Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Csak így röviden: óriási érzelmi löket, egyik film körül sem kavarogtak így a gondolataim a megnézése után. Luke, Kylo, Rey mindent visz. Mondjuk az viszont érdekes lesz, hogy mivel lehet folytatni a sztorit. Mert most nincs Birodalom szintű cliffhanger, ez a két film megállja a helyét magában is.

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, MissKarrde írta:

A kudarcokról (is) szólt ez a film. 

A régi formában nem hiszem. Megvan az ősi tudás, Yoda szerint Rey mindent tud, amit kell. Olyan Jedi lesz, ami a saját korához illeszkedik. Nem hiszem, hogy számítana az a fajta szervezettség, amiben a Jedi Rend a végnapjaiban létezett. 

Azt sejtettem, hogy a régi formában, szervezettségben már nem nagyon térnek vissza. Nem baj, ha régi formában nem jönnek vissza, a lényeg számomra, hogy majd visszatérjenek. A világos oldalnak szüksége van új fénykardforgató Erőhasználókra, akik szembeszállnak a sötét oldallal és a gonosz erőivel. Egy megújult Jedi csoport, vagy Rend-féleség nagyon jó lenne.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos csak este érek rá hosszabb értékelést írni, mindenesetre meglepett a film, de kellemesen. Nagyon más hangvételű filmre számítottam, az elején azt hittem, amikor Poe ott szórakozik Hux-al, hogy most nem a felirat/szinkront rontották el, hanem nem egyszerűen nem jó filmre ültünk be. Aztán amikor Luke elhajítja a kardot, ott már éreztem, hogy ez nagyon más lesz, mint amire számítottam. Utána eszembe jutott Rian Johnsonnak a Nerdist podcastből ismert troll humora és minden a helyére került.

Nagyon jól mélyitették el a karakterek közül a főbb szereplőket, ha most lenne a Madness sok szavazatomat megváltoztatnám. A vizualitásban is erős volt a film, főleg az akció jelenetknél mozgatták nagyon precízen a kamerákat. 4-5 közé lőném be a filmet apró hiányosságokkal, de mivel a TFA meg a RO nálam 4es volt, ezért erre 5öt adok. Hosszabban majd este értékelem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Werebazs írta:

Hááááát mit is mondjak. Tegnap este a moziból kijőve, még azt mondtam, "legalább nem lett annyira mocsok sz*r, mint az "Ébredő S**gnyaló"", és bár valami nyomasztott, akkor még nem tudtam mi az. Aztán ma reggel mikor felkeltem, és eszembe jutott a "film", belém hasított:

Ezt a filmet egy szóban össze lehet foglalni: felesleges. Minden egyes karakater felesleges, mert minden egyes döntésük felesleges, mert akár sikerrel járnak, akár elbuknak, nincs következménye, egyik történetszál sem visz sehova, sem a RózsaFing duó kitérője, sem Poe és az admirális konfliktusa, sem Crylo Crap elhatározása, sem MaRey Sue, de még Luke történetszála sem megy semerre. A film végén a történet és minden karakter pontosan ugyanott van, mint az elején. Nem történt semmi. Spoilerek nélkül nehéz kifejteni, de ennek a filmnek nem volt semmi értelme.

 

És ez nagy kár, mert dögivel vannak benne fantasztikus elemek. Minden karakter, minden történetszála remekül indul, ahogy kifejtik az is nagyon jó, de ahogy egyik történetszál átfolyik a következőbe, az előző azonnal értelmét veszti.

Egyet értek. Kb én is úgy érzem, hogy ez a film felesleges. Mi a fenét néztem én 150 percig? A nagy semmit. Azt, hogy az Első rend üldözi az Ellenállást kb egész film alatt. Luke meghal, amit nem értek, hogy miért? Inkfarktus? Vagy még is mi a fenétől halt meg? Hiába vannak jó jelenetek (Rey&Kylo vs Snoke testőrei, Leia Erőhasználata, Rey sziklalebegtetése) teljesen felesleges story. Nem történik semmi. Finnék kitérője is felesleges volt. Elvileg azért mentek el, hogy szerezzenek egy kódtörőt. Szereztek valakot, visszamennek és ugyan úgy nem történik semmi. Úgyhogy teljesen a szívemből szóltál. SEMMI nem történik. 150 percen át. Ezt 50-60 perc alatt el lehet mesélni. Rey kap 3 leckét. Ha eleve ilyen keveset kap, akkor meg minek? Tréning terén kb semmi. Nagy nudli. Most már tudom, hogy mi a bajom a filmel. Semmi értelme. Snoke játszadozik egy kicsit az Erővel, még egy kis Erő villámot is szór, majd egy huszárvágással meghal. (Szó szerint). Semmit nem tudtunk meg róla. Így teljesen felesleges karakter. A TFAnak legalább volt egy storyja. Egy történet A-ból B-be. Ennek se füle se farka. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, kudar írta:

Buci hangja mennyire adja vissza Mark hangját? Remélem változtattak rajta a trailer óta...ugye?

Nem tudom hogy más-e, nincs esély most összehasonlítani, de az biztos, hogy az első pillanattól stimmel és passzol, egy másodpercre sem zökkentett ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kritikat akartam irni második nezés után,de elötte beleolvastam a többiek HSZ eibe. bár ne tettem volna ,csak felbax ,.A film Nagyon ott van.és kész rendezes látvány karakterek,és  lényeg hogy eggyes karakterekröl a 9 reszben fogunk többet megtudni ez mindig is igy volt,.

