Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ami nekem most Hux kapcsán, mint hiányosság bevillant a VIIIra vonatkozóan, az a Starkiller ignorálása. Vagy csak én nem emlékszem az említísére a VIII-ban? Mint kötőelem, nagyon kellett volna, hogy még inkább érezzük, hogy alig telt el idő. Így most olyan, mintha az ER totál lesz@rná a nagy fegyverének a kiiktatását. Persze, mint csapásmérő betöltötte a szerepèt, de jó lett volna ha utalnak a SK-re. Pl mikor Snoke leteremtette Huxot a szapulásnál kitérhetne erre is. Vagy valahova azért be lehetett volna ezt csempészni szervesen a filmbe. Nekem hiányzik. De ha csak szelektív emlékezetem, javítsatok ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy helyen hiányolom az említését: amikor Crait-en lerakják a "faltörő ágyút" akkor Finn azt mondja, hogy ez olyan technológia amit a Halálcsillagon is használtak. Közben a tüzelése a szerkezetnek inkább a Starkillerre emlékeztet. Szerintem fölösleges volt megint a Halálcsillagot emliteni, itt pont hogy inkább a Starkillert kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ami nekem most Hux kapcsán, mint hiányosság bevillant a VIIIra vonatkozóan, az a Starkiller ignorálása. Vagy csak én nem emlékszem az említísére a VIII-ban? Mint kötőelem, nagyon kellett volna, hogy még inkább érezzük, hogy alig telt el idő. Így most olyan, mintha az ER totál lesz@rná a nagy fegyverének a kiiktatását. Persze, mint csapásmérő betöltötte a szerepèt, de jó lett volna ha utalnak a SK-re. Pl mikor Snoke leteremtette Huxot a szapulásnál kitérhetne erre is. Vagy valahova azért be lehetett volna ezt csempészni szervesen a filmbe. Nekem hiányzik. De ha csak szelektív emlékezetem, javítsatok ki. :)

Szerintem az eleje utalt erre, bár igaz nem mondták ki. Snoke nem csak azért csapta a földhöz Hux-ot mert elengedte az Ellenálló flottát. Szerintem az volt az utolsó csepp a pohárban a Starkiller elvesztése után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az eleje utalt erre, bár igaz nem mondták ki. Snoke nem csak azért csapta a földhöz Hux-ot mert elengedte az Ellenálló flottát. Szerintem az volt az utolsó csepp a pohárban a Starkiller elvesztése után. 

Igen csak összekötés szempontjából jó lett volna belefűzni a szövegbe. Valahogy hiteltelennek tűnik, hogy pár órára vagyunk a SK szétrobbantástól és a kutya se utal rá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány dolog ami a Starkiller felrobbantása és az ep.8 eleje óta történt: 3PO-nak lecserélték a karját, Leia kétszer is ruhát váltott. Egyszer a nadrágban van amikor Rey-ék leszállnak aztán amikor Rey elindul átvált egy teljesen más ruhára, majd egy harmadikban látjuk az evakuáláskor. Ha csak nem imád divatozni akkor napok telnek el a Starkiller felrobbantása óta. Phasma ráadásul a Starkiller után megjárta a Luprora bolygót ahol kinyirt valakit aki letudta volna fülelni az árulását és később csatlakozott az Első Rend seregeihez még az ep.8 indulása előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az eleje utalt erre, bár igaz nem mondták ki. Snoke nem csak azért csapta a földhöz Hux-ot mert elengedte az Ellenálló flottát. Szerintem az volt az utolsó csepp a pohárban a Starkiller elvesztése után. 

