Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ez is igaz. Reynek valóban jól állna. :) Egyébként Kylo csak egy relikviaként tekintett a nagyapja kardjára vagy szerette volna használni is? Már ha engedte volna neki az Erő. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem használta volna. Ahogy a sisakból, úgy a fénykardból is erőt remélt volna meríteni, ráadásul a fénykard ténylegesen Vader hagyatéka.

Bár elég furán nézett volna ki világoskék fénykarddal. A sötétséghez valahogy sokkal jobban passzol a vörös. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán csinálhatott volna vörös pengét. Vörös kyber kristály ugyanis nem létezik. A Sith-ek és más, vörös pengét használó frakciók úgy készítik a vörös pengét, hogy egy már használt kyber kristályt (általában egy Jedi fénykardjából) a Sötét Oldal segítségével kivéreztetnek, ettől lesz vörös (ha pedig egy Jedi visszaalakítja - meggyógyítja -, akkor fehérré válik - Ahsoka kardja a Rebelsben ezért fehér, mert egy inkvizítor kardját alakította vissza).

Szóval Kylo ugyanúgy vörössé alakíthatta volna Anakin kardját. Ami azért durva lett volna, bár speciel ehhez a kardhoz illet volna. Egyrészt, mert Vaderként is hasonló kardot használt Anakin, másrészt mert ez a fegyver sok ártatlannal végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pláne annak tükrében, hogy még csak nem is gyűlölte. És azért ez tényleg érthetetlen és döbbenetes, hogy kiderült: Kylo tényleg csak azért ölte meg Hant, hogy még gonoszabb lehessen.

Nem lett az. De legalább megpróbálta nem? Csak sajnos ez már nem hozza vissza Hant. Micsoda veszteség és mindez egy illúzió miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gonoszabbnak szerintem gonoszabb lett, csak erősebb nem, legalábbis nem azonnal. Mint kiderült, meglehetősen összezavarta, de aztán szépen kilábalt ebből a traumatikus lelki mélységből és tulajdonképpen végül meg is erősödött, ha máshogy nem, lelkiekben. Ha rövid távon nem is, szerintem hosszútávon profitált Han megöléséből, persze ez sem éppen pozitívum Kylo Renre nézve.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem csak egy dolog hatott rá, azért az ember nem így működik, hogy csak és kizárólag egy dolog segíti a jellemfejlődését. Minden hatott rá. Hatott az is, hogy megölte Hant, ezzel elvágott egy szálat a fénytől, segítette Snoke batyogatása is, mert ezzel meg a hozzá kötődő szálak szakadtak el. Segítette Rey, segítette Hux, minden, amivel érintkezésbe lépett. Han megölése pedig vitán felül egy nagyon fontos döntés volt az életében, amin - ahogy azt az ep8-ban kimondták - nem lépett túl azonnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Hova írjam be, ha nem ide: Driver játéka egészen elképesztő, bravúros teljesítmény. A 7.-ben is, de a 8.-ban teljesedik ki, nyilván a remek helyzeti lehetőségek miatt. Simán Heath Ledger Joker-szint nálam, pedig az magas léc, igaz? Amikor először kapcsolódnak össze Rey-el, és első erőteljes követelése az, hogy "elhozod nekem Skywalkert"... na, ott olyat játszik testtel és mimikával, hogy bárhányszor látom, imádom. Le a kalap! Rájön, hogy ez nem fog menni, egy pillanat alatt, aztán visszahúzza a kezét és olyan arcokat vág, hogy hmmmm. :) Zseniál. És tele van a film ilyesmi és még komolyabb megmozdulásaival. Baromi jól közvetít érzelmeket és gondolatokat is, bármit meg tud jeleníteni. 5* casting. Remek karakter egy naaagy színésztől. 2x láttam a Némaságot - ami mestermű, kb. - és abban is emlékezetes, nagyon komoly alakítást kapunk tőle. Ajánlom azt a filmet, Scorsese hatalmas...) 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt is jól leírta, Bennek nem igazán maradt kapaszkodója a világos oldalon. Eleve ha visszatérne az olyan snassz lenne, az önismétlésről nem beszélve. Szerintem valami különlegeset terveznek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahogy Dzséjt is jól leírta, Bennek nem igazán maradt kapaszkodója a világos oldalon. Eleve ha visszatérne az olyan snassz lenne, az önismétlésről nem beszélve. Szerintem valami különlegeset terveznek vele.

