Ugrás a kommentre

kareszlp

Ajánlott hozzászólás

Az űrbéli jelenet elsőre nekem is nagyon fura volt. Először azt hittem meghalt. Viszont jobban belegondolva itt mutatta mit tud ő! A kiválasztott lánya mutatott be egy olyan dolgot, ami vetekszik Luke kivetülésével. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia nekem most sokkal jobban tetszett, mint a 7-ben. Még úgy is, hogy az a visszalebegése a hajóra nekem azért kicsit erős volt. Mármint nem maga a cselekedet, hanem ahogy megvalósították. De most igazi vezérként viselkedett, nem vonta ki magát a harcokból se. Nagyon meglepődtem, hogy életben hagyták, főleg hogy előzetesen azt hittem őt fogják leghamarabb kiírni a nagy trióból. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek mi lesz vele így a 9-ben, főleg ugye szegény Carrie miatt.

 

És végre valahára mélyebben is kezdtek valamit az Erőérzékenységével. Nem baj, hogy nem lett jedi, nem követte Luke-ot, nem akart folyton az Erővel babrálni, sőt, így lett különlegesebb. Viszont amikor nagyon kellett, akkor előtört belőle az Erő és használta. Amikor R2 kivetítette az egykori holoüzenetet a fiatal Leiával... na az fantasztikus volt. A jelenetei Ben kapcsán, valamint a végén Luke-kal nagyon szépek voltak.

 

Többen felhozták, hogy kijavíthatta volna a kijelentést, miszerint Luke meghalt, de szerintem így volt tökéletes. Nem gondolom, hogy Leia tényleg azon a szinten hitt volna ebben az erőszellemes dologban, annyira nem mélyült el az Erőben. Az is szép lett volna, ha kimondja, hogy testvére csak eggyé vált Erővel, de nekem így még jobban tetszik az egész. Azt Leia is tudja, hogy Luke-nak is jobb így, nem a szomorúság dominálja az érzéseit, de ennyi pont elég. Nem kell, hogy előjöjjön az örökléttel, tekintheti úgy, hogy meghalt és ez jól van így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy Leia megmenekülésével kapcsolatban még benne felmerült, hogy talán nem sodródott a Raddus pajzsain kívülre, amik némiképp védhették az űr vákuumától.

De a Raddus pajzsai ekkor már fullra a hátsó szekciót védik (elhangzik a parancs Ackbartól) ezért is tudta a hidat szétrobbantani egy Tie Fighter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

De a Raddus pajzsai ekkor már fullra a hátsó szekciót védik (elhangzik a parancs Ackbartól) ezért is tudta a hidat szétrobbantani egy Tie Fighter.

Attól még a hajó több részén marad pajzs, csak kisebb energiával. A TIE vadászok meg azért tudták szétlőni a hidat, mert ki-be mászkáltak a védőmezőn (eleve a tatnál közelítik meg és hagyják el a hajót). A hajópajzsokon átjutnak a hajók, mindig is átjutottak. Ha nem tudnának átrepülni, a vadászok hogyan szállnának fel harci helyzetben? :) Ezért is kell a vadászoknak távol tartani az ellenséges kisgépeket, csak itt ugye sosem jutottak ki a hangárból.

Amúgy kétféle pajzs látható a Star Warsban megjelenés szempontjából. A buborék forma és a felületi, utóbbi szinte ráfeszül a hajó törzsére. Az N-1 naboo-i vadász és a Lucrehulk-osztályú hadihajó felületi pajzsot használ (ezt látni az ep1-ben és az ep3-ban), a Raddus buborék formát. Utóbbi mögé könnyebben berepülnek az ellenséges vadászok, ezért kell erős páncélzat.

