Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Amikor Reyt a szülei ott hagyják, ő akkor is könyörög utánuk, tehát ezen a momentumon kívül talán nem volt hozzájuk kötődő rossz emléke. Valószínűleg a szülei nem bántották, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ismerek olyan családot ahol az anya rendszeresen pszichésen bántalmazza a gyereket annyira hogy pszichológushoz kell járatni a kislányt. A gyerek mégis roppant mód kötödik hozzá. Ebben a korban ahhoz hogy a gyerek erősen kötödjön a szülőhöz és féljen az elválástól, nem kell feltétlenül jól bánni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, pb69 írta:

Sajnos a mi világunkban se mindenki árvaházba viszi vagy a kórházban hagyja a gyerekét, ha nem akarja nevelni. Még csak nem is a templomküszöbre teszik.

Igy van! Van aki az újszülött csecsemőjét a kukába dobja. Több ilyen esetet dokumentáltak. Rey eredet-történetében igazából semmi különös nincs. Nem történt vele semmi ami a mi világunkban nem történhetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, pb69 írta:

Jó, de nyilván aki szülőként inkább szabadul a saját gyerekétől, hogy folytathassa a kicsapongó és erkölcstelen életét, annak az értékrendjével hatalmas problémák vannak. Persze, hagyhatták volna árvaházban meg vihették volna civilizáltabb vidékre is, de miért tették volna? Nem voltak jó emberek, pont ez a lényeg. Nekik az volt a kézenfekvő megoldás, hogy lepasszolják valahol, ahol fizetnek is érte, aztán ennyi, csak szabaduljanak tőle.

Én is ezt mondom. Olyan alakok voltak, akikkel mellett egy talicska trágya aranyat ér. Nem ellened érvelek, veled értek egyet. Sajnos a mi világunkban is vannak ilyen fosadékok, akiket jobb lenne belelőni a Dunába. Rey történetében semmi hihetetlen nincsen, sajnos. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben utánakerestem és kiderült hogy régen annyira szokássá vált hogy az emberek rabszolgának eladták a lányukat hogy külön törvénnyel kellett szabályozni a dolgot. Még a Biblia is külön foglalkozik a dologgal (Mózes második könyve szerint azok a lányok akiket az apjuk adott el rabszolgának nem szabadithatóak fel olyan könnyen mint a férfi rabszolgák....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És sajnos a Földön szegényebb országok (vagy gazdagabb országok szegényebb területein) még ma is dívik. És olykor bizony olyan embereknek adják el őket, akikhez képest Unkar Plutt a Télapó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 19. - 19:25, pb69 írta:

A 8 alapján én úgy látom, hogy Rey abban kiemelkedő, hogy elképesztően gyorsan és ösztönösen tanul. Mindenki lehet messze átlagon felüli valamiben, Reynél ez lehet a kulcs. Mondhatjuk, hogy ha folyamatosan, éveken át olyan ütemben fejlődik, mint eddig, akkor irtó magasra fog jutni és mindenkinél hatalmasabb lesz. De ez nem biztos, elvégre azt nem tudjuk mekkora potenciál van benne, csak azt, hogy nagyon tanulékony

Ez viszont az átlagon felüli Erőképességének lehet köszönhető. Anakin ha képzetlenül nő fel akkor olyasmi lett volna mint Rey. Csak az a kérdés mennyire speciális a lány ereje. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az a helyzet, hogy páréves kiskölyköt is láttunk tudatosan játékokat lebegtetni. Így én azt mondom, Rey ereje azért nem kirívó.

Hacsak annyiban nem hogy Kylo Rent folyamatosan alázza a képességeivel aki meg nem piskóta az Erőben. Bár Kylo is "csak" a lézersugár megtartását tudja felmutatni plusszként

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát azért Craiten a fél hegy lebegtetését szinte 0 tanítás után nem nevezném átlagosnak.

A praeto guardok lenyomása sem volt egyszerű, érdemes megnézni, hogy Kylo mennyire szenved vele.

Igazából Rey nagyon gyorsan indult a VII-ben nem semmi dolgokat művelt 0-ról. Értem, értem, más csecsemők is képesek lebegtetni, stb. De Kylo elmetrükkjét visszaverte, majd egyből meg is tanulta alkalmazni, és aztán legyőzte a kissé összezavarodott Kylot is fénykardpárbajban.

 

Rey erejét leginkább Snoke gyengíti a VIII-ban, aki simán azt csinál vele, amit akar. Viszont, ha Snoke Sidious / Yoda szintjén van (volt), akkor ez nem sokat jelent Reyre nézve max, hogy tőlük azért messze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

A praeto guardok lenyomása sem volt egyszerű, érdemes megnézni, hogy Kylo mennyire szenved vele.

Pedig pont ez a szegmense elég jól meg van magyarázva. Rey már nagyon régóta jó viszonyban van botjával, amivel kiválóan harcol. Tehát az alap tudása már bőven megvan. Erre jön az itt látható edzés ami közben fénykardra vált és eszméletlen jól kezdi forgatni. 

