Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az, hogy most én és Donát az orrod alá dörgöltük ezt a TCW-s dolgot (én is azt mondtam amit Te), szerintem nem olyan volumenű ami innentől a Star Wars Saga Fórum zászlóján lesz. Két napig tart oszt jónapot.

Nem lenne gondom, ha két nap után abbamaradt volna. Egyszer vicces volt, én magam rángattam elő, mert tényleg annak tartottam. És mert rohadtul örültem a tévedésemnek. De Donát most már másodszorra vagy harmadszorra hozza fel, ráadásul most kifejezetten a szerintem racionális érveim ellen veti be. De talán nem is ez a legfájóbb, hanem, hogy amikor kiderült, hogy visszatér a TCW, ő nem arról áradozott, egy szót sem szólt róla. Hanem az első hozzászólásában a témában előkereste a posztomat és az orrom alá dörgölte. A TCW visszatérésének bejelentésekor neki ez fontosabb volt. Miután már ki is beszéltük a tévedésemet. Valahol talán örülnöm kéne, hogy Donátnak fontosabb vagyok én, de mivel nem dögös nő, így inkább érzem ezt az én szándékos cseszegetésemnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem lenne gondom, ha két nap után abbamaradt volna. Egyszer vicces volt, én magam rángattam elő, mert tényleg annak tartottam. És mert rohadtul örültem a tévedésemnek. De Donát most már másodszorra vagy harmadszorra hozza fel, ráadásul most kifejezetten a szerintem racionális érveim ellen veti be. De talán nem is ez a legfájóbb, hanem, hogy amikor kiderült, hogy visszatér a TCW, ő nem arról áradozott, egy szót sem szólt róla. Hanem az első hozzászólásában a témában előkereste a posztomat és az orrom alá dörgölte. A TCW visszatérésének bejelentésekor neki ez fontosabb volt. Miután már ki is beszéltük a tévedésemet. Valahol talán örülnöm kéne, hogy Donátnak fontosabb vagyok én, de mivel nem dögös nő, így inkább érzem ezt az én szándékos cseszegetésemnek.

Ok és okozat. Lásd fentebb. Ez az előre megmondok mindent hozzáállás egyenes következménye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kár, hogy az érveket végül leckéknek álcázott gúnyolódással söpröd le. Felhoztam szerintem több jó érvet az ellen, hogy én most miért nem tartom lehetségesnek, hogy ezen a téren változás lesz. Hiszed vagy sem, nem tartom ezt a véleményt univerzális igazságnak csak azért, mert nem írom oda minden mondat mögé, hogy "nem univerzális igazság". Még azt sem tartom kizártnak, hogy később nem gondolok másképpen erre. Csak úgy gondolom, hogy értelmes emberek között ez evidens. Lehet ebben is tévedek és túl sokat képzelek.

Ha nem lyukadnánk ki folyton-folyvást oda, hogy az érveimet végül gúnnyal ütöd el, mert te kifogytál belőlük, az tök jó lenne. Sokkal jobban élvezném a veled való beszélgetést, ha megpróbálnád tételesen megcáfolni, vagy legalább kifejteni, hogy szerinted miért nem igazolódhatnak be azok, amiket írtam. Hogy szerinted miért nem vehető komoly emléknek az ep7-ben látható flashback? Hogy szerinted milyen körülmény az, ami igazolja, hogy a lányod egy lepratelep bűnurának a kezébe adod, mikor vannak jobb alternatívák még azon a lepratelepen is? Hogy milyen pluszt adhat ez Rey-nek az ep8-ban bemutatott végpont után? Hogy miért fontosabb az írói kreativitás a logikusan, előrehaladóan felépített történetvezetéshez képest? Hogy jelent tudásunk mellett miért fontos az, hogy Rey szülei jók vagy rosszak voltak? Mi lehet ennek most, hogy Rey láthatóan továbblépett, a fontos következménye? Pláne, ha tényleg halottak. És, hogy Kylo miért pont ebben a kérdésben hazudott, amikor minden másban igazat mondott?

Ha a leckéztetésem helyett ezeken mennél végig, azt jobban értékelném.

 

Ami a magabiztosságot illeti, hát elnézést, hogy az vagyok. Elnézést, hogy van fejem, amit használok, amivel gondolkodom és bocsánat, hogy van elég tudásom és tapasztalatom, amiből adott esetben, az adott ismeretekkel levonhatok egy akkor biztosnak látszó következtetést. Tévedni meg emberi dolog (de isteni érzés, pláne ilyenkor, amikor jó dolog, hogy tévedsz :) ), nem bűn. Nem olyasmi, ami leckéket igényel. Te valamiért a fejedbe vetted, hogy én leckékre szorulok tőled, mert nem fogadod el, hogy vagyok, aki vagyok. Felőlem leckéztethetsz, csak nincs értelme. Legfeljebb annyit érhetsz el, hogy felidegesítesz. Mint most. Mert én ezután is olyan magyar ember leszek, akinek van mersze kijelenteni konkrét dolgokat akármiről. És ki is fogok, míg meg nem pusztulok. Meg lehet cáfolni, meg lehet győzni az ellenkezőjéről, érvekkel. Ész érvekkel.

