Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

De az teljesen. Az a pont, amikor oldalba böki a kard, és a száját is eltátja, az hatalmas. Ott szinte biztos, hogy rájött, hogy mégis el lehet árulni. Nagyszerű! Imádom!

 

És persze, ahogy után Rey kezébe repül A Fénykard, és az a zene. Top 5 SW jelenet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Végig én sem néztem sokszor, de heti egyszer a fontosabb jeleneteket tuti megnézem. Snoke opldalba bökését heti kétszer is, azzal az egész jelenettel nem tudok betelni. :kylo:

Főleg a lassan de biztosan tetőző Erő téma zenével. Instant libabőr. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a legszomorúbb jelenet a filmben :cry:

 

Mondjuk azt kicsit furcsállom, hogy valakinek ez az új trilógia "én vagyok az apád" jelenete. (talán itt a fórumon írta ezt valaki) Én ilyennek egy olyat neveznék, ahol valami ROSSZ dolog történik a FŐSZEREPLŐVEL, akit kedvelünk, és szurkolunk neki. Valami mélypontot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Én akkor tudom a filmeket igazán élvezni, ha nem láttam őket már egy ideje. 

Én is inkább így vagyok vele!

Nyilván nem verseny! Egy ezredmásodpercig sem gondoltam komolyan a fenti kommentet! Egyszerű (de láthatóan sz*r) poén volt! ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nekem ez a legszomorúbb jelenet a filmben :cry:

 

Mondjuk azt kicsit furcsállom, hogy valakinek ez az új trilógia "én vagyok az apád" jelenete. (talán itt a fórumon írta ezt valaki) Én ilyennek egy olyat neveznék, ahol valami ROSSZ dolog történik a FŐSZEREPLŐVEL, akit kedvelünk, és szurkolunk neki. Valami mélypontot.

Pedig a meglepetés miatt nevezem én is annak. Egyszerűen megdöbbentő, nagyon megdöbbentő és előre nem látható fordulatról van szó. Nem kell egy az egyben olyannak lennie, mint az ep5 vallomása. Egyszerűen csak brutálisan megdöbbentem, ahogy valószínűleg azok is, akik anno az ep5-ben szembesültek azzal, hogy Vader Luke apja. Nyolc Star Wars film után én is átérezhettem SW-ben a meglepetés erejét, amire egyszer sem volt eddig precedens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én nem éltem át a Vader fordulatot, de azt gondolnám, hogy az is sokkalta volt meglepőbb mint elszomorító. Persze, Luke szemszögét nézve elég szomorú tény, hogy Vader az apja, de a sokk, hogy ez igaz lehet szerintem messze felülmúlta érzelmileg azt, hogy milyen szomorú is ez a dolog. A sokk azonnali, álleesős, szájkitátós. A szomorúság sokkal inkább lassan, alulról, sunyi módon költözik be az ember szívébe, mikor felfogja az ember, hogy mekkora csapás is ez Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(14 éves lehettem, amikor egy évfolyamtársam szivárogtatott, amerikai rokonai révén... furcsa srác volt, valahogy nem túl bizalomgerjesztő, nem igazán hihető sztorival és előadásmóddal:  lesz egy zöld manóféle, öreg, pici, de naaagy jedi mester. És Vader Luke apja. Mindezt egy sarokba húzódva, halkan motyogva adta át, és szólt, hogy ne terjesszem... hm. Nem hittem neki, micsoda marhaságok ezek, nheeee.... és kb. 1 év múlva bejött a film, szinkron, Vörös Csillag mozi. :) Imádtam, de valahogy a varázst megtörte, hogy magyarul beszélnek a hőseim... :) és végem volt Yodától, ami máig így van, örök. Vader bejelentése odavert, mert csak ott hittem el, és akkor is hihetetlen volt, talán nem is foglalkoztam ezzel előtte igazán. Nem emlékszem, hogy lett volna ekkora K.O.-m utána bármikor. És az Uralkodó halálának megoldása a legnagyobb katarzis élményem máig, filmen.) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Bár én nem éltem át a Vader fordulatot, de azt gondolnám, hogy az is sokkalta volt meglepőbb mint elszomorító. Persze, Luke szemszögét nézve elég szomorú tény, hogy Vader az apja, de a sokk, hogy ez igaz lehet szerintem messze felülmúlta érzelmileg azt, hogy milyen szomorú is ez a dolog. A sokk azonnali, álleesős, szájkitátós. A szomorúság sokkal inkább lassan, alulról, sunyi módon költözik be az ember szívébe, mikor felfogja az ember, hogy mekkora csapás is ez Luke-nak.

 

Én erre annyira emlékszem, mintha tegnap történt volna. A meglepetés ereje nagyon nagy volt, hihetetlen dolgot hallottam, ami szembe ment minden addigi filmes élményem dramaturgiai megoldásával (persze ezt akkoriban nem így fogalmaztam meg magamban). De ugyanakkor az, hogy mit érezhetett Luke, az is nagyon erősen jelen volt, hiszen láthattuk, Luke mennyire kétségbeesik, amikor ezt meghallja. Ezzel együtt a döbbenet tényleg nagyobb volt.