Bizony. Hogy Vader visszatért a Sötétség legmélyebb mélységeiből, az egyedi eset (jelenleg). Elemésztette a Sötétség, de sikerült visszatérnie, mert ő a kiválasztott. Szerintem nem lenne baj, ha így is maradna, Kylo meg az "új Palpatine" lenne. Nekem pont azért tetszik Kylo Ren karaktere, mert ő azért gonosz, mert gonosz akar lenni. Lehet, hogy mindig lesz benne fény, de pont azért, mert ő a Sötétséget választja és mindent megtesz azért, hogy ott is maradjon, folyton harcolni fog a Világos Oldal ellen, amíg meg nem hal vagy Kylo Ren tényleg véglegesen elpusztítja magában Ben Solót. Ha az ep8-ban nem jutott el máris ide. Mert az egyetlen jóság, amit láttunk tőle, hogy nem volt képes megölni az anyját, ugyanakkor a film végén - miközben pontosan tudta, hogy Leia ott van a bázison - már kijelenti: nem ejtünk foglyokat. Ezzel kimondta az anyjára is a halálos ítéletet. Innentől szerintem Kylóban már nincs semmi jó.

 

Amúgy azért is tetszik Kylo koncepciója, mert úgy érzem, ezáltal egy kicsit a fiatal Palpatine lelkébe is bepillanthatunk. Nyilván ő sem született gonosznak, de valahol valamikor Plageuis átformálta. Végül Sidious megölte a mesterét, amikor úgy gondolta, már nincs rá szüksége, és ő lett az abszolút Sötét Oldali hatalom. Kylo inkább követi Sidious útját, mint Vaderét. Jó lenne, ha ezen az ösvényen is maradna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülnék leginkább, ha Kylo se Vader, se Sidious útját nem követné igazán, hanem abszolút egyedi sorsa lenne. Ami persze nyilván itt-ott egyik, máskor másik "előde" útjára emlékeztethet, de összességében legyen egyszeri és különleges.

3 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Elképzelhető hogy Snoke volt az, aki Vader látomásokat vagy hangokat generált Kylo-nak?

Érdekes felvetés. Egyelőre számomra az egyik legnagyobb probléma a sequellel, hogy nagyon rosszul kezeli Anakin emlékét. Folyton arról szól minden, hogy mekkora gonosz volt, milyen hatalmas sith, miközben 32 éven át az volt a Saga végkifejletének a legfontosabb eleme, hogy a végén Anakin mégiscsak megtért.

Mi van akkor, ha Kylo azért tekintett az ultimate gonosz példaképként Vaderre, azért fohászkodott hozzá, hogy mutassa meg neki a megkérdőjelezhetetlen és leghatalmasabb sötétséget, mert Snoke egy ilyen képet sugallt neki Vaderről? Kylo nem érezhette meg a teljes igazságot Anakinról, mert Snoke csak a sötétséget engedte láttatni.

Kylo vagy Anakin, vagy mindkettő, vagy az ők kapcsolatuk (kinek mi a szimpatikusabb értelmezés) viszont kellően erős volt ahhoz, hogy sokszor "kilógjon a lóláb". Kylo pedig azért is érezte a fényt, a világos oldal hívószavát, mert maga a szent példaképe sem volt tökéletesen gonosz, sőt elvileg megtért hősként vált eggyé az Erővel.

 

Ez nekem még azért is lenne jópofa irányvonal, mert egyben egy személyes hiányérzetemet is orvosolhatnák ezáltal. Nevezetesen, hogy baromira szeretném látni Anakin szellemét. Ha már Luke-nak nem jelenik meg, akkor is csak láthassam valahogy. Snoke halálával pedig erre lehetőség nyílhat.

Ha pl. feltételezzük, hogy Anakin azért nem tudott nyíltan megjelenni Kylonak és felvilágosítani, hogy igencsak nagy tévhitben él, mert Snoke erre nem adott lehetőséget. Olyannyira manipulált a fiút és uralta a gondolatait, hogy a világosság és a megtért Anakin csak a kétséget és a bizonytalanságot tudta kiváltani Benből, egy ösztönös késztetést a fény felé fordulásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is így érzem. Viszont ha nem ölik meg a IX-ben akkor mi lesz vele? A happy end-be nem fér bele egy tömény gonosz Kylo. :hmm:

Szerintem meghal. A hogyan a kérdés. Rey öli meg? Esetleg Hux? Vagy valami más okozza a végzetét?

