Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2018. 02. 16. - 9:54, IndianaAndrisSolo írta:

hogy forgatókönyvíró hallgató létemre

És téged nem zavarnak szakmai szempontból a hibák? (most hagyjuk az In-universe magyarázatokat)

Én ugyan forgatókönyvírást nem tanultam, de szintén szakmabeli vagyok és rengeteget nevettünk pár ismerősömmel (volt köztük forgatókönyvíró is) a filmen. Nem zavar például mikor Rose "megmenti" Finnt és elkezdenek smárolni a csata kellős közepén? Vagy mikor Leia felolvasztja magát az űrben, visszaszippantja magát - annak ellenére hogy amennyire mi tudjuk sosem tanulta használni az Erőt - és mikor kinyílik az űrhajó ajtaja senkit nem szív ki az űr? Tudom hogy az SW nem Sci-fi de pont az előző jelenetben (Ackbar halála) még működött az űr vákum ereje. Vagy nem tartottad rettenetesen gagyinak ennek az egész jelenetnek a megvalósítását? Nem zavart hogy miközben Finn és Rose idő szűkében vannak és minden egyes perc aranyat ér, még megállnak egy kicsit lovakat menteni? Nem zavart Hux meglehetősen extrém személyiségtorzulása? Vagy az hogy Rey mindenféle képzés (oké legyen minimális) nélkül hirtelen képes profi szinten használni az Erőt? Anno Luke arra sem volt képes hogy kiemelje az űrhajóját, sőt még egy követ sem tudott gond nélkül lebegtetni! Rey ezzel szemben folyamatosan mindenre képe? Vagy úgy eleve az egész sztori alapvetése? Hogy az ER legszuperebb hajói képtelenek kiiktatni egyetlen egy ellenállás hajót? Vagy a rész eleji nevettséges közjátékot Hux és Poe között? 

 

Őszintén nem értem hogy ti itt a fórumon hogy tudtok ilyen pozitívan állni egy számomra ennyire gyenge filmhez. És ez nem bántás vagy ilyesmi... ez egyszerűen valami amit nem értek meg. Nem zavarnak titeket a régi fajok - de még az Ep7 fajainak is a - teljes hiánya? Az hogy bár a film rettentő mélynek akar tűnni, semmi újat nem állít vagy mond? Hogy túl vagyunk az ST felén 30+ évvel az ep6 után és Luke odáig jutott a régi rend nem működött jól? Vagy nem zavar titeket hogy van itt ez a figura Snoke, akinek a kezében hihetetlen hatalom összpontosult, plusz Erőhasználó is volt és mégsem tudunk róla semmit? Még mielőtt az lenne az érv hogy "de hát az ep5-ben sem tudtunk semmit az uralkodóról" rossz példa, egyrészt 1980 óta változott a filmkészítés másrészt azóta kialakult az SW univerzum, amibe ha valami új kerül azt illene bevezetni.....igazából mindegy. Rohadt hosszan tudok erről a filmről és az egész ST-ról írni, főként negatívat, de nem akarom folytatni. Sokszor megtettem már, nem akarom még sokszor megtenni. Mostanra kezdem elengedni a dolgot. Még kell pár hónap, míg ez teljesen sikerül, de azért szépen haladok. Ja és nem vagyok Disney hater, (az RO például 5. a listámon előzve az Ep1-et és 3-at) sőt még MCU hater sem. Egyszerűen nálam nagyon nagy kapufa az egész ST.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó. Tele a t*köm a folytonos negatív hullámaiddal a filmmel kapcsolatban. Nem egyszer írod le ugyanazokat, hanem már vagy hatodszorra ismétled, egyre inkább keményebben, lehúzóbban.

 

10 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

És téged nem zavarnak szakmai szempontból a hibák? (most hagyjuk az In-universe magyarázatokat)

Mi az hogy hagyjuk az in-universe magyarázatokat? Miért hagyjuk? Nehogy már a valóságba helyezzem egy space-fantasyt történetét!

 

13 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Én ugyan forgatókönyvírást nem tanultam, de szintén szakmabeli vagyok és rengeteget nevettünk pár ismerősömmel (volt köztük forgatókönyvíró is) a filmen.

Húha! Szerintem most elbujdosik Rian Johnson meg az egész stáb szégyenében, mert pár magyar "szakmabeli" végig röhögött a filmjén. Most őszintén ez mennyire gyerekes már?  :lol2: Nem tudom mit tetettek le az asztalra, és az se érdekel, ha röhögtök, sok ilyen van, de ebben a szókapcsolatban használni ezt a két dolgot (szakmabeli-rengeteget nevettünk)....hááát a pofám leszakad. Nem tudom milyen szegmensében fogtok dolgozni a filmiparnak, de én arra biztos nem leszek kíváncsi.

 

18 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavar például mikor Rose "megmenti" Finnt és elkezdenek smárolni a csata kellős közepén?

"Smártál" már életedben (....)? Az ugyanis nem ilyen. Ad a szájára egy puszit. Ennyi történt. Istenem mekkora tragédia! Hát besza-behu. A csata közepén. A szakma szerint mit kellett volna tennie amikor esély sem volt már semmire sem?

 

22 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy mikor Leia felolvasztja magát az űrben, visszaszippantja magát - annak ellenére hogy amennyire mi tudjuk sosem tanulta használni az Erőt - és mikor kinyílik az űrhajó ajtaja senkit nem szív ki az űr? Tudom hogy az SW nem Sci-fi de pont az előző jelenetben (Ackbar halála) még működött az űr vákum ereje.

Leia visszatéréséről oldalakon át beszéltünk. Nem olvastad? Olyanokat kérdezel amire meg van a válasz itt is. A hidat pedig elzárták a folyosótól, valószínűleg olyan erőtérrel mint ami a hangárokban is van. Szerinted onnan miért nem szippantja ki az űrhajókat és az embereket a vákuum?

 

25 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy nem tartottad rettenetesen gagyinak ennek az egész jelenetnek a megvalósítását?

Fura volt annyi szent, de távolról se annyira amennyire savazni szokták. Te, mint szakmabeli, hogy oldottad volna meg?

 

26 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy az hogy Rey mindenféle képzés (oké legyen minimális) nélkül hirtelen képes profi szinten használni az Erőt? Anno Luke arra sem volt képes hogy kiemelje az űrhajóját, sőt még egy követ sem tudott gond nélkül lebegtetni! Rey ezzel szemben folyamatosan mindenre képe? Vagy úgy eleve az egész sztori alapvetése? Hogy az ER legszuperebb hajói képtelenek kiiktatni egyetlen egy ellenállás hajót? Vagy a rész eleji nevettséges közjátékot Hux és Poe között? 

A fórumon oldalak tucatjai szólnak ezekről a dolgokról, kielemezve azokat.

 

29 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Őszintén nem értem hogy ti itt a fórumon hogy tudtok ilyen pozitívan állni egy számomra ennyire gyenge filmhez

Én viszont ellentétben veled nagyon is értem neked miért nem tetszett. Ott van fent fehéren-feketén. Egyszerűen hozzá se tudsz szagolni az egészhez mert vagy nincs fantáziád, vagy rányomta az egészre a bélyegét az a sótlan hozzáállásod amit eddig tapasztaltam: "Hááát ez jó is meg nem is, háááát ezt nem utáltam nem is szerettem" bla bla... Nyolcvan százalékban ilyen "félvállról lesöpröm az egészet" flegmaság az egész ami tőled jön. Andrisról elhiszem, hogy szakmabeli, de rólad...bocsi, de ilyen gyermeteg hülyeségekkel élni mint szakmai kifogások....csókot ad a csata közepén... :facepalm: röhög a vakbelem. Egyébként amiket leírtál ahhoz nem kell szakma. Bármelyik fan tud ilyen kritikát tenni mindenféle képzettség nélkül.

 

34 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavarnak titeket a régi fajok - de még az Ep7 fajainak is a - teljes hiánya?

De zavar. 10%-ban.

 

37 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Az hogy bár a film rettentő mélynek akar tűnni, semmi újat nem állít vagy mond? Hogy túl vagyunk az ST felén 30+ évvel az ep6 után és Luke odáig jutott a régi rend nem működött jól?

Igen, emellett a többi ami benne volt a filmben. Egyre inkább azt érzem, hogy Te ezt a filmet nem láttad, csak nézted.

 

39 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy nem zavar titeket hogy van itt ez a figura Snoke, akinek a kezében hihetetlen hatalom összpontosult, plusz Erőhasználó is volt és mégsem tudunk róla semmit?

Olvasd el a Snoke topikot ha a véleményünkre vagy kíváncsi.

 

39 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Rohadt hosszan tudok erről a filmről és az egész ST-ról írni, főként negatívat, de nem akarom folytatni.

Hála annak a magasságosnak, aki a saját képére mindannyiunkat megteremtett (kivéve Rian Johnsont, George Lucast és Kennedy-t! őket az ördög szülte)!! :clap2:

 

40 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Mostanra kezdem elengedni a dolgot. Még kell pár hónap, míg ez teljesen sikerül, de azért szépen haladok.

Minél előbb annál jobb. Főleg nekünk. Miattad nem aggódok amúgy, mert biztos lesz más, szakmai szinten értékelhető alkotás, ami kiérdemli a Te és haverjaid szakértő figyelmét. :D

 

43 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Egyszerűen nálam nagyon nagy kapufa az egész ST.

Lesz még egy rész.

  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na jó. Tele a t*köm a folytonos negatív hullámaiddal a filmmel kapcsolatban. Nem egyszer írod le ugyanazokat, hanem már vagy hatodszorra ismétled,

Nem állt szándékomban megint leírni, de Andris szakmai véleményére kíváncsi voltam, mert ritkán találkozom olyan szakmabelivel, aki ilyen pozitívan vélekedik a filmről. (A kritikusok nem minősülnek annak, a legtöbbjük életében nem járt valódi forgatáson)

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

egyre inkább keményebben, lehúzóbban.

Minél többször nézem meg - jelenleg 4-nél tartok - annál kevésbé tettszik, de azt gondolom elég normálisan fogalmaztam meg a kritikámat.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mi az hogy hagyjuk az in-universe magyarázatokat? Miért hagyjuk?

Mert elsősorban egy filmről beszélünk, aminek mint alkotás meg kell állnia a helyét önmagában is mindenféle magyarázatok nélkül. Az nem működik hogy elém tesznek egy filmet, majd kiadnak 2 könyvet amiben elmagyarázzák mi miért történt, meg mindazt ami nem derült ki, mondjuk pl Snoke eredete. Ez olyan, mintha a Trónok Harcában nem mutatnák be ki az a Tywin Lannister, csak úgy utalgatnának rá hogy ő nagy és hatalmas, majd mutatnák ahogy

Spoiler

Tyrion megöli

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Húha! Szerintem most elbujdosik Rian Johnson meg az egész stáb szégyenében, mert pár magyar "szakmabeli" végig röhögött a filmjén. Most őszintén ez mennyire gyerekes már?  :lol2: Nem tudom mit tetettek le az asztalra, és az se érdekel, ha röhögtök, sok ilyen van, de ebben a szókapcsolatban használni ezt a két dolgot (szakmabeli-rengeteget nevettünk)....hááát a pofám leszakad. Nem tudom milyen szegmensében fogtok dolgozni a filmiparnak, de én arra biztos nem leszek kíváncsi.

Erre két részletben válaszolnék. 

1) Az egész stáb semmiképpen se bújjon el, mert a 90%-uk remek munkát végzett, pár kulcsszereplő teljesítményével voltunk elégedetlenek. Azt pedig végképp nem értem, hogy miért lenne gyerekes nevetni egy filmen, ha klisésnek vagy gyengének érezzük. Igen RJ nagy ember, voltak már jó filmjei a múltban, de ettől még ő is csak ember. Más nagy rendező filmjein is nevettünk már nagyokat, mert más nagy rendezők csináltak már gyenge filmeket, mindenki hibázik kivéve Martin Scorsese. Ez nem RJ iránti tiszteletlenség, ez egy viszonyulás egy bizonyos produktumhoz.

2) A személyes részt meg mellőzzük ha lehet. Nem néhány magyar suhanccal estem be a moziba, akik épp kiolvasták az "1001 legnagyszerűbb film" című könyvet és ettől profinak érezték magukat. Nem, én valóban nem vagyok profi, csak tanulom az ipart és eközben gyakornokként dolgozom, de eleve nem Magyarországon élek, a társaságomban meg volt például egy díjnyertes rövidfilm rendező is.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

"Smártál" már életedben (....)? Az ugyanis nem ilyen. Ad a szájára egy puszit. Ennyi történt. Istenem mekkora tragédia! Hát besza-behu. A csata közepén. A szakma szerint mit kellett volna tennie amikor esély sem volt már semmire sem?

Nyilván a csókolózás intenzitására gondoltam, ebbe érdemes belekötni :facepalm:

Mi kellett volna hogy történjen? Hát mondjuk a 10 lépegető közül legalább egy rátüzelhetett volna az ifjú gerlepárra, ha már épp azért voltak ott hogy elpusztítsák őket. 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A hidat pedig elzárták a folyosótól, valószínűleg olyan erőtérrel mint ami a hangárokban is van.

Na látod, pont ez az a fajta in-universe féle magyarázkodás amit nem kedvelek. MINDENT meg lehet magyarázni és annak az ellentétét is. Ettől még bénán néz ki 1 perccel az után, hogy a fél vezérkart kiszívta a vákum.

 

Tudom te nagy híve vagy az In-universe magyarázatoknak, anno irkáltál mindenfélét arról is hogy milyen magyarázat van Leia és Chewbacca találkozására az Ep7 végén, majd mikor JJA beismerte hogy az hiba volt, fel voltál háborodva hogy hogy lehet ilyet beismerni, meg hogy ez milyen illúzióromboló. A valóságban viszont, a filmekben vannak hibák, ez alól nincsenek kivételek. Jó film az, ami a hibáival együtt is remek élményt nyújt a TLJ számomra nem ilyen, és elnézve a különböző osztályozásokat (IMDB 7,5 jelenleg) nem vagyok egyedül. 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Fura volt annyi szent, de távolról se annyira amennyire savazni szokták. Te, mint szakmabeli, hogy oldottad volna meg?

Érzem az iróniát de oké
1) Eleve nem írtam volna ilyen jelenetet - ha már mindenképpen az Erőhasználat volt a cél, azt másképpen is meg lehetett volna oldani.

2) Viszont ha már mindenképpen ezzel kell dolgozni, akkor megpróbáltam volna kicsit a kilátástalanságot kihangsúlyozni. Hevesebb reakcióval, nagyobb küzdelemmel és talán eye level szögből felvéve kevésbé lett volna repülő boszorkányos a hatás. De őszintén, nem tudom. Nyilván kipróbáltam volna a jelenetet többféleképpen és kiválasztom a legjobbat. Ez semmiképpen sem az.

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De zavar. 10%-ban.

Jó neked. Engem kicsit jobban zavar, hogy egy elvileg ismert univerzum, miért hat totál ismeretlenül és ismétlem, még az Ep7 új fajai sem köszönnek vissza.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, emellett a többi ami benne volt a filmben. Egyre inkább azt érzem, hogy Te ezt a filmet nem láttad, csak nézted.