Persze fel lehet csavarni annyira egy pajzsot, hogy a jó isten se jusson át rajta, de ilyenek létrehozására nem képesek a hajók (legfeljebb kis területen, pl. a hangárnyílás védelmére, de ahhoz is külön generátort használnak), ekkora generátorokat jellemzően bolygófelszínekre telepítenek (lásd: Endor, Hoth, Csillagpusztító), vagy speciálisan erre létrehozott űrállomások vetítik ki (pl.: Scarif).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól még a hajó több részén marad pajzs, csak kisebb energiával. A TIE vadászok meg azért tudták szétlőni a hidat, mert ki-be mászkáltak a védőmezőn (eleve a tatnál közelítik meg és hagyják el a hajót). A hajópajzsokon átjutnak a hajók, mindig is átjutottak. Ha nem tudnának átrepülni, a vadászok hogyan szállnának fel harci helyzetben? :) Ezért is kell a vadászoknak távol tartani az ellenséges kisgépeket, csak itt ugye sosem jutottak ki a hangárból.

Amúgy kétféle pajzs látható a Star Warsban megjelenés szempontjából. A buborék forma és a felületi, utóbbi szinte ráfeszül a hajó törzsére. Az N-1 naboo-i vadász és a Lucrehulk-osztályú hadihajó felületi pajzsot használ (ezt látni az ep1-ben és az ep3-ban), a Raddus buborék formát. Utóbbi mögé könnyebben berepülnek az ellenséges vadászok, ezért kell erős páncélzat.

Persze fel lehet csavarni annyira egy pajzsot, hogy a jó isten se jusson át rajta, de ilyenek létrehozására nem képesek a hajók (legfeljebb kis területen, pl. a hangárnyílás védelmére, de ahhoz is külön generátort használnak), ekkora generátorokat jellemzően bolygófelszínekre telepítenek (lásd: Endor, Hoth, Csillagpusztító), vagy speciálisan erre létrehozott űrállomások vetítik ki (pl.: Scarif).

De ha azt mondja Ackbar hogy minden energiát koncentrálljanak a hátsó pajzsra akkor a többi helyen egyáltalán nem marad, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez csak egy kifejezés, nem kell szó szerint venni. Annyit tesz, hogy minden felesleges energiát a hátsó pajzsba pumpáljanak, ne az elsőbe, a fegyverekbe vagy a hajtóművekbe.

És még én lettem leszólva múltkor, hogy figyelmen kívül hagyom, amit a karakterek mondanak. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem derült ki világosan, hogy a pajzson kívül vagy belül lebegett Leia (bár úgy tűnik, kívül van, de az arányok a hajó méretei - majdnem olyan hosszú, mint egy Imperial-osztályú csillagromboló - miatt elcsúsznak), de most esett le valami gyönyörű jelenség. Leia ugye félig halott állapotban lebeg, kissé már átfagyott, és akkor: "feljön a nap". A rendszer napja megvilágítja, és akkor tér magához, kezd kicsit kiolvadni. A jelenetnek persze így sincs realitása, de a Star Wars mesén belül ez annyira szép. Az űr sötétjében felvillan a fény, és megvilágítva Leiát visszatér az élők sorába, mint egy angyal.

 

Míg elsőre azt mondtam, hogy ezt a jelenetet talán nem így kellett volna, talán bemagyarázhattak volna egy személyi pajzsot, vagy valamit, másodjára ezzel a fényes dologgal már gyönyörűnek tartom. Az egész filmben Leia a világító torony a sötétségben. Luke megcsömörlött és eltűnt, Han meghalt, maradt ő, az utolsó reménysugár. Amikor kómába zuhan, minden a feje tetejére áll, az Ellenállás frakciókra bomlik, mindenki megtébolyul, a jófiúk veszteni kezdenek, de amikor magához tér, akkor szépen, lassan minden normalizálódik.

És ez az űrjelenet gyönyörűen jelképezi ezt a világító torony szimbólumot. Az űr rideg sötétjében a fénysugár (az Erő) körülöleli Leiát és visszavezeti a halál honából, hogy továbbra is reményt adjon bajtársainak.