33 perccel korábban, Bomarr írta:

Néhány dolog ami az Starkiller felrobbantása és az ep.8 eleje óta történt: 3PO-nak lecserélték a karját, Leia kétszer is ruhát váltott. Egyszer a nadrágban van amikor Rey-ék leszállnak aztán amikor Rey elindul átvált egy teljesen más ruhára, majd egy harmadikban látjuk az evakuáláskor. Ha csak nem imád divatozni akkor napok telnek el a Starkiller felrobbantása óta. Phasma ráadásul a Starkiller után megjárta a Luprora bolygót ahol kinyirt valakit aki letudta volna fülelni az árulását és később csatlakozott az Első Rend seregeihez még az ep.8 indulása előtt.

De ez még nagyobb kérdést vet fel. Ha tudják hol van az ellenallas bazisa - mar pedig a VII vegen tudtak - akkor mi a fenének vártak napokig egér utat adva az ellenállásnak? Nálam csak úgy műkődik, ha az összes mozgósítható flotta egyből D'Qarra repül. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Donát írta:

De ez még nagyobb kérdést vet fel. Ha tudják hol van az ellenallas bazisa - mar pedig a VII vegen tudtak - akkor mi a fenének vártak napokig egér utat adva az ellenállásnak? Nálam csak úgy műkődik, ha az összes mozgósítható flotta egyből D'Qarra repül. 

Mert csapatokat mozgatni nem olyan, mint társasjátékon bábukat tologatni. Az Első Rendnek volt egy forgatókönyve, ami elindult a Hosnian szétrobbantásával. Ez a forgatókönyv az új Köztársaság területeinek leigázásáról szólt. Képzeld úgy el, mint egy galaktikus 1944-es, D napi partraszállás, amit Berlin atombombával történt felrobbantásával kezdtek. Brutális mennyiségű űrhajó és ember egyidejű, összehangolt és fényévekre kiterjedő területen való akcióba lépéséről beszélünk. És ez volt a legfontosabb! Fontosabb, mint egy maroknyi ellenálló elfogása.

Ahogy te írod, "az összes mozgósítható flotta" (ami iszonyú túlkapás, megjegyzem, mert ezzel azt írtad, hogy az Első Rend összes létező űrhajójának a D'qarhoz kellett volna mennie :) ) az új Köztársaság támadását hajtotta végre. Flották és rohamosztagos légiók kerültek bevetésre szerte a Galaxisban. Valószínűleg ezért is van az az ep7-ben, hogy a Csillagpusztító elsütése előtt még több Resurgentet is látni a háttérben, utána viszont az a flotta már sehol sincsen. Nyilván azokat is akcióba küldték. Sőt talán pont ez a magyarázata annak, hogy a Csillagpusztítóval akartak rálőni a D'qarra. Mert már nem volt bevethető hajó, mind az új Köztársaság területén akciózott. A Finalizernek meg nyilván ott kellett maradnia, hogy védje egy esetleges támadás ellen.

Na most, egy ilyen léptékű akcióból nem lehet csak úgy kivonni hajókat. Egyet is nehéz, nemhogy egy flottára valót. A normandiai partraszállásban résztvevő több ezer hajóból egyet sem lehetett volna csak úgy váratlanul kivonni, márpedig itt erről van szó: váratlanul kellett volna átcsoportosítani hajókat egy új, be nem tervezett akcióra. Ez időigényes, mert több ezer hajót kell átnézni, hogy melyiket lehet áthozni a célra. Melyik fejezte be a feladatát, esetleg melyiknek van olyan feladata, amit később is meg tud oldani vagy teljesen elhagyható.

Ráadásul a D'qart megtámadó flottában volt egy inváziós szempontból rendkívül fontos hajó: a Fulminatrix. Valószínűleg nincs sok Mandator IV-es az Első Rend flottájában, annyi semmiképpen sem, mint ahány Resurgent. Ahogy a D napon a rombolók, úgy a Köztársaság megtámadásában a dreadnough-tok is kulcsfontosságú szerepet tölthettek be. Szó szerint mindegyike, mert ilyen hajót nem hagysz hátra a hátország védelmére, mert képtelen védekezni. Tehát már eleve meg kellett várni, míg az egyik dreadnought, ez esetben a Fulminatrix elvégzi a feladatát.

