Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Bobát a páncélja tehette népszerűvé. De ennyi erővel akkor Jango miért nem ikonikus? Hiszen neki is menő páncélja van. :P

Sőt, ha már a TLJ topikjában vagyunk: Phasma már csak a páncélja miatt is bekerülhet később az ikonikus karakterek közé. Hiszen szerepe kb. annyi, mint Bobának.

Erre nagyon egyszerű a válasz. Boba volt előbb, ráadásul sokkal előbb. Egyrészt, Boba Fett után az "apja" már csak "egy másik szinte ugyanolyan cool karakter" volt, semmi több. Én sokkal jobban kedvelem Jangot, kidolgozottabb, többet látunk belőle, fontosabb, illetve sokkal többet is mutat, mint Boba. Ugyanakkor az ikonikusságban nem ezek számítanak, pláne hogy akármilyen fasza karakter is Jango, azért a SW mezőnyében összességében kanyarban sincs. A megjelenését és kisugárzását tekintve pedig nagyon hasonló Boba-hoz, aki több évtizedes előnnyel indul. Nyilván ezek után már nem lesz belőle is kult.figura.

Másrészt pedig a sok-sok év alatt változtak a dolgok. 2002-ben már szinte minden tekintetben jóval magasabban volt a léc, ilyen téren is. Megkockáztatom, hogy ha az OT-ban nincs Boba, Jango-ból akkor sem lett volna olyan népszerű karakter, mert egyszerűen 20+ évvel később már erre nem lett volna elég, hiába volt vaskosabb szerepe, mint Boba-nak az OT-ban. Abban meg szinte biztos vagyok, hogy ha az egész SW pár évtizeddel később jön, akkor ugyanaz a Boba már nem ütött volna akkorát.

Phasma az előzetes marketinggel és felvezetéssel igencsak erős figura is volt, mielőtt jött volna a film. Mondhatjuk úgy is, hogy a filmet megelőző kavalkádban ikonikus is volt, csak hát ugye jött a film, amiben meg már alig volt szerepe, az is elég cinkes. És itt jön be az, amit az előbb is írtam. Most már (pláne, hogy itt még az Ep.2-höz képest is 13 évvel később járunk) önmagában a cool kinézet nem elég ahhoz, hogy valakiből kult.figura legyen. Phasma-ban meg nem volt ennél több. Ráadásul Boba azért egyedibb és kirívóbb volt az OT-ban, mint Phasma a ST-ban,

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De amúgy meg ha már a Hothi csata és a Craiti csata összehasonlítása: valóban, kicsit hajaz a kettő egymásra azzal, hogy van egy bázis, ahol a lázadók vannak és az ellenség lépegetőkkel támad rájuk.

Azon kívül, hogy egy fehér bolygón vagyunk, alig van hasonlóság a két csata között. Én komolyan nem értem mi alapján tekintik annyira egyformának ezeket bizonyos emberek. Jó, mindkettőben voltak lépegetők, a másik oldalon meg nem éppen csúcstechnikás siklók, de ennyi miatt ne legyen már "ugyanaz" a kettő könyörgöm. Ráadásul a Crait még csak nem is havas bolygó. Ahogyan pedig a sót felmarva megjelenik a vörös a felszínen, még csak véletlenül se hasonlít a Hoth-ra. Pláne az alapján, amit Chewie a Falconnal berepül nekünk belső tereket.

De nemcsak a helyszín, hanem az egész csata totál más. Nézzük az előzményeket, illetve a kontextust. A Hoth-on a Szövetség aktív bázisa volt (ahol mindenki ott volt, aki ott lehetett, akinek "ott volt a helye"), amit leleplezett a Birodalom, így a lázadóknak minél hamarabb menekülniük kellett onnan. A cél az volt, hogy a veszteségek minimalizálásával elmeneküljenek. A 8-ban ezzel szemben az Ellenállás menekült az ER elől, valamint eleve csak az embereik és erőforrásaik egy kicsiny része érte el a bolygót. Ott pedig egy régi és elhagyatott bázis volt, ahová bezárkóztak. A céljuk az volt, hogy elbújjanak és kitartsanak addig, amíg kívülről segítség nem érkezik. Amikor kiderült, hogy nem érkezik, akkor meg csak húzták az időt és várták a csodát.