 

Amúgy az is a visszatérése ellen szól, hogy már nem tehet jót. Vader, amikor visszatért, megölte az Uralkodót, de ha Kylo visszatérne, mi lenne? Leül új Jediket képezni Rey-jel, miután kiirtotta az új generációt és eléggé konkrétan közölte a lánnyal, hogy pusztuljanak az utolsó Jedik? Az Első Rendet új alapokra helyezi és attól kezdve az lesz a Legújabb Köztársaság? :) Nincs semmi a Világos Oldalon, amiért érdemes lenne neki oda visszatérnie. Viszont minden, amire vágyik, a Sötét Oldalon van. Mert Kylo Ren jelenleg a gonosz birodalmának csúcsán van, ő az Uralkodó. Visszatéríteni a jó oldalra olyan lenne, mint Sidioust megtéríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is így érzem. Viszont ha nem ölik meg a IX-ben akkor mi lesz vele? A happy end-be nem fér bele egy tömény gonosz Kylo. :hmm:

Szerintem lesz még egy trilógia. Márcsak Luke szavai miatt is, hogy a harc még csak most kezdődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

De ha hisz ebben Luke akkor miért mondja a filmben végig, hogy Bennek annyi?

Ha a végén visszatér Jediként, miért mondja a filmben végig, hogy ideje véget vetni a Jedi Rendnek? 

 

Amúgy azt kimondja bármikor is, hogy Bennek annyi? Hatalmas sötétséget látott benne, igen, Snoke megfertőzte, igen, Reyt óva inti, igen (EpV Luke Dagobah elrohanás után nem meglepő ahogy ehhez a kiruccanáshoz áll) de azt kijelenti bármikor is, hogy Kylo menthetetlen lenne?

A kézenfekvő alkalom erre pont Leia szövegére lenne, de ott is cáfol inkább. 

 

Vicces. Én az EpVII után tartottam Bent menthetetlennek (megölte az apját!!!) de az EpVIII után egyáltalán nem tartom annak. Mindig viaskodni fog a világosságával, a mesterét elárulta, a hatalomhoz ragaszkodik de kèpes gyengéd érzelmekre is Rey felé. Nem parancsol a lánynak, kér. Teljesen más kategória, mint Anakin Vaderként Padmè felé. 

 

Kylo nálam ideális alany a két oldalt egyszerre használó Erő használóhoz, ha végre lenyugszik és rálel az igazi útjára. Mert amin most van, szerintem az nem az. 

 

Ti meg épp fordítva látjátok. EpVII után még ki tudja, most meg már menthetetlen. Fura. Sok jelet adott a kettősségére a VIII-ban. Ezekből csak a jóra fókuszálni hiba. Csak a rosszra is az. Ő ennél jóval komplexebb. 

 

Amugy a Luke felé tanusított viselkedéséből nem szűrnék le sokat. Ha volt ember a galaxisban, akit szívből gyűlölt (érthetően) az Luke. Nem csodálom, hogy így elvesztette az önuralmát. Most, hogy Luke meghalt, szerintem egy letisztultabb Kylot kapunk majd a hatalom élén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én ezt nem mondanám. Szerintem a látszat ellenére Vader gyengébb lábakon állt a sötét oldalon mint Ben.

Attól függ mikor. Szerintem ilyen időszak csak egy nagyon rövid ideig lehetett, ha a két figura viszonylatában tekintjük a helyzetet.

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem Vader addig állt nagyon stabilan a Sötét Oldalon, amíg rá nem jött, hogy van egy fia (ez ugye nem sokkal az ep4 után történt). Ezután nagyjából mintha elfűrészelték volna a szék lábait, a bespini párbaj után meg kirúgták az egészet a lába alól. Kylo meg szerintem pont az ellentéte. Az ep7-ben, de még az ep8 elején is instabilan áll a Sötét Oldalon, de az ep8 végére teljesen elkötelezte magát.

