Ugrás a kommentre

A tükörbarlang


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Jó-jó... a semmiből megtanult űrhajót vezetni :D de tudatos Erőhasználó nem egy hét alatt vált belőle. Azért 10 év eltelt ez ep1 és ep2 között :) Mellesleg ő a Kiválasztott. Nekem ennyi elég. Mint mondtam, nem kell, hogy Rey valakinek a valakije legyen. Felőlem lehet valami fantasy jellegű dolog is, nem feltétlen genetikai, amitől ilyen gyorsan fejlődik.

Rey is lehet ilyen. Anakin ha ott marad a Tatooine-on, akkor olyan korára mint Rey, kb. azt tudja. Vagy még többet is. 

19 perccel korábban, pb69 írta:

Nem gondolnám, hogy túl sokat tenne hozzá a hátteréhez, hogy alkoholisták voltak, akik otthagyták, hogy vedelhessenek, vagy pedig mondjuk ártatlan áldozatok voltak, akiktől levették Reyt, őket meg elvitték rabszolgának, ahol meghaltak.

:o Ez rohadtul nem mindegy! :o Kurvára nem mindegy, hogy engem azért tesznek be az árvaházba mert anyám alkoholista volt, vagy azért mert akkor ez a legjobb megoldás. Jézus! Hogy lehet ilyet leírni? Egy embernek nem mindegy miért dobják el! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez rohadtul nem mindegy! :o Kurvára nem mindegy, hogy engem azért tesznek be az árvaházba mert anyám alkoholista volt, vagy azért mert akkor ez a legjobb megoldás. Jézus! Hogy lehet ilyet leírni? Egy embernek nem mindegy miért dobják el! 

Oké, de a sztori szempontjából hogyan és hol lesz ennek jelentősége? Valahogy kiderül, hogy Rey szülei ugyan senkik voltak, de nem alkoholisták. Rey ettől megnyugszik, pislog kettőt és ennyi. Nem tudom ezért megéri-e még bolygatni ezt a témát. Ebben a szálban az volt a lényeg, hogy kik Rey szülei, nem az, hogy milyenek voltak. Persze, neki számít miért dobták el, de a SW nem egy karakterdráma, pontosabban nem csupán az. Ilyen mélységben szerintem felesleges elmélyülni egy szereplő lelkivilágában, még akkor is, ha ő az egyik főszereplő. Eddig se volt ez jellemző.

 

Amúgy meg miért hazudna Kylo Rey-nek? Azt is mondhatná, hogy az ÚK vagy az Ellenállás elválasztotta a szüleitől. Vagy hogy rabszolgakereskedők vagy más rossz arcok miatt kellett magára hagyniuk a kislányt, mert az ÚK nem törődött az ilyenekkel és nem segített nekik. Vagy akár azt, hogy a Jedi Rend kereste az Erőhasználó gyerekeket, végül emiatt kellett menekülniük és bujkálniuk, ami oda vezetett, hogy a szüleitől elválni kényszerült.

Szóval, ha már Kylo hazudni akart, akkor egy csomó olyan dolgot hazudhatott volna, amivel megrendítheti Rey bizalmát. Most az miért jobb a fiúnak, hogy elhiteti Rey-jel, hogy nem csupán nímandok voltak a szülei, de még koszos alkoholisták is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Aztán csak arra építünk amit Kylo mond.

Nem csak erre építünk, hanem arra is, amit Maz mond az ep8-ban, amit a látomásban látunk (nem egy hercegi családot vagy a Millennium Falcont látjuk elrepülni, hanem egy jelentéktelen, ismeretlen hajót -> tessék Yoda, itt a jelentősséged a látomásban :P ), meg arra, hogy Rey nem cáfol rá Kylóra, végül ő maga igazolja Ren szavait. Azért ha ő nem tudta volna a szíve mélyén, mi a helyzet, akkor csak szóvá teszi azt akkor és ott Kylónak. Elég idős volt már ahhoz, amikor elhagyták, hogy azért halványan emlékezzen a szüleire és arra, milyenek voltak. Eltemethette az emlékeket, de azok pofátlanul hajlamosak feltörni, ha valaki emlegeti.