A harc lefolyása pedig megint csak hemzseg a különbségektől. Más fegyverek/járművek (pl. sugárágyú, ionágyú, másféle siklók, Kylo hajója), más esélyek, a hoth-i csata az űrben is játszódik, totál más dramaturgia, a végkifejletekről meg aztán nem is beszélve. Szóval ezeknek kb. annyi közük van egymáshoz, mint a coruscanti és az endori űrcsatának, vagy a scarifi és endori csatáknak. Érdemben semmi. Ezt kitalálta valami okostojás, mert nagyot akart mondani, gondolkodni meg már nem volt kedve, sokan meg (akiknek eleve nem jött be annyira a film) átvették, és azóta ezt mantrázzák. Ha vki kíváncsi rá hogyan néz ki két tényleg hasonló csata, akkor nézze meg a Halálcsillag és a Csillagpusztító végjátékát.

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha a IX -ben is hasonló szerepe lesz - mármint kisebb és nem monumentális - akkor talán rámondhatjuk, hogy jó, Rian -nek talán el kellett volna engednie a fickó kezét.

Igen, egyébként tényleg érdemes megvárni a 9-et, hogy mi lesz Finnel. Egyelőre én is úgy látom, hogy a 8 sokkal jobban működött volna, ha ott meghal. De ezt a 9 még simán felülírhatja. Nagy csodát nem várok, de elég pl. csak abba belegondolni, hogy Maullal mi történt, miután visszahozták. A pokolba kívántam az alkotókat, hogy ezt meglépték, mondván sokkal jobb lett volna, ha tényleg meghal az 1-ben. Aztán a TCW-ben a Mandalore-szálban, ill. a Rebels-ben mutatottak alapján már teljesen másképp látom a dolgot. Most már sokkal inkább az zavar, amilyen sületlen módon visszahozták, mintsem maga a tény, hogy visszatért.

2 órával ezelőtt, Revanshist írta:

Sztori, a karakterek nagy része, de még ígyis a két vélemény között érzem magamat

A sztorival mi a gond, azon kívül, hogy az üldözős-kergetőzős részlét unalmasnak tartottad? Ez ugyebár csak a sztori egy része, a többire, ami eddig felmerült pedig azt mondtad, hogy tetszett. :) 

A karaktereket sem annyira értem. Azt írtad, hogy Leia, Luke és Kylo kifejezetten tetszett, de DJ is a pozitívumok közé lett sorolva. Holdot írtad, hogy nem jött be, bár nem fejtetted ki miért. Rose-t megértem, Finn kapcsán megint adódik a kérdés, hogy mi a gondod vele. Az, hogy nem halt meg, nem a karakter "gondja". És akkor mi újság a többiekkel? Snoke, Hux? Yoda, Poe, BB8, Rey? Kikre vonatkozott az, hogy a karakterek "nagy része"? :)

 

Boba kapcsán:

A beszólós részt most így hirtelen nem tudom hová tenni? Beszól Vadernek?

Amúgy Han trükkjét valóban ügyesen lefülelte, de nem ettől lett kult.karakter. Attól lett az, hogy az OT mércéjével mérve extravagáns és baromi cool a megjelenése, illetve van mellé egy fasza hajója is. Ez utóbbit se felejtsük el, mert azért az OT jóval szegényesebb a felhozatal terén, nincs benne túl sok egyedi hajó.