Szóval átvezényelni egy be nem tervezett akcióba három Resurgentet és egy Mandator IV-et, időigényes mutatvány lehetett. Akár napokba is telhetett.

És akkor ehhez még hozzájárul a Csillagpusztító elvesztése, ami még az evakuációval együtt is nagy ember és eszközáldozatokkal járt. Nyilván a Csillagpusztítónak azért volt még szerepe az invázióban, ha másképpen nem, hát mozgó főparancsnokságként. Ha megnézitek, látható, hogy Snoke hologramcsarnoka inkább egy gigantikus tanácsterem. Teli van padlóba süllyesztett székekkel és számítógépekkel. Szerintem ez lett volna az Első Rend főparancsnoksága az invázió alatt, sőt talán ez lett volna végül a székhely. A felrobbanása egy ilyen hatalmas és fontos hadművelet legelején, további bonyodalmakat okozhatott.

És nagyon fontos észben tartani, hogy az Első Rendnek ezekben a napokban nem egy maroknyi ellenálló elpusztítása a legfontosabb, hanem az, hogy az Első Rend betörjön az új Köztársaság területeire, felőrölje a maradék erőit, elfoglalják a legfontosabb bolygókat és amilyen gyorsan csak tudják, megvessék a lábukat és megszilárdítsák a hatalmukat. Ezután jöhet minden más. És ez egy döbbenetesen nagy akció lehetett, amiben több ezer csillaghajó és több milliárd katona összehangolt együttműködésére volt szükség. Ráadásul egyik terv sem éli túl az első találkozást az ellenséggel, szóval amint borult a haditerv, foglalkozni kellett azzal, hogy az ecsetelt célok így is megvalósíthatóak legyenek.

Teljesen reális az, hogy az Első Rendnek időbe telt, amíg összetrombitáltak ilyen helyzetben négy űrhajót.

Amúgy szerintem folyamatosan figyelték a D'qart azután, hogy szétment a Csillagpusztító. Egy TIE/sf-t semmibe sem kerül kiküldeni a helyszínre felderítésre és az Ellenállók szemmel tartására. És mivel az Első Rend tudta követni a hajókat a hipertérben, így ha el is szöknek a D'qarról, mire elkészül a bevethető flotta, akkor is bárhová utánuk tudtak volna menni.

 

Az akcióban tulajdonképpen csak annyi lett elszúrva, hogy Hux nem küldte ki azonnal a TIE vadászokat, és a Resurgenteket sem küldte rá az Ellenállás hajóira. Az idióta farokmutogatója ezúttal is a legnagyobb hajóra bízta rá az egész akciót, ahelyett, hogy minden forrást bevetett volna. Ez amúgy nagyszerűen konstans a karakterben, mindig a létező legnagyobb hajót (vagy bázist) veti be, vagy a legnagyobb flottával játszadozik, olyan esetekben, amikor a sikerhez a töredéke is elég lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó de akkor mit keres az ellenállás D'qaron? Tudjàk, hogy lefülelték őket, mégis napok óta evakuálnak?? Ennyire azért nem nagy a csapat, ráadásul az ember élet fontos lenne egy ilyen maroknyi csoportosulásnál. Nincs erre vmi kánon info? Mert ez nekem így nem kicsit sántít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt délután egy kis szabadidőm, hát elütöttem az Utolsó Jedivel. Ráadásul magyarul. :D Kicsit önsanyargató volt. Nem tehetek róla, de a Stohl-tól borsódzik a hátam és hát, Leia magyar hangja sem volt kedvemre való. Még szerencse, hogy a film története, hangulata el tudta feledtetni velem a magyar szinkront. Még mindig tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy Rian 19-re lapont húzott, és bejött neki. A film vége borzasztóan erős. Talán a ROTH erősebb egy picit nála, de nem sokkal. Ahogy a végén Luke-ből legenda lett és a fiú kiment sepregetni, az mindennek a teteje. Ezen még mindig betojok, annyira jó jelenetsor és annyira sw.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 22. - 13:17, Donát írta:

