Ugrás a kommentre

DJ, az életművész


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Bq0is6C.jpg

 

Ejnye, hát pont DJ-ről (vagy ahogy a Képes útmutató nevezi: NT-ről) nincs topik? Pedig az ep8 egyik legérdekesebb és legmeglepőbb karaktere, egy igazi független figura, aki jó magasról tojik arra, mi folyik a Galaxisban, és talán jobban látja az igazságot, mint a hősök és rosszfiúk bármelyike. Ő mutat rá arra, amit már a TCW-ben is láttunk: ezeket a háborúkat a pénzes emberek generálják. Oké, van mögötte olyan is, mint Palpatine vagy Kylo Ren, de igazából ők se mennének semmire, ha nem lennének olyan alakok, akik megteremtették a Kereskedelmi Szövetséget, vagy éppen ebben a filmben Canto Bight kaszinójában mulatnak.

 

DJ amúgy már csak azért is meglepett, mert azt gondoltam, ő lesz az ep8 Landója. Az ep8 története sokszor merít az ep5-ből, és nagyon úgy tűnt, DJ is onnan származik, mint az áruló "barát", ám mint minden "lenyúlt" elemet, Johnson ezt is lazán kifacsarta, hogy aztán az arcunkba lökje az eredményt. Szerintem kevesebben vannak azok, akik nem DJ-re számítottak, amikor az AT-ST lőni kezdett. Én legalábbis biztos voltam benne. Erre kiderült, hogy a csávó lelépett, a lépegetőben BB-8 van.

 

Szóval DJ hű az elveihez, rámutat egy fontos igazságra, ráadásul egy remek színész játssza el. Azt, hogy DJ b-b-beszédhibás, nem tudom, Johnson vagy Benicio Del Toro, de fantasztikus ötlet volt (amúgy ez benne maradt a szinkronban?). Del Toro mindig tud valami meglepőt, szokatlant belevinni a karakterébe, és ez DJ-nél is sikerült. Nagyon jól játszotta. És milyen jó kis sapija van. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyből tarolt! Az új szereplők közül szerintem ő lett a legjobb. Del Toro szenzációsan hozza a karaktert. Ahogy beszél, ahogy mozog....és azok a fejek amiket vág. :D  Imádom! Remélem viszontlátjuk még a vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 8 egy igazán komplex, árnyalt és rétegelt film, amely több aspektusból is elénk tárja a világát. A PT már nagyon erős volt ezen a téren, de itt DJ karaktere még egy jókorát dob ahhoz képest is. Az eddigi fókuszhoz képest DJ abszolút külső nézőpontból világítja meg a háborúzást és harcokat. Ez in-universe is baromi érdekes, hiszen ilyen szereplő még nemigen volt, másrészt újdonságokat tálal a többi karakter elé. Emellett pedig remekül reflektál a való világra is.

 

Ami miatt a film nézése közben már nem annyira tudtam értékelni, hogy addigra kissé besokalltam. Többszöri nézésre ez egyre jobban össze fog állni, de első megtekintésre azért sok volt a cselekmény, a sztoriszál, a csavarok. DJ "árulásánál" már úgy éreztem, hogy szédítő az egész, csak kapkodtam a fejem.

Abból a szempontból viszont nagyon tetszett, hogy most nem kaptuk meg a szokásos "szerencsés találkozást", amit már annyiszor. Főhőseink nem csak úgy véletlenszerűen pont belefutnak valakibe, aki segít nekik. Legalábbis, ha jól értettem, DJ direkt szokott lemenni hűsölni a zárkába és vadászni a rászorulók kínálta lehetőségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

A 8 egy igazán komplex, árnyalt és rétegelt film, amely több aspektusból is elénk tárja a világát. A PT már nagyon erős volt ezen a téren, de itt DJ karaktere még egy jókorát dob ahhoz képest is. Az eddigi fókuszhoz képest DJ abszolút külső nézőpontból világítja meg a háborúzást és harcokat. Ez in-universe is baromi érdekes, hiszen ilyen szereplő még nemigen volt, másrészt újdonságokat tálal a többi karakter elé. Emellett pedig remekül reflektál a való világra is.

