érzem, hogy túl sok dolgot tartanak titokban. Vvagy direkt vagy nem nem tudom miért. Értem én, hogy el kell adni a kiegészítőket, de nyugodtam lehetne több politika. Az ep1-2-3 elegánsan, túltolás nélkül remek kortörténeti hátteret vázolt fel. Sajnos az új részekből (ep7, ep8) ez hiányzik, ...ne vessetek rám követ. Különösen Leia miatt fájt a szívem, s tán ezt Fisher halála is befolyásolta, de úgy érzem, hogy neki a legszarabb: ...bár előkelő családban nőtt fel, életét a lázadásra tette fel, a classic részekben látjuk elhivatott harcát a szövetségért, önzetlenségét stb., és akkor azt látom, hogy 30 évvel később, sokkal szarabb helyzetben van szegény, mint valaha: kiszolgáltatottabbnak tűnik az ellenállás, mint a lázadás valaha, másodpercenként embereinek garmadáját veszti el, a fiát örökre bukta, Han elhalálozott, stb. Sajnálom szegényt, ...politikai vezetőként, köztiszteletben, nyugalomban és békében teli idősebb kort érdemelt volna. :(

Luke-ot nem sajnálom, ő önként vonult el a világ elől, motivációi is érthetőek, ...itt annyi hiányérzetem van, hogy jó lett volna egy filmben látni, ahogy megpróbálja feléleszteni a Jedi-rendet, ahogy befogadja az ifjú Bent stb. Luke tetszett nagyon, Hamill alakítása parádés, és a kivetüléstől sincs semmi bajom. Ő az első Jedi tán, aki képes volt egy ilyen tartós mutatványra.... Kicsit sajnálom, hogy nem az újra alapított Jedi templomban hunyt el, tanítványok és tisztelők százának kegyeletleróvásának közepette. Bár így is hatalmas legenda lett Galaxis-szerte. 

A film csúcspontja számomra a trónterem. Snoke ural minden jelenetet, amiben szerepel. Egy új kedvenc karakter, de itt is van némi keserű szájízem. Snoke valami hatalmas fazon lehet, hisz az ER vezetője, és nagy formátumú erőhasználó. Nagyon vágytam rá, hogy megtudunk róla valamit, hogy kiderülnek apróbb foszlányok, de semmi. Halála a film csúcspontja, pontosabban az amikor felsőteste lebukfencezik, az az egész saga egyik csúcsjelenete, fantasztikus volt. Csak szerettem volna még több Snoke.ot, többet látni akcióban és megtudni, hogy ki is Ő. Ő olyan megkerülhetetlen figura, akinek az ep9-ben konkrétan fel kell tárni a múltját, akár flashback-ben, mert ekkora űrt nem lehet hagyni, kilógna az univerzum koherenciájából, és a korábbi részekre is egyfajta árnyékot vetne, ha így maradna. Jön, irányít, dirigál, parádézik, aztán elbukik, mint Palpatine. Ügyes volt Ren, Snoke épp tartotta Rey-t, tehát arra is kellett koncentrálnia, mikor elfeleződött. Epic jelenet volt.

Szóval egy részletesebb, átgondoltabb galaxis-panoráma, amiben Snoke-ot is jobban kibontják (nem szó szerinti értelemben :D), az hiányzik nekem. Kicsit úgy érzem a film sztorija kapcsán, hogy Johnson begyűjtötte a neten fellelhető rajongói teóriák nagy részét, és igyekezett úgy kerekíteni a történetet, hogy minél több meglepetéssel szolgáljon. Snoke halálával bejött. Hatalmas katarzist okozott, az utána következő párbaj pedig simán felért egy fénykardpárbajjal, szuper volt az a néhány perc. Letaglózott, főleg az utolsó pretoriánus őr halála, akinek szó szerint ki lett szúrva a szeme, ..na jó, az agya is. Még mindig beleborzongok. 