Egy élmény volt ,a jellegzetes jeleneteknél együtt hördült fel a nép ,Luke eldobott fénykardja,Kylo zavaros története,Snoke halála,vagy elötte a villámok,Yoda ,bakker a kis öreg ,imádtam,Luke karaktere a végkifejlet ,es egy gyerek állmai,nagyon ott van a film van egy ket dolog ami szerintem a BD extrakkal letisztul vagy a köv részben,könyvben tuti.  egyszerüen imadtam a filmet és Luke békéje az mindent visz  na delután mégeggy vetités 5 töl ez mar letisztultabb itt mar a részleteket nezem . Kérdés észrevettetek hogy vagy emlékeztek e rá az Ebredö eröben mikor Rey bujkál a Starkyler bazison az egyik folyosón a háttérben Chewbacca áll egy terminálnal Hann Solo val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy előzetes vélemény. Azt sejteni lehetett hogy jó lesz de hogy ennyire az meglepett jó értelemben.

Mivel még kavarognak a gondolataim csak pár dolog amit kiemelnék.

 

Ami biztos hogy ez a film mindennel szembemegy ami ma Hollywood. Semmi nem úgy történt ahogy azt egy filmszerető ember várná. VÉGRE mertek szakítani az ezerszer látott fordulatokkal. Ez egy jó nagy gyomros a többi filmkészítőnek. Mire gondolok.

 Mikor Luke átveszi a kardot azt vártam hogy mikor megszólal először mond valami bölcsességet. Erre fogja és hátradobja. Fantasztikus.

Mikor Finn és Rose bajban van Snoke hajóján, jön a felmentő csirkelépegető. Mondom biztos DJ-ben megszólalt a lelkiismeret ő ül benne. Nem hanem BB8. Szintén zseniális húzás.

A crait-i csatában küldjük a segélykérést, gondoltam megjelenik majd valami hajóhad aztán az Első Rendet eltakarítják. Nem, nem jön senki.

Mikor Luke kimegy a bázisról és jön Kylo Ren gondoltam most majd Luke megmutatja hova fejlődött pl az Erővel összeroppant egy lépegetőt. Nem így történt.

Jöjjön a legnagyobb húzás. Megölik a főgonoszt egy trilógia közepén. Bravo. Sok könyvet olvastam, sok filmet láttam, de ilyen húzásra nem emlékszem sehol. 

Különben már ha Snoke megölése, az a jelenetsor a film egyik fénypontja. Onnantól hogy Reyt beviszi Kylo a terembe addig amig szét nem szakítják a kardot.  Bemutatják Snoke mennyire erős. Bár így belegondolva nem olyan biztos az hisz csak tárgyakat reptetett az Erővel, igazából semmi olyat nem tudott amit egy tisztességes Jedi vagy Sith ne tudna. Inkább csak az hogy jobban használta mint Rey.

Aztán jön hogy Kylot dicséri miközben pár órával korábban lehordta a sárga földig. Hát Snoke-ot sem az eszéért szeretjük. Mit gondolt szapulja a tanítványt és melléáll?

Aztán megmozdul a fénykard Snoke mellett. Gondoltam magához rántja Kylo és megöli Reyt. Nem. Snoke mesternek harangoztak. Nagy taps. Kiemelném a színészeket, fantasztikusan játszottak mindhárman. Az meg hátborzongató volt mikor Rey és Kylo egymást kiegészítve harcoltak a vörösökkel. Akik meg tisztességes állták a sarat két Erőhasználó ellen. 

Itt komolyan hittem hogy Kylo megtért és visszatért mint Anakin. Még Han megölését is megbocsátottam neki. De nem ,csak kihasználta Rey erejét.

 

Ha ezt átlagos rendező készitette volna a fentiek nem így történtek volna.

 

Aki meg még egyszer le meri írni ezután a film után hogy a Disney utálja a prequelt, az vizsgáltassa meg magát.

 

Mekkora volt már mikor Luke kiejtette a száján Darth Sidious nevét. Vagy maga a canto bright-i jelenetek. Ugyanazok a gusztustalan figurák húznak hasznot a háborúból, akik régebben is. Mi ez ha nem prequel-utalás?

 

Amik nagyon tetszettek még.

-Yoda megjelenése

-Luke Erőröl, Jedikről tartott értekezései. Most értettem meg igazán hogy az általam szentként tisztelt régi Jedik, milyen önteltek voltak, mennyire a felelősségük az hogy Palpatine hatalomra került és hogy mennyire nem ismerték az Erő valódi lényegét.

-A fent említett trónos jelenet.

 

Természetesen a film minden másodperce aranyat ér. Pl az is eszembe jutott az Ellenállás maradékának üldözéséről, hogy valószinü ilyen lehetett a Yavin 4-ről is a menekülés a Halálcsillag szétlövése után. Tehát ami az EP 5 nyitószövegében van azt most láttuk.

