Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

XCEuBb3.jpg

 

Kylo Ren, az egykori Ben Solo, Jedi növendék és a Skywalker vérvonal utolsó sarja. Az ep7-ben még Darth Vadert próbálta imitálni, de Snoke tanácsára (vagy éppen Snoke cseszegetése miatt) az ep8-ban magára talált, és szerintem most már ő nem Vader, hanem Darth Sidious méltó örököse. Nem csak "uralkodóvá" lépett elő a mestere elárulása és meggyilkolása után, hanem ő Sidioushoz hasonlóan úgy tűnik, született gonosz, akit ez kicsit sem zavar. Ugyan az átállása körülményei még nem teljesen ismertek - noha Luke támadása nyilván vízválasztó volt -, az biztos, hogy Kylo nem azért állt a Sötét Oldalra, mert meg akarta menteni a szerettét. Éppen ellenkezőleg, még meg is gyilkolja az apját, csak, hogy még inkább elmélyülhessen a Sötét Oldalban. Kylo Ren szerintem gonosz ember, aki gonosz is akar lenni. Aki élvezi a hatalmat, amit a Sötét Oldal ad neki. Nem is akar onnan visszatérni, és az ep8 végén szerintem az a kevés fény, ami még megkímélte egyszer az anyját, szintén kihunyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. Számító és lelketlen, és most már csak az a kérdés, hogy mennyire tehetséges Supreme Leader lesz belőle. Remélhetőleg nem lesz sikeres a regnálása, hogy minél kevesebb kárt okozhasson. Azt is remélem, hogy Rey rendesen helyre teszi majd a következő részben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Pildi írta:

Én is így gondolom. Számító és lelketlen...

Számító és lelketlen? Kylo? :o Sok minden lejött nekem a VIII-ból, de az, hogy lelketlen lenne, pont nem. :) 

A Luke topikban kifejtettem, de szerintem ő egy kapocs a sötét és a világos oldal között. Mindig lesz benne sötétség - és fény is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem az van, hogy Luke érezte a gonoszságot Benben. És azt a tanítást kapta, hogy akinek a sötétség uralja a sorsát, azt a sötét oldal végleg elemészti. Persze, Luke megtapasztalja ennek az ellenkezőjét az apjával, de az új Jedi Rendhez ő elvileg olyanokat keres, aki olyan mint Rey: tiszta és szinte minden sötétségtől mentes.

Ben ellenben olyan, mint egy fajta kapocs a világos és a sötét oldal között. Nagyon komplex. Megöli az apját, de a VIII-ban mégis úgy fest, van visszaút a számára. Nála most érzem azt, először igazán, hogy ő nem Sith. A sötét oldalon van, igen, de teljesen máshogy viselkedik, mint egy Sith. Nincs úgy "megdelejezve", mint Anakin, aki onnantól, hogy rátér a sötétségre egyre mélyebbre megy bele és egyre jobban megtébolyul. De Kylonál nem érzek ilyet. Hataloméhséget igen, dühöt igen, de amikor felkínálja Reynek a csatlakozást, ott sem olyan eszét vesztetten teszi, mint Anakin Padménak.

 

Vagy, amikor Reyjel beszélget - nem megjátssza magát, hanem teljesen normális. Kylo az igazi kapocs a sötét oldal és a világos között, de Luke épp abból a dogmatikus szemszögből vizsgálta a sorsát, mint a Jedik anno a Birodalom előtt. Ha valamiben sötétség van az kiírtandó. Félreértés ne essék, nem vitatom, hogy Kylo irgalmatlan káros a galaxis szemszögéből, de ő több, mint egy sima sötét oldali felhasználó. És nem azért nem megmenthető, mert nincs benne világosság, hanem talán azért, mert mindig lesz benne sötétség, amit nem tud kordában tartani.

Szerintem azért nem lehet megmenteni, mert nem akarja, hogy megmentsék. Számára nincsen semmi a Világos Oldalon. Nem szorul megmentésre, nincs is oka arra, hogy visszatérjen. Normális, de őszintén szólva, Vader is csak az elején volt eszement. A sérülése után teljesen lehiggadt, és Tyranus vagy Sidious sem volt non stop tébolyult. A Sith-ek nem őrültek. Vader is csak az elején volt megdelejezve, de amikor Luke-ot csábítgatta húsz évvel később, ott már nem volt eszeveszett. Az elején is inkább valószínűleg a Sötét Oldal hirtelen rátört, korlátok nélküli hatalma részegítette meg.

Kylo ezzel szemben már évek óta a Sötét Oldalon áll, őt már nem részegíti meg ilyesmi, de azért a dühkitörései lazán felérnek Vader kezdeti őrületével. Vagy gyilkolászásával. És erre azért most is láttunk példát, amikor Huxot a kompján dühében a falhoz kente, pedig akkor a tábornok még csak rossz tanácsot sem akart adni. Vagy amikor dühből szétveri a sisakját és a lift egy részét.