Holdo hiperűrugrása, annak vizualizálása, a hang késleltetése pedig teljesen földbe döngölt. Még a legidiótább ep8 gyalázok zöme is elismeri, hogy az tényleg nagy volt. Tényleg nagy volt. A legnagyobb.

A legrosszabb jelenet, amit nem is értek, hogy hogyan maradhatott benne, az Leia repülése, ...no az gáz volt és teljesen sw idegen, azt szívem szerint kivágnám a filmből. 

Összességében a film remek, magával ragadó, pörög és a székbe szegez. Felejthetetlen jelenetek, kicsit tán a kelleténél több humor, szuper karakterek (főleg: Luke, snoke, Ren és Rey), természetesen 5-öst adtam rá. Snoke és Luke halálát viszont azért sajnálom még, mert így kevesebb okunk marad az izgalomra a 9. rész kapcsán. Ezzel a két vezéráldozattal nyilván az is Johnson célja volt, hogy a filmet ne lehessen az ep5-el szoros párhuzamba állítani, ahol ugye szintén sok minden fontos történt, de egy főbb szereplő sem halt meg. Itt azért hullottak. :)

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Útálok telefonról pötyögni, de ezt most mindenképpen leírom:

Ma (elsősorban a PodCast miatt, másodsorban meg ... csak úgy) megnéztem végre másodszor is a filmet jobban figyelve az apróságokra, részletekre, rendezési finomságokra, stb... nos, míg első alkalommal nem, most kétszer is sikerült elmorzsolni egy-két könnycseppet a film alatt. Először Yoda megjelenésénél, másodszor Luke méltóságteljes (igen, az!) halálánál!

 

Első megtekintés után megértettem a fikkantók és fanyalgók véleményét ... pontosabban valahol képes voltam elfogadni egy olyan negatív véleményt, ami nem annyiból áll, hogy sz*r, hanem legalább picit jobban körbeírja, hogy miért sz*r. De látva, hogy nem hogy csitulna a hiszti a film körül, hanem még növekszik is a második megtekintés után azt kell mondanom, hogy nem... most már k*rvára nem értem meg ezeket a fröcsögéseket még akkor sem, ha körbeírják, szerintük miért sz*r a film. Mert ez már kabaré komolyan! Gondoljon bárki bármit rólam ez miatt, nem érdekel... amit művelnek a film kapcsán az szavakkal nehezen leírható! :( És ez nagyon elszomorít!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Lenci írta:

 Ugyanakkor a Sequel 2/3-adát már ismerve, van némi hiányérzetem. A Prequelek, amiket Classic-on felnőtt rajongóként nagyon szeretek, fantasztikus panorámát adtak a galaxisról, szájbarágás és erőlködés nélkül remekül elhelyezték a nézőt a sw univerzumban. Nem volt túltolva a politikai szál és pozitív értelemben teljesen átértékelték a 3 classic részt, mondhatni kiszínezték azokat. Sokan szidják Lucast és valóban bele lehet kötni a forgatókönyveibe, de egy koherens egészt tett le az asztalra, egy fantasztikus, felejthetetlen történetet, ami szervesen illeszkedik ahhoz, amin felnőttem. Hab a tortán, hogy mindezt tavaly a Disney-ék megspékelték egy zseniális Rogue One-nal.

A két új részből nekem kicsit hiányzik ez a koherencia, koncepció. Nem vagyok hülye és szájbarágós típus, de úgy érzem, hogy túl sok dolgot tartanak titokban. Vvagy direkt vagy nem nem tudom miért. Értem én, hogy el kell adni a kiegészítőket, de nyugodtam lehetne több politika. Az ep1-2-3 elegánsan, túltolás nélkül remek kortörténeti hátteret vázolt fel. Sajnos az új részekből (ep7, ep8) ez hiányzik, ...ne vessetek rám követ.

