Jump to content

Recommended Posts

A premier óta folyamatosan eszembe jut az a jelenet, amikor a szigeten Luke elcsukló hangon megkérdezi Rey-t: „Várjunk csak... hol van Han?

Na, ez a jelenet eléggé megindító volt számomra. Emlékszem, rendesen mellbevágott ez a rész mind a két alkalommal, amikor moziban láttam a filmet. Hirtelen megrohantak az emlékek Luke-kal és Hannal kapcsolatban; a sok kaland, amelyeket közösen éltek át, illetve a barátságuk. Nagyon bírtam az ő párosukat, részben ezért kedvelem annyira az Original Trilogyt, valamint az ahhoz kapcsolódó regényeket. 

Nem mondanám azt, hogy ez volt a kedvenc TLJ-s jelenetem, inkább úgy fogalmaznék, hogy számomra az egyik legszívszorítóbb jelenet. Kifejezetten nagy hatással volt rám érzelmileg. 

Edited by caseyjones
  • 1 month later...

Ahogy ott ül a Jedi "jin-jang" mellett és hirtelen ráront a kamera, hmmm. Amit és ahogy mond Luke, a mellé ez nagyon dögös megoldás, szeretem. Rey beszólása után Luke feje: zseniál. Erre nem is gondolt. ott esik csak le neki... nagy pillanat.

• 1 year later...
  • 5 weeks later...
27 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Esküszöm imádom, ahogy Chewie eszi (enné) a sült porgot a többi előtt. Ehhez hasonló morbid jeleneteket családbarát filmben utoljára az első két Shrekben láttam.

Szerencsére sokkal inkább vicces, mint morbid. :)

Ha már poénok: nem tudom megunni, hangosan felvakkantok amikor látom... Csuvi üvöltve beszakítja az ajtót, Luke felugrik és az a fej... mindkettőjük feje és hangja. :) "idejössz nekem egy betépett csajjal, bazdddmeg, és belehajtasz a házamba?!" (Ponyvastarwars)  :lol2:

Edited by Darth Porg
  • Vicces 4
  • Tetszik 1

A tróntermi harc. Amikor Rey és Kylo egymásra néznek, majd hátat fordítanak egymásnak, és elkezdenek az őrökkel harcolni. Szerintem egy csodálatosan megkomponált jelenetsor, és a zene is tökéletes alatta.

• Like 3
  • Tetszik 4
  • 4 months later...

Luke Skywalker utolsó harca a kedvencem, talán az egész trilógiából. A monológja a "párbaj" alatt, miszerint Kylo Ren mindegyik állítása téves, majd ahogy ezután a napba nézve meghal. Már sokszor láttam, de még mindig elérzékenyülök. 

• Like 1
  • Tetszik 6

Hatalmas katarzis volt az a jelenet a moziban, amikor kisétált, és azóta is beleborzongok minden újranézésnél. Az "öreg Luke"-ot nyugodtan tekinthetjük új karakternek akár, annyira újszerűen hatott. Így nálam holtversenyben Kylo-val ők ketten az új trilógia legjobb új karakterei. Zseniális amit Rian kezdett vele ebben a filmben, akárcsak Mark Hamill alakítása, aki annak ellenére nyújtotta élete legjobb alakítását, hogy talán sosem békélt meg igazán a szerepével.

Edited by Yoda József
  • Like 3
  • Tetszik 3
7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hatalmas katarzis volt az a jelenet a moziban, amikor kisétált, és azóta is beleborzongok minden újranézésnél. Az "öreg Luke"-ot nyugodtan tekinthetjük új karakternek akár, annyira újszerűen hatott. Így nálam holtversenyben Kylo-val ők ketten az új trilógia legjobb új karakterei. Zseniális amit Rian kezdett vele ebben a filmben, akárcsak Mark Hamill alakítása, aki annak ellenére nyújtotta élete legjobb alakítását, hogy talán sosem békélt meg igazán a szerepével.

Teljes mértékben egyetértek. 

Nekem nagyon tetszett Rian Johnson megközelítése Luke-hoz. (Ha jól tudom a ROTJ- nél is felmerült hogy Luke a győzelme után visszavonul egy szigetre.)  Ezért is sajnálom a sok negatív hangot a film körül, mert nem arról megy a vita hogy menyire volt igaza, Luke-nak, hogy a Jedi rendnek véget kell érnie, és a film végére miért látta úgy, hogy Rey miért tudja úgy ujjá teremteni, hogy fent maradjon az egyensúly. (Csak a ti fórumotokon.) 

Én is szeretem Kylo Rent. Adam Driveré a legjobb színészi teljesítmény az ST-ben. A többi filmjében is jó, remélem előbb-utóbb Oscart nyer, de erről a megfelelő topikba.

• 9 months later...

Ha csak egy jelenetet kellene mondanom a megannyi zseniális jelenet közül, akkof a választásom erre esne. Nagyon hatásos jelenet amikor Luke és Yoda újra találkozik. 

• Like 1
  • Tetszik 2