Ugrás a kommentre

Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

1/28/2018 - 19:41, Dzséjt írta:

Nekem az eddigiekből az jött le, hogy a Galaxis népei (így Ben is) csak annyit tudott, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, miután Luke-nak sikerült az oldalára állítani. Az viszont mindenki számára csak hat évvel az ep7 előtt lett világos, hogy Anakin Skywalker volt Darth Vader. Vagyis egészen odáig mindenki, így Ben is abban a hitben élt, hogy a klón háborúk hőse meghalt a Jedik lázadása során.

Persze miután kitudódott, ki volt Darth Vader, már nyilván elmondták a teljes sztorit Bennek, de akkor már késő volt. Akkor már 23 éve hazugságban élt, és a szerettei titkolták el előle ezt az apróságnak nem nevezhető dolgot.

Nem hiszem, hogy a galaxis népe ezt tudta/hitte volna, mert a Vérvonalban a következők vannak:

Idézet

Valahányszor a biológiai apjukról beszélgetett Luke-kal, valamiért sosem nevezték őt Darth Vadernek. "Anakin Skywalkernek hívták, amikor beleszeretett anyánkba - mondta többször is Luke -, és az élete utolsó órájában ismét Anakin Skywalkerré lett. Visszajött a sötét oldalról, Leia. Azt mondták, ez még sosem sikerült senkinek, de neki igen. Tudom. Az irántunk érzett szeretete miatt tudta megtenni az utat". 

Leia hitt a testvérének. Érzékelte benne az igazságot. De ő maga nem talált vigaszra benne úgy, ahogyan Luke. Vader hogyan kínozhatta meg annyira kegyetlenül, ha maradt még benne jóság? Megvolt a hatalma ahhoz, hogy a jó mellett döntsön, de inkább könyörtelenül megkínozta őt.

A szenátorok persze nem arról akartak hallani, hogy Darth Vader jó útra tért a halála előtt. Sőt Leia a dolog puszta említéséért megkapta volna, hogy mentegetni próbálja azt a szörnyeteget, és kidobták volna az épületből. Ragaszkodnia kellett a tényekhez és az igazsághoz, hogy amennyire lehet, segítsen magán és a családján.

Szóval vagy nem híresztelték, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, vagy nagy általánosságban ezt egyáltalán nem hitték el az emberek.

 

Rey Luke-kal történő beszélgetése a VIII-ban nekem inkább azt sugallja, hogy Luke elmondta Reynek off screen mi történt anno. Annál is inkább érzem ezt, mert Rey Darth Sidious nevének említésekor sem akad le, pedig aligha találkozhatott ezzel a névvel az Ahch-To előtt korábban. Szóval az előtt a beszélgetés előtt, amit mi is látunk, szerintem ők már beszélgettek sok mindenről ezzel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Nem hiszem, hogy a galaxis népe ezt tudta/hitte volna, mert a Vérvonalban a következők vannak:

Szóval vagy nem híresztelték, hogy Vader ölte meg az Uralkodót, vagy nagy általánosságban ezt egyáltalán nem hitték el az emberek.

 

Rey Luke-kal történő beszélgetése a VIII-ban nekem inkább azt sugallja, hogy Luke elmondta Reynek off screen mi történt anno. Annál is inkább érzem ezt, mert Rey Darth Sidious nevének említésekor sem akad le, pedig aligha találkozhatott ezzel a névvel az Ahch-To előtt korábban. Szóval az előtt a beszélgetés előtt, amit mi is látunk, szerintem ők már beszélgettek sok mindenről ezzel kapcsolatban.

" - Hogy mer kételkedni Luke-ban!- kérdezte, és bár érezte, hogy túl élesen szól a hangja, nem tudott uralkodni magán. - Azok után, amit a Felkelők Szövetségéért és az Új Köztársaságért tett? Carise úrnő talán elfelejti, hogy ő volt az, aki megsemmisítette azbelső Halálcsillagot, és fontos szerepet játszott abban, hogy a galaxis megszabadult Palpatine-tól!

