Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nem hiszem, hogy Daisy véleményéből ilyen szempontból messzemenő következtetéseket lehetne levonni. Anakinnál pl. belekeveri azt is, hogy a sötét oldalon állt. Anakinnál hatalmasabbnak tartja Reyt, Obi-Wannál egyértelműen nem, ill. ott van még, amit Sidious-ról mond... Szóval nem tűnik annyira összeszedettnek ez a gondolatsor, pláne, hogy inkább csak egy kis játékos szócséplés volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, pb69 írta:

Van az a jelenet, amikor Yoda mondja Luke-nak, hogy sok bölcsesség van azokban az ősi jedi írásokban, de semmi olyan, aminek Rey már ne lenne birtokában.

A poén az, hogy egész pontosan azt mondja, hogy semmi sincs már abban a könyvtárban (nem a könyvekben), aminek Rey ne lenne birtokában. Szó szerint az üres könyvtárra céloz a kis gonosz manó. :) Azért nagy trollok tudnak lenni ezek a Jedi lovagok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen,angolul is ezt mondja.

Végül amikor ergo jedinek nevezi Reyt szerintetek már rájött,hogy nála vannak a könyvek?Azért mondja,mert tudja,azonkívül,hogy elindította az úton a könyvekkel megszerzi azt a tudást amivel már a vallás méltó képviselője fog lenni?(inkább eszmékre értem a tudást,úgy gondolom empirikus úton többet tud fejlődni)

...és ez is csak trollság Yodától,hogy nem világosítja fel Lukeot a könyvek hollétéről ezek szerint. :)

Mert tény,hogy ezzel a burkolt mondattal választ ad,de Luke nem érti meg és láthatóan bántja,hogy elpusztulnak a tűzben. Miért jó neki ebben a tudatban hagynia?

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Még csak egyszer láttam angolul. Tényleg library-t mond? És magyarul pedig könyvtárat? Ez eddig nekem sem tűnt fel.

Magyarul nem tudom (én úgy láttam egyszer), de angolul library-t mond. Múltkor az IMAX mozizás után szóba került, de nem jutottunk dűlőre. Aztán megnéztem itthon a kamosat, és onnantól már biztos volt, hogy library-t mond:

 

"Wisdom they held, but that library contained nothing that the girl Rey does not already possess."

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Végül amikor ergo jedinek nevezi Reyt szerintetek már rájött,hogy nála vannak a könyvek?Azért mondja,mert tudja,azonkívül,hogy elindította az úton a könyvekkel megszerzi azt a tudást amivel már a vallás méltó képviselője fog lenni?

Szerintem nem. Amit Yoda mondott neki, abból pont az volt a tanulság, hogy nem az tesz valakit jedivé, hogy megismeri a sok ezer évvel korábbi tanokat ilyen-olyan könyvekből.

8 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Miért jó neki ebben a tudatban hagynia?

Mert így működik a "lecke", amit Luke-nak adott. Az egész gondolatsor jelentőségét vesztené, ha azt is elmondaná, hogy igazából nem is semmisültek meg a könyvek, mert Rey magával vitte azokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem nem. Amit Yoda mondott neki, abból pont az volt a tanulság, hogy nem az tesz valakit jedivé, hogy megismeri a sok ezer évvel korábbi tanokat ilyen-olyan könyvekből.

Mert így működik a "lecke", amit Luke-nak adott. Az egész gondolatsor jelentőségét vesztené, ha azt is elmondaná, hogy igazából nem is semmisültek meg a könyvek, mert Rey magával vitte azokat.

 

Érdekes, hogy az öreg Jedi mester, akivé Luke vált, nem tudta ezt ösztönösen. Pedig ő is úgy vált Jedivé, sőt, akkor volt a legközelebb a Jediség eszmeiségéhez, amikor még fiatal volt és gyakorlatilag szinte tanulatlan mint Jedi, hiszen akkor tudta megváltani Vadert. Aztán sokat tanult, látott, maga is tanított, azokba a könyvekbe is belenézhetett, aztán mégis nagyot hibázott mint Jedi mester. Ha valakinek, akkor neki tudnia kellett, hogy nem a szent könyvektől lesz valaki igazi Jedi.