 

Hatalmas köszönet Johnsonnak hogy ilyen tisztelettel és intelligenciával folytatta kedvenc galaxisunk történetét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a legnagyobb bajom ezzel a filmmel a túltolt humor. Néha már a TFA-nél is zavart a humor, de itt hatványozottan. Az elején a Hux, és Poe közötti jelenetnél azt hittem, hogy Űrgolyhókra ültem be. 
A másik, ami részben negatívum az Luke karaktere (főleg a film eleji). 2 éve várok rá, hogy mi lesz a reakciója Rey megérkezésére, erre meg eldobja úgy a kardot, az apja kardját. Nem is azzal van a gondom, hogy visszautasítja azt az egészet, amit az a kard szimbolizál, hanem ahogy eldobja. Meg lehetett volna oldani úgy is, ahogy az Urolkodó előtt dobta el, azzal nem lett volna gondom. Luke-hoz még egy dolog. Nem tudom befogadni, hogy Luke, a remény megtestesitője képes lett volna megölni a saját unokaöccsét, még akkor sem, hogy Yoda révén választ kapunk mért tette azt, amit. 
Snoke megölése részben negatívum, részben pozitívum számomra. Pozitívum, mert ember nem számított rá szerintem. Negatívum, hogy semmit nem tudunk meg róla. 2-3 mondatot igazán bele lehetett volna csempészni róla, pár érdektelenebb rész helyett, ami van a filmben. Leia Supermankedését meg se említem. 

 

Na de vannak pozitívumok is számomra is. Rey-Kylo kapcsolata nagyon el lett találva. Kylo-ban rejlő potenciát kihasználta Rian. A Kylo & Rey vs. Gárdisták nagyon nagy jelenet, azt néztem volna Obi-Anakin EPIII-as hosszúságban is. :D. Továbbá tetszettek Luke által bemutatott ismeretek a Jedikről, és az utalás, hogy arrogánsak voltak stb. Yoda elsőre nagyon furcsán nézett ki nekem (igaz utána nem volt a kinézetével bajom), de örülök, hogy szerepelt egy kicsit ebben a részben. 

A film végi Kylo vs. Luke nem volt rossz, de sajnos a film alatt annyiszor felhúztam magam hülyeségeken, hogy az egész Luke halálának a súlya nem ült nekem ennek köszönhetően. Amikor sikerült volna a filmnek beszippantania, mindig jött egy poén, ami kizökkentett. :para:

Amit remélek még, hogy a IX.rész pár évet előre fog ugorni, és nem közvetlen folytatás lesz, mint ez.

 

Első nézés után adok egy jó indulattal egy gyenge 3-ast rá, mivel örülök, hogy mertek kisérletezni újdonságokkal, attól függetlenül, hogy nekem ezek mennyire jöttek be. Változtatás jogát fenntartom egy esetleges újranézés után, ami valószínűleg csak blu-ray megjelenéskor lesz.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Srácok/Lányok!

Itt ülök a munkahelyemen és éppen nem sok tennivalóm van (ritka az ilyen) szóval megragadom az alkalmat, hogy a tegnapi ÚRISTEN-t kicsit jobban kifejtsem:

 

Bevallom férfiasan ... spoilereztem! De úgy érzem, hogy most ez kifejezetten jót tett, ugyanis lehet, hogy nem megfelelő irányba billentette volna esetlegesen a véleményemet, ha nem "készülök fel rá előre". Nem tudom, és ezt már soha nem is fogom megtudni, de mindegy is.

Biztos voltam benne, hogy már csak önmagában az, hogy más rendezi eleve ad egy másfajta "ízvilágot" a filmnek, mint az Abrams-féle TFA esetében volt. Ez annyira nem meglepő, így szokott lenni. De ugye ennél a fimnél a sajátos ízvilág nem csak azért volt, mert más rendezte, hanem mert ez a rendező végre mert egyedi és merész lenni és amire a Disney is rábólintott! 

Hogy ilyen még nem volt az SW világában eddig? Valóban nem volt! Most már van! Végre egy kis vérfrissítés!!! A TFA esetében pont azon sírt sok "rajongó", hogy biztonsági játék, EP4 koppintás snittről snittre, stb... mindenki egyediséget várt, tessék, itt van, ha ez nem volt egyedi, akkor semmi sem. 

 

Nos akkor kezdeném a 'negatív' dolgokkal, lehet, hogy másnak ezek nem negatívumok, lehet, hogy jobb, ha én is inkább úgy fogalmazom, hogy amelyek nem nyerték el maradéktalanul a tetszésemet:

 

- Luke megfeji az Ahch-To "tehenet" ... meglettem volna nélküle. Oké, értem a funkcióját... láttuk, hogy Luke mivel táplálkozik a szigeten.

- Yoda szerepeltetése bábként. Abszolút érthető ez a döntés, ettől függetlenül maradéktalanul nem tetszett... bár az öreg mester feltűnése olyan szintű örömmel töltött el, hogy vizuális megjelenését és habókos viselkedését feledtette a tény, hogy újra láthatom őt.

- Anakin-t és/vagy Kenobit is szerepeltettem volna!!! Nem mondom, hogy csalódás, hogy őket nem láttuk, de nekem hiányoztak. Ha nem is szólnak semmit, csak feltűnnek Yoda mellett... ó, de király lett volna.

- Nekem vizuális hatásként fura volt Luke-ot a kivetülésekor abban a lebegő töröküléses pozitúrában látni. Eleve nekem túlságosan buddhistás ez a fajta megjelenítés, kihagytam volna, vagy másképpen mutatom be... de ez csak én vagyok... másnak lehet, hogy tetszett.

 

Agyalok itt, hogy volt-e még valami, ami nem tetszett?! 

Valaki említette, hogy BB-8 túlságosan tápos lett erre a részre. Hogy lehet, hogy nem veri ki a biztosítékot az, hogy a kis golyó lépegetőt vezet? Hát komám, nálam nem hogy nem verte ki a biztit, hanem marha jót nevettem rajta, sőt kifejezetten illet - szerintem - BB-8 jelleméhez!

