Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Biztos, jó lesz és biztos nem az lesz amit én szeretnék, de lehet, hogy ez így van jól. A prequel filmeknél az volt a helyzet, hogy pontosan azt kaptam amire vágytam. Talán ezért is imádom őket.

 Az ST egész más. De jó emlék, hogy a TLJ-nél kapkodtam a fejem, hogy SEMMI sem úgy történik ahogy várom.

Enne is megvan a szépsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 16. - 12:57, csoli1138 írta:

Rey-jel. Ha belegondolunk, hogy hány véletlen lett egymásra pakolva a 7 elején, hogy ki kivel fusson össze;

Lor San Tekka a Jakkun. Poe és BB-8a Jakkun. Poe és Finn a Finalizer után a Jakkun. Rey -az erő választottja- a Jakkun. Rey BB-vel a Jakkun. Rey BB-vel és Finnel a Jakkun.

Igazából nincs annyi véletlen, mint amennyi elsőre tűnik. Az egyetlen véletlen az, hogy Tekka pont azon a bolygón volt, mint Rey, illetve hogy a Falcon is épp itt parkolt (és hogy Han-ék pont a környéken jártak).
Poe és BB-8 eleve azért mennek a Jakkura, hogy megkeressék Tekkát, így az ő ottlétük nem véletlen.
FN-2187-et szintén Tekka elkapására vezérlik ki a Jakkura, és menekülés közben sem véletlenül fut bele Poe-ba, hanem szándékosan kihasználja, mint ez egyetlen embert a Finalizer fedélzetén rajta kívül, aki dobbantani akar az Első Rend elől.
BB-8 is valószínűleg addig bolyongott a sivatagban, amíg nem talált valakit, akiben megbízott (valószínűleg tudta, hogy mi várt volna rá, ha egyedül gurul be a Niima bázisra, hisz még úgy is el akarták rabolni, hogy volt "gazdája"). Oké, itt van egy kis szerencse, hogy pont belefutott Rey-be, miközben a bázis felé hurcolták, de ezt tényleg az Erő számlájára lehet írni.
Finn sem véletlenül társult be Rey-hez, hanem mert felismerte Poe droidját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Érthető, hogy eszedbe jutott, de ennek ellenére nem érzem párhuzamnak.

De, ha már itt tartunk, fénykarddal elég nehéz settenkedni, hisz elég hangos az aktivált és aktív penge. Lehet, hogy Sidi egy kispárnával ölte meg Plagueis-t? :)

Az AotC-ben hallható egyébként a legenyhébb aktíváló hangeffekt, mikor Anakin a sátrat kivágja. (Alább első másodpercek)

Nyilván a hangmérnök érdeme, de mentségére szóljon (in-universe), hogy penge nem lép reakcióba a levegővel hisz nincs a mozdulatban semmi lendítés. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Lehet, hogy Sidi egy kispárnával ölte meg Plagueis-t? :)

A Legendsben villámokkal ölte meg :)

Amúgy nem kell aktivált karddal settenkedni, elég csak "belenyitnod" az áldozatba, ahogy Kylo tette Snoke-kal. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A Legendsben villámokkal ölte meg :)

Amúgy nem kell aktivált karddal settenkedni, elég csak "belenyitnod" az áldozatba, ahogy Kylo tette Snoke-kal. :P

Aha, rossz lehet arra ébredni, hogy b@sz az áram.. ;)

Én Luke-ra gondoltam settenkedés alatt, hisz Kylo felébrett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A könyvből hoznék megint egy példát. A kettétört Skywalker kard nem téma gondolom. De azt ki hogy érezte, hogy mi lett a kristállyal?

Mert a könyv alapján egyértelmű, hogy a kristály is kettétört. Sőt egész pontosan a kristály villanó kettétörése okozza a kardmarkolat szétszakadását.

A filmben Rey kezében a törött kard a kristállyal, abban a formában számomra még nem volt bizonyosság. Ti hogy vagytok ezzel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh...emberek :D Egyből erről mi jutott eszembe, és mennyira adná a filmbe. Ugye sokat nem kell gondolkodnunk kinek van még törött kristály a fénykardjában:hmm:

 

Ugye Rey elméletileg nem rakott össze még kardot nem hogy javítani...bár amennyire az erő vele van szerintem már fel se kell kelnie az álmába összetudja rakni,de mind1 :D 

 

De a lényeg, hogy milyen epic lenne, ha ez is valamilyen szinten instabil lenne/már ugye törött/ mint Kyloé, és úgy mennének egymás ellen :D Na erre betippelek egyet meglátjuk bejön e :D

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2019. 03. 04. - 21:43, Ody Mandrell írta:

Mark Hamill elárulta, hogy Luke és Leia craiti beszélgetésének végén spontán adott puszit Carrie homlokára, az nem volt a forgatókönyvben. 

 

Mint ahogy az sem, hogy az Aranyemberre rákacsint.

 

https://ziro.hu/filmek/uj-trilogia/mark-hamill-tenyleg-utaltam-volna-a-star-warst/

 

Sok dologgal amúgy egyetértek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.