 

Ami miatt a film nézése közben már nem annyira tudtam értékelni, hogy addigra kissé besokalltam. Többszöri nézésre ez egyre jobban össze fog állni, de első megtekintésre azért sok volt a cselekmény, a sztoriszál, a csavarok. DJ "árulásánál" már úgy éreztem, hogy szédítő az egész, csak kapkodtam a fejem.

Abból a szempontból viszont nagyon tetszett, hogy most nem kaptuk meg a szokásos "szerencsés találkozást", amit már annyiszor. Főhőseink nem csak úgy véletlenszerűen pont belefutnak valakibe, aki segít nekik. Legalábbis, ha jól értettem, DJ direkt szokott lemenni hűsölni a zárkába és vadászni a rászorulók kínálta lehetőségeket.

Én nagyon komoly párhuzamot vélek felfedezni DJ és Han Solo EpIV elején/közepén mutatott karaktere között.

1. Mindketten csak magukkal törődnek

2. Mindketten letolják a háborút, és eszük ágában sincs vásárra vinni a bőrüket

3. Mindketten elsősorban a pénzre koncentrálnak, és a jutalom érdekli őket

 

Na most a IV-ben Han lelkiismerete megszólalt, mert 

a) Megkedvelte Luke-ot

b) Bejött neki Leia

c) Nem volt azért annyira vasból a szíve, mint mutatta (lásd ugyanitt a) és b) pont)

 

DJ karaktere nem tudta meglépni azt az ugrást, ami Hannak sikerült. Talán egyrészről azért, mert sem Finn sem Rose nem kerültek hozzá oly' közel, mint Luke/Leia Hanhoz. Másrészről lehet, hogy az ő ignoranciája a háborút illetően jóval mélyebben gyökeredzik, mint Hané. Teszem azt, ha dolgozott már mindkét oldalnak, és ez profittal kecsegtetett a számára, akkor nem állt érdekében szakítani ezzel a metódussal, ráadásul lehet, mindkét oldalnál hozzájárult már gyilkossághoz az eladott szolgáltatása révén, így a korábbi tettei fényében Hannál egy jóval nagyobb kizökkentésre lenne/lett volna szüksége, hogy lándzsát törjön a jó oldal mellett.

 

Érdekes egyébként, hogy én nem érzem DJ-t gonosz karakternek, inkább csak egy önző érdekembernek, aki egyik felet sem látja jobbnak a másiknál. Viszont egy olyan galaxisban vagyunk, ahol az Első Rend épp szétlőtt néhány bolygót milliós áldozatszámmal - már ha DJ erről tud a kevés eltelt idő miatt - ergo átlagemberek számára nem igen lehet kétséges ezen a ponton, hogy melyik oldal a jó oldal. Lehet, hogy eddig úgy láthatta DJ, hogy mindkét fél ugyanolyan p*cs, de a Starkiller lövése óta ezt ideje lenne újragondolni. Véleményem szerint Leia hívására sem azért nem ment oda senki a Craitre, mert nem vették komolyan a hívást, vagy nem tudták eldönteni, hogy melyik oldal a jó oldal, hanem azért, mert mindenkibe belefagyott a sz*r a Starkiller lövése óta.

 

DJ-re visszatérve, ha nem tudott erről a Hosnian szituról, akkor ok, talán még van esély arra, hogy átáll, de nekem jobban beleillene a karakterbe, hogy az új infók birtokában is úgy en bloc tesz az egész háborúsdira, és nem azért, mert reménytelennek érzi a felkelést a Birodalom Első Rend ellen, hanem mert totálisan nem érdekli a mások sorsa, csak a saját boldogulása. Han is ezt a látszatot akarta kelteni, de az EpIV végén hamar eldőlt, hogy ő valójában nem ilyen - DJ viszont önzőbbnek tűnik Hannál, még akkor is, ha - mint említettem - azért messze nem érdeklődött annyira az utastársai iránt, mint Han a IV-ben.