 

Akkor vegyük a karaktereket:

 

Hux tábornok: Nem tudom, én a 7. részben sem ájultam el tőle. Egy fanatikus csóka. A színész jól hozza a figurát, de ennyi. Nem tudom, hogy tartogatnak-e neki valami komolyabbat a végére... 2 év múlva kiderül. 

 

Leia: Számomra megható volt az összes jelenete, tudva, hogy Carrie már nincs köztünk. Mindig is vágytam egy olyan jelenetre, hogy Anakin lánya is használja az Erő-t. Nos itt ezt is megkaptuk Rian-nek hála! KÖSZÖNÖM! Szerintem a jelenet nagyon szép volt. Eleinte picit furának hatott számomra is, de ez kellett. Nagyon jó volt! Egy anya-fia személyes találkozót én is szívesen megnéztem volna, de erre sajnos nem került sor, és valószínűleg már nem is fog. Nem tudom, hogy CGI-vel szerepeltetik-e esetleg pár apró jelenet erejéig Leia-t a IX. részben, de érthető az is, ha nem fogják. 

 

Poe: Örülök, hogy többet kaptunk belőle, mint a 7. részben. Szerintem van benne vezetői potenciál, de mindenképpen kell mellé valaki, aki "visszafogja" és olykor irányt mutat neki, vagy éppen finomít az irányon. És végre bemutatkoztak egymásnak Rey-el! :)

 

Finn és Rose: Rájuk annyira nem akarok kitérni. Szerettem az ő szálukat is. Rose is aranyos volt. Azt hittem Finn tényleg feláldozza magát... és meg is tette volna (szuper karakterfejlődés) ha Rose nem akadályozza meg. Bár itt azért vetődtek fel bennem kérdések, mert közvetlenül utána robbantotta be a bejáratot az Első rend, ezt Finn az áldozatával valszeg tényleg meg tudta volna akadályozni, de hát na... azért örülök, hogy nem halt meg!

 

Phasma: Annyit szerepelt, amennyit kellett. Jó volt, hogy láttunk valamennyit az arcából. Finn megküzdött a Nemezisével és győzött! Szuper volt!

 

Snoke: Hát vazze... no comment! :) A tróntermes jelenet A-tól Z-ig zseniális volt! Az első nagy spoiler, amit tudtam előre az Snoke halála volt. Döbbenetes, de őszintén szólva nagyon tetszett, ahogy épp arról hadovál önelégülten, hogy Kylo minden gondolatát ismeri, blablabla, erre Kylo .... ááááá... tudjátok. Hatalmas! Abban a pillanatban, amikor ketté esett már nem érdekelt, hogy kinek/minek a fia/borja volt ez az aszott szilva. Jóóó... hazudék, ha azt mondanám, hogy haragudtam volna, ha megtudunk róla 1-2 apróbb infót, de ezek szerint ő nem volt tényező. Nem őt akarták fő ellenségnek, hanem egy Skywalker sarjadékot... Ben Solo-t, aka Kylo Ren-t. Ez döbbenetes. 

 

Kylo Ren: Sofőr Ádám zseniális volt! A film egyik legjobb karaktere!!! Nem nyírja ki az anyját... aztán úgy tűnik, hogy hajlik Rey szavaira is, erre főellenséget csinálnak belőle. Egy bukott ember, aki valószínűleg végleg a sötétség rabja marad és aki ellen végül majd hőseink felsorakoznak a trilógia zárásában. Durca. A kémia közte és Rey között példaértékű volt. A tróntermi harc katartikus élmény volt!!! Ő messze a legérdekesebb karaktere lett a Sequel Trilógiának szvsz!

 

Rey: A csajt már a 7. részben is nagyon megszerettem, de itt ez csak fokozódott... ráadásul nagyon durván! A csaj egy két lábon járó jóság. Önzetlen, segítőkész és még Kyloban is kész volt meglátni a jót! Le a kalappal előtte. Igazi Jedi!!! Nagyon kíváncsi vagyok mit fogunk látni tőle a IX. részben és hogy mi lesz még közte és Kylo között a későbbiekben akármilyen formában. Hisz a kötelék még megvan köztük, mint a 8. rész végén láthattuk is.

 

Luke Skywalker: Sokan mondták már de tényleg itt volt a legjobb Luke! Továbbra sem lett a kedvenc SW karakterem, de nagyon sokat jött fel most nálam ennek a résznek köszönhetően! Az új képessége a testének kivetítésével egészen elképesztő volt! E képesség kivitelezése annyira kimerítette, hogy sajnos szegénynek ennyi volt a földi pályafutása. Hihetetlen, hogy a karakter honnan indult, miket vitt véghez majd miként fejezte be földi életét. Nagyon szép jelenetet kapott a végére. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy ahogy Luke-nak később Kenobi, Rey-nek megjelenik majd Luke Erő szellemként a IX. részben. Szóval nem biztos, hogy itt láttuk őt utoljára! Én most titkon reménykedem egy Kenobi, Yoda, Anakin, Luke négyes feltűnésében .... álom, szép álom. Volt azért Luke kapcsán 1-2 érdekes fordulat... gondolok itt Kylo áttérésére, elég markáns szerepe volt sajnos benne ... ezen (is) meglepődtem.

 

Hogyan tovább:

 

Komoly kérdés bennem, hogy innen hogyan tovább? Ekkora sz*rban talán még nem voltak hőseink korábban egyetlen alkalommal sem:

- A Köztársaságnak (és valszeg a teljes flottának) annyi!