Az új részeknek más a funkciója mint a prequelnek. Ott egy meglévő történet alá rakott egy olyan fundamentumot, ami még inkább átérezhetővé teszi a későbbi tragédiákat, sorsokat. Kibővíti a világot, bemutat egy kort ami elengedhetetlen ha azt akarjuk vizsgálni mi jön utána a Birodalom képében.

 

A folytatások nem ezen az úton járnak! A politika csak mellékszálak szintjén kerül elő, de annyit azért megtudunk ami feltétlen szükséges. Főleg a VIII-ból. A sequel arról szól, hogy a klasszikus hősök átadják a helyüket a következő generációnak. Ezért halt meg Han és ezért halt meg most Luke! Az új részek minden képkockája, de leginkább a TLJ kockái, a staféta átadásáról szólnak. A körforgásról. Mindig jöhet egy új gonosz, és semmi nem tart örökké. A hősök elhamvadhatnak, de a remény sosem! Sőt! A régi hősök táplálják az új reményt! Ez a lényege az új trilógiának. Nem az, hogy Snoke ki fia borja, meg, hogy hány űrhajója van az Első Rendnek. Ezt nem akarják sokan megérteni. De elég ha kivetítik out of universre. A régi színészek mind öregek. Sajnos már van aki nincs is köztünk. :cry:  Nekik készült egy olyan trilógia ami megfelelő szinten búcsúztatja el őket. Amikor ehhez még adalékként jön egy jó történet is amin lehet agyalni, hát azért maximális kalapemelés jár. Bár még meg kell várni a befejező részt, én már most lengetek. Millió indokot lehetne sorolni, de vegyük csak azt az egyet amikor Luke eltávozik. Jómagam 1984-ban szinte azzal a jelenettel lettem rajongó amikor a tejfeles szájú Luke nézi a naplementét és elvágyódik. Erre most negyven évvel később kapok egy olyat amiben az idős és végtelenül bölcs Jedi megint egy naplementét nézve válik eggyé az Erővel. Ez nálam olyan szinten pozitív érzelmi töltés, hogy azt talán csak az érti meg aki abba a korosztályba tartozik amibe én. Mintha az ember egész gyermekkora leperegne a saját szeme előtt. Csodálatos. Hívhatsz szentimentális baromnak is, nem érdekel. Ezért imádom az SW-t! Ezekért a jelenetekért! Ezért lett csinálva a folytatás! Aki ezt nem fogja fel "öregségére" az elmehet a pics*ba, mert valahol nagyon elvesztette a fonalat.

Idézet

Különösen Leia miatt fájt a szívem, s tán ezt Fisher halála is befolyásolta, de úgy érzem, hogy neki a legszarabb: ...bár előkelő családban nőtt fel, életét a lázadásra tette fel, a classic részekben látjuk elhivatott harcát a szövetségért, önzetlenségét stb., és akkor azt látom, hogy 30 évvel később, sokkal szarabb helyzetben van szegény, mint valaha: kiszolgáltatottabbnak tűnik az ellenállás, mint a lázadás valaha, másodpercenként embereinek garmadáját veszti el, a fiát örökre bukta, Han elhalálozott, stb. Sajnálom szegényt, ...politikai vezetőként, köztiszteletben, nyugalomban és békében teli idősebb kort érdemelt volna. :(

Leiának azért volt pár jó éve csak úgy mint mindenkinek. Ez nem az EPVI után két évvel játszódik. Ezt tartsd szem előtt: mindenki boldog volt a győzelem után. Később, hogy mi történt az már más tészta.

Idézet

Csak szerettem volna még több Snoke.ot, többet látni akcióban és megtudni, hogy ki is Ő. Ő olyan megkerülhetetlen figura, akinek az ep9-ben konkrétan fel kell tárni a múltját, akár flashback-ben, mert ekkora űrt nem lehet hagyni, kilógna az univerzum koherenciájából, és a korábbi részekre is egyfajta árnyékot vetne, ha így maradna. Jön, irányít, dirigál, parádézik, aztán elbukik, mint Palpatine. Ügyes volt Ren, Snoke épp tartotta Rey-t, tehát arra is kellett koncentrálnia, mikor elfeleződött. Epic jelenet volt.