És ha tévedek, elismerem. Ha olyan vicces a helyzet, mint most a TCW-vel, elsőként röhögöm ki magam (megtörtént, ha nem hiszed, csak tekerj fel a TCW topikban!). Ha saját hülyeségem miatt bántok embereket, bocsánatot kérek. De sosem fogom magamat megerőszakolni azzal, hogy olyat csinálok, ami nem vagyok. Ha hiszek az igazamban, azt le fogom írni. Leckéztethetsz, ha ettől te többnek gondolod magadat, vagy valamiért fontosnak érzed, hogy engem leckéztetsz (ismétlem, imponáló, hogy ennyire foglalkoztatlak, szeretem a rajongókat :P ), de a bosszantásomon kívül nem érsz el semmit. Pláne úgy nem, hogy olyanokat vágsz a fejemhez, amik még nem is igazak:

41 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy valamit nagyon nem sikerül dekódolni, felteszem szándékosan: hogy nem arról megy a vita, hogy Rey senki vagy sem, hanem hogy a szülei tényleg azok az alkesz szörnyek, akiknek lefesti őket Kylo, vagy sem. 

Hosszú bekezdéseken át fejtegettem, hogy szerintem miért van igaza Kylónak abban, hogy Rey szülei tényleg szörnyek (az Unkar Pluttos résznél), és azt, hogy az miért nem fontos, hogy Kylónak ebben igaza van vagy sem. ;) De akkor zanzásítva:

- Szörnyek, mert Unkar Pluttnak adták le a lányt. Jó ember nem hagyja a kislányát egy gettó maffiafőnökénél. Semmilyen okkal. Ha addig jó emberek is voltak, ezzel a tettel szörnyetegek lettek (ahogy leírtam).

- Nem érdekes, hogy alkesz szörnyek vagy jótét lelkek, mert Rey nem ettől lett az, aki. Ezen ő túllépet, a szülein, voltak bármilyenek is, felülemelkedett az ep8 végére. Kylóval ellentétben Rey képes volt helyes módon elengedni a múltat.

Összefoglalva: szentül hiszem, hogy Rey szülei férgek voltak, mert Unkarnak adták a lányukat, és magabiztosan állítom, hogy ez már nem érdekes Rey számára. Rey története és jellemet elért egy olyan pontra, amikor már nem a múltat lesi, elengedte azt, és a jelennel és a jövővel foglalkozik. Ha majd ebben az ep9 megcáfol (elég biztos vagyok abban, hogy nem fog, de hagyok 1% esélyt arra, hogy igen - látod, én is élek a "talán lehetséges" húzással :evil: ), meglátjuk, hogy örülni fogok neki. Mert szerintem ebből nem lenne semmi jó egy olyan filmben, aminek már nem erről kell szólnia, hanem egy 9 részes konfliktus végleges lezárásáról.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hosszú bekezdéseken át fejtegettem, hogy szerintem miért van igaza Kylónak abban, hogy Rey szülei tényleg szörnyek (az Unkar Pluttos résznél), és azt, hogy az miért nem fontos, hogy Kylónak ebben igaza van vagy sem. ;) De akkor zanzásítva:

- Szörnyek, mert Unkar Pluttnak adták le a lányt. Jó ember nem hagyja a kislányát egy gettó maffiafőnökénél. Semmilyen okkal. Ha addig jó emberek is voltak, ezzel a tettel szörnyetegek lettek (ahogy leírtam).

- Nem érdekes, hogy alkesz szörnyek vagy jótét lelkek, mert Rey nem ettől lett az, aki. Ezen ő túllépet, a szülein, voltak bármilyenek is, felülemelkedett az ep8 végére. Kylóval ellentétben Rey képes volt helyes módon elengedni a múltat.

Összefoglalva: szentül hiszem, hogy Rey szülei férgek voltak, mert Unkarnak adták a lányukat, és magabiztosan állítom, hogy ez már nem érdekes Rey számára. Rey története és jellemet elért egy olyan pontra, amikor már nem a múltat lesi, elengedte azt, és a jelennel és a jövővel foglalkozik. Ha majd ebben az ep9 megcáfol (elég biztos vagyok abban, hogy nem fog, de hagyok 1% esélyt arra, hogy igen - látod, én is élek a "talán lehetséges" húzással :evil: ), meglátjuk, hogy örülni fogok neki. Mert szerintem ebből nem lenne semmi jó egy olyan filmben, aminek már nem erről kell szólnia, hanem egy 9 részes konfliktus végleges lezárásáról.

 

FELTÉVE, ha tényleg a szülei hagyták ott Pluttnál! Ilyen téren még lehet csavar. Írtam is, mi van ha a valódi szülei, akik rendes emberek voltak, korán meghaltak, és úgy került azokhoz az alkoholista szörnyekhez, akik végül piáért lepasszolták Pluttnak?

