Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Ugyan csak mozis változatban, de most újra megnéztem nem egy jelenetet (kedden nézem majd másodszorra moziban). És most esett le, hogy amit a film előtt Erőelszívó eszköznek, a film megnézése után meg monitornak hittünk, valójában csak egy nagyító. :lol: Amikor Rey-t odalebegteti Snoke, elhúzódik a függöny, és látni az ici-pici villanásokat, a körben meg a nagyított képet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Luke angolban is laser sword-öt mond.

Ejnye, mekkora kókler. Hát már a PT-nál is megmondták az okosok, hogy az nem lézerkard, mert olyat igazi SW rajongó nem ejt ki a száján... Tényleg jól elfajzott ez a Luke itt a 8. részre. Nem is igazi SW karakter. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány apróság:

 

- Rose és Finn Cantonikára annak a hajónak a "pilótafülkéjével" repülnek, ami Leiát és az Ellenálló katonákat vitte Takodanára az előző részben. Ez ugye egy második generációs B-szárnyú pilótafülke modulja.

- Bár ezt nyilván mindenki észrevette, de mekkora már, hogy végre láthattuk a Falcon mentőkabinját, amit az ep4-ben emlegettek.

- És ha már Falcon, az ep4 és az ep7 után kicsit rejtély volt, hogy képes a Falcon ágyúja előre és hátra is lőni, annak felfüggesztése ugyanis látszólag nem tette lehetővé, hogy igazán forogjon. Az ep8-ban Johnson megmutatta kívülről, hogy forog az ágyú.

- A Jedi templomban látható mozaikon az enciklopédia szerint az Első Jedi látható, ugyanakkor, ami nekem a film nézése közben feltűnt, hogy a Világos és a Sötét Oldal is képviselve van rajta egyenlő mértékben. Ráadásul azzal, hogy a sötét félben van egy világos rész, a világosban pedig egy sötét, kicsit jin jang érzetet fest. Nekem az az érzésem, hogy a korai Jedik inkább olyanok lehettek, mint Bendu, valahol a két véglet között, és ezt jelképezi ez a mozaik. Ami amúgy kivitelezésében emlékeztet a mortisi kastély "udvarán" látott padlófestményre.

- Mielőtt beszáll a mentőkompba, mutatják, amint Rey becsukja azt a fiókot, amiben később látjuk a Jedi könyveket - a jelenetben Rey feje viszont pont kitakarja azt a részt, ahol a könyvek vannak. Johnson már itt elrejtett egy utalást arra, hogy Rey megfújta az ősi írásokat.

- Az leesett másnak is, hogy Yoda botja még a halálba is vele tartott? :lol: Az ep3-ban elvesztette, amikor Sidious a falhoz kente, de mágikus úton Poliss Massán már újra ott volt vele. Mielőtt meghalt, Luke félretette, de most szellem formában újra nála a bot. Azt mondjuk megkérdezném tőle, hogy egy szellemnek miért van szüksége arra, hogy botra támaszkodjon, amikor élőként sem volt rá sok szüksége (Yoda még szellemként is szimuláns :) ). Oké, jól jön ahhoz, hogy megkopogtassa Luke fejét. :D

- Szerintem a Falcon Craitről való távozása és az utolsó jelenet között már volt egy időugrás. A gyerek a craiti csatát meséli, vagyis az Ellenállók már elkezdték elterjeszteni azt, ami ott történt (meggyújtják a Lázadás lángját), ami eljutott nem csak Cantonicára, de az ottani rabszolgagyerekekhez is. Hogy tovább növeljük az Anakin Skywalker és Temiri Blagg közötti párhuzamot: mindketten az utazók meséiből hallottak a Jedikről és kezdtek arról fantáziálni, hogy ők is Jedik lesznek egyszer (ezt már nem a filmből, hanem a Képes útmutatóból tudom, mármint azt, hogy az átutazók meséit hallgatják a gyerekek.)

- R2-t szokás guruló kukaként emlegetni. BB-8-re tényleg rátesznek egy kukát, ami onnantól gurul. Rian Johnson humora néha nagyon finom, de totál be tud ilyenekkel találni. :) 

- A Mesterkódtörő titeket nem emlékeztetett Rickre a Casablancából?- A Jurassic Park utalás megvolt? Amikor a fathierek elszabadulnak, mutatnak egy vízzel (vagy vízszerű folyadékkal) teli poharat, ami úgy kezd el hullámzani, mint a kocsiban a pohár víz, amikor a T-rex közeledett.

- Nem vagyok biztos benne, de amikor Luke arról mesél, hogy belenézett Kylo jövőjébe és ott pusztulást látott, mintha a Rey látomásában szereplő, Kylo által véghezvitt mészárlás hangjait hallanánk. Például a csávó felkiáltását, akit a látomásban Kylo hátulról lebök. Lehet, hogy akkor abban a pillanatban Rey ugyanazt a sötét jövőképet látta, amit Luke is?

- Ep3 utalás lenne a következő? Obi-Wan azt mondja bukott tanítványának, Darth Vadernek a Mustafaron:

"I have failed you, Anakin. I have failed you."