Meg alapvetően két film azt sugallja, úgy lett felépítve, hogy Rey szülei jelentéktelenek voltak. Akárki akármit próbál magának bemagyarázni, semmi sem utal arra, hogy Rey szülei galaktikus sztárok voltak, akiket mindenki ismert, csak mindenki titkolja, kicsoda Rey, mert... Miért is? És pont az a jó, hogy bár Rey szülei embernek sem nevezhetőek, Rey egy angyali teremtés lett. Felülemelkedett saját származásán. Sokkal-sokkal jobb ember lett a szüleinél, és sokkal jelentősebb is.

1 órával korábban, Yoda József írta:

Kb hasonlóan fejlődik mint Luke, de Luke esetében ez még magyarázható volt azzal, hogy a Kiválasztott fia. Rey meg majdnem azon a szinten van mint Kylo, az a Kylo akit Luke és Snoke is tanított évekig. Rey meg durván 1 hét alatt be is hozta :D mintha minden az ölébe hullana, már ami az Erőhasználatot illeti. Lehet senki valaki, de akkor lássam azt, hogy meg kell küzdenie a tudásért. Ezt Rey esetében csak a vívótudásán láttuk (illetve nem láttuk, csak sejthetjük, hogy a botjával maga tanult vívni sok év alatt). 

Luke-ot öt percig tanította Ben, és fél nappal később már célzó számítógép nélkül ereszt bele torpedókat száguldó hajóról két méteres lyukakba, amik ráadásul merőlegesek voltak a hajó orrára, a következő részben úgy lebegtet tárgyakat az akaratával, hogy korábban el sem mondták neki, hogy ez lehetséges. Aztán pár napnyi gyorstalpaló Yodánál, és már ellenfele volt a Kiválasztottnak, a nagyságos Darth Vadernek, aki, ha nem visel vállvértet, harmadszorra vesztette volna el a karját.

Anakin meg 8 évesen beült egy sosem látott vadászgépbe, és űrcsatát nyer vele. Sőt már ekkor tudatos Erőhasználó, hiszen a Jedi Tanács tesztjén simán sorolja a Windu monitorán megjelenő dolgokat. 

Rey legalább évekig tanulhatta az űrrepülést, a nyelveket, az űrhajószerelést, a vívás alapfortélyait, a lőfegyver-használatot a Jakkun, már csak azért is, mert ezekre baromira szüksége lehetett ott a túléléshez és a mindennapi betevő megszerzéséhez. Az egyetlen, amiben gyorsan fejlődik, az az Erőhasználat, de mivel már beszélni sem tudó gyerekeket is láttunk játékokat lebegtetni, még mindig nem értem, ebben mi a fura. Pedig tuti, hogy a csecsemő rodi nem tanulta évekig az Erő használatának csínját-bínját. El kéne már fogadni, hogy megtanulni használni az Erőt nem tart egy életen át. ;) 

 

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ezen nem változtatna az, hogy a szülei nem eldobták, hanem másért hagyták hátra. Lehet időlegesen. Ettől még lehettek senkik. Talán ki akartak törni a Jakkuról.

Lehettek, persze, de egyvalami biztos nem voltak: jó emberek. Hiszen nem egy jótét öregembernek adták le Rey-t, hanem Unkar Pluttnak. Lehet, hogy nem a következő üveg piáért adták el a lányt, de egy biztos: két jól megtermett g*ciputtony volt, ha képesek voltak az ötéves forma lányukat egy olyan teremtménynek adni, akiben a jóság szikrája valószínűleg csak akkor merül fel, amikor a kizsákmányolásból és szemétkedésből, na meg mások megveretéséből és kirablásából szerzett pénzén mulattja az idejét. Basszus, Anakin rabszolga volt és királyként élt Reyhez képest! Szóval én készséggel elhiszem ennek tükrében, hogy Rey-t piáért adták el Pluttnak.