De még nem jöhet infó Snoke-ról? Az OT-ban mennyi ilyen karakter volt? Tele volt velük a padlás! A PT szoktatott rá, hogy mindenre magyarázatot akarj. Most ezt visszhangzod. Meg mi is... Nem elég a misztikum, meg kell magyarázni ki volt Snoke. Régen nem kellett. Az Uralkodó jó volt úgy ahogy volt, nulla infóval.

Idézet

Szóval egy részletesebb, átgondoltabb galaxis-panoráma, amiben Snoke-ot is jobban kibontják (nem szó szerinti értelemben :D), az hiányzik nekem. Kicsit úgy érzem a film sztorija kapcsán, hogy Johnson begyűjtötte a neten fellelhető rajongói teóriák nagy részét, és igyekezett úgy kerekíteni a történetet, hogy minél több meglepetéssel szolgáljon. Snoke halálával bejött. Hatalmas katarzist okozott, az utána következő párbaj pedig simán felért egy fénykardpárbajjal, szuper volt az a néhány perc. Letaglózott, főleg az utolsó pretoriánus őr halála, akinek szó szerint ki lett szúrva a szeme, ..na jó, az agya is. Még mindig beleborzongok. 

De amit akarsz nem az volt a lényeg. Nem erre mentek rá már a VII-ben sem. A sequel a sokkal karakter orientáltabb mint elődei és ez okozza a hiányérzetet. Pedig ugyanúgy ott van mellette a részletesen kidolgozott világ, csak kicsit többször kell megnézni mint évente kétszer. Persze kinek menyi ideje van.  :)

Idézet

A legrosszabb jelenet, amit nem is értek, hogy hogyan maradhatott benne, az Leia repülése, ...no az gáz volt és teljesen sw idegen, azt szívem szerint kivágnám a filmből. 

Több célt is szolgált az a jelenet. Ezt megint csak a felületes, nem befogadó látásmód veti magából. Mert elsőre valóban fura, de amikor az ember elmereng rajta minden értelmet nyer. Leia magasan átlag feletti Erőérzékenysége itt mutatkozik meg végre, közben tiszteletadás is Carrie Fishernek, aki azzal, hogy itt visszatér a halálból azt szimbolizálja nekünk, hogy mindig a szívünkbe él és halhatatlan marad. Ha szívvel nézed ezek megmutatkoznak. Ha csak felületesen el akarunk sütni egy gagyi supermen poént, akkor nem.

Idézet

Snoke és Luke halálát viszont azért sajnálom még, mert így kevesebb okunk marad az izgalomra a 9. rész kapcsán.

A film legfőbb mondanivalója, hogy nem Snoke és Luke a lényeg. :) A nagy egész szempontjából el kell engedni őket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Lenci írta:

Kicsit úgy érzem a film sztorija kapcsán, hogy Johnson begyűjtötte a neten fellelhető rajongói teóriák nagy részét, és igyekezett úgy kerekíteni a történetet, hogy minél több meglepetéssel szolgáljon. Snoke halálával bejött.