Számomra ez azt jelzi, hogy annyira meg volt keseredve, hogy nem látott már tisztán ebben. Tulajdonképpen erre utalhatott Yoda, amikor jóságosan megfeddte, hogy még mindig a távolva réved, ergo nem látja azt, ami a szeme előtt van, vagyis a saját példáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, pb69 írta:

Van az a jelenet, amikor Yoda mondja Luke-nak, hogy sok bölcsesség van azokban az ősi jedi írásokban, de semmi olyan, aminek Rey már ne lenne birtokában. Végül is tök igaza van, hisz Rey magával vitte a könyveket. :D

Jó reggelt. :D

11 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Igen,angolul is ezt mondja.

Végül amikor ergo jedinek nevezi Reyt szerintetek már rájött,hogy nála vannak a könyvek?Azért mondja,mert tudja,azonkívül,hogy elindította az úton a könyvekkel megszerzi azt a tudást amivel már a vallás méltó képviselője fog lenni?(inkább eszmékre értem a tudást,úgy gondolom empirikus úton többet tud fejlődni)

Szerintem nem tudja. Kicsit olyan mintha heccelné Kylót, odaszúrna neki ezzel is.

 

11 órával ezelőtt, Lizardking írta:


...és ez is csak trollság Yodától,hogy nem világosítja fel Lukeot a könyvek hollétéről ezek szerint. :)

Mert tény,hogy ezzel a burkolt mondattal választ ad,de Luke nem érti meg és láthatóan bántja,hogy elpusztulnak a tűzben. Miért jó neki ebben a tudatban hagynia?

Azért is amit Pb írt, de talán az is közrejátszhat ebben, hogy Luke valamilyen szinten elbukott a Jedi rend felélesztése kapcsán. Rey talán majd sikerrel jár, ráadásul nem Skywalker. Tiszta lappal indulhat a lány, akit nem fertőz meg semmi múltbéli kapcsolat. Luke feladata nem az volt, hogy Jediket képezzen. Neki "csak" az apját kellett megmentenie. Ezt így a végén tisztán lehet látni. Rey lesz az aki újra életre keltheti a rendet.

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

Érdekes, hogy az öreg Jedi mester, akivé Luke vált, nem tudta ezt ösztönösen. Pedig ő is úgy vált Jedivé, sőt, akkor volt a legközelebb a Jediség eszmeiségéhez, amikor még fiatal volt és gyakorlatilag szinte tanulatlan mint Jedi, hiszen akkor tudta megváltani Vadert. Aztán sokat tanult, látott, maga is tanított, azokba a könyvekbe is belenézhetett, aztán mégis nagyot hibázott mint Jedi mester.

Ahch-To -ra csak a bukása után talált rá, így a könyvekre is. :) A kiképzésnél nem tudta felhasználni azokat a tanokat vagy bölcsességeket amik abban vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey nekem kicsit olyan, mint Luke volt fiatal korában. Sőt, még annál is naivabb. Néha amilyen ártatlanul és egyenesen előadja a mondandóját, tényleg nem lehet róla rosszat gondolni. Viszont az is látszik, hogy rengeteget kell még tanulnia. Ez főleg a film elején tűnik ki. Ahogy Kyloról beszél, és ahogy próbál hatni Luke-ra…..aranyos, de nagyon naiv. :)

Ennek a vonulatnak két gyöngyszeme van. Az egyik amikor Luke-nak elmeséli, hogy Kylo átált a sötét oldalra és gyorsan fel kell állítani a Jedi rendet, mert baj van. :D Teljesen érthető Luke reakciója. Mit gondolt Rey? A Jedi rend feltámasztásához nem öt perc kell, hanem jó eséllyel évek. Ő egymaga pedig nem tehet semmit Snoke bandája ellen. De azért máris induljanak. :D Nem kicsit volt átgondolatlan a terv. A másik ilyen cukiság, amikor az Erőről beszél. A Jedi embereket irányít és tárgyakat reptet. :lol: Meg kell enni ezt a csajt, annyira cuki. :D Jó lesz látni majd a IX-ben, amikor már ő is csak mosolyogna régi önmagán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra leszek kíváncsi, hogy Rey mennyire tud majd felszabadulni attól, hogy a származásával és szüleivel kapcsolatos kérdéseivel, kétségeivel szembenézett. Ez volt eddig az egyetlen, ami kizökkentette, amitől félt, de ha képes megbirkózni ezzel a helyzettel, akkor vajon lesz-e új kihívás ilyen téren?

