Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Értem, mire gondoltál, csak szerintem nem lehet képletesen sem az egyik "fél" előtt bezárni az utat. Ha Kylo Rent tartja menthetetlennek, akkor Ben Solót tartja menthetetlennek. Ha lemond Kylo Renről, lemond Ben Solóról.

Az, hogy később Bennek szólította, valószínűleg annak tudható be, hogy közelebbi kapcsolatba került vele, és ezért is kezdte az igazi nevét használni. A film elején meg még szörnyetegnek hitte, ezért is Kylózott. Nyilván a Ben megnevezéssel próbált is kicsit hatni a fickóra, mint ahogy Luke sem véletlen dobta be Endoron az Anakin nevet, ugyanakkor az általa megváltott apját az ep8-ban már Darth Vadernek hívta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben Solo lehet, hogy csak saját magát tudja úgymond megváltani. Ha rájön hogy a Sötét Oldal hatalma nem minden és mégsem azt adja neki, amit ő gondolt. Mert hiszen az eddigi tudásunk alapján mi vezette őt a Sötét Oldalra? A gyerek és serdülő kora. Abban az időben hagyták őt cserben, amikor a legjobban kellett volna figyelni rá, Olyan ez mint egy problémás gyerek a való életben, akit elhanyagolnak a szülei és ez kihat a későbbi életére is, persze nem mindenkinél van ez lásd Rey, aki szülők nélkül nő fel és mégis maga a jóság de Ben vállát a súly is nyomja, hogy ő a Skywalker vérvonal tagja. Ráadásul a hatalmas erejét akkor még lehet, hogy ő maga sem értette, Luke-ban felmerült, hogy megöli, Snoke mérgezi a lelkét, a szülei meg elhanyagolják. Ráadásul Ben eleve konfliktusos, zavarodott, és komoly szüksége lett volna egy támaszra, egy ölelésre. De mindenki cserben hagyta, maga Luke is beismeri, amikor ezt kimondja. És hiába hal meg Han, Luke és mint tudjuk sajnos Leia is, nem ez fogja elhozni számára az üdvösséget. És hiába mondja, hogy töröld el a múltat véleményem szerint nem lesz sétagalopp a Legfőbb Vezérség, pláne, hogy Hux tuti kavar majd körülötte. És rájöhet majd arra, hogy igazából mégsem olyan kényelmes az a trón, amelyet a TLJ-ben elfoglalt.

 

Na és itt kerülhet a képbe Anakin, aki hatalmasabb lett a Sötét Oldal által mégis elvesztett mindent ezzel, ha mégis megjelenne, mint erőszellem, aki utat mutat majd. Padmét nem tudta megmenteni, egy roncs lett, egy gép és csak pusztítást, káoszt hozott a kvázi Birodalma, Ben is rájöhet, hogy minden, amit a Sötét Oldal felkínál vagy elér általa, hazugság és illúzió. Valamint belátja, hogy amin Vader elindult az nem az ő útja.

 

Így lehet, hogy a fény mégis csak győz benne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az lehetne az egyik vagy inkább az egyetlen út, ha önmaga jönne rá a dolgok nyitjára. Mondjuk rájönnek Rey-el, hogy egy mókuskerékben vannak ami ismétli önmagát. Erre Luke már rájött, viszont azzal, hogy kiképezte Bent, felborította az egyensúlyt. Bár őszintén bevallom nem hinném, hogy Kylo ekkora bölcsességgel tudná nézni a dolgokat. Bár sok függ attól mi lesz a helyzet a IX-ben. Esélyes, hogy hatalmas káosz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Szerintem senki nem beszélt arról, hogy azt szeretné, hogy Kylo megtérjen a végén. Én is csak azt mondom, hogy szerintem még nem abszolút menthetetlen. Ez nem jelenti azt, hogy bárki meg is fogja menteni, ahogyan azt sem, hogy én ezt szívesen látnám. Nem kell ahhoz már most "antikrisztusi" gonosznak lennie Kylonak, hogy a 9-re/9-ben azzá válhasson. De ott és igazából soha sem kell azzá válnia ahhoz, hogy egyedi útja legyen és a sötét oldalon végezze be, ellentétben Anakinnal. Miért kéne neki mindenáron rendíthetetlen és velejéig romlott figurává válnia? Szerintem renegeteg egyéb módja is van annak, hogy saját sorsa legyen.