Én csak nagy szavakat hallottam meg álművészieskedést. Ez a film folyamatosan próbálja úgy eladni magát mint egy nagyon mély, okos és újszerű történet, de én se túl sok mélységet se túl sok újszerűséget nem látok benne.

Luke karaktere és életútja mély és remekül átgondolt volt, a film végi csavar sem volt rossz, - bár a kivitelezés a szikláról leborulással nem jött be - ezt elismerem. DJ kapcsán kicsit bepillantást nyerhettünk a háború valós arcába, ami már már a PT "az SW is csak egy korrupt galaxis" világnézetét idézte, aminek kifejezetten örültem, ez az a szint amin 2017-ben egy SW filmnek mozognia kellene. De mi volt még? Értelmetlen űrüldözés (nyilván nem maga az üldözés értelmetlen de ez a "túl gyorsak" sztori szerintem rettenetesen gyenge), értelmetlen űrlószabadítás (mert erre van idő, mikor a bajtársaid számára éppen minden perc aranyat ér), valami kiképzésszerűség(mehh), egy jó harc az őrökkel (ez tényleg jó volt) Liea űrbalett, Porgok meg Erő-összekapcsolódás (ami szintén nem új ötlet)

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lesz még egy rész.

Aminek a végén majd eljutunk oda, ahol már az Ep6 végén is jártunk egyszer, csak Luke helyett Rey lesz a mester, Leia helyett Poe lesz a főnök, Finn meg - akárcsak Han - levetkőzi a kétes múltját, és hős lázadó lesz. A Galaxis pedig ismét békés, boldog jövő elé néz majd. JJA kapcsán körülbelül erre számítok, de persze lehet meglepnek.

 

Idézet

Andrisról elhiszem, hogy szakmabeli, de rólad...

Ne is haragudj, de ez mekkora bunkó megjegyzés már! Én soha nem írtam ilyen szinten sértő dolgot számodra és ha még ha nem is egyezik a véleményünk, mindig igyekeztem tiszteletteljesen válaszolni. Ez számomra elfogadhatatlan stílus. Én is tudnék hasonló szinten írni rólad dolgokat, de nem teszem, mert nem az utcasarkon vagyunk. Meghazudtolsz csak mert nem értesz egyet velem? Álljon már meg a menet basszus kulcs!

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Nem állt szándékomban megint leírni, de Andris szakmai véleményére kíváncsi voltam, mert ritkán találkozom olyan szakmabelivel, aki ilyen pozitívan vélekedik a filmről. (A kritikusok nem minősülnek annak, a legtöbbjük életében nem járt valódi forgatáson)

Biztos fog válaszolni, amire én is kíváncsi leszek de szerintem már a zömét leírta a mennyire egységes topikban. De hátha nem.

 

31 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Mert elsősorban egy filmről beszélünk, aminek mint alkotás meg kell állnia a helyét önmagában is mindenféle magyarázatok nélkül. Az nem működik hogy elém tesznek egy filmet, majd kiadnak 2 könyvet amiben elmagyarázzák mi miért történt, meg mindazt ami nem derült ki, mondjuk pl Snoke eredete. Ez olyan, mintha a

Az SW kapcsán kismillió dolog van ami nincs megmagyarázva, a filmek tele vannak ilyenekkel. Mindegyik rész. Miért terjed a hang az űrben? Miért csak egyfajta éghajlatú bolygók vannak? És ez csak kettő. Amit Te mondasz arra meg simán lehet magyarázat, hisz tudjuk kicsoda-micsoda Leia és milyen képességei vannak. Öreg korára, a kiválasztott lánya nehogy ne csináljon már meg egy ilyen performanszot?! Érthetetlen ezen fennakadni. Plusz meg is viselte a dolog, mert a fél film alatt kómában volt.

Snoke eredete meg benne lehet a IX-ben. Addig ezen minden rágódni meg hibának felhozni? Filmes létedre olyan dolgokat akarsz amiket az egyszerű rajongó. Kicsit tovább gondolhatnád, hogy ha esetleg van még egy rész akkor azt megvárom. De nem, ez már hiba mert miért nem most és azonnal

47 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

1) Az egész stáb semmiképpen se bújjon el, mert a 90%-uk remek munkát végzett, pár kulcsszereplő teljesítményével voltunk elégedetlenek. Azt pedig végképp nem értem, hogy miért lenne gyerekes nevetni egy filmen, ha klisésnek vagy gyengének érezzük. Igen RJ nagy ember, voltak már jó filmjei a múltban, de ettől még ő is csak ember. Más nagy rendező filmjein is nevettünk már nagyokat, mert más nagy rendezők csináltak már gyenge filmeket, mindenki hibázik kivéve Martin Scorsese. Ez nem RJ iránti tiszteletlenség, ez egy viszonyulás egy bizonyos produktumhoz.

Furcsa látásmód az biztos. Talán azért nem értem meg, mert én teljesen másképp nézek filmeket. Főleg SW-t.

 

49 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

2) A személyes részt meg mellőzzük ha lehet. Nem néhány magyar suhanccal estem be a moziba, akik épp kiolvasták az "1001 legnagyszerűbb film" című könyvet és ettől profinak érezték magukat. Nem, én valóban nem vagyok profi, csak tanulom az ipart és eközben gyakornokként dolgozom, de eleve nem Magyarországon élek, a társaságomban meg volt például egy díjnyertes rövidfilm rendező is.

De mos tettől hasra kellene esnem? :) Nem kétlem, hogy filmesekkel voltál moziban de akkor ez így nekem még furább szitu. Díjnyertes rövidfilm rendezővel kritizáltátok szét a filmet, ami ergo ezért sz*r. Vagyis a szakma szerint az, és nem érted mi hogy szerethetjük ezt a szakma szerint sz*r filmet. Mert nyilván mi nem a szkma vagyunk, hanem mezei pockok, akik hülyék a filmgyártáshoz és nem látják meg az értéket. Gondolom ez a konklúzió. ;)

 

52 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Nyilván a csókolózás intenzitására gondoltam, ebbe érdemes belekötni :facepalm:

Mi kellett volna hogy történjen? Hát mondjuk a 10 lépegető közül legalább egy rátüzelhetett volna az ifjú gerlepárra, ha már épp azért voltak ott hogy elpusztítsák őket. 

Ebbe pont annyira érdemes volt belekötni, mint magába a "csókba". Szóval a lépegető tüzeljen rá a két főszereplőre. Értem. Ezt így tanítják? Nem gúnyolódásként kérdezem, de ez megint annyira érthetetlen ötlet. Ha a lépegető szétlövi ott és akkor a két főszereplőt annak mi értelme van? Egyáltalán miért foglalkoztak volna a lépegetők két lerobbant emberrel amikor a bázis volt a célpont? Két kis porszem előttük. Komolyan nem értelek Jar Jar.

 

56 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Na látod, pont ez az a fajta in-universe féle magyarázkodás amit nem kedvelek. MINDENT meg lehet magyarázni és annak az ellentétét is. Ettől még bénán néz ki 1 perccel az után, hogy a fél vezérkart kiszívta a vákum.

Szerencsére az SW-ben szinte mindenre van magyarázat, csak eléggé ismerni kell hozzá mélységében is. Pl. akinek a Rebels semmit nem mond az lemaradt ilyen űrkirándulásokról. Vagy említhetném a TCW-t is mert abban is volt ilyen. És ez nem belemagyarázás, ez benne van a művekben. De Leiánál erre sincs nagyon szükség, hisz a kiválasztott lánya, idősen, hatalmas képességekkel nehogy már ne legyen képes egy ilyen mutatványra! Ráadásul a fél film alatt kómában volt, nem ugrándozott mint akivel semmi se történt volna! És vákuum nem vákum.

 

59 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Tudom te nagy híve vagy az In-universe magyarázatoknak, anno irkáltál mindenfélét arról is hogy milyen magyarázat van Leia és Chewbacca találkozására az Ep7 végén, majd mikor JJA beismerte hogy az hiba volt, fel voltál háborodva hogy hogy lehet ilyet beismerni, meg hogy ez milyen illúzióromboló.

Igen mert ennek az égadta világon semmi értelme nincs. Ráadásul Chewie egyszer már átölelte Leiát a Takonadan. Max. annyi volt JJ hibája, hogy elsétáltatta mellette a vukit. De ezen is minek fennakadni és telesírni a netet? Ez akkora tragédia? Ugyan már. Tipikus bolhából elefántot esete.

59 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

 

A valóságban viszont, a filmekben vannak hibák, ez alól nincsenek kivételek. Jó film az, ami a hibáival együtt is remek élményt nyújt a TLJ számomra nem ilyen, és elnézve a különböző osztályozásokat (IMDB 7,5 jelenleg) nem vagyok egyedül. 

Ez az egyen szöveg "A valóságban viszont, a filmekben vannak hibák, ez alól nincsenek kivételek." Biztos vannak, de aki csak ezekkel, meg álproblémákkal foglalkozik az elveszíti azt amiről maga a film szól.

A 7.5 pedig kiváló pontszám. Azt jelenti, hogy a film jó. Gyakorlatilag minden ami ötös felett van azt jelzi, hogy a közönség az adott filmet jónak találja. A többi már csak ennek fokozása. Mert ugye a számok már csak ilyenek. Az ötös az átlagos. Alatta kezdődik csak a rossz fogalma. Gondoltam nem árt ezt tisztázni, ugyanis nem akkor jó egy film  ha 8-tól 10-ig terjedő pontskálán van.

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

1) Eleve nem írtam volna ilyen jelenetet - ha már mindenképpen az Erőhasználat volt a cél, azt másképpen is meg lehetett volna oldani.

A legkönnyebb nem írni semmit. Minek? Nincs baj vele, nem kell beletenni valami pluszt. :D Egy fokkal könnyebb megoldás olyan biztonsági játékra venni a figurát, ami kb. annyira lenne hatásos mint kimenni a WC-re.

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

2) Viszont ha már mindenképpen ezzel kell dolgozni, akkor megpróbáltam volna kicsit a kilátástalanságot kihangsúlyozni. Hevesebb reakcióval, nagyobb küzdelemmel és talán eye level szögből felvéve kevésbé lett volna repülő boszorkányos a hatás. De őszintén, nem tudom. Nyilván kipróbáltam volna a jelenetet többféleképpen és kiválasztom a legjobbat. Ez semmiképpen sem az.

Na itt már mocorog valami. Saját szemszögéből megnéztem volna. Persze vágással, mert ha csak az van akkor nem látni a lényeget. De gondolom Te láttál minden verziót erre a jelenetre mert kijelented, hogy ami a filmben van az semmiképp se a legjobb.

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

értelmetlen űrlószabadítás (mert erre van idő, mikor a bajtársaid számára éppen minden perc aranyat ér),

 

Csak ezt ragadnám ki mert megmutatja mennyire felszínesen nézed. Eleve a dramaturgia szerint ahonnan a fathiersekkel menekülnek csak az az egy út van. Itt nem arról van szó, hogy épp arra jártak aztán megtetszettek nekik a pacik és jobb dolguk nem lévén kiszabadították őket. Pont az előző jelenetben akad ki Finn a cellában, hogy kifutnak az időből. Minden lépés amit onnan megtesznek az a menekülésre irányul a bolygóról. A cellából a fathiersek istállóiba vezetett az út, onnan meg a hajójukhoz amit az orruk előtt lőttek szét. Mi itt az időhúzás? Ja hogy belenéztek egy távcsőbe amíg BB8 a kódtörőmestert kereste? Istenem...ennyi belefér. De szerinted nyilván nem, és értelme se volt az egésznek. Minek világot építeni igaz?

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Aminek a végén majd eljutunk oda, ahol már az Ep6 végén is jártunk egyszer, csak Luke helyett Rey lesz a mester, Leia helyett Poe lesz a főnök, Finn meg - akárcsak Han - levetkőzi a kétes múltját, és hős lázadó lesz. A Galaxis pedig ismét békés, boldog jövő elé néz majd. JJA kapcsán körülbelül erre számítok, de persze lehet meglepnek.

Lehet ez is, nem ez a lényeg hanem a konklúzió. Itt most egy staféta átadás zajlik, meglátjuk sikerül-e kerekké tenni ezt a dolgot. Amit akartak már megtették: elbúcsúztunk a nagy hármastól. Formailag Leia még hátra van, de meglesz ő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Vagy mikor Leia felolvasztja magát az űrben, visszaszippantja magát - annak ellenére hogy amennyire mi tudjuk sosem tanulta használni az Erőt - és mikor kinyílik az űrhajó ajtaja senkit nem szív ki az űr? Tudom hogy az SW nem Sci-fi de pont az előző jelenetben (Ackbar halála) még működött az űr vákum ereje.

Gratulálok! Minden szó, amit írtál, tévedés. :P

Tudjuk, hogy Leiát tanította Luke az Erő használatára, legalább két, ha nem három könyv félreérthetetlenül említi ezt, de ezek nélkül sem kell George Lucasnak születned ahhoz, hogy elképzeld: az elmúlt harminc évben a Jedi mester bátyus talán egy-két fortélyt megtanított.

Ami meg a szipkázó űrt illeti, ha nem tűnt volna fel, Leia egy teljesen működőképes összekötő folyosóra libegett be, amin tökéletesen jól látható, hogy van egy ajtaja a hídra, és a túlvégén az az ajtó, ami a hajó belsejére nyílik (két szóval: zsilipes rendszer). Na most, ennek megfigyelése után baromi nehéz lehet elképzelni azt, hogy a belső ajtó kinyílása előtt bezárult a(z immár) külső ajtó, ami általában automatikusan működik nem csak a sci-fi alkotásokban, de amúgy a valóságban is. ;)

Bár az sem elképzelhetetlen, amit Ody írt, hogy kifeszült egy totálisan mezei levegőt őrző erőtér, amit láttunk már néhány epizódban, cím szerint:

The Phantom Menace

Attack of the Clones

Revenge of the Sith

Rogue One

A New Hope

The Empire Strikes Back

Return of the Jedi

The Force Awakens

A TPM azért különleges, mert elég jól mutatja, hogy a pajzsok egyik-másik válfaján át lehet sétálni (megjegyzem, az ep8-ban is láthatjuk, hogy át is lehet repülni rajtuk). Az ep3 azért fontos, mert láthattuk, amint az űrre nyíló lyukra ráfeszült az erőtér. Az összes többi részben (és a már említett kettőben is) meg legalább egyszer láttunk egy bazi nagy hangárat, aminek bejárata a nyílt űrre nyílt, és nem volt ott ajtó. És mégsem repül ki senki. Miért? Hát mert erőtér védi, amin át ki-be röpködnek a hajók (ezt láthattuk az ep4-6-7-ben első kézből). És a Star Trekkel ellentétben a Star Warsban nem mindig láthatóak a különféle Erőterek, szóval az sem elképzelhetetlen, hogy valóban bevédte egy erőtér az ajtóra vezető folyosó nyitott részét, amin Leia simán átlebegett. Bár én valószínűbbnek tartom, hogy mielőtt kinyílt a belső ajtó, Leia mögött bezárult a külső.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavar például mikor Rose "megmenti" Finnt és elkezdenek smárolni a csata kellős közepén?

Egyrészt, Finn egy puszit kapott, másrészt: a csata közepén? Őőőő... A csata éppen véget ért az Első Rend győzelmével. Néhány kulcselem, ami erre rávilágít:

1) Az Ellenállás siklóinak nagy részét bedarálták.