 

Anakin soha nem volt képes szembenézni a legnagyobb félelmével, azaz, hogy elveszítheti azokat, akik fontosak a számára. Az anyja után lemészárolt egy falut, (többek közt) Padmé miatt átállt a sötét oldalra, majd a fia miatt megtért. Luke nagy félelme az volt, hogy képtelen lesz megfékezni a Benben lévő sötétséget, amely kétség végül addig kínozta, hogy majdnem megölte a fiút, később pedig ettől a kudarctól mindentől és mindenkitől elfordult.

 

Reyben az lehetett a legmélyebb félelem, hogy a szülei semmirekellő senkik voltak, akik eldobták. Nem tudjuk, hogy kicsit hosszabb távon hogyan dolgozza ezt fel, de a 8-ban úgy tűnt, hogy képes lesz túllépni ezen. Ezzel mindenképp hatalmasat lépett előre. Ahogyan úgy tűnt, hogy azt is elfogadja, hogy Bent már nem állíthatja át. Ha nem fog jönni ilyen kaliberű új hatás, ami lelkileg összekuszálhatná, és ilyen téren kiegyensúlyozott tud maradni, akkor a történelem nagyon nagy alakja válhat belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen! Róla valahogy lepörögnek ezek a negatív dolgok. A Craiton már eléggé jókedvűnek tűnik, semmi nyoma letargiának pl. Persze az kérdés, hogy mennyire hitte el azt amit Kylo mondott neki a szüleiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen! Róla valahogy lepörögnek ezek a negatív dolgok.

Azért azt is tegyük hozzá, hogy egy ilyet azért könnyebb lehet feldolgozni, mint mondjuk a szerelmed elvesztését vagy hogy az unokaöcsédben túlteng a gyűlölet. Nem egyszerű persze, de azt a képet, ami összedőlt, igazából Rey maga építette fel, leginkább a semmiből. Most hogy a kb. ismeretlen szülei valójában rossz emberek voltak, akik elhagyták egy trauma, de egyébként Rey amúgy is a saját lábán állt, felépítette magát és önerőből ért el mindent.

 

Eleve inkább az a remény lehetett fontosabb számára, hogy van hová tartozzon, eljönnek egyszer érte és szeretni fogják. Ezt viszont megkaphatja más forrásból is. A hovatartozás már megvan, egyre többen ismerik, gyakorlatilag mindenki kedveli. Attól nem kell tartania, hogy egy senki. Az más kérdés, hogy Han és Luke után hamarosan vélhetően Leiát is elveszíti, de talán pont úgy történtek ezek a szörnyű dolgok, hogy annyira mély kötődés még nem alakult ki benne senki iránt.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze az kérdés, hogy mennyire hitte el azt amit Kylo mondott neki a szüleiről.

Hát ugye végül is Rey mondta ki a kulcsmondatot. Kylo meg aligha tudta igazán manipulálni, hiszen ez korábban sem ment neki túl jól. Ahogy ez az egész megtörtént, nem túl sok értelme lenne annak, ha Rey nem hinne ebben a verzióban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, pb69 írta:

Az más kérdés, hogy Han és Luke után hamarosan vélhetően Leiát is elveszíti, de talán pont úgy történtek ezek a szörnyű dolgok, hogy annyira mély kötődés még nem alakult ki benne senki iránt.