 

51 perccel korábban, Yoda József írta:

Jó-jó... a semmiből megtanult űrhajót vezetni :D de tudatos Erőhasználó nem egy hét alatt vált belőle. Azért 10 év eltelt ez ep1 és ep2 között 

Ezt marha magabiztosan jelentetted ki, talán láttad egy héttel az ep1 után? :P És az ep2 sem azzal kezdődik, hogy Anakin attól a ponttól képes csak kavicsokat reptetni és fénykardot forgatni. Nem tíz év alatt lett Anakin Erőhasználó, hanem tíz év alatt lett Jedi lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Oké, de a sztori szempontjából hogyan és hol lesz ennek jelentősége?

Ott lesz jelentősége, hogy az emberben ez nyomot hagy. Rey nem mindegy hogyan áll ahhoz a témához ami addigi egész életét meghatározta. Ha csak úgy eldobták pár fröccsért, lehet benne keserűség meghasonlottság. Viszont ha más van a háttérben azt a maga javára is fordíthatja. Jellemfejlődésben. Persze sok lehetőség létezik, ezek közül bármi lehet. Még akkor is ha Dzséjt szerint nem. Szerinte a TCW se lesz sose felélesztve. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehettek, persze, de egyvalami biztos nem voltak: jó emberek. Hiszen nem egy jótét öregembernek adták le Rey-t, hanem Unkar Pluttnak. Lehet, hogy nem a következő üveg piáért adták el a lányt, de egy biztos: két jól megtermett g*ciputtony volt, ha képesek voltak az ötéves forma lányukat egy olyan teremtménynek adni, akiben a jóság szikrája valószínűleg csak akkor merül fel, amikor a kizsákmányolásból és szemétkedésből, na meg mások megveretéséből és kirablásából szerzett pénzén mulattja az idejét. Basszus, Anakin rabszolga volt és királyként élt Reyhez képest! Szóval én készséggel elhiszem ennek tükrében, hogy Rey-t piáért adták el Pluttnak.

Ráadásul az ep.7-ben láttjuk, hogy Unkar Plutt nem menetközben lett egy ilyen megkeseredett gonosztevő. Amikor Rey kislányként sir a szülei után már odaveti neki hogy maradjon csöndben. Igen aki ilyen alaknál hagyja ott a lányát az ha nem is alkoholista de akkoris egy utolsó senkiházi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én erről a verzióról lemaradtam. Amit én nézek abban Maz nem mond semmit Rey-ről. 

Nem szó szerint Rey szüleiről beszél, de igenis Reyről beszél. Ez tuti benne van a te verziódban is. Segítek:

"You already know the truth. Whomever you're waiting for on Jakku they're never comming back. [...] The belonging you seek is not behind you, it is ahead." -> vagyis sz*rd le, kik voltak a szüleid, mert az sem számít, ha császárok voltak a jótét szent földjén, vagy olyan emberek, akik elől az ördög is elbújik. Ez mit sem számít. Ami számít, hogy mi van előtted, hogyan járod végig az utadat. Ha ez viszont nincs benne a te verziódban, kérnék belőle egy példányt, mert igyekszem az SW minden verzióját összeszedni. Az Ody Madrell's Cut hiányzik a gyűjteményemből. :evil:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze sok lehetőség létezik, ezek közül bármi lehet. Még akkor is ha Dzséjt szerint nem. Szerinte a TCW se lesz sose felélesztve. :lol: 

Remek érv, máris meggondoltam magamat. Ja... Nem, mégsem, de azért örülök, hogy játszottál. Én is szeretlek téged. :P :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fentebb Maz kapcsán ep.8-at irtál. Lehet az okozott zavart. Az ep.7-ben egyébként szerintem is erről van szó, amit irsz. Eleve az egész Rey hátrahagyásában az a problémás hogy békeidő van és a galaxis ismert felét a jók uralják. Ilyen helyzetben nehéz elképzelni hogy valami nagyon nemes ügy miatt hagyták a világ egyik leglepusztultabb helyén egy óriási lókötőnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Jó-jó... a semmiből megtanult űrhajót vezetni :D de tudatos Erőhasználó nem egy hét alatt vált belőle. Azért 10 év eltelt ez ep1 és ep2 között :) Mellesleg ő a Kiválasztott. Nekem ennyi elég. Mint mondtam, nem kell, hogy Rey valakinek a valakije legyen. Felőlem lehet valami fantasy jellegű dolog is, nem feltétlen genetikai, amitől ilyen gyorsan fejlődik.