Lehet, hogy Kylóban van még némi jóság, de érzésem szerint mivel abszolút semmi sem köti a Világos Oldalhoz, nincs oka visszatérni. Mondhatni, ez a fordítottja annak, amiről a múltkor beszéltünk: Luke-nak a Sötét Oldal, Kylónak a Világos Oldal nem tud mit kínálni. Csak annyi a különbség, hogy a Sötét Oldalra könnyű átesni, de visszatérni nehéz, így Luke-nak keményebb lehetett ellenállni, Kylo viszont nem is akar küzdeni a benne lakozó sötétséggel. Éppen ellenkezőleg, igyekszik kiirtani a fényt magából.

Úgyhogy úgy vélem, Luke ez esetben jól gondolta, tényleg el kellett volna pusztítani Kylo Rent. Ő nem Darth Vader, ő túlnőtt a Sith Nagyúron. Neki csak a hatalom és az kell, hogy mindent és mindenkit elpusztítson, aki valaha vélt vagy valós módon ártott neki. Ezt csak a Sötét Oldal adhatja meg neki. Kylo Ren ugyanolyan gonosz, mint Darth Sidious volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem azért nem lehet megmenteni, mert nem akarja, hogy megmentsék. Számára nincsen semmi a Világos Oldalon. Nem szorul megmentésre, nincs is oka arra, hogy visszatérjen. Normális, de őszintén szólva, Vader is csak az elején volt eszement. A sérülése után teljesen lehiggadt, és Tyranus vagy Sidious sem volt non stop tébolyult. A Sith-ek nem őrültek. Vader is csak az elején volt megdelejezve, de amikor Luke-ot csábítgatta húsz évvel később, ott már nem volt eszeveszett. Az elején is inkább valószínűleg a Sötét Oldal hirtelen rátört, korlátok nélküli hatalma részegítette meg.

Kylo ezzel szemben már évek óta a Sötét Oldalon áll, őt már nem részegíti meg ilyesmi, de azért a dühkitörései lazán felérnek Vader kezdeti őrületével. Vagy gyilkolászásával. És erre azért most is láttunk példát, amikor Huxot a kompján dühében a falhoz kente, pedig akkor a tábornok még csak rossz tanácsot sem akart adni. Vagy amikor dühből szétveri a sisakját és a lift egy részét.

Lehet, hogy Kylóban van még némi jóság, de érzésem szerint mivel abszolút semmi sem köti a Világos Oldalhoz, nincs oka visszatérni. Mondhatni, ez a fordítottja annak, amiről a múltkor beszéltünk: Luke-nak a Sötét Oldal, Kylónak a Világos Oldal nem tud mit kínálni. Csak annyi a különbség, hogy a Sötét Oldalra könnyű átesni, de visszatérni nehéz, így Luke-nak keményebb lehetett ellenállni, Kylo viszont nem is akar küzdeni a benne lakozó sötétséggel. Éppen ellenkezőleg, igyekszik kiirtani a fényt magából.

Úgyhogy úgy vélem, Luke ez esetben jól gondolta, tényleg el kellett volna pusztítani Kylo Rent. Ő nem Darth Vader, ő túlnőtt a Sith Nagyúron. Neki csak a hatalom és az kell, hogy mindent és mindenkit elpusztítson, aki valaha vélt vagy valós módon ártott neki. Ezt csak a Sötét Oldal adhatja meg neki. Kylo Ren ugyanolyan gonosz, mint Darth Sidious volt.

Én valahogy pont ezt a velejéig romlottságot nem érzem benne. A jóságát Rey is megérzi az Erőn keresztül. Snoke is megjegyzi, hogy az apja halála elbizonytalanította, nem megacélozta. Mintha minden egyes híd, amit feléget maga körül csak erősítené benne a világosságot. Az anyjára se tudott rálőni. Reyjel is emberin viselkedik. Állj mellém... kérlek. Szinte könyörög. Nagyon jó karakter. Sokkal több mint egy szimpla sötét karakter nála. Anno elvileg Snoke is olyasmit látott  benne, mint akinek az örökös őrlődése a sötét és világos oldal között ad Erőt (enciklopédia talán?).  pont ezt érzem a VIIIban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Számító és lelketlen? Kylo? :o Sok minden lejött nekem a VIII-ból, de az, hogy lelketlen lenne, pont nem. :) 

A Luke topikban kifejtettem, de szerintem ő egy kapocs a sötét és a világos oldal között. Mindig lesz benne sötétség - és fény is.

 

A lelketlen talán nem a legjobb szó erre, de arra céloztam vele, hogy Reyt csúnyán kihasználja, amikor a segítségével legyőzi Snoke-ot. Jól tudja, hogy a lány azért segít neki, mert nemcsak Snoke-tól akarja megszabadítani a galaxist, hanem az Első Rendtől is, és erre akkor van a legjobb esély, ha Kylo Ren visszaváltozik Ben Solo-vá. Igaz, sose hitegeti szavakkal, de nem is mondja el az igazat, hagyja, hogy Rey ebben a hitben maradjon. Elhangzik ugyan tőle Rey felé, hogy "Te fogsz átállni.", de ennek abban a jelenetben ilyen értelemben nincs igazi súlya, mert gondolhatja Rey (ahogy pl. én is gondoltam), hogy ezzel arra céloz, Snoke fogja erővel átállítani. Az fel sem merül, hogy Kylo magára célzott, ezért is nagy a meglepetés.