Luke a legenda, Leia a remény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt akartam írni. :D

 

Nekem a kedvenc jelenetem az,  amiben magányosan, lehajtott fejjel ül, miközben a hipertérben vannak. Akkor annyira át jön a szomorúsága, amit nyilván még Han miatt érez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az nem derült ki világosan, hogy a pajzson kívül vagy belül lebegett Leia (bár úgy tűnik, kívül van, de az arányok a hajó méretei - majdnem olyan hosszú, mint egy Imperial-osztályú csillagromboló - miatt elcsúsznak), de most esett le valami gyönyörű jelenség. Leia ugye félig halott állapotban lebeg, kissé már átfagyott, és akkor: "feljön a nap". A rendszer napja megvilágítja, és akkor tér magához, kezd kicsit kiolvadni. A jelenetnek persze így sincs realitása, de a Star Wars mesén belül ez annyira szép. Az űr sötétjében felvillan a fény, és megvilágítva Leiát visszatér az élők sorába, mint egy angyal.

 

Míg elsőre azt mondtam, hogy ezt a jelenetet talán nem így kellett volna, talán bemagyarázhattak volna egy személyi pajzsot, vagy valamit, másodjára ezzel a fényes dologgal már gyönyörűnek tartom. Az egész filmben Leia a világító torony a sötétségben. Luke megcsömörlött és eltűnt, Han meghalt, maradt ő, az utolsó reménysugár. Amikor kómába zuhan, minden a feje tetejére áll, az Ellenállás frakciókra bomlik, mindenki megtébolyul, a jófiúk veszteni kezdenek, de amikor magához tér, akkor szépen, lassan minden normalizálódik.

És ez az űrjelenet gyönyörűen jelképezi ezt a világító torony szimbólumot. Az űr rideg sötétjében a fénysugár (az Erő) körülöleli Leiát és visszavezeti a halál honából, hogy továbbra is reményt adjon bajtársainak.

Luke a legenda, Leia a remény.

Nekem sem feltétlen az ébredéssel, vagy a túlélésével van gondom. Jó, elsőre ezek is meredekek voltak, de végül is belefér. De az, ahogy visszatér a kinyújtott kézzel, mint Superman vagy nem tudom... hát ööö... nálam az a cinkes rész. Szóval inkább out of universe szemszögből van gondom vele, filmes megvalósítás terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Donát írta:

Nekem sem feltétlen az ébredéssel, vagy a túlélésével van gondom. Jó, elsőre ezek is meredekek voltak, de végül is belefér. De az, ahogy visszatér a kinyújtott kézzel, mint Superman vagy nem tudom... hát ööö... nálam az a cinkes rész. Szóval inkább out of universe szemszögből van gondom vele, filmes megvalósítás terén.

Nekem a kinyújtott kar az Erőhasználatot jelképezi. Lehetett volna ő Vasember is Superman helyett, de őszintén szólva, az se nézett volna ki jobban. Viszont nekem ez az egész póz azt sugallta, hogy ő ott az Erővel kinyúlt, megragadta a hajót és visszahúzta magát rá. Nem a hajót húzta magához, hanem magát a hajóhoz (ha a hegy nem megy Mohamedhez).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hanula Zsolt tollából (Index):


Az utolsó Jedik legtöbb vitát kiváltó és a rajongók között a legnagyobb felháborodást kavaró jelenete, amikor a film közepén Leia hercegnő űrhajóját találat éri, ő pedig egy ideig látszólag halottként lebeg a roncsok között a világűrben, aztán egyszer csak kinyitja a szemét és simán vissza lavírozik a biztonságos hajóba. Bár elég nyilvánvaló, hogy az Erőt használja, hiszen már a Jedi visszatér végén elmondta neki Luke, hogy benne is megvan a tehetség erre, a jelenet ettől még elég fura, és ott is hagyja a kérdést a levegőben (vagy a világűr vákuumában): úgy egyébként mennyi időt bír ki egy ember a világűrben, szkafander nélkül?