 

Rey már aligha fogja megpróbálni jobb útra téríteni Bent. Egyszer hatalmasat kockáztatott ezért, mindent megtett, de nem jött össze. Igazából Kylo még csak nem is mutatott hajlandóságot. Ezek után nem látnám értelmét, hogy Rey ezzel kísértse a sorsot. Ahogy valószínűleg Kylo sem fogja már ezzel piszkálni Reyt. Őszintén szólva engem már kifejezetten idegesítene is, ha továbbra is ez a huzavona menne. Egyre izzadtságszagúbb az, hogy mindig mindenki meg akar téríteni valakit. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig marad meg köztük ez az Erőbeli kapocs, illetve mit hoznak ki belőle, de győzködni már ne akarják egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre jól idevág az, hogy még Az ébredő Erőben Kylo próbálja kiszedni Rey-ből, hogy hol van Luke és közben megjegyzi, hogy Rey fél a magánytól, utána Rey is felfedi Kylonak a legnagyobb félelmét, mégpedig azt, hogy soha nem lesz olyan erős, mint Darth Vader. Míg Anakin attól félt, hogy elveszti Padmét, aztán Luke is féltette Leiát (ugye Vader megjegyzi, hogy ha Luke nem áll át, akkor majd talán a testvére), Rey meg vágyakozott a családja után, addig Kylot ez pont nem érdekli. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De mi meg azt mondjuk, hogy nem látható ki vagy mi hozhatná vissza Kylo-t. Vader esetében Luke egy potenciális jelölt volt. Most látsz ilyet? Szerintem Kylo-nak más lesz a sorsa. 

Rey. :)

 

Figyeljetek, ha azt mondja nekem valaki, hogy az epIX-ben lesz egy karakter, aki vegyesen fogja használni a sötét és világos oldalt, akkor sokkalta hamarabb mondanám Kylot, mint Reyt. Reyben nincs meg a sötétség. Nyilván nem ők lesznek az egyedüli karakterek az új részben, de az szólna nagyot, ha valamelyikük alapozna meg egy új Rendnek, amiben van egy ilyen párhuzamosság. És ebbe az irányba simán el lehet vinni Kylot önismétlés nélkül. Anakin járt mindkét oldalon, de igencsak messze volt a Prime Jeditől. Egyelőre Kylo is messze van, de a benne lévő világosság miatt én el tudom képzelni, hogy ez változni fog. Egyébként igen, Dzséjt, egyelőre irtani akarja magából a világosságot, de ez még bőven változhat később.

 

Amúgy én sem szeretnék egy Anakin II-t, de azt igen, hogy az utolsó Skywalkernek ne az legyen már a sorsa, hogy le kell vágni, és ezzel ér véget a Skywalker család története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a két oldalon egy-egy domináns Erőhasználó maradt. Lehet amolyan Ádám-Éva szerű végkimenetel ha az Erőt nézzük, de ezt most nem tudom elképzelni. Szerintem hatalmas káosz lesz a IX-ben, és ebben vágnak utat valahogy a végső egyensúly felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Kenobi tábornok

Nyilván ezek nem érdeklik Kylot. Neki van családja, ismeri is őket, miért lenne kíváncsi rájuk? Elvileg amúgy is csalódott bennük. Szerelme meg testvére nincs, úgyhogy nincs kit féltsen. Kylo pont ezért igazán veszélyes, mert senkihez nem kötődik szeretettel, pozitív gondolatokkal. Másképp nyilván igen, hisz pl. a szüleiddel ott egy kikezdhetetlen "biológiai eredetű" kötelék, ami ellen pl. tudatosan harcol is. Olyan viszont nincsen a buliban, akihez jó érzéssel érzelmileg kötődne.