 

Na már most, ha Kylo komolyan gondolja, hogy Reyt át tudja állítani, akkor ilyen értelemben is lelketlen, hiszen éreznie kellene, ez mennyire hiábavaló. Rey kész lett volna meghalni is inkább, minthogy a gonoszhoz csatlakozzon - hogy gondolhatta Kylo, hogy mert ő kéri, akkor megteszi? Hisz a lány egészen addig a percig gyűlöli, amíg meg nem tudja, mi is történt vele (onnantól elkezdi sajnálni kezdi), de ez messze nem olyan erős kötelék még, hogy szóba jöhessen a kedvéért az átállás Rey részéről. Hogy ezt nem látja, ez az érzelmi intelligencia hiányát jelzi számomra, ami egyfajta lelketlenség.

 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehet, hogy Kylóban van még némi jóság, de érzésem szerint mivel abszolút semmi sem köti a Világos Oldalhoz, nincs oka visszatérni. Mondhatni, ez a fordítottja annak, amiről a múltkor beszéltünk: Luke-nak a Sötét Oldal, Kylónak a Világos Oldal nem tud mit kínálni. Csak annyi a különbség, hogy a Sötét Oldalra könnyű átesni, de visszatérni nehéz, így Luke-nak keményebb lehetett ellenállni, Kylo viszont nem is akar küzdeni a benne lakozó sötétséggel. Éppen ellenkezőleg, igyekszik kiirtani a fényt magából.

Úgyhogy úgy vélem, Luke ez esetben jól gondolta, tényleg el kellett volna pusztítani Kylo Rent. Ő nem Darth Vader, ő túlnőtt a Sith Nagyúron. Neki csak a hatalom és az kell, hogy mindent és mindenkit elpusztítson, aki valaha vélt vagy valós módon ártott neki. Ezt csak a Sötét Oldal adhatja meg neki. Kylo Ren ugyanolyan gonosz, mint Darth Sidious volt.

 

Én is így érzem. Kylo gonosz akar lenni, és ennek megfelelően cselekszik.

 

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Én valahogy pont ezt a velejéig romlottságot nem érzem benne. A jóságát Rey is megérzi az Erőn keresztül. Snoke is megjegyzi, hogy az apja halála elbizonytalanította, nem megacélozta. Mintha minden egyes híd, amit feléget maga körül csak erősítené benne a világosságot. Az anyjára se tudott rálőni. Reyjel is emberin viselkedik. Állj mellém... kérlek. Szinte könyörög. Nagyon jó karakter. Sokkal több mint egy szimpla sötét karakter nála. Anno elvileg Snoke is olyasmit látott  benne, mint akinek az örökös őrlődése a sötét és világos oldal között ad Erőt (enciklopédia talán?).  pont ezt érzem a VIIIban. 

 

Az hogy nem velejéig romlott (még), nem számít, mert az akar lenni. Az anyját megkímélte, de végül is csak az történt, hogy nem saját kezűleg lőtt rá a cirkálóra, hanem az általa vezetett raj tette ezt meg, ami gyakorlatilag ugyanaz, mert ő nem mondta, hogy forduljanak vissza. Reyjel emberien viselkedik, mert akar tőle valamit akkor még, de miután nem kapja meg, már kijelenti Luke-nak, hogy megöli a lányt, és a támadáskor is kiadja a parancsot, hogy nem kellenek túlélők. Hogy ezt mennyire gondolja komolyan igazán, az persze jó kérdés, de abban a percben igenis komolyan gondolja.

 

Megmondom őszintén én az Ep7 végén nagyobb esélyt láttam arra, hogy még visszatéríthető lenne, dacára annak, hogy megölte az apját (ami szörnyűség), mert hihettük azt, nem volt választása, hozzá van kötve Snoke-hoz és nincs ereje, hogy legyőzze, ezért inkább előre menekül a Sötét Oldal felé. De most úgy érzem, hogy ehhez képest is szintet lépett a gonoszságban a fentiek miatt. Amikor Rey sírva kérdezi, hogy miért ölte meg Hant, nem is válaszol érdemben, hanem azt kezdi firtatni, hogy Rey mindenkiben a saját elvesztett szüleit keresi. És utána Snoke-ot is megöli. Mint aki gyűlöli a világot, és ez a gyűlölet ad neki erőt. Én a Világos és Sötét Oldal közötti őrlődést pont nem érzem az Ep8 végére már.