 

Mindenesetre nem lepne meg, ha a Solo filmben mondjuk Hantól is látnánk valami hasonló köpönyegforgatást egy fiatalabb énjétől és/vagy amikor az utastársai sorsa annyira nem érdekli őt. Szép párhuzam lenne DJ-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DJ karakterének egyszerűen nem is volt lehetősége arra, hogy olyan minőségben bevonódjon az Ellenállás oldalán, amilyen minőségben Han bevonódott a Lázadás oldalán, azért ez nagy különbség. Viszont ezzel együtt úgy érzem, hogy ők ketten azért annyira mégsem hasonlítanak: DJ még közös viszontagságok és kalandok után sem vált volna baráttá, míg Hanról nem tudom azt feltételezni, hogy csak a pénzért úgy elárult volna két embert, hogy tudja, megölik őket az ő árulása miatt... Pedig DJ pontosan ezt tette. Szerintem ez nincs benne Han karakterében, és noha biztosak lehetünk benne, hogy sokakat átvert, de ilyet mégsem nézek ki belőle.

 

Szerk: nem akarom a jelzett részt átírni, mert Frenkie reagált rá, de ezúton visszavonom. Valami nagyon eltéríthetett.  Természetesen nem DJ miatt ölték volna meg őket, mert nem DJ hibája volt, hogy elkapták mindhármukat. Ő csak az irháját mentette a vesztes helyzetben. És ráadásul nem is azt a két embert árulta el, hanem az Ellenállást...

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekes egyébként, hogy én nem érzem DJ-t gonosz karakternek, inkább csak egy önző érdekembernek, aki egyik felet sem látja jobbnak a másiknál. Viszont egy olyan galaxisban vagyunk, ahol az Első Rend épp szétlőtt néhány bolygót milliós áldozatszámmal - már ha DJ erről tud a kevés eltelt idő miatt - ergo átlagemberek számára nem igen lehet kétséges ezen a ponton, hogy melyik oldal a jó oldal. Lehet, hogy eddig úgy láthatta DJ, hogy mindkét fél ugyanolyan p*cs, de a Starkiller lövése óta ezt ideje lenne újragondolni. Véleményem szerint Leia hívására sem azért nem ment oda senki a Craitre, mert nem vették komolyan a hívást, vagy nem tudták eldönteni, hogy melyik oldal a jó oldal, hanem azért, mert mindenkibe belefagyott a sz*r a Starkiller lövése óta.

 

DJ-re visszatérve, ha nem tudott erről a Hosnian szituról, akkor ok, talán még van esély arra, hogy átáll, de nekem jobban beleillene a karakterbe, hogy az új infók birtokában is úgy en bloc tesz az egész háborúsdira, és nem azért, mert reménytelennek érzi a felkelést a Birodalom Első Rend ellen, hanem mert totálisan nem érdekli a mások sorsa, csak a saját boldogulása. Han is ezt a látszatot akarta kelteni, de az EpIV végén hamar eldőlt, hogy ő valójában nem ilyen - DJ viszont önzőbbnek tűnik Hannál, még akkor is, ha - mint említettem - azért messze nem érdeklődött annyira az utastársai iránt, mint Han a IV-ben.

 

Mindenesetre nem lepne meg, ha a Solo filmben mondjuk Hantól is látnánk valami hasonló köpönyegforgatást egy fiatalabb énjétől és/vagy amikor az utastársai sorsa annyira nem érdekli őt. Szép párhuzam lenne DJ-vel.

Szerencsére DJ nem lett olyan mint Han. Abszolút nem. Áldom Riant, hogy BB-t rakta abba a lépegetőbe és nem DJ-t. Így legalább nem volt sablonos karakter. Szerintem nem igazán mérlegelt ő semmit, de el is mondta mi a véleménye erről az egész háborúsdiról. Ahogy Te is írod aztán marhára nem érdekli az egész. "Ma ők lőnek le Titeket, holnap meg Ti őket". Ennyi a filozófiája a háborúról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

DJ karakterének egyszerűen nem is volt lehetősége arra, hogy olyan minőségben bevonódjon az Ellenállás oldalán, amilyen minőségben Han bevonódott a Lázadás oldalán, azért ez nagy különbség. Viszont ezzel együtt úgy érzem, hogy ők ketten azért annyira mégsem hasonlítanak: DJ még közös viszontagságok és kalandok után sem vált volna baráttá, míg Hanról nem tudom azt feltételezni, hogy csak a pénzért úgy elárult volna két embert, hogy tudja, megölik őket az ő árulása miatt... Pedig DJ pontosan ezt tette. Szerintem ez nincs benne Han karakterében, és noha biztosak lehetünk benne, hogy sokakat átvert, de ilyet mégsem nézek ki belőle.

