Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

Mit szólnátok, ha mondjuk valamiben hasonlítana Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés című regényéhez? 
Szerintem remek "rögtönzött Rogyion Romanovics Raszkolnyikovval" rendelkezünk Ren személyében.

Szerkesztve: - Max Stirner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW-nek szerintem már megvolt a maga Macbethje. Anakin. Egy látomás miatt indul el a rossz irányba. Az első gyilkosságot (Windu) csak komoly vivódás után és külső hatásra/biztatásra tudja elkövetni de aztán egyre jobban elmerül a sötétségben. Kylo egyébként milyen irányba indulna el, ami Macbeth-szerű lenne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az SW-nek szerintem már megvolt a maga Macbethje. Anakin. Egy látomás miatt indul el a rossz irányba. Az első gyilkosságot (Windu) csak komoly vivódás után és külső hatásra/biztatásra tudja elkövetni de aztán egyre jobban elmerül a sötétségben. Kylo egyébként milyen irányba indulna el, ami Macbeth-szerű lenne?

Jogos. Átgondoltam és valóban Anakinra jobban illik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hello Mindenki! :)

Másokhoz hasonlóan én is elábrándozok azon, hogy mi lehet az ep.9-ben. Én ilyesminek képzelem.

Időben kicsit előrébb járunk, Finnek kicsit hosszabb a haja, Kylo Rennek van egy kis bajsza-szakálla, talán csak 1-2 év telt el.

Rey és a többiek elmentek a Falconnal egy ismeretlen helyre, ahol felvették a kapcsolatot a Peremvidéken tartózkodó többi ellenállóval, és kikupálódva megerősítették soraikat. Új szereplők kerülnek a történetbe. Mindeközben Rey a Szent Jedi Írásokat tanulmányozza, és Luke erőszellemének segítségével tovább növeli erejét. A törött fénykard kristályát felhasználva új kardot készítenek, ami talán a két végén kéken világít, és hasonlít Rey verekedő botjához, így az új kard jobban a kezére fog esni.

Mindeközben Kylo Ren is a veszteségeit próbálja pótolni és megerősíteni a flottáját. Továbbra is célja, hogy az Első Rend által uralja a Galaxist, és egy ellenállóktól, sithektől, jediktől stb. mentes világot hozzon létre, hogy véghez vigye Darth Vader célkitűzését. A sisakját újra elkészíti (nem a régit javítja meg, hanem egy teljesen újat készít), ami esetleg egy kicsit máshogy is néz ki. Most hogy Snoke és a Pretoriánus testőrsége halott, felkeresi a Ren lovagokat, ők Kylo személyes katonái lesznek, elméletileg 7-en vannak Kylo Rennel együtt. Elképzelhető, hogy Kylo Ren velük megy el ilyen kisebb portyázásokra vagy leszámolásokra , nem a rohamosztagosokkal.

Ep.7-ben Rey látomásában van egy olyan jelenet, hogy Rey a földön fekszik, egy bili-sapkás fazon éppen le akar sújtani rá, amikor Kylo Ren a fazon mögé lép és hátulról felnyársalja (ergo megmenti Reyt – már megint). Akkor látni a Ren lovagokat, és halottak vannak a földön mindenfele.

Mivel a rohamosztagosok közvetlen felettese Hux, és mivel Hux szívesebben látná Kylo Ren holtan, mint élve, elképzelhető, hogy megpróbál fellázadni Kylo ellen. Hux is hatalommániás, viszont Kyloval ellentétben ő élvezi is a pusztítást.

A film első fele klasszikus Star Wars film lesz, az ep. 7-8 után ismét betámadják a lázadók az Első Rendet, lesz sok lövöldözés, űrhajós jelenet, meg minden. Rey továbbra is morci lesz Kylo Ren irányába (bár lehet még mindig bízik abban, hogy meg tudja téríteni), Kylo Ren is még mindig Reyt „vadászná le” és abban bízik hogy maga mellé tudja állítani. Telepatikus úton többször is fognak egymással beszélgetni.