Nagyjából egyetértek, csak kicsit árnyaltabban látom. Vadernél szerintem a Bespinen még csak belevágtak annak a bizonyos széknek a lábaiba, amik aztán egyre csak repedeztek. Kb. az Endoron lettek elvágva azok a lábak, végleg meg Sidious rúgta ki alóla, amikor elárulta, majd meg akarta ölni Luke-ot.

Vaderben a 6 környékére ébredt fel igazán az a vívódás, ami Kyloban hosszú-hosszú éveken át jelen volt. Kylo talán, de nagyon csak talán, a 8 végére juthatott el egy olyan szintre, mint az elbizonytalanodni kezdő Vader. Én nem hiszek abban, hogy Kylo teljesen elkötelezte volna magát a 8 végére.

 

Én is úgy látom, hogy Snoke megölése nagy lépés volt a sötétség felé, jobban sikerült, mint mondjuk Han megölése. Reynél még nem látszik rajta a totális elborulás, valószínűleg a lánnyal vallott újabb kudarca is egy lökés volt a gonoszság felé. Utána viszont már csak Luke-kal szemben látjuk ténykedni, ami valóban elborult jellemet mutat. Viszont itt jön be, amit korábban már beszéltünk itt, én is írtam, most pedig Donát jegyezte meg:

11 perccel korábban, Donát írta:

Amugy a Luke felé tanusított viselkedéséből nem szűrnék le sokat. Ha volt ember a galaxisban, akit szívből gyűlölt (érthetően) az Luke. Nem csodálom, hogy így elvesztette az önuralmát.

Ha valakit, akkor Luke-ot tényleg gyűlölhette. Ő maga mondta, hogy az apját nem gyűlölte. Láttuk, hogy az anyját se. Snoke-ot is aligha. Na Luke-ot minden bizonnyal igen. Persze, hogy vele szemben abszolút elkötelezettnek tűnt és átadta magát a negatív érzelmeinek, a sötét oldalnak. Ez kb. olyan, mint amikor Anakin lemészárolta a buckalakókat. Mégsem jelenthetjük ki, hogy akkor és ott végleg elkötelezte volna magát a sötétségnek.

Az igazi erőpróbája Kylonak ilyen téren még csak most jön. Maradt az édesanyja és Rey, más már nincs, akihez úgy kötődne érzelmileg, hogy próbálja általuk a sötét oldalra terelni magát. A 8-ban mindkettejük megölésére volt lehetősége, akkor egyik esetben nem volt képes meglépni egyiket se. Csak Han után nemigen tudom elképzelni, hogy Leia esetleges megölése akkora jelentőséggel bírna Kylonak a sötétségben való elmerülés terén. A nagy vízválasztó Rey lehet, ugyanis hozzá tényleg úgy tűnik, hogy annyira elkezdett kötődni, hogy többet számíthatna a megölése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Donát írta:

Sok jelet adott a kettősségére a VIII-ban. Ezekből csak a jóra fókuszálni hiba. Csak a rosszra is az.

Nehezen koncentrálhatok a jóra, amikor a film végén érzésem szerint semmi jó nem maradt benne. Az, hogy nem parancsol a lánynak... Ez édes kevés. Volt olyan eset, amikor Vader is udvariasan beszélt az ellenségeivel. ("Megtisztelnének, ha csatlakoznának.") Hogy Reynek nem esik neki, mint bolond Anakin a nejének, az az ég adta egy világon semmit sem jelent, pláne, hogy csak addig láttuk a kettejük közti interakciót, amíg Kylo úgy vélte, hogy a lány mellé fog állni. Nem biztos, hogy ha a Craiten összefutnak, udvarias eszmecsere lett volna köztük. Sőt Kylo ugye konkrétan azt is kijelentette, hogy őt is elpusztítja. Ahogy Leia meggyilkolására is utasítást adott - tudom, hogy ezt sokat ismételgetem, de szerintem ez egy kulcsmomentum. Amikor egy gyermek engedélyt ad az anyja megölésére, ráadásul nem sokkal azután, hogy meggyilkolta az apját, abban nincsen jóság. Egy szikrányi sem.