-Legalábbis Skywalker ezt állítja-vágott vissza Carise úrnő elbűvölően mosolyogva.- De nincs már bizonyítékunk arra, hogy mi történt a második Halálcsillagon, és ha az ő szava annyit ér, mint az öné ezekben az évtizedekben...nos, felség, nem igazán tudjuk, hogy mit higgyünk el, és mit ne...."

 

Ez a rész 2 oldallal utána van a könyvben, és szerintem inkább azt sugallja, hogy tudták, csak azok után, hogy kiderült, hogy Vader az apjuk nem hittek Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Sztike írta:

" - Hogy mer kételkedni Luke-ban!- kérdezte, és bár érezte, hogy túl élesen szól a hangja, nem tudott uralkodni magán. - Azok után, amit a Felkelők Szövetségéért és az Új Köztársaságért tett? Carise úrnő talán elfelejti, hogy ő volt az, aki megsemmisítette azbelső Halálcsillagot, és fontos szerepet játszott abban, hogy a galaxis megszabadult Palpatine-tól!

-Legalábbis Skywalker ezt állítja-vágott vissza Carise úrnő elbűvölően mosolyogva.- De nincs már bizonyítékunk arra, hogy mi történt a második Halálcsillagon, és ha az ő szava annyit ér, mint az öné ezekben az évtizedekben...nos, felség, nem igazán tudjuk, hogy mit higgyünk el, és mit ne...."

 

Ez a rész 2 oldallal utána van a könyvben, és szerintem inkább azt sugallja, hogy tudták, csak azok után, hogy kiderült, hogy Vader az apjuk nem hittek Luke-nak.

Jogos. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Ragaszkodnia kellett a tényekhez és az igazsághoz, hogy amennyire lehet, segítsen magán és a családján.

Na én emiatt a mondat miatt értelmezem úgy, hogy elmondták, hogy Vader a mestere ellen fordult, de erre nincs szilárd bizonyíték. Hiszen a Halálcsillag II-ről senki nem jött le Luke-on kívül, aki ott volt a trónteremben, vagyis nincs tanú, és nincsenek felvételek sem, semmi. Luke szava az egyetlen, ami van, de őszintén szólva, az azért elég kevés. Állít egy olyan meredek dolgot, hogy a Galaxis hóhérja az utolsó pillanatában jót cselekedet, mert csak. Mert ugye azt nem indokolhatta meg, hogy miért állt át. Ebből így ebben a formában nem lesz tény, se igazság azok szemében, akik gyűlölik és rettegik Vader nevét. Már pedig az látható, hogy még 24 évvel a halála után is vannak, akik gyűlölik és rettegik. Szerinted Casterfo máris megbocsátott volna Leiának, ha emlékezteti, mit tett Vader? Azt nemes dolognak látná, nem pedig

A) Leia mentegetőzésének.

B) A Skywalkerek hazugságának.

C) Vader nem jóságból, hanem a hatalomért ölte meg Sidioust.

Amennyire félte és gyűlölte, a jó cselekedet az egyetlen, amit nem merült volna fel benne. Hiszen automatikusan gonosznak gondolta Leiát is, pedig ismerte a nőt. Luke sajnos bizonyítékok és tanúk nélkül beszélt arról, mi történt a Halálcsillag II-n. És a szavait így nehéz elhinni. Pláne nehéz azután elhinni, hogy kiderült: egyvalamit, egy nagyon fontos információt teljesen eltitkoltak. Akkor ott a Szenátusban Vaderről bármi jót állítani felesleges lett volna. Pedig azért azon túl, hogy miket tett Vaderként, arra is lehetett volna emlékeztetni a nagyérdeműt, mit tett Anakin Skywalkerként. És azok még bizonyítható tények is.