Az űrruhára alapvetően azért van szükség, hogy három dolgot biztosítson az űrhajós számára, amihez ő a Földön hozzászokott, és a hiányukban rövid úton meghal. Ezek a viszonylagos meleg, az oxigén, és a nyomás. Mi történik, ha ezeket nem kapjuk meg? Az első két eset aránylag egyszerű: megfagyunk, illetve megfulladunk. A nyomás hiánya kicsit trükkösebb, ilyenkor több dolog is történik. Például a tüdőnkben levő levegő a nyomáskiegyenlítődés hatására kitágul, ez főleg akkor kínos, ha megpróbáljuk visszatartani a lélegzetünket, vagy egy utolsó nagy levegővétellel tartalékolni oxigént, mint mondjuk vízbe merülés előtt. Ez ahhoz vezethet, hogy szétszakad a tüdőnk. A nyomás extrém lecsökkenése miatt a testünkben levő folyadék forráspontja lezuhan a test normál hőmérséklete alá: szó szerint felforr a vérünk. A vérben oldott gázok, konkrétan a nitrogén ilyenkor kis buborékokat képez, ami egyrészt elzárja az ereket, másrészt groteszk módon felfújja az ember testét – ha a szétrobbanásig azért nem is, ahogyan egyes filmek hajlamosak bemutatni.

 

Mindebből aránylag keveset érzékelünk tudatosan, ugyanis nagyjából 15 másodperc világűr után az ember elveszíti az eszméletét, mert az agya nem jut elég oxigénhez. (Igen, földi körülmények között ezt simán ki lehet bírni akár több percen át is, de nyomás nélkül csak annyi időnk van, amíg a vérben levő oxigén kitart.) Nagyjából egy perc után teljesen összeomlik a keringés, és két-három perc után visszafordíthatatlanul beáll a halál.

 

A fagyhaláltól ekkor még elég messze van az ember, mert közvetítő közeg híján a testünk meglepően lassan veszíti el a hőmérsékletét az űrben, mínusz 270 fok ide vagy oda. A kihűlés kulcsa ugyanis nem feltétlenül az, hogy mennyire van hideg körülöttünk, hanem az, hogy a testhőt milyen hatékonyan vezeti el a körülöttünk levő közeg. A víz például elég jó ebben, ezért olyan veszélyes jeges vízben úszni. A levegő már jóval kevésbé hatékony, ezért olvad el aránylag lassan a szobába bevitt hógolyó. A vákuum pedig még sokkal gyengébben teljesít ebben, hiszen pont az a lényege, hogy nincs benne semmi, ami a hőt elvezetné.

 

Mindezt nem csak elméletben tudjuk, a hatvanas években a NASA végzett állatkísérleteket is a témában: kutyákat illetve csimpánzokat tettek ki vákuumközeli, majdnem nulla nyomású környezetnek, hogy a tapasztalatokból kiindulva legyen valami elképzelésük arról, mi várhat egy emberi űrhajósra, ha ilyen helyzetbe kerül. Volt is ilyen alkalom aztán, de nem az űrben: a Johnson Space Centerben egy technikust egy vákuumkamrában ért baleset. 12 másodperc után veszítette el az eszméletét, az utolsó élménye az volt, hogy érezte ahogy a szájában felforr a nyál - egyébként megúszta az esetet, pár perc múlva magához tért, csak az ízérzékelését veszítette el pár napra. De vissza az állatkísérletekhez: a kutyák 90 másodpercet bírtak ki maradandó károsodás nélkül, a csimpánzok 3 percet, általános tünet volt még az átmeneti vakság. Volt azonban még egy elég kellemetlen mellékhatása a vákuumnak a kísérleti állatoknál: az emésztőrendszerben levő gáz hirtelen kitágulása miatt robbanásszerűen, sugárban távozott a testükből széklet, vizelet és gyomortartalom egyszerre, az emésztőcsatorna minden be- és kijáratán.

 

Mondanunk sem kell, hogy ennek a realisztikus ábrázolása mennyire mélyégesen méltatlan lenne Leia hercegnőhöz.