 

3 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

(14 éves lehettem, amikor egy évfolyamtársam szivárogtatott, amerikai rokonai révén... furcsa srác volt, valahogy nem túl bizalomgerjesztő, nem igazán hihető sztorival és előadásmóddal:  lesz egy zöld manóféle, öreg, pici, de naaagy jedi mester. És Vader Luke apja. Mindezt egy sarokba húzódva, halkan motyogva adta át, és szólt, hogy ne terjesszem... hm. Nem hittem neki, micsoda marhaságok ezek, nheeee.... és kb. 1 év múlva bejött a film, szinkron, Vörös Csillag mozi. :) Imádtam, de valahogy a varázst megtörte, hogy magyarul beszélnek a hőseim... :) és végem volt Yodától, ami máig így van, örök. Vader bejelentése odavert, mert csak ott hittem el, és akkor is hihetetlen volt, talán nem is foglalkoztam ezzel előtte igazán. Nem emlékszem, hogy lett volna ekkora K.O.-m utána bármikor. És az Uralkodó halálának megoldása a legnagyobb katarzis élményem máig, filmen.) :)

 

Én örülök, hogy nem kaptam ilyen spoilereket, bár valszeg én sem hittem volna el. :D Még a film megnézése után sem hittem el. Azt gondoltam, Vader hazudott, és ez majd ki fog derülni a következő filmben. Persze ma már világos, hogy ez így nagy marhaság lett volna, de akkor nagyon szerettem volna hinni, hogy ez nem lehet igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 21. - 11:00, Dzséjt írta:

Pedig a meglepetés miatt nevezem én is annak. Egyszerűen megdöbbentő, nagyon megdöbbentő és előre nem látható fordulatról van szó. Nem kell egy az egyben olyannak lennie, mint az ep5 vallomása. Egyszerűen csak brutálisan megdöbbentem, ahogy valószínűleg azok is, akik anno az ep5-ben szembesültek azzal, hogy Vader Luke apja. Nyolc Star Wars film után én is átérezhettem SW-ben a meglepetés erejét, amire egyszer sem volt eddig precedens.

Dettó. Az "én vagyok az apádat" minden idők egyik legnagyobb filmes fordulataként tartják számon. De az egy olyan fordulat, amit a korom okán nem tudtam átélni. Ez viszont nagyonis és az államat kerestem a földön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

25 perccel korábban, Bomarr írta:

Az "én vagyok az apádat" minden idők egyik legnagyobb filmes fordulataként tartják számon.

 

Ezt nem is tudtam. :) Mindenesetre a Snoke halálán érzett döbbenetet semennyire sem kisebbíti, hogy volt egy ilyen híres "elődje". Örülök, hogy a mai nézők (köztük én) is átélhettek egy ilyen fordulatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke halála megdöbbentő volt, de szerintem "én vagyok az apád" jellegű akkor lenne, ha vakamelyik pozitív szereplővel (legfőképp mondjuk Rey-jel) történt volna egy megdöbbentő, ámde negatív fordulat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezt hatszor mondod el, akkor sem fogjuk másképpen érezni. ;) Nem ugyanaz, de olyan érzés, kib*szottúl k*rvára megdöbbentő mindkettő. Ebben hasonlítanak számunka! Capisce? :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Snoke halála megdöbbentő volt, de szerintem "én vagyok az apád" jellegű akkor lenne, ha vakamelyik pozitív szereplővel (legfőképp mondjuk Rey-jel) történt volna egy megdöbbentő, ámde negatív fordulat. 

Ahhoz hogy valamit "váratlan fordulatnak" tituláljanak nem kell még külön megfelelnie egyéb feltételeknek és nincs kiirva hogy kivel kell történjen és miként. Nagy fordulatokról van szó. Ebből kettő van eddig az SW-ben és ez a második.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar Isaac beszélt a TLJ körüli viszályokról, magáról a filmről és Leia szerepéről a IX -ben.

 

TLJ -ről:

"Imádom ezt ... Hihetetlen, mert van olyan ember, aki valóban foglalkozik a háború etikai kérdésével és hogy milyen vezetni. Az utolsó dolog, amit akarsz, az, hogy az emberek megnézzenek egy filmet, és azt mondják: "Nagyszerű", majd továbblépjenek. Az [Utolsó Jedi] segítségével folytatódik a beszélgetés, és tényleges érzelmeket vált ki. Beszélgetsz a tényleges dolgokról, tudod?"

 

TLJ reakciókról:

"Amit igazán különösnek tartok az egészben - különösen azok számára, akik valóban nem értettek egyet azzal, hogy hova tartott a történet -, hogy gyakran nagy inspirációt ad nekik ... Nyilvánvaló, hogy ha saját Star Wars filmet készítesz, egy kicsit kemény kihívás, de legalább egy narratív álláspontból talán megteheted a saját dolgaidat, majd megmutatod, mit szeretnél. Készítsd el azt, amit látni akarsz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 23. - 13:12, Yoda József írta:

A ti szemetekben. Az én szememben nem csak a váratlansága tette azzá az "én vagyok az apád" - at, ami. 

Senki nem állitotta, hogy csak a váratlanságról szól az a jelenet. De ez a közös benne meg a Snoke jelenetben. Ez a két nagy váratlan jelenet a Saga-ban. Ez nem azt jelenti, hogy teljesen megegyeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Én a helyében nem írogatnék már az ilyen tweetekre. Nincs semmi értelme. 

 

Egyébként aki még mindig azon van fennakadva, hogy Luke miért volt olyan amilyen, arra nem lehet sok okosat mondani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap a végére értem a 10 filmes Star Wars házimozizásomnak. Nagyon kedvelem J.J.-t, ahogy az összes korábbi filmjét és sorozatát.... DE már csak a jövő szempontjából is az volt az első kérdésem a stáblista közben, hogy "Lehet ennél jobb SW-filmet készíteni?"  :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nincs olyan perce ami unalmas, vagy felesleges lenne. Minden ami benne van fontos valamiért. Amit pedig a szereplőkkel csinál karakterépítés terén azért majd a IX után lehetünk hálásak. JJ szerintem elmormolt pár köszönömöt magában Riannek, hogy onnan kell folytatnia pl. a Rey-Kylo viszonyt ahonnan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.