 

Abban viszont abszolút egyetértünk, hogy nagyon jó karakter. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin tükörképe, vagy inkább negatívja. Szeretne rossz ember lenni. Amikor először kapcsolódnak Rey-jel, szépen tetszeleg a szörnyeteg szerepében (és ez már a siisaktörés után van) és büszke rá. Csak közben látjuk hogy ez a gonoszság veszettül erőltetett nála. Eddig Snoke-nak akart bizonyítani, most magának. Kíváncsi vagyok, Hugs mit szól majd mindehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Én valahogy pont ezt a velejéig romlottságot nem érzem benne. A jóságát Rey is megérzi az Erőn keresztül. Snoke is megjegyzi, hogy az apja halála elbizonytalanította, nem megacélozta. Mintha minden egyes híd, amit feléget maga körül csak erősítené benne a világosságot. Az anyjára se tudott rálőni. Reyjel is emberin viselkedik. Állj mellém... kérlek. Szinte könyörög. Nagyon jó karakter. Sokkal több mint egy szimpla sötét karakter nála. Anno elvileg Snoke is olyasmit látott  benne, mint akinek az örökös őrlődése a sötét és világos oldal között ad Erőt (enciklopédia talán?).  pont ezt érzem a VIIIban. 

Kylo olyan kettősséget hordoz ami újdonság. Azért is mondja Rey-nek, hogy töröljék el a múltat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az hogy nem velejéig romlott (még), nem számít, mert az akar lenni. Az anyját megkímélte, de végül is csak az történt, hogy nem saját kezűleg lőtt rá a cirkálóra, hanem az általa vezetett raj tette ezt meg, ami gyakorlatilag ugyanaz, mert ő nem mondta, hogy forduljanak vissza. Reyjel emberien viselkedik, mert akar tőle valamit akkor még, de miután nem kapja meg, már kijelenti Luke-nak, hogy megöli a lányt, és a támadáskor is kiadja a parancsot, hogy nem kellenek túlélők. Hogy ezt mennyire gondolja komolyan igazán, az persze jó kérdés, de abban a percben igenis komolyan gondolja.

Én így érzem, Kylo Ren a film elején még őrlődik, ahogy Snoke mondja, csak egy kölyök egy maszkban, aki próbál felnőni valakihez. Aztán összetöri a maszkot és innentől kezd el kialakulni ő maga, Ben Solo elkezd Kylo Ren és nem valami Vader imitátor lenni. A film végén az, hogy kiadja a parancsot minden Ellenálló megölésére - jól tudván, hogy az anyja és Rey is ott lehet a bázison - szerintem ékesen jelzi, hogy ha van is benne jóság, azt jó mélyen eltemette. De nekem az is beszédes, hogy egy másodpercig sem foglalkozik azzal, hogy a Crait felé menekülő hajókat éppen tizedelik, miközben tudja, hogy az egyiket ott van Leia. Látványosan nem foglalkozik már azzal a film végén, él-e vagy hal az utolsó szerette a Világos Oldalon.

 

Az biztos, hogy Kylo Ren az egyik legjobb karaktere az új trilógiának, de az egész Sagan belül is nagyon érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem látom Kylot annyira szörnyen gonosznak. Pláne nem, hogy Sidious-hoz lehessen mérni. Az igaz, hogy ő tudatosan a sötétséget keresi és ilyen értelemben rossz akar lenni, de talán pont azért ez a görcsösség, mert nem megy neki. Lehet, hogy Sidious is ilyesmi volt fiatalon, lehet, hogy Kylo is hasonló mélységbe tudna jutni, mint Sidious, de egyelőre biztos a közelében sincs. De még pl. Maulnak se.

 

Minden egyes lépésében ott a bizonytalanság. Én számítónak se mondanám, kb. azt se tudja mi legyen a következő lépés, nemhogy tervezgessen. Vagy piszkosul jó színész és csak úgy poénból játszik az emberekkel, de valószínűbb, hogy tényleg ilyen. Folyton viaskodik a világossággal. A 7-ben Hannál sem azt éreztem, hogy micsoda taktika volt, szerintem tényleg ott vívódott és szenvedett, hogy mi legyen. Aztán végül annak reményében megölte, hogy ez majd segít, hát nem segített.

Leiát sem tudta megölni. És nem, egyáltalán nem ugyanolyan az, hogy nem fújt visszavonulót, mintha saját maga húzta volna meg a ravaszt, de nagyon nem. Pont ez lett volna egy nagy próbatétel, de ezt is elbukta. Reyt nyilván maga mellé akarja állítani és manipulálni, de ez miért lenne gonoszság? Van köztük egy kapcsolat, ezt megpróbálja kihasználni a saját céljaira. Igazából Rey is ugyanezt teszi vele, csak a másik oldalról.

Hozzátenném azt is, hogy Reyen látszik, hogy nem fog átállni, Kylo pedig megölhette volna őt is Snoke mellett, de nem tette. Benne volt nyilván az is, hogy hátha mégis melléáll a lány, de szerintem az is, hogy őt sem tudta megölni ott szemtől szemben, fegyvertelenül. Az biztos, hogy Snoke halála viszont felszakított egy gátat, valószínűleg ezt várta volna anno Hannál is. Utána látványosan gonoszabb lesz, csak hát látszik, hogy nem gondolkodik, csak csapkod és hajtja a bosszú. Ami persze tök jó sötét tulajdonság, csak aztán ha megint lenyugszik kicsit, ugyanúgy rátörhetnek a kételyek.