 

A túlélés kérdését ezzel le is zártuk, de mi a helyzet Leia csodás megmenekülésével, amikor az Erő hajtásával repül az űrben? Mit tudunk tenni jeditrükkök nélkül, hogy ezt utánozzuk? Nos, vákuumban nem olyan egyszerű közlekedni, hiszen nincs közeg, ami segítene ebben, mint egy úszót a víz, vagy egy madarat a levegő – vagyis hiába csapkodunk a kezünkkel, nem fogunk előrébb jutni. Egyetlen esélyünk az erő-ellenerő jelenségét kihasználni. Ezt teszi például Matt Damon a Mentőexpedíció végén, amikor kiszúrja az űrruháját, hogy az onnan kiáramló levegővel hajtsa magát. Márpedig kiáramló levegőt az ember űrruha nélkül is tud generálni; tudományosan alátámasztott tény, hogy egy ember naponta átlagban 10-20 alkalommal szellent. Ami természetesen felveti a kérdést:

 

Vajon lehet finghajtással közlekedni az űrben?

 

Chris Hadfield kanadai űrhajós egy interjúban  elárulta, hogy ő bizony kipróbálta az ISS-en, súlytalanságban, de túl kevésnek bizonyult a hajtóerő. Na de az azért mégsem az űr vákuuma! Az amerikai közmédia, a PBS Space Time című ismeretterjesztő online sorozata belemerült a dolog elméleti hátterébe, a teljes levezetést itt nézheti meg, de a lényeg: feltételezve a távozó gáz 3 m/s sebességét és 1 gramm tömegét, a szellentés nagyjából óránként 15 centiméteres sebességre képes felgyorsítani egy átlagos tömegű űrhajóst. Ez nem túl sok, és egyben újabb bizonyítéka annak, hogy Leia a filmben az Erőt használta.

 

Ezen behaltam - mármint a végső kérdésen (amire a válasz nem negyvenkettő) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel nem fogom hogy lehet ezen rugózni? A SW sosem a newtoni fizika betartásáról volt híres. Elég szomorú hogy ehhez cikket kellett írni. Pedig ha az átlag néző kicsit megmozgatja a fantáziáját, akkor tudhatná hogy a Kiválasztott lánya is Erő-érzékeny és ezzel simán megvan magyarázva a túlélése.
Azon bezzeg senki sem pattogott, amikor a Galaxis Őrzői első részében Gamora meg Quill percekig vannak az űrben, vagy Drax félpucéron pózol ott...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy Leiához, ami a második mozis megnézéskor realizálódott bennem: itt végre újra Leiát láttam. Az ep7-ben sokszor az volt az érzésem, hogy inkább Carrie Fishert látom, semmint Leiát, hiányzott belőle az a tüzes, fiatal, tetrekész lány, aki anno volt - és ezt a jellemére értem. Akármennyit is változik és öregszik az ember, jellemének alapjai megmaradnak benne. Mondhatnám, Amidala és Anakin megmarad benne. De Fisher ezt az ep7-ben nem tudta átadni, egyedül a film legvégén, amikor elbúcsúzik Reytől, akkor éreztem, hogy na végre, Leiát látom.

Az ep8-ban viszont végig Leiát láttam, Fishernek sikerült visszahívnia azt a lányt. Nem tudom, ennek mi lehetett az oka, talán Johnson jobban tudta inspirálni, mint Abrams, meg talán jobban is élvezte a forgatást. Akárhogy is, Leia számomra is visszatért (sajnos utoljára :( ) az ep8-ra. És igencsak jól, több olyan erős jelenete is van, amihez foghatót az ep4-5-6-ban nem prezentáltak az alkotók. Az "angyalos" jelenet, amikor magányosan áll a craiti bázis kapujában (a sötétség kapujában), amikor egy rohamosztag helyett csak ő egyedül, a Nagy Leia lép be a Raddus hídjára és lövi le Poe-t és amikor találkozik Luke-kal. De a legjobban azt értékelem, amikor mindenki hátranéz, majd vissza és mondja: kövessék Poe-t. Ezzel képletesen átadta az Ellenállás vezetését Dameronnak, ami Fisher halálának tükrében egyrészt szomorú, másrészt nagyon jó. Leia a sérülésével és ezzel a tettével úgyszólván kilépett a reflektorfényből, átadta feladatait másoknak, ő maga pedig "nyugdíjba vonult". Úgyhogy ha a következő rész Leia temetésével kezdődik, az embernek akkor sem lesz hiányérzete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is Leia volt a nyolcadik epizód legkellemesebb meglepetése. A VII-ben se volt bajom vele, de itt bontakozott ki igazán. Carrie remekül hozta a karaktert, hihetetlenül sajnálom, hogy elhunyt. :( 