Igazából nekem erre a kérdésre (Rey kapcsolata az Erővel és a gyors fejlődése) már 2015-ben az Ébredő erő után megvolt a válszom, ami lényegében azóta sem változott.

Ez a következő:

Nos maga a VII. epizód címe: AZ ÉBREDŐ ERŐ a magyarázat rá. 

Számomra ugyanis egyértelmű, abszolút kérdést sem hagy maga után, hogy ez a cím Rey-re utalt, senki és semmi másra! Olyan szinten, olyan intenzitással és olyan gyorsasággal ébredt fel benne az ERŐ, amire korábban még nem volt példa. Rey aztán maga mondja a TLJ-ben, hogy valami egész életében vele volt, de most felébredt és segítségre van szüksége. Ergo az ERŐ (ahogy az erőérzékenyknél szokás) születésétől vele volt, aztán valami történt, valami katalizátorként hatott (ezt még nem tudjuk mi volt, a IX-ből kiderülhet) ami robbanásszerűen felébresztette Rey-ben az ERŐ-t, és aminek már 2 epizódon át a tanúi lehettünk, hogy ez a lány mikre képes minimális vagy SEMMI tanulással, ami az ERŐ használatot illeti! 

Amit itt látunk nem olyan, mint Anakin esetében volt, pláne nem olyan, mint Luke esetében... ez más! És nem azért más, mert a Disney elcseszte, mert nem értik az ERŐ-t, mert nem értik az SW-t a készítők, francot! Ez azért más, mert az ERŐ olyan, mint Isten. Egy mindenek felett álló szuverén hatalom saját akarattal. Az ERŐ (még nem tudjuk miért) úgy döntt, hogy ezt a csupa jóság lányt (és szerintem ez sem véletlen, hogy Rey ennyire szeplőtelen, ennyire hibátlan minden tekintetben) választotta ki valamire ... ha tetszik ő is egy Kiválasztott, de a kiválasztottsága sokkal intenzívebben mutatkozik meg az ERŐ-vel való kapcsolatában, mint anno Anakin vagy akár Luke esetében! És ez nem azt jelenti, hogy innentől kezdve az erőérzékenyeknek nem kell tanulniuk, mert ösztönből tudják használni az ERŐ-t... farzsebből rántanak elő elmetrükköket, holott az előtt azt sem tudták, hogy azt eszik vagy isszák... megint csak: a francokat! Ez KIZÁRÓLAG Rey-re vonatkozik... Ő maga, az Ébredő Erő!

Szerintem ez tudatos a készítők részéről, csak nem látjuk még az összképet. Rey maga az új trilógia egyik legnagyobb rejtélye, és nem véletlen, hogy a 8. részt követően sem tudtunk meg róla sokkal többet, mert a dolog majd a záró epizódban fog robbanni szvsz!

 

Tehát az egyik legnépszerűbb fikkantás, hogy mekkora bullshit már, hogy Rey minden képzés és minden nélkül tudja már-már profi szinten használni az ERŐ-t... ezek a mondatok a türelmetlenség eredményei. Ezek az emberek, akik ezt mondják:

1. Nem képesek kivárni a teljes trilógiát az összképért!
2. Nem képesek összetetten gondolkodni
3. Ha valami eltér az OT-tól ... az csak rossz lehet, így hát ez is az ...
stb...