Összességében úgy gondolom, a film első felében Kylo Ren a sötét oldalon áll, de utána történik valami, ami miatt megváltozik, talán épp Hux lázadása miatt, jó ha ott van a közelben a Falcon és lesz mivel kereket oldania (igen, muszáj vezetnie!), vagy elpusztítják a lázadók a hajóját, és a MF van csak kéznél, hogy elmeneküljön; vagy az ütközet során meghal Leia, vagy nem hal meg, de gondolatban beszélgetnek ők is egymással és sikerül a fény oldalára csábítani (ne felejtsük Kylo Ren mennyire instabil belül, saját szándékából a sötét oldalra tartja magát, de közben a fény mindig hívja maga felé, és most, hogy Snoke meghalt, már nem kell neki sem megfelelni). Meg ott van Rey, akivel szimpatizál, és az Erő egyébként is már összekötötte őket, nem csak gondolatban, de képességeiket is meg tudják osztani. Így én is elképzelhetőnek tartom, hogy Renből Ben lesz, és talán segít az ellenállásnak küzdeni a sötét oldal ellen.

Mondjuk úgy végződhetne a történet, hogy visszaszerzi az Első Rendet irányítását, de megváltoztatja az irányelveket, többé nem az elnyomó hatalmat szimbolizálná, hanem egy megújult, a szó szerinti Első Rendet hozna létre, egy új kort, rendet a galaxisban, ahol nincs elnyomás, így az ellenállás is megszűnne, mert mindenki happy lenne, a katonák is fel lennének szabadítva, csak rendfenntartó szerepük lenne. Ben és Rey is megbékélne egymással, és ha már nem lesz kivel harcolniuk, az sem gond, ha elveszítik az erejüket…

 

Természetesen akkor se dőlök a kardomba, ha teljesen más irányba fut a történet. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha én is hallok ezt-azt, de a pletykákkal mindig óvatosan kell bánni, sosem szabad készpénznek venni! Nem jó, ha valaki beleéli magát valamibe, aztán jön a koppanás. Olyan ez, mint amikor ep.7 után valaki beleélte magát abba, hogy Luke most majd kardjával a kezében visszavág a Rendnek, aztán már az ep.8 legelején azzal szembesül az illető, hogy hoppá, mégiscsak teljesen más irányba megy a történet. :) (Ilyenkor persze a dühös, csalódott emberek szidják a filmet.)

De az biztos, hogy szerepelnek az új részben hosszú fekete szőrű piros szemű lovak. :D 

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, jez írta:

Nem jó, ha valaki beleéli magát valamibe, aztán jön a koppanás. Olyan ez, mint amikor ep.7 után valaki beleélte magát abba, hogy Luke most majd kardjával a kezében visszavág a Rendnek, aztán már az ep.8 legelején azzal szembesül az illető, hogy hoppá, mégiscsak teljesen más irányba megy a történet. :) (Ilyenkor persze a dühös, csalódott emberek szidják a filmet.)

 

Ezért van az, hogy én csak annyit várok, hogy legyen a film jó. :) Elképzeléseim vannak, de semminek nem vagyok ellenére, ami a film hasznára válik. Pont így voltam azzal is, ahogy Luke karaktere más irányt vett: megdöbbentett, de a történetnek eszméletlenül jót tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam, hogy mi van akkor, ha az Ellenállásnak segítenek majd a Mandaloriak meg Maz révén ilyen kalózok is? Akkor még nagyobb esély lehet Tatooine megjelenésére a filmben, mert elvileg a Mandalori sorozat is ott játszódik majd. Az MSW szerint pedig nem csak egy Mandalori lesz benne. Mi van ha akkor, ha Rey mondjuk ezért megy majd a Tatooine-ra? Vagy ezért is. Ugye az egyik teória szerint Rey elmegy majd oda, ha igaz persze. És akkor ez egy tök jó összekötő kapocs lenne majd a sorozattal. Már ha lesz még addig Mandalori ott. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
21 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Én félek Abrams-től Rian után... :clap2:

Nyugi, nincs mitől félned. ;) J.J. Abrams egy zseniális filmes, aki már ebben a franchise-ban is bizonyított.

Amikor az ep7-et nézem, akkor mindig az az érzésem, hogy ez a jobb film, amikor a 8-at, akkor meg az. :D 

Lehet, hogy kissé elfogult vagyok vele, de amikor először jött a hír, hogy lesz új trilógia, akkor rá gondoltam először, hogy ezt neki kell megcsinálnia. Mivel köztudottan nagy SW rajongó és olyan filmes franchise-okat szerettetett meg velem, amelyek eddig nem érdekeltek vagy kifejezetten ellenszenvesek voltak (Mission: Impossible, Star Trek), akkor mit tudna kihozni a kedvenc filmsorozatomból? 

Én meg pont az ellenkezőjétől tartok, hogy ez volt az utolsó Star Wars alkotása. Annak örülnék a legjobban, ha ő lenne a jövőben a Star Wars Kevin Feige-je.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Itt vagyunk a kilencedik epizód valódi hype-jának előszobájában, bő egy hét múlva valószínűleg nagy őrület lesz itt. Ennek apropóján kicsit rendszerbe próbáltam szedni a gondolataimat, mit is várok el ettől a résztől.