Jó de akkor mit keres az ellenállás D'qaron? Tudjàk, hogy lefülelték őket, mégis napok óta evakuálnak?? Ennyire azért nem nagy a csapat, ráadásul az ember élet fontos lenne egy ilyen maroknyi csoportosulásnál. Nincs erre vmi kánon info? Mert ez nekem így nem kicsit sántít. 

De van. A Raddus, a Ninka, a Vigil és az Anodyne, de még a Kobalt és Crimson bombázóosztagok és az A-szárnyú rajok is máshol teljesítettek éppen küldetést. Nem tudott elmenni az Ellenállás, mert nem volt mivel. Holdo hajójáról, a Ninkáról tudjuk is, hogy az Atterra krízisben segédkező bombázókat kellett összeszednie. A bombázókat és a hadihajókat ezért sem vetették be a Csillagpusztító ellen, és ezért nem evakuált azonnal az Ellenállás, amint megtudták, hogy célba vette őket a állomás. Nem volt annyi idejük, hogy minden hajót visszarendeljenek.

Ráadásul Ellenállásnak csak 55 U-55-öse volt arra, hogy a felszínről az űrbe juttatniuk több mint 400 embert, a droidokat és a nélkülözhetetlen felszerelést. És azok is valószínűleg a Raddusszal és a többi hajóval érkeztek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Poe képregényből az derült ki, hogy az Ellenállás csak közvetlenül az Ep8 előtt jött rá (3PO révén), hogy az Első Rend közeleg a D'Qar felé, és Leia azonnal parancsot is adott az evakuálásra. Mivel tudta, hogy nem lesz elég idejük, Poe felajánlotta, hogy felmegy és "húzza az időt", amíg az Ellenállás meglép. Ekkor egyébként már vissza kellett hogy térjenek a bombázók és A-szárnyúak, mert Leia ezekre a gépekre is feladatot osztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De van. A Raddus, a Ninka, a Vigil és az Anodyne, de még a Kobalt és Crimson bombázóosztagok és az A-szárnyú rajok is máshol teljesítettek éppen küldetést. Nem tudott elmenni az Ellenállás, mert nem volt mivel. Holdo hajójáról, a Ninkáról tudjuk is, hogy az Atterra krízisben segédkező bombázókat kellett összeszednie. A bombázókat és a hadihajókat ezért sem vetették be a Csillagpusztító ellen, és ezért nem evakuált azonnal az Ellenállás, amint megtudták, hogy célba vette őket a állomás. Nem volt annyi idejük, hogy minden hajót visszarendeljenek.

Ráadásul Ellenállásnak csak 55 U-55-öse volt arra, hogy a felszínről az űrbe juttatniuk több mint 400 embert, a droidokat és a nélkülözhetetlen felszerelést. És azok is valószínűleg a Raddusszal és a többi hajóval érkeztek meg.

De ilyenkor a bombázókat miért kell visszarendelni? Mármint nem lenne elég, hogy egyszerűen egy másik koordinátát adnak meg nekik, hogy majd oda térjenek vissza? A második bekezdés viszont arra utal, hogy nem tudtak elég gyorsan lelépni, ha akartak sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De ilyenkor a bombázókat miért kell visszarendelni? Mármint nem lenne elég, hogy egyszerűen egy másik koordinátát adnak meg nekik, hogy majd oda térjenek vissza?

Erre több magyarázat is lehet. Például ezek a bombázók az enciklopédiák szerint több feladatra is használhatóak. Mivel a legtöbbet a törvények miatt leszerelték, szerte a Galaxisban a civilek mentőhajóként vagy mezőgazdasági permetezőként használja. Az Ellenállás sem csak bombázás céljából vette két osztagra valót, hanem segélyszállítmányok fuvarozására is használják. Szóval akár rakodás céljából is hazarendelhették a bombázókat.

