Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem volt hivatalos rabszolga. Plutt kinevelte hogy hozzon alkatrészeket a lány meg hozott. Amikor nagyon kicsi volt akkor valszeg a szökés egyenlő lett volna a halállal később meg már csak ehhez értett. Szerintem Pluttot olyan nagyon nem érdekelte volna ha később megszökik. Már rég behozta az árát. Viszont szerintem a marhaságot arról hogy a szülei egyszer majd visszajönnek ő etette meg a lánnyal. Ezzel biztositotta hogy sokáig ott marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Nyilván ő sokszoros áron adja tovább, amiket Rey hoz neki. Még az Első Rendhez is bevan csatornázva, elvégre rögtön tud BB-8-ről is, szóval biztos van kinek eladni. Szinte a semmiért kap értékes alkatrészeket. Rey valszeg pár nap alatt többet hoz neki mint amennyit a lányért fizetett.

Szerintem Cupsy úgy értette - max majd kijavít - hogy miért venne meg Unkar egy kislányt, amikor a bolygón nagyon úgy fest, hogy az emberek amúgy is neki dolgoznak, mert nála van a kaja az embereknél meg nem ehető, de értékes tárgyak? Unkar kivételezett helyzetben van a kaja miatt, ami van nála, így kvázi mindegy, hogy az emberek a rabszolgái vagy sem, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakkun nem mindenki él Unkarból. Pont az ep.7 elején egy egészen normális falut láttunk (amit aztán az Első Rend kiirt). Azok aligha Unkar fejadagjaiból éltek. A Birodalom vége cimü regényben kicsit többet láttunk a Jakkuból és az mégjobban aláhúzza ezt a tényt. Igazából az derül ki hogy már Unkar előtt is volt itt élet. Neki tehát be kell háloznia a helyieket ahhoz hogy legyenek saját roncsvadászai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jakkun van egy nagy város is, Kráterváros, illetve ott volt Niima, a hutt földalatti szektája is, stb. Mondjuk ezek közel sem fejlett települések, mert pl. navigációs jeladó csak egy helyen van: Niimában, így bárki, aki a bolygóra megy, kénytelen ott leszállni (ha csak nem sutyiba parkol, mint Qui-Gonék a Tatooine-on). Meg akadnak még kisebb falvak.

Unkar igazából Niima Helyőrség kiskirálya, a jakkui csata után lezuhant roncsokra rárepülő roncsvadászok fölött "uralkodik". De még a Niima Helyőrségen sem ő az egyetlen, aki roncsokat ad és vesz, csak neki van a legnagyobb készlete, amit azzal ért el, hogy az egyik lezuhant csillagrombolókból és köztársasági hajókból megszerezte az összes fejadagot, így el tudja látni az oda érkezett (és idővel ott is ragadt) roncsvadászokat kajával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem Cupsy úgy értette - max majd kijavít - hogy miért venne meg Unkar egy kislányt, amikor a bolygón nagyon úgy fest, hogy az emberek amúgy is neki dolgoznak, mert nála van a kaja az embereknél meg nem ehető, de értékes tárgyak? Unkar kivételezett helyzetben van a kaja miatt, ami van nála, így kvázi mindegy, hogy az emberek a rabszolgái vagy sem, nem?

Így-így! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb dologban egyetértek az előttem szólókkal. Ugyan most is azt mondom, hogy ami miatt "Sehonnai Rey" sztorija így tökéletesen összeáll, más utalások miatt ugyanígy működhetett volna az is, ha Rey szülei nem "senkik". Csak persze azt is ügyesen és okosan kellett volna megvalósítani, ahogyan ezt a másik verzióval is tették. De az biztos, hogy ez a megoldás így kerek és jól funkcionál, elégedett vagyok vele.