Az tény, hogy komplex karakter, de az még nem jelenti, hogy nem lehet zsigerien és visszafordíthatatlanul gonosz. Sidious sem volt faék egyszerűségű, mégsem akarták megmenteni, senki nem bocsát meg neki, el lett könyvelve zsigeri gonosznak, és senki sem lepődik meg azon, hogy őt nem akarják visszahozni a jó oldalra. Kylo ugyanez, szerintem. Jó ember volt valaha, most viszont egy ritka gonosz sz*rházi lett, aki tudatosan kiirtott magából minden jóságot. Persze erre az ep9 még rácáfolhat, de az ep8 végén jelenleg szerintem méltóbb tanítványa lenne Sidiousnak, mint Maul és Vader volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Ha valakit, akkor Luke-ot tényleg gyűlölhette. Ő maga mondta, hogy az apját nem gyűlölte. Láttuk, hogy az anyját se. Snoke-ot is aligha. Na Luke-ot minden bizonnyal igen. Persze, hogy vele szemben abszolút elkötelezettnek tűnt és átadta magát a negatív érzelmeinek, a sötét oldalnak. Ez kb. olyan, mint amikor Anakin lemészárolta a buckalakókat. Mégsem jelenthetjük ki, hogy akkor és ott végleg elkötelezte volna magát a sötétségnek.

Ha már ilyen példát használsz, akkor inkább a szeparatista tanács lemészárlása, vagy az Obi-Wan elleni harc legyen az, mert a buckalakóknál Anakin még a Világos Oldalon állt, sokkal-sokkal több jó volt benne, mint Kylóban akkor, amikor szembe került Luke-kal. Nem ér egy Világos Oldalon álló figura gyűlöletének következményeit összemérni egy eleve a Sötét Oldalon álló figura gyűlöletével. Kylo Ren ekkor már évek óta a Sötét Oldal szolgája, Anakin Skywalker meg évekre van, hogy behódoljon neki. Nem ugyanaz a sztori!

Vader a Mustafaron Obi-Wannal szemben lehetett hasonló helyzetben, mint Kylo Luke-kal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ahogy Leia meggyilkolására is utasítást adott - tudom, hogy ezt sokat ismételgetem, de szerintem ez egy kulcsmomentum. Amikor egy gyermek engedélyt ad az anyja megölésére, ráadásul nem sokkal azután, hogy meggyilkolta az apját, abban nincsen jóság. Egy szikrányi sem.

Én ennek nem tudok ennyire hatalmas jelentőséget tulajdonítani. Eleve nem tudjuk milyen viszonyban voltak az anyjával. Lehet, hogy nem is jelentett neki annyit, ez esetben a korábbi gyengesége, amikor képtelen volt meghúzni a ravaszt, még inkább felerősödik. De még ha nem is így van, akkor is "látatlanban" kiadott egy parancsot, ami a főellenség maradék tagjai mellett történetesen az anyját is érintette. Őszintén szólva, én még abban sem vagyok biztos, hogy Kylonak akkor és ott egyáltalán az eszébe jutott az anyja. Főleg amilyen állapotban volt.

Hant meg már csak azért sem keverném ide, mert ha valamire jó utalás, akkor pont arra, hogy a megöléséből egyáltalán nem következett, hogy Kyloban nincs jóság, végleg a sötétségé lett volna stb.. Az apjával szemtől szemben állt, szerintem nagyságrendekkel nagyobb és gonoszabb tett volt a megölése. Eredmény? Totális elbizonytalanodás önmagában, elgyengülés. Már ha hihetünk Snoke-nak, bár ugye Kylo sem cáfolta. De ha nekik nem, akkor higgyünk annak, hogy a 8-ban pl. Leiánál nem húzza meg a ravaszt.

Azaz, ahogyan Te is mondod, a 8-ban még nem tartod reménytelenül gonosznak, csak a végére. De ha az apja szemtől szembeni megölése nem kötelezte el végleg, akkor az anyja ellen "vakon" kiadott parancsa miért lenne ehhez képest akkora mérföldkő?

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha már ilyen példát használsz, akkor inkább a szeparatista tanács lemészárlása, vagy az Obi-Wan elleni harc legyen az, mert a buckalakóknál Anakin még a Világos Oldalon állt, sokkal-sokkal több jó volt benne, mint Kylóban akkor, amikor szembe került Luke-kal. Nem ér egy Világos Oldalon álló figura gyűlöletének következményeit összemérni egy eleve a Sötét Oldalon álló figura gyűlöletével.