2) A maradék Poe parancsára már visszavonult.

3) Még látjuk is, ahogy Poe és komái iszkolnak be az egérlyukakba.

4) Az Első Rend éppen látványosan szétrobbantja a bázis kapuját, amit az Ellenállás próbált volna megvédeni, feltűnően sikertelenül.

Szóval milyen csata kellős közepe? A kellős közepén a Falcon jelent meg.

De azt sem sikerült megfejtenem még, miért idézőjeles az, hogy Finnt megmenti Rose.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavart hogy miközben Finn és Rose idő szűkében vannak és minden egyes perc aranyat ér, még megállnak egy kicsit lovakat menteni?

Tehát, ha jól értem, szerinted az fergeteges nagy hiba, hogy Finn és Rose időszűkében a gyaloglásnál sokkal-sokkal gyorsabb lovaglásra váltottak, miközben gyalogos rendőrök és légi járművek üldözték őket. És a gyalogos zsernyákokat minő véletlen, pont a pacik gázolták le, ráadásul az így kavart káosz is elég hasznos tud lenni, amikor menekülsz a jard elől. Mert például nem csak veled foglalkoznak.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavart Hux meglehetősen extrém személyiségtorzulása?

Mégis milyen extrém személyiségtorzulás? Az ep7-ben eleve nem villantott sok személyiséget az agyatlan vadállatot leszámítva, amihez baromi hű volt az ep8-ban.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Vagy az hogy Rey mindenféle képzés (oké legyen minimális) nélkül hirtelen képes profi szinten használni az Erőt? Anno Luke arra sem volt képes hogy kiemelje az űrhajóját, sőt még egy követ sem tudott gond nélkül lebegtetni! Rey ezzel szemben folyamatosan mindenre képe?

Úgy imádom ezt az érvet. Mintha a Star Wars csak az ep7-8-ból állna, mert ha azon túl kéne nézni, akkor máris dugába dőlne ez az alaptalan érv. Az nem zavar, hogy a TCW-ben egy csecsemő játékokat lebegtet? Az nem zavar, hogy a 14-15 éves Ezra, aki még csak nem is hallott az Erőről, fegyverekkel megrakott ládákkal az ölében ugrik fel egy több méter magasan lebegő űrhajóra? Az nem zavar, hogy Luke játszadozott két percet egy gömbbel, aztán az ep5-öt azzal nyitja, hogy magához húzza a fénykardot (miután egy maci lepofozta és fejjel lefelé egy jégbarlang mennyezetéhez tapasztotta), pedig ilyenről Ben egy szót sem szólt neki, nem is mutatott ilyesmit? Az nem zavar, hogy Luke úgy volt képes a nagy Darth Vaderrel, a Sith fénykardpárbajban k*rvamód jártas Nagyurával szembeszállni hatékonyan, hogy a büdös életbe nem láttuk vívni tanulni? Luke játszott egy gömbbel és lebegtetett néhány kavicsot, meg futott egy kört. Ennyi a nagy Erőképzés, mégis, az ep5-6-ban Darth Vadernek ellenfele.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Vagy úgy eleve az egész sztori alapvetése? Hogy az ER legszuperebb hajói képtelenek kiiktatni egyetlen egy ellenállás hajót?

Mintha az ep4-5-6 alapvetése az lenne, hogy az egész Galaxist uraló, a legmodernebb és legtöbb hajókat felvonultató Birodalom nem bír el egy maréknyi, szedett-vedett lázadóval. Aztán jön a nagy hoth-i csata, ahol a Birodalom olyan marha eredményes, hogy a Szövetség az egész Echo bázist képes evakuálni jelentős veszteség nélkül, míg a Birodalom az egész hajcihőben csak egy csillagrombolót és pár ezer embert veszít el. Az ep6-ban meg ugye az Uralkodó által válogatott elitkatonákat gyűrik le plüssmacik. Az ep4-ben meg a Halálcsillag egész személyzete által hajkurászott Han, Chewie, Leia és Luke civilben sétál el a börtönblokk alatti hulladékzúzótól a Falcont rejtő dokkig. Na ezt vajon hogy? És amikor végre féltucat rohamosztagos beléjük fut, mi történik? Elfutnak a rohamosztagosok!

És még egyet, csak még egyet! Ep4-5, megvan? Megvan ebben a két rajongói és szakmai szemmel is hibátlan gyöngyszemben a jelenetsor, amikor a Millennium Falcont, azaz egy picike teherhajót nem egy, nem kettő, hanem három Imperial-osztályú csillagromboló és 2x4 TIE vadász sem tud kiiktatni? A Falcon az Avenger ütegeinek közvetlen találatát is simán kibírta a hatásos lőtávon belül (abból kiindulva, hogy a Falcon jóóóóóóóóóóval közelebb volt az Avengershez, mint a Raddus a Supremacy-hez). Ezután nem tudom, miért hiba akármilyen szemmel nézve, hogy a csillagrombolók ellen gyártott hadihajó, név szerint a Raddus (ami nem mellesleg 522 méterrel nagyobb, mint az Első Rend Resurgent-osztályú csillagrombolói) hatásos lőtávolon kívül képes ellenállni a találatoknak.

 

4 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Vagy a rész eleji nevettséges közjátékot Hux és Poe között?

Ezzel sem értem, mi a gond. Vicceskedve indul az epizód, nosza, lőjék bele Johnsont a Dunába...

 

4 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Őszintén nem értem hogy ti itt a fórumon hogy tudtok ilyen pozitívan állni egy számomra ennyire gyenge filmhez.

Szerintem ebben az a kulcs, hogy még mindig képesek vagyunk ugyanazzal a nyitott gyermeki szemmel ezekre a filmekre tekinteni, amire te már - nem bántásból - képtelen vagy. Tudod, biztos emlékszel még rá, amikor nem érdekelt, hogy milyen beállítás van, hanem az fogott meg, hogy egy fantáziavilágban kalandoznak a hősök. Amikor nem a szöveget elemezted, hanem csak derültél a viccen. Egyszerűen: amikor élveztél egy történetet, egy kalandot, amikor beleélted magad ezekben, nem pedig... Hát nem is tudom, mit csináltok ti, de az biztos, hogy semmihez sem úgy viszonyultok, mint mi. Ez sem bántás, csak az én meglátásom. Mert szerintem két ember van: a felnőtt és a felnőtt, aki (Thomas Huxley szavaival írva - amúgy a kedvenc mondásom) megőrizte a gyermeki szellemiséget.

 

4 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Nem zavarnak titeket a régi fajok - de még az Ep7 fajainak is a - teljes hiánya?

Miért zavarna? Egyrészt, teljes hiány? Hát lőjenek le, de én láttam fajt az ep4-5-6-7-ből. Van wookiee, ami úgy tudom, az ep4-ből van. Van sullusti és mon calamari az ep6-ból. Van abednedo, caskadags, urodel és tarsunt az ep7-ből. És még ott van Yoda is, aki emlékeim szerint egy olyan faj képviselője, ami az ep5-ben debütált. Nekem ez elég tisztességes visszanyúlás, nagyon nem "teljes hiány". Ráadásul van egy epizód, ami brutálisan alul teljesít mindegyik részhez képest. Nem más, mint a zseniális alapvetésnek tartott ep5. Nézzétek csak meg, hány értelmes idegen faj van összesen a filmben? Segítek: hét! Hány olyan, amit korábbi részben láttunk? Újra segítek: készítési sorrendben kettő, a wookiee és a lutrillian. És kronológiailag? Hú, úgy már három is akad Chewie-val és Yodával, na meg az említett lutrilliannal, akit pontosan ugyanaddig láthatunk az ep5-ben, ameddig a kyuzót az ep7-ben (aki mindkettőt megtalálja, az kap tőlem egy piros pontot :D ).

Mondhatnánk, hogy azért, mert az ep5 előtt csak egy epizód volt sokáig, de ebben az esetben hadd reagáljak így: :lol2:

Az a helyzet, hogy ez nem érv, mert az ep4-ben baromi sok idegen lény volt, és nem hiszem el, hogy egy olyan részben, ami egy egész lebegő várost tár elénk, nem fért el volna a folyosón egy rodi, egy devaroni, egy duros (amit amúgy soha többé nem láthattunk egyik mozifilmben sem), egy bith vagy egy aqualish, csak, hogy párat említsek az ep4 népes idegen felhozatalából. Amúgy poén, de szerepelt volna egy snivvian Cloud City folyosóin, de az egy szem jelenetet, amiben benne volt, kivágták. Pech.

Szóval érdekes, hogy míg az ep7-8 támadva vagyon, hogy nem hemzsegnek benne a régi idegenek, addig az ep5 ellen ezt senki nem hozza fel, pedig jóval kevesebb idegennel dolgozik, és még azok között is alig akad régi.

 

4 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Az hogy bár a film rettentő mélynek akar tűnni, semmi újat nem állít vagy mond? Hogy túl vagyunk az ST felén 30+ évvel az ep6 után és Luke odáig jutott a régi rend nem működött jól? Vagy nem zavar titeket hogy van itt ez a figura Snoke, akinek a kezében hihetetlen hatalom összpontosult, plusz Erőhasználó is volt és mégsem tudunk róla semmit?

Semmi újat nem állít vagy mond? Ez erős túlzás, mert ahhoz képest elég sok újdonság akadt benne, kezdve például azzal, hogy láthatóan az eredeti Jediknek közük sem volt azokhoz, akiket mi megismertük. Szerintem már az beszédes újdonság, ha összevetjük az ep1-2-3 Jedi Templomát az ep8 Jedi templomával. Az is elég nagy újdonság, hogy a mozifilm főszereplője egy senki, nem az Erő gyermeke, és nem az Erő unokái, hanem csak egy lány a sivatagból, és egy rohamosztagos a sok közül. Az is új, hogy a főhősök elcsesznek valamit, nem tökéletes fehér ruhás csodafiúk és lányok.

Hogy Luke kimondja: a Jedik elcseszték, szerintem ez nagy előrelépés annak tükrében, hogy 8 epizód és in-universe 60+ év kellett ahhoz, hogy ezt egy Jedi végre elismerje. Végre kimondták: a Jedik sz*rok voltak és ők tették olyan sötét hellyé a Galaxist, mint amilyen most. De Luke karaktere nem csak ennyiről szól. Kár, hogy csak ennyit látsz... :( 

Snoke meg ja, hát el kéne még néhány magyarázat, de így, amilyen szerepet végül betöltött már nem érzem, hogy égető szüksége van a magyarázatnak egy filmben. Egy könyvben, egy sorozatban simán elfér, de még könnyen lehet, hogy az ep9 villant valamit ezen a téren. Ha az ep7-ben lefektetett vonalat viszik tovább, vagyis egy Palpatine v2.0 lett volna, akkor azt mondom, k*rvára filmben kéne megmagyarázni, de így, hogy csak egy eszköz volt Kylo fejlesztésére, így már nem érzem azt, hogy egy filmben magyarázzák el nekem azt, mit keresett ő ott. Egyszerűen fontosságát, mint főgonosz elvesztette, és Kylót emelte az ep8 főgonosz státuszba, sőt visszamenőleg az ep7-re is megtörtént ez a felemelés. Ma néztem meg a TFA-t, és nem tudtam nem az új trilógia fő-szarháziját látni Kylóban, míg Snoke jelenlétének ereje drasztikusan csökkent. Új értelmet kaptak Han utolsó szavai, míg más megvilágításba kerültek Snoke szavai. És ha az ep8 hatására a korábbi részekkel kapcsolatban is új gondolataim merülnek fel, akkor nekem senki sem fogja azt bemagyarázni, hogy a film nem mély, és nem állít vagy mond újat.

 

1 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Minél többször nézem meg - jelenleg 4-nél tartok - annál kevésbé tettszik, de azt gondolom elég normálisan fogalmaztam meg a kritikámat.

Azt nem értem, ha valamit ennyire rühellsz élből - mert bocsi, de érzésem szerint zsigerből utálod ezt a filmet -, azt minek nézed meg egynél többször? Mi a fene, mazochista vagy, esetleg olyan őrült, aki újra és újra ugyanazt csinálja, miközben reménykedik, hogy más lesz a végeredmény? Én meg ezt nem tudom megérteni. Azt még csak-csak, hogy néhány év elteltével újra előveszed, mert az ember mégis csak változik, hátha ennyi idővel később más lesz az eredmény (velem megesett, volt, amit megutáltam évekkel később, volt, amit megszerettem). De az, hogy láthatóan rühelled, mégis, három hónap alatt négyszer nézted meg - eggyel többször, mint én, akinek utoljára ennyire film 2005-ben tetszett (találjátok ki, mi volt az :D ) -, na, azt ésszel én nem érem fel.

 

1 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Mert elsősorban egy filmről beszélünk, aminek mint alkotás meg kell állnia a helyét önmagában is mindenféle magyarázatok nélkül. Az nem működik hogy elém tesznek egy filmet, majd kiadnak 2 könyvet amiben elmagyarázzák mi miért történt, meg mindazt ami nem derült ki, mondjuk pl Snoke eredete.

De az a gond, hogy olyan dolgokba kötsz bele, amit az ezt megelőző SW-kben sem magyaráztak el, vagy a fantáziád, vagy egy kiegészítő mű kellett hozzá, hogy megértsd. Vegyük csak a leglátványosabb példát: 66-os parancs működése, klónok megrendelése, az Erőszellemek mibenléte, mivolta és működése. Egyiket sem a filmekben magyarázták el. Vagy elfogadtad, hogy ez így van, ezt kell szeretni, vagy megnézted a TCW-t. De legyen egy közelebbi: a Rogue One-t top ötösnek tartod, pedig abban sem hemzsegnek a régi lények (van mon cala, aqualish és twi'lek, jujj, már-már tömeg). Vagy ott sincs különösebben megmagyarázva, hogy a Tantive IV-et mégis, hogy a fityfenébe követte a Devastator, amikor már az ep8-at évvekkel megelőzően alapvetés volt, hogy a hipertérben nem tudják követni a hajókat (ep5-ben utalnak erre először). Az RO mégis úgy ér véget, hogy a Tantive IV teret vált, a Devastatornak meg még meg kell várnia, míg Darth Vader őnagysága visszatér rá. A Tatooine-nál mégis összefutottak valahogy. A magyarázat hol található? A From the Certain Point of View című műben. ;)

De felrovod az ep8-nak, hogy a Supremacy nem bírja lelőni a Raddust. Nem tűnt fel, hogy a scarifi csatát két csillagromboló is távolról nézi, és még az űrállomás TIE vadászait is csak a csata közepén engedik ki? Ez miért nincs kifogásolva? Pedig ha az ep4 és ep6, na meg a Rebels nem is bizonyította volna, hogy a lázadók "közelről nem tudnak sokáig kitartani a csillagrombolókkal szemben", maga az RO utolsó jelentei bizonyítják be, hogy ha begorombul egy Imperial, akkor ott szétszed mindent. Hát a Devastator alig pottyant be, elütött egy transzportot, és meg sem karcolódott, aztán szétlőtt egy Nebulon-B, s még ugyanazzal a sortűzzel lebénította a Profoundity-t. Hát kérdem én, forgatókönyvileg ezután mennyire helyes abban a top 5-ös filmben az, hogy a scarifi csatában végig jelenlévő két csillagromboló a csata közelébe se megy? Pedig a Birodalom úgy talán két perc alatt megnyeri a csatát. Ja, hogy ez indokolja? Ó... :) 

Igen, az ep8-ban hiba, hogy nem lövi cafatokra a Supremacy a Raddust, de legalább elmagyarázták a filmben, miért nem. Az RO-ban nem hiba, hogy két csillagromboló csak nézi a scarifi csatát, miközben egy is meg tudta volna nyerni, és ennek okára a filmben véletlenül sem tértek ki, de legyünk erősek, erre még kiegészítő művekben sem beszélnek. És most csak pár dologba kötöttem bele, de ilyen és ehhez hasonló hibákat, amiket felrósz az ep8-nak, simán találok bármelyik SW filmben. Mint ahogy már fentebb prezentáltam is párat, pl. a Falcon vs. csillagromboló esetet.