Szerintem Leia és Rey között eleve nincs túl szoros kötődés. Vagy inkább semmiféle. Mennyit voltak eddig együtt, pár órát? Az ep7-nek és az ep8-nak is a legvégén találkoznak. Az egyetlen, ami összeköti őket, az Han és Luke, akik meg már eltávoztak, ráadásul Leia számára mindkét férfi sokkal-sokkal többet jelentett, mint Rey számára, aki csak néhány napot, Han esetében talán csak néhány órát töltött el velük. Az ep7-8 tulajdonképpen annyira rövid időt ölel át, hogy nehéz elképzelni, hogy Rey egyáltalán komolyabban kötődik bárkihez is, mármint úgy igazán komolyan. Gyorsan képes kapcsolatot teremteni, de igazán mély kapcsolatról szerintem még Finn esetében sem lehet beszélni. Oké, a srác sokat tett azért, hogy belopja magát a lány szívébe, de effektíve alig pár órát töltöttek együtt.

Szokatlan, de szerintem Tuanul kiirtása és a crati csata között talán egy hét sem telik el, és ennek nagy részét Rey mindenkitől távol töltötte. Igazán senkivel sem töltött együtt sok időt. Esélyes, hogy Luke és Han többet volt együtt az ep4-ben, mint amennyi időt Rey eltöltött Leiával. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erre gondoltam én is. Azért az látszik, hogy Rey nagyon keresi a kötődéseket, főképp apafigura tekintetében. Ezt szerintem nagyon jól vette észre Kylo is. Rey nemcsak felnéz Hanra és Luke-ra, de mondhatni csodálja őket. Ami nekem kifejezetten tetszik a jellemében, hogy ennek ellenére talpraesett és nem illetődik meg a hősei környezetében sem. Luke-ot többször is helyreteszi, ami tök jó.

Szóval keresi a kapcsolati lehetőségeket. Finntől először mintha kicsit megijedne és zavarná a srác, ami teljesen érthető is Rey előéletének ismeretében. De aztán hamar megtalálják a közös hangot. Aranyos, ahogy Rey is gondol Finnre a 8-ban. Az meg pláne, ahogy megöleli, amikor újra találkoznak, az az arc leírhatatlanul bájos.

Leiával nagyon keveset beszélnek, de ahogy sejtem, vele is hamar kerülhet hasonlóan fontos kapcsolatba, mint Hannal vagy Luke-kal. Ehhez nem kell annyi idő vagy olyan mély kötődés, egyszerűen csak Rey számára fontos, hogy legyenek olyanok, akikben bízhat, akik kedvelik, akik benne is bíznak. Elég erős szeretethiánya van, ami érthető is.

Ugyanakkor annyira mégsem mélyül el senkivel a kapcsolata, hogy feldolgozhatatlan traumát jelentsen számára a haláluk. Ettől függetlenül biztos nem jó érzés, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen sokakat elveszít. Amúgy most ugrik be, hogy Finn az elején Rey megmentése miatt csinál mindent, a végén pedig úgy áldozná fel az életét a lázadásért, hogy így soha többé nem is láthatná újra a lányt, de ez sem zavarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Rey nemcsak felnéz Hanra és Luke-ra, de mondhatni csodálja őket.

Azt persze tegyük hozzá, hogy a két figura legendás alak, így egy olyan Rey számára aki az idealizált szüleit keresi, nem is lehettek jobb apafigurák. Habár Luke-ban eleinte csalódhatott, hisz nem arra számított amit kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok.Arra gondoltam,hogy Luke a Birodalom viszavágban a barlangi jelenetnél attól félt hogy ő is olyan lesz mint Vader,tehát azt látta amitől félt.Rey meg azt hogy senkik a szülei ez a félelme ergó a jövő mozgásban van semmi sincs teljesen kőbevésve még a szülők sem.Lehet csak agyalok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Luke-os topikban szó volt Lew'el-ről, ami nagyon hasonló bolygó elvileg mint Ahch-to. Nos, Rey a filmben ugye azt mondja, hogy már látta ezt a szigetet az álmaiban, viszont a Képes enciklopédiában azt írják, vagy ott járt már vagy egy nagyon hasonló bolygón. Érdekes. :hmm:

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.