 

Leia és Rey meg végtére az ellenségei voltak, nem vonnék le messzemenő követeztetéseket abból, hogy nem féltette őket és kiadta a parancsokat úgy, hogy akár ők is belehalhattak volna. Azért védeni nem fogja őket. Ráadásul az egész ámokfutása Luke ellen szól, őt gyűlöli igazán, aki viszont anno álmában meg akarta gyilkolni. Egyrészt ezek után erre a mély gyűlöletre nem mondanám, hogy csak úgy Benből fakad. Másrészt pedig kérdés mi lesz, ha megtudja, hogy Luke már halott. Vajon lesz mi adja neki a kraftot a sötétségbe vezető úton, vagy majd megint jön a vergődés, hogy szólítja a fény...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

A nagypofájú hősök kora harminc évvel ezelőtt lejárt, most már a sebezhető, tévedő hősök kora van.

Na ez a legjobb az új trilógiában, ezért imádom Kylo karakterét. Az összes Star Wars összes karaktere együttvéve nem ér annyit, mint az a felütés amivel Kylo-t útnak indították. Zseniális. Ilyen képességek birtokában, ilyen vérvonali örökséggel, ilyen teher, elvárások (többek közt Luke, a szülei, Snoke és legfőképp a saját maga által támasztott elvárások) miatt meghasonlott személyiséggel, ilyen múlttal és teherrel amit kapott és olyan játékkal ahogy azt Adam Driver hozza... Egyszerűen fantasztikus ez a karakter.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy sokan azzal jöttek különböző helyeken a neten meg youtube-on, hogy mi ez a hirtelen közeledés, kéz összeérintés, közeledés Rey részéről Kylo irányába, meg hogy válthat gyűlöletből ilyen intimé a kapcsolatuk. 

 

Ezzel nekem semmi gondom nincs.

 

Rey szerintem nagyon intenzíven érez Kylo iránt már a TFA óta, és ugye a szélsőségek gyakran átválthatnak ellentétes pólusba. De nézzük ezt Rey oldaláról:

 

Egy porfészekben élt Jakkun, 19 éves, zéró vonzó férfi a közelben, miközben ő egy fiatal, ábrándozó nő. Mikor feltűnik Kylo először nem tudja mit kezdjen vele. Hanban és Luke-ban is apafigurát keres, szóval a kötődések nem idegenek tőle. Kylo tuti tetszik neki, ezért is jön zavarba mikor félmeztelenül látja, és az intimitás is új, izgalmas neki amikor a kötelékben egymáshoz érnek. Szűz elme, szűz lélek, szűz érzelmek. Minden nő odavan a rossz fiúkért mert úgy érzik ők lesznek azok akik meg tudják változtatni őket, és ez itt kétszeresen is igaz, mert Kylo-t még át is kell állítani. Ennél szexibb dolog kevés lehet. Ezen kívül Luke nem tanítja, viszont Kyloban rengeteg tudás van az erőről, amit mind megkaphat ha sikerül megváltoztatnia.

 

Szerintem ezért lett senkik gyereke és nem Skywalker vagy Solo, mert ebből akkora love lesz mint ide Lacháza... Lehet hogy tragikus, lehet hogy keserű, de love az tuti!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ezt így nem merném kijelenteni, hogy szerelem lesz belőle. Bár azt én is úgy látom, hogy nagyon vibrál köztük valami, már a 7-ben is volt valami megmagyarázhatatlanul különleges a kapcsolatukban. Ezt a 8-ban jól mélyítették. Ugyanakkor az is szempont lehet, hogy a galaxis tök más pontján vannak, mégis valahogy az Erőn keresztül kapcsolatba tudnak lépni egymással. Ez azért elég izgalmas és nyilván kíváncsisággal tölti el őket mennyire lehet valóságos egy ilyen kapocs. Szerintem abban az érintésben ez is benne van.

 

Az egyébként rohadt nagy volt, amikor Rey beszólt, hogy felvehetne vmi ruhát. Kylo meg rá se rántott az egészre. :D Amúgy az Erőn keresztül már a 7-ben is egymásra hangolódnak annál a (Kylo szemszögéből mindenképp) félresikerült kihallgatásnál. Nem tudom mivel jár egy ilyen, de Kylo is elmerült Rey érzéseiben, majd a lány is a fiúéiban. Aztán jött ez a 8-as kis "randizgatás" az Erőn át, furcsa kötődést alakít ki köztük, az egyszer biztos.