 

1 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Mi kellett volna hogy történjen? Hát mondjuk a 10 lépegető közül legalább egy rátüzelhetett volna az ifjú gerlepárra, ha már épp azért voltak ott hogy elpusztítsák őket. 

Hogy azért ne csak ellened szóljak, ez ellen nekem is volt/van kifogásom. Van ott egy halom lépegető és még gyalogság is, és Finnt és Rose-t mégis mindenki olyannyira figyelmen kívül hagyja, hogy Finn még vissza is tudja vonszolni Rose-t a bázishoz, ami előtt amúgy már ott áll Luke és Kylo. Ez tényleg olyan, amibe jogosan bele lehet kötni. Nem a pusziba, abba szerintem is felesleges, mert puszilkodhatnak, amennyit csak akarnak, csak az Első Rend nézzen közbe rájuk.

Viszont ezen ugyanúgy túllépek, mint azon, hogy hová tűntek a birodalmiak, miután a Falcon lelépett, mert a Lázadók utána már olyan békésen pakolnak a hómezőn, mintha nem is lenne a fejük fölött egy birodalmi flotta. Vagy, hogy Luke egyáltalán hogyan jutott túl a lépegetők során. Vagy hová lett az egyetlen jelenetre mutatott AT-ST. Stb... Szóval ilyen "fura" dolgok nem ebben a filmben voltak először.

2 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Jó neked. Engem kicsit jobban zavar, hogy egy elvileg ismert univerzum, miért hat totál ismeretlenül és ismétlem, még az Ep7 új fajai sem köszönnek vissza.

Ismétlem, ez annyira nem igaz, hogy jujj.

 

2 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Na látod, pont ez az a fajta in-universe féle magyarázkodás amit nem kedvelek. MINDENT meg lehet magyarázni és annak az ellentétét is. Ettől még bénán néz ki 1 perccel az után, hogy a fél vezérkart kiszívta a vákum.

Én meg azt nem kedvelem, amikor felépül egy működő világ, aztán valaki nem fogadja el, hogy a dolgok ott úgy működnek. Ennek mi értelme? Miért ne lehetne megmagyarázni egy in-universe eseményt egy in-universe elemmel? És látod, ez az, amire fent céloztam: hiányzik a gyermeki szellemiség. Nem, hogy nem éled bele magad, itt és most kimondtad, hogy elutasítod az in-universe dolgokat. Mert csak kívülről nézed. Mintha kívülről csodálnál, epekednél egy Ferrari iránt, de amikor felajánlják, hogy beülj és menj vele egy kört, inkább felhúzod az orrod és azt mondod: kösz, de nem, mert... Nem merülsz el az univerzumban, mint egy gyerek, helyette felnőttként kívülről nézve bírálod. Nem csoda, hogy annyira komor a mai világ... :( A fantázia, a gyermeki rácsodálkozás sajnos kihalófélben lévő fogalmak azok körében, akik formálják a világot, és hála az égnek, a felnövő generációkat is elrontják ezzel. Ma már legyen minden megmutatva, legyen minden vulcani logikával és teljes realitással megalkotva, meg legyen minden komoly és komor, mert az a reális. Ne féljünk már kicsit gyereknek lenni újra és esetleg élvezni a dolgokat, úgy, ahogy vannak, a maguk tökéletlen formájában. Én legalábbis így vélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Jar-Jar Binks

Önmagában az szerintem senkit nem zavar, hogy észreveszel hibákat a filmben. Nem tökéletes alkotás az Ep.8 sem, van benne kritizálni való, ahogyan az összes filmben. Ezt sokan másokkal egyetemben én is megtettem, ahogyan megtettük anno a 7 vagy bármely más film vagy sorozatepizód esetében is. Mégse esett nekem senki, alakultak ki viták a konkrét témák kapcsán, nagyrészt építő jellegűek, aztán ha a végén nem is sikerült meggyőzni senkinek a másik felet, de nem volt belőle semmi gond.

Nálad azért lehet élesebb a helyzet, mert mintha egyrészt csak a hibákra koncentrálnál és azokat emelnéd ki, másrészt erősen felnagyítanád ezeket. Olyan, mint amikor a PT gyűlölői kiragadnak néhány gyengébb pontot az 1-2-3-ból és ezek alapján az egész trilógiát egy fosnak titulálják. Beleesve közben olyan melléfogásokba is, amikből az is kiderül, hogy még a rosszként kiemelt jelenetek közül is több olyan van, amit igazából egyáltalán nem is értettek meg és nem is akarták.

 

A filmes háttered, valamint a szakmabeli ismerőseid pedig kár volt szóba hoznod, mert csak ront a helyzeten. Azt az illúziót kelti, mintha azt üzennéd ezekkel, hogy a ti szavatok többet ér, mint mondjuk a miénk. Nem feltételezem, hogy tényleg ez a szándék húzódik meg mögötte, de így is tűnhet éppen. Ráadásul amúgy sincs semmi hozzáadott értéke az egészhez, ugyanis kiviláglik, hogy Te és a haverjaid is tisztán nézői szemmel értékelitek a filmet. Semmi szakmai észrevétel nincs abban, amiket írsz, ugyanolyan szubjektív véleményt fogalmazol meg, mint bárki más. Ilyen értelemben pedig hiába vagytok filmes emberek.

Lehet a haverjaid között Oscar-díjas is, az ő véleménye sem fog semmivel hitelesebb vagy fontosabb lenni, ha nem szakmai elvek mentén alakult ki, hanem csak annyi, hogy ez vagy az nem tetszett, mert hát gagyi meg röhejes. Ez olyan, hogy ha egy focistának jobban tetszett az egyik gól, mint a másik, attól még ez semmivel se jelent többet, mint a sarki fűszeres véleménye. De egy zenésznél se mindegy, hogy a kollégája művébe milyen szempontból köt bele. Relevánsabb a véleménye egy laikuséhoz képest, ha pl. azt nézi mennyire van jól komponálva az adott zene, viszont ha beleköt, hogy neki az a dallam nem tetszik, akkor ott már tök mindegy, hogy zenész vagy villanyszerelő.

 

Engem is zavar a Rose-Finn jelenet, szerintem a film leggyengébb pontja. De hát ez van, túlteszem magam rajta. Védeni nem fogom, de ettől még nem húzom le az egész filmet. Leia esetében az alapötlet kifejezetten tetszik, a megvalósítást már én se kedvelem. Az idegen fajok hiánya szintén engem is erősen zavart, írtam is róla.

Rey erejéhez annyit tennék hozzá, hogy a SW eddigi műveiben is elég nagy a szórása annak, hogy kinél hogyan jelentkezik az Erőérzékenység és mennyire gyorsan mutat nagy dolgokat. Rey kivételesen tanulékony, ennyi az egész, ezzel együtt tudok élni.

Snoke-ról megint csak azt tudom mondani, hogy a sequel nézőpontjából ő messze nem olyan fontos karakter, mint amilyennek sokan képzelik. Ez már nem a PT éra, itt nem a galaxis legfontosabb eseményei vannak főképp fókuszban, hanem a főhősök. Nyilván ez a két dolog az esetek döntő többségében találkozik, de nem mindig. És ahogyan az OT-ban se láttuk a Szenátust, illetve az uralkodó is alig tűnt fel, a ST-ban se olyan fontos Snoke. Neki a sztori szempontjából annyi volt a szerepe, hogy Kylo útját egyengesse, tudatosan, ill. az akaratán kívül ráébressze a fiút a saját útjára. Ennyi, nem több.

 

A "lószabadítást" meg abszolút félreérted, ahogyan sok néző is tette. Finnék nem megálltak a küldetés közben állatokat menteni, hanem elengedték őket, hogy aztán velük együtt szökjenek meg. Nem az volt a cél, hogy kiszabadítsák őket, hanem ez volt az eszköz a saját megmenekülésükre, a küldetés végrehajtásának improvizált lépése. Ahogyan az Ep.1-ben sem azért ment Qui-Gon a bűnözők közé a Tatooine-ra, hogy rabszolgákat szabadítson fel, de Anakinnal megtette, mert nagyobb célt szolgált.

Ennyi erővel abba is bele lehet kötni, hogy az Ep.1-ben a naboo-i nép szenved, Qui-Gonék meg fogatversenyre mennek meg szerencsejátékoznak. Az Ep.2-ben Padmé élete veszélyben van, Obi-Wan meg elmegy kocsmázni a haverjához. Vagy az 5-ben Hanék a háború közepén mynockokkal szórakoznak, a 6-ban meg ewokokkal haverkodnak. Azt hiszem elég egyértelmű, hogy ezek röhejes problémázások. Finnéknek akkor és ott az volt a leggyorsabb és leghatékonyabb lehetőségük a haladásra, ezért tették azt, amit. DJ-vel se azért vacakoltak, mert annyira ráértek, hanem pont ugyanazért, amiért az állatokat is elengedték.

 

Az in-universe magyarázatokat pedig hatalmas ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni. Hogy érted, hogy a filmnek önmagában is működnie kellene? Az in-universe dolgok adják a kereteket, amik összefogják az egész szériát. Ha ezeket nem vesszük figyelembe, akkor minden órában el kéne magyarázni, miért vannak itt energiafegyverek, mi az az Erő, hogyan utaznak gyorsabban a fénynél, miért terjed a hang az űrben stb.. Pont az a lényeg, hogy ha már egyszer láttál fénykardot vagy Erőhasználót, akkor nem kell minden esetben a szádba rágni, hogy mi is történik, mert a korábbiak alapján össze tudod rakni a képet.

Abban igazad van, hogy a film álljon meg anélkül a lábán, hogy különféle könyveket, képregényeket vagy interjúkat kelljen olvasgatni ahhoz, hogy logikusan működhessen és koherens legyen. Viszont a 8 esetében ez szerintem rendben van. Nyilván a kiegészítőművek sokat adnak hozzá, nagyon érdekesek, de ezek nélkül is simán érthető és összeáll a film. Csak ehhez azt kéne nézni és abból kiindulni, ami benne van a filmben, nem pedig azt, ami nincs. De valahogy azt érzem, hogy sokan nem is a filmet figyelik és az abban rejlő hiányosságok tűnnek fel nekik, hanem eleve azon agyalnak, hogy mi nincs a filmben és milyen lyukakat lehetne keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Az nem működik hogy elém tesznek egy filmet, majd kiadnak 2 könyvet amiben elmagyarázzák mi miért történt, meg mindazt ami nem derült ki, mondjuk pl Snoke eredete.

A régi trilógiában egyetlen kanyi szó se esett arról hogy kicsoda micsoda a Császár, a trilógia főgonosza. És mondhatom én a fél gyerekkoromat végigdumáltam a haverjaimmal az SW kapcsán, de soha egy pillanatra fel se merült hogy a három film nem működik mert nincs megmagyarázva hogy az aszottfejü csóka ki a végén. 

Amikor egyébként ilyen szőrszálhasogatásokat látok mint amik itt is fel vannak sorolva, azaz érzésem, hogy sokan talán épp a nosztalgia miatt elfelejtették, hogy a régi trilógia mindig is egy csapongó, a logikát sokszor nélkülöző mese volt. Ez egy olyan történet, ahol a térdkalácsig érő mackók nyirják ki az elit birodalmi sereget, ahol az űr vákumában óriásszörnyek élnek, ahol a csatáknak stratégiai szempontból gyakorlatilag az ég adta világon semmi értelme, ahol a Falcon a meghibásodott hiperhajtóműjével is úgy közlekedik a különféle rendszerek között mintha az a bizonyos elromlott alkatrész nagyonis működne, hogy ez az a film sorozat ahol a nagybetűs cool Boba Fett úgy halt meg mint valami pancser és a halála végül egy gyerekeknek szánt geg lett. 

Az űr vákuma Grievous-ra zéró hatást gyakorolt az ep.3-ban. Pedig láttjuk hogy még van belőle szerves, kapunk róla közelit is. A filmben van valami utalás rá hogy ezt miért úszta meg? Nem. És nem is kell. Ez egy űrmese.

 

Épp ezért van az hogy Luke hiába kap alig pár nap képzést Yodától és Obi-tól mégis letudja vágni és le tudja győzni a Kiválasztottat, magát Darth Vadert az ep.6-ban. Mert ez nem egy RPG játék, ahol tapasztalati pontokat kell gyüjtögetni és igy kell legyőzni a gonoszt. Yoda is ezt mondja: ha valamiről elhiszi hogy megtudja tenni, akkor meg is fogja. Ennyi. 

 

Ilyenkor érzem azt hogy valahol káros is, hogy az évek során lassan minden egyes másodperce agyon lett magyarázva a régi filmeknek. Mert az a tévképzet alakul ki, hogy ez valami realista sci-fi világ, pedig ha az új filmek ezt a vonalat vinnék, az pont a lényegét ölné meg a franchise-nak.

Ami az ep.8-at illeti: nem tökéletes. Szerintem is vannak hibái. De itt pb-hez hasonlóan úgy érzem hogy apró kis gondok vannak érthetetlenül felnagyítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

amin tökéletesen jól látható, hogy van egy ajtaja a hídra, és a túlvégén az az ajtó, ami a hajó belsejére nyílik (két szóval: zsilipes rendszer)

Ezt én még nem is vettem észre. :o Akkor így meg pláne jól lett megoldva.

 

Megnéztem. Zsilip van. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nagyon sok mindent írtatok és lehetséges hogy félreérthetően fogalmazok, vagy úgy jön le, mintha megrögzötten gyűlölném ezt a részt. Ez nincs így. Ody írta feljebb, hogy nagyon"flegma" a véleményem a filmmel kapcsolatban. Bár ez a szóhasználat szerintem nem szerencsés, értem mire céloz ezzel és egyet is értek. Nem utálom ezt a filmet, sőt ha kikapcsolom az agyam és csak az SW érzésre koncentrálok akkor kifejezetten élvezetes. A baj az, hogy gyakran úgy érzem, ez a film valóban gyerekeknek készült és bár tudom hogy a 10 éves énem nagyon élvezné, a jelenlegi már kevésbé. Lehet igazad van Dzséjt lehet valóban a gyermeki világnézet a kulcs ehhez. Bár nem tudom, mert mint mondtam, az RO-t meg szerettem nagyon.