- Az Ellenállásból mennyien maradtak szám szerint? Maroknyian? Mindenki felfért a túlélők közül az Millenium Falcon-ra. Azért ez durva! 

- Az Ellenállás flottája kaputto! Jelen infóink szerint CSAK a Millenium Falcon maradt!

- Luke, a Jedi mester, akiben oly sokan reménykedtek ... meghalt. Igaz, hogy az Ellenállás maradékát épp Luke mentette meg, de ez az életébe került. Rey egyedül maradt.

- Az Első rend oldaláról a főgenyának hitt önelégült aszalt szilva megdög.... izé ... elhunyt. Meg hát ugye azért nem kis veszteségeket szenvedtek el ők sem, de azért még mindig jobban állnak (nem kicsit) mint a megmaradt (15-20?? főből álló) Ellenállás.

 

Szóval hogy innen hova tovább? Elképzelésem sincs. De nem félek, a készítők megoldják... de egyelőre semmi ötletem nincs, hogy mi lesz. De az a tippem, hogy ezzel nem vagyok egyedül :)

 

5 pont!

 

Ja... és ment a taps a film végén a teremben! :D

 

Bakker! A porgokat majdnem kihagytam. Nem tolták túl őket. Annyit szerepeltek, amennyi pont elég volt, de minden feltűnésüket, megmozdulásukat imádtam!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Werebazs írta:

Ezt a filmet egy szóban össze lehet foglalni: felesleges. Minden egyes karakater felesleges, mert minden egyes döntésük felesleges, mert akár sikerrel járnak, akár elbuknak, nincs következménye, egyik történetszál sem visz sehova, sem a RózsaFing duó kitérője, sem Poe és az admirális konfliktusa, sem Crylo Crap elhatározása, sem MaRey Sue, de még Luke történetszála sem megy semerre. A film végén a történet és minden karakter pontosan ugyanott van, mint az elején. Nem történt semmi. Spoilerek nélkül nehéz kifejteni, de ennek a filmnek nem volt semmi értelme. És ez nagy kár, mert dögivel vannak benne fantasztikus elemek. Minden karakter, minden történetszála remekül indul, ahogy kifejtik az is nagyon jó, de ahogy egyik történetszál átfolyik a következőbe, az előző azonnal értelmét veszti.

 

Én még nem láttam a filmet, de hihetetlen, hogy szinte szóról-szóra ugyanazt mondod mint a párom. Ez azért is furcsa, mert szerintem ő az egyik legnagyobb női rajongója az eredeti trilógiának. Kicsit furcsa, hogy ennyire tud lelkesedni az OT-ért (még az egyik diploma munkájába is beleszőtte a SW-t amit vallások etikájáról, moralitásáról és a társadalmi hatásairól írt) viszont az új filmekről azt mondta, hogy nincs értelme az egésznek, mert sehová nem halad.

 

Csak az EP7 szempontjából tudok párhuzamot vonni amíg nem látom a TLJ-t, de ezzel én NEM értek egyet. Pont attól jó az egész, mert itt nem fekete-fehér minden. Az OT egy tündérmese, annak minden avitt, hamupipőke moralitásával, ahol mindenki végletes. Tökéletes badass a gonosz, a rohamosztagosok sík hülyék, a vagány csempész a nézésével leolvassza a bugyit, a szuper-fejvadászt nem lehet levakarni, a jók meg tanmesébe illően győzedelmeskednek egy vagy több tanító bölcs útmutatásai alapján. Ettől függetlenül egy katartikus szárnyalás az egész a fantázia birodalmában és zseniális hangulata van.

 

Az új trilógia sokkal modernebb felfogású, árnyaltabb és emberközelibb a bizonytalan és hibákat elkövető karaktereivel (talán Poe-t leszámítva, aki egy klisé hero karakter is lehetne valamelyik marvel filmből - és aki nekem a legkevésbé jön be). Ezek a jellemek érdekesebbek, hiába nyersebbek, de erősebbek. Ez vonatkozik Luke-ra is, amit eddig halottam az új filmről. Pont ezért érdekesebb az egész.

 

Na majd meglátom ha meglestem a TLJ-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Mestal írta:

talán Poe-t leszámítva, aki egy klisé hero karakter is lehetne valamelyik marvel filmből - és aki nekem a legkevésbé jön be

Poe nagyon sokat fejlődött az ep8-ra. Itt már érezhetően nem csak egy "megtartott" szereplő, hanem bele lett szőve a sztoriba az elejétől a végéig.

És Poe az egyik, aki megmutatja, hogy kalapos baromság azt állítani, hogy az új trilógia nem halad sehová, mert például ebben a filmben Poe a fafejű, mindent maga megoldani akaró hős sorra követte el a súlyos hibákat, amik bizony életekbe kerültek. De végül rájött, mi a baj vele, és képes volt továbbfejlődni. Még, hogy sehová sem tart... Jéééézusssooom... Vagy Luke ugyanabban az állapotban volt a film elején mint a végén? Vagy Rey? Kylo? A fentiek tükrében Poe? Még Finn is képes volt változni. Az események meg pláne látványosan haladtak. Arról nem beszélve, hogy mindaz, ami itt történt, új értelmet ad a korábbi filmeknek is, a Lázadásnak, az ottani harcoknak.