 

Én személy szerint örülnék neki, ha látnék Reyben negatív dolgokat is megjelenni, pl. ne lépne túl könnyen azon, hogy azok, akiket a szüleinek jelenleg hisz, milyen emberek voltak, hanem emésztené magát, lenne benne egy kis gyűlölet, stb... Aztán végül is kiderülhetne, hogy nem ők voltak a szülei, hanem jobb emberek, akiket túl hamar ragadott el a sors, ezért került abba a helyzetbe, amilyenbe... És ez adna neki a végén egy kis megnyugvást, hogy azért mégse voltak szar emberek az igazi szülei.

Ez sokkal érdekesebb annál, hogy egy huszárvágással letudjuk a dolgot: "utolsó senkiházi alkeszek voltak a szüleim, akik otthagytak a nagy kakiban, sebaj, nem érdekel"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hosszú bekezdéseken át fejtegettem, hogy szerintem miért van igaza Kylónak abban, hogy Rey szülei tényleg szörnyek (az Unkar Pluttos résznél), és azt, hogy az miért nem fontos, hogy Kylónak ebben igaza van vagy sem. ;) De akkor zanzásítva:

Ezt amúgy Bomarr írására válaszoltam... 

 

Az a baj Dzséjt, hogy nèha olyan hosszúságban írsz, amit nemhogy tételesen megcáfolni de sokszor elolvasni sem kevés idő. Ha tételes vitát akarsz Pb a te embered, nekem ennyi időm nem szokott erre lenni. És nem azt vitatom, hogy nagyobb a tudásod, mint az enyém, ez egyértelmű, csak sajnálom, hogy néha ettől arra vetemetsz, hogy az ellentétes vèlemènyeket totálisan leírod. Pedig attól, hogy jól kombinálsz, még nem tudod előre megjósolni a jövőt, csak valószínűsíteni. De ezt már leírtam fentebb. 

 

Ahogy azt is, hogy Kylo simán táplálkozhat abból az emlékből, amit a VII-ben mi is látunk Unkarral és ami miatt Rey gondolhatja azt, hogy szülei köcsögök és csak lepasszolták. Holott a IX-ben simán kiderülhet, hogy nem a szülei adták le, vagy muszájból adták le ideiglenesen stb. Én nem érzem azt, hogy ne lehetne a IX-ben olyat kitalálni, amivel ez új arcot kap. 

 

A IX-ben elvihetik Rey karakterét akár olyan irányba is, hogy ez a leülepedés után visszaveti. Magában keresi a hibát hogy miért nem kellett a szüleinek és ez visszatartja a komolyabb célok elérésétől. Az, hogy most a VIIIban ez még nem foglalkoztatta, a leülepedés után még foglalkoztathatja. És miközben kap egy feloldozást a karakter átad a film egy üzenetet: nem minden az, aminek elsőre látszik, érdemes több szemszögbôl is megvizsgálni valamit, mire elkönyveled igazságnak. 

 

De mint írtam - ezredjére - ez csak egy példa. Nem én írom a sztorit. Nem is te. Náluk tehetségesebb emberek. Akik bőven kihozhatnak ebből a szálból még akármit. 

 

Ami nekem nem tetszik és soha nem is fog, és ha ez idegesít sajnálom, de nem fogom magamba tartani:

 

1. Magabiztosan leérveled Bencét hogy tuti nem lesz TCW

2. Lesz TCW

3. Megúszod annyival, hogy de jó hogy tévedtem

4. Ket nap mulva ujrakezdodik az egesz. 

 

Nem tőlem kell leckéket venni, mert nem tartom magam erre alkalmas ak.  De nem érzed úgy, hogy az élet itt meg akar valamit tanítani valamit? Mert el lehet ezt ütni poénokkal de én pont a kiszamithatatlansag miatt sokkal szerenyebb allaspontot szoktam felvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Ezt amúgy Bomarr írására válaszoltam...

Na látod, ezt megint benéztem. Bocsi! :oops:

23 perccel korábban, Donát írta:

Az a baj Dzséjt, hogy nèha olyan hosszúságban írsz, amit nemhogy tételesen megcáfolni de sokszor elolvasni sem kevés idő.

Ez nehogy már az én saram legyen, és végképp ne ezzel igazold, hogy érvelések helyett inkább csak gúnyolódsz.

25 perccel korábban, Donát írta:

Én nem érzem azt, hogy ne lehetne a IX-ben olyat kitalálni, amivel ez új arcot kap. 

De neked miért baj, hogy én meg egyáltalán nem érzem ezt. Most miért várod el tőlem, hogy olyat írjak, amiben nem hiszek! Miért akarod a te szemléletedet rám kényszeríteni? Nem hiszek ebben egy hangyányit sem, és ha a fene fenét eszik, akkor sem fogok most ebben hinni, mert nekem az ep7-8 nem ezt adja. Rey karaktere nem ezt adja. Ha tévedek, hát így lesz, nem hat meg. Ha jól jön ki a dolog és tetszeni fog, örülök neki, ha nem, hát nem. Nagy ügy. Szerintem te vagy az egyetlen, akit ez érdekel.