Én ugyan igazán nem vagyok Boba rajongója, de azt el kell ismerni, hogy van egy fasza kisugárzása, jelenléte van a vásznon. Annak ellenére, hogy milyen keveset látjuk. A halála ugyan totálisan méltatlan hozzá, és az egész 6-os jelenetsora ritka szánalmas, de ki tudja, lehet ez is segítette az elmélyülését a köztudatban, mint ikonikus karakter.

Én leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint Dath Maul az Ep.1-ben. Ő is keveset szerepel, de rögtön robbantott és baromi népszerű karakter lett. Persze azért Boba-nál sokkal többet mutat, de itt megint bejön az a tényező, amivel kezdtem. 1999-ben már ennyivel kellett is több ahhoz, hogy valakiből kult.figura legyen. Anno még elég volt az, amit Boba letett.

Nem tudom milyen lehetett őt abban a korban látni, de sokkal nagyobbat szólhatott, mint utólag megnézve. Elég csak abba belegondolni, hogy világszerte az egyik legikonikusabb és legjobban sikerült gonosz karakternek az OT Darth Vaderét tartják (és ebben még csak vita sem szokott lenni), miközben nekem abszolút nem tűnik olyan erősnek. A SW-on belül is ütősebbnek látom Sidious-t, Mault vagy Kylot, de még a maga nemében Tarkint vagy Thrawnt is. A SW-on kívül meg bőven tudnék sorolni olyan gonoszokat, akik szerintem magasan ütik azt a Vadert, akit az OT-ban láttunk. Mégis ő AZ ultimate gonosz figura, mert akkor, amikor berobbant a SW, akkor az bizony akkorát szólt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, pb69 írta:

A sztorival mi a gond, azon kívül, hogy az üldözős-kergetőzős részlét unalmasnak tartottad? Ez ugyebár csak a sztori egy része, a többire, ami eddig felmerült pedig azt mondtad, hogy tetszett. :) 

A karaktereket sem annyira értem. Azt írtad, hogy Leia, Luke és Kylo kifejezetten tetszett, de DJ is a pozitívumok közé lett sorolva. Holdot írtad, hogy nem jött be, bár nem fejtetted ki miért. Rose-t megértem, Finn kapcsán megint adódik a kérdés, hogy mi a gondod vele. Az, hogy nem halt meg, nem a karakter "gondja". És akkor mi újság a többiekkel? Snoke, Hux? Yoda, Poe, BB8, Rey? Kikre vonatkozott az, hogy a karakterek "nagy része"? :)

 

Snoke-ot inkább úgy írnám le, hogy nagyon felvezették aztán puff, meg is halt. Tehát ha annyira fontos lett volna, akkor nem lett volna ennyire felhypolva, jó igen, nagyon is tetszett hogy nem egy legyőzhetetlen főboss, vagy valami. És Andy Serkis-el se volt semmi bajom, sőt mi tőbb az egyik hanem a legjobb CGI színésznek tartom őt manapság.

Hux, nem is tudom mit mondjak rá, nagyon haszna nincsen a történetben, persze kellenek ezek a klisés karakterek a filmbe/birodalomba.

Poe, nem kifejezetten a színésszel volt bajom, hanem azzal hogy alig kapott játékidőt, és abban a kevésben is hülyének volt beállítva Holdo által.

elvégre egy, az Ellenállás részéről egészen fontos karakter, már-már majdnem a Leader. :D

Yoda, örültem a visszatérésének, kellett a sztorihoz, főleg mikor már kicsit untam a Canto Bight szálat.

Egyik fő mondanivalót ő mondja, elvégre a mester akkor segít amikor kell nem igaz?

BB8-el meg az volt a bajom, hogy túl sok játékidőhöz jutott. Igen R2 is ilyen volt, csak valahogy soknak éreztem ezt a kis droidot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Revanshist írta:

Snoke-ot inkább úgy írnám le, hogy nagyon felvezették aztán puff, meg is halt. Tehát ha annyira fontos lett volna, akkor nem lett volna ennyire felhypolva, jó igen, nagyon is tetszett hogy nem egy legyőzhetetlen főboss, vagy valami.