Arról nem beszélve, hogy ha Leia nem mondja el, hogy Vader átállt és megölte a családját, akkor az pont az ellentéte a fenti mondatnak, mert az a tények és igazság elhallgatása vagy éppen elferdítése. Hiszen a tény és igazság az, hogy Vader átállt a jó oldalra és megölte az Uralkodót. ;) 

 

Persze nem tudni, hogy pontosan mit mondott el Luke a Szövetség vezetésének, csak annyit tudni, hogy beszélt a Halálcsillag II-n történt dolgokról, ez az Utóhatásban benne van. Ugyanakkor az, hogy Rey is tudja, mi történt, én szerintem az inkább azt jelzi, hogy Vader árulása nem volt titok. Igaz, beszélhettek róla off screen is, bár nekem ez az elmélet nem tetszik, mert egyrészt, azért ennyire sok idejük nem volt, hiszen az egész okítási rész egy napot sem vett igénybe. Reggel elkezdték, éjszaka meg lelépett Rey. Plusz kicsit furán is jön le, hogy először Luke arról csicsereg, hogyan mentette meg az apját, milyen jó Jedi lett végül, aztán elkezd arról beszélni, hogy idealizálják a Jediket, majd szidja őket, mint a bokrot, aztán meg még Rey-nek kell emlékeztetnie Luke-ot arra, hogy megmentette az apját? Az egész beszélgetés folyama így fabatkát sem ér. Luke tette az igazolása annak, hogy a Jedik nem sz*r alakok, aztán miután ezt elmeséli Rey-nek, ecsetelni kezdi? Aztán Rey-nek kell emlékeztetnie arra, amit talán öt perccel azelőtt mondott el? Ez így nem kerek.

Az a beszélgetés úgy működik, hogy addig Luke semmi olyat nem mond, ami Rey számára csak egy picit is igazolná, hogy a Jedik jók voltak, mert saját magát hazudtolná meg, ráadásul szinte azonnal. Erre Rey-nek kell emlékeztetnie.

Amit még lehetségesnek tartok, hogy a Vérvonal és az ep7 között beszéltek a Sykwalkerek arról, hogy Vader végül átállt.

6 perccel korábban, Donát írta:

Annál is inkább érzem ezt, mert Rey Darth Sidious nevének említésekor sem akad le, pedig aligha találkozhatott ezzel a névvel az Ahch-To előtt korábban.

Harminc év telt el azóta, hogy meghalt az Uralkodó. Nyilván ezalatt az idő alatt egy s más kiderült róla. Például hogy valójában Sith Nagyúr volt. Azért ne feledjük, Luke kapcsolatba került olyanokkal, akik ismerték a Darth Sidious nevet, a Lázadók Szövetségében is voltak olyanok, akik tudták a nevét, például Bail Organa, aki nyilván nem ült rá az információra, és legalább Mon Mothmának továbbadta. De ott van maga Mass Amedda, aki mindenkinél előbb tudta, hogy Palpatine Darth Sidious, és Amedda már a jakkui csata után elkezdett együtt dolgozni a Szenátussal, mint a Coruscant kormányzója. Elképzelhetetlennek tartom, hogy a köztársaságiak, az újságírók vagy a történészek egyszer sem ültek le vele beszélgetni Palpatine-ról, miután ő az egyetlen az egész Galaxisban, aki vele volt a felemelkedésétől a bukásáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezt nem tartom valószínűnek, Han és Rey szinten minden együtt töltött pillanatát láttuk, csak azt nem, amikor a hiperűrben száguldottak a Takodana felé, és éppen javították a felrobbanni készülő Falcont. Az alatt meg nem hiszem, hogy az Uralkodó lett volna a téma. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amit még lehetségesnek tartok, hogy a Vérvonal és az ep7 között beszéltek a Sykwalkerek arról, hogy Vader végül átállt.

Harminc év telt el azóta, hogy meghalt az Uralkodó. Nyilván ezalatt az idő alatt egy s más kiderült róla. Például hogy valójában Sith Nagyúr volt. Azért ne feledjük, Luke kapcsolatba került olyanokkal, akik ismerték a Darth Sidious nevet, a Lázadók Szövetségében is voltak olyanok, akik tudták a nevét, például Bail Organa, aki nyilván nem ült rá az információra, és legalább Mon Mothmának továbbadta. De ott van maga Mass Amedda, aki mindenkinél előbb tudta, hogy Palpatine Darth Sidious, és Amedda már a jakkui csata után elkezdett együtt dolgozni a Szenátussal, mint a Coruscant kormányzója. Elképzelhetetlennek tartom, hogy a köztársaságiak, az újságírók vagy a történészek egyszer sem ültek le vele beszélgetni Palpatine-ról, miután ő az egyetlen az egész Galaxisban, aki vele volt a felemelkedésétől a bukásáig.

