Ugrás a kommentre

A tróntermi jelenet


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Snoke csak azt nézte be, hogy ki Kylo legfőbb ellensége :)

Mondjuk nem is értem, hogy gondolhatta, hogy az Rey. Max. Luke jöhetett volna szóba, de Rey? Nincs még annyi előtörténetük, hogy bármilyen narrációban ő legyen a legfőbb ellensége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Rey mondjuk elképesztő mód megalázta őt a Starkiller bázison. Ráadásul miatta esett ki Snoke kegyeiből egy időre. Ha nem is annyira súlyosak ezek viszont frissek.

De Snoke is eléggé alázta, pedig Kylo még az apját is megölte az elismeréséért. Rey egy idegen volt, Snoke viszont a mestere. Film közben bennem sem fordult meg, de utólag érthető, miért fordult inkább Snoke ellen, minthogy megölje Reyt. Aki ráadásul sokkal kellemesebb társnak ígérkezett, mint amilyen borzalmas mester volt Snoke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Rey mondjuk elképesztő mód megalázta őt a Starkiller bázison. Ráadásul miatta esett ki Snoke kegyeiből egy időre. Ha nem is annyira súlyosak ezek viszont frissek.

Jó pár órára, talán még napra is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második+ harmadik nézésre is zseniális jelenet. A testőrökről: heten voltak (plusz két fekete csuklyás alak akik eltűnnek) az elsőt Rey győzi le, pedig / mert az elején neki jut több: 4:3 arányban a lányra támadnak többen. Összesen 4 lett Kylo trófeája, 2 Rey-é (a ledaráltat Benhez számoltam, javíthattok) az utolsót pedig együtt intézték el.

 

A robbanás után Rey Snoke magán mentőkabinjával lép le, ezt Hux (Hugs :) ) mondja amikor Kylo közli, hogy a leányka megölte a Supreme Leader-t. És a szétesett kardot is viszi, látjuk a darabokat amikor Leia mondja hogy mindenük megvan az újjáépítéshez. 

 

És IGENIS VOLT LEVÁGOTT KÉZ. Amikor Snoke szétesik, a bal keze ott marad a trón karfáján. Még Hux jelenetében is ott volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Krande írta:

Második+ harmadik nézésre is zseniális jelenet. A testőrökről: heten voltak (plusz két fekete csuklyás alak akik eltűnnek) az elsőt Rey győzi le, pedig / mert az elején neki jut több: 4:3 arányban a lányra támadnak többen. Összesen 4 lett Kylo trófeája, 2 Rey-é (a ledaráltat Benhez számoltam, javíthattok) az utolsót pedig együtt intézték el.

 

A robbanás után Rey Snoke magán mentőkabinjával lép le, ezt Hux (Hugs :) ) mondja amikor Kylo közli, hogy a leányka megölte a Supreme Leader-t. És a szétesett kardot is viszi, látjuk a darabokat amikor Leia mondja hogy mindenük megvan az újjáépítéshez. 

 

És IGENIS VOLT LEVÁGOTT KÉZ. Amikor Snoke szétesik, a bal keze ott marad a trón karfáján. Még Hux jelenetében is ott volt. 

Neee ezt észre sem vettem pedig tegnap legalább 5x megnéztem azt a részt. :D

Sőt a fénykard sem tűnt fel, bár azt a jelenetet csak egyszer láttam és a könyvekre koncentráltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, kudar írta:

Neee ezt észre sem vettem pedig tegnap legalább 5x megnéztem azt a részt. :D

Sőt a fénykard sem tűnt fel, bár azt a jelenetet csak egyszer láttam és a könyvekre koncentráltam.

Legyűjtötted netről? Akkor légyszi tedd ide azt a képkockát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

De Snoke is eléggé alázta, pedig Kylo még az apját is megölte az elismeréséért. Rey egy idegen volt, Snoke viszont a mestere. Film közben bennem sem fordult meg, de utólag érthető, miért fordult inkább Snoke ellen, minthogy megölje Reyt. Aki ráadásul sokkal kellemesebb társnak ígérkezett, mint amilyen borzalmas mester volt Snoke.

És Kylonak inkább egy társ kellett volna a mester helyett. Azt hiszem, túlnőni a mesteren többféleképpen lehet, és úgy tűnik, Kylo valahogy túlnőtt Snoke-on, aki ezen a ponton már visszahúzó erő volt a tanítványa számára, nem pedig utat mutató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

De Snoke is eléggé alázta, pedig Kylo még az apját is megölte az elismeréséért. Rey egy idegen volt, Snoke viszont a mestere. Film közben bennem sem fordult meg, de utólag érthető, miért fordult inkább Snoke ellen, minthogy megölje Reyt. Aki ráadásul sokkal kellemesebb társnak ígérkezett, mint amilyen borzalmas mester volt Snoke.