 

A résztől, mely gyakorlatilag a kezdetektől fogva magasra teszi a lécet. Ez lenne ugyanis a Skywalker SAGA-t lezáró epizód, a non-plus ultra, körbe érnek a dolgok, nem lesz több kiskapu, mint az EPVI-nál. Azért ne legyünk naivak, minden történetet lehet folytatni, valószínűleg ezt is majd, de az már nem a Skywalkerekről fog szólni. Ez már egyből predesztinálja is az első elvárást, a Skywalker vérvonal megszűnését. Legalábbis nehéz úgy elképzelni egy zárást, ha pl. Kylo életben marad. Mert ebben az esetben vele még simán készülhetnének SAGA filmek. A zárás szempontjából az lenne a megnyugtató, ha elpatkolna. Leia-nál nincs kétség, hogy ez lesz, bár ezt most még nehéz elképzelni hogyan csinálják.

A történet részleteibe nem mennék bele, hisz az annyi mindentől függ, inkább kicsit távolabbról vizsgálnám a dolgokat. Megmondom őszintén én csodának tartanám, ha ezt Abrams úgy letudná zárni most, hogy csettintenénk a végén mennyire zseniális lett. Ezzel nem degradálom le az ipsét, de mindjárt kifejtem jobban miért is írom ezt.

Belegondoltatok már mi a feladat? A világ legismertebb és valószínűleg legnépszerűbb űreposzának több mint negyven éves történetére kellene pontot tenni úgy, hogy nem csak 10 mozifilm, de már egy halom könyv és animációs sorozat is releváns részét képezi ennek az univerzumnak. És mindezt egy filmben kellene megtenni, mert bár a TFA és a TLJ is remekül sikerültek, igen szűken tartották a fókuszt a történeten. Ezt még tetézi, hogy a két film körülbelül egy hét eseményét meséli el! Hogy lesz ebből epikus lezárás? Amit eddig láttunk abból nekem az világlik ki, hogy itt Rey és Kylo révén kanyaríthatnak egy galaxist megrengető sztorit, ami amellett, hogy epikus kellően bátor is ahhoz, hogy lezárásként funkcionáljon. És itt jön a képbe a misztikum, amin szerintem állni vagy bukni fog a film. Egyszerűen megkerülhetetlen, hogy valami igazán mély dolog történjen a szereplőkkel Erő fronton. Másképp nem tudom elképzelni. És az itt a nagy kérdés, hogy Abrams képes-e akkora Erő-filozófiát beletenni, mint anno Lucas? Azért ez ügyben vannak kétségeim. A VII-ben pl. semmi olyat nem mutatott ezen a téren, ami forradalmi újdonság lett volna. Rian már karcolgatta a dolgot Luke leckéivel és a projekciókkal, (megmondom őszintén, jobban is örülnék ha ő rendezné ezt a filmet, de hát ebben nem vagyok kompetens) de a IX-ben még annál is jóval több kell.

De lepjen meg JJ! Annál nagyobb lesz az örömöm, ha megcsillantja zsenialitását! Mert ez a munka még Lucasnak is becsületére válna.

 

Amúgy hihetetlenül várom a filmet, jobban minden előzőnél, csak a fenti dolgok számomra nagyon fontosak ahhoz, hogy igazán epikus és jó lezárást kapjak. Persze nem fogják a várakozásaim agyonnyomni a filmet, de azért van egy szint, amit elvárok. Jövő hét pénteken már okosabbak leszünk.

 

Ti mit gondoltok erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán azért nehéz elképzelni, hogy érdemben lezárja jól az egészet mert a sequel trilógia alapvetően karakterközpontú. A legnagyobb erénye az ahogy az új figurákat elindította a TFA, a TLJ pedig zseniálisan vitte őket tovább. Nálam Rey és Kylo egyértelműen ott vannak az SW legemlékezetesebb figurái közt. Olyannyira, hogy megkockáztatom Kylo a csúcs. Hogy ez igy is maradjon ahhoz persze méltó zárást kell majd adni a történetének. De ezen a fronton van bennem a legkevesebb félelem. Mert eddig is nagyon jól kezelték a figurákat. Meglepne ha nem kapnának egy kiváló finálét. Csakhogy a Saga zárásnak ennél tényleg valami többnek kell lennie. Ha csak ügyesen lezárják a hősök és antihősök sztoriját akkor oké, triógia-zárásként megtették, amit kell, de Saga zárásnak ez igy nem elég. Itt vannak nagyobb, átfogóbb témák, amik viszont az ep.7 és az ep.8 alapján nem annyira érdeklik a készitőket. Máig zavaró, hogy a galaxis nagy része inaktív a sequelekben. Az a pezsgő galaxis, amit a prequelekben láttunk a háttérbe került és nem jut szóhoz. A milliárdok akik Coruscanton laknak például eddig még egy félmondatnyi utalást se kaptak.