 

@Donát

Nálam mindkettejük kapcsán ugyanúgy beleférne, hogy vegyesen használja a világos és a sötét oldalt. Azt se mondanám, hogy Reyben ne lenne sötétség. Extrém esetben még az is lehet, hogy mindketten erre a sorsra jutnak. Ahogyan minden eszközzel próbálják majd a másikat megtörni és legyőzni rájönnek, hogy mindent be kell vetni, a "másik oldal" eszköztárát is. Már ha egyáltalán lesz ilyen iránya a 9-nek.

 

Nekem leginkább az tetszene Kylo kapcsán, ha sikerrel járna, végleg legyőzné magában a világosságot, a végére befejezné az útját a sötét oldal felé, révbe érne. De nem úgy, ahogy Sidious vagy Snoke, hogy öntelt lesz, túl hiú és óvatlan, hanem úgy, hogy közben letisztul a gyerekes hirtelensége és dühe. Egy olyan nagy hatalmú gonosz lesz, aki nem tartja magát tökéletesnek, tisztában van a gyengeségeivel, de már legyőzte ezek zömét, tán az összeset. De ez mégsem teszi önhitté.

Mindezek ellenére mégis elbukna, amikor már ő is és mindenki azt hinné, hogy révbe érhet. Ekkor kapná a pofont és derülne ki, hogy így sem győzhet, mert egyszerűen a vegytiszta sötétség sem elég ahhoz, hogy végleg sikerrel járjon. Ha nem is lesz olyan erős, mint Sidious vagy Snoke (bár nem tudjuk mennyire volt erős), vagy akkora stratéga, mint előbbi, de a sötét oldal túlzott gőgjétől és egyéb hibáitól mentes lehet. Ilyen téren pedig meghaladhatja az "elődeit", de ez sem lesz neki elég, mert valami miatt ő is elbukik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trilógia és a saga szempontjából kell valami célnak lenni. Amit leírtál az nem mond semmit arról, mi értelme lenne Kylo karakterének. Lecsupaszítva ez ugyanaz az út amit a többi sötét oldali Erőhasználó is végig vitt, köztük Vader is. Kyloban kell lennie valami olyannak ami csak rá jellemző és pl. lezárja az egész történetet. Végül is lehet ez Rey-el együtt bennük, hogy őt se hagyjuk ki, de akkor is kell hogy megtörjék a ciklust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok ti ezt észrevettétek? :o Egy teória szerint Kylonál az ott Obi-Wan Kenobi fénykardja! Rey látomásában ugye egy klán vezetőjét döfi le Kylo elvileg a kardért, illetve valószínűleg minden klántagot megölhettek a Renek a kardért. Az infójuk Kyloéknak az volt, hogy a Klán birtokában van egy régi, kék fénykardnak és Kylo azt hitte, hogy Anakiné az. 

 

3f9bkb8.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, aki ebből a pacából meg tudja mondani, hogy az a fénykard Obi-Wané volt, az előtt megemelem a kalapom :D de amúgy ez csak a trailerben látható, a filmben nem mutatták őket olyan közelről, hogy ki lehessen venni, hogy egyáltalán bármi is van a kezében

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen homályos az a kép, akár egy bunkósbotot is tarthat a kezében. És hogy mit csinált Vader Ben fénykardjával? Valószínűleg elpusztította, mivel az Uralkodó parancsa szerint minden fénykardnak pusztulnia kellett. A Jedi Templomban maradtakat a jelenlétében olvasztották be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Luke elmondta volna Benjinek az igazat akkor a srác kisebb eséllyel idealizálta volna a nagyapi sötét énjét. Kár hogy nem tudjuk meg hogy átállt volna-e a sötét oldalra ha tudta volna Vaderről az igazat. Snokey persze ettől még tehetett volna próbát a skac átcsábítására csak épp nehezebb dolga lett volna vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.