A filmek szerintem nem igazán hype-olták fel Snoke-ot. Még csak arra se utaltak hogy különösebben érdekes lenne a fazon. Az ep.7-ben úgy viselkedik mintha az űropera gonoszok közhely szótárból rántották volna elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, gafz írta:

Hmmm... ő kapta el Solot az EPV-ben, amire a birodalom vagy a többi fejvadász nem volt képes, ezért lett kult...

OFF

Igen, ez azért megsüvegelendő akció volt, és persze az EU tette naggyá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Revanshist írta:

Snoke-ot inkább úgy írnám le, hogy nagyon felvezették aztán puff, meg is halt. Tehát ha annyira fontos lett volna, akkor nem lett volna ennyire felhypolva

Pont ez volt a lényeg. Snoke in-universe nagyon fontos volt, és legalább most nem kerülték meg ennek ellenére is totálisan, mint a 4-ben, és gyakorlatilag az 5-ben is, Sidious-t. Viszont nála pont az volt a nagy fordulat, hogy a sequel fókuszát és legfőbb történeti szálát tekintve mégsem volt olyan fontos. Pontosabban nem úgy ahogyan azt a legtöbben várták/vártuk volna. Ő nem egy újabb főgenyó, akit majd a végén vmi csodával le kell verni, hanem ő Kylo Ren katalizátora, a ST igazi főgonoszának "apja". Ez szerintem brutálisan jó fordulat, és szerencsére mindenféle klisétől is mentsen, eredeti megoldás.

Az igaz, hogy ebből fakadóan Snoke-nál maga a karakter kissé alá lett rendelve ennek a történeti célnak, de azért szerintem a 8-ban egy igencsak jól megformált szereplőt kapunk. Már a 7-ben is egész tetszetős volt, de a 8-ban pláne remekül működött. Az más kérdés, hogy nem úgy, ahogyan előzetesen gondoltuk volna, de ettől még nagyon jól. Ilyen értelemben pedig nem is feltétlenül kár, hogy kiírták, mert egyrészt a történetben előírt szerepét maradéktalanul betöltötte és beteljesítette, a karakterében pedig szintén nem feltétlenül maradt sokkal több potenciál.

10 perccel korábban, Revanshist írta:

nagyon is tetszett hogy nem egy legyőzhetetlen főboss, vagy valami. És Andy Serkis-el se volt semmi bajom, sőt mi tőbb az egyik hanem a legjobb CGI színésznek tartom őt manapság.

Erre így azért összességében nem mondanám, hogy Snoke-ot rossznak láttad volna.

11 perccel korábban, Revanshist írta:

Hux, nem is tudom mit mondjak rá, nagyon haszna nincsen a történetben, persze kellenek ezek a klisés karakterek a filmbe/birodalomba.

Nincs haszna a történetben? Azért ez elég erős kijelentés. A 8 egy trilógia középső darabja. A 7-ben Hux megkerülhetetlen figura, in- és out-universe is. A 9-ben pedig minden bizonnyal Kylo egyetlen értelmes riválisa lesz az ER oldalán. Ezt pedig pont a 8 készítette elő, amiben Snoke halála után Hux is sziporkázik. Nála én a nyitójelentsort sajnálom nagyon, az szerintem elég méltatlan és bugyuta lett.

15 perccel korábban, Revanshist írta:

Poe, nem kifejezetten a színésszel volt bajom, hanem azzal hogy alig kapott játékidőt, és abban a kevésben is hülyének volt beállítva Holdo által.

Felelőtlen és izgága volt, önfejű, makacs és arrogáns. Nem hülyének volt beállítva, ez különbség. ;) Egyébként pedig az ő szempontjából kifejezetten a karakterfejlődésén volt a hangsúly a 8-ban. A végén ő lép elő az Ellenállás vezetőjévé, ehhez pedig hatalmas szüksége volt arra, amit közvetlenül előtte megtapasztalt. Ha sikeres vezető lesz, akkor azt részben ennek köszönheti.

