Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Indy végtelen kalandjai / 2007-04-30 /

 

Az Erő urának, George Lucasnak elsőszámú csatlósa, Rick McCallum egy holland lapnak adott interjújában számos érdekes információt árult el az hamarosan DVD-n megjelenő ifjú Indiana Jones kalandjairól, továbbá a Star Wars tévés karrierjéről. Előbbi sorozat megjelenésével kapcsolatban McCallum igen optimista volt: "Reménykedünk, hogy az első széria még karácsony előtt a boltokba kerül. Amióta elkészültünk az utolsó Star Warsszal, az egyik elsődleges dolgunk az volt, hogy legyártsunk 94 dokumentumfilmet, melyek e hónap végén fognak elkészülni. Ezeket aztán a TV-sorozathoz csatoljuk. Ebben a terjedelmes anyagban időrendbe szedtük az ifjú Indy igaz történetét, azt, kikkel akadt dolga kalandjai során." Jones kalandjaival ellentétben RM a Star Warsról túl sok érdemlegeset nem tudott elárulni. "Nem mondhatok semmit a színészekről, mivel még nincsenek meg. Egy hosszú procedúra, míg tisztázódik. Először is: hol fogunk forgatni? Aztán: ki fogja megírni? És végül: ki rendezi? George az elmúlt hét, nyolc hónapban a történet kidolgozásával töltötte az idejét. Ha mindent rendben csinálunk, olyan fantasztikus karakterrel állunk majd elő, amilyeneket még soha senki nem láthatott, így próbálunk számtalan új világot létrehozni a szériához. Ez pedig kemény. A televízió roppantul megváltozott. Remélhetőleg 2008-ig befejezzük az első epizódot, hogy 2009-re adásba küldhessük."

 

 

Forrás: MoziNet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az Index.hu-ról egy érdekes cikk:

 

 

 

"A nyitó jelenetben az Indiana Jonest alakító Harrison Ford orosz ügynökökkel verekszik az 51-es körzetben, ami titkos ufóbázis" - szivárogtatta ki egy stábtag a chud.comnak a tervek szerint Indiana Jones és az Istenek városa címet viselő film forgatókönyvének részleteit. Közben a West Australia arról számolt be, hogy az Indy-fórumokon az ufó a leggyakoribb téma.

 

Ez összevág a Frank Darabont írta első forgatókönyvvel, amit még 2004-ben dobott vissza George Lucas, mert nem tetszett neki, hogy Indynek bátyja is legyen Kevin Costner személyében. Az Indy 4-et Los Angelesben, Új-Mexikóban, a Hawaii-szigeteken és Connecticutban forgatják idén nyáron.

 

Miután kiderült, hogy Indiana Jones lányát, Natalie Portmant leváltották, és a forgatókönyv átírása után Indynek fia lett a Constantine - A démonvadászból ismert Shia LaBeouf személyében, a filmközeli forrás szerint jelentősen át is írták a karaktert. Jelenleg John Travoltához hasonlít a Pomádéból: farmer, bőrdzseki, zselézett haj. Apja és fia pedig együtt vetik magukat a kalandba, bár eleinte nem tudnak a vérségi kapcsolatról.

 

Az első kiszivárogtatott hírekből már csak annyi igaz, hogy visszatér Indiana Jones első szerelme, Karen Allen, az Indiana jones és az Elveszett frigyláda fosztogatóinak hősnője, aki egyben Indy gyerekének anyja. Még mindig nem biztos Sean Connery szereplése, a színész döntésén múlik: a jelenlegi forgatókönyvben is van szerepe, de ha nem vállalja el, akkor kiírják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól hangzik!

Az, hogy a szovjetekkel kavar Jones azzal álmomat váltja valóra.

Örülök, hogy Marion a kölyök anyja. Annak kevésbé, hogy nem tudnak a vérségi kapcsolatról, illetve csak attól tartok, hogy ne legyen egy "Én, vagyok az apád" jelenet. Mert alapjában véve ez egy jó szituációkat eredményezhet.

 

Ez a Costneros báty dolog viszont nem tetszik. Túl sok lesz már a semmiből előkerült családtagokból, mert az normális, hogy az ember apja előkerül, mert mindenkinek van apja. De tesója nem mindenkinek van, erről eshetett volna szó korábban, ha nem esett, akkor ne erőltessük.

 

Bár még mindig fenntartásokkal kezelem az ilyen infókat. Mert ugye nemrég még Natalie-t is biztosra mondták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Costneros báty dolog viszont nem tetszik. Túl sok lesz már a semmiből előkerült családtagokból, mert az normális, hogy az ember apja előkerül, mert mindenkinek van apja. De tesója nem mindenkinek van, erről eshetett volna szó korábban, ha nem esett, akkor ne erőltessük.

Nekem az jött le a cikkből, hogy ezt elvetették, mivel Lucasnak sem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szvsz hülyén nézne ki egy Indiana Jones film Indiana Jones nélkül. Mintha Alient néznénk alienek nélkül. Csak nem hagyják el a címszereplőt.

vagy Cápa cápa nélkül ;-D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik az ufo vonal!

