Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Bomarr írta:

Meg mintha szó lett volna róla, hogy az ellenálló hajók gyorsabbak. Szerintem először kellően messzire kerültek az Első Rendtől aztán tartották a távolságot, hogy optimalizálva legyen az üzem-anyag fogyasztás.

Igen, ez jogosnak tűnik.

1 órával korábban, Dei írta:

Az Első Rend a flottájával épp a galaxis többi részét hódítja. Valószínűleg nem akartak elvonni máshonnan hajókat.

Ez mondjuk elég értelmetlen hozzáállásnak tűnne a részükről. Az ER is tudja, hogy az Ellenállás elpusztítása a kulcs, most pedig a kezükben vannak. Nehogy már ne akarjanak 1-2 komolyabb hajót még bevetni ezen cél érdekében. Még azt tudom elképzelni, hogy elég messze voltak a többi hajóik ahhoz, hogy felesleges legyen ugrasztani őket. Azt tudjuk, hogy képesek voltak elemezni mennyi üzemanyaga lehet nagyjából az ellenségnek, láthatták, hogy hamarabb elfogy, minthogy bármely hajójuk a helyszínre érne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Ez mondjuk elég értelmetlen hozzáállásnak tűnne a részükről. Az ER is tudja, hogy az Ellenállás elpusztítása a kulcs, most pedig a kezükben vannak. Nehogy már ne akarjanak 1-2 komolyabb hajót még bevetni ezen cél érdekében. Még azt tudom elképzelni, hogy elég messze voltak a többi hajóik ahhoz, hogy felesleges legyen ugrasztani őket. Azt tudjuk, hogy képesek voltak elemezni mennyi üzemanyaga lehet nagyjából az ellenségnek, láthatták, hogy hamarabb elfogy, minthogy bármely hajójuk a helyszínre érne.

Még a vadászokat se voltak hajlandóak a film elején kiküldeni Poe-ra, amiért a Fulminatrix-al fizettek. :D 

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy tényleg nem akartak vagy nem tudtak több erőforrást rájuk fordítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Négy elhanyagolható erejű, kis, 30 éves bárkára az Első Rend kiküldött 12 Resurgent osztályú csillagrombolót és a Spremacy-t! Mi a bánatos fütykösért kellett volna oda még több hajó? :facepalm:

Mondjuk azért, mert a 12 csillagromboló és a Supremacy is csak a 30 éves bárkák után kullogott? :P Hiába lett volna ott a galaxis összes hajója, ha csak utánuk bóklásznak, érdemi lőtávolon kívül. Szóval nem az a lényeg, hogy több hajó legyen ott, hanem hogy olyan pozícióban, ahonnan el tudják pusztítani az ellenséget. Sőt, valójában nem is kellett volna más hajót bevonni az ütközetbe, elég lett volna, ha a 12 csillagrombolóból mondjuk 6 hiperűrugrásokkal a Raddus elé vagy az oldalába kerül. Aztán akkor meneküljenek amerre látnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian elmondta, hogy annak kapcsán, hogy mire képes meg mire nem képes az Erő folyamatosan egyeztetett a Story Group-al és ők adták rá az áldásukat. Ennek kapcsán Pablo is nyilatkozott: ő azt mondja, hogy beletúrtak Lucas korábbi jegyzeteibe és alaposan átnézték az ötleteit -köztük olyanokat is amik sose láttak napvilágot, vagy amik csak a TCW-ben jelentek meg- és ezek figyelembevétele mellett döntötték el, hogy mi oké és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap bent ülök a moziba és megint a filmet nézem, majd elérkezik Maz jelenete. Első nézéskor fel se tűnt, de másodjára leesett, hogy a Battlefront 2ben ha bemész Maz kastélyának egyik szobájába, akkor egy festmény található a falon, ahol ugyanazzal a fegyverrel és jetpack-el feszít. :D 

Természetesen ez már november óta benne van a játékba, szóval nem is a Last Jedi megjelenése után került be. 

 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 23. - 16:34, Bomarr írta:

Ez nem tudom, hogy volt-e már, de Rian megerősítette, hogy amikor a Craiten Luke hozzáér onnantól Leia tudja, hogy Luke valójában nincs ott.