 

DJ nem árulta el Finnéket. Elkapták mindannyiukat a birodalmi bb8 miatt. Gondolom az volt hogy vagy köp vagy akasszák az első Tie szárnyára. Mivel nem akart idő elött elhalálozni és még pénzt is keresett vele elárulta mit hallott Poe-tól az éterben. De Finnt és Rose-t nem miatta végezték volna ki. Ha nem köp, nekik amúgy is annyi.

 

 

Na de DJ karaktere. Hasonlóan Odyhoz imádom minden pillanatát. A retkes, lukas zokni kezdettől az első rendi egyenruhában való távozásig. Mondjuk magához a színészhez is elfogult vagyok, kedvelem Del Toro játékait.

Abszólut nem volt gonosz. Rose medálja is csak azért kellett neki mert jó vezető. Persze pénzt szerzett a háborúból, de a háborút nem ő robbantotta ki. Én különben teljesen félreértelmeztem a karaktert a film elött. Azt hittem valami nagymenő csóka akinek luxus űrhajója van és megken minden politikust és mindkét féllel jóban van. Ezzel szemben egy lecsúszott tolvajt kaptunk akinek nincs hajója, hanem lopott eggyet. Nekem Hondora hasonlit. Szintén Odyval egyetértve végre nem az volt hogy megszólal a lelkiismeret és megmenti a hősöket. Szerintem mindenki azt gondolta hogy a csirkelépegetőben DJ van. Nem. Megmaradt annak ami. egy tolvajnak aki simlis ügyekből elevickél, kihasználva a Galaxisban uralkodó, politikai, társadalmi helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerencsére DJ nem lett olyan mint Han. Abszolút nem. Áldom Riant, hogy BB-t rakta abba a lépegetőbe és nem DJ-t. Így legalább nem volt sablonos karakter. 

Én nem csak a sablonossága miatt örülök, hogy nem Ő ül a lépegetőben, szerintem az elég furán vette volna ki, hogy épp az imént haltak meg 100ak miatta, most meg szeretni "kellene", mert hát épp megmenti hőseinket.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt hittem valami nagymenő csóka akinek luxus űrhajója van és megken minden politikust és mindkét féllel jóban van.

Akit eredetileg keretek Finnék ő szerintem, pont ilyen lett volna :D Azért én róla is megtudnék többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

DJ nem árulta el Finnéket. Elkapták mindannyiukat a birodalmi bb8 miatt. Gondolom az volt hogy vagy köp vagy akasszák az első Tie szárnyára. Mivel nem akart idő elött elhalálozni és még pénzt is keresett vele elárulta mit hallott Poe-tól az éterben. De Finnt és Rose-t nem miatta végezték volna ki. Ha nem köp, nekik amúgy is annyi.

Frenkie, teljesen igazad van. Nem is értem, hogy írhattam azt, hogy miatta végezték volna ki őket. :oops: Valami nagyon eltéríthette az agyamat...

 

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem Hondora hasonlit.

Tényleg. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

DJ nem árulta el Finnéket. Elkapták mindannyiukat a birodalmi bb8 miatt. Gondolom az volt hogy vagy köp vagy akasszák az első Tie szárnyára. Mivel nem akart idő elött elhalálozni és még pénzt is keresett vele elárulta mit hallott Poe-tól az éterben.

Pont olyan mint Hondo. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2017. 12. 21. - 16:35, Dzséjt írta:

Ejnye, hát pont DJ-ről (vagy ahogy a Képes útmutató nevezi: NT-ről)

DJ mint Don't Join (NT= Ne Társulj).  A sapkájára is rá van írva. :lol: Nagyon eredeti karakter lett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

DJ mint Don't Join (NT= Ne Társulj).

De azért tök jó, hogy sikerült megtartani a magyaroknak a koherenciát. A forráskönyvekben "ne társulj" lett, ám a magyar szinkronban meg azt mondja: "ne csatlakozz". :roll: Nekem megmarad DJ-nek (legalább az enciklopédia az angol nevét is említi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Pildi írta:

Egyetértek! A legjobb szinkronhang a filmben, Király Attilától. 