Az egész film alatt, már legalábbis amikor a vásznon van, az az ember érzése, hogy végtelenül szomorú. Persze az ő helyzetében ez teljesen érthető. A Köztársaság oda, az Ellenállás menekül nyomában az Első Renddel, és legfőképpen meghalt Han, a férje. Ez így együtt eredményezi azt a melankolikus Leiát, akit a filmben látunk. A legjobb jelenete az, amikor a hiperűrben halad a Raddus, ő pedig teljesen egyedül szinte magába roskadva ül egy hatalmas étkezőben. A jelenet remekül megfogja a magányosságát. Végérvényesen egyedül maradt. A másik ilyen jelenet az űrben játszódó, amikor visszatér a hajóra. Itt akár fel is adhatná, inkább a halál, de nem. Leia nem az a fajta. Amíg szükség van rá, hogy összefogja csapatát, nem adhatja fel. Végre olyan szinten használja az Erőt, amit elvárunk tőle. Gyönyörű jelenet annak ellenére, hogy elsőre nekem is fura volt. Egyébként Dzséjt remekül megfogalmazta mit jelent Leia az Ellenállásnak. Amíg eszméletlen volt minden elromlott, zendülés tört ki. Akkora kohéziós erő, amit nem lehet kivenni az egyenletből.

Leia sose volt a legkedvencebb karakterem, most azonban hála ennek a filmnek, jóval feljebb kúszott a ranglétrán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Köztársaság oda, az Ellenállás menekül nyomában az Első Renddel, és legfőképpen meghalt Han, a férje.

És a fia ölte meg, így Bent is végleg elvesztette. :( Leia tragédiája talán szörnyebb, mint Padméjé. Ő is elvesztette a Köztársaságot, a férjét és meg is halt mindezek miatt, de legalább a gyermekei tovább éltek. Leia ezzel szemben már csak az életét nem vesztette el. És ez se rossz párhuzam: Padménak még ott voltak a gyerekei, de már nem volt benne életerő. Leiának már semmije sem maradt, de még mindig dolgozik benne az életerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És a fia ölte meg, így Bent is végleg elvesztette. :( Leia tragédiája talán szörnyebb, mint Padméjé. Ő is elvesztette a Köztársaságot, a férjét és meg is halt mindezek miatt, de legalább a gyermekei tovább éltek. Leia ezzel szemben már csak az életét nem vesztette el. És ez se rossz párhuzam: Padménak még ott voltak a gyerekei, de már nem volt benne életerő. Leiának már semmije sem maradt, de még mindig dolgozik benne az életerő.

Pont ma beraktam az EP 3-at tesztelés céljából és közben az jutott eszembe hogy a megszülető ikrek hova fognak eljutni és milyen sors vár rájuk.  Mintha Anakin és Padmé tragédiáját is örökölték volna. 

Igaz Leia szerető családban nő fel, de még húszéves sincs már elfogja a Birodalom kínvallatják(a saját apja), a bolygót ahol felnőtt ahol a nevelőszülei a barátai élnek felrobbantják, részt vesz a Lázadásban az élete folyamatos menekülés, bujkálás. Igaz megismeri a szerelmet Han személyében de nem sokkal késöbb a férfit lefagyasszák amit vagy túlél vagy nem. Majd átadják Jabbának.

Kiszabadítják Hant de majdnem belehalnak. Majd szembesül a szörnyü igazsággal, hogy Darth Vader az apja.

Azt hinnénk vége a megpróbáltatásnak. De nincs béke, marakodások, különbékék akadályozzák a Köztársaság normál működését. Gyermekük születik Hannal kiről kiderül, hogy több a sötétség benne mint a metróalagútban. Lemészárolja Luke jedinövendékeinek a felét, a másik feléből meg szörnyeteget csinál. Han visszamegy csempésznek, ő meg szinte kilátástalan küzdelmet folytat az Első Rend ellen. Luke az ikertestvér meg eltünt. Bizik még azért a fiában hogy van benne jó, de Ben Solo megöli Hant, az Első Rend pedig megszünteti a Köztársaságot egy jól irányzott lövéssel.