Nekem kifejezetten tetszett, hogy árnyalták a karaktert, nem pedig egy eredendően tökéletes fazont kapunk. Vagy nem egy olyat, aki ugyan nem tökéletes, de legalábbis tévedhetetlen, mert a ballépéseiből is csak siker pottyan ki.

40 perccel korábban, Bomarr írta:

A filmek szerintem nem igazán hype-olták fel Snoke-ot. Még csak arra se utaltak hogy különösebben érdekes lenne a fazon. Az ep.7-ben úgy viselkedik mintha az űropera gonoszok közhely szótárból rántották volna elő.

Nála szerintem tipikusan arról van szó, hogy sokkal többet láttunk bele, mint amennyit valaha is szántak neki. És pont azért, mert nem tudtunk elszakadni a már jól ismert kliséktől. Ez a Vader-effektus. Az OT-ban bemutatott Vader alapján az akkori korszellem és egyéb művek megoldásai alapján a legtöbben olyan prekoncepciókkal éltek, amiket a PT nem váltott valóra. Így aztán hiába kaptunk egy tök jó Anakint, hiába mélyítették Vader karakterét, és tették tényleg egy a híréhez és elismertségéhez méltó figurává, sokak a karakter meggyalázásának és szembeköpésének tartották ezt.

Teljesen ugyanez a hatásmechanizmus volt megfigyelhető Luke esetében, csak nála nem visszafelé, hanem a jövőjére vonatkozóan voltak meg a határozott elképzelések. Snoke-nál is hasonló történt, csak nem ilyen erőteljesen. Egy így felvezetett szereplőnek nem kell szükségszerűen valami hatalmas áttörést hoznia, nem feltétlenül kell világot megrengető titkoknak és fordulatoknak kiderülni körülötte, viszont legtöbbször ebbe az irányba mozdítják a sztorit. A 8 nem így tett, ezt pedig sokan nehezen fogadják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Nincs haszna a történetben? Azért ez elég erős kijelentés. A 8 egy trilógia középső darabja. A 7-ben Hux megkerülhetetlen figura, in- és out-universe is. A 9-ben pedig minden bizonnyal Kylo egyetlen értelmes riválisa lesz az ER oldalán. Ezt pedig pont a 8 készítette elő, amiben Snoke halála után Hux is sziporkázik. Nála én a nyitójelentsort sajnálom nagyon, az szerintem elég méltatlan és bugyuta lett.

Meglett alapozva a Kylo-val való leendő kapcsolata a 9-ben, csak valahogy nem éreztem súlyát ennek a karakternek.

Ez a tipikus nagyszájú nagyobb beosztású személy, aki bárkit eltipor a célja érdekében ( nem mondom hogy ez rossz lenne :D)

Hogyan is volt a történet az apjával való kapcsolatáról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az apja Brendol Hux jelen volt a jakkui csatánál is amikor a Köztársaság felszámolta a Birodalom maradék haderejét is. Miután az ütközet odalett pár birodalmi fejessel köztük a Birodalom akkori "arcával" Sloane-al leléptek az Ismeretlen Régióba. Ott aztán felhasználva azokat az erőforrásokat amiket részben még korábban Palpatine tett elérhetővé elkezdték kiépiteni az Első Rendet. Hogy ki volt a vezető eleinte az nem világos, viszont az öreg Hux felelt a rohamosztagosok kiképzéséért. A soraikat főleg kényszersorozott emberekkel töltötték fel. Közben a fiából is igyekezett hithű Első Rendit faragni. Viszont -és akkor itt kis spoiler jön-