Nem véletlenül ezt hoztam példaként. ;) Hanem pontosan azért, mert Anakin ott totálisan kifordult magából, átszellemült, teljesen eluralta a sötét oldal. Ez pont arra példa, hogy ez hiába történik meg, nem ragadja el ettől végleg a sötétség. Abban igazad van, hogy Anakin ekkor még jedi, de ez már egy kicsit más aspektus. Ugyanakkor azt hozzátenném, hogy az aláhúzott részben én nem lennék annyira biztos. Az tuti, hogy jobb volt akkor Anakin, mint a 8-as Kylo, de nem vennék rá mérget, hogy sokkal-sokkal jobb. Számodra ez nyilvánvaló, hisz abból indulsz ki, hogy ekkorra Ben már tökéletesen elveszett és szikrányi jó sincs benne.

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vader a Mustafaron Obi-Wannal szemben lehetett hasonló helyzetben, mint Kylo Luke-kal szemben.

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha már ilyen példát használsz, akkor inkább a szeparatista tanács lemészárlása, vagy az Obi-Wan elleni harc legyen az,

Ha ennyire szeretnéd, akkor kiindulhatunk ezekből is. :) Végleg elragadta Anakint a sötét oldal és nem maradt benne egy szikrányi jó sem? Nem. Erre lehet mondani, hogy Anakin abszolút kivételes volt ilyen téren, de ez már igencsak erőteljes feltételezés, amit nemigen támaszt alá eddig semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, pb69 írta:

Számodra ez nyilvánvaló, hisz abból indulsz ki, hogy ekkorra Ben már tökéletesen elveszett és szikrányi jó sincs benne.

Meg a TCW-ből, meg az ep3-ból, meg abból a tényből, hogy Anakin Skywalker még legalább három évig Jedi lovag volt, míg Ben Solo az ep8 végén évek óta mészárosként él Kylo Ren néven. Mintha azt írnád, hogy egy élete első löketét benyomó heroinos ugyanolyan drogos, mint aki évek óta keményen tolja.

 

24 perccel korábban, pb69 írta:

Én ennek nem tudok ennyire hatalmas jelentőséget tulajdonítani. Eleve nem tudjuk milyen viszonyban voltak az anyjával. Lehet, hogy nem is jelentett neki annyit, ez esetben a korábbi gyengesége, amikor képtelen volt meghúzni a ravaszt, még inkább felerősödik. De még ha nem is így van, akkor is "látatlanban" kiadott egy parancsot, ami a főellenség maradék tagjai mellett történetesen az anyját is érintette. Őszintén szólva, én még abban sem vagyok biztos, hogy Kylonak akkor és ott egyáltalán az eszébe jutott az anyja. Főleg amilyen állapotban volt.

Na nehogy már... Persze, eszébe sem jut az anyja, aki csak az ellenségei vezére, és akinek a jelenlétét nyilvánvalóan érzi is. :roll:

 

24 perccel korábban, pb69 írta:

Hant meg már csak azért sem keverném ide, mert ha valamire jó utalás, akkor pont arra, hogy a megöléséből egyáltalán nem következett, hogy Kyloban nincs jóság, végleg a sötétségé lett volna stb.. Az apjával szemtől szemben állt, szerintem nagyságrendekkel nagyobb és gonoszabb tett volt a megölése. Eredmény? Totális elbizonytalanodás önmagában, elgyengülés. Már ha hihetünk Snoke-nak, bár ugye Kylo sem cáfolta. De ha nekik nem, akkor higgyünk annak, hogy a 8-ban pl. Leiánál nem húzza meg a ravaszt.

Azaz, ahogyan Te is mondod, a 8-ban még nem tartod reménytelenül gonosznak, csak a végére. De ha az apja szemtől szembeni megölése nem kötelezte el végleg, akkor az anyja ellen "vakon" kiadott parancsa miért lenne ehhez képest akkora mérföldkő?