Luke-kal kapcsolatban igen, valószínűleg az lesz, amit írtál. De ezek szerint akkor azt gondolod, hogy Palpatine-ról kiderült, hogy Sith? Most, hogy a Jedik kvázi kihaltak, érdekel ez bárkit is vajon a galaxisban? Én eddig úgy gondoltam, hogy az Uralkodó Sith-ségéről csak néhányan tudtak a galaxisban, még 30 évvel a halála után is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ott van az, csak a gyenge felbontás miatt nem látszik. :) Bár jobban elképzelhető, hogy azért van annyira felhúzva a nadrág, hogy ne látszódjon. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Kylo Ren, a Ren Lovagjainak mestere
  • 2 hónappal később...
2017. 12. 18. - 9:29, Pildi írta:

Megmondom őszintén én az Ep7 végén nagyobb esélyt láttam arra, hogy még visszatéríthető lenne, dacára annak, hogy megölte az apját (ami szörnyűség), mert hihettük azt, nem volt választása, hozzá van kötve Snoke-hoz és nincs ereje, hogy legyőzze, ezért inkább előre menekül a Sötét Oldal felé. De most úgy érzem, hogy ehhez képest is szintet lépett a gonoszságban a fentiek miatt. Amikor Rey sírva kérdezi, hogy miért ölte meg Hant, nem is válaszol érdemben, hanem azt kezdi firtatni, hogy Rey mindenkiben a saját elvesztett szüleit keresi. És utána Snoke-ot is megöli. Mint aki gyűlöli a világot, és ez a gyűlölet ad neki erőt. Én a Világos és Sötét Oldal közötti őrlődést pont nem érzem az Ep8 végére már.

Kylo karakterének esszenciája az amit Rey-nek mond: engedd el a múltat. Ő elengedte, hogy azzá válhasson amivé szerinte kellett, hogy váljon. Le akar számolni minden régi beidegződéssel, rendszerrel, egy vadonatúj rendet akar létrehozni. Ezért is mondja Rey-nek, hogy nem gyűlölte az apját. Ez igaz is. Han megölése csak egy eszköz volt számára a múlt lezárása felé vezető úton. Ebben az az érdekes, hogy ezt akkor még szerintem így nem fogta fel, kellett Snoke b*szakodása, hogy erre rájöjjön. Ott a liftben amikor szétveri a Vader imitátor sisakját, akkor születik meg az a diktátor Kylo aki beteljesítheti a VII-ben tett ígéretét Vader "szellemének": befejezi amit a nagyapja elkezdett (mondjuk Anakin mindig csak eszköz volt, sose kezdett el semmit, de ezt most jótékonyan elfelejtem). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az tetszik nagyon, amikor felvázolja Luke-nak, hogy vele megöli az utolsó Jedit. Akkor a Jedi szót olyan gyűlölettel köpi ki, hogy megborzongok tőle. Adam Driver félelmetesen jó választás volt erre a szerepre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam egy fél epizódot a Csajokból 2 éve kb. Ott is ott van nagyon, egyből kiderült számomra. Aztán 2x megnéztem a Némaságot, ahol egy kisebb szerepben szintén lenyűgözött. Nagy színész, már fiatalon az, látjuk még bőven. ;)  A trónteremben is hatalmas, végig. De amikor először összekapcsolódnak Rey-el. Hmmmm. És az az ideg zsenge őrjöngés Luke lövetésekor... nagyon naaagy! :) Remek casting volt, a legjobb választás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

JJ tud valamit. De ezt előhozni Driverből az is tudás kérdése. Már a VII-ben is jó volt de ebben a részben az igazán szenzációs! :clap: 