 

Az meg, hogy felesleges már-már... nem írom le, hogy mi, de az. Nem felesleges, amíg van, aki élvezi. És én k*rvára élveztem, és még mindig ezen jár az agyam. Nem felesleges, mert tegnap hajnali ötig beszélgettem róla olyan barátokkal, akikkel a Star Wars szeretete miatt ismerkedtem meg. Nem felesleges, mert tegnap olyan barátokkal és ismerősökkel nézhettem meg a filmet, akikkel a Star Wars szeretete miatt ismerkedtem meg. Nem felesleges, mert tovább viszi a legendát, és jól viszi tovább. Nem felesleges, amíg a régi rajongók közt van, aki az új filmeket is imádja, amíg az új filmek új rajongókat szereznek. Persze nyilván meg kellett jelennie a sequel heatereknek, akik nem meglepő mód ugyanabban a bicskanyitogató stílusban, ugyanazokkal a pillanatok alatt kikezdhető érvelésekkel (vagy éppen azok látványos hiányával) adják elő mondókájukat, mint anno a prequel heaterek. De, ahogy egyikünk rávilágított: örülök, hogy vagytok és fizettek ti is minden egyes Star Wars filmért, mert legalább ti is biztosítjátok, hogy lesz még egy, amit imádhatunk mi helyettetek is.

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

kalapos baromság azt állítani, hogy az új trilógia nem halad sehová

Mint mondtam én még nem láttam a filmet, így nem tudok véleményt mondani, de szerintem adjuk meg a tiszteletet azoknak akiknek más a véleménye, mert különben gyűlölködéssé válik a normális párbeszéd. Mivel a barátnőmnek is hasonló volt a véleménye az Ő nevében is elutasítom hogy kalapos baromságnak tartsd amit gondol.

 

Köszönöm.

o7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyelőre én is inkább a kritikákat látom a filmben, mint a pozitívumokat. (Persze volt az is bőven.)

 

Engem leginkább a Galaxis sorsa zavart. Még csak most ásom bele magam az OT-ST közötti időszakba (pl.:Vérvonallal), de nem tudom értelmezni, hogy ez az egész csata hogy van befolyással az egyszerű bolygólakók életére. Mármint az Első Rend nem a Birodalom, hanem valahol a messzi űrben rejtőzködtek, sokáig, és most tűntek fel. Mindenki attól fél, hogy el fogják nyomni a szegényeket, de hogy, meg miért? Nincs Palpi, Snokenak nem láttunk semmi ilyesmi motivációját, hogy miért nyomná el az összes szegény gyereket. Kylo, meg Hux úgy néznek ki, hogy csak teljesítik a parancsokat, de nem tudják merre tartanak. Akkor most hogy meghalt Snoke, mi lesz? Oké, kinyírjuk gyorsan az Ellenállást, mert már itt vagyunk a küszöbén, de aztán leülnek kettesben végiggondolni, hogy akkor most hogy meg mi? Minden bolygóra küldünk 5000 rohamosztagost, hogy elnyomják a lakosságot, muhahaha? (Mondjuk azt sem látom, hogy honnan van ennyi rohamosztagos, mert míg a Birodalomban lehetett hinni, hogy egy fajta rendet hoz el a Galaxisba, és akkor rendőrnek csatlakoztak a katonák, de most ha jól látom, csak anarchiát akarnak hozni, ki az aki ehhez csatlakozik?)

És akkor az Ellenállás kit akar megvédeni? Vannak 300-an egy hajón, és kész? Ha az Első Rend el akarja nyomni a bolygókat, majd a bolygó megvédi magát, vagy összefog pár bolygó, és akkor fel tudnak lépni erélyesebben is. Az Ellenállásnak talán az lenne a feladata, hogy összefogja ezeket a bolygókat, és megszervezze, és együtt küldje őket az Első Rend ellen. De amíg a bolygók csak azt látják, hogy van egy sereg katona valahol az űrben, aki kinyír 300 mitugrászt, akik rájuk támadtak, persze hogy nem fognak a segítségükre rohanni. 

 

Lehet, hogy csak én nem vagyok eléggé jártas ezekben a témákban, és teljesen rosszul képzelem az egészet, de ez számomra eléggé parttalanná tette az egész csatározást.

 

 

Számomra az OT azért fantasztikus, mert egy gyermek mese (és én is kisgyerekként néztem), ugyanolyan mint bármelyik mese, a Jó és a Rossz szembenállásával.

Itt most elkezdenek szürkülni a karakterek, mert ugye a világ nem fekete-fehér (már a bőrszínekből is bekerült a sárga :D ), meg mert mostanában ez a divat, hogy senkiről nem tudod, hogy ki a jó, és ki a rossz, de az ezzel felmutatott értékek, szerintem nem valódi értékek, és ezért valahogyan sántít az egész. 

Na mindegy, ezeken még rágódik kicsit, csak felvetettem, hátha vannak valakinek hasonló meglátásai, vagy valaki tud segíteni megcáfolni. Mert tulajdonképpen nagyon szeretném szeretni az ST-t, és a VII-ssel is úgy voltam, hogy elsőre nem igazán tudtam mit kezdeni vele, aztán aznap megnéztem mégegyszer, és akkor már tetszett, aztán a 3. 4.nél egyre jobban, remélem itt is ez lesz. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Mestal írta:

Mint mondtam én még nem láttam a filmet, így nem tudok véleményt mondani, de szerintem adjuk meg a tiszteletet azoknak akiknek más a véleménye, mert különben gyűlölködéssé válik a normális párbeszéd. Mivel a barátnőmnek is hasonló volt a véleménye az Ő nevében is elutasítom hogy kalapos baromságnak tartsd amit gondol.