43 perccel korábban, Dzséjt írta:

Semmi újat nem állít vagy mond? Ez erős túlzás, mert ahhoz képest elég sok újdonság akadt benne, kezdve például azzal, hogy láthatóan az eredeti Jediknek közük sem volt azokhoz, akiket mi megismertük. Szerintem már az beszédes újdonság, ha összevetjük az ep1-2-3 Jedi Templomát az ep8 Jedi templomával. Az is elég nagy újdonság, hogy a mozifilm főszereplője egy senki, nem az Erő gyermeke, és nem az Erő unokái, hanem csak egy lány a sivatagból, és egy rohamosztagos a sok közül. Az is új, hogy a főhősök elcsesznek valamit, nem tökéletes fehér ruhás csodafiúk és lányok.

Hogy Luke kimondja: a Jedik elcseszték, szerintem ez nagy előrelépés annak tükrében, hogy 8 epizód és in-universe 60+ év kellett ahhoz, hogy ezt egy Jedi végre elismerje.

Oké, de ez neked forradalmi? Ez újjáértelmezi az SW-t? Mert ilyen dolgokkal szoktatok dobálózni (nem feltétlen ti, úgy általában) Lehet hogy ők ott a filmben in-universe most mondták ki ezt először, de én mint néző 2005 óta már tudom. Had ne örüljek már annak hogy Luke beismeri a nyilvánvalót. Ha mertek volna mélyebbre menni ezen a téren és belementek volna abba, hogy milyennek kellett volna lennie a rendnek, máris egészen másképp állnék a dologhoz. De nem mentek. Láttuk a templomot, kaptunk Palpatine utalást, de ez inkább a múltra való reflektálás mintsem az új dolgok kifejtése.

1 órával korábban, pb69 írta:

A filmes háttered, valamint a szakmabeli ismerőseid pedig kár volt szóba hoznod, mert csak ront a helyzeten. Azt az illúziót kelti, mintha azt üzennéd ezekkel, hogy a ti szavatok többet ér, mint mondjuk a miénk.

Nem ez volt a célom vele, ha ilyen érzést keltettem elnézést kérek. Sosem voltam olyan típus, aki megveti a "nem filmes"emberek véleményét. Amikor a "ti" szót használtam mint megjelölést én ti rátok, mint igaz rajongókra gondoltam, nem pedig mint "filmhez nem értő hülyékre" :peace:

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Engem is zavar a Rose-Finn jelenet, szerintem a film leggyengébb pontja. De hát ez van, túlteszem magam rajta

Na ez a különbség. Én nekem a filmvilág a hivatásom és az ilyen hibákon egyszerűen nem tudom túltenni magam. Lehet ennek ahhoz is van köze, hogy az első 6 filmet gyermeki az utóbbi 3-at pedig már szakmai szemmel néztem meg, de őszintén hiszem hogy ma is képes vagyok élvezni egy SW filmet, ahogy tettem azt az RO esetében is, ami bár szintén nem volt tökéletes, de az apróbb hibái felett szemet tudtam hunyni, hála a rajongói énemnek. A TLJ esetében ez már nem igazán megy.

 

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Megnéztem. Zsilip van.

egy hibával kevesebb. Illetve kettővel, mert a lószabadítós érvelést is el tudom fogadni, bár annak a megvalósításába továbbra is bele tudnék kötni.

1 órával korábban, Bomarr írta:

A régi trilógiában egyetlen kanyi szó se esett arról hogy kicsoda micsoda a Császár

 

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Még mielőtt az lenne az érv hogy "de hát az ep5-ben sem tudtunk semmit az uralkodóról" rossz példa, egyrészt 1980 óta változott a filmkészítés másrészt azóta kialakult az SW univerzum, amibe ha valami új kerül azt illene bevezetni

 Igen az OT egy nem túl egységes hangulatában kicsit csapongó, történetében meg néha furcsán alakuló "katyvasz" volt ha úgy tetszik, de csak ha mai szemmel nézi az ember. Más korban készült, más elvárásoknak felelt meg. Ha megnézed, én mindig a PT komplexitását hozom fel példának, mert azt gondolom, hogy a mai, filmes univerzumokkal teli világban az SW is el kellene hogy érje ezt a fajta egységet és komplexitást, minden filmjében. Nem elég csak az RO. A PT már megmutatta hogy mennyi potenciál rejlik az SW világában társadalomkritika és komplexitás tekintetében. Ezek után az ST egyszerű világa nekem csalódás.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Az in-universe magyarázatokat pedig hatalmas ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni. Hogy érted, hogy a filmnek önmagában is működnie kellene?

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Abban igazad van, hogy a film álljon meg anélkül a lábán, hogy különféle könyveket, képregényeket vagy interjúkat kelljen olvasgatni ahhoz, hogy logikusan működhessen és koherens legyen.

Pontosan így. A TFA és a TLJ kapcsán azt érzem, hogy lógnak a levegőben. Korábban sokszor leírtam már, hogy nekem nagyon hiányzik az a széles körű rálátás a Galaxisra amit a PT vagy az Ro biztosított. A háttéranyagok nélkül, nem tudok semmit a galaxis jelenlegi helyzetéről, csak annyit hogy káosz van, elpusztult az Új Közt. stb. ÉS? Mi történik? Ehhez már kell mindenféle képregény meg könyv amiben leírnak mindent ami nem derült ki a filmből. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na itt már mocorog valami. Saját szemszögéből megnéztem volna. Persze vágással, mert ha csak az van akkor nem látni a lényeget. De gondolom Te láttál minden verziót erre a jelenetre mert kijelented, hogy ami a filmben van az semmiképp se a legjobb.

Nem nem láttam, csak azt tudom, hogy ez nem jó. Lehet nem ez a legrosszabb, de biztosan nem ez a legjobb, mert ez konkrétan nem jó. Én csupán mondtam egy ötletet, de hangsúlyozom, még nem vagyok profi. Ez az én ötletem, lehet - valószínű - hogy van ennél is jobb, de így látatlanban ennyit tudok mondani. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ebbe pont annyira érdemes volt belekötni, mint magába a "csókba". Szóval a lépegető tüzeljen rá a két főszereplőre. Értem. Ezt így tanítják? Nem gúnyolódásként kérdezem, de ez megint annyira érthetetlen ötlet. Ha a lépegető szétlövi ott és akkor a két főszereplőt annak mi értelme van? Egyáltalán miért foglalkoztak volna a lépegetők két lerobbant emberrel amikor a bázis volt a célpont? Két kis porszem előttük. Komolyan nem értelek Jar Jar.

Itt nem az a lényeg hogy mit tanítanak meg mit nem. Nem vagyok forgatókönyvíró, soha nem is voltam és nem is leszek. Ez egyszerű józan paraszti logika. Ott csücsülsz az egyik lépegetőben. A csatának kvázi vége, az ellenállás maradéka épp a menedék felé spurizik vissza.

Szóval ebben a szituban ott ülsz a lépegetőben és látod hogy ez a két drága lélek épp egymásra talál. Mit teszel?

A) Semmit, végignézed ahogy visszamennek a bázisukra

B) Tűzparancsot adsz, mert a nap végére minden ellenállót ki akarsz végezni.

Ne mond már hogy az A egy értelmes és logikus lehetőség!

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet ez is, nem ez a lényeg hanem a konklúzió. Itt most egy staféta átadás zajlik, meglátjuk sikerül-e kerekké tenni ezt a dolgot. Amit akartak már megtették: elbúcsúztunk a nagy hármastól. Formailag Leia még hátra van, de meglesz ő is.

De neked ennyi elég? Elbúcsúztatni a nagy hármast? Ezért megéri folytatni egy tökéletesen lezárt történetet? Teljesen komolyan kérdezem. 

Az ep6 vége is kiváló búcsúzó volt. Ha már folytatják, akkor legyen valami új és egyedi. Ne arra fusson ki a történet mint ami a 6-ban is volt, csak más szereposztással. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Lehet hogy ők ott a filmben in-universe most mondták ki ezt először, de én mint néző 2005 óta már tudom. Had ne örüljek már annak hogy Luke beismeri a nyilvánvalót. Ha mertek volna mélyebbre menni ezen a téren és belementek volna abba, hogy milyennek kellett volna lennie a rendnek, máris egészen másképp állnék a dologhoz. De nem mentek.

Valószínűleg azért nem mentek ebbe bele, mert Luke sem tudta hogyan lehetett volna jobban csinálni. Talán még Yoda sem. Lehet pocskondiázni a jediket, mindent felhánytorgatni és a nyakukba varrni, de utólag azért könnyű okosnak lenni. Nekünk is, Luke-nak is, Yodának is, mindenkinek. Nyilván több hibát is elkövettek, esendőek voltak ők is, messze nem tökéletesek. Ahogyan a filmek sem, úgy az emberek sem tökéletesek.

Viszont azt már sokkal nehezebb megmondani, hogyan lehetett volna elkerülni Sidious tervének sikerét, hogyan lehetett volna mindent jól csinálni. De ez már messzire vezet. A lényeg az volt, hogy Luke egyrészt beismeri a korábbi Jedi Rend hibáit, ahogyan a sajátjáét is. Ugyanis nagyon fontos szem előtt tartani, hogy Luke kénytelen volt más utakat járni, mint anno a jedik, a saját rendjét is másképp kellet felépítse, mégis nagyon hamar kudarcot vallott. Szóval nem olyan könnyű ez. A lényeg, hogy tanult a hibáiból, a rész végére pedig rájött arra, hogy igenis kellenek jedik és amit korábban mondott, az többnyire csak az elkeseredettségéből és tehetetlen dühéből fakadó túlzó ostobaság volt.

22 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Na ez a különbség. Én nekem a filmvilág a hivatásom és az ilyen hibákon egyszerűen nem tudom túltenni magam.

Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a hivatásodhoz. Ahogy Te is, úgy mi is látjuk a hibákat, azokat a hibákat vagy hiányosságokat, ami egy mezei nézőnek, pláne egy rajongónak ugyanúgy fájhatnak, mint egy filmes szakembernek. Aligha ezen múlik, hogy túl tudod-e tenni Magad az ilyeneken. És ami miatt ez fontos lenne, az nem a SW, hanem a saját érdeked. Ugyanis, ha az ilyen hibáktól nem tudsz elvonatkoztatni, akkor elhanyagolhatóan kevés pozitív filmes élményed lesz a jövőben.

Ugyanis tökéletes film nem létezik, sőt a filmek legalább 90%-ában sokkal több és/vagy súlyosabb problémák vannak, mint az Ep.8 esetében. És ebbe a SW filmek is beletartoznak. Ha ezzel a szemmel újranézed a részeket, akkor ezekben a felvételekben csak fájdalomra lelsz. :P Főképp az OT esetében. Nem érdemes lerombolni mindazt, amit eddig ez az univerzum felépített. Ez az, amit sokan elfelejtenek. Annyiszor hallom, hogy az új SW filmekkel lerombolják és meggyalázzák a rajongók gyerekkorát, miközben pont ők teszik ezt saját maguk, amikor sokkal szigorúbb szemmel nézik az új alkotásokat, irreális elvárásokkal.

30 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Lehet ennek ahhoz is van köze, hogy az első 6 filmet gyermeki az utóbbi 3-at pedig már szakmai szemmel néztem meg, de őszintén hiszem hogy ma is képes vagyok élvezni egy SW filmet, ahogy tettem azt az RO esetében is, ami bár szintén nem volt tökéletes, de az apróbb hibái felett szemet tudtam hunyni, hála a rajongói énemnek. A TLJ esetében ez már nem igazán megy.

De miért megy a RO kapcsán, ami nem ment a 7 vagy 8 esetében? Amiket megbocsájthatatlan hibákként felhozol a 8-nak, azért a RO sem volt az ilyesmiktől mentes.

34 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Igen az OT egy nem túl egységes hangulatában kicsit csapongó, történetében meg néha furcsán alakuló "katyvasz" volt ha úgy tetszik, de csak ha mai szemmel nézi az ember. Más korban készült, más elvárásoknak felelt meg.

Na jó, de mai szemmel nézed az OT-t is. Legalábbis úgy kellene. Mi értelme van annak, hogy megpróbálunk a 40 évvel ezelőtti emberek szemével tekinteni az egészre, ami egyrészt úgyis lehetetlen, másrészt meg önámítás. Attól, hogy azok a filmek régebben készültek, attól még a hibák hibák lesznek. Nyilván nem technikai megoldásokra kell gondolni, de pl. a történetírás vagy a karakterépítés nem épp olyan dolgok, amiket az elmúlt évtizedekben talált ki az emberiség.

36 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Pontosan így. A TFA és a TLJ kapcsán azt érzem, hogy lógnak a levegőben. Korábban sokszor leírtam már, hogy nekem nagyon hiányzik az a széles körű rálátás a Galaxisra amit a PT vagy az Ro biztosított. A háttéranyagok nélkül, nem tudok semmit a galaxis jelenlegi helyzetéről, csak annyit hogy káosz van, elpusztult az Új Közt. stb. ÉS? Mi történik?

De az OT-ban nem hiányzott? Amúgy nekem is hiányzik, de ez ízlés kérdése. A PT nézőpontja hozzám is sokkal közelebb áll, de ez egy koncepcionális döntés az alkotók részéről, amit ugyan fel lehet róni nekik, de ettől a film nem lesz jobb vagy rosszabb. Ez nem hiba, hanem koncepció. Ez pont olyan, hogy egy film műfaját sem szokták hibának tekinteni. Nem kötünk bele abba, hogy a Terminátorban túl sok az akció, hogy az Alienben túl nyomasztó a hangulat, vagy hogy Mr. Bean eltúlzottan vicces. Vagy egy videojátékban sem akadunk fenn azon, hogy miért belső vagy külső nézetes.

41 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

De neked ennyi elég? Elbúcsúztatni a nagy hármast? Ezért megéri folytatni egy tökéletesen lezárt történetet? Teljesen komolyan kérdezem. 

Szerintem senki nem mondta, hogy ez önmagában elég lenne. Ráadásul én úgy gondolom, hogy a ST eddig jóval több is ennél. Amúgy az Ep.6-ra azt mondani, hogy tökéletesen lezárta a SW Sagát, megint csak egy olyan túlzás, ami erős elfogultságra és kettős mércére utal.

43 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Ha már folytatják, akkor legyen valami új és egyedi. Ne arra fusson ki a történet mint ami a 6-ban is volt, csak más szereposztással. 

Szerintem rengeteg újdonságot hozott az Ep.8, több igazán egyedi és különleges motívum is volt benne. Azt pedig még nem tudjuk hová fut ki a trilógia. Nem szerencsés előre kijelenteni, hogy úgyis az lesz a vége, ami az OT-nak. Már csak azért se, mert aztán ebből jönnek azok a belemagyarázások, hogy akármi is történik, már dafke azt fogják sokan belelátni, hogy koppintás. Akkor is, ha amúgy semmi köze a korábbi történethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Jar-Jar mondandójával nem igazán értek egyet, halkan megjegyezném, hogy ebben teljesen igaza van:

5 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Ne is haragudj, de ez mekkora bunkó megjegyzés már! Én soha nem írtam ilyen szinten sértő dolgot számodra és ha még ha nem is egyezik a véleményünk, mindig igyekeztem tiszteletteljesen válaszolni. Ez számomra elfogadhatatlan stílus. Én is tudnék hasonló szinten írni rólad dolgokat, de nem teszem, mert nem az utcasarkon vagyunk. Meghazudtolsz csak mert nem értesz egyet velem? Álljon már meg a menet basszus kulcs!