2019. decemberében kiderül. 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem írtam, hogy ez bullshit lenne :) Sőt, éppen ezért várok még egy apróbb csavart vele kapcsolatban, hogy teljes legyen az összkép. Mert egyelőre még nem az. Természetesen nem feledkezem meg róla, még van egy epizód :) Eddig én elégedett vagyok az ST-vel, de végülis, hogy érdemes volt-e megcsinálni, a záródarab fogja eldönteni. Nagyot kell ütnie, mert könnyen rányomhatja a bélyegét a TFA-ra és a TLJ-re is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Fentebb Maz kapcsán ep.8-at irtál. Lehet az okozott zavart. Az ep.7-ben egyébként szerintem is erről van szó, amit irsz. Eleve az egész Rey hátrahagyásában az a problémás hogy békeidő van és a galaxis ismert felét a jók uralják. Ilyen helyzetben nehéz elképzelni hogy valami nagyon nemes ügy miatt hagyták a világ egyik leglepusztultabb helyén egy óriási lókötőnél.

Békeidő ide vagy oda, azért el lehet képzelni olyan szitut, amiben vészhelyzeti megoldásként le kellett adniuk Reyt Pluttnál, hogy aztán majd rövid idő elteltével visszamenjenek érte. Csak sz@r került a palkóba. Nem kéne ettől az eshetőségtől elzárkózni. 

 

Dzséjt! Nekem az a bajom a Kylo jelenettel, hogy olyan, mintha K próbálná beleszuggerálni egy emlékezetes hiányos R-be, hogy mi volt. Rey emlékszik VALAMIre. De ha egyértelműsíteni akarták volna a szitut, akkor Kylo szavainak alátámasztására gyors felvillanásnyi egyértelműsítő emléket be kellett volna nyomni, ami feltör Reyben. Az, hogy Rey hogy reagál, nem egyértelmű. Foszlányokra emlékszik, ami most kapott egy interpretálást Kylo által. Akinek ráadásul érdeke is, hogy elszigetelje Reyt mindentől és mindenkitől. 

 

Ha nem lesz csavar itt, fine. De amilyen kreatívak vagytok Bomarral, ne mondjátok már, hogy itt nincs írói tér csavarni egyet a szülők tulajdonságán! :o Ez szelektív vakság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Békeidő ide vagy oda, azért el lehet képzelni olyan szitut, amiben vészhelyzeti megoldásként le kellett adniuk Reyt Pluttnál, hogy aztán majd rövid idő elteltével visszamenjenek érte. Csak sz@r került a palkóba. Nem kéne ettől az eshetőségtől elzárkózni

 

Arról nem is beszélve, hogy mi van ha Reyt már nem is a saját szülei hagyták Pluttnál? Mi van ha ők meghaltak már jóval korábban? Lehet, hogy ők rendes emberek voltak, csak azok voltak alkoholisták, akikhez Rey utánuk került. Aztán ők adták el őt piáért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából azt nem értem hogy ez miért jön mindig elő, mikor a 7 és 8 teljesen nyilvánvalóan bemutatja hogy senkik voltak Rey szülei. Még egy halvány utalás sincs arra hogy más lenne a megoldás. Még Yoda az EP8-ban sem mond semmit Luke-nek Rey származását illetően. Luke is azt kérdezi Reytől ,hogy ki vagy te? Ha ismert lenne nem így fogadná.

Dzséjt és Bomarr nagyon jól leírtak mindent. Logikailag is kizárt az egész Rey valaki elmélet.

 

Donát: Nem lehet, sőt teljesen kizárt olyan esemény hogy jó emberek a Galaxis talán legocsmányabb bolygóján, azon is a legocsmányabb gazembernél hagynák a lányukat. Gondolj magadra. Te megtennéd mikor rengeteg más és élhetőbb bolygó van? De tegyük fel a Jakkun kellett mindenképp hagyni Reyt. De pont Unkar-nál? Biztos van jobb élőlény is ott.

 

Szóval szerintem az van mint Anakinnál. Nála se ment az agyalás hogy ki az apja, mert az Erő az. Itt is az Erő ébresztette fel Reyt azért olyan erős amilyen.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Igazából azt nem értem hogy ez miért jön mindig elő, mikor a 7 és 8 teljesen nyilvánvalóan bemutatja hogy senkik voltak Rey szülei.