...a fiatal Hux Phasma segítségével megmérgezte és megölette az apját. Majd kvázi átvette a helyét és innentől nagyrészt ő felelt a rohamosztagosok képzéséért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Az apja Brendol Hux jelen volt a jakkui csatánál is amikor a Köztársaság felszámolta a Birodalom maradék haderejét is. Miután az ütközet odalett pár birodalmi fejessel köztük a Birodalom akkori "arcával" Sloane-al leléptek az Ismeretlen Régióba. Ott aztán felhasználva azokat az erőforrásokat amiket részben még korábban Palpatine tett elérhetővé elkezdték kiépiteni az Első Rendet. Hogy ki volt a vezető eleinte az nem világos, viszont az öreg Hux felelt a rohamosztagosok kiképzéséért. A soraikat főleg kényszersorozott emberekkel töltötték fel. Közben a fiából is igyekezett hithű Első Rendit faragni. Viszont -és akkor itt kis spoiler jön-

Nagyon szépen köszi Bomarr, a gyors választ.

Tudtam, vagyis sejtettem, hogy ezt cselekedte Hux

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma kis jubileumot ültem, hisz elértem a 70-ik megtekintést. Elejétől a végéig tessék érteni, nem csak a "jó részeket" kuksiztam ennyiszer. Eddig lazán alázza a toplista előző csúcstartóját, a ROTS-t, amit ennyi idő alatt 50x láttam. 

 

És ez egy trilógia középső része ami mindig kicsit összekuszálja a szálakat, az ember főleg a katarzisokra kíváncsi ami egy trilógia végén jön általában. Hát itt nem. Itt már a közepén megkaptuk. 

  • Nagyon tetszik 5
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Wow, én ilyen sűrűséggel nem bírnám, egyik részt se. Én évente egyszer szoktam végignézni az összeset, a Disney éra óta úgy igazítva, hogy az aktuális új rész premierjére ott  tartsak a többi filmmel. TLJ előtt majdnem nem csináltam, de aztán premier előtt 1 másfél nappal nem bírtam és nekem mindenképp SW-t kellett néznem, A TFA-val úgy végeztem, hogy elindult a vége főcím, lekapcs és go mozi, mert fél óra múlva kezdődött TLJ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nem lóverseny, én azért néztem meg ennyiszer mert jólesett. :)

Jah reméltem is hogy nem fog senki egy berettát hetente a koponyádhoz, hogy nézd! :D

Nekem sokkal jobban fekszik, ha pár nap alatt végig pörgetem az összes részt aztán akkor egy évig elvagyok. Mondjuk a TLJ előtti dolog húzós volt tényleg, de már nagyon "kívántam" az SW-t és ha már elkezdek valamit szeretem befejezni. Eredetileg nem volt tervben a maraton csak hát megjött a kedv, de igazából újszerű élmény volt még sosem csináltam olyat, hogy másfél napig csak SW-t nézek meg alszom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem évi 2, max 3 a szokásos dózisom mozifilmekből, animációs sorozatokat egyszer nézem végig, aztán ha kedvem tartja, évente ledarálom, vagy évi 2x megnézem a kedvenc sztoriszálaimat.  Most az RTL-en amúgy hetente adták vasárnaponként a filmeket időrendi sorrendben. Habár messze van még december, ennek örültem, csak hát... A Solo-t kihagyták (Rogue One volt), előző vasárnap pedig kiderült, hogy a TLJ-t nem adják le, helyette a Vasembereket kezdik el már megint (ebben az évben tán másodjára) :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én évente egyszer szoktam végignézni az összeset