 

Luke-ra viszont én sem mondanám, hogy beképzelt lett volna, vagy akár csak egy kicsit is a fejébe szállt volna a dicsőség. Anakin ilyen volt, de Luke szerintem nem. Nem ismerjük persze, hogy milyen a 6 és 7 között, de a 8-ban elmeséltek alapján szerintem másról van szó. Luke nem azért mondja, hogy ő volt a nagy jedi mester, az utolsó jedi, meg a legenda, mert hogy ő maga így gondolná, vagy gondolta volna magáról bármikor is. Inkább azért, mert így akarták őt látni, sokan így is látták. És ez a hatalmas nyomás, felelősség volt az, amit nem bírt elviselni.

 

Rey kapcsán is azt érzem, hogy azzal van könnyebb helyzetben, hogy ez a külső nyomás nem lesz rajta. Belül szerintem nem attól függ, hogy valaki elszáll-e magától, hogy honnan származik. Ez inkább jellem kérdése, hogy ki milyen típus, mire hajlamos. Ha úgy nézzük, Rey meg pont azért válhatna beképzeltté, mert alkoholista senkik gyermekeként ilyen erős, és egyedül ilyen messzire jutott. "Könnyű az Erő gyermekének vagy a Kiválasztott fiának nagy dolgokat véghez vinni". De egy sehonnan jött senki rabszolga roncsvadász mindent saját magának köszönhet. Csak Rey nem ilyen volt, hogy ezt így fogja fel.

Szóval szerintem inkább az a kulcs, hogy nincs meg rajta az az extra nyomás, hogy "te vagy ennek vagy annak a fia/lánya, így muszáj csodákat tenned és hatalmasnak lenned". Egyrészt nincs meg benne sem az az irreálisan magas elvárás önmagával szemben. Másrészt pedig kívülről se folyton azokat az impulzusokat kapja, hogy neki kell megváltani a világot, meg mekkora csodálatos valaki. Szépen nyugodtan járhatja a maga útját. Most ez annyiban változik kicsit, hogy mégiscsak rámarad egyfajta felelősség Luke után, de szerintem megbirkózik ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Luke-ra viszont én sem mondanám, hogy beképzelt lett volna, vagy akár csak egy kicsit is a fejébe szállt volna a dicsőség. Anakin ilyen volt, de Luke szerintem nem. Nem ismerjük persze, hogy milyen a 6 és 7 között, de a 8-ban elmeséltek alapján szerintem másról van szó. Luke nem azért mondja, hogy ő volt a nagy jedi mester, az utolsó jedi, meg a legenda, mert hogy ő maga így gondolná, vagy gondolta volna magáról bármikor is. Inkább azért, mert így akarták őt látni, sokan így is látták. És ez a hatalmas nyomás, felelősség volt az, amit nem bírt elviselni.

 

Pontosan így látom én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És, hogy Kylo honnan tudhatta, hogy Jakkun haltak meg Rey szülei?

Nekem szimplán az jutott eszembe, hogy Unkar Plutt-tól tudja az ep7 idejéből, csak eddig nem jött elő a ténnyel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, MissKarrde írta:

Nekem szimplán az jutott eszembe, hogy Unkar Plutt-tól tudja az ep7 idejéből, csak eddig nem jött elő a ténnyel. 

Na igen, Plutt együttműködött az ER-del BB8 kapcsán is. Amikor kiderül, hogy egy lány tréfálta meg őket, akkor simán kiderülhet, hogy Reyről van szó, akiről aztán Plutt adhat le infókat az ER-nek, így Kylonak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami igazán szemet szúrhatott volna korábban. Rey FOKOZATOSAN vált ruhát az Ach-To-n, megérkezett a roncsbányász ruhában, itt már van egy csinos felsője, és amikor megy Kylo elé, ott már olyan csizma van rajta, amilyet szerintem a fiatal Obi-Wanon láttunk. Jött egy "senki" és egy Jedi kel majd útra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Ami igazán szemet szúrhatott volna korábban. Rey FOKOZATOSAN vált ruhát az Ach-To-n, megérkezett a roncsbányász ruhában, itt már van egy csinos felsője, és amikor megy Kylo elé, ott már olyan csizma van rajta, amilyet szerintem a fiatal Obi-Wanon láttunk. Jött egy "senki" és egy Jedi kel majd útra :)

Sajnos megint ki kell ábrándítsalak, de egészen addig, amíg el nem hagyja az Ahch-Tót, ugyanabban a ruhában van, amit az ep7 végén viselt - a rocsvadász ruhát meg már abban a filmben leváltotta a D'Qaron. Csak néha nem viseli a mellényt, máskor meg esőkabát is van rajta.