Ez most a tükörbarlangos extra miatt jött föl, amiben Rian sejtelmesen fogalmaz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Az ep9 óta most először néztem meg a tükörbalranghoz kapcsolódó két jelenetet, és két dolog ütött szöget a fejembe (lehet voltak már máshol, az elsőre úgy rémlik, hogy valahol már tárgyaltuk). Az első az, amikor Luke a sziklán okítja Rey-t az Erőről, és ekkor - Rey saját bevallása szerint - a Sötét Oldal hívni kezdte. Ez a jelenet azért kap egy kis bónusz súlyt annak tükrében, hogy most már tudjuk, miért is cuppant rá olyan nagy erővel Rey-re az abban a barlangban lapuló sötétség. A Palpatine vérvonal mágnesként vonzhatta.

 

A másik maga a tükörbarlang, illetve az, amit mutat Rey-nek. Ő ugye a szüleire kíváncsi, erre a barlang mutat neki vagy ezer Rey-t, mintha csak klónok lennének. Ugyan ő maga nem az, viszont az igaz, hogy klónok leszármazottja. Tudom, ez kicsit belemagyarázásos, és több mint valószínű, hogy Johnson fejében nem ez járt, de szerintem passzol az ep9-hez. Rey a származására kíváncsi, és az Erő a maga faramuci módján megmutatta: klónok leszármazottja. Nincs igazi származása, a nagyapja és az apja is egy lombikban született. Eztán nem is csoda, hogy egyedül érzi magát, hiszen valószínűleg az egész Galaxisban nincs még egy olyan ember, mint ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert Palpatinet is mesterségesen hozták létre? :o Vagy úgy érted, hogy másodszorra?

Igen, úgy értettem, hogy másodszorra, az ep9-es testére gondoltam. Bocs, félreérthetően fogalmaztam. :oops:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

@Dzséjt: Kár, hogy a nagyon tetsziknél nincs erősebb fokozat. :)

Persze, hogy nem ez járt Johnson fejében, de az enyémben most már ez fog.

Ennél sokkal nagyobb belemagyarázásokkal néztük eddig is a filmeket, hadd ne soroljam.

Az én fejemben is ez fog megmaradni, ha csak nem áll elő valaki egy tetszetősebb elmélettel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 29. - 21:45, Dzséjt írta:

Tudom, ez kicsit belemagyarázásos, és több mint valószínű, hogy Johnson fejében nem ez járt, de szerintem passzol az ep9-hez.

Remek ötlet! Nálam mostantól ez van amíg valaki hivatalosan mást nem mond. :D 

 

20 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Hát visszaolvasva a 2018-as hozzászólásokat nem öregedett jól ez a topic, legfeljebb @Yoda József véeménye :D

Hát igen... Anno nagyon kapaszkodtunk ebbe a "Rey egy senki, mert a filmek ezt sugallják, más hülyeség lenne" dologba. :D Ha két éve az orrom alá dörgölik, hogy Rey egy Palpatine klón lánya, ki is tiltom az illetőt. :D Ma meg imádom már ezt. :lol: 

Egyébként leírva a száraz tényeket még most is oltári nagy baromságnak tűnik az egész, de a filmben és a történet ívében működik, és nagyon is jól illeszkedik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
2020. 04. 29. - 21:45, Dzséjt írta:

A másik maga a tükörbarlang, illetve az, amit mutat Rey-nek. Ő ugye a szüleire kíváncsi, erre a barlang mutat neki vagy ezer Rey-t, mintha csak klónok lennének. Ugyan ő maga nem az, viszont az igaz, hogy klónok leszármazottja.

Most nézem ezt a részt és iszonyat jól lejön ez a klónos dolog a jelenetből. :o Akár szándékos volt akár nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
2020. 06. 01. - 20:04, Yoda József írta:

Remekül csavarta meg Abrams a dolgot :) kár, hogy a klónos dolgokat kihagyta a saját filmjéből, akkor még nyilvánvalóbb lenne másoknak is.

Lehet, hogy Terrio keze is benne volt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.