Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ez is igaz. Én akkor azzal magyaráztam magamnak,hogy Rey nem kifinomultan használja az Erőt,lehet sokkal nagyobb vonzást fejtett ki mint amit Kylo alkalmazott ahhoz hozzá repüljön a kard. Plusz Kylo nem tudja,hogy ott van,míg a TLJban szemből szemben 'full gázon' mennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Donát írta:

vajon mit jelenthet az, hogy a VII-ben simán elhúzta Kylo-val szemben a kardot, most viszont egyenlő erővel "hagyta magát húzni" a kard mindkét irányba?

A kard valószínűleg megérezte azt az Erőt Kylo-ban, ami a Starkilleren még hiányzott belőle. Ez is mutatja, hogy Snoke halálával mennyivel erősebb lett. Vicces, de úgy tűnik, hogy most lett csak Reynek egyenrangú ellenfele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy amikor az ep7-ben a kard Rey kezébe repült, az egyfajta szimbolikus kiválasztás volt az Erő részéről. Ott volt két Erőhasználó, a kiválasztott unokája és a régi dogmáktól mentes új generáció első Jedije. És az Erő az utóbbit választotta.

Az ep8-ban erre már nincs szükség, ott ténylegesen az Erőben való jártasság döntött. Az energiák egymásba feszültek, végül a kard roppant meg, ezzel elpusztult a régi Jedi Rend utolsó szimbóluma is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az a kard törés tényleg szimbolikus is lehetett. Remélem Rey egy újat készít majd. 

Ahogy Leia mondja, hogy minden adott az újrakezdéshez, és rácsukja Rey kezét a két kardtöredékre (ha jól emlékszem) a végén, az nekem inkább azt sugallja, hogy Rey fel fogja használni a kardot az újrakezdéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik része biztos megmarad, és mivel a kristály a legfontosabb én arra tippelnék. 

 

Legyen a könyvben valami a fénykardra vonatkozóan is, mert infók nélkül nehezen fogja ujjáépíteni. Láttuk, hogy nem egyszerű a művelet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a korai Jedi lovagok még nem használtak fénykardot, már csak azért sem, mert jelenlegi tudásunk szerint kyberkristályt először az Ilumon találtak (az Ahch-Tón - szintén jelenlegi tudásunk szerint - nincs kyber), ami az egyik első bolygó volt, amit a Jedik felfedeztek (ugye Ahch-To és Ilum is az Ismeretlen Régiókban van, hát így már nem meglepő, miért). Szóval én kétlem, hogy a könyvek tartalmaznak infót arról, hogyan kell fénykardot építeni, már amennyiben azok közül mindegyik az Ilum felfedezése előtt készült.

 

Ugyanakkor szerintem azért fénykardot építeni nem olyan nagyon babrás, ha van valami, ami alapján felépítheted. A 8-10 éves, technikai tudással csak egyénenként bíró kis padawanoknak ott volt a droid, aki nem csak a készre szerelt alkatrészeket tette le eléjük, amiből mindössze össze kellett legózniuk, de még ellenőrizte is a munkáikat. Luke és Ezra nehezebb körülmények között is képes volt saját fénykardot építeni. Mindketten kézhez kapott alkatrészekből rakták össze a sajátjukat, előbbinek pedig csak vázlatrajzai, utóbbinak meg Kanan elmondása volt. Ráadásul Ezra alaposan módosította is a fénykardját. Rey meg egész ügyes szerelő, elvégre siklót épített magának roncsokból, simán szétszed és összerak bármit. Erősen kétlem, hogy ha ott van egy szétszedhető fénykard a keze ügyében, az alapján ne tudna egy sajátot építeni vagy azt megjavítani. Igazából az egyetlen kérdés az, hogy megsérült-e a kristály. Ha igen, kénytelen lesz szerezni egy másikat.

Viszont én úgy gondolom jelenleg, hogy a Luke iránti tiszteletből az eredeti kardot fogja megjavítani. Bár baromi jól állna neki egy kétpengéjű kard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Viszont én úgy gondolom jelenleg, hogy a Luke iránti tiszteletből az eredeti kardot fogja megjavítani. Bár baromi jól állna neki egy kétpengéjű kard.

Épp azt akartam kérdezni, hogy szerintetek, ha új kardot csinál csinál-e egy bot szerűt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igazából az egyetlen kérdés az, hogy megsérült-e a kristály. Ha igen, kénytelen lesz szerezni egy másikat.

Viszont én úgy gondolom jelenleg, hogy a Luke iránti tiszteletből az eredeti kardot fogja megjavítani. Bár baromi jól állna neki egy kétpengéjű kard.

Azért volt a robbanás mert kettétört. Vagy repedésre gondoltál sérülés alatt?
Nekem egyik kedvencem Ahsoka egyéni kardfogása,főleg amikor kettővel küzdött. Rey is fogta párszor hasonló módon,bírnám ha a két kristályból lenne két kardja.
Viszont nekem is az lenne a kézenfekvőbb ha Luke kardját generálozná fel,azért minden hidat nem kellene felégetni maga mögött az új trilógiának.