Én is, maximum kétszer, aztán újabban egy-egy epizódot külön is megnézek, de ez is ritka (technikailag idén csak a Solót, az RO-t és az ep4-et láttam még csak). Az ep9 előtt fogok tartani egy nagy filmmaratont, úgy elkezdve, hogy a végén az ep9 jöjjön pont. Csuda egy dolog lesz az, én azt mondom. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az évi legalább egyszeri teljes Saga nézés mondhatni kötelező. Természetesen a legújabb film elé időzítve. Bár évről évre nehezebb dolgom lesz. :D Többször viszont ritkán vetem rá magam egy évben. Persze volt, hogy elkapott az ST hangulat és tartottam egy Ep7-8 maratont, vagy csak az Ep8-at néztem meg "natúrba", de nem ez a jellemző. Plusz én szeretem legalább néhány évente újrázni a sorozatokat is, hogy a könyveket és egyebeket ne is említsem, amikkel tartani akarom a tempót. Ezek pedig felemésztik az erre szánt szabadidőmet. Na nem mintha panaszkodnék. :P 

Az Ep9 előtt én is lenyomom majd az eddigi 10 filmet, a Resistance folytatása előtt az első évadot, jövőre, a TCW új részei előtt pedig azt a sorozatot is. Majd ezek után a Rebelst is szeretném, plusz addigra már lesz Mandalorian is. Vannak itt tervek szép számmal. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian kétségtelenül a legintelligensebb, legjobban rendezett, leg...leg...leg SW filmet rakta le az asztalra. Persze tudjátok mennyire elragadtatott vagyok ettől a műtől, de tényleg tökéletesnek érzem. :) Csupán a ROTS állja vele a versenyt. Minden másodpercén érződik, hogy egy hihetetlenül tehetséges ember készítette. Mindig mellbe vág a film központi témája: a kudarc hatása az individuumra. Yoda a film közepén kimondja a bölcsességet amire az egész TLJ épül, miszerint a legnagyobb tanítómester a kudarc. Ezután mindenki felülemelkedik a saját ómenén. Luke ismét a galaxis hőse lesz, Finn a menekülés helyett vérbeli lázadóvá válik, míg Poe a forrófejű, mások életét kockáztató hibás cselekedeteit felváltja egy letisztultabb, másokért felelősséget vállaló, vezér-szerű jellem. Mindenki felül tudott emelkedni saját árnyékán.

 

Ömlengtem már elget a filmről, de a fentieken túl még ráteszek egy lapáttal. :D Most volt először a TROS teaser óta, hogy úgy néztem meg a filmet, hogy a háttérbe Palptaine trükközését képzeltem. Elképesztő volt!!! :o Mintha arra lett volna írva a film! Snoke remekül működött Palpi bábjaként és az egészet az az érzés hatotta át, hogy itt a Skywalker vérvonal ritkítására megy ki a játék. És ha Snoke valóban Palpi bábja, akkor kirajzolódik egy Palpi-Snoke-Kylo vonal aminek a végpontja a főhősöket amortizálja. Kylo katalizátora Snoke (Palpi), már nagyon régóta, ami a tökéletes bosszút is megalapozza a sith részéről. Snoke torzója is azt sugallja, hogy amint kiszállt belőle Palpi "lelke" már csak egy szerencsétlen félig elrohadt senki (bocs' Yoda József :D )

 

Remélem tényleg beleviszik ezt a vonalat az ST-be mert akkor szép hónapok várnak ránk!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, tényleg én is ezt érzem az egész film kapcsán, amiket most leírtál. Anno eléggé vártam a filmet, de egészen megdöbbentett, mennyire tetszik nekem az irány, amit vesz. Persze nálam is a 'failure' gondolatkör és Luke komplex karaktere (aki a végére ugyanaz az optimista lesz, mint korábban) a nyerő.

 

Persze majd mondhatja néhány szakértő, hogy micsoda nagy egyetértés van ezen a fórumon, de a helyzet az, hogy a legtöbb facebook kommentben nem a mi véleményünk a mérvadó, és nem is ilyen jóhiszeműen, kulturáltan van megfogalmazva a legtöbb állítás.