A forgatókönyv már kész volt az ep.7 bemutatója idején. Johnson mondta is, hogy utólag meglepte, hogy ennyien kattognak azok hogy ki Snoke. De mire ez beindult ő már kinyirta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elfogadom, hogy Snoke meghalt, fontos Kylo karakterfejlődése céljából az ő likvidálása, de azt már nem, ha nem a filmekből derül fény a hátterére. Az Első Rend hátterét se a könyvekből kellett volna megismernünk. Mindkét elem ugyanis ALAPJA annak, hogy miért úgy folytatódott a történet az ep6 után, ahogy. Holott az ep6 vége alapvetően happy end, csak az az öröm mégse tartott sokáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A folytatások nem ezen az úton járnak! A politika csak mellékszálak szintjén kerül elő, de annyit azért megtudunk ami feltétlen szükséges. Főleg a VIII-ból. A sequel arról szól, hogy a klasszikus hősök átadják a helyüket a következő generációnak. Ezért halt meg Han és ezért halt meg most Luke! Az új részek minden képkockája, de leginkább a TLJ kockái, a staféta átadásáról szólnak. A körforgásról. Mindig jöhet egy új gonosz, és semmi nem tart örökké. A hősök elhamvadhatnak, de a remény sosem! Sőt! A régi hősök táplálják az új reményt! Ez a lényege az új trilógiának. Nem az, hogy Snoke ki fia borja, meg, hogy hány űrhajója van az Első Rendnek. Ezt nem akarják sokan megérteni. De elég ha kivetítik out of universre. A régi színészek mind öregek. Sajnos már van aki nincs is köztünk. :cry:  Nekik készült egy olyan trilógia ami megfelelő szinten búcsúztatja el őket. Amikor ehhez még adalékként jön egy jó történet is amin lehet agyalni, hát azért maximális kalapemelés jár. Bár még meg kell várni a befejező részt, én már most lengetek. Millió indokot lehetne sorolni, de vegyük csak azt az egyet amikor Luke eltávozik. Jómagam 1984-ban szinte azzal a jelenettel lettem rajongó amikor a tejfeles szájú Luke nézi a naplementét és elvágyódik. Erre most negyven évvel később kapok egy olyat amiben az idős és végtelenül bölcs Jedi megint egy naplementét nézve válik eggyé az Erővel. Ez nálam olyan szinten pozitív érzelmi töltés, hogy azt talán csak az érti meg aki abba a korosztályba tartozik mint én. Mintha az ember egész gyermekkora leperegne a saját szeme előtt. Csodálatos. Hívhatsz szentimentális baromnak is, nem érdekel. Ezért imádom az SW-t! Ezekért a jelenetekért!

Bár megértem Lenci érzéseit, én ezzel értek maximálisan egyet. :)

 

9 órával ezelőtt, Lenci írta:

A legrosszabb jelenet, amit nem is értek, hogy hogyan maradhatott benne, az Leia repülése, ...no az gáz volt és teljesen sw idegen, azt szívem szerint kivágnám a filmből.

Nekem ez csak első megtekintésre volt kizökkentő érzés, de már másodszorra jobban számított a jelenet szimbolikus jelentése, és ahogy bemutatják, fény és árnyék szembeállításával, és mint ilyen pontosan illeszkedik a filmbe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma láttam 4x is,végre feliratosan. De milyen jó hogy ismét utaztam 150 km miatta mert Hamill így még jobb volt. Nem is értem akik ezt a cirkuszt csinálják a nyilatkozatain... nem is igen tudott volna ilyet alakítani ha nem ért egyet a rendezővel már a forgatáson. Miután megnézte meg pláne.

 

Rian megkérte anno J.J ,hogy BB8 helyett R2 menjen Reyel a szigetre. Kis semmiség,apró kérés volt,mondta. Ehhez képest mekkora húzás volt már,szerintem más nem is tudta volna előhozni a régi Luke-ot és a kedvét,hogy elindítsa az úton Reyt mint az a régi üzenet Leiatól még az Új Remény elejéről... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is respekt amiért ennyit utazol csak hogy láthasd a filmet. 

 

Luke akkor átérezhette kicsit Obi helyzetét. Ráadásul Leia valóban szorongatott helyzetben volt. Mennyire zseniális, hogy ez a hologramos üzenet akkor is aktuális volt, még ha átvitt értelemben is? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érleltem magamban a dolgokat egészen mostanáig, hogy ne pillanatnyi felindulásból cselekedjek, azok rendszerint amúgy sem mérvadóak.
Most egy hét távlatából és újranézés után úgy érzem két dologról kell írnom az új film kapcsán. Az első maga a film, a második pedig a Sequel Trilogy mint trilógia. Előbbi alapvetően pozitív lesz, míg utóbbi meglehetősen negatív.