Luke azt mondja bukott tanítványának, Kylo Rennek a Craiten:

"I have failed you, Ben. I'm sorry."

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap lemaradt:

- Luke X-szárnyúja biztos nem megy már sehová. Nem csak azért, mert évek óta rozsdásodik a víz alatt, hanem mert az egyik szárny egy paneljét használja Luke ajtónak a kunyhójához. :) Ugyan már megkopott, de látszanak a jellegzetes vörös csíkok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaaaóóóó! :o

 

"Neal Scanlan and his team did a recreation of the Yoda puppet. It's not only a puppet, it's an exact replica of the Empire puppet. They found the original molds for it. They found the woman that painted the original eyes for Yoda. Then Frank came and worked with them for a few weeks to get the puppet right. He did a lot of testing and a lot of adjusting with the puppet creators. It was amazing to watch the process." - Rian Johnson az Uproxxnak adott interjújából.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kódtörőről nekem ez a fickó jutott eszembe a Hunger Gamesből:

 

PM0TpqAjeynl.jpg

 

Jó észrevételek Dzséjt, bár egy része már volt itt. :) Szerintem amúgy Rey és Kylo is a másik jövőjét (is) látják. Legalábbis Kylo is mondja Reynek, hogy "Én is láttam a jövőt, és a megfelelő pillanatban mellém álltál". Vagy szerinted az csak kamu volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Legalábbis Kylo is mondja Reynek, hogy "Én is láttam a jövőt, és a megfelelő pillanatban mellém álltál". Vagy szerinted az csak kamu volt?

Nem kamu, mert nem ezt mondja pontosan, hanem ezt:

"Én is láttam valamit. És amiatt, amit láttam, tudom, hogy amikor eljön az idő, te állsz át. Mellém állsz. Rey, láttam, hogy kik a szüleid."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem kamu, mert nem ezt mondja pontosan, hanem ezt:

"Én is láttam valamit. És amiatt, amit láttam, tudom, hogy amikor eljön az idő, te állsz át. Mellém állsz. Rey, láttam, hogy kik a szüleid."

Hm... nekem ez a jelenet azt sugallta, hogy Kylo is belelátott a jövőbe. De ha nem így történt, akkor mire alapozva mondja azt, hogy Rey átállna? Csak mert Kylo tudja, hogy kik a szülei? Gondolja, hogy ezt felkínálni elég lenne Rey-nek, hogy mellé álljon? Az érdekes kis átállítás lenne:

 

- Rey, állj mellém, tudom, kik a szüleid! Tudom, hogy erre vágysz a legjobban.

- És ha melléd állok, elmondod?

- Pontosan.

- Oké, akkor átállok.

- Rendben. Rey: a szüleid... figyelj... SENKIK! Eladtak Jakkun egy vadbaromnak.

- Ennyi?! ENNYI?! Ezért álltam át?!

- Sajnálom, nincs visszaút, Rey! Na menj szépen, nyírj ki valakit.

 

Főleg azért lenne fura, mert Kylo is tudja, hogy legbelül Rey is tudja, hogy kik a szülei, szóval túl nagy érték azért nincs a kezében. Nekem ez úgy jött le, hogy Kylo belelátott Rey jövőjébe és kicsit a múltjába is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább Rey magányára alapozott Kylo. Rey egyedül van és úgy érzi, hogy ő egy senki. Azzal, hogy szembesíti a szülei igazságával, csak rákontráz erre, hadd érezze magát még magányosabbnak, még jelentéktelenebbnek. Aztán felajánlja magát, mint az egyetlen embert ebben a történetben (Galaxisban), aki számára nem senki. Aki lehetőséget ad arra, hogy ne legyen egyedül és mellette lehessen valaki. Kylo azt hiszi, hogy ez elég, hogy ez a magány és kishitűség elég erős Reyben ahhoz, hogy a kritikus pillanatban átcsábítsa. Ebben viszont tévedett, mert Rey ezen már túllépett.

Tehát nem a szülei kilétével akarja az oldalára állítani, hanem azt kihasználva, hogy Rey magányos és lebecsüli magát. A szülők csak egy eszköz ehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivágott jelenetekről egyre több infó jön. Az egyik leghosszabb elmeszelt jelenet, Luke harmadik tanítása lett volna. Rey észreveszi, hogy a templomot őrző lények falujában tűz ég. Luke elmondja neki, hogy a közelben banditák laknak, akik időről időre itt portyáznak és feldulják a szigetet. Rey mindenképp tenni akar valamit, de Luke nyugalomra inti. Azt mondja neki, hogy ha most leszámol a banditákkal, akkor nagyobb erővel fognak visszatérni. Rey azonban nem hallgat rá és elkezd futni a falu felé (ezt láttuk az egyik első teaserben).

 

IMG_2380-700x319.jpg

 

Aztán mikor Rey a faluhoz ér kiderül, hogy valójában a tüzek nem veszélyt jelentettek: csupán ünnepséget tartanak a Gondozók.

 

IMG_7169-700x340.jpg

 

Rey és Luke között ezután van egy kis összetűzés. Miután rájön, hogy a jedi mester a bolondját járatta vele Rey-nél betelik a pohár és elviharzik a Falconnal.