A másik megoldás, hogy a fent említett krízisben - ha jól emlékszem, ott segélyszállítás volt a feladatuk - eleve nem voltak bombákkal felpakolva. Szóval visszatérhettek a D'qarra, ahol nem csak a bázis, de akkor már az anyahajó is ott volt, hogy feltankoljanak üzemanyaggal és bombákkal. Az evakuálás miatt úgyis minden helyre szükség lehet, ilyenkor jól jöhet, ha a bombákat el tudod pakolni az útból.

A harmadik, hogy eleve számítottak egy dreadnaught feltűnésére. Ha tudták, hogy van ilyen hajója az Első Rendnek és ismerték a taktikájukat, akkor lehetett számolni vele. Vagy valami még nagyobbal. :) 

Az Ellenállás amúgy nagyon pocsék helyzetben volt, mert rengeteg emberül van (bár közel sem annyi, amivel a négy hadihajót maximálisan üzemeltethették volna), viszont rendkívül kevés és elavul eszközük rendelkeznek ahhoz, amire létrejöttek. Vagyis az Első Rend monitorozása és ténykedésük elleni akciók végrehajtása. Sokszor lehettek olyan helyzetben, hogy vagy ezt vagy azt csinálják, mert a kettő együtt nem megy. Ilyen téren, ha nem húszan maradnak az egy szem Millennium Falconnal, hanem 400-500-an négy hadihajóval, akkor sem lettek volna elegen ahhoz, hogy háborút indítsanak az Első Rend ellen.

Durva belegondolni, mennyivel jobban ellátták a lázadókat, már a Szövetség előtt is. A Főnix-sejtnek azért nem harminc éves hajóik voltak, azok nem a minimum legénységgel üzemeltek, és talán csak egyszer volt komolyabb üzemanyagproblémájuk, de akkor is csak egy hajónak, nem az összesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig sejthették volna, hiszen az ER tudta hol vannak. Csak az érkezésük ideje volt kérdéses. 

Sejteni szerintem is sejtették, viszont nem számítottak rá, hogy az Első Rend ilyen gyorsan összeszedi magát a Csillagpusztító megsemmisülése után. Valószínűleg azt hitték, hogy jóval több idejük lesz a kiürítésre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Darth Sky írta:

Sejteni szerintem is sejtették, viszont nem számítottak rá, hogy az Első Rend ilyen gyorsan összeszedi magát a Csillagpusztító megsemmisülése után. Valószínűleg azt hitték, hogy jóval több idejük lesz a kiürítésre. 

Abból a szempontból reális, hogy ahogy fent elemeztem, az Első Rend legfontosabb feladata ekkor a Köztársaság bevétele, és ilyen akció közben nem lehet csak úgy elmozgatni hajókat, pláne a Csillagpusztító elvesztése után. Ugyanakkor ez felelőtlenség is Leia részéről. Bár nem teljesen helyes a példa, de pont Yavin IV és a Hoth után tudnia kell, hogy ilyenkor minden másodperc számít. Persze azért ezeknél a körülmények mások voltak. A Birodalom egyik esetben sem volt egy invázió közepén, sőt Yavin esetében épp csak elkezdődött a polgárháború (bár a veszteségeik már azért nem voltak elhanyagolhatóak), a Hoth-nál meg Vader kifejezetten arra állított össze egy flottát, hogy az csakis a Lázadók Szövetségét üldözze, semmi mást ne csináljon. Szóval mindkét esetben viszonylag gyors lehetett a mozgósítás, pláne a Hoth esetében.