Szóval lássuk az Ep8 értékelését.


Tetszett nekem ez a film? Igen…Egynek elment. Nem voltam oda érte, de nem is utáltam mint sok ember. Külön érdekesség, hogy számomra a film egyértelműen legjobb része az volt, amit sokan egyáltalán nem kedvelnek, mégpedig Finn és Rose kiruccanása. A kaszinóváros végre visszahozta az életet ebbe az univerzumba, végre volt SW kultúra, nem is akármilyen. Igen, való igaz hogy már a Rogue One is remek helyekre kalauzolt el bennünket, de ezek főként az OT lepusztult hangulatát idézték meg. Ilyen csillogó helyen a PT óta nem jártunk, márpedig számomra ez is fontos része az univerzumnak.
Finn az előző részben kiüldözött a világból a ripacskodásával, de most ennek szerencsére nyoma sem volt, sőt kifejezetten jó és kedvelhető volt végig a film alatt, Rose meg… Egynek elment. Nem mondanám hogy igazán a szívemhez nőtt volna, de nem is zavart. BB-8 szerintem viszont túl volt tolva.
A másik oldalon ott volt Luke és Rey nagy közös kalandja, ami szintén az oké kategóriába tartozott nálam. Voltak benne kiemelkedően jó pillanatok – pl.: Luke flegmázása – de ide köthető számomra a film első két jelentős csalódása is.
1: Rey kiképzése elég semmilyen volt. Én azt vártam hogy Luke a Yoda féle kiképzést fogja kicsit átértelmezve visszaadni, ehhez képest Rey inkább önfejlesztő üzemmódba kapcsolt.
2: Luke karaktere telitalálat, nagyon csíptem ezt a megkeseredett magába fordult öreg remetét. Az viszont csalódás, hogy Luke egyáltalán nem jutott előrébb mint mi nézők. Arra ő is rájött hogy a régi rend rosszul működött (pacsi a Palpatine hatalomrajutásának megemlítéséért) de nem jutott tovább. Nem értelmezte újra az Erőt és nem  tudta továbbgondolni a Jedi lét mivoltát sem. Ez nagy csalódás, mert jó lett volna ha mélyebbre megy a film ilyen tekintetben. Azt megint csak nem értem hogy a Kylo-Rey kapcsolat miért üti ki a biztosítékot sokaknál, hiszen Luke és Vader már az Ep5 végén összekapcsolódott, nekem ezzel semmi bajom nem volt, sőt kifejezetten élveztem ezt a részt. Az sem volt rossz, hogy kiderültek Kylo átállásának körülményei és szintén örülök, hogy Luke szigete megtöltődött élettel.

 

Az első rend féle üldözés alapötlete kicsit fura volt, de mivel SW ezen szintén hamar túlléptem. Poe ismét tetszett (Poe és Rey film végi jelenete… már a TFA után írtam hogy lesz köztük valami és most megvolt a bemutatkozás.) Poe az a karakter akivel ha nem bánnának mostohán a készítők, baromi jól is működhetne, de eddig nem aknázták ki rendesen a benne rejlő potenciált.

 

Rey-Kylo-Snoke jelenet – A film legnagyobb jelenete. Nagyot ütött, ezt tényleg imádtam.
Szintén imádtam a fénysebességgel egymásbacsapódást. Az is brutál jó volt.
A negatív oldalon viszont ott van Leia űrkeringője is, ami az egész SW legkínosabb jelenete lett, illetve BB-8 lépegetős támadása is, ami majdnem olyan bugyuta volt mint Jar Jar a nabooi csatában.