Jó hogy hivatalos, mert magából a jelenetből nekem ez következik logikusan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Itt összeszedtek pár easter egg-et van benne néhány olyan, ami tök jó :)

 

- Például utalás a fluxus kondenzátorra a Vissza a jövőből ( elvileg hasonlít arra a nyalábra, amit Finn-ék akarnak kikapcsolni)

- vagy az énekes Ellie Goulding cameója

- Anakin és Obi-Wan az EP III-ban hasonlóan "szétrobbannak", mint Kylo és Rey mikor használják az Erőt

- vagy amikor Kylo ugyanazt a trükköt használja a hajójával, mint a nagyapja amikor még kicsi volt az EP-I-ben

 

 

Nagyon klassz utalások. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.puliwood.hu/hirek/star-wars-az-utolso-jedik-rotten-tomatoes-bezaras-241879.html

 

Sosem értettem, miért kell ezt csinálni. Én sem csipázom nagyon az új Star Wars-mozikat, de meg se fordulna a fejemben, hogy lepontozzam azokat, mielőtt láttam volna egyet is. És ez nem csak a Star Warsra vonatkozik. Tényleg vannak ilyen emberek, akik ennyire ráérnek, hogy kamu profilokat regisztrálnak, és lepontoznak egy általuk még nem látott filmet? Hihetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen megdöbbentő, hogy az egyik (amúgy elvileg hatalmas SW rajongó, persze a PT-t nem igazán kedvelő) ismerősöm is hogy kiakadt a filmen. De nem is az, hogy nem tetszett neki, hanem amiért nem tetszett. Azt hittem, hogy a sok-sok újítás és váratlan lépés közül verte ki pár a biztosítékot, de konkrétan azzal volt a baja, hogy ugyanolyan gyávaság volt ez a rész is, mint a 7, mert egy Ep.5 remake-et látott. És így el se tudtam képzelni, hogy mégis miért, totál ledöbbentem.

Feszegettem kicsit a témát és szerinte pl. Luke ugyanolyan, mint Yoda vagy az öreg Kenobi volt. Az egész film arról szól, amiről az 5, hogy a lázadók menekülnek az ellenfeleik elől. Az utolsó csata egy az egyben a hoth-i ütközet lemásolása. Ha nem is volt "új Halálcsillag", de az egyik ágyúját azért csak előhozták. Ja és Snoke is Sidious-koppintás. Rey pedig a fiatal Luke, csak lány, ráadásul pofátlan módon senkik gyermeke, amivel komolyan vehetetlenné silányították a karakterét és teljesen súlytalanná vált.

És ez csak néhány szemelmény. Értetlenkedve próbáltam elmagyarázni, hogy szerintem egyáltalán nem ugyanolyanok, de a legtöbb esetben még csak nem is hasonlóak ezek az esetek. Mondjuk ott már elengedtem a témát, amikor azt mondta, hogy Yoda is csak meghalni ment a Dagobah-ra.

 

Igazából nem az döbbentett meg, hogy valakinek nem tetszik ez a film, még csak az sem, hogy egy rajongónak nem. Van egy csomó érv, amivel ugyan nem értek egyet, de megértem, ha ezek miatt valaki elégedetlen. De konkrétan olyan dolgok tudnak felmerülni, ami után azon is elgondolkodok, hogy egyáltalán ugyanazt a filmet vetítették-e mindenhol... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény, hogy Johnson az ep8-cal ugyanúgy az ep5-tel párhuzamba állítható filmet alkotott, mint Lucas anno az ep2-ben. Átemelt jellegzetes elemeket (a szereplők külön utakon járnak; sorsfordító összecsapást láthatunk a főhős és a fő ellenlábasa között; eszkalálódik az aktuális konfliktus; nem éppen a jók jönnek ki győztesen; a polgári, a konfliktuson kívül eső vonalon sok újdonságot mutatnak be, stb.). Ugyanakkor akárcsak Lucas, úgy Johnson is képes volt ezekre az elemekre új dolgokat felhúzni, sőt Johnson mesterien meg is csavarta őket itt és ott.