27 perccel korábban, Donát írta:

Nem tőlem kell leckéket venni, mert nem tartom magam erre alkalmas ak. 

Akkor ne tedd. ;) 

30 perccel korábban, Donát írta:

De nem érzed úgy, hogy az élet itt meg akar valamit tanítani valamit? Mert el lehet ezt ütni poénokkal de én pont a kiszamithatatlansag miatt sokkal szerenyebb allaspontot szoktam felvenni.

Nem! Nem hiszek abban, hogy azért kapunk most TCW-t, hogy én tanuljak valamit. Bár ha ez a helyzet, akkor szívesen tévedek még párszor. Ha ez az ára a Solo 2-nek vagy az Obi-Wan filmnek, szívesen állítok még pár fals dolgot. :D

Tudom, elpoénkodom, de tényleg nem hiszek ebben. Ez most így jött ki, de nem azért, hogy az élet megtanítson nekem valamit. Ez nem egy kardinális dolog volt. Az élet, még az én életem szempontjából és jelentéktelen. Állítottam valamit egy animációs sorozattal kapcsolatban, ami nem úgy lett. Pffff... Az élet nagy leckéje. Hát nem.

Tudod mi volt az? A múlt hét vasárnapom, amikor a kocsim nekicsapódott a szalagkorlátnak és csupán a vak szerencsén meg a vezetői tudásomon múlott az életem. Szerinted ezután mennyire érzem jelentős leckének azt, hogy tévedtem a TCW-vel kapcsolatban? Hát semennyire. De tuti, hogy a fékem sem azért szállt el, mert magabiztosan állítok dolgokat filmekkel és sorozatokkal kapcsolatban. Egyszerűen ilyen az élet.

És még valami: én imádok tévedni. Mert bár alapvetően pozitív ember vagyok, aki szeret örülni, nevetni, szereti a vidám dolgokat, ugyanakkor tényleg az a filozófiám, hogy érdemes a legrosszabbra készülni, mert annál csak jobb jöhet vagy a legrosszabb, amire felkészültél. És ez a filozófia az, ami miatt örülök, ha tévedek. Tessék, élő példa a TCW. Arra készültem, hogy sosem lesz új rész. A legrosszabbra. És jobb dolog lett. Örülök neki? Mi az hogy! Szeretek tévedni, mert ha ez bekövetkezik, jó dolgok történnek. Szóval nagyon remélem, hogy hosszú életem során még k*rva sokszor fog rám cáfolni az élet.

 

Na de most már legyen elég a Dzséjt story-ból. Térjünk vissza Rey-re, érdekesebb figura. És szebb. :) 

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

FELTÉVE, ha tényleg a szülei hagyták ott Pluttnál! Ilyen téren még lehet csavar. Írtam is, mi van ha a valódi szülei, akik rendes emberek voltak, korán meghaltak, és úgy került azokhoz az alkoholista szörnyekhez, akik végül piáért lepasszolták Pluttnak?

Tessék, Donát, ilyeneket dobjál be. :) Ugyan ezt sem tudnám most elfogadni, de ez legalább egy kézzel fogható ötlet.

A bajom viszont ezzel ugyanaz lenne, mint azzal a régi teóriával, hogy valójában Leia nem is Padméra emlékszik. Elvesztenék a súlyukat az ep8-ban elhangzottak. Most olyan emberekre hivatkozzanak, akik nem is szerepeltek a filmben? Vannak vagy voltak valahol a néző által sosem ismert emberek, akikre mellesleg Rey sem emlékszik. Szerintem ez így nem működne, mert jelentéktelen. Nincs megalapozva és sosem látott emberekről van szó. És ha Rey sem emlékszik rájuk, számára sincs jelentősége. Se annak, hogy jók vagy rosszak voltak, se annak, hogy valaha is léteztek.

Ennek szerintem inkább egy brazil szappanoperába lenne helye, nem egy kultikus Saga lezárófilmjében.

És szerintem az nagyon szép most - talán pont ezért ragaszkodom ahhoz, hogy Rey szülei senkik és gonoszok legyenek -, mert ebben benne van az, hogy túl tudsz lépni szüleid sötét árnyékán. Ahogy Luke is több lett, mint az apja, úgy Rey is. Anakinnál ilyen nincs, nincs előtte negatív példa, amin túl kéne lépnie. Talán ez is volt nála az egyik gond. Rey és Luke viszont ilyen. Van egy sötét árnyék a múltjában, ami ellen tesznek. Nem feltétlen tudatosan, de tudat alatt próbálnak nem olyanok lenni, mint a szüleik.

