Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Pildi írta:

Erről már beszéltünk, mehettek a bolygó másik oldarára is akár, ez nem jelent semmit most már. Kiderült, hogy nem érdekes a származása, pont.

Sose láttalak még ilyen határozottnak. Pildi eldobta a fénykardot Rey ügyben. :D 

 

b8e5e751ace398935386088e4515d4622c69ad98

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként értem én, hogy el kell majd még ütni az időt az ep9-ig, ezért megy az agyalás sok mindenen. De ha már Reyről van szó, nem lenne több értelme arról gondolkodni, vajon merre visz innen az útja? Mit csinál a könyvekkel? Ott marad-e az Ellenállással, vagy külön úton indul el? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pildi írta:

Egyébként értem én, hogy el kell majd még ütni az időt az ep9-ig, ezért megy az agyalás sok mindenen. De ha már Reyről van szó, nem lenne több értelme arról gondolkodni, vajon merre visz innen az útja? Mit csinál a könyvekkel? Ott marad-e az Ellenállással, vagy külön úton indul el? :)

Látod, sokaknak még mindig Rey múltja a fontos, nem az út, ami előtte áll. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy repedt kristály Kylo kardjában igen bizonytalan pengét eredményezett. Ezek után kétlem, hogy életbiztosítás lenne törött kristállyal kísérletezni. :) 

A kétpengéjű fénykard szerintem is jól állna Reynek. Tulajdonképpen a sok bottal hadonászás után baromira adja magát egy kétpengéjű fénykard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Messze esett az alma a fájától. :) De az én fejembe még mindig nem fér bele, hogy fröccspénzért hogy lehet eladni a saját gyerekedet? Milyen sz*rházi szülei lehettek Rey-nek? És őket várja még 20 év múlva is.

 

Más. Azért a lány is érezte magában az Erőt, mert Luke-nak mondja, hogy mindig is meg volt benne. Ezek szerint már korábban is felfigyelhetett néhány képességére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Messze esett az alma a fájától. :) De az én fejembe még mindig nem fér bele, hogy fröccspénzért hogy lehet eladni a saját gyerekedet? Milyen sz*rházi szülei lehettek Rey-nek?

 

Itt még lehet egy csavar esetleg a IX-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehezen lehet kivédeni épp ésszel, hogy rendes emberek miért hagyták volna ott a lányukat rabszolgának. Én nem számítanék nagy csavarra, mert ezt nem lehet kimagyarázni. Ha csak nem az lesz, hogy azok akik eladták csak a nevelőszülei voltak. De ez meg már erőltetett lenne. Nagyon remélem Abrams nem fog a fanok nyarvikolásától megijedni. Lucas következetesen végig vitte a koncepcióját, tegyen így Abrams is. Ne a fanok mondják ki milyen legyen és honnan jöjjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nehezen lehet kivédeni épp ésszel, hogy rendes emberek miért hagyták volna ott a lányukat rabszolgának. Én nem számítanék nagy csavarra, mert ezt nem lehet kimagyarázni. Ha csak nem az lesz, hogy azok akik eladták csak a nevelőszülei voltak. De ez meg már erőltetett lenne. Nagyon remélem Abrams nem fog a fanok nyarvikolásától megijedni. Lucas következetesen végig vitte a koncepcióját, tegyen így Abrams is. Ne a fanok mondják ki milyen legyen és honnan jöjjön.

Az, hogy Rey szülei senkik nagyon remélem, hogy így marad. Hogy miért hagyták hátra, az még változhat a IX-ben simán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De az én fejembe még mindig nem fér bele, hogy fröccspénzért hogy lehet eladni a saját gyerekedet? Milyen sz*rházi szülei lehettek Rey-nek? És őket várja még 20 év múlva is.

Miért, milyen apa az, aki rátámad a terhes feleségére, gyerekeket, nőket és férfiakat gyilkol meg tömegesen és brutálisan? Luke mégis indealizálta a fatert. Ha nem tudod, mi az igazság, fantáziálhatsz, hogy valami szép lesz a vége. Aztán lecsap az igazság rideg, brutális valója, ahogy Reyre, Luke-ra és Leiára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Az, hogy Rey szülei senkik nagyon remélem, hogy így marad. Hogy miért hagyták hátra, az még változhat a IX-ben simán.