 

Rettentően bízom benne, hogy Johnson-tól nem veszik el a trilógiáját, mert tudom, hogy ha egy teljesen új sztorit hoz le ugyanezzel a tehetséggel, akkor nem lesznek olyan rajongók, akik mást vártak, akiknek más volt az elképzelésük a folytatás kapcsán. Persze elképzelhető, hogy a neve miatt sokan el fogják utasítani a dolgot, de - amennyiben persze jól sikerül - simán lehet, hogy aztán hamar híre megy.

 

Lehet, már korábban megosztottátok, de itt van Joseph Gordon-Lewitt gondolatfolyama a film kapcsán: https://medium.com/@hitRECordJoe/a-new-old-skywalker-253efda3809c

 

Egyébként belevágtam a "Mozgóképes mítoszok újradefiniálása a Csillagok háborúja folytatás-trilógiájában" című szakdolgozatomba, jövő ilyenkorra fogom befejezni, most még a kutatómunka veszi kezdetét. Elsősorban a Last Jedi-t fogom elemezni, és persze a címből adódóan a The Force Awakens-t sem kerülöm meg, de persze visszatekintek a korábbi részekre is, különösképpen persze az ANH-ra, a TESB-re, és a RotS-re, talán ezekben vannak a legsúlyosabb mitikus pillanatok.

 

Fck it, PORG RULEZ! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így utólag azt mondom, karácsonyhoz túl komor volt a film. :) Sose baj ha egyetértés van, mintha csak akkor lehetne valamiről beszélni ha vitázni kell. Köszi a linket, és a szakdolgozatra is kíváncsi lennék. :) Simon Zoli előadása után egy újabb mélyenszántó értekezés, mindig is szerettem az ilyeneket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Napokban belefutottam újabb negatív értékelésekbe. Már bánom, hogy belenéztem, egyébként nem szokásom. Az egyik kapitális hülyeség megragadta a figyelmemet. Azt a különleges lényt megfeji Luke és megissza a tejet. Ebben, most mi a fene rossz van? Ez miért zavarja őket? A Birodalom visszavágban meg ott van a bohóckodó Yoda, aki Artuval pörlekedik. Az miért nem zavarja őket? Azt hiszem visszatérek a régi megoldáshoz. Az ilyen hülye véleményeket inkább nem olvasom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azt a különleges lényt megfeji Luke és megissza a tejet.

Több helyről hallottam, hogy az egy szörnyű jelenet, leginkább azért, mert egy szánalmas tróger csövesként ábrázolja Luke-ot, amivel meggyalázza a karaktert. A másik ok sokkal prózaibb, gusztustalannak tartják sokan. Én nem látom ennyire súlyosnak a helyzetet, nyilván az ábrázolásmód nem "méltó" az idealizált Luke-hoz, de hát pont az a lényeg, hogy ez már nem az a Luke. Ezt hangsúlyozza több ponton a film, itt is. Én egyszerűen csak feleslegesnek látom ezt a képsort, szerintem haszontalan volt beletenni, de nem különösebben zavar.

Meg hát a legnagyobbakanak is kell inni, enni, wc-re járni és hasonlók, aligha minden esetben annyira fennkölt módon teszik ezeket, mint ahogy a legendáktól várna bármit az ember. :D Persze erre merül fel az a dolog, hogy nyilván mindenki tudja, hogy Obi-Wannak vagy a rohamosztagosoknak is kellett néha pl. kakkantani, de ettől még senki nem kíváncsi a hogyanra, pláne nem akarja vásznon látni. Mindenkinél máshol van az ingerküszöb, Luke "akciója" többeknek már sok volt.

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Birodalom visszavágban meg ott van a bohóckodó Yoda, aki Artuval pörlekedik. Az miért nem zavarja őket?

Ami az OT-ban történt, az szerintük maga a tökély, abban semmi rossz nem lehet. Azok a filmek szent és sérthetetlen státuszban vannak sokaknál, ez okozza a masszív kettős mércét. Gyűlölöm ezt a jelenséget, de sajnos nagyon is elterjedt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.