A film végi csata - Illetve a csata nem a legjobb szó rá, hiszen az Ellenállás lényegében pár emberből állt csupán – elég szuper volt és nekem tetszett Luke nagy jelenete, de azt nem állítanám hogy megvett volna kilóra. Jó húzás volt és jól meg is indokolták a dolgot, de a Snoke féle hármas jelenete nagyobbat ütött.

 

Karakterek szempontjából szintén felemás a kép. Finn, Poe, Luke és Kylo remekül tovább lettek görgetve. Kylo már a 7.rész alapján is az egyik legérdekesebb karakter volt, de most még jobban árnyalták a karakterét. Ki merem jelenteni, hogy immár simán Top10-es de lehet Top5-ös karakter lett a szememben.

Rey karaktere szerintem kicsit behalt, mert a „megtestesült jó” lány kicsit egydimenziós és unalmas.

A nagy gond viszont a sötét oldalon kezdődött. Hux,Snoke és Phasma… döbbenetesen gyenge. Phasma eddig is rohadt gagyi volt, de ez a film még szánalmasabbá tette. Snoke egy hatalmas potenciállal rendelkező karakter volt, akit gyakorlatilag „eladtak egy jó poénért.” Végül is bejött mert a halála ütött, de nagy kár érte. Ennél sokkkkkkkkkkkkkkal több volt benne. Egy olyan karakter aki Snoke-hoz hasonló kunsztokat csinál simán lehetett volna egy igazán epic gonosztevő, de így…Végül Hux akit ez a film teljesen tönkretett. Az Ep7 alapján ő volt a potenciális új Tarkin. Könyörtelen volt, félelmetes és volt tekintélye. Most meg… egy bohóc lett belőle. Ez számomra megbocsáthatatlan bűn.

- A zene felejthető volt
- Leia beszólásai hatalmasak voltak 
-Ackbar kvázi off-screen halála idegesített 
- Az utolsó jelenet ütött, de nagyot 
- Daisy Ridley pedig továbbra is hihetetlen jól hozza a karaktert.
+ Miért vannak Jedi templomok, ahol mesterek egészen kicsi kortól hosszú éveken át tanítják a Padawanokat, ha Rey mindenféle tanítás nélkül leköröz mindenkit?!
++ A kristályrókák hihetetlen jól néztek ki, instant kedvencek lettek.
+++ A bábu Yoda előtt értetlenül állok. Ez tényleg kellett? Csak hogy elmondhassuk hogy nem CGI volt? Ne már!! 2017-ben vagyunk könyörgöm, nem ’81-ben.
 

Ennyi. Ez a véleményem. Számomra ez az egynek elment, vannak benne remek pillanatok, de nem egy RO.

 

És itt térnék rá a Sequel Trilogy értékelésére, mert fontos hogy innen is értékeljem ezt az epizódot.
Alapvetően élveztem mind az Ep7-et mind az Ep8-at de most valami menthetetlenül eltörött bennem az egész ST iránt. És Rettenetesen szomorú vagyok. Komolyan.

Miért jó hogy az SW trilógiákban íródik?
A kérdésre több válasz is létezik. Egyrészt a bennem lévő marketinges azonnal rávágja, hogy „lehúzni még két réteg bőrt”.
De van másik válasz is, és az SW eddig alapvetően ennek a fajta megközelítésnek hódolt.
Három film alatt, sokkal nagyobb ívű történeteket lehet elmesélni. Sokkal nagyobb a lehetőség a kartereket mozgatni és kihívások elé állítani és sokkal jobban fel lehet építeni egy komplex történetet. Ezt láthattuk a PT és az OT ideje alatt is. Igen az OT valóban valóban nem volt tökéletesen koherens, de csak apró „hibák” voltak benne, mint  Luke és Leia csókja.
A PT viszont már egy hihetetlenül jól felépített és nagyszerűen kidolgozott trilógia volt, ebből a szempontból. Minden döntésnek volt következménye és minden történésnek láthattuk az előzményét is. Minden karakter a szemünk előtt indult el különböző irányokba és úgy általában, az egész PT egy fantasztikus ívet ír le.