 

-Canto Bight-nál több olyan jelenet is kilett vágva, amikor különféle lények érkeznek a kaszinóhoz. 

-Finn és Rose között volt egy párbeszéd, amiből kiderül, hogy Rose kicsit féltékeny Rey-re. Ki akarja húzni Finn-ből hogy mit érez iránta

-Az amikor Rose elmeséli a saját történetét a kaszinóban újra lett forgatva. Eredetileg Finn is megosztotta volna a saját történetét és rájöttek volna hogy van bennük egy közös: mindkettejüket az Első Rend tette tönkre. Később azonban Rian beleakarta venni a jelenetbe a film végén látható seprüsfiút, meg az őt korbácsoló rabszolgahajcsárt (Finn őket látja a távcsővel), ezért újrairta a jelenetet

-A fathierek üldözése a kaszinóvárosban sokkal hosszabb lett volna. Eredetileg egy fürdőn is áttrappoltak

-Az első vágásban, amikor Snoke hajójára belopakodnak az egyik rohamosztagos felismeri Finn-t. Hőseink először erre megijedtek volna, de mint kiderül az Első Rend igyekezett eltitkolni hogy az egyik katona dezertált ezért a rohamosztagos gratulál Finnek, hogy tisztté léptették elő. Egész pontosan ezt mondta volna: "I know who you are…. FN 2187! Damn boy, I never took you for officer material!"

-Amikor Finnék lebuknak és feltünik Phasma Finn eredetileg megpróbálta volna maga mellé állítani a rohamosztagosokat. Bemondta volna, hogy Phasma egy gyáva, aki kiadta a Starkiller kódjait és segített a pajzs kikapcsolásában. Amikor látszik hogy a rohamosztagosok hezitálnak Finn letartóztatásánál Phasma egy szemvillanás alatt mind a hatukat lelövi

-Holdo eredetileg flörtölt volna Poe-val. Honey-nak meg Flyboy-nak nevezte volna. Ezeket kivágták

 

Ezekből jópárat ráfognak tenni a Blu-rayre a hírek szerint.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik lecke kihagyása érdekes, mert így akár valamilyen formában fel lehetne majd használni a kövi részhez (nyilván nem a kivágott jelenetet, csak azt, hogy van még egy lecke). Ugyanakkor magát a jelenetet nem bánom. Jobban tetszik így, hogy Rey reménnyel megy el, nem dühöngve.

A többi jelenetnél még ennyire sem érzem, hogy ezek olyan hűde kellettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinte egész filmen végignyúló hajsza kapcsán beugrott pár kérdés. Az egyik, hogyhogy az üldöző és az üldözött fél is pontosan ugyanolyan sebességgel haladtak? A másik, hogy az ER-nek sem volt már más hajója, amit csatába tudott volna hívni? Az Ellenállók pozíciója ismert volt, ha másik irányból is megtámadják őket, akkor aligha menekülhettek volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, pb69 írta:

A szinte egész filmen végignyúló hajsza kapcsán beugrott pár kérdés. Az egyik, hogyhogy az üldöző és az üldözött fél is pontosan ugyanolyan sebességgel haladtak? A másik, hogy az ER-nek sem volt már más hajója, amit csatába tudott volna hívni? Az Ellenállók pozíciója ismert volt, ha másik irányból is megtámadják őket, akkor aligha menekülhettek volna meg.

Az Első Rend a flottájával épp a galaxis többi részét hódítja. Valószínűleg nem akartak elvonni máshonnan hajókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg a sebességet illeti, ebben nincsen semmi új. A Falcon sem tudta soha legyorsulni a csillagrombolókat és azok is képtelenek voltak beérni. A Star Warsban minden űrhajó ugyanolyan sebességgel halad, amíg a történet máshogy nem kívánja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami meg a sebességet illeti, ebben nincsen semmi új. A Falcon sem tudta soha legyorsulni a csillagrombolókat és azok is képtelenek voltak beérni. A Star Warsban minden űrhajó ugyanolyan sebességgel halad, amíg a történet máshogy nem kívánja. :)

Meg mintha szó lett volna róla, hogy az ellenálló hajók gyorsabbak. Szerintem először kellően messzire kerültek az Első Rendtől aztán tartották a távolságot, hogy optimalizálva legyen az üzem-anyag fogyasztás.

 

Jake: szívesen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

- Ep3 utalás lenne a következő? Obi-Wan azt mondja bukott tanítványának, Darth Vadernek a Mustafaron:

"I have failed you, Anakin. I have failed you."

Luke azt mondja bukott tanítványának, Kylo Rennek a Craiten:

"I have failed you, Ben. I'm sorry."

És mennyivel szimpatikusabb Luke megjegyzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film elején szerepelt az Első Rend egy kapitánya (Canady? ha jól emlékszem...), nekem ő tök szimpatikus volt. Látszott, hogy érti a dolgát, nem becsüli le az ellenséget, mégis sajnos ő és a hajója lett Hux ostoba nagyképűségének áldozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.