Hogy Luke és Yoda között valaki egyenlőségjelet húzzon, az pláne az ep8 tükrében, ahol a két szereplő még egymással interakcióba is kerül, hát az fura. Yoda eleve közölte az ep3-ban, hogy addig maradnak rejtve, amíg el nem jön az idejük. Vagyis biztos, hogy nem meghalni ment a Dagobah-ra. Luke konkrétan belesz*rt mindenbe. Yoda "hogyan légy Jedi" gyorstalpalót tartott, Luke "miért ne legyél Jedi" felvilágosítást. A jellemük közti különbség meg szinte ordít.

Snoke pont azzal, hogy kinyírták, vált le Palpatine-ról. Azt meg végképp nem értem, miért súlytalan és hiteltelen Rey azzal, hogy senkik gyereke. Aki ilyet kijelent, az picit eltévesztette a házszámot. Az SW egyik lényege, hogy "senkik" lesznek valakik. Egy rabszolgafiú és egy parasztfiú a Tatooine-ról, egy rocsvadász a Jakkuról, egy csempész, egy utcagyerek, egy arctalan rohamosztagos, egy balfék, stb. Épp az lett volna az ultragáz és erőltetett, ha kiderül, hogy ő egy Skywalker vagy Solo vagy Kenobi.

A craiti csata meg csak annyiban hasonlít a hoth-i csatára, mint a geonosisi. Itt is van gyalogság és lépegetők. Meg sivatagban játszódik ez is (oké, a Hoth hómezőn, de azt is felfoghatjuk sivatagnak). Az egész csata kontextusa teljesen más, hát még a lebonyolítása. A hoth-i csatában a lázadók serege evakuált, a Craiten az Ellenállás felhúzta az utolsó sáncot. A Hoth-on a Birodalom kerekedett felül, de a Lázadók sem vesztettek, hiszen kijuttatták a csapataikat. Az Ellenállást ezzel szemben Craiten bedarálták. A Lázadók lelőttek egy csillagrombolót és legalább két lépegetőt (a könyvekből tudjuk, hogy ennél jóval több csapást is bevittek, jó pár TIE és más lépegetők is buktak), az Ellenállás meg lelőtt pár TIE-t, miután befutott a Falcon. Azt az apróságot meg meg sem kéne említenem, ahová kifut a sorozat.

Az meg, hogy az ostromágyút a Halálcsillag akárhányadik inkarnációjának tartja valaki, az már maximálisan gáz. Hát ennyi erővel kár bármit kitalálni. Végre valaki kitalálta, hogy ezt a technológiát bolygók felrobbantásán túl talán valami másra is lehetne használni, de nem, van, aki még ebbe is beleköt... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az tény, hogy Johnson az ep8-cal ugyanúgy az ep5-tel párhuzamba állítható filmet alkotott, mint Lucas anno az ep2-ben. Átemelt jellegzetes elemeket (a szereplők külön utakon járnak; sorsfordító összecsapást láthatunk a főhős és a fő ellenlábasa között; eszkalálódik az aktuális konfliktus; nem éppen a jók jönnek ki győztesen; a polgári, a konfliktuson kívül eső vonalon sok újdonságot mutatnak be, stb.).

Persze, csak ezek elég általános egyezések, illetve ennyi átfedés statisztikailag is lenne kb.. :) Amikor meg felmerülnek olyanok, hogy végig az Ellenállást üldözte az ER, vagy hogy itt is megöli a tanítvány a mestert, akkor azért meresztem a szemem rendesen. Most az Ep.7 után mégis mire számítottak az emberek? Az ER elsöpörte a Köztársaságot, addig kell ütni a vasat, amíg meleg, nyilván kergetni fogják az Ellenállást. De biztos, ha azok a hiperugrással elmenekülnek, akkor nem lett volna egy sokszor látott klisé. Vagy oké, hogy Kylo megöli Snoke-ot, csak épp totálisan más körülmények között, totálisan más indítékkal, dramaturgiailag totálisan máskor stb..

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hogy Luke és Yoda között valaki egyenlőségjelet húzzon, az pláne az ep8 tükrében, ahol a két szereplő még egymással interakcióba is kerül, hát az fura. Yoda eleve közölte az ep3-ban, hogy addig maradnak rejtve, amíg el nem jön az idejük. Vagyis biztos, hogy nem meghalni ment a Dagobah-ra. Luke konkrétan belesz*rt mindenbe. Yoda "hogyan légy Jedi" gyorstalpalót tartott, Luke "miért ne legyél Jedi" felvilágosítást. A jellemük közti különbség meg szinte ordít.