És erősen kérdéses, hogy itt például teljesen felfogják-e számolni a gonoszok haderejét. Az egész sequelnek az adta a legitimitást, hogy az ep.6-ban csak a Birodalom vezetése múlt ki. Viszont ha itt is csak az Első Rend nagyágyúi halnak meg (vagy térnek át) akkor nincs igazi lezárás. Akkor jöhet az Első Rend örököse.

 

A jedi/Erő téma terén viszont már kicsivel is beérem. Ha Rey alapít egy új Rendet és egyértelművé teszik, hogy mitől más az mint a korábbiak, akkor szerintem a zárás ezen a téren kielégítő. A sztori egy begyöpösödött, nehezen alkalmazkodó Rendtől indult, ami képtelen volt érdemi választ adni a galaxist veszélyeztető fenyegetésre. Ha innen eljutunk oda, hogy megszületik egy új, láthatóan életképes Rend akkor nekem ez igy kerek. És ki is nézem JJ-ből hogy ezt a szálat elfogja varrni. Attól viszont tartok, hogy a világépités terén csalódást fog okozni az ep.9. Lucas például szerintem jól érezte, hogy az ep.6-ban ha tényleg azt szánjuk a végső zárásnak akkor meg kell mutatni a Coruscantot. Az ünneplő tömeg a fővárosban szerintem egy kifejezetten jó adalék volt a Special Edition-ban. Jól mutatja, hogy Lucasnak fontos volt hogy a hat film kerek legyen. Itt attól félek, hogy efféle igyekezet nem lesz. JJ-nek a karakterek a fontosak. Mindent belefog adni, hogy a sztorijuknak egy monumentális, emlékezetes és érdekes lezárást adjon és mivel imádom ezeket a szereplőket, baromi kiváncsi vagyok mit fog kihozni... de közben készülök rá, hogy a katartikus fináléban lesz egy kis hiányérzet amit meg kell majd szokni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo és Rey esetében maximálisan egyetértek! Kylo simán egyik legjobb SW karakter, lazán elfér a klasszikusok között. Karakterek szempontjából én se kétlem, hogy remek zárást kapunk, viszont ahogy írod, a nagyobb fókuszban is jó lenne ezt megkapni. De hogy csak a korábbi gondolatom mentén haladjak: egyelőre híre-hamva sincs olyan karakternek aki nagyon nagy dolgokat mutathatna az Erőben. Az a kettő aki esetleg ebből a szempontból számításba jönne halott (Luke, Snoke). Tehát most megint be kellene hozni valakit, aki elég nagy hatalmú ahhoz, hogy nagy horderejű dolgokat mutasson az Erőről. Biztos lesznek epic csaták és fénykardpárbajok, de mint ahogy Lucas is mondta, az SW nem ettől SW. Vagy legalábbis nem csak ettől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel úgy vagyok, hogy végülis az ep.6 is jó zárórész volt sokáig, pedig az Erőről olyan nagy újdonságot nem mondott. Ha valami nagyon meredeket mondanak a természetfölötti kapcsán az azért vissza is üthet. Emlékszem egyébként, hogy annyira elterjedt a premier előtt a TLJ-ről, hogy milyen baromi merész, hogy kicsit féltem is amikor az Erőre terelődött a szó és még némi megkönnyebbülés is volt bennem mikor kiderült, hogy azért olyan nagy újdonságot ezen a téren nem fognak behozni. Láttunk néhány új képességet de az Erő maradt az ami előtte volt. Nem vagyok benne biztos, hogy most kilenc rész után kéne valami egészen újat mondjanak az Erőről. Persze ha van egy nagy ötlet akkor oké. De például amit tavaly az egyik Lucas interjú pedzegetett (miszerint a whillek irányitják a galaxis összes lényét az Erőn keresztül... vagy valami hasonló), na nekem az kiverte a biztositékot. Ilyesmit semmiképp nem szeretnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se Lucas ötletére gondoltam, de azért adhatnának mélységét ennek a szállnak is. A karakterek adottak hozzá. Amúgy nem kell őrült dolgokat behozni, azok nélkül is lehet érdekes dolgokat mutatni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én maradok annál az alapelvárásnál, hogy engem szórakoztasson. Már csak azért is, mert ez annyira alap (és nem is nehezen teljesíthető), hogy innét nehéz pofára esni. Ha ennek ellenére úgy állok fel, hogy nem tetszett a film, na, akkor komoly baj van. Szerencsére SW mozifilmmel ilyen még nem történt, legrosszabb esetben is vegyes érzésekkel jöttem ki a moziteremből, de akkor is a pozitív irányba billent a mérleg. Ez az ep7-nél volt.