Szóval Leiának már akkor el kellett volna rendelnie az evakuálást, amikor hírét vette (az ep7-ben), hogy a Csillagpusztító becélozta őket (de valamiért, akárcsak a Yavin IV-nél a kisujjukat sem mozdították ebbe az irányba, bár a D'qarnál annyiból érthető, hogy hajójuk sem volt erre), de legkésőbb akkor, amikor felrobbant a Csillagpusztító. De az ep7 végén látható, hogy még csak nem is pakolnak, pedig azt már hajók nélkül is lehet. Emlékezzünk Rieekanre, épp csak megjelent egy birodalmi kutaszdroid a küszöbükön, máris elrendelte az Echo Bázis kiürítését, pedig a lázadók még a kipakolást sem fejezték be teljesen.

Talán csak két ok lehetett a parancs kiadásának késleltetésére:

1) Leia mindenkit össze akart gyűjteni, aki tagja az Ellenállásnak és emiatt várt. A Szövetség sejtekre tagozódott, a Birodalom pedig főleg a főparancsnokságot kergette, de az Ellenállás egy egységes szervezet, ráadásul súlyos eszközhiányban szenvednek. Egyáltalán nem biztos, hogy az olyan emberek, akiket elküldtek szövetségesekért, mint pl. Wexley, bírtak annyi üzemanyaggal, vagy olyan járművel, ami képes mondjuk a Galaxis másik felére elvinni őket. Az is lehet, hogy el sem mondták ezeknek az embereknek, hová mennek, mert az ep8 elején nagyon úgy tűnt, hogy még Leiáék sem voltak benne biztosak. A Crait ugyan megfelelő bolygó volt, de a megérkezésükkor úgy beszéltek, mintha egyáltalán nem lennének biztosak, hogy tényleg ott akarnak letelepedni (ami érthető, 30+ éve elhagyott bázis, egyáltalán nem biztos, hogy még képes kiszolgálni az igényeiket). Plusz az új titkos bázissal kapcsolatos információkat jobb is szigorúan kevés ember tudtára adni, és pláne olyanoknak nem elárulni, akik odakint vannak és veszélybe kerülhet általuk az információ.

2) A d'qari bázis működött, minden igényüket kiszolgálta, és az Első Rend inváziója miatt a begyűjthető információk később létszükségessé válhatnak. Az invázió elején nagyon fontos tudni, hol vannak Első Rend hajók, milyen bolygókat támadtak meg, stb. Ennek monitorozására egy működő bázisra volt szükség, akcióban lévő emberekkel, droidokkal, stb. Ezt a Raddusról nem végezhették el. Szóval lehet, hogy Leia kockázatot vállalt emiatt is. Meg talán az 1-es pontban foglaltak miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rabságban.

 

reylo.jpg

 

Luke élete...

luker.jpg

 

...és halála.

luked.jpg

 

Igazából ez a két kép mozgásban az igazi. Az első amikor Finnről a bolygóra váltunk, és a nap szinte felkel a sziget mögül. A második kép pedig pont ennek az ellentéte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Volt szerencsém tegnap Porgnál mozi minőségben megtekinteni a filmet. Az volt az 54-ik. Hazavágott... Én ezt a filmet tökéletesnek és megbonthatatlannak látom. Úgy jó ahogy van. Egyszerűen tökéletes. Annyira, hogy ma rátettem egyet még, így már 55. :P  :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan elejétől a végéig még nem láttam szerintem 10-szer, de ettől függetlenül számomra a best. Komolyan, eddig akárhányszor néztem végig, mindig úgy éreztem, hogy jobban tetszik, mint az AOTC, pedig az is k*rvára tetszik. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Én akkor tudom a filmeket igazán élvezni, ha nem láttam őket már egy ideje.

Az kétségtelenül rátesz egy lapáttal. Viszont a TLJ nekem olyan mint a kábítószer. Hét közben nem foglalkozom vele, de a hétvége csak róla szól. Ha kimaradna, hiányozna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.