Az Ahch-To elhagyása (és a szanaszét ázása) után a Falconon váltja le a teljes d'qari szerelését Jedi ruhára. Az jó kérdés viszont, hogy miért van hagyományos Jedi viselet női kivitelben a Millennium Falcon fedélzetén. Ha csak útközben meg nem álltak valahol shoppingolni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

. Az jó kérdés viszont, hogy miért van hagyományos Jedi viselet női kivitelben a Millennium Falcon fedélzetén. Ha csak útközben meg nem álltak valahol shoppingolni. :) 

Szerintem az eredetileg Leiának lett szánva az EP 6 után mikor még úgy lehetett hogy Luke a húgit is kiképzi Jedinek. Han meg az asszonynak szállította a ruhát. De mivel Leia politikus maradt és esze ágában sem volt Jedinek lenni, így a ruha sok évig a Falconon maradt Rey felbukkanásáig.

 

 

Na de Rey. Tartom magam ahhoz hogy nekem Rey a nagybetűs lélek, a nagybetűs jó. Tényleg úgy nézek rá mintha a kishúgom lenne akit csak átölelnék és mindenkit lemészárolnék aki csak csúnyán néz rá. Imádom a naivitását(Kylot meg lehet menteni), Az Erő tárgyak mozgatásáról szól(milyen aranyos volt már mikor ezt mondta). Ugyanakkor egy hatalmas erő is tartozik hozzá amit felvállal. Hányan menekülnének el ha rájönnének mi van bennük(még hibáztatni sem lehetne őket), de ez a lány szembenéz vele. Ehhez úgy gondolom emberfeletti bátorság kell és ez megvan Reyben. A senki szót nem kedvelem mert nagyon lenéző(hisz a Föld nevü bolygón mindannyian azok vagyunk mondjuk Stallonéhoz képest), inkább az átlagembert használnám helyette, Tulajdonképpen még Luke-oit is ő terelte a helyes útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Frenkie írta:

Szerintem az eredetileg Leiának lett szánva az EP 6 után mikor még úgy lehetett hogy Luke a húgit is kiképzi Jedinek. Han meg az asszonynak szállította a ruhát. De mivel Leia politikus maradt és esze ágában sem volt Jedinek lenni, így a ruha sok évig a Falconon maradt Rey felbukkanásáig.

Megvettem, ez tökéletesen kézenfekvő válasz. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerinted egy ezer éves ruha így néz ki? :) Szétporladna ha csak hozzá érnél.

Szerintem kár abba belemenni, hogy a SW világában a különféle anyagok hogyan bírják az idő vasfogát. :)

 

Mindenesetre Frenkie magyarázata nagyon szép és stílszerű. ;)

 

Amúgy szerintetek mennyi esély van arra, hogy Reynek megjelenjenek az Erőszellemek? Luke-ra én kifejezetten számítanék, de hogy esetleg az öreg Yoda vagy Obi-Wan is tiszteletét tegye? Kenobi pl. a látomásában szólt hozzá pár szót. Akár Anakin is szóba jöhetne, de őt inkább Kylo körül tudnám elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Reynek már csak Luke fog megjelenni, mert a többiekhez semmi köze. Minek jelenjen meg Obi-Wan, Yoda vagy Anakin, amikor Rey azt sem tudja, hogy ezek kicsodák? A találkozás első szakasza arról szólna, hogy az Erőszellemek megpróbálják elmagyarázni, kik is ők és miért vannak ott, annak a Reynek, aki nem is élt, amikor ők fizikailag meghaltak. :)

Érdemi információval sem tudnának szolgálni. A régi Jedi Rendről Luke mindent elmondott, amit kellett, azon kívül mit mondhatnának? Sztorizgassanak olyan dolgokról, amik Reynek semmit sem jelentenek?