 

Persze azért preferenciám nekem is vannak, amiket jó lenne a vásznon látni. Az Erő tekintetében én sem várok igazán csodákat, szerintem ami mélységet ennek lehetett adni, azt az ep1-8 és a TCW, meg a Rebels már megtett. Az ep9 inkább adjon megnyugtató választ a mélységekből feltörő kérdések fontosabb részére. Nevezetesen az Egyensúly és a Kiválasztott problematikájára, ami Luke szavai ide vagy oda, a mai napig nincsen tisztázva. A legideálisabb számomra az lenne, ha megjelenne Anakin szelleme Hayden Christensen alakításában, mi több, a prófécia pontos szövegét is megismernénk (viszont egyikre sem számítok a filmben), és legalább kicsit körvonalaznák, mi a frászkarika az egyensúly. Én ezt nem interjúkból akarom megtudni, ez legyen benne a filmben, és az ep9, a SAGA vége zárja le. Ne egy "Luke mondta az ep8-ban ezt meg azt" jelenet zárja rövidre az ep1-ben elindult szálat, hanem egy nagyjelenet a zárófilmben. Ezt lehet misztikusan, többértelműen tálalni, de a lényeg az, hogy legyen egy kézzel fogható dolog, amit már lehet értelmezni.

 

A másik, amiben reménykedem, hogy az Első Rend és az Ellenállás/Köztársaság konfliktusát nem az egyik fél totális elpusztításával zárják le. Az ep7-8 után ezt én lehetetlenségnek tartom. Egy, a gonoszok ne győzzenek. Kettő, a jók olyan kevesen maradtak, hogy az ep6-os Lázadók Szövetsége is jelentős túlerőt jelentene velük szemben, pedig ők sem voltak számottevő erő a Birodalmi Hadsereggel szemben. Itt meg egy teherhajónyi ember száll szembe egy galaktikus inváziós sereggel. A két fél közötti arányok hihetetlenül elcsúsztak, így szerintem ezt a konfliktust néhány év alatt az Első Rend totális megsemmisítésével nem lehet megoldani. Ha csak nem játsszák el a mára fantáziátlanná és irritálóan kényelmes megoldássá vált "droidvezérlő hajó felrobbantása" metódust, ami alapvetően lehetetlen, mivel itt emberek alkotják az élőerőt, nem droidok vagy közös tudatra kapcsolat akármik. Éppen ezért, bár tudom, hogy sokan ezzel nem szimpatizálnak, de én továbbra is azt remélem, hogy a konfliktust hosszú időre az eszmék megváltoztatásával teszik félre.

 

Vagyis az Első Rendnél hatalomra kerül egy olyan alak, aki képes megtartani a hatalmát és megreformálni az Első Rendet. Nem átalakítani Köztársasággá, nem a demokratikus marhaságokat erőlteti, de nem is zsarnokságként, hanem egy jól funkcionáló monarchiát hoz létre. A másik oldalon meg újjá születhet a demokrácia, csak nehogy nekem Legújabb Köztársaságnak hívják. Sőt, még egy Galaktikus Unió is tetszene. A lényeg, hogy szerintem ez a konfliktus csak kétféleképpen odázható el: az egyik fél totális megsemmisítésével vagy békével. Az elsőre szvsz. nincs esély az ep8 vége alapján. Innen még a sokkal jobb helyzetből induló lázadóknak is 18-20 évébe telt megerősödni, na nehogy már az Ellenállás 2-3-5 év alatt felnőjön akkorára, hogy elnáspángolhassa az Első Rendet, ami hatékonyabb a Birodalomnál.