Elutasíthatod zokszó nélkül, egyet lehet vele érteni vagy sem, de nekem akkor is ez a véleményem erről és ezen szavakkal megfogalmazva tudom a legjobban átadni ezt. Nem fogok elnézést kérni, de tőlük sem várom el ugyanezt. És azt hiszem, ha én nekem el kell fogadnom az ő véleményüket (elfogadom, hogy ez a véleményük, ugyan egyet nem értek vele) és tisztelnem a véleményezőt (tisztelem, az, hogy látványosan nem értek egyet vele, az nem a személyének szól), ugyanezen alapon ők is fogadják el szépen az enyémet és tiszteljenek engem. Lehet nyersen fogalmazok, de csak azért, mert nem rejtem, sosem rejtettem, és sosem fogom véka alá rejteni a gondolataimat. Pláne nem felfokozott hangulatban, amilyenben most vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Jinx Lumos Joke írta:

Engem leginkább a Galaxis sorsa zavart. Még csak most ásom bele magam az OT-ST közötti időszakba (pl.:Vérvonallal), de nem tudom értelmezni, hogy ez az egész csata hogy van befolyással az egyszerű bolygólakók életére. Mármint az Első Rend nem a Birodalom, hanem valahol a messzi űrben rejtőzködtek, sokáig, és most tűntek fel. Mindenki attól fél, hogy el fogják nyomni a szegényeket, de hogy, meg miért? Nincs Palpi, Snokenak nem láttunk semmi ilyesmi motivációját, hogy miért nyomná el az összes szegény gyereket. Kylo, meg Hux úgy néznek ki, hogy csak teljesítik a parancsokat, de nem tudják merre tartanak. Akkor most hogy meghalt Snoke, mi lesz? Oké, kinyírjuk gyorsan az Ellenállást, mert már itt vagyunk a küszöbén, de aztán leülnek kettesben végiggondolni, hogy akkor most hogy meg mi? Minden bolygóra küldünk 5000 rohamosztagost, hogy elnyomják a lakosságot, muhahaha? (Mondjuk azt sem látom, hogy honnan van ennyi rohamosztagos, mert míg a Birodalomban lehetett hinni, hogy egy fajta rendet hoz el a Galaxisba, és akkor rendőrnek csatlakoztak a katonák, de most ha jól látom, csak anarchiát akarnak hozni, ki az aki ehhez csatlakozik?)

Az endori csata után kialakult Köztársaságban két nagy párt alakult ki és az egyik abban hitt, hogy a birodalomhoz hasonló központositott kormányzatra van szükség. Az úgynevezett centristák igen jelentős része titokban támogatta az Első Rendet, mert úgy érezték, hogy a Köztársaság alkalmatlan a kormányzásra és a Birodalom nem rossz ötlet csak Palpatine túlkapásai nélkül kell megvalósitani. 

A rohamosztogosok nem sorozott katonák. Elrabolt gyermekeket képeznek ki. Ez a TFA-ban megvan emlitve: Finn beszél erről Rey-nek. Ezért van az hogy még neve sincs: gyerekkorától kezdve csak egy kódjelzést kapott.

9 perccel korábban, Jinx Lumos Joke írta:

És akkor az Ellenállás kit akar megvédeni? Vannak 300-an egy hajón, és kész? Ha az Első Rend el akarja nyomni a bolygókat, majd a bolygó megvédi magát, vagy összefog pár bolygó, és akkor fel tudnak lépni erélyesebben is.

Az Ellenállás amikor alakult nem tudták, hogy mekkora is az ellenség, a támogatás amit kaptak a Köztársaságtól minimális volt mert a Szenátus nem hitt abban hogy az Első Rendtől félni kell. Az Ellenállásnak ebben a részben egyetlen célja volt: a túlélés. Most hogy kiderült az ellenség mérete egyértelmű hogy nincsenek egy súlycsoportban. Az Első Rend pedig azért akarja mindenképp felszámolni őket, mert ők az egyetlen komolyabb katonai csoportosulás: a lefegyverzési egyezmények miatt korábban csak a köztársasági flotta volt az egyetlen nagy katonai erő az Ismert galaxisban, de az elpusztult a Hosnian Prime felrobbantásakor.

 

Az Ellenállás hosszútávú célja az lehet hogy a szikra amit ők jelentenek belobbantja a galaxist. Ez viszont nem napokkal a Hosnian Prime felrobbantása után fog megtörténni. Nyilván idő kell mire az emberek észhez kapnak és lépni mernek. Ehhez persze jó lenne azt is szétkürtölni hogy a Starkillertől már nem kell félni. A film végén pont azt látjuk hogy hogy ad az Ellenállás reményt az elesetteknek. Az ep.9-ben szerintem látni fogjuk hogy mozdul meg a galaxis a hőstetteik hallatán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Komolyan szomorú olvasni a negatív hangvételű elemzéseket. Nagyon sajnálom srácok, hogy nem sikerült befogadni, hogy nem szórakoztatok jól!

Hálisten számomra bővült a saga, nem is kevéssel, az ep 7-tel kapcsolatban több fenntartásom volt, de ez a film azt is feljebb emeli immár számomra.

Túlvagyunk az ST-felén és számomra nem is kérdés, hogy örülök-e hogy belevágtak!

Egyelőre én se tudok íri még róla bővebben, kavarognak a gondolatok. Látni kell még, hogy ülepedjen.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy-két kulcsjelenet fent van a neten. Itt van Kylo és Rey első "összekapcsolódása". Még ilyen tré minőségben is baromi jó! Alig várom, hogy újranézzem a filmet.