Pláne ha az ötvenes évekről van szó.

De most őszintén mit csinálhatna még Jones?

Volt már két természetfeletti erővel bíró tárgy a frigyláda és a grál.

Volt egy Káli-kultuszos emberáldozós szekta. Voltak nácik.

 

Ugye Lucas Kísértetsztorit akart a grál helyett, de Spielberg visszadobta, mert előtte csinálta Poltergeistet.

Ráadásul ezekben az ufódolgokban nagyon jó Spielberg és csak a harmadik típusú találkozásokra gondolni, Lucas sem rosszabb scifi témákban. Marha nagyot alkothatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mi alapján tűnik annak?Ez az 51-es körzetes dolog az ufókkal nekem egy kicsit sok.

Ford öreg. Látszik rajta az idő, tehát a korszak jó. Szerintem a sztori is az lesz. De egy info alapján én nem fogom máris dicsérni. Ahhoz még sokmindennek kell klappolnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik rajta, hogy öreg, de kin nem?

Nem tudom ki látta a Hollywoodi őrjáratot.

Abban Ford egy megfáradt zsarut játszik, aki mellékesként ingatlanügynök.

Nem sok akció van benne, de egyszer elüti egy taxi mikor biciklizik. Teljesen jó lett, persze látszik, hogy kaszkadőr esett, mert annak nem volt őszes barna a haja, hanem sima barna.

Tűzfalban simán szétveri Paul Bettany arcát, a végén még egy csákányt is belevág a hátába.

Nagyon jól megkoreografált bunyó volt.

 

Ráadásul Spielberg nem kispályás kaszkadőrökkel dolgozik, tuti nagyobb kaliberekkel mint az említett két film. Indy filmek mindig híresek voltak a profi kaszkadőrökről.

Fordnak nem kell más, mint egy kis hajfestés, és jobban vizsázzanak rá, mint a Végzet temploma alatt.

Mert ott mindent maga akart csinálni. Sérvet is kapott, műteni kellett. Addig nélküle dolgoztak és mikor felgyógyult felvették a közeliket és kész. (Ez egy kicsit talán érezhető a filmen.)

 

Én annyira bízom az Indy4-ben, mint bíztam az ep3-ban. Legalább annyira is várom. :P

 

Csak egy dologtól félek nagyon, de ahhoz Lucaséknak nincs közük, hogy Végvári lesz a magyarhangja. Az egyik ifjú indy részben Ford szakállal belebújt az Indy cuccban és mesélt a Jazz-ről, ott végvári volt, és nagyon nem volt Jones-os.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Ez számomra egy olyan dolog, hogy ha benne lett volna örülök, de így sem szomorkodok. 3-ból egy részben volt, vagyis nem elválaszthatatlan az Indy-feelingtől.

Így van. Engem sem zavar igazából. Kate Blanchett-nek viszont örülök, hogy belekerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én sem bánkódom. Persze jó lett volna, mert jó volt a két Jones kapcsolata, de a hiánya sem nagy dolog, annyira nem szerves része a dolognak, ahogy Lada is írta. Nála még Brody és Sallah inkább részei, ők háromból kettőben voltak. Kár, hogy Brody már biztos nem lesz, Sallah meg a fene tudja. Én örülnék, ha ő lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem se vágott különösebben mellbe.

Ha leszinkrózzák akkor Sinkovits Imre nélkül az én szememben kutyagumit se érne ha benne lenne.

Kristóf Tibi is nagyon jól adja Conneryt de az Indykben nálam mindig Sinkovits marad a nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még csak munkacím, de ez is valami.

 

"Érdekes híreket közölt néhány napja a Las Cruces Sun-News: Új-Mexikó állam második legnagyobb városának napilapja új tudja, Steven Spielberg és stábja az új-mexikói Demingben építik fel Marokkót az Indiana Jones-sorozat negyedik részének forgatásához. A helyiek akkor fogtak gyanút, amikor a filmesek az egyik demingi házat az amerikai légierő (USAF) jelképeivel festették tele és hetek óta egyre több második világháborús vadászgépet szállítanak a városba. Ez az első híradás a film forgatási helyszíneit illetően, az előkészületek eddig mély titokban folytak.

A Las Cruces Sun-News újságírója azt állítja, az Indy 4 munkacímét is kinyomozta: a negyedik rész jelenleg az Indiana Jones and the City of the Gods (Indiana Jones és az istenek városa) névre hallgat. Arról nincs információ, vajon maga Harrison Ford forgat-e majd Demingben, az viszont biztos, hogy Sean Connery nem: minden találgatás és lebegtetés ellenére a hetvenhat éves színész a múlt héten hivatalosan is bejelentette, hogy nem tér vissza Dr. Henry Jones, Indy apjának szerepében. Az Indiana Jones and the City of the Gods (már ha tényleg ez lesz a címe) 2008. május 22-én kerül a mozikba." http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszulob...szivargott.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.