Azt sikerült benne felerősíteni, amit Bomarr is pedzegetett a VII. után. Amikor pl. kiabálja, hogy TRAITOR! - na a VIII-ban képes ezt a vonalat hozni a végén végig. Ráadásul úgy, hogy előtte Reynek az emberi oldalát is megmutatja. Olyan szinten sikerült árnyalni a karakterét, hogy ihaj. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért akadtak fenn annyira sokan a karakterén. Szerintem is zseniális, még SW mércével mérve is, ami azért nagy szó. Sokszor érzem azt, hogy a nézők döntő többségének egyszerűen nincs szükségük jól felépített és komplex karakterekre, mert csak zavarja őket. Összetett személyiség, motivációk, árnyaltság? Felesleges, csak zavarótényezők. Úgy gondolom, hogy Anakint is a PT tette olyan fantasztikussá, Palpit meg pláne. Sokan mégis kattognak rajta, hogy csak elcseszték őket, az OT-ban voltak igazán ikonikusak.

 

Na mindegy is, nem akarok nagyon elkanyarodni. Kylo Ren szerintem önmagában is egy baromi jól összerakott és megírt szereplő, amit Adam Driver alakítása csak duplán vagy triplán aláhúz. Sokaknak nem tetszik a kinézete, mert vagy túl rondának, vagy túl "diznisnek" találják. Sajnálom, ha valakinél ez akkora "érv", hogy emiatt elítélje a karaktert és a színészt is.

Kylo bizonyos szempontból rendkívül erős, más oldalról gyenge, félelmetes, mégis gyámoltalan, emberi, ugyanakkor embertelen is. Egyszer lélektelen szörnyeteg, máskor szeretetéhes esendő kisgyerek, hol számító gonosz, hol kontrollálatlan vadállat. Ettől lesz olyan érdekes, ettől lesz olyan egyedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tök kiszámíthatatlan, nem tudjuk mit lép a következő pillanatban, és azt hogyan adja elő. Komoly zárószakasz jön, nagyon remélem, mert eddig felépítettek egy nagyon egyedi figurát, ritkán látott árnyaltsággal. Ha tudják tartani ezt a színvonalat, akkor Kylo mindent visz nálam is. Drukkolok baromira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Felmerült bennem, hogy Kylo hátsó szándékkal volt olyan kedves Rey-el. Ugye abból indultunk ki, hogy Skywalker a cél. Ezt Rey-nek sikerült elérni. Ilyenkor mit tehet Kylo? Hát ellene hangolja, hogy utána manipulálhassa. A végén úgy is tűnhet, hogy Kylonak végig volt terve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az, hogy megöli Snoke-ot csak egy hirtelen jött ötlet volt. Amikor a trónteremben Snoke elkezd arról beszélni, hogy tudta, hogy Kylo nem elég erős ahhoz, hogy elrejtse az érzéseit és Rey erre ráharap, az volt az utolsó csepp a pohárban - még végig Kylót is mutatják, hogy lássuk, hogyan reagál. Már csak azért is biztos, hogy nem egy hosszútávú terv végét láttuk, mert alig két nappal azelőtt az apjának még azt bizonygatta, hogy Snoke milyen bölcs csávó. Plusz az eddigi két filmben egyáltalán nem tűnt tervezős típusnak, inkább olyannak, mint Anakin: belevág a dolgokba, aztán lesz, ami lesz.

Reyt annyiból valóban tudatosan használta, hogy vele szeretett volna bevágódni Snoke-nál. Rey tudta, hol van Skywalker, már az ep7-ben is azért vitte el Reyt a Csillagpusztítóba, hogy kiszedje belőle. Ugyanakkor nem hazudott neki, és láthatóan kialakult köztük valamiféle fura bizalmi kapcsolat. Így azt nem hiszem, hogy már előre eltervezte a közös uralkodást a nővel. Az a lehetőség is akkor jött, miután már végeztek Snoke-kal és a vörös verőlegényekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem az, hogy megöli Snoke-ot csak egy hirtelen jött ötlet volt.