 

Ettől függetlenül a szerelem felvetése egyelőre számomra barokkosan túlzó, aztán majd látjuk mi lesz belőle. Igazából önmaguk keresése és az érzésekben való merengés mindkét karakter sajátja volt eddig. Ugyanakkor mindketten szintet léptek a rész végére, valamint sokkal magasabb és nagyobb felelősséggel járó pozícióba is kerültek. Ráadásul Rey a világos, Kylo pedig a sötét oldal felé tett hatalmas lépést. Ilyen tekintetben mindez inkább távolabb lökheti őket egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke műve volt a kapcsolódásuk. Az már más kérdés, hogy a halála után ez megmaradt. Én nem gondolnám, hogy romantikus kapcsolat lehetne közöttük. Főleg ahogy Rey Poe-ra nézett a rész végén. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke műve volt, már amennyire hinni lehet neki. Én neki már azt se hiszem el, hogy Vader páncélja fekete. :D Biztos ő kezdeményezte valahogy az összekapcsolódásukat, de nekik is szerepük lehetett benne. Úgy értem, hogy kereshették ezt a kapcsolatot az Erőn keresztül, vágyhattak egymásra. Nem romantikus téren, hanem más szempontból. A 7-ben még aligha Snoke kapcsolta össze őket, mégis megvolt a kis közös szeánszuk. Azt az arcot, amit ott Rey és Kylo vágott, nemigen felejtem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hiszek Rey és Kylo románcában. Illetve pontosítok: nem kizárt, hogy van valami kémiai vonzalom kettejük között, de amíg Kylo Ren a sötét oldalon áll, addig Reynél nincs esélye. A visszatérésére pedig kevés esélyt látok jelenleg, egyrészt mert a karakter ellenkező irányba halad, másrészt a jelenlegi nem várt fordulatokkal teli dramaturgiába nem nagyon illene bele egy  rossz oldalon álló főszereplő megtérése. Bár persze a megvalósításon sok múlik, szóval semmit nem érdemes kizárni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én így érzem, Kylo Ren a film elején még őrlődik, ahogy Snoke mondja, csak egy kölyök egy maszkban, aki próbál felnőni valakihez. Aztán összetöri a maszkot és innentől kezd el kialakulni ő maga, Ben Solo elkezd Kylo Ren és nem valami Vader imitátor lenni. A film végén az, hogy kiadja a parancsot minden Ellenálló megölésére - jól tudván, hogy az anyja és Rey is ott lehet a bázison - szerintem ékesen jelzi, hogy ha van is benne jóság, azt jó mélyen eltemette. De nekem az is beszédes, hogy egy másodpercig sem foglalkozik azzal, hogy a Crait felé menekülő hajókat éppen tizedelik, miközben tudja, hogy az egyiket ott van Leia. Látványosan nem foglalkozik már azzal a film végén, él-e vagy hal az utolsó szerette a Világos Oldalon.

 

Az biztos, hogy Kylo Ren az egyik legjobb karaktere az új trilógiának, de az egész Sagan belül is nagyon érdekes.

Vagy azt hiszi, hogy Leia meghalt azután, hogy szétlőtték a hidat?

 

5 órával ezelőtt, pb69 írta:

Én egyáltalán nem látom Kylot annyira szörnyen gonosznak. Pláne nem, hogy Sidious-hoz lehessen mérni. Az igaz, hogy ő tudatosan a sötétséget keresi és ilyen értelemben rossz akar lenni, de talán pont azért ez a görcsösség, mert nem megy neki. Lehet, hogy Sidious is ilyesmi volt fiatalon, lehet, hogy Kylo is hasonló mélységbe tudna jutni, mint Sidious, de egyelőre biztos a közelében sincs. De még pl. Maulnak se.

 

Minden egyes lépésében ott a bizonytalanság. Én számítónak se mondanám, kb. azt se tudja mi legyen a következő lépés, nemhogy tervezgessen. Vagy piszkosul jó színész és csak úgy poénból játszik az emberekkel, de valószínűbb, hogy tényleg ilyen. Folyton viaskodik a világossággal. A 7-ben Hannál sem azt éreztem, hogy micsoda taktika volt, szerintem tényleg ott vívódott és szenvedett, hogy mi legyen. Aztán végül annak reményében megölte, hogy ez majd segít, hát nem segített.

Leiát sem tudta megölni. És nem, egyáltalán nem ugyanolyan az, hogy nem fújt visszavonulót, mintha saját maga húzta volna meg a ravaszt, de nagyon nem. Pont ez lett volna egy nagy próbatétel, de ezt is elbukta. Reyt nyilván maga mellé akarja állítani és manipulálni, de ez miért lenne gonoszság? Van köztük egy kapcsolat, ezt megpróbálja kihasználni a saját céljaira. Igazából Rey is ugyanezt teszi vele, csak a másik oldalról.

Hozzátenném azt is, hogy Reyen látszik, hogy nem fog átállni, Kylo pedig megölhette volna őt is Snoke mellett, de nem tette. Benne volt nyilván az is, hogy hátha mégis melléáll a lány, de szerintem az is, hogy őt sem tudta megölni ott szemtől szemben, fegyvertelenül. Az biztos, hogy Snoke halála viszont felszakított egy gátat, valószínűleg ezt várta volna anno Hannál is. Utána látványosan gonoszabb lesz, csak hát látszik, hogy nem gondolkodik, csak csapkod és hajtja a bosszú. Ami persze tök jó sötét tulajdonság, csak aztán ha megint lenyugszik kicsit, ugyanúgy rátörhetnek a kételyek.