Attól függ milyen hatása lenne Rey-re. Mert ha nem sok akkor kár is vele foglalkozni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo (ha igazat mondott egyáltalán) szavait nem kell ennyire szó szerint érteni. Aligha az történt, hogy Rey szülei beugrottak Unkarhoz, nem volt már zseton, így otthagyták Reyt két üveg piáért. Az, hogy eladták a lányukat, hogy vedelhessenek, sokkal inkább szólhatott a felelősségtől való szabadulásról.

 

Alapesetben egy gyereket nevelni kell, foglalkozni kell vele, etetni-itatni kell, eltartani stb.. Ez rengeteg időt, energiát és pénzt igényel, amit egy erkölcsös és jóravaló ember kérdés nélkül beletesz a sztoriba, mert így természetes. Vannak viszont olyanok, akiknek többet jelent a maguk nem épp magasröptű életvitele, pl. drogokkal és/vagy piával tarkított "éljünk bele a nagyvilágba" alapon. Rey szülei valószínűleg ilyen figurák lehettek, akik nem akartak felelősséget, kötöttségeket, alkalmatlanok voltak egy normális életre, amibe egy gyerek belefért volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És erre a kézenfekvő megoldásuk az volt, hogy egy emberileg náluk semmivel sem jobb lénynél hagyják a lányukat pénzért. Ügyes! Mindezt úgy, hogy tudjuk: Jakkun van árvaház, de ha már volt hajójuk, akár egy civilizáltabb világra is elvihették volna szegény lányt. Nem, az a két állat nem azért hagyta így hátra a lányát, mert nem akartak felelősséget. Egyszerűen Unkat volt az első, aki hajlandó volt fizetni nekik annyit, amennyiből megvehették a következő adag drogot, piát, vagy bármit, amivel kiiktathatták amúgy sem sokat használt agyukat.

Mert valószínűleg tényleg nem kell Kylo szavait szó szerint venni (de igazat szólt, az fix), ám ezzel a szóhasználattal remekül lefestette őket: két emberi hulladék volt, akik a saját kicsinyes, önpusztító vágyaik miatt eladták a saját lányukat egy másik hulladéknak. Két sz*r alak, akik arra sem méltóak, hogy Rey csak gondoljon rájuk. Két alak, akik remélhetőleg minden percet szenvedéssel töltöttek, amíg a sors végül túl kedves nem lett hozzájuk, és hagyta kinyiffanni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7 flashbackban 5-6 évesnek tűnik. Nem hiszem, hogy sok emléket gyűjthetett róluk. Azt a keveset meg olyan körülmények között simán elfeledhette, vagy vágyálmaival helyettesítette. Azért valószínűleg Unkar Plutt-nál sem volt fenékig tejfel az élete, egy életre elég rossz emléket szedhetett össze mellette, aminek hatására idealizálta a szüleit, akikre alig emlékszik és azt is rosszul - ebben igazán semmi különös nincsen. De a lelke mélyén azért még tudta, mi az igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de nyilván aki szülőként inkább szabadul a saját gyerekétől, hogy folytathassa a kicsapongó és erkölcstelen életét, annak az értékrendjével hatalmas problémák vannak. Persze, hagyhatták volna árvaházban meg vihették volna civilizáltabb vidékre is, de miért tették volna? Nem voltak jó emberek, pont ez a lényeg. Nekik az volt a kézenfekvő megoldás, hogy lepasszolják valahol, ahol fizetnek is érte, aztán ennyi, csak szabaduljanak tőle.

 

Sajnos a mi világunkban se mindenki árvaházba viszi vagy a kórházban hagyja a gyerekét, ha nem akarja nevelni. Még csak nem is a templomküszöbre teszik. Ettől függetlenül nem is arról van szó, hogy konkrétan eladják egy dílernek pár g-ért. Én egy szóval nem állítottam, hogy Rey szülei nem voltak erkölcsileg hulladékok, azok voltak. Sokféleképp meg lehet szabadulni egy nem kívánt gyerektől, ők választottak egyet az ízléstelenebbek közül. Nyilván sok ennél jobb vagy rosszabb megoldás lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.