Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

Igen, valóban logikus hogy így alakult a sorsa, én inkább csak sajnálom őt, a régi kánon kegyesebb volt hozzá.

Mert ha picit máshonnan közelítjük meg a dolgot, akkor Leia élete meglehetősen nyomorúságos volt. Egyike annak a nagyon kevés embernek, aki túlélte a bolygója pusztulását, évekig harcolt a Birodalom ellen (ami szintén nem volt hű de vidám), majd mikor már nyert, végig kellett néznie ahogy az álma, az ÚK szintén tönkremegy. Eközben a fia átállt, a politikai karrierjét lenullázták (ismét de most véglegesen) a fia megölte a férjét, a katonai szervezetét megsemmisítették, a testvére szintén meghalt és lényegében jelenleg ott tartunk, hogy a halála előtt (ami még lehet hősies) egy űrhajón menekül kb 10 ember társaságában és abban a tudatban, hogy ezen a ponton minden amiért harcolt és majdnem mindenki akivel harcolt elveszett. Ezért ez így elég sok egy embernek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a régi EU-ban sem volt vidám az élete, hiszen az egyik fiából Sith Nagyúr lett Darth Caedus néven és folytatta a Galaxis romba döntését, majd a lánya, Jaina végzett vele. De addigra a másik fia, Anakin is halott volt. Az Új Köztársaságot a régi EU-ban a Yuuzhan Vongok számolták fel és sokkal brutálisabban, mint ahogy az Első Rend csinálta, de előtte Leiának nagyjából egy hét nyugi nem jutott, nem hogy 24 évnyi nyugalom, hiszen sorban jöttek a Galaxist elpusztítani vagy eluralni kívánó ex-birodalmi hadurak, önjelölt Sötét Jedik, feltámadt Sith Nagyurak, új Sith-ek, másik galaxisból kirajzó idegen lények.

Leia élet tényleg nem csak vidámság és mese, de sokkal jobb élete van a kánonban, mint a legendában. Mert volt 24 év nyugija. Utána minden rosszra fordult és most, az ep8-ban már tényleg mindent elvesztett, ez tény. Ezért én is sajnálom, ugyanakkor ez is jelzi, mennyire erős. Viszont az az érzésem, hogy az ep8-ban vagy előtt ez a gigantikus veszteség vezet majd a (természetes?) halálához.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
54 perccel korábban, Dzséjt írta:

előtte Leiának nagyjából egy hét nyugi nem jutott, nem hogy 24 évnyi nyugalom, hiszen sorban jöttek a Galaxist elpusztítani vagy eluralni kívánó ex-birodalmi hadurak, önjelölt Sötét Jedik, feltámadt Sith Nagyurak, új Sith-ek, másik galaxisból kirajzó idegen lények.

Mondjuk ennek van egy nem figyelmen kívül hagyható, univerzumon kívüli oka :) Szép dolgok vannak a régi EU-ban de nagyon megértem, hogy kivették a kánonból.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
20 perccel korábban, Darth Krande írta:

Szép dolgok vannak a régi EU-ban

Inkább azt mondanám szép dolgok IS vannak benne. Meg aztán vannak kevésbé minőségi darabok is, és akkor finoman fogalmaztam.:)

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Leia űrrepülésével kapcsolatban eszembe jutott, hogy amikor a Zsiványban  mennek a Scarif-re, akkor arról értekeznek, hogy ha kizuhannak a hajóból, meghalhatnak az űrben és erre K2SO mondja, hogy én nem, én túlélném. :) Bár nem biztos, hogy Easter egg de jópofa. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