Én nem érzem, hogy Jar-Jar gyűlöletből fröcsögne, sőt! Leírta a véleményét, ami nem egyezik a miénkkel, de messze nem a múltkor hozzászóló másik felhasználó színvonalát hozza. És minden valószínűség szerint azért nézte meg már 4x a filmet, mert szeretné szeretni, csak nem tud a hibáin felül emelkedni. Van ilyen. 

 

Ráadásul fentebb még elnézést is kért, ha esetleg úgy jött volna le, hogy kérkedik. Szóval arra kérnék mindenkit, hogy próbáljuk kerülni egymás minősítgetését. Megesik, hogy az ember kijön a sodrából, pl. múltkor velem is megesett, de most visszaolvasva az írásokat Jar-Jar semmi ilyesmire nem adott itt okot. Nem jön be neki a film, mert más szemszögből nézi. De pont azt hirdetjük, hogy értelmes keretek között mindenki nyugodtan leírhatja, hogy mi a véleménye a filmről, anélkül, hogy sértegetésnek lenne kitéve, úgyhogy azt gondolom Jar-Jar gondolataival érdemben kell foglalkoznunk, és nem pedig másként. :peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Bár Jar-Jar mondandójával nem igazán értek egyet, halkan megjegyezném, hogy ebben teljesen igaza van:

Pontosan tudod mi volt a probléma. Leírtam fentebb is. Szomorú ha csak erre sikerült ráharapni. Amúgy a szabályzatban ez is benne van:

" fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni."

 

Ráadásul nálam Jar Jar flegma stílusa vágta ki végképp a biztosítékot. Ahogy a filmről beszélt, meg arról, hogy nem érti mi hogy tudjuk ezt ennyire szeretni. Talán erre is rá kellett volna kérdezned nem csak az én kiszólásomra. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pontosan tudod mi volt a probléma. Leírtam fentebb is. Szomorú ha csak erre sikerült ráharapni. Amúgy a szabályzatban ez is benne van:

" fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni."

 

Ráadásul nálam Jar Jar flegma stílusa vágta ki végképp a biztosítékot. Ahogy a filmről beszélt, meg arról, hogy nem érti mi hogy tudjuk ezt ennyire szeretni. Talán erre is rá kellett volna kérdezned nem csak az én kiszólásomra. ;)

 

Arra reagáltam, ami a legfontosabb: egy értelmesen leírt személyeskedéstől mentes hsz-re válaszként ne személyeskedjünk. Pont. Ha egy troll fröcsögő véleménye kiveri valakinél a biztosítékot, oké, megértem, bár nyilván az se jó. De Jar-Jar hsz-ében én nyomait sem láttam ilyesminek. Nem, a kérdésfeltevést sem! Neki nem tetszik és nem értette, hogy más hogy tud rajta túllendülni. Ha az ilyen normális hangvételű írásokra sértegetéssel reagálunk, tényleg nem meri majd ide a kutya se leírni, ha nem ért egyet.

 

A beidézett fórumszabályzat következő mondata:

"Természetesen a fórumtársak sértegetése sem ajánlott"

 

Tartsuk be!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én sem értek vele egyet mindenben, minden egyes állítását alátámasztotta értelmesen, nemcsak hasból fröcsögött. Így teljesen elfogadható számomra, hogy nem tetszik neki az ST.

 

Az már aggasztóbb, hogy itt egyesek kezében azon nyomban bicska nyílik, ha valaki egy eltérő véleményt ír le.

 

@Ody Mandrell az a megjegyzésed sértő volt. Ez nagyon meglepett, mert ilyesmit Tőled még sosem tapasztaltam itt. 

 

@Dzséjt, Te pedig néha rendkívül arrogáns, és kioktató stílusban vitázol. Az Országgyűlésbe való az ilyen (na jó, igazából oda se, de ott is ez megy...). Ezen a fórumon valószínűleg Te rendelkezel a legnagyobb Star Wars-tudással. Sőt, megmondom őszintén, hogy más magyar fórumon se láttam még olyan embert, aki ennyire képben lenne a dolgokkal mint Te. Egy két lábon járó SW-lexikon vagy. Méltó utódja lehetnél Pablo Hidalgo-nak is (és ezt nem poénnak szántam, halál komolyan mondom!). Azonban, fogadd el, hogy nem lehet mindenkinek annyi univerzumismerete, mint Neked. Nem mindenki látja meg úgy a dolgokat mint Te. Lehet, hogy már mondták Neked, de most én is mondom: próbálj meg egy kicsit visszafogottabb lenni. Csodálatos és tiszteletre méltó az a tudás amivel rendelkezel, és örülök, hogy ezzel mindig tisztába tudod tenni a dolgokat mások fejében, de gyakran a ló túloldalára átesel, és elég rendesen lehet érezni a kioktatást a hozzászólásaidon. Ennyit szerettem volna mondani :) remélem nem veszed sértésnek, én nem annak szántam, hanem építő jellegű kritikának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Oké, de ez neked forradalmi?

Kivételesen hadd fogalmazzam meg úgy, ahogy így - bevallom férfiasan, jelenleg részeg őszinteségemben, amit józanul is vállalni fogok -, hogy: leszarom. Nem keresem a forradalmit, a világmegváltást, a tökéletest, stb. Nekem mindig csak és kizárólag egy feltételem van egy film, képregény, videojáték, könyv, anyámkiínja felé: amíg tart, addig szórakoztasson. Ha utána forradalminak érzem, akkor számomra az lesz. Ha másnak nem az, azt olyan magasról sz*rom le, hogy azt szerintem el sem tudod képzelni. Igen, lehet. sőt biztos, hogy ebben a tekintetben egy arrogáns f*sz vagyok. De a saját életszemléletem engem boldoggá tesz. Akkor mi az anyámkínjáért akarnék változtatni rajta? Hogy én hatszor többet tudok az SW-ről, mint Gipsz Jakab? Itt helyben száradjon le a tököm, ha én annyi energiát és időt öltem bele ebbe, ami másnak megfizethetetlen. Nem olvastam semmit, amit más ne tudna. Nem vettem semmit, amit más ne tudna. Csodájára járnak egyesek, hogy két lábon járó SW enciklopédia vagyok, pedig b*ssza meg a k*rva, ehhez annyit tettem, hogy A) megvettem a magyar honban kapható forráskönyveket és egyszer elolvastam őket, aztán meg buzgón használom az isten áldotta tartalomjegyzéket, B) amikor lehetőségem nyílt rá, éltem vele, és megszereztem a magyar honban nem kapható forráskönyveket, és elolvasta egyszer őket, aztán meg buzgón használtam a keresőt, és C) van elég eszem ahhoz, hogy használjam a Wookkieepedia és a Google keresőjét. Ennyi a titok szörnyű titka. Nincs ebben természetfeletti, csak tudom, hová nyúljak, hol keressem, amit kell, és van türelmem megkeresni. Ezt persze nem neked üzenem, Jar-Jar, hanem Yoda Józsefnek. Lekanyarodtam a témáról. Neked ebből annyi szól: nem érdekel a forradalom, én csak jól akarok szórakozni, és a TLJ-n k*rva jól szórakoztam. Ha mások forradalmat emlegetnek, az hidegen hagy. Én azt mondom, a TLJ egy kib*szottúl jól összerakott film, és bárkivel szemben megmondom, miért érzem így. Szigorúan szvsz.

7 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Lehet hogy ők ott a filmben in-universe most mondták ki ezt először, de én mint néző 2005 óta már tudom. Had ne örüljek már annak hogy Luke beismeri a nyilvánvalót.

Neked és nekem nyilvánvaló, másnak meg rohadtul nem volt az. Én még tavaly nyáron is beszélgettem olyannal, aki az ep1-2-3-ban azt fájlalta, hogy a szupertökéletes Jedi lovagok miért balf*szok. Az ep8 után meg megvilágosult szemmel közli, hogy tök jó, hogy az ep8 rávilágított, hogy a Jedik balf*szok voltak.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

@Dzséjt, Te pedig néha rendkívül arrogáns, és kioktató stílusban vitázol. Az Országgyűlésbe való az ilyen (na jó, igazából oda se, de ott is ez megy...). Ezen a fórumon valószínűleg Te rendelkezel a legnagyobb Star Wars-tudással. Sőt, megmondom őszintén, hogy más magyar fórumon se láttam még olyan embert, aki ennyire képben lenne a dolgokkal mint Te. Egy két lábon járó SW-lexikon vagy. Méltó utódja lehetnél Pablo Hidalgo-nak is (és ezt nem poénnak szántam, halál komolyan mondom!). Azonban, fogadd el, hogy nem lehet mindenkinek annyi univerzumismerete, mint Neked. Nem mindenki látja meg úgy a dolgokat mint Te. Lehet, hogy már mondták Neked, de most én is mondom: próbálj meg egy kicsit visszafogottabb lenni. Csodálatos és tiszteletre méltó az a tudás amivel rendelkezel, és örülök, hogy ezzel mindig tisztába tudod tenni a dolgokat mások fejében, de gyakran a ló túloldalára átesel, és elég rendesen lehet érezni a kioktatást a hozzászólásaidon. Ennyit szerettem volna mondani :) remélem nem veszed sértésnek, én nem annak szántam, hanem építő jellegű kritikának.

Egyet most és mindörökké leszögezek - csak mert nekem lett címezve a fenti poszt egy része -, ha valakinek véletlenül még nem esett le: a "safe space-t" én lábbal fogom tiporni minden egyes másodpercben. Hát nehogy már megdicsérjem, mert ő baromságokat hord össze. Nem tud annyit az SW-ről, mint én? Jó, semmi gond, de akkor ne adja úgy elő magát, mintha ő lenne a mindenttudó kisokos, aztán, amikor kijavítom, hogy hát ez nem így van, akkor meg söpörje félre azt, amit vele ellentétben én igazoltan állítok. Már elnézést, nem támadásnak szánom, de Jar-Jar közölte, - idézem - "na látod, pont ez az a fajta in-universe féle magyarázkodás amit nem kedvelek". Hát nehogy már, hogy én kérjek elnézést, amiért ő nem hajlandó tudomást venni lényeges dolgokról.

Baromi sokat elárul, hogy miközben rohadt sok dolgot hordtam össze a fenti posztomban, mindössze egy jelentéktelen dologra lett reagálva. Beszédes! Rohadt beszédes. Miért nincs reakció arra, hogy az ep5 vagy az RO ugyanazoktól a hibáktól hemzseg, mint az ep8? Hol is éltem már meg ilyet? Mikor tapasztaltam meg utoljára, hogy olyan hibákat rónak fel az új résznek, amik a korábbi részekben is voltak, de amikor rávilágítunk erre, akkor nagyvonalúan a süket-néma-vak-analfabétát játsszuk? Húúúú... Ja, megvan, ep1-2-3. Csak húsz éve hallgatom ezt a süket dumát, hát sorry, ha kezdek belefáradni.

Könnyű pálcát törni a másik felett, hogy arrogáns, de a felvetéseire reagálni már úgy tűnik, elég nehéz, mert sokszor nem sikerül. Kritizálsz engem, Yoda, de senki nem ad választ arra az egyszerű, a filmben látható kérdésre (vagyis ehhez nem kell extra tudás, csak látni kell a filmet EGYSZER!), hogy mitől hiba az az ep8-ban, hogy a hadihajó állja a hathatós lőtávon kívül a strapát (amit elmagyaráznak a filmben), míg az ep5-ben a teherhajó a közvetlen találatot simán kibírja lőtávon belül, magyarázat nélkül? Miért hiba az ep8-ban az, ami az ep5-ben távolról sem? A válasz: mert az az ep5, a klasszikus, az alfa és az omega, a sérthetetlen, kritizálhatatlan tökéletes mestermű.

Vagy amikor akkorát téved, hogy azt nehéz röhögés nélkül kibírni: az ep8-ban nincs ep7-es faj, kétszer leírva, csak, hogy nyomatékos legyen. Hoppá, csak éppen négy is akad (egynek még szövege is van!), amire rávilágítottam. Ja, hogy ezután olyanra már nem futja, hogy "oké, ezt benéztem, tévedtem". De én vagyok az arrogáns, meg én ne vegyem sértőnek a megjegyzéseket...  :roll:

 

Szerk.: és, hogy mennyire törekszem a sértegetés elkerülésére? Hajnali fél egykor álltam neki a posztnak, háromra fejeztem be. Ez alatt nem csak kijózanodtam, de vagy háromszor átírtam minden mondatot, kétszer újrakezdtem az egészet és a felét még így is töröltem, nehogy valaki lelkivilágát legyaluljam, annak ellenére, hogy állítom: ezt pont lesz*rom. Bár lehet, hogy ez az állítás is a törölt karakterek közt van. Annak nézzen utána más most már.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú. srácok, inkább már félek megközelíteni a dolgot "szakmai szemmel". Nem tudom pontosan, hogy mit is jelent a szakmai szem, mivel azért elsősorban arra lenne való a szakmai szem, hogy kikövetkeztessük, mi a nézők vágya. Meg egyébként mélyen elbizonytalanított Mestal írása, abban, hogy valóban jó-e mindenféle izmusokat a filmhez citálni, a részemről, visszaolvasva egyik-másik hsz-emet eléggé elundorodtam magamtól.

 

Vannak hibái a Last Jedi-nak, ahogy a saga összes többi filmjének is. Ahogy más filmeknek is. Én régen nem úgy nézek filmeket, hogy keresem, hogy na hol cseszte el az illető, hanem inkább próbálom magam átadni az élménynek, és aztán megérteni, hogy ha okozott bennem valódi élményt (márpedig Johnson szerintem a legjobb, legprofibb, legtehetségesebb eszközökkel, valódi hatást kelt), akkor azt milyen eszközökkel éri el, milyen gondolkodásmód vezérli az adott illetőt. Sokkal nehezebb azt megfogalmazni, hogy mi az, ami ott van, mint ami nincs. Valószínűleg a film alkotói is eljutottak oda, hogy ami nincs benne a filmben, az miért nincs ott, még sokkal inkább átgondolták (azaz vért izzadtak az ágyukban forgolódva minden este), mint mi, rajongók. Persze a rajongók különösen kritikusak a kedvenc filmjük új részével kapcsolatban.

 

Az biztos, hogy akivel csak beszéltem a filmes közegben, és látták a filmet, mind el voltak ájulva, annyira tetszett nekik. (a TFA-t utálták, még én védtem nekik kétségbeesve) Egyetlen egy gyártásvezető sráccal beszéltem, aki utálta a filmet, és azt mondta, hogy tönkretette a gyerekkorát, mert pl. neki ne faroljon az x-szárnyú, meg ne essenek le a bombák az űrben. Na szerintem ez az, amit én teljesen letojok, na meg van egy Pablo Hidalgo, aki erre van, hogy az ilyen helyzetekre magyarázatokat adjon, meg ezek az ötletek már eleve az ő segédlete mellett születtek meg. Az SW-filmek sosem akartak sci-fik lenni.