Te kiragadsz egy elemet, én meg magyarázok egy folyamatot. Hadd fordítsam le: látjuk egy gonosz ember felemelkedését onnantól, hogy Ben Solo megtámadja Luke-ot és lemészárolja a Jedi növendékeket, odáig, hogy végül már az anyját is simán halálra ítéli (bocs, de az, hogy eszébe sem jutott, az számorma egy végtelenül nevetséges, hihetetlen és izzadtságszagú feltételezés, amit egy másodpercig sem vagyok hajlandó komolyan venni vagy racionális gondolatnak értékelni), akit néhány nappal korábban még képtelen volt megölni. A részelemek, a folyamat megállói ami a Jedi templomtól Craitig vezetnek, ezek együttesen vezetik Kylo Rent a zsigeri gonoszsághoz. Nem egy eleme van, hanem sok. Han megölése, Snoke megölése, Rey árulása, ezek vezetnek oda, hogy végül már az anyja sem érdekli, és nyilván még tovább süllyedt, amikor még Luke is feltűnt és átverte. Ne egy dolgon rugózz!

Ugyanolyan folyamat Kylo leépülése a Sötét Oldal felé, mint ahogy Anakinból Darth Vader lett, aki minden jót elvesztett, amikor Padmé és hite szerint a gyermeke is meghalt. Vader az ep3 végétől addig a pontig, amíg megtudja, hogy a fia él, ugyanolyan sötét lelkű, fény nélküli gonosz, mint Kylo Ren az ep8 végén. Csak Vadernek volt valaki, aki felgyújthatta a fényt. Kylónak senkije és semmije sincs.

Az anyját halálra ítélte. Kész, slussz, passz. Érte nyilván nem térne már vissza. Nyilván nem is lesz alkalma, mert tudjuk, hogy Leia szerepe itt véget ért. Rey? Miért? A lány egyértelműen nem hisz már benne, Kylo maga meg azt mondta, hogy elpusztítja. Gyűlöli a Jediket és jelenleg Rey az utolsó Jedi. Én nem érzem, hogy annyira szeretné, mint Vader szerette Luke-ot. Vadabbat állítok: egyáltalán nem érez szeretet a lány iránt. Legjobb esetben is legfeljebb szimpatikus neki, de a lány elárulta, amikor kikapta a kezéből a kardot, innentől nyilván az a kevés szimpátia is megszűnt számára.

Egyszerűen nem látom, mi jó maradt 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gyűlöli a Jediket és jelenleg Rey az utolsó Jedi. Én nem érzem, hogy annyira szeretné, mint Vader szerette Luke-ot. Vadabbat állítok: egyáltalán nem érez szeretet a lány iránt. Legjobb esetben is legfeljebb szimpatikus neki, de a lány elárulta, amikor kikapta a kezéből a kardot, innentől nyilván az a kevés szimpátia is megszűnt számára.

Amikor magához tér egyből Craitot nézi, és mondja, hogy fejezzük ezt be. Azért megy oda, hogy kiirtsa őket. Felajánlotta Rey-nek, hogy zárja le a múltat, de ha nem hát nem. Akkor pusztuljon ő is. Nekem ez jön le Kylo cselekedeteiből. Persze roppant összetett karakter, néhány nézésébe is akár sok mindent bele lelhet látni, de mire a Craitre eljut szerintem már szintet lép. Ez tulajdonképpen Snoke kinyírásával megtörténik. Ott jön rá, hogy bármire képes lehet (mert lehet, hogy ezt még ő se gondolta volna magáról).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha valakit, akkor Luke-ot tényleg gyűlölhette. Ő maga mondta, hogy az apját nem gyűlölte. Láttuk, hogy az anyját se. Snoke-ot is aligha. Na Luke-ot minden bizonnyal igen. Persze, hogy vele szemben abszolút elkötelezettnek tűnt és átadta magát a negatív érzelmeinek, a sötét oldalnak. Ez kb. olyan, mint amikor Anakin lemészárolta a buckalakókat. Mégsem jelenthetjük ki, hogy akkor és ott végleg elkötelezte volna magát a sötétségnek.

Az igazi erőpróbája Kylonak ilyen téren még csak most jön. Maradt az édesanyja és Rey, más már nincs, akihez úgy kötődne érzelmileg, hogy próbálja általuk a sötét oldalra terelni magát. A 8-ban mindkettejük megölésére volt lehetősége, akkor egyik esetben nem volt képes meglépni egyiket se. Csak Han után nemigen tudom elképzelni, hogy Leia esetleges megölése akkora jelentőséggel bírna Kylonak a sötétségben való elmerülés terén. A nagy vízválasztó Rey lehet, ugyanis hozzá tényleg úgy tűnik, hogy annyira elkezdett kötődni, hogy többet számíthatna a megölése.