Rey-t elhagyták a szülei és egy ocsmány teremtményre bizták. Rey talán éppen ezért lett olyan ember, aki törődik egy ismeretlen droiddal, önzetlenül segít olyan szervezetnek, amiről csak meséket hallott. Aki ilyen gyorsan barátságot tud kötni bárkivel. Rey ezzel tökéletes ellentétévé vált szüleinek. Szerintem ez így szép, és ezt mutatja mindkét film. És ezt lerombolná, ha kiderülne, hogy a szülei jó emberek voltak. Az meg, hogy valójában nem is a szülei hagyták ott, meg jelentéktelenné teszi a szülőket. Akkor a gyámok lennének fontosak, tehát megint ott vagyunk, hogy nem fontosak a szülők.

Amúgy például Leia és Luke pont ilyenek. E két karakter szemszögéből a valódi anyjuk, Padmé jelentéktelen, de egészen addig, amíg nem lesz újra az életük része, Anakin is az. Luke számára Owen és Beru, Leia számára Bail és Breha a fontosak. Ha nem derül ki, hogy Anakin valójában Vader, akkor pont ugyanúgy nem számítanának Luke és Leia szülei a számukra, mint ahogy Rey számára sem számítanának olyan szülők, akiket sosem ismert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez nehogy már az én saram legyen, és végképp ne ezzel igazold, hogy érvelések helyett inkább csak gúnyolódsz.

De még mindig nem érted! Én veletek ellentétben sosem azt mondom, hogy nem lehet úgy, ahogy írjátok, hanem a kizárólagosságot kritizálom! Ergo ha azt látom, hogy "hát de hót ziher hogy nem lehet máshogy". De lehet! És nem gúnyolodásként, hanem példaként hoztam fel a TCW esetet, mert épp ezt bizonyítja.  Én továbbra sem azzal vitázom, hogy nem lehet úgy, ahogy írod (legtöbbször) - épp ezért tételes cáfolat is értelmetlen - én olyankor szoktam vitázni, mikor azt érzem, hogy a kizárólagosság nem jogos. 

 

És de, szerintem az egy megfontolandó tanács, hogy a kevesebb néha több, ha érdemi vitát akarsz. Sajnos nem mindenkinek van annyi ideje, hogy ilyen hosszra írjon vagy idézgessen. Magassá válik ezáltal a belépési pont a vitába. Vagy, a partner inkább a hsz benyomását cáfolja tételesség helyett, ezt tettem én is, erre írtad a fentit. Ez megint csak hatás - ellenhatás. 

 

Amúgy a parlamentben bevett szokás hosszú törvényjavaslatba rejteni kritizálhatóbbakat (salátatörvénynek nevezik), a célja, hogy a vitát nehezítse.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

De még mindig nem érted!

Már nem is akarom. De most már tényleg kattanj le a témáról, mert a topik címe "Rey, az új reménysugár", nem "Dzséjt b*szogatása és megtérítése". PM-ben folytathatjuk, ha nagyon akarod, de itt ELÉG LEGYEN EBBŐL! :angry: :nana:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

IDonát: Nem lehet, sőt teljesen kizárt olyan esemény hogy jó emberek a Galaxis talán legocsmányabb bolygóján, azon is a legocsmányabb gazembernél hagynák a lányukat. Gondolj magadra. Te megtennéd mikor rengeteg más és élhetőbb bolygó van? De tegyük fel a Jakkun kellett mindenképp hagyni Reyt. De pont Unkar-nál? Biztos van jobb élőlény is ott.

 Donát: Erre nem igazán reagáltál(bár az én irásomra sosem szoktál, de lehet most). Mi az az ok amiért egy jó ember otthagyná a lányát egy szörnyetegnél? Miért pont Unkarnál? Miért pont a Jakkun? Van bőven fantáziám ,de semmilyen ok nem jut eszembe ami felmenthetné őket ezalól. Üldözték a hajójukat pl? Akkor nem lett volna idejük leszállni ,Unkarral dumálni stb.

Ezzel az erővel Luke-ot is lehetett volna a taszkeneknél hagyni. Mégis Larséknál hagyta Obi-Wan. Miért ? Mert Kenobi jó ember.

Az irásom lényege ami Dzséjté is, hogy teljesen kizárt(és lehetetlen olyan irói fogással élni hogy ebből az jöjjön le hogy Rey szülei jó emberek legyenek), hogy Rey szülei jó emberek legyenek, pláne fontosak.

Egyetlen egy olyan utalás sincs ami ezt megerősiti a 7-ben vagy a 8-ban.

Én még Dzséjtnél is tovább megyek a magabiztosságban. 1000 % hogy az irók nem foglalkoznak ezzel és a IX.részben senkit nem fog érdekelni Rey származása. 

Ezeket rengeteg könyv elolvasása, ugyanennyi film megnézése mondatja velem. Több száz storyt olvastam már el és egyikben se volt olyan hogy egy jelentéktelen storyelemet az utolsó részben elővesznek.

Magyarán teljesen biztos hogy Rey szülei alkoholista trógerek voltak.