 

 

Leia lebegéséről: én nagyon meg vagyok lepve. Amikor először láttam a filmet, azt gondoltam, erről a jelenetről ódákat fognak zengeni, hogy ez a saga egyik legjobb jelenete. Én már vártam, hogy Leia használja az Erőt, és én nagyon csalódott voltam, hogy a TFA-ban lényegében úgy tálalják a szeretett OT-s hőseimet, mint akik kb. semmit nem változtak, én biztos, hogy az egyik legizgalmasabb dolognak azt tartottam volna az új trilógia megírásakor, hogy mi minden történhetett a régi hősökkel, mennyit változhattak az elmúlt 30 évben. Szerintem nem ördögtől való ötlet lett volna, hogy Leiát Jedi-lovagként ábrázolják. Ez nem történt meg, lényegében ugyanazt a pozíciót tölti be, ugyanazt csinálja, mint 30 éve. Nekem egyébként így a két film kontextusában nagyon tetszik már, hogy mindenkiből az lett, ami a 4 elején is volt: Leia katonai vezető, Han csempész, Luke remete egy félreeső planétán. De azt nagyon sajnáltam volna, hogy Leiát egyszer sem látom Erőt használni. Korábban kifejtettem, hogy szerintem a Jedi-lét, meg az Erőhasználat szerintem nem tanulás kérdése, egyébként jóformán ezeket a képességeket a legtöbb figura már akkor használja, mikor még nem tanítják őket (pl. kis Anakin fogatversenye és megérzései, Leia megérzi Luke-ot a TESB végén, Luke kilövi a Halálcsillagot, pedig semmit nem tanított neki jóformán Obi-Wan, Luke kardozik Vaderrel, pedig egyáltalán nem kardozott addig, Luke fojtogatja a gamorreanokat pedig nem tanította őt ilyesmire Yoda, Rey kb. mindent maga fedez fel, a kisgyerek a TLJ végén magához húzza a seprűt, Asajj Ventress-t se láttuk pontosan, hogy hogyan szerezte meg a képességeit). A Jedi-lét az, hogy az Erőt a helyes úton használod-e, hogy ellen tudsz állni a sötét oldalnak. Amúgy meg most csak a nagy távolságból tűnik soknak, de Obi-Wan és Yoda tanításai Luke-nak is eléggé elenyészőek voltak. Főleg a prequelek kontextusában, ahol iszonyú hosszú ideig tanulnak Jedi-nek az emberek, követnek mindenféle elavult dogmát, de - mint írtam korábban - szerintem az egy bukásra ítélt Jedi-rend története. Amúgy elsősorban a prequelek kontextusában furcsa az, hogy Rey felfedezi magában az Erőt, meg Leia vissza tud jönni az űrből. Szerintem tökéletesen exponálva van az, hogy Leia miért tudja ezt megcsinálni. Anakin Skywalker lánya, valószínűleg túlcsordul benne a midiklorián :D . Nem Han és nem is Ackbar admirális használta így az Erőt, na AZ fura lett volna.

 

A TESB egyik topicjában beszélgettünk arról, hogy miért lett kultikus a szeretlek-tudom jelenet, és hogy sokak szerint utólag lett arra rámondva, hogy zseniális. Itt is azt érzem, hogy valahogy az a konszenzus alakult ki, hogy ez egy szar jelenet, pedig én gyönyörűnek tartom, és nem hiszem, hogy ízlésficamodott lennék. Amúgy meg, tényleg azt gondolom, hogy az SW egy mese, amiben szerintem a legfontosabb elem a csoda. Csoda volt, amikor az öreg Obi-Wan után csak a köpenye maradt, csoda volt, amiko Luke fel tudta robbantani a Halálcsillagot, hátborzongató csoda volt, amikor Darth Vader először fojtott meg valakit távolról (ahogy ennek a fokozása volt, amikor Vader Ozzel-t már képernyőn keresztül is meg tudta fojtani), csoda volt, amikor Yoda kihúzta az X-szárnyút a mocsárból, és csoda volt az is, amikor először kapcsoltak be fénykardot. Ezek azóta alapvetőek lettek. El lehet ezeket a dolgokat lőni még ötezerszer, de csodának már biztos nem lehet őket nevezni. Nem baj, ha látunk újabb Erő-képességeket, és nem csak azokhoz ragaszkodunk, amik az OT-ban megtörténtek. De a RotJ-ban sem lepődött meg senki, amikor Palpatine villámokat szórt, pedig eléggé más jellegű képesség, mint amit addig láthattunk. És a TLJ talán először próbálkozik meg ilyesmivel (megjegyzem, egy franchise 9. filmjében elég nehéz újat mondani brutális méretű szabályrendszerhez kell alkalmazkodni). De pl. ott volt a TFA legelején, amikor Kylo megállította a lövedéket. A TLJ-ben pedig: mikor Leia az űrből tér vissza, vagy amikor Luke-ról kiderül, hogy csak egy projekció, és nagyon ötletes az az apró gesztus is, amikor Yoda szelleme rákoppint Luke fejére a botjával, mondanom sem kell, hogy ezt is sokan szétszedték, pedig nekem azt jelenti, hogy a mester tréfás tanításainak a halál sem áll az újtában, mert annyira hatalmas és bölcs a mester. Mivel én el akarok veszni ebben a mesében, ilyen érzelmekben gazdag, mágikus pillanatokat szeretnék még átélni a következő filmekben is.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Baromi sokat elárul, hogy miközben rohadt sok dolgot hordtam össze a fenti posztomban, mindössze egy jelentéktelen dologra lett reagálva. Beszédes!

Az élet számos területén érdemes megfontolni azt, hogy a lényeges dolgokra koncentráljunk és ne a lényegtelenekre. Mindig van, amibe bele lehet kötni - de minek? Attól jobban érezzük majd magunkat? No én biztosan nem. Csak sajnálni tudok mindenkit, akit ez szórakoztat.

 

 

3 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Én régen nem úgy nézek filmeket, hogy keresem, hogy na hol cseszte el az illető, hanem inkább próbálom magam átadni az élménynek

Aki nem így néz filmet, az elveszi magától azt az élményt, ami miatt a filmek (nagyrészt) készülnek: a szórakozást.

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az élet számos területén érdemes megfontolni azt, hogy a lényeges dolgokra koncentráljunk és ne a lényegtelenekre. Mindig van, amibe bele lehet kötni - de minek? Attól jobban érezzük majd magunkat? No én biztosan nem. Csak sajnálni tudok mindenkit, akit ez szórakoztat.

Nem szórakoztat, egyszerűen feltűnik és nem söpröm a szőnyeg alá. Nem lépek csak úgy túl rajta, mert úgy gondolom nem attól leszek "jó rajongó" vagy "jó filmfogyasztó" ha kikapcsolom az  agyam és csak átadom magam a nagybetűs élménynek. Én mindenevő vagyok, nincs olyan filmzsáner ami elriasztana és mindegyikben láttam már fantasztikusat és katasztrofálisat is. Mivel hiszek a filmekkel kapcsolatos visszajelzések erejében, szinte minden általam látott film kapcsán igyekszem megfogalmazni ilyeneket akár itt, akár az IMDB-n akár más oldalakon. És igenis szentül hiszek abban, hogy ha többen tennének így, akkor a filmgyártás máshol tartana, akkor nem Emoji filmek készülnének, hanem mondjuk Agymanók szintű alkotások. 

 

@Dzséjt  Bocs, nem direkt nem reagálta, csak a többiek is írtak, volt amiket fontosabbnak éreztem.

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyrészt, Finn egy puszit kapott, másrészt: a csata közepén?

Lényegtelen dolgokba kötöttél bele, mint azt kifejtettem már, a jelenet logikájával van bajom.

 

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tudjuk, hogy Leiát tanította Luke az Erő használatára,

És ahhoz hogy ezt megtudjuk, ismét csak el kell olvasni kiegészítő anyagokat. Pontosan ez az amit nem szeretek. A film álljon meg a saját lábain, derüljön ki belőle miért volt rá képes.

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tehát, ha jól értem, szerinted az fergeteges nagy hiba, hogy Finn és Rose időszűkében a gyaloglásnál sokkal-sokkal gyorsabb lovaglásra váltottak,

Én kibírtam volna, ha inkább valami felszíni járművet lopnak el, ez a lovagolós dolog nekem már túl mesés volt - erre később visszatérek.

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mégis milyen extrém személyiségtorzulás?

A 7-ben egy komolyan vehető, félelmetes pszichopata volt, akinek volt tekintélye a beosztottjai körében

A 8-ban egy szánalmas balek, akin nevetnek a háta mögött. Azt nem tagadom hogy a szenvedélyességét megtartották.

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Úgy imádom ezt az érvet. Mintha a Star Wars csak az ep7-8-ból állna, mert ha azon túl kéne nézni, akkor máris dugába dőlne ez az alaptalan érv. Az nem zavar, hogy a TCW-ben egy csecsemő játékokat lebegtet? Az nem zavar, hogy a 14-15 éves Ezra, aki még csak nem is hallott az Erőről, fegyverekkel megrakott ládákkal az ölében ugrik fel egy több méter magasan lebegő űrhajóra? Az nem zavar, hogy Luke játszadozott két percet egy gömbbel, aztán az ep5-öt azzal nyitja, hogy magához húzza a fénykardot (miután egy maci lepofozta és fejjel lefelé egy jégbarlang mennyezetéhez tapasztotta), pedig ilyenről Ben egy szót sem szólt neki, nem is mutatott ilyesmit? Az nem zavar, hogy Luke úgy volt képes a nagy Darth Vaderrel, a Sith fénykardpárbajban k*rvamód jártas Nagyurával szembeszállni hatékonyan, hogy a büdös életbe nem láttuk vívni tanulni? Luke játszott egy gömbbel és lebegtetett néhány kavicsot, meg futott egy kört. Ennyi a nagy Erőképzés, mégis, az ep5-6-ban Darth Vadernek ellenfele.

0) A Rebels had ne legyen már hivatkozási alap ilyen szempontból. Én szeretem, de mégiscsak a Disney gyerekcsatornáján megy, bizonyos dolgokat eltúloznak benne. TCW dettó. Ha egy filmsorozat 8. részéről beszélek, és azt mondom hogy van benne számomra irreálisnak tűnő dolog akkor azt az első 7 alapján teszem.

1) Luke épp úgy magához húzza a kardot ahogy Rey a 7-ben, ebbe nem is kötöttem bele, ezek szerint ez megy csak úgy.  

2) Szerintem nagyon súlyos csúsztatás a Luke-Vader dolog. Rey kb annyi képzést kapott a 8-ban mint Luke az 5-ben. A különbséget köztük zongorázni lehet. Luke csetlik és botlik az erőhasználatban, vívásban meg kb képes védekezni Vader ellen, azt is főként csak azért mert Vader alapvetően csak játszadozik vele és nem is akarja megölni őt akkor még. Ezzel szemben Rey csak úgy mészárolja az őröket, dobálja a köveket, felveszi a versenyt Kyloval mikor erővel húzzák a fénykardot... nekem aránytalan. 

3) Az meg hogy Luke mire képes a 6-ban irreleváns ebben a kérdésben, Rey és Luke közti párhuzamot jelenleg az 5 és a 8 között tudok vonni.

 

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

név szerint a Raddus (ami nem mellesleg 522 méterrel nagyobb, mint az Első Rend Resurgent-osztályú csillagrombolói) hatásos lőtávolon kívül képes ellenállni a találatoknak.

A röhejes alapvetés számomra ebbe a történetben az, hogy az ER képtelen lőtávolon belülre kerülni. Hogy akarnak egy egész Galaxit uralni, ha nem tudnak levadászni egyetlen hajót, ami ott megy előttük? 

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezzel sem értem, mi a gond. Vicceskedve indul az epizód, nosza, lőjék bele Johnsont a Dunába...

Ha neked ez a humor beleillik az SW világába, akkor kívánom hogy még sokáig nevethess rajta.

 

Az idegen fajokkal kapcsolatban: De miért példálózik mindenki folyton az OT hibáival? Annyiszor írtam már, egész más volt a filmkészítés akkor mint most. Eleve az egész SW nem volt több akkoriban mint egy rohadt sikeres film amibe sok ember beleszeretett. Az hogy lett folytatás már nagy szám volt, akkoriban ez nem úgy ment mint ma. Igen, az OT nem egységes és én soha nem is állítom hogy az. Ha megnézed, láthatod, hogy mindig a PT világát hozom fel példának, mikor a komplexitás mellett érvelek.

 

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mi a fene, mazochista vagy, esetleg olyan őrült, aki újra és újra ugyanazt csinálja, miközben reménykedik, hogy más lesz a végeredmény?

Donát tökéletesen átlátta:

19 órával ezelőtt, Donát írta:

És minden valószínűség szerint azért nézte meg már 4x a filmet, mert szeretné szeretni, csak nem tud a hibáin felül emelkedni.

@pb69 Csak pár dologra röviden, mert nincs sok időm

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

De miért megy a RO kapcsán, ami nem ment a 7 vagy 8 esetében? Amiket megbocsájthatatlan hibákként felhozol a 8-nak, azért a RO sem volt az ilyesmiktől mentes.

Persze az RO sem tökéletes, arról is leírtam mi tettszik és mi nem, de az RO megcsinált valami olyat, ami szerintem az SW jövője kéne hogy legyen. Tökéletesen ötvözte az OT és a PT erősségeit. A megrázó családi drámát, a remek élettel teli helyszíneket, a komplex karaktereket, a szervezeteken belüli hatalmi harcokat és érdek-ellentéteket, a cinikus "értelmiségi" humort és a mesés világot. Másképp mondva: Az RO megmutatta hogy milyen lehetne egy SW film 2018-ban, ha a készítők nem az OT mesevilágát tartanák alapvetésnek.

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

De az OT-ban nem hiányzott?

Nem, mert ami nem volt, az nem is hiányozhatott. Amikor az OT filmeket néztem, egy kedves mesét néztem, egy mesét, amiben nem számítanak az apró részletek. És én tényleg imádom az OT-t, sőt ha csak a filmeket nézzük jobban is szeretem mint a PT-t. DE a PT nem feltétlen mint film, hanem mint univerzumépítés valami elképesztően nagyot alkotott. Olyan szintű háttér-univerzumot alkotott, hogy az valami döbbenetes. És én ezt a fajta háttér-univerzumot, ezt a fajta "az SW is csak egy romlott világban játszódik" mentalitást szeretném viszontlátni. Ezért is mondom, hogy DJ monológja a 8-ban a háború igaz győzteseiről az egész ST legjobb 2 perce számomra.

 

20 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na jó, de mai szemmel nézed az OT-t is.

Mai szemmel, de közben mindig észben tartom, hogy ne a 2018-as elvárásokkal üljek le. Olyan ez mint amikor felkészítek pár embert a 12 dühös ember megnézésére (ami az egyik kedvenc filmem) Mindig mondom nekik, hogy remek, film, tökéletes forgatókönyv, hihetetlen logikus és remek érvelések, nagyszerű karakterek, de 0 CGI, 1 szoba, fekete fehér, semmi akció... stb. Szerintem fontos hogy egy régi film elé ne a mai kor elvárásaival üljünk le. Márpedig az ep4 egy régi film 40+ éves. Sokan erre azt mondják kettős mérce, szerintem amúgy nem.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Hogy akarnak egy egész Galaxit uralni, ha nem tudnak levadászni egyetlen hajót, ami ott megy előttük? 

Ezt Hux is megkérdezte majdnem ugyanezekkel a szavakkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

És ahhoz hogy ezt megtudjuk, ismét csak el kell olvasni kiegészítő anyagokat. Pontosan ez az amit nem szeretek. A film álljon meg a saját lábain, derüljön ki belőle miért volt rá képes.