Szerintem meg mindig is tervben volt. Elég ha megnézed, hogy milyen amikor Snoke ellöki az első jelenetben. Kylo egyből az őrök reakcióját figyeli. Már akkor információkat szerez. Ama megaláztatás után, a liftben dönti el végérvényesen, hogy kinyírja az aszott arcút. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sem a tervszövögetés része, egyszerűen csak felfigyelt egy látványos jelenségre. Gondolom ez az első, hogy látta a "szobrokat" életre kelni. Persze ennek később hasznát vette, mert tudta, mire számíthat, miután félbe nyeste Snoke-ot. Nem mintha nem adná magát az, hogy a testőrök támadásba lendülnek, ha a védencüket megtámadják.

Nálam az egész előre tervezés nem fér össze Kylo Ren eddig ismert karakterével. Éppen ezért pláne nem hiszem, hogy a liftben döntötte el, hogy akkor most ő kicsinálja azt az embert, akinek a kedvéért kinyírta az apját. A sisakszétverés  számomra csak az aktuális hisztijének a jele, az utolsó megnyilvánulása az ep7-es Kylo Rennek, aki szétvagdosott mérgében bútorokat. Snoke leszólta a sityakot, nevetséges dolognak tartotta, hát szétverte, hogy akkor az a játék neki már nem kell. Ez kétségtelenül hozzájárult ahhoz, hogy meglelje a saját útját, hogy Kylo Ren legyen, ne Darth Vader imitátora, ugyanakkor egyetlen pillanatot sem látok az egész film alatt, ami jelezné, hogy már előre tervezte az öreg kinyírását és csakis emiatt csalta oda Reyt. Eleve nem csalogatta a lányt, még csak nem is csábítgatta az ep8-ban Snoke széthasításáig.

 

Lehet, hogy néha képzelgett erről, de számomra az ep7-8-ban ilyesmi biztos nem volt Kylo terveinek a része. Egészen addig, amíg le nem szállítja Reyt a trónterembe, és Snoke még egyszer megalázza, a mester kedvében akart járni. Ezért hajszolta annyira a térképet, ezért ölte meg az apját, ezért akarta megölni az anyját, ezért verte szét a sisakot, ezért szállította le Snoke-nak Reyt, ezért akarta megölni Luke-ot. Mindent annak rendelt alá, hogy imponáljon Snoke-nak. Aztán rájött, hogy hiába, az aszott fejű semmire sem becsüli, akármit csinál. Leszállítja neki Reyt, erre az még azt is a saját érdemének titulálja, őt meg gyengének nevezi. Aztán meg kínozza a nőt, akivel a maga sötét módján összemelegedett. Nosza, jöhet a hirtelen jött ötlet: nyuvasszuk meg a rohadékot, hadd lássa, kit nem becsült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így látom. Kylo azzal, hogy szétveri a sisakját megszűnik Snoke bábja lenni. Ez egy szimbolika, ami ezt hivatott bemutatni és hangsúlyozni. Biztos vagyok benne, hogy tervezi a hatalomátvételt és nem csak úgy jön magától. 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

ugyanakkor egyetlen pillanatot sem látok az egész film alatt, ami jelezné, hogy már előre tervezte az öreg kinyírását és csakis emiatt csalta oda Reyt.

Pedig van ilyen. A liftben mondja Rey-nek, hogy látta előre, hogy majd mellé áll. Tehát eleve harcra készült. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én nem így látom. Kylo azzal, hogy szétveri a sisakját megszűnik Snoke bábja lenni. Ez egy szimbolika, ami ezt hivatott bemutatni és hangsúlyozni. Biztos vagyok benne, hogy tervezi a hatalomátvételt és nem csak úgy jön magától. 

Egyetértek. Rey manipulálásába is azért vág bele, hogy ketten együtt letaszítsák Snoke-ot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 Szerintem is. Lehet, hogy csak azóta tervezte, hogy Snoke megalázta, de tervezte. 

Mondjuk már az EpVII-ben sem nagyon izgatta, ha a személyes érdekei Snoke parancsaival szembementek. Nem hiszem, hogy Snoke mellett másodhegedűsként képzelte el a jövőjét bármikor is. Csak az alkalomra várt, ezért térítgette Reyt már az EpVII végén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.