Leia nem gyászolhat hisz az Első Rend brutális támadást indít és mentenie kell ami menthető. Aztán jön a testvére ,de ő meg nincs ott és Luke meghal.

 

De a legnagyobb tragédiája az hogy a fentieknek semmi értelme nem volt. Mindaz a küzdelem ,sírás, tragédiák sorozata semmivé lett. Sokkal rosszabb helyzetben vannak mint mikor egy bizonyos Obi-Wan Kenobitól segítséget kért.

Maradt kb 10 ember egy Jedinek csak jóindulattal nevezhető lány, és őskori teherhajó.

 

Én ennek a negyedétől összeroppantam volna. Kijelenthetjük hogy Leia roppant erős hölgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skywalkerekbe mintha kódolva lenne a szenvedés. Egyet se ismerünk aki nyugodt és szabad életet élt volna. Leia is megjárta a pokol minden zegét zugát, és ez nagyon látszik a VIII-ban. Anakin ennek a harmadától is átállt volna a sötét oldalra. Szerencsére a lánya inkabb az anyjára ütött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia sorsában az is tragikus, hogy ő megpróbált "normális" életet élni. Nem foglalkozott tudatosan az Erővel, maradt politikai és végül is katonai pályán, tette, amihez a legjobban ért. Már az OT idején se kerülhette el, hogy utolérje a múltja, megtudta, hogy Vader az apja, de ott volt neki Luke és Han. Később megszületett Ben is, úgy tűnhetett minden rendben lesz, aztán fokozatosan mindenkit elvesztett.

Luke majdnem meggyilkolta a fiát, aki eztán a sötétség szolgálatába szegődött, Luke meg elvonult a világtól. Han visszament csempésznek, Leia maradt a helyén és tette tovább a dolgát, ő nem menekült, mint mindenki más körülötte. Mert igenis, Ben, Luke és Han is menekültek. Leia nem. Aztán ahogy elveszíti Hant, úgy végleg elveszíti fiát is. Bár tudjuk, hogy Kylot nem itt ragadta el igazán a sötétség, de a legnagyobb lehetőségként kirajzolódó visszautat elvágta magától. Luke meg persze közben sehol, még az Erőn át sem tudnak kapcsolatot létesíteni.

 

Most ezek mellé a személyes traumák mellé be lehet szúrni az ÚK-Ellenállás-ER teremtette globális helyzetet. Szerintem Luke visszatérésében az is nagy szerepet játszhatott, hogy egyrészt megtudja, másrészt megérezheti Leia iszonyatos sorsát. Mindenkit elvesztett, egyedül Luke jelenthet még számára reményt. Mindezt úgy, hogy Leia nem maga választotta ezt.

Mert lehetett sajnálni Anakint, most lehet sajnálni Luke-ot vagy Bent, de ők maguk döntöttek merre mennek. Luke is önként vonult száműzetésbe, szakította el magát a jediktől és az Erőtől, Leiának viszont nem volt választása. A testvére elhagyta, a fia elárulta, a férje meghalt. Nem szellemmé vált meg ilyesmik, hanem meghalt.

 

És maximálisan egyetértek azzal, hogy Leia itt a 8-ban teljesedik ki igazán. A 7-ben nekem csalódás volt, a 8-ban viszont minden dráma és trauma ellenére is igazi vezér, aki az Ellenállás élére áll és utolsó leheletéig küzd. És nekem Leia ezzel írta be magát örökre a legnagyobbak közé, hogy harcol az elveiért és teszi a dolgát, akkor, amikor mindenki más már feladta és elmenekült.

Igazából ő kb. az egyetlen karakter a Saga-ban, akit nem tudnak megtörni és letéríteni az útjáról. Ő ilyen téren soha nem okozott csalódást és soha nem állt félre vagy át. Ráadásul nem kell neki toporzékolni meg parancsolgatni, látszik, hogy mekkora tisztelet övezi mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.