Pontosan erre céloztam én is. :) 

 

Amúgy a VIII. bőven teret ad többféle értelmezésnek, amit majd a IX. fog lezárni. Szerintem ezen a ponton ennyire a másikra kényszeríteni a saját értelmezésünket nem túl szerencsés.

Dzséjt, te úgy látod Kylo lett a második antikrisztus, én viszont azt, hogy bőven van a VIII-ban olyan vonal, ami azt erősíti, hogy Kyloban továbbra is van jóság, és jóval komplexebb figura annál, mint amilyen Palpatine valaha is volt jóság/gonoszság terén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

bőven van a VIII-ban olyan vonal, ami azt erősíti, hogy Kyloban továbbra is van jóság, és jóval komplexebb figura annál, mint amilyen Palpatine valaha is volt jóság/gonoszság terén.

Elmélkedni lehet, sőt érdemes is. Viszont egyelőre az a helyzet, hogy Sheevről nem tudjuk, hogy milyen volt fiatalon, Kyloról pedig azt nem, hogy milyen lesz később. Egyiknek a múltja, másiknál a jövője hiányzik, így a sötét oldalon futott karrierjükre vonatkozóan most még nehéz hosszabb párhuzamokat vonni. (Ezt most nyilván nem konkrétan Donátnak írom, csak az ő idézett gondolata kapcsán.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

De ez hol ellenkezik azzal, amit írtam.

Már korábban is megállapodtunk abban, hogyha Kylo megmenthető, akkor sem Luke az alkalmas személy erre. Anakin esetében Luke volt kvázi az egyetlen, aki visszahozhatta, Kylo esetében pedig ő az egyedüli, aki biztosan alkalmatlan erre a közös múlt miatt. Kylot ő nem tudja megmenteni, de ez nem jelenti azt, hogy nem megmenthető, épp csak nem Luke erre a megfelelő személy. És erre céloz Luke is, mikor mondja, hogy senki sem tűnik el örökre.

De mi meg azt mondjuk, hogy nem látható ki vagy mi hozhatná vissza Kylo-t. Vader esetében Luke egy potenciális jelölt volt. Most látsz ilyet? Szerintem Kylo-nak más lesz a sorsa. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jóság Palpatine-ban is volt, szerette az operát, és legalább egyszer mutatott emberi gesztust Vader felé. De ez még édes kevés a visszatéréshez, pláne egy olyan embernél, aki két részen át bizonyította, hogy semmi ingerenciája visszatérni. Nincs kiért visszatérnie. Nincs miért visszatérnie. Egyáltalán motivációja sincs arra, hogy visszatérjen. Nekem most nagy csalódás lenne, ha az ep8-ban meg hirtelen visszatérne, mert mondjuk belehabarodott Reybe. Eleve Johnson az ep8-ban mindent megtett, hogy leválassza Vaderről Kylót és saját utat kapjon. Ezután már-már szembeköpése lenne az ep8-nak, ha ugyanaz a végzete lesz, mint Vadernek.

Persze nem akarom rákényszeríteni senkire a nézőpontom, de jelenleg Kylo Ren a kedven szereplőm az SW-ben, szerintem az egyik legjobban megcsinált karakter a franchise-ban, és ti pont azt akarjátok kivonni belőle, amiért én imádom. Mert ő - ahogy Donát írta - az új antikrisztus. Láttunk már egyet hatalomra jutni az ep1-2-3-ban (akit szintén imádok), láthattuk a hatalmon az ep4-5-6-ban, most pedig az ep7-8-9-ben láthatjuk, hogyan születik egy ilyen sátáni alak. Ez a folyamat szintén tetszik, számomra így ilyen szinten is egységesebb a három trilógia (vagyis 2 és 2/3). Ezt a folyamatot szintnén kinyírná, ha Kylót megváltanák. Ezért vagyok ilyen szenvedélyes vele kapcsolatban, k*rvára nem akarom, hogy az ep9-re ilyen téren kifilézzék. Vader gonoszságát elvették, Sidiousból hülyét csináltak, Kylo haljon meg szépen antikrisztusként, ahogy megszerettem.

(Zárójelben megjegyzem még, hogy nekem ne akarják megint beadni, hogy csak azért, mert egy szörnyeteg ezernyi rémtett után tesz valami jót, már megváltásra lel...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.