 

Amit nem várok, hogy valami szirupos, innen aztán minden jó lesz a világ végéig happy end legyen. A jó és rossz harca megoldhatatlan, mindig lesz egy "Köztársaság" és mindig lesz egy "Birodalom", mindig lesznek szemben álló felek, mindig lesznek szabadságot hirdetők és zsarnokok, és amíg használják az Erőt, addig lesznek a Világos és a Sötét Oldalt követők. Mindig lesz jó és rossz. Szerintem a megoldás éppen ezért nem az egyik fél elpusztítása, hanem megtalálni azt az egyensúlyt, amivel a béke tartósan fenntartható. Mind az Erő, mind a politika palettáján. A régi Köztársaság idején ezt úgy eszközölték ki, hogy a Jedik a végpusztulás szélére taszították a Sith-eket, a Köztársaság meg egyeduralkodóvá vált a Galaxisban. De ez már volt, szóval ezen a téren hozzanak valami újat. És pártolom azt a megoldást, hogy ne egy, hanem több állam uralja a Galaxist. Bár jelen esetben kettővel is megelégednék. Bevallom, azt, hogy egyetlen hatalmas állam uralkodik a Galaxis nagy részén és látványosan sz*rik mindenkire, aki nem tagja, de ellene van annak, hogy más államok megalakuljanak, nem sokkal látom jobbnak, mint a Birodalmat. És a Birodalomból is lehetett volna valami jó, ha nem egy Palpatine, hanem egy Amidala vagy egy Satine Kryze uralkodik, akik ugye szintén monarchiát vezettek.

 

A karakterek oldaláról is várok persze lezárást. Kylo Ren halálát mindenképpen preferálnám, mert bűnei miatt megváltást ő már nem érdemel. Igazság szerint, szerintem Vader sem érdemelt, de neki még volt "jó kifogása" mindarra, amit tett, Kylo viszont szimplán ugyanolyan szörnyeteg, mint Sidious volt. Hajítsák le szépen őt is a gödörbe, de előtte még jöjjön rá, hogy mindent elszúrt, semmit sem ért el és a másik út jobb lett volna. Rey őrizze meg "kisember" mivoltát, ne derüljön ki róla, hogy Skywalker, Solo, Calrissian, Binks vagy hercegnő, királynő, császárnő, akármi. Legyen egy kisember a Jakku bolygóról, akit az iszákos szülei eladtak, és aki önerőből tört fel, talált rá a jobb életre és alkotta újra a Jedi Rendet az alapoktól, és aki nem állít be szélsőséges gondolkodásra. Nem fogadja el, hogy csak jó és rossz van, hanem megtalálja az egyensúlyt a két oldal között. Finn és Poe is találja meg a helyét, és Leia se maradjon ki a szórásból. Bár én is számítok arra, hogy a halála benne lesz az ep9-ben (úgy képzelem, hogy a temetésével kezdődik a film), ennek ellenére, ha a technika és a sztori úgy hozza, felőlem életben is maradhat. Ő már tuti nem szül több gyereket. De akárcsak a többiek fent, én sem tartok attól, hogy az ep9 a karaktereken bicsaklik el. Abrams jól tudja mozgatni a figuráit, ezzel nem lesz gond.

 

Meg még egy: legyen sok-sok utalás a korábbi részekre. Az ep7-8 azért nem tobzódik ebben, bár vannak kikacsintások az ep1-3-ra, azért az ep4-6-ra látványosabb a visszautalás. Jó lenne néhány régi hajót, esetleg helyszínt látni. Még mindig imádnám, a coruscanti Jedi Templom lenne Kylo főhadiszállása, és a végső csata a Coruscant egén dúlna, Kylo és Rey végső párbajára pedig a Templomban kerülne sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Még mindig imádnám, a coruscanti Jedi Templom lenne Kylo főhadiszállása, és a végső csata a Coruscant egén dúlna, Kylo és Rey végső párbajára pedig a Templomban kerülne sor.

Szerintem erre annyi az esély mint a lottó ötösre. :(

 

Amúgy egyetértek, bár én a puszta szórakoztatásnál többet várok el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rendnél nem tudom elképzelni, hogy jóvá váljanak. A katonáik jelentős része agymosáson ment át. Még ha van is pár normális a nagy része a kegyetlenségre is könnyen kapható. A vezetőik, tisztjeik meg háromféle embertipusból állnak: vagy volt birodalmiak, vagy a Birodalom csodálói vagy lelketlen, lelkiismeret nélküli karrieristák. Az a baj hogy az Első Rend átalakitásához rögtön fel kéne számolni a túlnyomó részét az egésznek. Mert különben az új "jófej" vezetőt kifogják golyózni a "Birodalom örökösei". 