 

Viszont a párbajban mindezek mellett is sokszor csak össze-vissza csapkod a karddal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, miközben Kaylóra több ízben is ketten-hárman mennek rá, addig Rey még a vele foglalkozó eggyel is néha úgy veszi fel a harcot, hogy a levegőt kaszálja le. Kylo egyszer sem üt mellé, Rey egy alkalommal vagy háromszor kaszálja el a levegőt. És persze, hogy szenved Kylo, amikor három képzett harcos egyszerre nézi első számú veszélyforrásnak. Mázli, hogy keresztpengés kardja van, ez az egyik alkalommal baromi jól jön neki (megint).

 

Viszont Rey már az ep7-ben megmutatta, hogy nagyszerűen megtanult ütő/vágó fegyverrel bánni. Leverte Unkar bérenceit, és bár először fogott fénykardot, ilyen jellegű fegyver nem először volt a kezében. Bár pont ezért párbajozó stílusa nagyjából annyira kifinomult, mint Grievousé. Snoke persze arról nem tudhat, hogy Rey ért az ilyen fegyverekhez.

 

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát azért Craiten a fél hegy lebegtetését szinte 0 tanítás után nem nevezném átlagosnak.

Azért az, hogy egy fél hegyet tett odébb, költői túlzás, de ez sem azért egy nagy dolog. Rey, ahogy azt már többen is írták, nagyon gyorsan tanul. Ez az ő különleges képessége. De ezen kívül még nem múlt felül egy átlagos Jedit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért az, hogy egy fél hegyet tett odébb, költői túlzás,

Egyébként annak is szántam ;):) 

21 perccel korábban, Dzséjt írta:

de ez sem azért egy nagy dolog. Rey, ahogy azt már többen is írták, nagyon gyorsan tanul. Ez az ő különleges képessége. De ezen kívül még nem múlt felül egy átlagos Jedit.

de az hogy gyorsan tanul az már bőven nem átlagos és amire írtam:

 

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Leszámítva az elmetrükköt, Rey ereje nem kirívó

esetében sem haladja meg egy átlag Jedi képességeit, viszont ott is a nulláról hajtja végre szóval a párhuzam megvan és ha az kirívó akkor a lebegtetés is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey nem csinál semmi olyat, amire egy átlagos jedi vagy sith ne lenne képes elég könnyedén. Tényleg attól lesz különleges, hogy piszok hamar eljut erre a szintre. Lényegében ahogy megtapasztalja, hogy van olyan, hogy Erő, megvilágosodik. Ahogy látja, hogy az Erővel miket lehet csinálni, úgy ő maga is megcsinálja. Ez a kirívó, neki ez a kiváltsága. Olyan ez, mintha valaki elmenne egy focimeccsre, utána rugdosna egy kicsit Robbennel és Müllerrel, ezután pedig már le tudná venni a labdát, belőné a tizenegyest, tudná a biciklicselt stb..

 

Rey esetében azt amúgy tényleg nem érdemes elfelejteni, hogy nagyon jól bánt a bottal, valamint hogy Erőérzékeny is. Azt már láttuk, hogy noha a fénykard forgatásában sokat segít az Erőhasználat, nem feltétlen szükséges ahhoz, hogy valaki ügyes legyen. Rey jól harcolt közelharci fegyverekkel, valószínűleg sokat is gyakorolt, sőt szüksége is volt ezen tudására bizonyos éles élethelyzetekben. Ezek után nem meglepő, hogy egy fénykarddal sem ügyetlen.

Pontosabban még akkor sem lenne meglepő, ha amúgy nem tudnánk, hogy mellé még Erőérzékeny is. Meg ugye hipertanulékony. Az a fénykard "szólította" őt, Kylo elől is sikerült a 7-ben magához rántania, ezek után nem meglepő, hogy a harc közben is jól rezonál vele. Ha az egyéb Erőhasználatot igénylő mozzanatokat ilyen gyorsan és hatékonyan el tudta sajátítani, akkor a fénykardhasználathoz kapcsolódó rész sem kivétel. Ha ezt hozzávesszük ahhoz, hogy eleve jó volt közelharcban, akkor logikus az eredmény.

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Az is érdekes, hogy Rey Sidiousra hasonlító döfő mozdulatai nem igazán köszönnek vissza a VIII-ban.

Helyette visszaköszönt néhány elem Ahsoka "fordított" kardtartásos technikájából. Legalábbis én több ízben ezt véltem felfedezni. Valószínűleg ez is olyan, hogy Rey ösztönösen próbálkozik mindenféle módszerrel és megközelítéssel. Most csiszolja a technikáját, ismerkedik a lehetőségekkel, míg végül egyszer letisztul a stílusa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

De Kylo elmetrükkjét visszaverte, majd egyből meg is tanulta alkalmazni, és aztán legyőzte a kissé összezavarodott Kylot is fénykardpárbajban.

Rey az elmetrükköt csak akkor tudta visszaverni, amikor piszok erős akarattal ellenállt . Előtte Kylo minden gondolatát, álmát látta. A térkép pedig túl fontos volt ahhoz, hogy Kylo megkapja, és a végén úgy sült el az erős koncentrálás, hogy visszaalkalmazta az elmevívás közben. 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár pont ezért párbajozó stílusa nagyjából annyira kifinomult, mint Grievousé. 