Dzséjt bőven leírta a 7-8-ból következő kimenetelt. Magam is így látom. Logikusan csak ez jöhet ki belőle. Bármely más elmélet az EP 7-8 logikáját teszi tönkre.Tehát???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Frenkie írta:

 Donát: Erre nem igazán reagáltál(bár az én irásomra sosem szoktál, de lehet most). Mi az az ok amiért egy jó ember otthagyná a lányát egy szörnyetegnél? Miért pont Unkarnál? Miért pont a Jakkun? Van bőven fantáziám ,de semmilyen ok nem jut eszembe ami felmenthetné őket ezalól. Üldözték a hajójukat pl? Akkor nem lett volna idejük leszállni ,Unkarral dumálni stb.

 

Persze, Sosem szoktam, múltkor a szomszéd Értékeld a filmet topikban épp kiemelt ajánlást raktam a hsz-edre, de amúgy ja, sose szoktam rá reagálni. :lol2: Jól van Frenkie.

 

 

Csak fentebb kellett volna görgetni, ott van pár tipp:

- Rey szülei Jakkun voltak, életveszélybe kerültek, és egyetlen embernek tudták lepasszolni Reyt ideiglenesen: Unkarnak. Mert  Unkar nem egy jó arc, de mellette legalább nem volt halálos fenyegetésben Rey, szemben a szüleivel.

- Yoda is írta - Reyt már eleve nem a szülei adták le Unkarnak, hanem valaki(k) elválasztotta/ták tőlük, és ők adták oda

 

És akkor ezeregyedjére is: ha AKARJÁK az írók, elvihetik még ilyen irányba. Nem mondom, hogy elfogják, csupán érdeklődve várom, hogy mit találnak ki Rey történetére. Lezártnak tekintik vagy újra felnyitják? Számomra ez kérdés, ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az átlag bélának csak akkor jelentene valamit ki volt Rey apja és anyja ha az valami általa is ismert szereplő, ergo ütős lenne. Erre gyakorlatilag semmi esély. Rey se nem Solo se nem Skywalker. Szóval ez ugrott. Abban az esetben lenne bármi értelme ezt megint behozni ha valamit hozzá tehet az EPIX-es Rey-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az átlag bélának csak akkor jelentene valamit ki volt Rey apja és anyja ha az valami általa is ismert szereplő, ergo ütős lenne. Erre gyakorlatilag semmi esély. Rey se nem Solo se nem Skywalker. Szóval ez ugrott. Abban az esetben lenne bármi értelme ezt megint behozni ha valamit hozzá tehet az EPIX-es Rey-hez.

Egyetértek. :)  De miért ne tehetne hozzá? Mert nem lesz rá idő? Ugyan már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Érdekes kérdés. Ugyan nem tudjuk, de kétlem, hogy Luke az ep7 idején vágta el magát az Erőtől, viszont az biztos, hogy az ébredés az ep7 alatt történt. Vagyis lehet pár év különbség a két esemény között (maximum hat év). Viszont az Erő időtlen, szóval elvileg a mi síkunkon eltelt idő nem számít, így akár lehet Rey a reakció Luke "erőtlenségére". Viszont azt sem tartom véletlennek, hogy Kylo Renre az Erő pont akkor reagál, amikor a Jakkun jár, ahol történetesen él legalább egy Erőérzékeny, és nem is volt túl távol Kylótól, hiszen a Niima Előörs és Tuanul közel van egymáshoz. És mindez akkor következik be, amikor a Sötét Oldal szinte karnyújtásnyira került Luke megtalálásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez esetben Rey csupán katalizátor, egy eszköz. Ő maga mondja a jedi könyvtárban. Hogy felébredt benne a régóta szunnyadó képessége amiről már korábban is volt sejtése. 

 

Lényegében mindegy volt kit karol fel az Erő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Pedig anno már Daisy is megmondta. :D 

 

2016. 04. 12. - 10:43, Zééé írta:

Daisy Ridley tudja, hogy kik a karaktere szülei....de ennek nem fogtok örülni.

 

Ridley told MTV. "So to me, it's funny that people think it's so important because I don't really think it is."

 

Dzséjt, amit Kudar beszúrt, azzal hasonlítsd össze, ne az általam beszúrt képpel! A Kudar által beszúrt észrevétel teljesen jogos. Elhiszem, amit Pablo mond, de attól még az észrevétel jogos. A két hajó nagyon hasonlít, bár én sem gondolom, hogy egy Marvel képregényből merítették volna az ötletet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nekem ebben a köves dologban az tetszik, hogy sok helyen előkerül a SW-ban, illetve Rey kapcsán is jól összefoglalja a dolgokat. Már Luke esetében is kiemelt szerepe volt annak, hogy rakosgatja a köveket, aztán persze az X-szárnyút már lehetetlennek gondolja kiemelni a mocsárból. Később aztán ő inti óva Rey-t, hogy az Erő nem arról szól, hogy köveket emelgetünk. Mert a lány naivan ezt hiszi, ez tűnik fel, ahogyan anno Luke-nak is ez tűnt fel.