Benről, Yodáról és Anakinról, mint Erőszellemről a filmekben szerintem már lemondhatunk. Senki sem él, akikhez kötődnének, akit meg be lehet ide csatlakoztatni, az Rey, de neki elég Luke. Nem kell mellé egy szellem közgyűlés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én nem láttam a fától az erdőt,de azt mondjátok meg nekem,hogy Kylo honnan tudott Reyről már a FA-ben is...?
-mielőtt szétveri először a berendezést a 7.ben,közli vele a tiszt,hogy nincs meg a driod és egy rohamosztagos meg egy lány is velük van,

kapásból odarántja és kérdezi hogy: Milyen lány??-mintha érezné kiről lehet szó.
-Takodana-n amikor találkoznak közli Rey-el,hogy már sokat hallott róla

A TLJ-ban Snoke ugye Skywalkert feltételezte,mint akit az Erő Kylo ellen 'küld'. Elismerte,hogy rosszul.Tehát nem Snoke mesélt a lányról Kylonak... úgy gondolom,hogy csak a 7. rész közben tudatosulhatott benne,hogy más valakiben lesz meg az ellenfele Kylo Ren-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból hogy az kérdezi hogy "milyen lány?" szerintem az derül ki, hogy nem tudja milyen lányról van szó és szeretne róla információkat tudni. Ezek után nyilván elmesélik neki hogy volt egy lány, aki ellopta a Falcont és lerázott két Tie fightert, majd a bandatagok leadták a jelentést arról hogy miként csúsztak ki az ő kezeik közül. Nyilván ezekre utalt a Takonadán (most arról nem beszélve hogy akár Unkar Plutt-ot is kikérdezhették Rey-ről, hisz láttuk hogy Plutt összeköttetésben van az Első Renndel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo csak arra utalt amit másodkézből hallott róla, miután mindig felmerült ha a térképről volt szó. Mitakát meg azért fojtogatta, mert az már sok volt enki, hogy egy lány is átverte a nagy rohamosztagosakat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az a helyzet, hogy Mitaka esetében kiakadt azon, hogy egy lány babrált ki velük. Ugye már eleve gúnyosan kérdez vissza, hogy egy droid elkötött egy hajót. Aztán erre kapja válaszul, hogy egy lány segített az ellenállóknak. Már önmagában furcsa, hogy egy isten háta mögötti helyen csak úgy feltűnik "egy lány", aki segít megszöktetni a droidot. És ugye kb. semmit nem tud róla Mitaka, ha csak így emlegeti, ez elég irritáló. Az meg pláne felcseszi Kylot, hogy egy lány firkálta meg őket.

 

Később pedig azért mondta, hogy sokat hallott róla, mert eleve ott volt a mitakás eset. De nyilván azt követően mindenhol próbáltak utánajárni, hogy mégis ki lehetett az a titokzatos nőszemély, akinek a létezését többen megerősíthették, illetve némi infóval szolgálhattak róla.

2017. 12. 28. - 16:47, Lizardking írta:

A TLJ-ban Snoke ugye Skywalkert feltételezte,mint akit az Erő Kylo ellen 'küld'. Elismerte,hogy rosszul.Tehát nem Snoke mesélt a lányról Kylonak... úgy gondolom,hogy csak a 7. rész közben tudatosulhatott benne,hogy más valakiben lesz meg az ellenfele Kylo Ren-nek.