Végül is maximális célszerűséggel használta a botját védekezésre, ahhoz pedig nincs szükség finom stílusra, pláne ha az ellenség sem stílusos :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti most technikáról és az Erőben való jártasságról és tudásról beszéltek, de én úgy érzem, amiben Rey igazán nagyszerű és különleges, az az ösztönös jóság és erkölcsi elvek, amelyeket aligha tanulhatott meg bárkitől, viszont mégis megingathatatlanul megvannak benne. Van benne rossz is, ez kiderül a barlangi jelenetből, plusz abból, hogy Kylo Ren úgy érzi, áttérítheti maga mellé, mégsem merül fel egy pillanatig sem, hogy beszippanthatná a sötétség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, pb69 írta:

Rey nem csinál semmi olyat, amire egy átlagos jedi vagy sith ne lenne képes elég könnyedén. Tényleg attól lesz különleges, hogy piszok hamar eljut erre a szintre.

Jedi vagy sith. Ezek képzett Erőhasználók, rengeteg tanulással a hátuk mögött. Rey úgy ennyire erős, hogy a kutya se tanította semmire. Ez azét szerintem elég különleges. :)

3 perccel korábban, Pildi írta:

Van benne rossz is, ez kiderül a barlangi jelenetből,

Mármint mire gondolsz? Szerintem az nem rossz, hogy meg akarja tudni kik a szülei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jedi vagy sith. Ezek képzett Erőhasználók, rengeteg tanulással a hátuk mögött. Rey úgy ennyire erős, hogy a kutya se tanította semmire. Ez azét szerintem elég különleges. :)

Mármint mire gondolsz? Szerintem az nem rossz, hogy meg akarja tudni kik a szülei.

 

Persze, az nem rossz. Arra gondoltam, amiért Luke megijedt, hogy meg sem próbált ellenállni a sötét hely hívásának. Bár az is lehet, hogy ez egy rossz beidegződés csupán mind Luke, mind az én részemről, mert ugyan miért lenne az baj, hogy nem fél szembenézni bármilyen gonoszsággal?

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jedi vagy sith. Ezek képzett Erőhasználók, rengeteg tanulással a hátuk mögött. Rey úgy ennyire erős, hogy a kutya se tanította semmire. Ez azét szerintem elég különleges.

Igen, pontosan erre írtam, hogy kivételesen gyorsan és hatékonyan tanul, ettől lesz különleges. ;)

6 perccel korábban, Pildi írta:

Persze, az nem rossz. Arra gondoltam, amiért Luke megijedt, hogy meg sem próbált ellenállni a sötét hely hívásának. Bár az is lehet, hogy ez egy rossz beidegződés csupán mind Luke, mind az én részemről, mert ugyan miért lenne az baj, hogy nem fél szembenézni bármilyen gonoszsággal?

Rey ilyen szempontból tökéletesen tiszta ideológiailag. Nem nevelték bele, hogy a veszélyekre vagy a sötétségre irányuló kíváncsiság rossz lenne. Ő nem élt hosszú éveken át burokban, ahol óvták mindenfélétől. Fel se merült benne, hogy probléma lenne a sötét oldal által kínált térben is válaszokat keresni az amúgy jogos kérdésére. Az ő szemszögéből nézve az lett volna baromi furcsa, ha "ellenáll" a hívogatásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg erősebb mentális akarattal rendelkező lények legyen csak jedik, mert a sötét oldalnak ellenállni néha igen nehéz. Láthatjuk Anakin hogy járt  (plusz még egy páran). Az lesz a kérdés Rey kapcsán, hogy mennyire tud egyensúlyt képezni önmagában a két szélsőség között. Ekkor lehet egy új nemzedék első jedije. A tudást pedig később átadhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az lesz a kérdés Rey kapcsán, hogy mennyire tud egyensúlyt képezni önmagában a két szélsőség között.

Momentán nem tudom elképzelni, hogy ne találná meg ezt az egyensúlyt. Inkább az a kérdés, hogy mit kezd majd Kylo Rennel, aki hasonlít hozzá, mégis alapvetően különbözik tőle abban, hogy a magában rejlő sötétséggel operál. Az ő párharcuk valami nagyon különleges dolog lesz, érzem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem véletlen nyírták ki Snoke-ot. Jelenpillanatban Rey és Kylo az abszolút csúcs karakterek az SW-ben. Mindenki meghal(t) már akik tompítani tudnák őket. Nagyon kíváncsi leszek milyen új irányt fog venni a sorsuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem véletlen nyírták ki Snoke-ot. Jelenpillanatban Rey és Kylo az abszolút csúcs karakterek az SW-ben. Mindenki meghal(t) már aki tompítani tudnák őket. Nagyon kíváncsi leszek milyen új irányt fognak venni a sorsok.

Ez egy nagyszerű meglátás.

 

A korábbiakra reflektálva pedig: vajon mit jelenthet az, hogy a VII-ben simán elhúzta Kylo-val szemben a kardot, most viszont egyenlő erővel "hagyta magát húzni" a kard mindkét irányba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.