Igen, Kylo-nak Snoke az igazi nagy ellensége. Viszont szerintem a közelmúltbeli sérelmek miatt hihette Snoke hogy Kylo most Rey-t utálja igazán. Szerintem Snoke úgy volt vele hogy bármilyen nagy is a gyülölet, amit Kylo iránta táplál, a tanitványának még mindig túl nagy szüksége van rá, hisz a töredékére se képes annak amire ő viszont igen. Szerintem Snoke azt hihette hogy Kylo még igy is, minden óriási lecseszés ellenére főleg szövetségest lát benne és a tudására áhitozik. Ami valószinüleg valamennyire igaz is volt. Arra nem gondolt, hogy itt és most Kylo sokkal jobban áhitozik a mestere halálára mint a tudására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosítom a múltkori számolást: Rey nem kettő, hanem három őrt győzött le egyedül, a ledarált pedig egyértelműen Kylo-é volt. 3:4 az arány, plusz az utolsó közös volt. És amikor Ren utána hívja Reyt, akkor már nála van a sajá fénykardja is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A fekete csuklyások vagyis feketének tűnő, ami igazából lila, na azok voltak a navigátorok. Egyébként ők építették azt a távcsővet, amin keresztül Rey látta az űrcsatát. Ezek szerint leléptek a nagy zűrzavarban vagy már előtte? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jut eszembe, hogy Kylo a végén a nagyfater kardjával szúrja ki az utolsó pretorian fejét/szemét. Akkor csak volt a kezében még ha egy rövid időre is. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke oké, hogy a Jediket képviselte, bár ugye ő maga mondta, hogy a Jedi rendnek vége kell, hogy legyen, tehát már nem is. Arra mi a bizonyíték, hogy Snoke Sith? A sötét oldalt képviseli, az nyilvánvaló és van egy tanítványa is, de nem az látszik a filmek alapján, hogy Sith lenne. Nem is Darth Kylo, hanem Kylo Ren. Vagyis itt már valami megújult, ami másik oldalon is újítást hoz. Én úgy vettem észre inkább olyan jinjang módon kellene megvalósulnia az egyensúlynak. Reyben ott a sötét is és Kyloban is a világos magja. Snoke talán ezért nem látja mire készül Kylo, mert nem egyértelműen a sötét oldal irányítja akkor Kylot és arra nincs rálátása. Nem olyan tiszta hatalomvágy van itt, hanem, mint aki érzi, hogy Rey sokkal jobban kiegészíti őt, mint Snoke. Tanulhatnak egymástól. Talán nem is egymás legyőzése a cél, hanem az integrálás. Ezért is láthatják egymást átállni. Mindkettő benne van. Snoke az ellenség itt, mert ő áll a fejlődés útjában. Persze, ha megszűnik a szembenállás az erőben, akkor béke van.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon jó gondolat! Rey és Kylo úgy kapcslódnak össze, mint mágnesek, amiknek két pólusa van(és itt most nem arra gondolok, hogy az ellentétek vonzzák egymást), kiegészítik egymást. Integritás, és az ellentétekből felszabaduló erő által hajtott haladás. És ez nagyon szépen reflektál arra, amit Kyloról már tudunk, miszerint a világos és sötét énje közötti vívódásból merít erőt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.Elsőre döbbenten néztem hogy most mi van?Snoke-nak annyi?Utólag zseniálisnak tartom.Azt azért elvárom hogy egy két apró részletet a 9. részben megtudjunk róla.A többit esetleg Rian új trilógiájában egy kis múlt róla az ismeretlen régióról?Esetleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Szisz írta:

Arra mi a bizonyíték, hogy Snoke Sith?

Semmi az ég adta világon, mert nem az. Erre a bizonyíték ott van a forráskönyvekben. A Képes útmutatóban konkrétan leírják: Snoke nem Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Szisz írta:

Snoke talán ezért nem látja mire készül Kylo, mert nem egyértelműen a sötét oldal irányítja akkor Kylot és arra nincs rálátása.

Ez pontosan az a hiba amibe Sidious is beleesett az EPVI-ban. A sötét oldali Erőhasználóknak úgy tűnik ez a gyengéjük, ami hatalmas rés a pajzson. 

 

3 órával ezelőtt, Szittyaimi írta:

Azt azért elvárom hogy egy két apró részletet a 9. részben megtudjunk róla.A többit esetleg Rian új trilógiájában egy kis múlt róla az ismeretlen régióról?Esetleg.

Ezt szinte mindenki várja Imi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez pontosan az a hiba amibe Sidious is beleesett az EPVI-ban. A sötét oldali Erőhasználóknak úgy tűnik ez a gyengéjük, ami hatalmas rés a pajzson. 

 

De miért irányítaná a világos oldal, miközben épp ölni készül? :hmm:  Főleg, hogy itt elvileg a hatalom miatt nyírja ki Snoke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez azért nem ennyire misztikus. Kylo szimplán elterelte a gondolatait a saját fénykardjára, azért is csinálta ugyanazt a mozdulatot azzal a karddal. Nehogy már a Ren lovagjainak mestere ne legyen képes pár másodperc erejéig megtéveszteni valakit, amikor még a képzetlen Rey is el tudta rejteni a gondolatait, amikor Kylo szondázta. Vagy még az Erőt nem is használó Cad Bane is meg tudott téveszteni három, a fejében elég drasztikusan turkáló Jedi lovagot (és nem a konyhán szolgáló Jediket, hanem Mace Windut, Obi-Wan Kenobit és Anakin Skywalker). Ezek után tényleg olyan elméletekre van szükség, hogy a Világos Oldalt használta, vagy Snoke balfék volt, vagy mit tudom én? 

A legegyszerűbb válasz a legkézenfekvőbb: Kylo elrejtette valódi szándékát, félrevezette Snoke-ot a gondolataival. Pont.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.