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az első pillanattól kezdve reménykedem abban, hogy Reyt láthatjuk majd duplapengés karddal. Egyrészt ez egy baromi vagány dolog, amit csak nagyon ritkán láthattunk, tök jó lenne újra. Ráadásul remek kapocs lenne a PT-érával. Reyhez pedig szerintem abszolút ez illene leginkább.

 

Legjobban az tetszene, ha valahogyan a legendás fénykardból indulna ki, felhasználná mondjuk a kristályt vagy a markolat egy részét, csak hogy lássuk, hogy arra alapozta. De amúgy egy külön fegyver lenne. Tényleg igazán legendás ez a fegyver, de a konkrét értelmében ideje lenne már elengedni. Ahogyan pl. a jediség eszméje is továbbélt Yoda, majd most Luke halála után is, így ebből a kardból is maradhatna szimbolikus értelemben, de ne ezt használja, vagy csak felújítsa. Már így is visszahozták egyszer a feledésből, legyen elég ebből ennyi.

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Abba belegondoltatok már, hogy micsoda erő szabadult fel akkor, ha egy fénykardot ketté tudtak törni?

Nem tudom, nem biztos, hogy ehhez annyira irgalmatlan nagy erő kellett volna. Mármint úgy értem, hogy végtére az is "csak" egy (részben) mechanikus szerkezet, amit szét lehet tépni. Persze, nagy erőhatás kell hozzá, de láttunk már repkedő szenátusi podokat, falból kitépett "nemtudommiket", amiket az Ep.2-ben hajigáltak Dookuék, de a mennyezetet is leomlasztotta. Szóval elég komoly erőket tudnak mozgósítani az Erővel. :P

Meg azt se felejtsük el, hogy itt mindketten kifejtették rá az ellentétes erőhatást, tehát mindkét erő "szétfelé" húzta, ami halmozódik. Nekem inkább az furcsa kicsit, hogy nem szétesett vagy ilyesmi, hanem így kb. egy az egyben kettétört. Mindenesetre látványnak sem utolsó egy ilyen kettészakadt kard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondoltam, hogy mennyire különbözik Rey és Kylo, miközben nagyon hasonlóak is. Magányosak de az ok amiért így érzik, teljesen ellentétes. Kylo azt irtotta ki a magából amire Rey mindig is vágyott: a családot. Nagyon jó az a jelenet amiben Rey értetlenül kérdezi Kylo-t, hogy miért ölte meg az apját? Ez számára felfoghatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1/11/2018 - 17:54, Dzséjt írta:

Igen, repedésre gondoltam. Bár mivel a kyberek részben organikusak, így esélyes, hogy a kettétörés is komoly károkat okoz, így lehet, hogy teljesen használhatatlanná vált a kristály.

Az egyik Rebels rész is idevág, jól emlékszem? Amikor Kybert szállítanak és Death Trooperek vigyáznak rájuk. Most nincs előttem a sztori, de ott is destabilizálódott a kristály talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Az egyik Rebels rész is idevág, jól emlékszem? Amikor Kybert szállítanak és Death Trooperek vigyáznak rájuk. Most nincs előttem a sztori, de ott is destabilizálódott a kristály talán.

Igen, meg egy befejezetlen TCW epizód is, az Utapaun játszódó. Mindkettőben túltöltötték a kristályt energiával, ezért azok szétrobbantak. Sőt ez történt a Rebels egy első évados epizódjában is, amikor Ezra beépült kadétnak, csak ott mindössze a kristályt szállító teherhajót láttuk, a rakterében lévő kristályt nem (lazán az is kapcsolódott az RO-hoz, hiszen az volt a szuperlézerhez az egyik első kristályszállítmány, csak Kananék szabotálták).

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Részben organikusak? Ez mit jelent konkrétan? 

Konkrétan nem tudni, még nem igazán részletezték, annyi derült ki csupán, hogy a kyber kristályoknak van szerves része, ezért tudnak kapcsolatot teremteni az Erővel.

Én úgy képzelem el, hogy a kristályszerkezetben szerves erek futnak vagy valamilyen szerves mag van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Konkrétan nem tudni, még nem igazán részletezték, annyi derült ki csupán, hogy a kyber kristályoknak van szerves része, ezért tudnak kapcsolatot teremteni az Erővel.

Én úgy képzelem el, hogy a kristályszerkezetben szerves erek futnak vagy valamilyen szerves mag van.

Én ezt úgy képzeltem el, hogy a kyber kristályokban is élnek midikloriánok, azok teremtenek kapcsolatot az Erővel, miközben nyilván kapcsolatban vannak a kristály anyagával is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Én ezt úgy képzeltem el, hogy a kyber kristályokban is élnek midikloriánok, azok teremtenek kapcsolatot az Erővel, miközben nyilván kapcsolatban vannak a kristály anyagával is.

Szerintem is így van, de elvileg a midi-chlorianok az élő sejtekben laknak. Szóval élő sejteknek kell lennie a kyberekben, hogy azokban lakjanak midi-chlorianok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.