 

Miért fontos ez?
Mert ha már egyszer elkényeztettek egy ilyen szinten kidolgozott, jól felépített és részletgazdag hármassal, akkor vagyok annyira telhetetlen, hogy ennél kevesebbel nem érem be. Egy dolog teljesen egyértelműen látszik. Az ST nem egy konzisztens és kidolgozott alkotás. Az ST víziók összessége lesz. Kaptunk egyet JJA-től ami megkezdett nekünk egy történetet és most kaptunk egy teljesen más víziót RJ-tól is. Ami viszont minden, csak nem az előző rész folytatása. Totális inkonzisztencia. A két film teljesen különböző. Mind hangulatában, mind történetvezetésében, mind a karakter kezelésében, de még a humorában is. Teljesen más a két film. Ráadásul a TLJ még sportot is űz abból, hogy minden, a TFA által felvezetett szálat, egyszerűen kivégez. Luke fénykard eldobása, Rey szüleinek kérdése vagy akár Snoke személye. Ezek mind olyan dolgok voltak, amiket JJA felvetett és feltehetően volt is a fejében valami teljesen más fajta válasz, de mivel más volt a rendező/író, RJ egyszerűen csak átvágta őket mind a gordiuszi csomót. Mindezt tetézi, hogy a 9.részre visszatér JJA, aki majd ismét hozza a régi-új stílusát, így majd amikor 5 év múlva ledarálom az ST-t egy hatalmas, „katyvaszt” fogok látni, ahelyett, hogy egy előre felépített és kidolgozott történetet mesélnének el. Ez engem nagyon zavar és többek között ez annak az oka, hogy szinte teljesen elvesztettem az érdeklődésemet az ST iránt. Bármennyire is fáj, így van.
 

Sokkal jobban várom RJ saját trilógiáját, mert RJ tehetséges srác, aki ráadásul egymaga dolgozhatja ki a trilógiát, tehát ha nem is ő rendezi majd az összes részt, a történet feltehetően akkor is egy koherens és jól felépített egészet alkot majd. 

Bocs ha túl negatív voltam. Most eléggé fájnak a sebek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem akarok minden mondatodra választ adni vagy belekötni,mert új vagyok itt.

Csak Luke ra térnék ki. Szerintem neki-ebben az állapotában ahogy viszont láttuk-nem is volt feladata továbbgondolni semmit,nem akar további Jedi generációt kiképezni nem is feladata kijavítani a rend hibáit sem. Vagy másképp nézve úgy lehet kijavítani őket ha lerombolod és valaki újjáépíti. És Rey-t se Jedinek képzi. Ezért is adta át egy leckében Reynek a hibákat,amiből aztán majd remélhetőleg tanul,de semmi 'Jediséget' nem kap.

Viszont a film végére már biztos benne,hogy tovább él a rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Sokkal jobban várom RJ saját trilógiáját, mert RJ tehetséges srác, aki ráadásul egymaga dolgozhatja ki a trilógiát, tehát ha nem is ő rendezi majd az összes részt, a történet feltehetően akkor is egy koherens és jól felépített egészet alkot majd. 

Bocs ha túl negatív voltam. Most eléggé fájnak a sebek.

Szerintem egy korrekt értékelést adtál. Bár sok mindenben egyetértünk, az összképet tekintve nem: és ez pedig az, hogy én irgalmatlanul élvezem ezt a részt. Az ST végső koherenciájához pedig a IX-nek kell sokat hozzátennie, addig én nem törnék pálcát fölötte. Igen, amiket a VII felvezetett, azokból sok mindent a VIII kigyomlált, de a karakterek még igen is írhatnak le olyan pályát, ami miatt érdemes 3 részben gondolkodni, a galaktikus történetről nem beszélve.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.