Hogy biztos megtudd, igen, el kell, de az összes többi filmben is vannak olyan kérdések, amikhez nem árt elolvasni/megnézni a kiegészítő anyagokat. Ugyanakkor leírtam, hogy ehhez szerintem nem nagyon kell utána olvasni sem. Elég egy kicsit használni a fantáziánkat és belegondolni, hogy Luke talán adott egy-két leckét Leiának. Soha sehol nem állították az ellenkezőjét, akkor miért elképzelhetetlen? Az ep7-ben nem volt olyan jelenet, amiben az Erőt kellett volna Leiának használnia, ugyanakkor olyan jelenet volt, ami jelezte: azért vele van az Erő (amikor Han meghalt). Szóval miért tragédia az, hogy egy kicsit a fantáziánkat kell használni, és nem a szánkba rágnak valamit?

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Én kibírtam volna, ha inkább valami felszíni járművet lopnak el, ez a lovagolós dolog nekem már túl mesés volt - erre később visszatérek.

Magyarán nem a film hibája, csak neked nem tetszik, hogy egy űrmesében vannak űrlovak. Ezzel nincsen gond, de ne mossuk össze a film vélt vagy valós hibáit az egyéni ízlés által támasztott preferenciákkal.

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Lényegtelen dolgokba kötöttél bele, mint azt kifejtettem már, a jelenet logikájával van bajom.

Mint már kifejtettem, azzal egyet is értek, ugyanakkor jó lett volna, ha eleve azzal kezded, akkor nem kötök bele elsőre.

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

A 7-ben egy komolyan vehető, félelmetes pszichopata volt, akinek volt tekintélye a beosztottjai körében

A 8-ban egy szánalmas balek, akin nevetnek a háta mögött. Azt nem tagadom hogy a szenvedélyességét megtartották.

Én nem látom, hogy az ep7-ben a beosztottjai tisztelték volna, mert nincs olyan jelenet, amiben olyan módon kerülne interaktivitásba beosztottal, mint az ep8-ban. Snoke és Kylo láthatóan nem sokra tartják már az ep7-ben sem (Kylo még gúnyolja is), a többieknek meg Hux csak oda-odaböffent egy-egy parancsot. Az ep7-ben az Első Rend katonái közül senki sem kerül úgy előtérbe, mint az ep8-ban többen is. És szerintem ez is nagyszerű ebben a filmben, hogy kicsit jobban bemutatja az Első Rend katonáit. Nem ad róluk életrajzi drámát, de Cannady vagy Peavey kapitány.

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

0) A Rebels had ne legyen már hivatkozási alap ilyen szempontból. Én szeretem, de mégiscsak a Disney gyerekcsatornáján megy, bizonyos dolgokat eltúloznak benne. TCW dettó. Ha egy filmsorozat 8. részéről beszélek, és azt mondom hogy van benne számomra irreálisnak tűnő dolog akkor azt az első 7 alapján teszem.

1) Luke épp úgy magához húzza a kardot ahogy Rey a 7-ben, ebbe nem is kötöttem bele, ezek szerint ez megy csak úgy.  

2) Szerintem nagyon súlyos csúsztatás a Luke-Vader dolog. Rey kb annyi képzést kapott a 8-ban mint Luke az 5-ben. A különbséget köztük zongorázni lehet. Luke csetlik és botlik az erőhasználatban, vívásban meg kb képes védekezni Vader ellen, azt is főként csak azért mert Vader alapvetően csak játszadozik vele és nem is akarja megölni őt akkor még. Ezzel szemben Rey csak úgy mészárolja az őröket, dobálja a köveket, felveszi a versenyt Kyloval mikor erővel húzzák a fénykardot... nekem aránytalan. 

3) Az meg hogy Luke mire képes a 6-ban irreleváns ebben a kérdésben, Rey és Luke közti párhuzamot jelenleg az 5 és a 8 között tudok vonni.

0) Mivel a Star Wars egy univerzum, eléggé bajos úgy vizsgálni egy részelemét, hogy a többi részét nem vesszük hivatkozási alapnak. Igenis figyelembe kell venni a Rebelst és a TCW-t is, mert egymással kapcsolatban állnak. Például hogy lehetne Saw Garrera karakterét elemezni, ha nem vesszük figyelembe a Rebelst és a TCW-t, amiben ez a szereplő sokkal-sokkal többet szerepelt?

1) Akkor végképp nem értem, mi a gond. Emellett Rey még villantott egy kis kavicsreptetést, ami szerintem semmivel sem extrémebb, mint a fénykardot emelni, és amire Luke szintén képes volt (sőt miközben kavicsokat reptetett, fejjel lefelé volt, egy kézen állt, és Yoda a lábán egyensúlyozott - ehhez képest Rey csak állt). Ráadásul már az ep7-ben leközlik Kylo Ren által, hogy Rey veszettül gyorsan fejlődik.

2) Az a jelenet akkor lett volna reális, ha Vader felkapja Luke-ot az Erővel, belevágja a fagyasztóba és rányitja a gázcsapot. Az egész párbajnak addig kellett volna tartania, amíg Kylo lenyomta Finnt, ami nagyjából egy perc. Ennek ellenére Luke elég nehezen fordult bele a lyukba, utána meg még egy-két alkalommal meg is nehezítette Vader életét. Példának okáért, ha Vadernek nincs vállvértje, az ő keze repült volna el. Azért szerintem ez, vagy, amikor Luke lerúgja a fenébe, kicsit több, mint "csetlés-botlás". Pláne, hogy a Kiválasztottal harcol, azzal a Darth Vaderrel, akit láttunk egyszerre három Jedi lovagot legyűrni, aki tapasztalt párbajozó, és Sith-ekkel és Jedikkel akasztott pengét.

3) Már miért ne lehetne? Fél év van a két film között, Luke ezalatt nem tért vissza Dagobah-ra, nem tanult semmi újat. Sehová sem fejlődött ama elvárás alapján, hogy egy Jedi csak akkor fejlődhet, ha egy mester tartósan tanítja. Luke ezek alapján az ep6-ban pontosan azon a szinten áll, ahol az ep5-ben volt. Senki sem tanította fél éven át, sőt még párbajozni sem párbajozhatott semennyit sem, hiszen fénykardja sem volt.

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

A röhejes alapvetés számomra ebbe a történetben az, hogy az ER képtelen lőtávolon belülre kerülni. Hogy akarnak egy egész Galaxit uralni, ha nem tudnak levadászni egyetlen hajót, ami ott megy előttük? 

Azzal a kegyetlen türelemmel és makacs kitartással, amivel felkészültek harminc év alatt a Köztársaság elpusztítására és amivel üldözték a Raddust. ;) 

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Az idegen fajokkal kapcsolatban: De miért példálózik mindenki folyton az OT hibáival? Annyiszor írtam már, egész más volt a filmkészítés akkor mint most.

Akkor kérlek, magyarázd el, mi volt az a filmkészítési módszer, ami megakadályozta 1981-ben, hogy az ep4-ben feltűnt maszkos idegenek megjelenjenek Cloud City folyosóin. Mert bármi is ez a módszer, gyorsan kikophatott a szakmából, hiszen az ep6 Jabba jelenetében már több ep4-es idegen is feltűnik. 

 

1 órával korábban, Jar-Jar Binks írta:

Donát tökéletesen átlátta:

Szóval az vagy, aki ugyanazt csinálja, reménykedve abban, hogy más lesz a végkimenetel. Szerintem inkább add fel, mert ami nem tetszik elsőre, másodikra, harmadikra, negyedikre, az soha a büdös életben nem fog.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt Hux is megkérdezte majdnem ugyanezekkel a szavakkal. :)

Na az egy szerintem 10/10 pontos önreflexió, az egyik legjobb pillanata a filmnek.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos fordítva sült el, mert minden nézéssel rosszabb lett. :(

Majd talán egyszer változik... vagy nem. Ki tudja?

 

@Dzséjt Nem válaszolok hosszasan mert biztos vagyok benne hogy pontosan érted mire célzok minden állításomban. Ha esetleg mégsem, kérlek olvasd vissza az előző 10 posztomat, mert szinte minden benne van. Kivéve talán ez:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

mi volt az a filmkészítési módszer, ami megakadályozta 1981-ben, hogy az ep4-ben feltűnt maszkos idegenek megjelenjenek Cloud City folyosóin.

Nem módszer, körülmény. Több dolog. Egyrészt az ilyen szintű elvárások hiánya, hiszen ebben az időben az SW csak egy sikeres film volt, maga az SW univerzum még gyerek cipőben járt. Nem volt még fejlett Eu, ami minden egyes lényről oldalas leírásokat tartalmaz.
Egy másik, gyakorlati ok, hogy a produkciós folyamat egy merő katasztrófa volt, tűzzel, faggyal, meg rohadt sok nem várt költséggel. Annak is örültek hogy befejezték, nem hogy még azon agyaljanak hogy van-e elég visszatérő faj.

+ én azt gondolom az 5-ből ez nem is igen hiányzik, nincs benne olyan jelenet amibe feltétlen kéne egy Twi'lek táncosnő vagy egy Kel Dor. A 7-ben Maz kocsmájában, már sokkal inkább várnék valami ilyesmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Nem szórakoztat, egyszerűen feltűnik és nem söpröm a szőnyeg alá. Nem lépek csak úgy túl rajta, mert úgy gondolom nem attól leszek "jó rajongó" vagy "jó filmfogyasztó" ha kikapcsolom az  agyam és csak átadom magam a nagybetűs élménynek. Én mindenevő vagyok, nincs olyan filmzsáner ami elriasztana és mindegyikben láttam már fantasztikusat és katasztrofálisat is. Mivel hiszek a filmekkel kapcsolatos visszajelzések erejében, szinte minden általam látott film kapcsán igyekszem megfogalmazni ilyeneket akár itt, akár az IMDB-n akár más oldalakon. És igenis szentül hiszek abban, hogy ha többen tennének így, akkor a filmgyártás máshol tartana, akkor nem Emoji filmek készülnének, hanem mondjuk Agymanók szintű alkotások. 

 

No de akkor miért foglalkozol ennyit valamivel, ami nem szórakoztat? Én is mindenevő vagyok, nemcsak filmek, hanem más témák esetében is (zene, színház, könyvek, játékok, egyéb időtöltések), de egyvalami közös bennük: csak azzal foglalkozom hosszasan, áldozok rá időt, ami jó érzéssel tölt el. Arról írni hosszasan, hogy milyen hibákat találtál egy filmben, és erről még komoly vitába is keveredni azokkal, akik másként látják - ennek mi értelme van? Itt ízlésről van szó, amiről nem lehet egymást meggyőzni, mert vagy így érzel, vagy nem. Esetleg változhat a véleményed idővel, de ehhez legkevésbé annak lesz köze, hogy Dzséjt vagy Ody vagy más milyen érveket hozott fel a film mellett. Ők is jelentős időt áldoznak azért, hogy a véleményüket leírják, de az lényeges különbség, hogy valami mellett állnak ki és törnek lándzsát, és nem valami ellen.

 

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Amikor az OT filmeket néztem, egy kedves mesét néztem, egy mesét, amiben nem számítanak az apró részletek. És én tényleg imádom az OT-t, sőt ha csak a filmeket nézzük jobban is szeretem mint a PT-t. DE a PT nem feltétlen mint film, hanem mint univerzumépítés valami elképesztően nagyot alkotott. Olyan szintű háttér-univerzumot alkotott, hogy az valami döbbenetes. És én ezt a fajta háttér-univerzumot, ezt a fajta "az SW is csak egy romlott világban játszódik" mentalitást szeretném viszontlátni. Ezért is mondom, hogy DJ monológja a 8-ban a háború igaz győzteseiről az egész ST legjobb 2 perce számomra.

 

Egyébként én nem hiszek abban, hogy a rajongók elvárásai ilyen szinten alakítanák azt, hogy milyen lesz majd pl. a 9. rész. Ettől függetlenül az mégis lehet olyan, ami miatt újra fogod gondolni mindazt, amit erről a filmről gondolsz most és megkapod, amit vártál. Remélem, így lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Pildi írta:

No de akkor miért foglalkozol ennyit valamivel, ami nem szórakoztat? Én is mindenevő vagyok, nemcsak filmek, hanem más témák esetében is (zene, színház, könyvek, játékok, egyéb időtöltések), de egyvalami közös bennük: csak azzal foglalkozom hosszasan, áldozok rá időt, ami jó érzéssel tölt el. Arról írni hosszasan, hogy milyen hibákat találtál egy filmben, és erről még komoly vitába is keveredni azokkal, akik másként látják - ennek mi értelme van? Itt ízlésről van szó, amiről nem lehet egymást meggyőzni, mert vagy így érzel, vagy nem. Esetleg változhat a véleményed idővel, de ehhez legkevésbé annak lesz köze, hogy Dzséjt vagy Ody vagy más milyen érveket hozott fel a film mellett. Ők is jelentős időt áldoznak azért, hogy a véleményüket leírják, de az lényeges különbség, hogy valami mellett állnak ki és törnek lándzsát, és nem valami ellen.

:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Annak is örültek hogy befejezték, nem hogy még azon agyaljanak hogy van-e elég visszatérő faj.

+ én azt gondolom az 5-ből ez nem is igen hiányzik, nincs benne olyan jelenet amibe feltétlen kéne egy Twi'lek táncosnő vagy egy Kel Dor. A 7-ben Maz kocsmájában, már sokkal inkább várnék valami ilyesmit.

Ez pl. reális felvetés. Akkoriban nyilván nem gondolták mi lesz ebből az egeszből, így nem foglalkoztak komolyabban a lényekkel. Ez indoknak elfogadható. Szerintem ugyanúgy akceptálható a mostani helyzet. Ettől függetlenül a kaszinóba én is betettem volna pár twi-lek csajt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1 órával korábban, Pildi írta:

Egyébként én nem hiszek abban, hogy a rajongók elvárásai ilyen szinten alakítanák azt, hogy milyen lesz majd pl. a 9. rész.

A rajongói elvárások rettenetesen fontosak egy folytatás film esetében. Többek között ez az oka például annak is, hogy az ST az OT nyomvonalát követi. A blockbuster filmek agyon vannak focus group-ozva már a bemutatás előtt, hát még mikor a folytatásra kerül a sor.

Ennek a helynek nyilván nem ez a célja, de pl. az IMDB értékelései nem maradnak elolvasatlanok. a jó producer odafigyel ezekre.
(ennek az eredménye például az is, hogy a TLJ kampány végig arra épült mennyire újszerű. Sok volt a kritika az eredetiség hiányáról.)

 

@Pildi Mert hiszek a konstruktív vitákban és még ennél is lényegesebb, hogy érdekelt IndianaAndris véleménye pár dologról. Az egész vita innen indult. Tudom üzenhetten volna neki privátban is - utólag bánom is - de nem gondoltam hogy ekkora hullámokat csap majd a posztom. 

Amúgy viszont egyáltalán nem volt haszontalan, 2 érvelést elfogadtam - máris kettővel jobban tetszik a film ha úgy vesszük - és talán nekem is volt olyan gondolatmenetem vagy érvem, amin mások elgondolkodnak majd. Talán nem volt. Ezt nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.