Aztán persze végül az egy nagy áttörés, amikor Rey a Craiten a sziklákat emelgeti, ez adja a megoldást, illetve ez mutatja az erejét, a hatalmát. Ez látszólag ellentmondás Luke szavaival, de jobban belegondolva, valójában nem az. Hiszen nem az a lényeg, hogy Rey képes akár ekkora köveket is megemelni, nem önmagában ez az erő, hanem amit ezzel elérhet, amire ezt használja. Mindaz, amit ezzel képvisel. A kőemelgetés nem a cél, hanem az eszköz. Ez pedig tökéletesen látszik a 8 végén.

Amikor Rey-ben igazán megmozdul valami, akkor ösztönösen mozdul minden, beleértve ebbe a köveket is. De itt se a kődarabok a lényeg, hanem az, hogy minden összefügg mindennel, persze, a kő is követi, ami történik. De nem az a nagy kunszt, hogy mókolsz valamit, aztán ebből kisül valami, amibe a föld is beleremeg. Hanem amikor később, immáron tudatosan azt mondod, hogy meg akarod mozgatni azokat a köveket, mert az kell a céljaid eléréséhez, és sikerül is ezt véghezvinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Rian hol nyilatkozta, hogy Rey egy senki? Volt valami interjúban? Mert a bónusz BD-n lévő Balance of the Force kisfilmben nem egészen ezt állítja, sőt. Párhuzamot von Luke és Rey között; Luke legszörnyűbb álma válik valóra azzal, hogy Vader az apja. Addig volt kit utálnia, de akkor rá kellett jönnie, hogy az a valaki a saját vére. Na most Rey esetébe ellenkező a helyzet, mert ő meg nagyon szeretne Luke vagy valamelyik pozitív hős leszármazottja lenni, ennek megerősítését várja a barlangban. A végeredmény csupán azt jelenti, hogy nincsenek könnyű válaszok. Kíváncsi vagy ki vagy? Derítsd ki magad.

 

Rian egyáltalán nem akart pálcát törni Rey származása felett, inkább elodázta a kérdést. Úgy írta meg, hogy később mind a két lehetőség levezethető legyen. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy nyilatkozott-e ilyet, de a filmben elég egyértelműen kimondja Rey által. Miután Kylo Ren kikényszeríti belőle a választ a kérdésre, Rey maga mondja, hogy senkik voltak. Kylo szerinte a lány ezt mindig is tudta, amit Rey nem cáfol. Az anyja még akár lehetett is senki, de az Első Galaktikus Birodalom uralkodójának és a Sith Sötét Nagyurának a fia elég messze esik ettől a fogalomtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt nem tudom, hogy nyilatkozott-e ilyet, de a filmben elég egyértelműen kimondja Rey által. Miután Kylo Ren kikényszeríti belőle a választ a kérdésre, Rey maga mondja, hogy senkik voltak. Kylo szerinte a lány ezt mindig is tudta, amit Rey nem cáfol. Az anyja még akár lehetett is senki, de az Első Galaktikus Birodalom uralkodójának és a Sith Sötét Nagyurának a fia elég messze esik ettől a fogalomtól.

 

Anno én is nagyon hittem abban, hogy Rey egy senki, pontosan ezek miatt, amiket említesz. Viszont a mai tudásunk fényében simán lehet ezt úgy magyarázni, hogy Rey hihette magáról, hogy egy senki, neki nem kellett tudnia 5 évesen, hogy kicsoda a nagypapa. Valószínű, hogy amint megfogant, már titkolták és rejtegették Palpatine elől, aki csak véletlenül szerzett róla tudomást, hogy van egy unokája. Amint ez megtörtént, rájuk uszította Ochit stb. Én így képzelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor Rian valószínűleg skizofrén. 

Miért is lenne az? :?

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Anno én is nagyon hittem abban, hogy Rey egy senki, pontosan ezek miatt, amiket említesz. Viszont a mai tudásunk fényében simán lehet ezt úgy magyarázni, hogy Rey hihette magáról, hogy egy senki, neki nem kellett tudnia 5 évesen, hogy kicsoda a nagypapa. Valószínű, hogy amint megfogant, már titkolták és rejtegették Palpatine elől, aki csak véletlenül szerzett róla tudomást, hogy van egy unokája. Amint ez megtörtént, rájuk uszította Ochit stb. Én így képzelem.

Én is így képzelem. Eleve, Rey nem is számolhatott azzal, hogy a nagyfater az Uralkodó, hiszen a Galaxis nagyon-nagyon-nagy része halottnak hitte akkortájt - sőt jelenlegi tudásunk alapján azt sem zárhatjuk ki, hogy akkor még az is volt. Ki tudja, hány évvel az endori csata után élesztették fel. Az emlékeiben pedig az apja és az anyja roncsvadászként éltek, hiszen akkoriban azok is voltak. Szóval nem csoda, hogy senkinek hitte őket, amit aztán Kylo kicsit a bőszítésére haszált.