 

Leia és Rey meg végtére az ellenségei voltak, nem vonnék le messzemenő követeztetéseket abból, hogy nem féltette őket és kiadta a parancsokat úgy, hogy akár ők is belehalhattak volna. Azért védeni nem fogja őket. Ráadásul az egész ámokfutása Luke ellen szól, őt gyűlöli igazán, aki viszont anno álmában meg akarta gyilkolni. Egyrészt ezek után erre a mély gyűlöletre nem mondanám, hogy csak úgy Benből fakad. Másrészt pedig kérdés mi lesz, ha megtudja, hogy Luke már halott. Vajon lesz mi adja neki a kraftot a sötétségbe vezető úton, vagy majd megint jön a vergődés, hogy szólítja a fény...

Pb, őszintén: az írásaid mindig megrémisztenek. Kezdem azt hinni, hogy többszörös személyiség vagyok, és van egy másik nicknevem is a fórumon... Teljes mértékben egyetértünk - megint. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Pildi írta:

 

Éreznie kellett, hogy Leia nem halt meg, ahogy azt is megérezte előtte, hogy az anyja hajón van.

Alapból igen, de pont ezért gondolkodtam el. Amikor megérzi, akkor van egy összevágás kettejükről. Ezután szétrobban a híd. Amikor Kylo eljön onnan, akkor Leia még öntudatlanul lebeg az űrben. Ezután már nincs több olyan összevágás, ahol megérezné az anyját, noha Craiten szinte szemtől szemben néznek megint farkasszemet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én nem gondolnám, hogy romantikus kapcsolat lehetne közöttük. Főleg ahogy Rey Poe-ra nézett a rész végén. :P

Hát akkor én vagyok süket és vak. Egész végig azt magyarázták a filmben hogy mindketten mennyire magányosak.

 

Na mindegy, meglátjuk. Eddig minden bejött amit mondtam vagy jósoltam, remélem ez is így lesz.

Ha megnézitek az interjút a rendezővel amit a VR-es srácok csináltak ugyanazt mondja Rian Johnson Kyloról most amit én 2 évvel ezelőtt:

 

2015. 12. 28. - 0:31, Mestal írta:

Kylo csak szeretne gonosz lenni, mert ettől reméli az erőt amivel túlléphet a saját hibáin, azt hiszi hogy a harag, gyűlölet és társai is közelebb viszik a hőn áhitott nagysághoz. Kylonak semmi sem szent, mindenkit gyűlöl, legfőképpen saját magát. Ennél jobb karaktert álmodni sem lehetne egy új SW trilógiába. Ezerszer több potenciál van benne mint az eddigi 6 rész összes karakterében együtt. A sisakja adja neki az erőt a folyamatos vívódás leküzdésére, a gyengeségének az álcája. A sisak lényege az hogy Kylo nem annak akar látszani mint ami.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Donát írta:

Alapból igen, de pont ezért gondolkodtam el. Amikor megérzi, akkor van egy összevágás kettejükről. Ezután szétrobban a híd. Amikor Kylo eljön onnan, akkor Leia még öntudatlanul lebeg az űrben. Ezután már nincs több olyan összevágás, ahol megérezné az anyját, noha Craiten szinte szemtől szemben néznek megint farkasszemet. 

 

Ez egyébként nekem is feltűnt, és hiányoltam is, de most már úgy gondolom, azért nincs összevágás, mint a kapcsolatukra utalás, mert Kylonak ez már nem számít. Nem mutatják, de bármit is gondolt arról, hogy Leia meghalt-e a hídon, a Craiten éreznie kell, hogy a kapun belül ott van. Számomra ez annyit jelent , hogy amint kimondja, hogy nem akar foglyokat, öljenek meg mindenkit, akkor lemond az anyjáról is, végleg.

Leia ezt biztosan érzi is, ezért is mondja Luke-nak, hogy a fia gyakorlatilag menthetetlen, nincs többé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ez egyébként nekem is feltűnt, és hiányoltam is, de most már úgy gondolom, azért nincs összevágás, mint a kapcsolatukra utalás, mert Kylonak ez már nem számít. Nem mutatják, de bármit is gondolt arról, hogy Leia meghalt-e a hídon, a Craiten éreznie kell, hogy a kapun belül ott van. Számomra ez annyit jelent , hogy amint kimondja, hogy nem akar foglyokat, öljenek meg mindenkit, akkor lemond az anyjáról is, végleg.

Leia ezt biztosan érzi is, ezért is mondja Luke-nak, hogy a fia gyakorlatilag menthetetlen, nincs többé.

Ezt én is abszolút így vélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 18. - 21:59, Pildi írta:

Én sem hiszek Rey és Kylo románcában. Illetve pontosítok: nem kizárt, hogy van valami kémiai vonzalom kettejük között, de amíg Kylo Ren a sötét oldalon áll, addig Reynél nincs esélye.

Pedig pont ez a lényege az egésznek. A TFA idején tele volt a net azzal hogy Kylo azért visel maszkot, meg kötődik Vaderhez, mert olyan HATALMAS akar lenni mint Ő volt.

 

Egy sz*rt.