Szerintem ez csak akkor tudatosult igazán Snoke-ban, amikor rájött, hogy Luke nincs épp a helyzet magaslatán. Kezdhetett gyanakodni már a 7 után is, hiszen Rey "újoncként" többször kibabrált Kyloval, Snoke pedig Luke-ot sokkal erősebbnek feltételezte. Szóval sejthette, hogy ha Kylo nem fejlődik hirtelen rengeteget, akkor nem lehet méltó ellenfele Luke-nak, ellenben Rey közelebb áll Kylo szintjéhez. Viszont végleg akkor gondolhatta meg magát, amikor Luke (szerinte) teljesen kikerült a képből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összegyűjtöttem a gondolataimat Rey származása kapcsán és pontokba szedtem az okokat amik miatt szerintem jó útra léptek azzal, hogy Rey "sehonnai" lett. Tehát az okok, amiért ez jó húzás volt:

 

latest?cb=20160416185508

 

1. Mert ez következik az ep.7-ből

Itt a fórumon sokat beszéltünk Rey származásáról a TFA után és már pusztán Abrams filmje után bennem az a kép kristályosodott ki, hogy Rey-nek nem lehetnek nagy ősei. Ugyanis:

-Békeidőben hagyják ott egy kietlen bolygón, amihez képest még a Tatooine is a francia riviérának tűnik 

-Nem csak a kezét látjuk de halljuk is Unkar Pluttot. Bárki is passzolta le a kislányt az egy aljas roncskereskedőnél hagyta ott. Mivel a szülei után síró kis Rey-re rárivall, hogy "Quit, girl!", egyértelmű, hogy nem az évek során vált szőrösszívűvé. Mindig is egy rohadék volt.

-A gyenge Erőhasználó Maz Kanata ezt mondja neki a szülei kapcsán: "You already know the truth. Whomever you're waiting for on Jakku they are never coming back. But there is someone who still could. The belonging you seek is not behind you, it is ahead". Kanata gyakorlatilag kimondja, hogy akikre vár -a szüleire- azok nem fontosak és nem ezzel kell törődnie hanem előre kell néznie.

-A rajongók körében potenciálisnak kinevezett szülők illetve azok esetleges barátai egyáltalán nem úgy reagálnak Rey-re mintha az Solo vagy Skywalker származék lehetne. A legárulkodóbb Leia reakciója. Finn azt mondja neki, hogy kiakarja szabaditani a barátját a Starkillerről, mire Leia nyugtázza, hogy Han már beszélt neki a lányról és ennyi. Láthatóan Leiát nem különösebben érdekli. Ha csak meglenne a kicsi esély rá, hogy a Jakkun van egy lány aki Solo vagy Skywalker leszármazott Leia nem így reagálna.

A felsorolt érvek sorában főleg Unkar Plutt gyámsága és Maz szavai győztek meg arról, hogy Rey egy "senki".

 

2. Mert a Star Wars univerzumban nagy felmenők nélkül is lehet valaki nagy jedi

A prequelekből kiderül két fontos információ:

-Egyrészt a Köztársaság területén szinte minden Erőhasználót jedivé képeznek - vagy megpróbálnak (Qui-Gontól tudjuk, hogy ha Anakin a Köztársaság területén születik már rég felfedezték volna)

-A jediknek nincsenek gyerekeik

Utóbbi a rend kihalásához vezetne, ha a leendő jediknek csak Erőhasználók tudnának életet adni. Valójában erős a gyanú, hogy a messzi galaxisban nincs Kenobi, Yoda meg Windu klán: a rend ismert figurái nem jedi famíliák leszármazottai, ahol az Erőhasználat a szülőkről a gyermekekre száll. Sokkal valószínűbb, hogy a nagy jedik jó része annak idején "senkik gyermekeként" kezdte. Ezt erősíti a vonatkozó The Clone Wars epizód a Children of the Force is, ahol láttunk pár jedi szülőt és mindegyikük egyszerű átlag"ember" volt. A Skywalkerek ilyen szempontból kivételek voltak, nem pedig a szokásos normák. De bizonyos értelemben Anakin is egy senki gyermeke, hisz Shmi Skywalker nem volt Erőhasználó. Ő extravagáns eset, lévén csak egyetlen szülője van, de a maga sajátos módján épp a Kiválasztott születése is jelzi hogy a nagy Erőhasználók születéséhez nem kell legendákba illő szülő. Ez egy ennél sokkal megfoghatatlanabb folyamat.