 

 

Sajnos ezt már törölték. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Az endori csata után kialakult Köztársaságban két nagy párt alakult ki és az egyik abban hitt, hogy a birodalomhoz hasonló központositott kormányzatra van szükség. Az úgynevezett centristák igen jelentős része titokban támogatta az Első Rendet, mert úgy érezték, hogy a Köztársaság alkalmatlan a kormányzásra és a Birodalom nem rossz ötlet csak Palpatine túlkapásai nélkül kell megvalósitani. 

A rohamosztogosok nem sorozott katonák. Elrabolt gyermekeket képeznek ki. Ez a TFA-ban megvan emlitve: Finn beszél erről Rey-nek. Ezért van az hogy még neve sincs: gyerekkorától kezdve csak egy kódjelzést kapott.

Az Ellenállás amikor alakult nem tudták, hogy mekkora is az ellenség, a támogatás amit kaptak a Köztársaságtól minimális volt mert a Szenátus nem hitt abban hogy az Első Rendtől félni kell. Az Ellenállásnak ebben a részben egyetlen célja volt: a túlélés. Most hogy kiderült az ellenség mérete egyértelmű hogy nincsenek egy súlycsoportban. Az Első Rend pedig azért akarja mindenképp felszámolni őket, mert ők az egyetlen komolyabb katonai csoportosulás: a lefegyverzési egyezmények miatt korábban csak a köztársasági flotta volt az egyetlen nagy katonai erő az Ismert galaxisban, de az elpusztult a Hosnian Prime felrobbantásakor.

 

Az Ellenállás hosszútávú célja az lehet hogy a szikra amit ők jelentenek belobbantja a galaxist. Ez viszont nem napokkal a Hosnian Prime felrobbantása után fog megtörténni. Nyilván idő kell mire az emberek észhez kapnak és lépni mernek. Ehhez persze jó lenne azt is szétkürtölni hogy a Starkillertől már nem kell félni. A film végén pont azt látjuk hogy hogy ad az Ellenállás reményt az elesetteknek. Az ep.9-ben szerintem látni fogjuk hogy mozdul meg a galaxis a hőstetteik hallatán.

Köszönöm, ez így nagy segítség, hogy második nézésre még jobban tudjam értelmezni a dolgot és élvezni a filmet. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Werebazs írta:

Hááááát mit is mondjak. Tegnap este a moziból kijőve, még azt mondtam, "legalább nem lett annyira mocsok sz*r, mint az "Ébredő S**gnyaló"", és bár valami nyomasztott, akkor még nem tudtam mi az. Aztán ma reggel mikor felkeltem, és eszembe jutott a "film", belém hasított:

Ezt a filmet egy szóban össze lehet foglalni: felesleges. Minden egyes karakater felesleges, mert minden egyes döntésük felesleges, mert akár sikerrel járnak, akár elbuknak, nincs következménye, egyik történetszál sem visz sehova, sem a RózsaFing duó kitérője, sem Poe és az admirális konfliktusa, sem Crylo Crap elhatározása, sem MaRey Sue, de még Luke történetszála sem megy semerre. A film végén a történet és minden karakter pontosan ugyanott van, mint az elején. Nem történt semmi. Spoilerek nélkül nehéz kifejteni, de ennek a filmnek nem volt semmi értelme.

 

És ez nagy kár, mert dögivel vannak benne fantasztikus elemek. Minden karakter, minden történetszála remekül indul, ahogy kifejtik az is nagyon jó, de ahogy egyik történetszál átfolyik a következőbe, az előző azonnal értelmét veszti.

Régebben képviseltél egy színvonalat, de ez a....böfögés ez mi? Meg ezek a mókásnak szánt baromságok. Crylo Crap és tsai. :facepalm: Elhiszem, hogy nem jön be a film de azért egy színvonalat érjünk már el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Régebben képviseltél egy színvonalat, de ez a....böfögés ez mi? Meg ezek a mókásnak szánt baromságok. Crylo Crap és tsai. :facepalm: Elhiszem, hogy nem jön be a film de azért egy színvonalat érjünk már el.

Első reakcióm volt, el is kezdtem írni egy bővebb kifejtést, mivel láttam sokan félreértettek, azok is akik egyetértenek, meg azok is akik, nem, de írás közben egyre több apróság ötlött fel bennem, ami miatt egyre inkább megkérdőjelezem magam. Lehet mégis megnézem még egyszer a hétvégén, és utána hozok végleges véleményt.

A mókásnak szánt baromságokról annyit, hogy mindig is ilyen voltam. Ha valami nem tetszett, azt kifiguráztam. Annyi a különbség, hogy régebben több minden tetszett, és ennél fogva aktívabb voltam, ezért nem volt annyira feltűnő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Hölgyeim és Uraim :))) 3 nézes után is vigyorgok mint a tejbetök, muszály lessz megnéznem a hétvégén Magyarul is :))) egyre jobban imádom ezt a filmet  ,megvolt az IMAX ,3D angolul németül. Aludnom kellenne de meg nem tudok:))) bakker es hu es minden :))))Ti hogyvagytok vele

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Krande írta:

Az újranézést elnapoltam, de valami az eszemben jár. A Falconon nem látszottak egy pillanatra a Jedi könyvek....?

Dehogynem! Rey elcsórta őket, Yoda pedig azért gyújtotta fel a fát, hogy Luke ne jöjjön rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.