 

Az igaz, hogy az Ellenállás nagyon alulról indul, de ugyanez igaz az Első Rendre is. A Lázadásnak anno azért tartott sokáig az épitkezés, mert a Birodalom uralta a galaxis nagyobbik felét. Az összes gazdag rendszer a kezükön volt. Most viszont a TLJ idején a galaxis nagy része szabad. A szervezkedést nem nyomja el egy felső hatalom. Ha komolyan gondolják az Ellenállást akkor nyugodtan bedobhatják magukat. Rey azt mondta a TLJ elején, hogy ha minden marad a régiben akkor a főbb rendszerek pár héten belül eleshetnek. Csakhogy a film úgy ért véget, hogy Luke elhozta a reményt. Ennek hatására beindulhat egy érdemi szervezkedés. És mégha az Első Rend el is foglalná a főbb rendszereket (valószinüleg nem fogja mert akkor be kéne hozni az ep.9-be a Coruscantot ezt meg nem nézem ki Abramsből) akkoris rengeteg szabad rendszer lesz. Az Első Rendnek eleve komoly erőforrásokat kell arra tolnia hogy ahol már megjelent ott megszilárditsa a hatalmát. És ezen a téren Abramsnek elég sok játéktér áll rendelkezésre, hisz se a filmek se a kánon nem tisztázta egyértelműen hogy mekkora az Első Rend arzenálja. Nyugodtan meg lehet úgy irni az ep.9-et, hogy csak a galaxis egy kis része lesz a kezükön, a maradék területeken pedig lehet erős az Ellenállás.

 

A jó monarchiával nekem azért vannak bajaim és úgy látom hogy Lucasnak is. Igen Naboo boldog monarchia volt. Úgy hogy a királynő csak a nevében volt királynő. Demokratikusan választották. Sio Bibble olyan büszke volt erre hogy még oda is dörgölte Nute Gunray "orra alá". Ha igazi monarchiáról van szó akkor az azt jelenti hogy a galaxis jelentős részének nincs beleszólása a vezető megválasztásába. Ha épp szerencséjük van és lepottyan nekik egy jó király/császár csak reménykedhetnek hogy az utód aki a vér vagy a befolyás által megszerzi a trónt nem lesz valami óriási balfék vagy véres kezű zsarnok. Lehet hogy változik majd a véleményem, de egyelőre idegenkedek a jó monarchiától, mint a Saga egyik lehetséges konkluziójától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha igazi monarchiáról van szó akkor az azt jelenti hogy a galaxis jelentős részének nincs beleszólása a vezető megválasztásába.

A Galaxis nagy részének így sincs semmi beleszólása a vezető megválasztásába, hiszen csak a szenátorok választhatnak, akik töredékét sem képezik az egész Galaxisnak. Ráadásul még a köztársasági bolygók esetében sem képviseltetheti az érdekét minden nép, hiszen például a csodálatos Naboo még csak gungan képviselővel sem bírt akkor, amikor Palpatine-t megválasztották.

 

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha épp szerencséjük van és lepottyan nekik egy jó király/császár csak reménykedhetnek hogy az utód aki a vér vagy a befolyás által megszerzi a trónt nem lesz valami óriási balfék vagy véres kezű zsarnok.

Ha épp szerencséjük van és megválasztanak egy jó kancellárt, csak reménykedhetnek hogy az utód, aki a befolyás és manipuláció által megszerzi a kancellári széket, nem lesz valami óriási balfék vagy véres kezű zsarnok. ;) Mindennek vannak előnyei és hátulütői, semmi sem garantálja, hogy nem kerül választás vagy akármi más révén hatalomra egy óriási balfék vagy egy véres kezű diktátor.

54 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy hogy a királynő csak a nevében volt királynő.

Ahhoz képest mindenben csak ő, és kizárólag ő hozhatott döntést. Nem a felvágós Bibble, nem az ott ücsörgő noname tanácsadók - mivel ők eleve csak tanácsadók. Lehet, hogy választották, de attól még arra az időre ő volt az abszolút uralkodó. A döntéseibe nem volt beleszólása láthatóan senkinek. Legalábbis Amidala lazán ellentmondott Panaka és Palpatine tanácsainak is és soha senki nem szólt oda neki, hogy talán ezt át kéne gondolni vagy valami. Azonnal úgy tettek, ahogy a királynő mondta.