Viszont az tény, hogy akkor, amikor Johnson ezt megcsinálta, nem azt akarta üzenni, hogy Rey a vérvonala miatt lett valaki, és ezt ez a Collidernek adott nyilatkozat is alátámasztja:

"It definitely was something that kind of slowly emerged. The truth is that was never like a driving thing for me in the movie, and I’ve talked a little bit elsewhere about the big decision with Rey and her parents. That’s one of the big things. It’s cutting loose the idea that of her being special coming from lineage. And that is true and I do like that, and I think that’s a good thing. That wasn’t, though, the motivating factor behind that decision. It was more a dramatic decision of ‘What is the toughest thing she could hear about her parents? What is the thing for her and for us what will make her have to stand on her own two feet and will make things the hardest for her?’ Because she’s the hero and that’s her job—to have things be the hardest for her. So it came from that and the other element came along with that, which is something I really liked.

But I didn’t sit down and think, ‘How do we overturn this whole thing of Star Wars lineage?’ That wasn’t the driving factor. It was almost a byproduct of a natural process of, ‘Oh, this is what’s going to make sense for her as a character, as a dramatic turn there. And that means this, and that’s kind of nice.’ It’s a strange, organic process, I guess."

 

Az ep9-ben kiderült igazság viszont azért szép ebben a formában, mert Rey számára szörnyű módon fűzi tovább Johnson koncepcióját, azaz reflektál a fenti idézetben kiemelt részre. Rey, ahogy valószínűleg sok más árva álmodozott arról, hogy a szülei hősként visszatérnek és boldogan élnek tovább, míg meg nem halnak - és valószínűleg legrosszabb rémálmaiban felmerült, hogy nem hősök, hanem az elképzelhető legrosszabb emberek, akik nem törődtek a gyerekükkel.

Rey számára - aki azt hitte magáról, hogy semmivel sem különbb mint a Jakkun senyvedők bármelyike - a legrémisztőbb gondolat az volt, hogy a szülei senkik, ugyanolyanok, mint azok, akik miatt a Jakkun kell senyvednie megannyi teremtménynek. Az ep7 jól rávilágít arra, hogy Rey világa még Anakin világánál is jobban behatárolt. Anakin 9 évesen már tágabb világképpel bírt, mint a Nabooról jött királynő, Rey-t még burokban élt fogadott dédnagyanyja is lekörözte világi tudásban. Rey nem ismert semmit, ami a Jakkun túl volt, legfeljebb kósza legendákat.

Így nem csoda, hogy a legrosszabb, amit a szüleiről el tudott képzelni - amitől félt, és amit kevés emléke alapján titkon sejtett -, hogy ők is mocskos roncskereskedők, akik csak piáért adták el. Kylo ezt a maga módján igazolta. De, az ep8-cal Rey végleg túllépett a Jakkunk, és ekkor jöhetett az igazi igazság, amire rémálmában sem gondolhatott, de amihez képest a legrosszabb rémálmaiban látott szülők is kedves, szeretetreméltó embereknek tűntek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért is lenne az? :?

Mert a videóban azt mondja, hogy Rey-re bízza a válaszok megtalálását. Amit alább leírtál már összehozható ezzel, mert nem tény az, hogy Rey szülei senkik hanem a legrosszabb eshetőség, amivel Kylo maga mellé akarta állítani.

 

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rey nem ismert semmit, ami a Jakkun túl volt, legfeljebb kósza legendákat.

Viszont azokból jó párat. Tisztában volt vele ki Han Solo a csempész, és Luke legendája is mély nyomokat hagyott benne, mint ahogy arról is tudott, hogy Luke miért vált hőssé. Ez utóbbi azt is bizonyítja, mennyire volt legendás Luke cselekedete. Még a legeldugottabb porfészekben is tudnak róla. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Rian hol nyilatkozta, hogy Rey egy senki? Volt valami interjúban?

Igen, jó pár interjúban elmondta hogy Rey egy senki és azt is hogy hogy jutott erre a következtetésre. Az egyik legtöbbet idézett ebben a témában az amit egy podcastben az Empire magazinnak mondott:

 

“I went through all the possibilities of who her parents could be. I made a list, with the upsides and downsides,” “There were two things about this option that made it feel right to me. Firstly. I like the idea that we’re breaking out from the notion that the force is this genetic thing that you have to be tied to somebody to have. It’s the ‘anybody can be president’ idea.”

 

Egy másik interjúban azt is elmondta, hogy Rey-t azért is tette senkivé, mert úgy érezte hogy az ep.7-ben pont erre utal Maz is amikor azt mondja hogy ne a múltjába nézzen hanem előre:

 

"It was hinted at in VII when Maz [Lupita Nyong'o] says the answers lay ahead, not behind, but it was something that was obviously still on Rey's mind and the audience's mind. It felt like a powerful thing that she was still holding onto this notion of the past defining her."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.