 

3. Mert ez egy szép tanulság

Volt idő, amikor az egész társadalom szentül hitt benne, hogy nem csak a mesékben de a valóságban is a származás számít igazán: nagy tetteket csak nagy családok sarjaitól lehet várni. A törvények is eszerint íródtak: ugyanazért a gaztettért más büntetés járt a nemesnek és más a nép egyszerü gyermekeinek. Ez a gondolkodás persze visszatükröződött a mesék egy részében is. Azok a legendák, amik a királyi udvarokban születtek mind tele voltak csodás vérvonalú hősökkel. A németek legnagyobb hatású legendája a Nibelungen egyik központi figurája Siegfried a sárkányölő, aki amikor épp nem Izland királynőjét Brünhildát győzi le csellel és nem Fafnir a sárkány vérében fürdik akkor épp Xanten hercegeként regnál. Artúr király pedig hiába kezdi a pályafutását apródként aztán kiderül róla, hogy ő a legendás uralkodó Uther Pendragon és Lady Igraine gyermeke. Vagy ott a Roland-ének: a címszereplője, aki hősies halált halt a szaracénokkal vívott küzdelemben a mese szerint I. Károly frank császár unokaöccse volt. Az ének egy valódi katona történetén alapszik viszont az igazi Roland bizonyosan nem volt királyi sarj. Mint látható régen megvolt rá az igény, hogy a nagy hősök nagy emberektől származzanak. De biztos, hogy ez egy jó dolog?

Amikor Shakespeare halála után az utókor elkezdte felmagasztalni a munkásságát, a britek egy része kínosan érezte magát: a legnagyobb drámaírójuk ugyanis egy egyszerű senki volt. Shakespeare polgári családba született, apja egyszerű kereskedő volt. Egyes források szerint amikor először Londonba kerül a színház vendégek lovát látta el. Hogy jöhet egy ekkora lángelme a semmiből? A választ hamar kitalálták: rögtön jöttek az elméletek a titkos nemesi háttérről meg arról hogy a Shakespeare csak egy álnév. Megvan az a sok videó Rey titkos származásáról? Nahát ahhoz hasonlók születtek csak akkor nem Reddit bejegyzések meg Youtube-videók hanem akadémikus elemzések formájában. Amikor pedig kiderült hogy a kiszemelt nemes semmiképp sem lehet Shakespeare akkor gyorsan kerestek egy másik grófot akire rásüthették a nagy művek írását.

Szerencsére ezen a gondolkodáson már hellyel-közel túlléptünk. Ha megláttunk egy lángelmét vagy egy kivételes sportteljesítményt nem gyanakszunk nagy ősökre. Ésúgy van rendjén, ha ez a gondolkodás korunk meséiben is megjelenik. Miféle tanúlság az, hogy felveheted a kesztyűt a gonosz ellen... de csak akkor ha beleszülettél a Skywalker családba, egyébként meg semmi esélyed? Rey ilyen szempontból egy igazi modern mesehős, aki annyira alulról jött, hogy ennél lejjebbről már nem is lehetne. A világvégi Jakku bolygó lecsúszott részeg semmirekellői adtak neki életet, akik annyira senkiháziak voltak hogy egy jó berúgásért még a saját gyereküket is eladták. Ennyire lentről még az egyszerű emberek ajkán született népmesei figurák se érkeztek. De pont ez a lényeg. Bárkik is voltak: nem számít. Rey a saját jogán lesz hős.

 

Tehát summázva: azért jó, hogy Rey nem egy nagy családból származik, mert ez következik az ep.7-ből, mert a Saga világában ennek már megvan ágyazva és mert ez egy szép tanulság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek összefoglaló! Én nagyon bízom benne, hogy Abrams nem gondolja meg magát. Ezek mind az ő karakterei, és emlékszem amikor olvasta a Rian forgatókönyvét valami olyasmit mondott, hogy ők is valahogy így képzelték a karakterek jövőjét. A két rendező összedolgozott amit szokás elfelejteni. Nem csak úgy a levegőbe írták a történetet, egymás ellen. Szóval Rey maradjon csak ilyen kis "senki". Ezen a képen is annyira sajnálatraméltó szegény. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.