Ráadásul azért Lucas, ahhoz képest, hogy nem ért egyet a monarchiával, mindkét fontos női szereplője uralkodó: Amidala királynő, Leia hercegnő, Naboo és Alderaan (utóbbi ráadásul a Galaxis egyik ékköve). De még a demokrácia bajnokának, Obi-Wannak is egy uralkodónőt választott szerelmül. De a TCW vonalon tovább menve szintén több jól működő monarchiával találkozhatunk: Toydaria, Mon Cala, Dooku beavatkozása előtt Onderon. Ezekre mind rábólintott Lucas vagy egyenesen ő találta ki. Az a helyzet, hogy eddig a Star Warsban talán több jól működő monarchiát láttunk, mint jól működő demokráciát, és több becsületes uralkodót, mint zsarnokot.

54 perccel korábban, Bomarr írta:

Az Első Rendnél nem tudom elképzelni, hogy jóvá váljanak. A katonáik jelentős része agymosáson ment át. Még ha van is pár normális a nagy része a kegyetlenségre is könnyen kapható. A vezetőik, tisztjeik meg háromféle embertipusból állnak: vagy volt birodalmiak, vagy a Birodalom csodálói vagy lelketlen, lelkiismeret nélküli karrieristák. Az a baj hogy az Első Rend átalakitásához rögtön fel kéne számolni a túlnyomó részét az egésznek. Mert különben az új "jófej" vezetőt kifogják golyózni a "Birodalom örökösei".

Igazából túl sok vetőt még nem ismerünk. Snoke, Kylo, Hux és Phasma, aztán ennyi. Még nagyon azt sem tudni, hogy az Első Rend egy valódi állam politikai hatalommal is vagy csak egy állam nélküli hadsereg. Snoke és elvileg Phasma már halott, Hux és Kylo pedig az ep8 alapján szemben áll. Nekem úgy tűnik, a vezetés már így sem erős, így egy harmadik fél, aki Palpatine szintű politikai tudással, de több jósággal bír, simán letarolhatná ezt a két mamlaszt, akik láthatóan semmiféle politikai affinitással nem bírnak és eleve a saját hadseregükben sem bírnak túl nagy szimpátiával (csak gondoljunk arra, hogyan beszél Canady Hux-szal, vagy hogyan forgatja a szemét Peavey kapitány, amikor a tábornok megszólal, sőt egyszer kis híján félre is löki az útjából). Pláne könnyű dolga lenne egy ilyen "szuperpolitikusnak", ha az Ellenállás/Köztársaság is mögötte áll. Az agymosott katonákban meg az a szép, hogy könnyű őket manipulálni. Arról nem beszélve, hogy Finn és a Resistance tanulsága szerint talán az az agymosás sem annyira fix dolog.

Vérszomjas és zsarnok emberek meg mindig voltak, vannak és lesznek is. Ezeket el kell tüntetni vagy kordában kell tartani. De nehogy már egy jó politikus erre ne legyen képes. Palpatine simán kordában tartotta őket, pedig az egész bandája ilyenekből állt. A volt birodalmiak meg nem feltétlen gonosz szadisták, lehet csak az elvvel értenek egyet, azzal, hogy a demokrácia a rosszabb ideológia, és az ilyenek pont, hogy támogatnának egy új, jófej Uralkodót. Ilyen ember volt Casterfo is.

 

Én jelenleg nem tudom elképzelni amúgy azt, hogy egyetlen film leforgása alatt képes lenne az Ellenállás totálisan megsemmisíteni az utolsó követőig az Első Rendet, mindezt hitelesen és úgy, hogy mással is foglalkoznia kell a filmnek. Mert ez a másik megoldás. A totális megsemmisítés vagy a béke, átmenet ebben az esetben szerintem nincsen. Az, hogy megölik Huxot és Kylót, azzal semmivel sem kaptunk többet, mint amennyi az ep6-ban volt, és azért bizony kár volt megcsinálni a teljes új trilógiát. Minek, ha semmi sem változik? Az nem zárás lesz, csak egy ismétlés. Jöhet a következő fővezér, és folytatódhat a harc már másnap. Ennek nagyon nem örülnék.

Mindezek tükrében én éppen azt nem tudom elképzelni, hogy ezt a konfliktust a békekötésen túl másképpen is meg lehet oldani az ep9-ben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rend tisztjeiről azért ad némi képet a Poe képregény meg a Resistance és ez a kép egyáltalán nem valami kedvező. Ha legalább mutatnának egy vezető beosztásban lévő normális embert akkor oké de igy úgy érzem nincs megalapozva egy pozitiv fordulat az Első Rendnél.

Amidalának pedig bármekkora hatalma volt a felhatalmazást akkor is a néptől szerezte és meghatározott határideig. Nekem ez nagy különbség egy klasszikus monarchiához képest. És hiába van az SW Sagaban királynő meg hercegnő is mindegyikük a demokrácia élharcosa volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.