Már a belépőjénél felkaptam a fejem. Ahogy a háttérből, sunyi mód megszólal (és tényleg visszaadja az eredetit, csak nekem szimpatikusabb a magyar hangja): "Én segíthetek", de úgy, hogy közben alig hallod. Zseniális. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DJ kapcsán egyetlen dolgot furcsállottam. Ugye azt mondja, hogy nem mindenkit érdekelnek az Ellenállás és az ER eszméi, a háború sorsa, csakis üzletként tekintenek az egészre. Mindkét oldalnak adnak el fegyvereket, kvázi a háborúból élnek, azaz a legfőbb érdekük, hogy ez a galaktikus konfliktus minél jobban elhúzódjon. Ez esetben nem értem, miért árulja el az ellenállókat és segít az ER-nek. Még ha semlegesként is, de az az ominózus lépése akkor és ott ezt jelenti.

 

Oké, hogy több pénzt kap, viszont ezzel gyakorlatilag akkora előnybe hozta az ER-et, hogy alapesetben véget vethet a háborúnak. Ezek után ugyanis kisebb csoda kellett ahhoz, hogy az Ellenállásból egyáltalán maradjon bármi is. Így se sok maradt. Ha pedig vége a háborúnak, akkor persze továbbra is lesz fegyverkezés, de szerintem sokkal nagyobb biznisz van ebben,ha épp dúl egy nagyobb háború.

Már csak azért is, mert ha az ER bebetonozza a hatalmát és túl domináns erővé válik a galaxisban, akkor az ilyen nyerészkedő "üzletembereknek" nem biztos, hogy jó világ jön el. Egy háború kellőképp leköti a harcoló feleket ahhoz, hogy a zavarosban lehessen halászni. Egy nyugodtabb periódusban tisztul a kép, és hát miért fizessen olyanért az ember, amit erőszakkal el is vehet.

 

Szóval nem az lenne a legjobb DJ-nek, ha mindig azt segítené inkább, aki épp rosszabb helyzetben van? Ez nyújtaná el leginkább a háborút és szolgálná legjobban a saját érdekeit.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt akkor nem gondolta át ilyen mélyen. Plusz mindig jól jön a zseton. ;) Aki nyerészkedik annak tök mindegy mi van, úgy is megtalálja azokat a dolgokat amikből hasznot húzhat. Ráadásul DJ nem fegyverkereskedő, szóval szerintem neki tök mindegy, hogy háború van vagy béke. Ahogy mondta: Ma ők lőnek le titeket, holnap meg ti őket. Ez az ars poeticája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért dobta fel az Ellenállást, mert a saját életéről volt szó. Nehéz semlegesnek maradni és hasznot húzni minden félből, ha a fejed nincs a nyakadon. Ezt még mondja is: "elkaptak minket, hát alkut kötöttem". Abban meg biztos lehetett, hogy ha az Ellenállás elbukik, úgyis hamarosan jön egy újabb csoport, ami majd más néven ugyanúgy az Első Rend ellen küzd. Ezt is mondja: "ma ők robbantanak fel titeket, holnap ti őket".

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Talán azért dobta fel az Ellenállást, mert a saját életéről volt szó. Nehéz semlegesnek maradni és hasznot húzni minden félből, ha a fejed nincs a nyakadon. Ezt még mondja is: "elkaptak minket, hát alkut kötöttem". Abban meg biztos lehetett, hogy ha az Ellenállás elbukik, úgyis hamarosan jön egy újabb csoport, ami majd más néven ugyanúgy az Első Rend ellen küzd. Ezt is mondja: "ma ők robbantanak fel titeket, holnap ti őket".

Pontosan. Pb ugye te sem érzed racionálisnak, hogy DJ majd hagyja magát megöletni, csak hogy a háború továbbhúzódjon. A profitot mindig felülírja az életösztön. Vagy majdnem mindig. DJ-nek valamit ajánlania kellett az ER-nek, hogy megússza, naná, hogy nem fog válogatni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hux meglepően gerincesen viselkedett. Vader simán felrúgta a Landóval kötött egyezséget, sőt bizonyos szempontból Tarkin is, amikor Dantooine bemondása után is felrobbantotta az Alderaant, de Hux kifizette DJ-t és el is engedte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.