 

Kylo azért néz fel Vaderre, mert az Anakinból Vaderré vált. Két ugyanolyan ember akit összeroppantottak az elvárások, aki elszakadt azoktól akiket szeretett, aki csalódott a mesterében. A nagyapja is olyan ember volt aki érzelmileg, lelkileg sokkal hamarabb roncsolódott össze minthogy a láva szétroncsolta volna a testét, aki ugyanolyan magányossá vált miután mindenki elhagyta és lemondott róla. MÉGIS erős, rettenthetetlen félisten vált belőle miután a maszk felkerült rá. 

 

Kylo is egy érzelmileg sérült ember, olyan mint Anakin volt, ugyanaz a hidegség veszi őt is körbe, amit az a kis gyerek érzett miután elhagyta a Tatooine-t. Épp ezért a párhuzamot látja abban, hogy juthatna el oda ahová Vader, az Ő története ugyanannak az elhagyott gyereknek a meséje.

 

És ezért vonzódik Reyhez, mert benne is ezt látja, a saját magányát. Kylo önszántából összesen KÉT embernek vette le a maszkot (úgy hogy rajta volt előzőleg), Reynek és Hannak. Szerintem azoknak akik érzelmileg érintették. Amikor Rey fejébe nézett nem azzal nyitott, hogy odaadod a térképet, hanem hogy "Olyan magányos vagy...". Aztán jött az hogy "Egy óceánról ábrándozol", majd hogy "Han Solo-ra apafiguraként tekintesz...", és csak végül próbálta kiszedni a térkép helyét. Ez nekem egyértelműen azt mutatja, hogy az elejétől fogva érdekelte Rey.

 

Ezért áll ott ahol, és ezért Rey az egyetlen esélye. És akár tudja akár nem, akár érzi akár nem, akár bevallja akár nem: igazából Ő is valahol abban reménykedik, hogy megmentik...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy emlékszem amikor fél éve ment a nyavalygás amiatt hogy megváltoztatták a vágást Kylo arcán, meg nem olyan durva a nyoma mint kellene, akkor azt mondtam nektek, hogy azért mert még Kylonak behoznak majd egy intimebb szálat, ezért nem akarnak egy félelmetes szörnyeget csinálni belőle. És lőn...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Mestal írta:

Pedig pont ez a lényege az egésznek. A TFA idején tele volt a net azzal hogy Kylo azért visel maszkot, meg kötődik Vaderhez, mert olyan HATALMAS akar lenni mint Ő volt.

 

Egy sz*rt.

 

Kylo azért néz fel Vaderre, mert az Anakinból Vaderré vált. Két ugyanolyan ember akit összeroppantottak az elvárások, aki elszakadt azoktól akiket szeretett, aki csalódott a mesterében. A nagyapja is olyan ember volt aki érzelmileg, lelkileg sokkal hamarabb roncsolódott össze minthogy a láva szétroncsolta volna a testét, aki ugyanolyan magányossá vált miután mindenki elhagyta és lemondott róla. MÉGIS erős, rettenthetetlen félisten vált belőle miután a maszk felkerült rá. 

Feltéve, hogy ezek az információk nem vesztek el a Birodalommal együtt. Azt tudja, hogy Vader valaha Anakin Skywalker volt, de hogy ő hogyan lett Jedi, miként lett Sith az nem biztos, hogy bármilyen formában is fennmaradt a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Feltéve, hogy ezek az információk nem vesztek el a Birodalommal együtt. Azt tudja, hogy Vader valaha Anakin Skywalker volt, de hogy ő hogyan lett Jedi, miként lett Sith az nem biztos, hogy bármilyen formában is fennmaradt a galaxisban.

Szent isten, ezt ugye te sem gondoltad komolyan... 

 

Kylo nem az a lovászfiú aki Luke-os bábuval játszott Canto Bight-on és söprűvel kardozott a film végén, hanem Anakin unokája, a fiának a tanítványa a lányának a gyereke és az Első Rend vezetője (ami a Birodalom összes örökségét hordozta).

 

Az első jedik óta hány ezer év, galaktikus nómenklatúra emelkedett fel és enyészett el, mégis a Jedik és a Sithek összes apró dolga, nem hogy legendája meg volt örökítve, ez meg a saját családtagja, 100 helyről ismerhette meg a történetét, 30 év telt el, nem évezredek. Na akkor vajon tudhatott arról amiket írtam? Még ha nem a saját vére lett volna - szerinted Luke rendes tanár volt, vagy csak arra tanította a tanítványait, hogy hogyan pörgessék a spádéjukat és emelgessenek köveket? Vajon nem ezzel nyitott hogy mindenki tanuljon belőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ilyen szinten az erőhasználóknál ez ezerszeresen igaz. Rey úgy ismerte a templomot meg a fát, hogy előtte sosem volt ott, Ben Luke szigetét az óceánnal először akkor látta mikor a lány elméjébe nézett (miközben egyikük sem látta még), Leia úgy emlékezett Amidala arcára hogy 1 percig látta születése után (már ha akkor egyáltalán látott). Yoda azért csesztette állandóan Luke-ot hogy mindenhova néz csak a jelenbe nem. Nem sorolom...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.