Pontosan. Yoda volt ilyen téren a "vegytiszta" jedi, aki az egész Saga-ban is mindig a legerőteljesebben sugározta a jediség esszenciáját. Még ha a maga különleges stílusában is, ill. hogy ő sem volt tévedhetetlen. Ehhez képest Luke teljesen szembemegy a jedi elvekkel, sőt megveti a jediket és a tanaikat is. Yoda az Erő mindenhatóságáról beszél, meg hogy mennyire fontos egy jedinek, Luke meg konkrétan elvágta magát ettől. De kár is belemenni, mert órákig lehetne sorolni miben teljesen más a két figura. Én pont hogy hasonlóságot nemigen tudnék mondani.

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Snoke pont azzal, hogy kinyírták, vált le Palpatine-ról.

Az a vicc, hogy "Snoke olyan, mint Sidious", csak közben "sokkal rosszabb", mert ebben, meg abban, meg amabban más. Most akkor ugyanolyan vagy tök más? :D

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg végképp nem értem, miért súlytalan és hiteltelen Rey azzal, hogy senkik gyereke.

Erre én azt mondtam, hogy végre van egy főhős, akinél nem húzódik meg a háttérben, hogy valaki valakije. Mert hiába rabszolga Anakin, ő az Erő gyermeke. Hiába párakertész Luke, ő a Kiválasztott gyermeke. És azért ezek nemcsak úgy lebegtek valahol, hanem alapkövei voltak a sztorinak. Ezzel szemben Rey lehet az első olyan főhős, aki csak és csupán saját jogán érdekes karakter. És pont ez a poén, hogy nem attól lesz érdekes, hogy kinek a kicsodája, hanem mert önmagában izgalmas.

Az meg, hogy miért ennyire erős? Egyrészt pont ebben a részben derült ki, hogy egyáltalán nem kirívóan erős, csak rendkívül tanulékony. Másrészt pedig Anakin és Luke miatt (pont azért, mert ők nem "senkik") sokan hajlamosak elfelejteni, hogy amúgy az Erőhasználók elsöprő többsége nem Erőszármazók közvetlen leszármazottja. Elvégre a jediknek tilos volt a szerelmi légyott, szóval (max. pár extrém kivételtől eltekintve) közülük senki (lásd Yoda) nem azért volt olyan erős, amilyen, mert jedik gyermeke lett volna. Azt meg kötve hiszem, hogy mind független Erőhasználók gyerekei lettek volna. :)

 

Na mindegy, igazából nem azért dobtam ezt be ide, hogy más véleményével hergeljem ezt a közösséget. Inkább csak érdekességképp gondoltam megosztani, hogy milyen nézőpontokba és véleményekbe sikerül random belefutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oviban Kenobi blog cikkéből:
"... itt található az ősi fa is, amely a több ezer éves Jedi-írásokat rejti, és amely sejtelmes suttogással hívja magához Reyt. A suttogás egy dal, amelynek eredetileg értelmes szövege van, és Matthew Wood hangmérnök elmondása szerint a Star Wars Erőhöz köthető legendáriumából merít. Valószínűleg az alábbi sorokat tartalmazza:

There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.

A produkció egy húszfős csapatot alkalmazott, akik a tömegjelenetekhez adták a hangjukat. A fa éneke is az ő közreműködésükkel született meg. A csapatba még Michael Giacchino, a Zsivány Egyes zeneszerzője is beállt, ami az Ocar-díjas zeneszerző Star Wars iránti rajongását ismerve nem annyira meglepő. Giacchino végül maga dirigálta az Erő-mantra felvételét. Később a hangmérnökök tovább csűrtek-csavartak az éneken, amíg kellőképp sejtelmessé nem vált, így a filmben ugyan kivehetetlen a szöveg, de a dal annál misztikusabb hatást kelt."

Hát tényleg kivehetetlen volt,ha tényleg ez az,akkor nálam a fentebbnél is fentebb emeli az Ahch-to látható jelenetek minden egyes részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.