Ugrás a kommentre
Nabopolasszar

A háttérben lévő történetek, érdekességek

Ajánlott hozzászólás

Azért piszkosul örülök, hogy a rajongói vágyálmokat az Erő nem veszi figyelembe, mert akkor egyik filmmel sem járnánk túl jól. :P 

Szerkesztve: - Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Erőnek nem is, de a Disney-nek a rajongói vágyálmok bizonyos részét idővel figyelembe kéne venni és teljesítenie kéne. Bár már az elmúlt időkben is megmutatták, hogy arra is képesek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Biztos, jó lesz és biztos nem az lesz amit én szeretnék, de lehet, hogy ez így van jól. A prequel filmeknél az volt a helyzet, hogy pontosan azt kaptam amire vágytam. Talán ezért is imádom őket.

Az ST egész más. De jó emlék, hogy a TLJ-nél kapkodtam a fejem, hogy SEMMI sem úgy történik ahogy várom.

Enne is megvan a szépsége.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A magyar HBO GO-n hosszú hosszú heteken át a Last Jedi volt a legnézettebb produkció. Ma láttam először hogy picit hátrább kerültek. Az emberek bosszúból amiért olyan rossz lett jól rongyosra nézik :P

• Vicces 2
  • Tetszik 5

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Remélem, hogy az összes többi jövőbeli Star Wars film is ennyire szörnyű lesz és ennyien és ilyen lelkesen fogják utálni. :lol:

• Vicces 3
  • Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 09. 16. - 12:57, csoli1138 írta:

Rey-jel. Ha belegondolunk, hogy hány véletlen lett egymásra pakolva a 7 elején, hogy ki kivel fusson össze;

Lor San Tekka a Jakkun. Poe és BB-8a Jakkun. Poe és Finn a Finalizer után a Jakkun. Rey -az erő választottja- a Jakkun. Rey BB-vel a Jakkun. Rey BB-vel és Finnel a Jakkun.

Igazából nincs annyi véletlen, mint amennyi elsőre tűnik. Az egyetlen véletlen az, hogy Tekka pont azon a bolygón volt, mint Rey, illetve hogy a Falcon is épp itt parkolt (és hogy Han-ék pont a környéken jártak).
Poe és BB-8 eleve azért mennek a Jakkura, hogy megkeressék Tekkát, így az ő ottlétük nem véletlen.
FN-2187-et szintén Tekka elkapására vezérlik ki a Jakkura, és menekülés közben sem véletlenül fut bele Poe-ba, hanem szándékosan kihasználja, mint ez egyetlen embert a Finalizer fedélzetén rajta kívül, aki dobbantani akar az Első Rend elől.
BB-8 is valószínűleg addig bolyongott a sivatagban, amíg nem talált valakit, akiben megbízott (valószínűleg tudta, hogy mi várt volna rá, ha egyedül gurul be a Niima bázisra, hisz még úgy is el akarták rabolni, hogy volt "gazdája"). Oké, itt van egy kis szerencse, hogy pont belefutott Rey-be, miközben a bázis felé hurcolták, de ezt tényleg az Erő számlájára lehet írni.
Finn sem véletlenül társult be Rey-hez, hanem mert felismerte Poe droidját.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tegnap megnéztem megint és a flashbackben, amikor Luke lesújtana az alvó Benre, akkor eszembe jutott, hogy Sidious is álmában ölte meg Plaguiest. :shocked:

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érthető, hogy eszedbe jutott, de ennek ellenére nem érzem párhuzamnak.

De, ha már itt tartunk, fénykarddal elég nehéz settenkedni, hisz elég hangos az aktivált és aktív penge. Lehet, hogy Sidi egy kispárnával ölte meg Plagueis-t? :)

Az AotC-ben hallható egyébként a legenyhébb aktíváló hangeffekt, mikor Anakin a sátrat kivágja. (Alább első másodpercek)

Nyilván a hangmérnök érdeme, de mentségére szóljon (in-universe), hogy penge nem lép reakcióba a levegővel hisz nincs a mozdulatban semmi lendítés. ;)

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Lehet, hogy Sidi egy kispárnával ölte meg Plagueis-t? :)

A Legendsben villámokkal ölte meg :)

Amúgy nem kell aktivált karddal settenkedni, elég csak "belenyitnod" az áldozatba, ahogy Kylo tette Snoke-kal. :P

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A Legendsben villámokkal ölte meg :)

Amúgy nem kell aktivált karddal settenkedni, elég csak "belenyitnod" az áldozatba, ahogy Kylo tette Snoke-kal. :P

Aha, rossz lehet arra ébredni, hogy b@sz az áram.. ;)

Én Luke-ra gondoltam settenkedés alatt, hisz Kylo felébrett. 

• Vicces 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
29 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én Luke-ra gondoltam settenkedés alatt, hisz Kylo felébrett

Felébredt a fénykard aktiválás hangjára. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A könyvből hoznék megint egy példát. A kettétört Skywalker kard nem téma gondolom. De azt ki hogy érezte, hogy mi lett a kristállyal?

Mert a könyv alapján egyértelmű, hogy a kristály is kettétört. Sőt egész pontosan a kristály villanó kettétörése okozza a kardmarkolat szétszakadását.

A filmben Rey kezében a törött kard a kristállyal, abban a formában számomra még nem volt bizonyosság. Ti hogy vagytok ezzel?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A poe képregényben mutatják a kardot a falconon amikor utaznak a hiperűrben és ott sértetlen a kristály.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Uh...emberek :D Egyből erről mi jutott eszembe, és mennyira adná a filmbe. Ugye sokat nem kell gondolkodnunk kinek van még törött kristály a fénykardjában:hmm:

Ugye Rey elméletileg nem rakott össze még kardot nem hogy javítani...bár amennyire az erő vele van szerintem már fel se kell kelnie az álmába összetudja rakni,de mind1 :D 

De a lényeg, hogy milyen epic lenne, ha ez is valamilyen szinten instabil lenne/már ugye törött/ mint Kyloé, és úgy mennének egymás ellen :D Na erre betippelek egyet meglátjuk bejön e :D

Szerkesztve: - Kargarosz
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen, innentől adja, hogy vagy új kardja lesz, vagy egy szedett-vedett/javított, törött kristállyal.

egyébként megérdemelne egy újat. Nem írom le újra milyet..úgyis tudjátok! ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A IX-es topikba ha benézel, ez már el is dőlt. :) 

Benéztem. De nem tudom mi dőlt el. Csak karakter concept artokat látni ott, ami újdonság.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ: A webhely használatával elfogadod és betartod a fórumszabályzatot.